2 клас зачарувала все зима. Микола вороний



Скачати 49,64 Kb.
Дата конвертації21.07.2017
Розмір49,64 Kb.

2 КЛАС

ЗАЧАРУВАЛА ВСЕ ЗИМА. МИКОЛА ВОРОНИЙ «СНІЖИНКИ»

Мета: ознайомити учнів з творчістю видатного майстра поетичного слова Миколи Вороного; удосконалювати навички свідомого виразного читання віршованих творів; формувати в учнів уміння аналізувати, узагальнювати, робити висновки з прочитаного; розвивати зв’язне мовлення; виховувати любов до художнього слова.

Обладнання : ілюстрації Зима; портрет М.Вороний; картки зі складами;загадка;Гра «Перекладачі»; конспект уроку.скоромовка.

Хід уроку



  1. Організаційний момент

Вже дзвінок нам дав сигнал .

Працювати час настав,

Тож і ми часу не гаймо -
працювати починаймо.

Давайте згадаємо правила поведінки на уроці( Картка на дошці)



  1. Мовленнєва розминка

1.Загадка

Чудо сани прилетіли

Скакуни в тих санях білі.

В санях тих сидить цариця ,

Білокоса, білолиця.

Рукавом махає .

Сріблом все вкриває . (ЗИМА)


  • Які слова вам допомогли відгадати загадку ?

2. Фонетична зарядка

  • Як вітер виє взимку? ( У_У_У)

  • Як дерева шелестять голими вітами ? (Ш_Ш_Ш)

  • Як земля від морозу тріщить ? (Трісь – трісь )

  • Нам холодно? Погріємо долоньки ? (Хух – хух)

3. Читання анаграм. Гра «Перекладачі»

- Які з поданих слів зайві ? Чому ?

Ісечнь січень гінс – сніг

Юлийт – лютий ти вік – квіти

Еберзень – березень розом – мороз

Другинь – грудень тімельза – заметіль.

Прочитайте зимові місяці . Чому їх так називали ? Пригадайте , що ви вивчали на природознавстві про місяці ?, ГрУДеНь – назва від замерзлих груд по яких було важко їздити та ходити .Інша назва МОсТОВИК,СТУЖАЙЛО, ВІТРОВИК.

СІЧЕНЬ – Місяць коли у вітряну погоду січе снігом, а мороз вогнем пече . Інша назва- ЛЬОДОВИК, ЩІПУН , ТРІСКУН.

Лютий – найкоротший місяць зими . Назва від того , що він має люту вдачу .

Відбуваються пронизливі сніговії, вітри і хуртовини .


Асоціативний кущ

-ЯКІ почуття викликає у вас зима ?

РАДІСТЬ

ЗАДОВОЛЕННЯ - ЗИМА - ЗАХОПЛЕННЯ



СУМ ТУРБОТА
ПРОДОВЖ МІРКУВАННЯ

ЗИМА - ПОГАНО , ТОМУ ЩО……

ЗИМА – ЦЕ ДОБРЕ , ТОМУ ЩО……
4. Вправи на розвиток антиципації – «Додай слово»

Мороз скував …(.землю)

Взимку йде …..(сніг)

На вулиці….(Холодно)

Сонце …(не гріє)

А тепер - «Доповни слово»

Учитель показує картку зі складом , учні читають , доповнюють , щоб утворилися слова:

СНІ (жок, говик, жинка)

ХО(лод , лодний)

ЗА (мети , метіль)

5. Робота зі скоромовкою

НА ДУБИ ,НА ЯЛИНКИ

ТИХО ПАДАЮТЬ СНІЖИНКИ.


  • Промовити повільно.

  • Промовити швидше

  • Промовити зі здивуванням.

  • Промовити весело.

ІІІІ. Перевірка домашнього завдання.

Розповіді дітей про зиму .

V. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ .

ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ УРОКУ,

Як ви вже знаєте , картини природи можна створювати і з допомогою слова . На сьогоднішньому уроці ми ознайомимося із творами видатного майстра поетичного слова Миколи Вороного. Його твори надзвичайно мелодійні, проникливі, сповнені любові до рідної землі.

VІ. Сприймання й усвідомлення нового матеріалу

1. Біографічна довідка

— Микола Кіндратович Вороний народився 7 грудня 1871 р. у сім’ї ремісника на Катеринославщині (тепер Дніпропетровська область). Коли хлопцевібуло півроку, родина переїхала до Харкова. Спочатку він навчався в Харківському, а потім — у Ростовському реальному училищі. Перші вірші Вороний почав писати, ще навчаючись у Харківському реальному училищі. У 1893 р. він надрукував перший вірш «Не журись, дівчино».

2. Опрацювання вірша М. Вороного «Сніжинки» (с. 68–69)

1) Виразне читання вірша вчителем.

— Яка картина постала у вашій уяві під час слухання вірша?

Фізкультхвилинка


У володарки Зими

Трішечки замерзли ми.

Грудень каже: «Пострибай!»

Січень просить: «Присідай!»

Встали — сіли, встали — сіли,

Розігріли наше тіло.

Лютий місяць нагадав:

Час нам братися до справ.

Сіли, дітки, всі гарненько.

Спинки держимо рівненько.

Книги відкриваємо —

Знання здобуваємо!


2) Словникова робота.

Вродились – народились

Спочине – відпочине

Промениста – яскрава

Кожух – шкіряний верхній одяг хутром вниз

Ковдра – покривало , яким люди накриваються в ліжку .

Читання слів «луною» за вчителем.

— Прочитайте слова — назви предметів; назви дій; назви ознак.

3) Читання вірша «ланцюжком» за строфами.

— Простежте, як змінюється настрій сніжинок від веселого до сонливого. Чому так відбувається?

4.) Аналіз змісту вірша з елементами вибіркового читання.

— Звідки зявилися сніжинки?



  • Із чим порівнюють себе сніжинки? Прочитайте.

— Чому сніжинки линули до землі ?

- Хто не давав спати сніжинкам ?

- Чому сніжинки хотіли вкрити землю ?
5.) Гра «Знайди риму».

Сніжиночки... (пушиночки);

води... (сюди);

носилися... (крутилися);

зими... (ми);

спатоньки... (матінки);

малі... (землі);

буйнесенький... (дурнесенький);

нас... (час);

блідная... (бідная);

суха... (кожуха);

нагріємо... (накриємо);

сніжком... (пушком);

злючою... (пахучою);

в сні... (навесні);

колосистої... (променистої);

урожай... (край).

ХВИЛИНКА – ЦІКАВИНКА (НА дошці)

VI. П ідсумок уроку

1.— Який вірш читали на сьогоднішньому уроці?

— Хто його автор?

2. Зі слова «СНІЖИНКА» утворіть нові слова(СНІЖКА,НІЖ,ЖІНКА,КАЖАН,КАСА,НІЖНА,КАЖИ,КНИЖКА,СІНИ, САНИ,…)



VII. Домашнє завдання

Виразно читати вірш.Ілюстрація до вірша.


Поділіться з Вашими друзьями:

Схожі:

2 клас зачарувала все зима. Микола вороний iconЗачарувала все зима. Микола Вороний «Сніжинки» Мета
Миколи Вороного; удосконалювати навички свідомого виразного читання віршованих творів; формувати в учнів уміння аналізувати, узагальнювати,...
2 клас зачарувала все зима. Микола вороний iconМикола вороний 1871 1938 “Будь ласка, батьку, зробіть з мене людину!”
...
2 клас зачарувала все зима. Микола вороний iconЗ 1897 — актор труп М. Кропивницького, П. Саксаганського, О. Васильєва та інших, 1901 залишив сцену І служив в установах Єкатеринодара, Харкова, Одеси, Чернігова. В 1910 році оселився в Києві, працював у театрі М
Вороний Микола Кіндратович народився в сім'ї ремісника. Батько К. П. Вороний походив з кріпаків, мати О. Д. Колачинська з роду освітнього...
2 клас зачарувала все зима. Микола вороний iconУроків за темою «Пісні літературного походження. Микола Вороний. Тарас Григорович Шевченко.»
Цикл уроків за темою «Пісні літературного походження. Микола Вороний. Тарас Григорович Шевченко.»
2 клас зачарувала все зима. Микола вороний iconСторінка «Малої христоматії» для учнів 2-го класу Микола Вороний (поезія)

2 клас зачарувала все зима. Микола вороний iconТест №1 микола вороний. Олександр олесь. Павло тичина. Максим рильський. Богдан ігор антонич. Володимир сосюра
Микола вороний. Олександр олесь. Павло тичина. Максим рильський. Богдан ігор антонич. Володимир сосюра
2 клас зачарувала все зима. Микола вороний iconМикола вороний
Псевдоніми — Арлекін, Віщий Олег, Homo, Sirius, Кіндратович, Микольчик. Криптоніми — М. В., К-ич М., М-у-ко та інші
2 клас зачарувала все зима. Микола вороний iconМикола Вороний «Євшан-зілля»
Коротко про письменника. Патріотичні почуття й толерантне ставлення до інших народів
2 клас зачарувала все зима. Микола вороний iconПлан-конспект уроку з української літератури в 6-а класі з теми
...
2 клас зачарувала все зима. Микола вороний iconБіографічний проект «Микола Вороний. Життєвий І творчий шлях поета»
Мета: ознайомити учнів з життєвим І творчим шляхом М. Вороного; з’ясувати роль поета в національному відродженні українців, його...


База даних захищена авторським правом ©biog.in.ua 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка