190 років від дня народження жуля верна жуль Ґабріель ВернСкачати 80,32 Kb.
Дата конвертації18.04.2018
Розмір80,32 Kb.

190 РОКІВ ВІД ДНЯ НАРОДЖЕННЯ

ЖУЛЯ ВЕРНАЖуль Ґабріель Верн (Jules Gabriel Verne) — французький письменник. Вважається одним із засновників жанру наукової фантастики.
1. Біографія Жуля Верна

Народився Жуль Верн 8 лютого 1828 року в Нанті, у родині адвоката П'єра Верна (1798–1871) і Софі Верн (1801–1887). Також в родині Вернів було ще четверо дітей – Поль, Анна, Матильда і Марі.

Жуль Верн навчався в семінарії Ван-Станіслав, Нантському ліцеї, здобув диплом юриста.

В 1839 році в житті Жуля Верна сталась неймовірна пригода, яка, на щастя для його майбутніх читачів, закінчилась досить швидко. Одинадцятирічний Жуль влаштувався юнгою на судно «Кораль», яке відправилося до Індії. Батько згодом зумів перехопити його на пароплаві. Саме тоді син пообіцяв батькові подорожувати «лише в мріях».Музей Жуля Верна в Нанті

В 1847 році Жуль Верн переїхав до Парижу, де згодом познайомився з Олександром Дюма, який досить сильно вплинув на майбутнього письменника.

Склавши іспити, він повернувся до Нанту, де почав писати п’єси: «Олександр VI» та «Порохова змова». Восени 1848 року, зрозумівши, що його майбутнє пов’язане зі столицею Франції, Жуль повертається до Парижу, де продовжує навчання.

У 1849 році Жуль Верн отримав ступінь ліценціата права. Але адвокатська практика так і не привабила майбутнього письменника.

В 1851 році в журналі «Мюзе де фамий», було опубліковано його оповідання «Перші кораблі мексиканського флоту» («Драма в Мексиці»)

Саме з цього часу Жуль Верн почав писати твори з щасливим кінцем і великою кількістю цікавих фактів, які приваблювали велику кількість читачів.

10 січня 1857 року Верн одружився з Онориною де Віане, у якої вже було двоє дітей.

В 1859 році Верн здійснив подорож до Шотландії. Після цього він здійснив подорож Скандинавією.

3 серпня 1861 народився його первісток Мішель Жуль Верн.

У 1862 році в творчому житті Жуля Верна сталась, мабуть, найважливіша подія – він знайомиться зі своїм майбутнім видавцем П'єром-Жулем Етцелем.

17 січня 1863 р. був опублікований його перший роман «П'ять тижнів на повітряній кулі».

Етцель запропонував Жулю Верну постійне співробітництво, підписавши з ним договір на 20 років.

Етцель і Верн стали добрими друзями. Етцель був не лише видавцем, а і редактором творів.

Романи Верна швидко завоювали неймовірну популярність у світі.

Створюючи романи, Верн продовжив подорожувати. У 1867 році він побував в США, відвідав Ніагарський водоспад. Він подорожував своєю яхтою «Сан-Мішель» берегами Європи і Північної Африки.

В цей час він постійно пише і створює все нові твори.

З 1871 року Жуль Верн живе в Ам'єні.Будинок Жуля Верна в Ам'єні

Помер Жуль Верн о 8 годині ранку 24 березня 1905 р. Він був похований неподалік від свого будинку в Ам'єні. Через кілька років після смерті на його могилі було встановлено пам'ятник, який зображував письменника-фантаста, що тягнеться до зірок.

Могила Жуля ВернаДжерело: https://sites.google.com/site/geografiazv/home/biografia-zula-verna
4. Цікаві факти про Жуля Верна

У біографії відомого письменника-фантаста Жуля Верна є чимало епізодів, гідних уваги. Наприклад, він ніколи не був в Росії, але події дев`яти його романів відбуваються саме в нашій країні.У 1863 молодий Жуль Верн приніс в одне з видавництв роман «Париж в 20 столітті», в якому пророкував винахід факсу та електричного стільця. Крім того, Жуль Верн описував хмарочоси зі скла і зростання народжуваності поза шлюбом. Втім, видавець повернув рукопис автору, порадивши писати що-небудь «менш неймовірне». До речі, видавець був не єдиним скептиком, багато читачів ставилися до пророкувань автора з недовірою, запевняючи, що «цього не може бути, тому, що не може бути ніколи».

Сучасники відзначали неймовірну працездатність письменника - він міг перебувати за письмовим столом по 14–15 годин на добу. Це не дивно: романи письменника користувалися великою популярністю, тому, видавництва часто квапили автора. Жуля Верна часто називають «кабінетним» письменником, звинувачуючи в тому, що він описував пригоди своїх героїв сидячи за столом. Це не зовсім так: Жуль Верн за своє життя багато подорожував, побував в більшості європейських країн, а також в США і Алжирі. Ще в 11-річному віці Жуль хотів потрапити юнгою на судно і відправиться до Індії, але юного мандрівника зловили і повернули додому.

Свій перший договір з видавництвом Жуль Верн підписав в 1863 році. За умовами контракту, письменник повинен був підготувати не менше трьох творів на рік, за кожне з яких отримував по 1900 франків. Вже через 8 років доходи Верна істотно зросли – за кожен роман він отримував по 6000 франків. У Російській імперії довгий час був заборонений роман Жуля Верна «Подорож до центру Землі». Це пояснювалося тим, що в творі явно простежувалися антирелігійні мотиви. А ось в Радянському Союзі твори письменника користувалися неймовірною популярністю: за роки Радянської влади загальний тираж творів автора перевищив 50 000 000 примірників.За роман «Навколо світу в вісімдесят днів» автор взявся після того, як в одній з газет прочитав замітку про те, що при можливості транспортних засобів того часу мандрівник здатний об`їхати нашу планету саме за такий час. Багато авіаконструктори і космонавти зізнавалися, що в дитинстві буквально зачитувалися творами французького письменника. Помер Жуль Верн в 1905 році від цукрового діабету. Письменник осліп незадовго до смерті, але не здавався – диктував свої твори помічникам.Джерело: http://heduanotal.ru/budinok-i-sad/5853-cikavi-fakti-pro-zhjulja-verna.html
5. Феномен Жуля Верна

Із 108 фантастичних ідей Жуля Верна нездійсненими сьогодні залишились тільки 10. Такою кількістю втілених в життя задумів не можуть похвалитися навіть вчені. Так ким же був Жуль Верн?Послання зі скрині

Вже перший роман – "П'ять тижнів на повітряній кулі" – приніс 35-річному Жулю неймовірну популярність. Його видавець і редактор, П'єр Ертзель, вчепився руками і ногами у невідомого досі автора. Але, отримавши в 1863 році другу книгу, був здивований. "Я очікував більшого. Від вашого роману віє крайнім песимізмом", – слова, написані на першій сторінці твердою редакторською рукою, визнавали книгу бездарною і абсолютно не придатною для друку.

Часу впадати в депресію у Верна не було: контракт передбачав написання одного твору в рік, і цей термін уже закінчувався. Зітхнувши, Жуль поклав рукопис у зелену скриню, відведену для невдалих експериментів, закрив її на ключ і знову взявся за перо. За п'ятдесят років автор видав понад шістдесят книг, кожна з яких надовго ставала бестселером. А зелена скринька потихеньку припорошувалась на горищі його дому в Ам'єні.

Після смерті письменника в 1905 році родичі покійного захворіли тягою до зміни місць. Сім'я з вражаючою регулярністю почала переїжджати з міста в місто, волочучи за собою речі знаменитого дідуся. Так продовжувалось майже століття, поки один із нащадків роду Вернів не придумав "полегшити" сімейний багаж, відправивши весь непотрібний мотлох на звалище.

Варто віддати належне його спостережливості: під товстим шаром павутини та пилюки він примудрився роздивитись ініціали JV – Жуль Верн. "Я думав, там можуть виявитись скарби, подаровані дідусеві одним із його героїв", ділився враженнями з журналістами ошелешений чоловік. Звали шукача скарбів Жан-Жаком Верном, і приходився він правнуком великому письменнику. Дорогоцінностей і сувенірів всередині не виявилось: насправді на самому дні дерев'яного ящика зберігались лише фрагменти недописаних п'єс і – ненадрукований другий роман – "Париж в 1968 році".
Напророчив...

Сто років назад Жуль Верн заслужив славу геніального фантаста. Сьогодні його називають провидцем. Дійсно, наукові передбачення француза збуваються одне за одним. Вже давно увійшли в наше життя придумані ним скафандри для перебування під водою, гелікоптери, автоматичні гвинтівки, електромобілі, підводні човни, телевізори, телефони і багато іншого. Але навіть скептики більше не намагаються пояснити подібні "попадання" прозаїка лише його широким кругозором і освіченістю.

Так, Верн щоденно перелистував величезну кількість наукових журналів, де в тому чи іншому вигляді згадувались неймовірні нововведення та гіпотези. Деякі з них в результаті знаходили місце в його книгах. Але часом романіст описував такі винаходи, до яких не додумався жоден вчений з його часу. Руйнування матеріалів електричною іскрою, силовий руль для морських суден, скло, яке не б'ється, хірургічна трансплантація - в сучасній для Верна "серйозній" літературі немає й натяку на подібні ідеї. Наприклад патент на газорозрядні світильники, які освітлювали каюти знаменитого "Наутилус" в 1870-му, був виданий лише в 1938 році, а самі неонові лампи включені в число найважливіших винаходів, зроблених в ХХ столітті.

Відправляючи пілотований снаряд на Місяць, письменник, здавалося б, слідував технічній моді ХІХ століття. Але одною модою не пояснити опис хімічної регенерації повітря в кабіні "космонавтів". А як можна було в 1905 році передбачити надпровідність, коли для самої науки шість років по тому це відкриття стало повною несподіванкою? До останнього часу ще можна було назвати подібні прозріння випадковістю. Але тут з'явився "Париж в 1968 році". І все поставив з ніг на голову.


... Чи переказав?

Герої книги роз'їжджають по Парижу 1960-х років на машинах, "працюючих за принципом розширення повітря за рахунок згорання газу", і метро. Великі "електричні канделябри" на центральних вулицях освітлюють величезних розмірів рекламні надписи. А в домах, зі скла і сріблястого металу, повним ходом йде робота. І над містом парить ажурна вежа, яку збудують лише в 1889-му. "Машина знімає копії листів, і 500 службовців безперервно відправляють їх за адресами" – впізнаєте ксерокс? А ось "фотографічний апарат, який дозволяє відправляти факсиміле будь-якого тексту або малюнка, підписувати векселі чи контракти з партнером, який знаходиться на відстані в 5 тисяч льє" – ну чим не факс? Телефонна сітка опутала всю планету – "щоб зв'язатися з Америкою чи Європою потрібні лічені секунди". І жодна поважаюча себе установа не обходиться без комп'ютера: "Інструмент, чимось схожий на велике піаніно. Ви натискаєте на клавіші і одразу отримуєте дані будь-якого характеру, виконуєте різноманітні операції і розрахунки" – погодьтеся, достатньо детальний опис. Особливо якщо врахувати, що зроблено його у вік арифмометрів... В свідомості письменника ніби пересіклись дві реальності: розмірений 1863 рік і божевільний кінець століття двадцятого. А раптом француз зазирнув ще далі і підкинув нам ключик до чергової таємниці? Просто ми ще не зрозуміли, до якої саме...


Деякі передбачення Жуля Верна

В своїх творах він передбачив наукові відкриття і винаходи в найрізноманітніших областях, в тому числі акваланги, телебачення і космічні польоти: • Електричний стілець.

 • Великі підводні човни здатні довго знаходитись в плаванні («20 000 льє під водою»).

 • Літак («Володар світу»)

 • Гелікоптер («Робур-Завойовник»).

 • Космічні кораблі і пілотовані польоти в космос, в тому числі на Місяць («З землі на місяць»). Верн точно описав розміри ракети, точне місце старту (Флорида) і навіть екіпаж: 3 людини, як це і було зрештою в програмі NASA.

 • Вежа в центрі Європи (до будівництва Ейфелевої вежі) – опис досить схожий.

 • Міжпланетні мандрівки («Гектор Сервадак»), запуски космічних апаратів доказують можливість міжпланетних подорожей.

 • Відеозв’язок і телебачення («Париж в ХХ столітті»).

 • Будівництво Туркестано-Сибірської магістралі («Клодіус Бомбарнак. Записна книжка репортера про відкриття великої Трансазіатської магістралі (Із Росії в Пекін)»).

 • Літак з перемінним вектором тяги («Незвичайні пригоди експедиції Барсака»).

 • Принципова прохідність Північного морського шляху за одну навігацію («Найда з загиблої Цинтії»).


Декілька передбачень Жуля Верна, які не збулися

- Земля на Північному полюсі (Пригоди капітана Гаттераса) і океан на Південному (20 000 льє під водою): все виявилось навпаки.- Зарядка від атмосферного накопичувача (Робур-Завойовник)

Джерело: http://neimovirniistorii.blogspot.com/2013/10/blog-post_29.html

6. Творча спадщина Жуля ВернаКаталог: Files -> downloadcenter
downloadcenter -> Наталія звольська
downloadcenter -> Перекази І легенди Звягельщини
downloadcenter -> Уроках читання. Презентація творчих знахідок учителів молодших класів. Тема уроку: Літературні казки про тварин. Іван Франко «Лисичка і Журавель»
downloadcenter -> Методичні рекомендації до проведення заходів оформлення експозицій книжково-журнальних виставок Тема бесіди для учнів старших класів
downloadcenter -> До Антології увійшли поетичні та прозові твори письменників міста Катеринослава – Січеслава – Дніпропетровська, написані для дітей І про дітей, для юнацтва І про юнацтво за період 1883-2012 рр
downloadcenter -> Сценарій за іншими джерелами Методичні рекомендації до проведення заходів


Поділіться з Вашими друзьями:

Схожі:

190 років від дня народження жуля верна жуль Ґабріель Верн iconКонтрольна робота за романом Жуля Верна «П»ятнадцятирічний капітан» ІІІ. Сценарій проведення позакласного заходу за творчістю Жуля Верна. Гра «Щасливий випадок»
Тема. Уславлення сили людського характеру в романі Ж. Верна «П'ятнадцятирічний капітан»
190 років від дня народження жуля верна жуль Ґабріель Верн iconУ сім'ї Вернів, крім первістка Жуля, зростали ще брат Поль І три сестри: Анна, Матільда І Марі
Рід Жуля Верна з боку матері походить від шотландського стрільця, який у 1462 році вступив на службу в гвардію Людовика XI і отримав...
190 років від дня народження жуля верна жуль Ґабріель Верн iconУроків з теми «Жуль Верн.
Шерстюк Надія Дмитрівна учитель російської мови та зарубіжної літератури Нехворощанської загальноосвітньої школи І -ііі ступенів,спеціаліст...
190 років від дня народження жуля верна жуль Ґабріель Верн iconСистема уроків з теми «Жуль Верн «П’ятнадцятирічний капітан» хорол 2014 Система уроків з теми «Жуль Верн «П’ятнадцятирічний капітан»/ Барило В.І., Хорол: Ковалівська зош І-ІІ ступенів, 2014, ст
Відділ освіти, молоді та спорту хорольської районної державної адміністрації ковалівської зош І-ІІ ступенів хорольської районної...
190 років від дня народження жуля верна жуль Ґабріель Верн iconУрок із зарубіжної літератури та географії в 6 класі Підготували Сокур О. М., Суховій В. Д тема уроку: «Морські подорожі в романі Жуля Верна «П’ятнадцятирічний капітан». Частини Світового океану
Тема уроку: «Морські подорожі в романі Жуля Верна «П’ятнадцятирічний капітан». Частини Світового океану
190 років від дня народження жуля верна жуль Ґабріель Верн iconЖуль Верн (1828 – 1905). Біографія Жюль Верн (1828 – 1905)

190 років від дня народження жуля верна жуль Ґабріель Верн iconСценарій математичного ранку до 140-річчя від дня народження
А у скількох справах І починаннях, пов'язаних з розвитком І освітою українського народу, брав безпосередню участь професор В. Левицький...
190 років від дня народження жуля верна жуль Ґабріель Верн icon200 років від дня народження Тараса Григоровича Шевченка (1814 – 1861), українського поета, художника, мислителя
Яцюк В. Не забудьте пом'янути Шевченківська листівка як пам'ятка історії та культури 1890–1940. 195–річчю від дня народження присвячується...
190 років від дня народження жуля верна жуль Ґабріель Верн iconЛ. І. Глібова (Матеріали до класної години в 1-б класі)
Класна година до 190 річниці від дня народження Л. І. Глібова, українського педагога, байкаря, поета-лірика, драматурга, публіциста,...
190 років від дня народження жуля верна жуль Ґабріель Верн icon"190 років від народження Йосипа Сліпого. Життя як подвиг"
Заздрість — †7 вересня 984, Рим — єпископ Української Греко-Католицької Церкви, кардинал Римо-Католицької Церкви; з листопада 1944...


База даних захищена авторським правом ©biog.in.ua 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка