115 років від дня народження Антуана де Сент-Екзюпері (1900–1944)Скачати 166,29 Kb.
Дата конвертації23.06.2017
Розмір166,29 Kb.

115 років від дня народження

Антуана де Сент-Екзюпері (1900–1944)


1. Життєвий і творчий шлях

Антуа́н де Сент-Екзюпері́ (народився 29 червня 1900, Ліон — помер 31 липня 1944, Тірренське море) — французький письменник й авіатор, граф. http://moikompas.ru/img/compas/2008-02-24/exupery/65164240.jpg

Антуан Марі Роже Сент-Екзюпері народився у сім'ї графа Жака де Сент-Екзюпері, генеалогічне коріння якого сягало ХІІ–ХІІІ ст. — саме тоді славетний шляхетний рід де Сент-Екзюпері вперше згадувалося в історичних хроніках, а прізвище Сент-Екзюпері мав один із рицарів Грааля. Мати Сент-Екзюпері, Марі де Фонсомб (талановита художниця й імпровізаторка), також походила з давнього провансальського дворянського роду. Проте аристократичне походження аж ніяк не відповідало фактичному соціальному статусові сім'ї Сент-Екзюпері: його батько працював інспектором у страховій компанії.

Початкову освіту Сент-Екзюпері здобув у колежах Нотр-Дам де Сент Круа у м. Ле-Манс та Монгре у Вільфані-сюр-Сон (1909–1914). У цих закладах почали формуватися і літературні здібності Сент-Екзюпері. Майбутній письменник продовжив навчання у Швейцарії, в колежі Фрібура. Тут він багато читав французьких авторів: Е. Золя, Г. Флобера, Ґ. де Мопассана, А. Франса, а з-поміж іноземних літераторів надавав перевагу німецьким. До кола його зацікавлень належали праці філософів, політиків, мемуаристів, наукові статті, Біблія.

Здобувши звання бакалавра, Сент-Екзюпері у 1919 р. вступив на відділення архітектури Академії мистецтв у Парижі, але у 1921 р. його захопила романтика польотів. Він покинув вивчення архітектури і пішов добровольцем до винищувальної авіації. У 1923 р. Сент-Екзюпері склав іспит на цивільного, а згодом — військового льотчика. Відтак потрапив у свою першу серйозну повітряну аварію, а після одужання демобілізувався. Проте в душі Сент-Екзюпері міцніло переконання в тому, що його покликанням є авіація. Наполегливо прямуючи до своєї мети, у 1927 р. він став пілотом поштової лінії, упродовж кількох років працював льотчиком, а також на різних адміністративних посадах.

Письменницька біографія Сент-Екзюпері почалася з оповідання «Пілот» («L'aviateur»), опублікованого 1926 р. у журналі «Срібний корабель». У 1929 р. в одному з найбільших паризьких видавництв побачив світ перший роман Сент-Екзюпері — «Пошта на Південь» («Courrier Sud»). У 1930 р. письменник завершив у Буенос-Айресі роман «Нічний політ» («Vol de nuit») й опублікував у 1931 p. Того ж таки року книга отримала літературну премію «Феміна». У 1932 р. американська фірма «Юнайтед артіст» зняла за цим романом фільм, а в 1939 р. італійський композитор Л. Даллапіккола написав оперу «Нічний політ». Зміст цього невеликого твору Сент-Екзюпері тісно пов'язаний і з особистим досвідом письменника у царині випробування нових літаків, і з конкретним моментом у розвитку авіації — проблемою налагодження нічних польотів, прийнятністю пов'язаного з ними ризику.

В 1931 р. Сент-Екзюпері одружився із 25-річною вдовою аргентинського журналіста Консуелою Сунсін, із котрою познайомився наприкінці 1930 р. у Південній Америці. Цей оригінальний шлюб (подружжя не надавало жодного значення фізичній вірності) виявився напрочуд міцним. Консуело чудово розумілася на живописі, непогано ліпила, дружила зі Сальвадором Далі та Максом Ернстом. Була відома своєю ексцентричністю: на світський прийом графиня де Сент-Екзюпері могла прийти у лижному костюмі та гірських черевиках. Вона внесла в життя Антуана поезію, фантазію, легкість. Троянда з «Маленького принца» була списана саме з Консуело.

Попри це, у житті Сент-Екзюпері, як згодом з'ясувалося, значне місце посідала ще одна жінка, яку біографи називають Подругою, Незнайомкою чи просто Н. Цей роман розпочався у 1934 р. і тривав до смерті письменника.

Широкий загал дізнався про це лише зі спогадів самої Н., виданих під псевдонімом П'єр Шевріє. Згодом Сент-Екзюпері обрав Н. своєю духовною спадкоємницею, що спричинило ряд ускладнень через домагання на право розпоряджатися рукописами з боку дружини. В результаті, за рішенням друзів Сент-Екзюпері, літературний архів передали Н., котра доклала чимало сил для його видання.

В 1933–1935 pp. письменник часто бував у відрядженнях, виконуючи доручення компанії «Ер-Франс», виступав з лекціями, відвідав СРСР (як військовий кореспондент газети «Парі-Суар»). У 19361937 pp. він побував на фронтах громадянської війни в Іспанії, написав кілька статей, у яких пролунала непідробна тривога за долю Європи, що опинилася у полоні зловісної примари фашизму.

В 1939 р. побачила світ «Планета людей» («Terre des homines»). Того самого року Французька академія присудила книзі Велику премію роману. «Планета людей» — перший твір Сент-Екзюпері, у якому його оригінальна творча манера набула цілковитого втілення. У книзі зовсім немає традиційної сюжетності. «Планету людей» складає низка нарисів-спогадів, на перший погляд, не пов'язаних між собою ні зовнішньою, ані внутрішньою єдністю. Але єдине осердя у цьому творі все-таки існує. Це — особистість автора. У «Планеті людей», розповідаючи про своїх друзів-льотчиків, котрі загинули в небі, він пише: «Коли саджаєш дуб, марно сподіватися, що скоро знайдеш затінок під його вітами. Так уже ведеться в житті. Спочатку ми стаємо багатшими, бо чимало літ саджали дерева, але потім настають роки, коли час руйнує те, що ми зробили, і знищує ліс. Один за одним відходять товариші, і ми лишаємося без теплого затінку їхньої дружби. І в нашій скорботі бринить тихий сум — ми журимося, що старіємо». У «Планеті людей» йдеться не лише про авіаторів та їхню небезпечну професію. У цьому романі увага Сент-Екзюпері вперше прикута до теми боротьби моральних засад в душі людини: «Чого нам ненавидіти одне одного? Ми всі заодно, нас несе та сама планета, ми — екіпаж одного корабля. Добре, коли різні цивілізації сперечаються в ім'я чогось нового, кращого, і страшно, коли вони пожирають одна одну».

Влітку 1940 p., коли на Францію напала нацистська Німеччина, військовий льотчик Сент-Екзюпері, зламавши спротив лікарів, вступив у безпосередню боротьбу з нацистами; у складі авіагрупи 2/33 він розвідував розташування ворожого війська. У 1940 p., після захоплення німцями Парижа, Сент-Екзюпері демобілізувався і подався до США з наміром воювати за Францію пером письменника. Саме у той час яскраво виявилася ще одна грань його таланту — публіцистика. Сент-Екзюпері писав сповнені патріотизму «Відозву до французів», «Лист до заручника», «Лист до генерала Ікс».

У лютому 1942 р. в США побачило світ американське видання книги Сент-Екзюпері «Військовий льотчик» («Pilote de guerre»). Того ж таки року під назвою «Політ над Аррасом» вона вийшла у Франції. На вимогу окупаційної влади цю книгу Сент-Екзюпері було заборонено. У 1943 р. в Ліоні учасники руху Опору здійснили підпільне видання «Військового льотчика» — слово Сент-Екзюпері стало зброєю у боротьбі за свободу, поряд з творами Л. Арагона, Веркора, П. Елюара.

В 1942 р. письменник написав у Нью-Йорку філософську казку «Маленький принц». Це — мудра притча, адресована дітям і дорослим. Сент-Екзюпері мовою алегорій розповідає про зустріч льотчика, який зазнав аварії у пустелі Сахара, з маленьким мешканцем планети-астероїда В-612. Маленький принц — прибулець з «планети дитинства». На планеті Земля він познайомився з Лисом (цей персонаж у французькому фольклорі уособлює життєву мудрість), який розповідає хлопчикові про забуті людьми ритуали дружби та любові. Забувши про ці щирі почуття, люди втратили справжніх друзів.http://flytothesky.ru/wp-content/uploads/2014/08/112-640x291.jpg

Письменник намагається заохотити читача подивитися на звичні явища дійсності під іншим кутом зору, з погляду вселюдських істин: «... добре бачить тільки серце. Найголовнішого очима не побачиш»; «Треба старанно берегти світильники: порив вітру може загасити їх...»; «Усі шляхи ведуть до людей». Занурюючись у світ дитинства Маленького принца, не зараженого хворобами дорослого світу, Сент-Екзюпері закликає людей зберігати у собі дитинство, а отже, й душу, відкриту назустріч Всесвіту.

В 1943 р. Сент-Екзюпері знову воював за свою Батьківщину у складі повітряних сил французького Опору в Алжирі. Після звільнення в запас він працював над книгою «Цитадель» («Citadelle»), яка залишилася незавершеною, але побачила світ у 1948 р. Цей твір — збірка алегоричних оповідок, мудрих притч і пропорцій. На глибоке переконання Сент-Екзюпері, «бути людиною якраз і означає бути відповідальним».

Навесні 1944 р. льотчик Сент-Екзюпері знову повернувся до лав своїх бойових товаришів. Вранці 31 липня 1944 р. його літак збили німецькі винищувачі приблизно за десять кілометрів на південь від міста Сен-Рафаель. Військовий льотчик — майор Сент-Екзюпері загинув у бою з нацизмом, лише три тижні не доживши до визволення Франції.


2. Невідома молитва Екзюпері

Антуан де Сент-Екзюпері в один із найважчих періодів свого життя написав молитву. Вона нагадує про дуже важливі речі та глибоко зачіпає душу й розум.

«Господи, я прошу не чуда і не міражу, а сили на кожен день. Навчи мене мистецтва маленьких кроків.

Зроби мене спостережливим і винахідливим, щоб у буденній різноманітності вчасно зупинятися на відкриттях і досвіді, які мене хвилюють.

Навчи мене правильно розпоряджатися часом мого життя. Подаруй мені тонке чуття, щоб відрізнити головне від другорядного.

Я прошу силу стримування і межі, щоб я в житті не літав і не ковзав, а розумно планував день, міг бачити вершини і далечінь та знаходив інколи час для насолоди мистецтвом.

Допоможи мені зрозуміти, що мрії не можуть бути допомогою. Ані мрії про минуле, ані мрії про майбутнє. Допоможи мені бути тут і зараз і сприйняти цю хвилину як найважливішу.

Охорони мене від наївної віри, що все в житті повинно бути гладко. Подаруй мені чітке усвідомлення, що труднощі, поразки, падіння та невдачі — це лише природня складова частина життя, завдяки якій ми ростемо та зріємо.

Нагадуй мені, що серце часто сперечається з розумом.

Пішли мені в потрібну мить когось, у кого вистачило б мужності сказати мені правду, але сказати її люблячи!

Я знаю, що багато проблем вирішуються, якщо не вживати заходів, то ж навчи мене терпеливості.

Ти знаєш, як сильно нам потрібна дружба. Дай мені бути достойним цього найпрекраснішого і ніжного дару долі.

Дай мені багату фантазію, щоб у потрібний момент, у потрібний час, у потрібному місці, мовчки або говорячи, подарувати комусь необхідне тепло.

Зроби мене людиною, яка вміє достукатися до тих, хто зовсім «внизу».

Охорони мене від страху пропустити щось у житті.

Дай мені не те, чого я собі бажаю, а те, що мені дійсно необхідне.

Навчи мене мистецтва маленьких кроків».

(Неизвестная молитва авторства Экзюпери [Електронний ресурс]. – Режим доступу : http://www.adme.ru. – Назва з екрана. – (Дата звернення 11.03.2015)).


3. Перлини думки Антуана де Сент-Екзюпері
 • Якщо людина зрадила когось через тебе, не варто зв’язувати з нею життя, рано чи пізно вона зрадить тебе через когось.

 • Коли дозволяєш себе приручити, потім приходиться і плакати.

 • Любити — це означає дивитися не один на одного, а дивитися разом в одному напрямку.

 • Бачить добре лише серце. Найголовнішого очима не побачиш.

 • Справжня любов починається там, де нічого не чекаєш взамін.

 • Суди сам себе. Це найважче. Себе судити значно важче, ніж інших. Якщо ти зможеш правильно судити себе, значить, ти по-справжньому мудрий.

 • Улюблена квітка — це перш за все відмова від решти квітів.

Маленький принц


… я прислухався до неї, навіть коли вона замовкала… Вона моя.

(Антуан де Сент-Экзюпери [Електронний ресурс] // Жемчужины мысли. – Режим доступу : http://www.inpearls.ru. – Назва з екрана. – (Дата звернення 11.03.2015)).


4. Список основних творів. Останні видання, есе, листи.

Основні твори:

 • «Нічний політ»;

 • «Планета людей»;

 • «Військовий льотчик»;

 • «Лист до заручника»;

 • «Маленький принц»;

 • «Цитадель».

Останні видання, есе, листи:

 • «Спогади про деякі книги»;

 • «Хто ти, солдат?»;

 • «Мораль необхідності»;

 • «Потрібно надати зміст людському життю»;

 • «Звернення до американців»;

 • «Пангерманізм і його пропаганда»;

 • «Пілот і вірші»;

 • «Послання американцю»;

 • «Послання молодим американцям»;

 • «Передмова до книги Енн Морроу-Ліндберг «Здіймається вітер»;

 • «Передмова до номера журналу «Документ», присвяченого льотчикам-випробувачам;

 • «Злочин і покарання перед обличчям радянського судочинства»;

 • «Серед ночі голоси ворогів перегукуються з окопів»;

 • «Франція перш за все».

5. Сценарій свята «Узбережжя світла і добра» (уривок)

Ведуча: Дорогі діти, перед вами портрет дивовижної людини, французького письменника Антуана де Сент-Екзюпері. Він прожив 44 роки. Але залишив після себе таке яскраве світло, яке ще довго буде зігрівати людські серця. За походженням Екзюпері був графом. Він рано втратив батька, і всю свою любов хлопчик віддав матері. Мати навчила його любити музику, мистецтво, і найголовніше — навчила поважати людину, бачити в кожній людині цілий світ. Антуан дуже любив книги, поезію, захоплювався технікою. Не відразу, але все ж він вибрав професію пілота. Здав важкий екзамен на громадянського, а потім воєнного льотчика.

Свої враження від польотів описував у нарисах, оповіданнях і повістях.

У той час мотори і літаки були дуже ненадійні, льотчики потрапляли в страшні аварії. Сам Антуан теж отримував серйозні травми. Його життя часто висіло на волоску, але все ж хворий і поранений він сідав у літак і знову відправлявся в політ.

Літати, бачити Землю (одну з прекрасних планет всесвіту) і писати романи, співати гімни Сонцю, Повітрю, Світлу та Людському братерству — все це злилося в долі Антуана де Сент-Екзюпері.

Коли розпочалася війна з нацизмом у 1940 році, то Екзюпері почав боротьбу з цим злом. Він ненавидів жорстокість і насилля. Екзюпері воював з нацизмом за допомогою літака й пера.

Але 31 липня 1944 року Сент-Екзюпері не повернувся з бойової розвідки. Він здійснив подвиг, і ніби розчинився в неосяжному небі.

Незадовго до загибелі Екзюпері написав філософську казку «Маленький принц», яку полюбили люди в усьому світі.

(Демонстрація книги «Маленький принц»)


Ведуча: Сент-Екзюпері сам намалював малюнки до своєї казки. Вони зворушливі, ніжні й зроблені з великою любов’ю, як дитячі малюнки. А ось який відгук про казку «Маленький принц» написала одна маленька читачка. Давайте послухаємо її.антуан де сент-экзюпери. маленький принц_1

Дитина читає: «Ця казка не подібна на жодну, яку мені доводилося читати. З перших сторінок вона викликала в мене здивування. Здалася безглуздою і дивною. Але коли все далі читала я її, тим більше за зовнішньою нісенітницею вгадувалося добре, чисте і мудре серце її творця. Цю казку неможна читати для забави… Її поезія відкриється лише тому, хто читає її з трепетним серцем, хто побачить в ній більше, ніж написано».

(Звучить пісня «Маленький принц» (слова Н. Добронравова, музика Мікаела Таривердієва)).

Ведуча: Дорогі діти, а ми зараз вирушимо всі разом у подорож сторінками цієї мудрої казки Антуана де Сент-Екзюпері «Маленький принц».

(Подорож обовязково будується з використанням ілюстративного матеріалу. Це можуть бути заздалегідь виготовлені ляльки персонажів казки.)

Ведуча: Отже. Далеко-далеко в просторах Всесвіту обертається малесенька планета, на якій живе дивовижний малюк. Хоч його планета невелика, завбільшки як будинок, малюк старанно наводив порядок — чистив вулканчики, а найголовніше — виполював шкідливі буряни — баобаби, бо якщо планета маленька, а баобабів багато, вони можуть розірвати планету на шматки.

Погляньте діти, що може стати з планетою, якщо там живе ледар. (Демонстрація малюнка Екзюпері)экзюпери рисунки 2_5

Ведуча: Маленький принц говорив:

(Виходить дитина в одязі Маленького принца)

Маленький принц: Є таке правило. Встав зранку, вмився, привів себе до порядку — і зразу ж упорядкував свою планету. Щоденно потрібно виполювати баобаби.

Ведуча: Дорогі діти, бережіться баобабів!!! Маленький принце, а як тобі жилося на твоїй планеті?

Маленький принц: На своїй планеті я дуже любив милуватися заходом сонця. Але мені було самотньо, не вистачало товариша. І ось одного разу зранку, коли ледве зійшло сонце, сталося чудо. На моїй планеті зявилася Троянда.

(Ведуча під музику показує всім дітям живу квітку троянди, а потім ставить її у вазу. Звучить у записі фрагмент аудіоказки. Після слів «який важкий характер у цієї рози» можна станцювати танець «Троянди» з живою трояндою в руках.)
Ведуча: На жаль, Маленький принц і Троянда не змогли зрозуміти один одного, не змогли зрозуміти, що вони відповідальні один за одного. Маленький принц образився на Троянду і вирішив полетіти зі своєї планети у велику подорож з перелітними птахами.

(Демонстрація малюнка)

(З’являється король)экзюпери рисунки 4_3


Ведуча: На першому астероїді жив король.

Король: А ось і підданий! Підійди, я хочу тебе роздивитися.

(Маленький принц позіхає) экзюпери рисунки 4_4Король: Етикет не дозволяє позіхати в присутності монарха. Я забороняю тобі позіхати!

Принц: Я випадково. Ваша високосте, я довго перебував у дорозі і дуже змучився.

Король: Наказую! Сядь!

Принц: Ваша високосте, дозвольте вас запитати.

Король: Наказую! Питай!

Принц: Ваша високосте, а чим ви управляєте?

Король: Усім!

Принц: І зірки вам підкоряються?

Король: І зірки! Зірки підкоряються миттєво.

Принц: Будь ласка, зробіть ласку, накажіть сонцю зайти.

Король: Буде тобі й захід сонця! Потрібно лише дочекатися сприятливих умов, адже в цьому і є мудрість правителя. Сьогодні це буде… в сьомій годині сорок хвилин увечері. І ти побачиш, як чітко виконуються мої накази.

Принц: Шкода! Ну, що ж. Мені час.

Король: Наказую! Залишися! Я призначу тебе міністром юстиції.

Принц: Але ж тут нема кого судити!

Король: Тоді суди сам себе. Це найважче. Себе судити значно важче, ніж інших. Якщо ти зможеш правильно судити себе, це означатиме, що ти справді мудрий.

Принц: Сам себе я можу судити де завгодно. І взагалі мені пора!

Король: Тоді я призначаю тебе послом!

Принц: Дивний народ ці дорослі…

(З’являється Честолюбець)


Ведуча: На другій планеті жив честолюбець.экзюпери рисунки 4_5

Честолюбець: Ось і шанувальник!

Принц: Добрий день. Який у вас кумедний капелюх.

Честолюбець: Це щоб розкланюватися, коли мене вітають. На жаль, сюди ніхто не заходить. Поплескай в долоні.

Принц: Тут веселіше, ніж у старого короля.

(Принц плескає в долоні. Честолюбець розкланюється, знімаючи капелюх.)


Честолюбець: Ти насправді мій захоплений шанувальник?

Принц: А як це — шанувати?

Честолюбець: Шанувати означає визнавати, що на цій планеті я найгарніший, найбагатший. Найрозумніший.

Принц: Але ж на твоїй планеті й нема нікого!

Честолюбець: Ну, зроби мені радість, все рівно захоплюйся мною!

Принц: Я захоплююся, але яка тобі з того радість? Прощай! Дійсно, дорослі — дуже дивні люди…

(Виходить П’яниця)экзюпери рисунки 4_6Ведуча: На наступній планеті жив П’яниця.

Маленький принц: Доброго дня! Що це ти робиш?

П’яниця: П’ю.

Маленький принц: Навіщо?

Пяниця: Щоб забути.

Маленький принц: Про що забути?

Пяниця: Хочу забути, що мене мучить сумління.

Маленький принц: Через що тебе мучить сумління?

Пяниця: Мучить сумління, що я п’ю!

Маленький принц: Так, дійсно, дорослі дуже-дуже дивний народ.

(З’являється Ліхтарник)


Ведуча: Інша планета була дуже цікава. Вона виявилася найменшою. На ній тільки й поміщалися ліхтар та Ліхтарник.экзюпери рисунки 4_8

Принц: Доброго дня. Чому ти погасив ліхтар?

Ліхтарник: Така домовленість. Доброго дня.

Принц: А що собою являє ця домовленість?

Ліхтарник: Гасити ліхтар. Доброго вечора.

Принц: Навіщо ти знову його засвітив?

Ліхтарник: Така домовленість. Колись це мало значення. Я гасив ліхтар вранці, а ввечері знову засвічував. У мене був день, щоб відпочити, і ніч, щоб виспатися…

Принц: А потім домовленість змінилася?

Ліхтарник: Домовленість не змінювалася. В тому й біда! Моя планета кожен рік обертається все швидше, а домовленість залишається попередньою.

Принц: І як же ж зараз?

Ліхтарник: А ось так. Планета робить повний оберт за одну хвилину, і в мене нема ні секунди відпочинку. Кожну хвилину я гашу ліхтар і знову його засвічую.

Принц: Цікаво! Значить у тебе день триває всього одну хвилину!

Ліхтарник: Нічого тут нема цікавого, ми з тобою розмовляємо вже цілий місяць. Добрий вечір!

Принц: Можливо, ця людина і безглузда, але вона не так безглузда, як Король, Честолюбець і П’яниця. В її праці все ж є зміст. Коли вона засвічує ліхтар — ніби народжується ще одна зірка або квітка. А коли вона гасить ліхтар, ніби зірка чи квітка засинають. Це по-справжньому корисно, бо гарно. Вона не смішна тому, що думає не тільки про себе. Добре б з нею потоваришувати. Шкода, що її планета така маленька — для двох тут замало місця.
6. Бібліографія

6.1. Цікаві Інтернет-ресурси

 • Антуан де Сент-Екзюпері [Електронний ресурс] // Навчальні матеріали он-лайн. – Режим доступу : http://pidruchniki.com. – Назва з екрана. – (Дата звернення 11.03.2015).

 • Антуан де Сент-Экзюпери [Електронний ресурс] // Планета людей. – Режим доступу : http://www.planeta-l.ru. – Назва з екрана. – (Дата звернення 11.03.2015).

 • Последняя легенда Сент-Экзюпери [Електронний ресурс] // Уголок неба. – Режим доступу : http://www.airwar.ru. – Назва з екрана. – (Дата звернення 11.03.2015).

 • Антуан де Сент-Экзюпери и Консуэло Сандоваль [Електронний ресурс]. – Режим доступу : http://wikers.ru. – Назва з екрана. – (Дата звернення 11.03.2015).

 • Антуан де Сент-Экзюпери – Маленький принц [Електронний ресурс]. – Режим доступу : http://ukrlib.narod.ru. – Назва з екрана. – (Дата звернення 11.03.2015).

 • Олег Цендровский. Философия Антуана де Сент-Экзюпери: опыт реконструкции [Електронний ресурс]. – Режим доступу : http://www.nietzsche.ru. – Назва з екрана. – (Дата звернення 11.03.2015).

 • Рисунок Сент-Экзюпери к «Маленькому принцу» выставят на аукцион в Париже [Електронний ресурс]. – Режим доступу : http://gordonua.com. – Назва з екрана. – (Дата звернення 11.03.2015).

 • Антуан де Сент-Экзюпери. Размышления врача [Електронний ресурс] // Новости медицины и фармации. – Режим доступу : http://www.mif-ua.com. – Назва з екрана. – (Дата звернення 11.03.2015).

 • Антуан де Сент-Экзюпери о любви [Електронний ресурс]. – Режим доступу : http://dnevnik.bigmir.net. – Назва з екрана. – (Дата звернення 11.03.2015).

 • Сент-Экзюпери в Марокко [Електронний ресурс]. – Режим доступу : http://guide.travel.ru. – Назва з екрана. – (Дата звернення 11.03.2015).

 • Анализ сказки «Маленький принц» Антуана де Сент-Экзюпери [Електронний ресурс]. – Режим доступу : http://ycilka.com. – Назва з екрана. – (Дата звернення 11.03.2015).


6.2. Список рекомендованої літератури

 1. Капуста, А. М. Політ до людей, або Як стати щасливим на своїй планеті? // Все для вчителя. – 2013. – № 5. – С. 67–69.

 2. Оленіч, В. І. Людина на планеті Земля: /Антуан де Сент-Екзюпері «Планета людей» // Все для вчителя. – 2010. – № 13–14. – С. 19–20.

 3. Опанюк, Л. В. Антуан де Сент-Екзюпері // Історія зарубіжної літератури ХХ ст. : навч. посіб. / за ред. В. І. Кузьменка. – К., 2012. – С. 118–131.

 4. Савченко, О. В. Політ у Безсмертя [Текст] : урок за творчістю А. де Сент-Екзюпері // Все для вчителя. – 2010. – № 13–14. – С. 26–29.

 5. Семенюк, О. О. Антуан де Сент-Екзюпері та його казка «Маленький принц»: 6 кл. // Кращі уроки зарубіжної літератури. Ч. 2. – Харків, 2010. – С. 21–29.

 6. Смахтіна, Л. А. Цикл уроків із теми «А. де Сент-Екзюпері. Казка-притча «Маленький принц» [Текст] : 6 кл. // Зарубіжна література в школі. – 2012. – № 9.  С. 20–24.

 7. Хмельовська, Л. «Вчіться, люди, бачити серцем» [Текст] : урок за казкою-притчею А. де Сент-Екзюпері «Маленький принц» (7 кл.) // Всесвітня література в школах України. – 2014. – № 4.
Каталог: Files -> downloadcenter
downloadcenter -> Наталія звольська
downloadcenter -> Перекази І легенди Звягельщини
downloadcenter -> Уроках читання. Презентація творчих знахідок учителів молодших класів. Тема уроку: Літературні казки про тварин. Іван Франко «Лисичка і Журавель»
downloadcenter -> Методичні рекомендації до проведення заходів оформлення експозицій книжково-журнальних виставок Тема бесіди для учнів старших класів
downloadcenter -> До Антології увійшли поетичні та прозові твори письменників міста Катеринослава – Січеслава – Дніпропетровська, написані для дітей І про дітей, для юнацтва І про юнацтво за період 1883-2012 рр
downloadcenter -> Сценарій за іншими джерелами Методичні рекомендації до проведення заходів


Поділіться з Вашими друзьями:

Схожі:

115 років від дня народження Антуана де Сент-Екзюпері (1900–1944) iconДо 110 річниці від дня народження Антуана де Сент-Екзюпері Роботу виконала: Костюкевич Оксана Вікторівна, вчитель світової літератури нвк «зош І-ІІІ ст., гімназія»
Вступ. Характеристика сучасної літературної освіти
115 років від дня народження Антуана де Сент-Екзюпері (1900–1944) iconАнтуан де Сент Екзюпері ( 1900 1944 ). Філософська казка притча «Маленький принц»
Тема: Антуан де Сент – Екзюпері ( 1900 – 1944 ). Філософська казка – притча «Маленький принц»
115 років від дня народження Антуана де Сент-Екзюпері (1900–1944) iconАнтуа́н де Сент-Екзюпері́
Антуа́н де Сент-Екзюпері́ (фр. Antoine Marie Roger de Saint-Exupéry; серед друзів відомий як Сент-Екзюпері, народився 29 червня 1900,...
115 років від дня народження Антуана де Сент-Екзюпері (1900–1944) iconАнтуан де Сент-Екзюпері (1900-1944). Людські стосунки, моральні цінності в казці-притчі «Маленький принц»
Тема: Антуан де Сент-Екзюпері (1900–1944). Людські стосунки, моральні цінності в казці-притчі «Маленький принц»
115 років від дня народження Антуана де Сент-Екзюпері (1900–1944) iconІснує лише одна проблема, одна – єдина у світі – повернути людям духовну сутність… Антуан де Сент Екзюпері
...
115 років від дня народження Антуана де Сент-Екзюпері (1900–1944) iconКостопільський район) 2014 70 років від дня народження Петра Велесика (2 січня 1944) Петро́ Я́кович Веле́сик
...
115 років від дня народження Антуана де Сент-Екзюпері (1900–1944) iconСлуга Мельпомени 25 травня – 115 років від дня народження українського актора Івана Дутки (1899-1940)
Чернівців, в сім'ї вчи­теля. Навчався у реальній школі рідного села, Чернівецькій учи­тельській семінарії. Брав участь в аматорських...
115 років від дня народження Антуана де Сент-Екзюпері (1900–1944) iconУрок №1 Символи долі Антуана де Сент-Екзюпері (Життєвий І творчий шлях письменника) Мета уроку
Методи І прийоми: «Щоденник подвійних нотаток»; метод Цицерона; метод узгодження фантазії та уяви з умінням чітко висловлювати власні...
115 років від дня народження Антуана де Сент-Екзюпері (1900–1944) icon135 років від дня народження Олександра Олеся Олександр Іванович Кандиба
Олександр Іванович Кандиба (4 грудня 1878 – 22 липня 1944) — український письменник, поет, драматург, представник символізму. Свої...
115 років від дня народження Антуана де Сент-Екзюпері (1900–1944) iconСценарій математичного ранку до 140-річчя від дня народження
А у скількох справах І починаннях, пов'язаних з розвитком І освітою українського народу, брав безпосередню участь професор В. Левицький...


База даних захищена авторським правом ©biog.in.ua 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка