110 років від дня народження сергія павловича корольова сергій Павлович КорольовСкачати 60,83 Kb.
Дата конвертації29.07.2017
Розмір60,83 Kb.

110 РОКІВ ВІД ДНЯ НАРОДЖЕННЯ

СЕРГІЯ ПАВЛОВИЧА КОРОЛЬОВАСергій Павлович Корольов — радянський вчений, конструктор і організатор виробництва ракетно-космічної техніки та ракетної зброї СРСР, основоположник практичної космонавтики.

1. Дитинство і отроцтво

Сергій Корольов, біографія якого досить насичена, народився в українському місті Житомирі 12 січня 1907 р. Його батьки рано розійшлися, хлопчик зовсім не пам'ятав рідного батька, так як виховувався в родині матері в м. Ніжині. Саме там в 1911 р. Сергій побачив політ льотчика Уточкіна на аероплані. Сказати, що ця подія просто вразило його — це нічого не сказати. Підліток прийшов в невимовне захоплення.

У 1917 р. Корольов разом з матір'ю переїжджає до Одеси к вітчиму. У Південній Пальмірі тоді перебував загін гідролітаків. І чиста випадковість звела підлітка з механіком В. Долгановим, який згодом почав його навчати всім тонкощам. Хлопчина все літо проводив з бригадою, допомагав готувати літаки до польотів, і за дуже короткий час зміг стати незамінним та безвідмовним помічником місцевих механіків і льотчиків.

Сергію Корольову не вдалося відразу отримати атестат про загальну середню освіту, в результаті він закінчив дворічну будівельну школу, де дуже старанно вчився. Впродовж свого навчання Корольов продовжував брати участь в житті гідроавіаційного загону. І за хлопцем щільно закріпилася слава блискучого механіка.

Корольов Сергій Павлович був членом Товариства авіації України, читав лекції з планеризму, брав участь у будівництві планера з конструкції відомого льотчика К.А. Арцеулова. Через час він вступив до політехнічного інституту Києва, де вважався одним із освіченіших студентів хутрофакультету.

У 1926 р., після двох років навчання в Києві, талановитий юнак перевівся до Москви за фахом аеромеханіка (МВТУ). У 1927-му році Корольов закінчив планерну школу з відзнакою.2. Арешт і робота на КДБ

У своїй автобіографії головний конструктор згадував, що заарештували його дуже несподівано (сталося це 27 червня 1938 р.) за звинуваченням у шкідництві. Як і багатьох відомих людей того часу, його піддавали тортурам. Існують дані і про те, що йому ламали обидві щелепи.

25 вересня 1938 р. вченого включили в список особливих осіб, справи яких розглядалися Військовою колегією Верховного суду СРСР. У тому переліку він числився в першій (розстрільній) категорії. Але суд 27 вересня 1938 р. засудив його лише до 10 років ВТТ. Через кілька років термін був скорочений, і його звільнили в 1944-му. За цей час Сергій пройшов «Бутирку» у Москві, в'язницю в Новочеркаську і Колиму, де займався «загальними роботами» на золотій копальні.

До Москви майбутній головний конструктор повернувся 2 березня 1940р., де через всього 4 місяця вдруге був засуджений. У в'язниці НКВС ЦКБ-29 він брав участь у побудові бомбардувальників Пе-2 і Ту-2. Такі таланти послужили причиною переведення Корольова в інше КБ при авіазаводі № 16 у м. Казань.

У 1943 р. його призначають на відповідальну посаду з виробництва реактивних установок. У липні 1944-го вченого достроково звільнили за особистою вказівкою І.В. Сталіна.

3. Сергій Корольов – академік. Наукові праці

Досягнення в сфері освоєння космосу заслуговують окремої уваги. Отже, цей талановитий радянський фахівець брав участь у наступних проектах, спрямованих на:Розробку балістичних ракет. У 1956 р. під його чуйним керівництвом була створена двоступенева балістична ракета Р-7, її модифікація перебувала на озброєнні РВСН СРСР. У 1957 р. він створив перші ракети, що працюють на основі стабільних компонентах палива.

Створення першого штучного супутника нашої планети. С.П. Корольов розробив його на основі бойової ракети із три- й чотириступінчатим носієм. У результаті 4 жовтня 1957 р. цей супутник Землі був запущений.

Конструювання різних супутників і запуск апаратів на Місяць. Крім усього іншого, йому вдалося розробити геофізичний супутник, парні супутники «Електрон» і автоматичні станції до Місяця.

Збірку пілотованого корабля «Восток-1», який уможливив перший у світі політ людини — Ю.О. Гагаріна — по навколоземній орбіті. За це Корольова вдруге удостоїли званням Героя Соціалістичної Праці.

4. Любов і космос вченого

Перший поцілунок Корольова з дівчиною його мрії, як не дивно, стався на даху. Він жив в Одесі де закохався в Ксенію Вінцентіні, довго домагався її прихильності та тільки перед від'їздом до Київського політехнічного інституту зробив їй пропозицію.

Ксенія відповіла, що зачекає, поки Сергій закінчить навчання. Так вийшло, що вона вчилася в Харкові на лікаря, а він у Києві, а потім у Москві. Корольов постійно намагався домогтися згоди Ксенії на шлюб, вона ще кілька років чинила опір, але у результаті все ж стала його дружиною, і Сергій відвіз кохану до Москви.

Однак, на жаль, незабаром після цього Корольов швидко втрачає інтерес до своєї дружини і захоплюється іншими жінками. У підсумку подібні походеньки чоловіка довели жінку до нервового зриву, і вона вирішує залишити його. Їхня донька Наташа дізналася про «зрадах батька» в 12 років, в підсумку тріщина між дочкою і батьком залишилася на все його життя.

Виходить, що знаменитий Корольов – академік так ніколи і не зміг стати люблячим і турботливим чоловіком і батьком.

5. Внутрішня самотність

Другій дружині Ніні — було не легше з його пригодами. Сергій Павлович продовжував пропадати в безстрокових відрядженнях, страждаючи самотністю.

Він часто звертається до своєї дружини за порадою, пише їй листи, розповідає про свої труднощі і переживаннях, вічні проблеми в душі і трудової діяльності. Але незабаром їй починають набридати його вічні терзання і визнання, вона перестає на них реагувати, і він відчуває себе ще більш самотнім.

6. Історія хвороби і смерть

Все відбулося занадто раптово. Жив чоловік, трудився на благо Батьківщини, прославляв свою країну, як раптом його не стало. Не було ні урочистих промов, ні пишних похоронів, ні навіть статей на тему «Пішов з життя С.П. Корольов – академік зі світовим ім'ям».

Громадяни СРСР дізналися про подію з преси. 16 січня 1966 р. в газеті «Правда» було опубліковано медичний висновок про причини смерті Корольова. Виявилося, що він довгий час хворів, причому дошкуляли його відразу кілька серйозних захворювань: саркома прямої кишки, атеросклеротичний кардіосклероз, склероз артерій головного мозку і емфізема легенів. Якраз в цей день Сергію Павловичу проводили операцію з видалення пухлини, але він помер через серцеву недостатність прямо на операційному столі, не приходячи до тями.

7. «Дивлюсь я на небо...»: 7 фактів про Сергія Корольова

1. Сергій Павлович Корольов народився у Житомирі. У 1987 році тут відкрили музей космонавтики його імені.
Музей космонавтики ім. С. П. Корольова у Житомирі

2. З юних років Сергій Корольов зрозумів, що авіація — його покликання. Тільки уявіть: у 17 років він розробив повноцінний проект планера. А для цього прочитав купу книг, частину з яких опанував в оригіналі — німецькою мовою.

3. Саме завдяки науковому та організаторському таланту Корольова став можливим знаменитий політ у космос Юрія Гагаріна. Та це — далеко не єдина заслуга видатного вченого.Юрій Гагарін із Сергієм Корольовим

4. Завдяки праці Корольова у космосі побували перша тварина і перший екіпаж, а ще — відбувся перший радіозв'язок між двома пілотованими кораблями.

5. Саме Сергій Корольов створив перші радянські супутники. Йому належать і проекти ракет, що могли б доставляти експедиції на Місяць або планети Сонячної системи. Він також почав розробку корабля «Союз» для тривалого перебування космонавтів на орбіті.

6. В Україні радянський вчений прожив 24 роки: народився у Житомирі, дитинство провів у Ніжині, потім жив у Києві та Одесі. Улюбленими українськими піснями Корольова були «Дивлюсь я на небо...» та «Реве та стогне Дніпр широкий».

7. До речі, саме пісня «Дивлюсь я на небо...» стала одним зі стимулів, що привели Корольова до захоплення космосом. А український космонавт Павло Попович зробив своєму головному конструктору справді неземний подарунок: заспівав Корольову його улюблену пісню... із космосу!

8. Найяскравіші вислови конструктора за життя

Майте на увазі, якщо ви зробите швидко і погано, то люди забудуть, що ви зробили швидко, і запам'ятають, що ви зробили погано. Якщо ви зробите повільно і добре, то люди забудуть, що ви зробили повільно, і запам'ятають, що ви зробили добре!

Людина, яка вірить у казку, одного разу в неї потрапляє, тому що має серце.

Критикуєш чуже, пропонуй своє. Пропонуючи — роби.

Ракета під водою — це абсурд. Але саме тому я візьмуся зробити це.

Космонавтика має безмежне майбутнє, і її перспективи безмежні, як сам Всесвіт.Немає перепон людській думці. Хто хоче працювати — шукає засоби, хто не хоче — причини.

Порядок звільняє думку.
Каталог: Files -> downloadcenter
downloadcenter -> Наталія звольська
downloadcenter -> Перекази І легенди Звягельщини
downloadcenter -> Уроках читання. Презентація творчих знахідок учителів молодших класів. Тема уроку: Літературні казки про тварин. Іван Франко «Лисичка і Журавель»
downloadcenter -> Методичні рекомендації до проведення заходів оформлення експозицій книжково-журнальних виставок Тема бесіди для учнів старших класів
downloadcenter -> До Антології увійшли поетичні та прозові твори письменників міста Катеринослава – Січеслава – Дніпропетровська, написані для дітей І про дітей, для юнацтва І про юнацтво за період 1883-2012 рр
downloadcenter -> Сценарій за іншими джерелами Методичні рекомендації до проведення заходів


Поділіться з Вашими друзьями:

Схожі:

110 років від дня народження сергія павловича корольова сергій Павлович Корольов iconВін відкрив людству шлях до зірок (1907-1966) 12 січня 110 років від дня народження
України, творця космічних кораблів, відомого українського вченого Сергія Павловича Корольова
110 років від дня народження сергія павловича корольова сергій Павлович Корольов iconСергій Павлович Корольов
Академік В. Котельников так охарактеризував роль головного конструктора: «Якщо Костянтин Ціолковський був фундатором теорії космічного...
110 років від дня народження сергія павловича корольова сергій Павлович Корольов iconЛютий 2 200 років від дня народження Євгена Павловича Гребінки (1812— 1848), українського та російського письменника Гребінка Євген Павлович
Пушкіна «Полтава». Брав участь у виданні рукописних журналів, складених із учнівських творів М. Гоголя, Н. Кукольника, М. Прокоповича,...
110 років від дня народження сергія павловича корольова сергій Павлович Корольов iconСергія Бурлакова до 75 річчя від дня народження
Сергій Бурлаков добре відомий в Україні поет-лірик, один із провідних поетів Придніпров’я. Його творчий внесок в літературу І культуру...
110 років від дня народження сергія павловича корольова сергій Павлович Корольов icon2. 02 • День бабака • 110 років від дня народження В. П. Чкалова (1904-1938), російського льотчика-випробувача
Трьох святителів: Василя Великого (379 р.), Григорія Богослова
110 років від дня народження сергія павловича корольова сергій Павлович Корольов iconСиниця Григорій Іванович. 110 років від дня народження
Воно відоме давним-давно, воно жило, набиралося сил у народі, в його надрах. Етнографічні, сюжетні, інші ознаки – це ще не народність....
110 років від дня народження сергія павловича корольова сергій Павлович Корольов icon110 років від дня народження Уласа Олексійовича Самчука (1905-1987)
Ула́с Олексійович Самчу́к (7 (20) лютого 905 р., Дермань, тепер Здолбунівський район Рівненської області — липня 1987 р., Торонто)...
110 років від дня народження сергія павловича корольова сергій Павлович Корольов iconСценарій математичного ранку до 140-річчя від дня народження
А у скількох справах І починаннях, пов'язаних з розвитком І освітою українського народу, брав безпосередню участь професор В. Левицький...
110 років від дня народження сергія павловича корольова сергій Павлович Корольов iconБібліотека сергій Данилович Безклубенко Біобібліографічний покажчик До 80-річчя від дня народження Київ 2012

110 років від дня народження сергія павловича корольова сергій Павлович Корольов icon200 років від дня народження Тараса Григоровича Шевченка (1814 – 1861), українського поета, художника, мислителя
Яцюк В. Не забудьте пом'янути Шевченківська листівка як пам'ятка історії та культури 1890–1940. 195–річчю від дня народження присвячується...


База даних захищена авторським правом ©biog.in.ua 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка