2015 р. Ббк 91 24 «Витязь молодої української поезії»Скачати 177,19 Kb.
Дата конвертації05.07.2017
Розмір177,19 Kb.Березнівська центральна районна бібліотека

Організаційно-методичний відділ

Сектор довідкової та інформаційної роботи(80 років від дня народження В.Симоненка)


Рекомендаційно-бібліографічний список
2015 р.


ББК 91

24
«Витязь молодої української поезії» : рекомендаційно-бібліоргафічний список/ матеріал підготувала О.І.Гурин; Березнівська центральна районна бібліотека.- Березне, 2015.-16 с. іл.

Рекомендаційно-бібліографічний список «Витязь молодої української поезії» присвячений лауреату Шевченківської премії, видатному письменнику-шістдесятнику Василю Андрійовичу Симоненку.

Видання складено на основі видань, які є у фонді бібліотеки і має рекомендаційний характер.

Бібліографія містить твори В.Симоненка, видання, публікації та інтернет-ресурси про його життєвий і творчий шлях.

Видання розраховане на широке коло користувачів - студентів, викладачів, бібліотечних працівників та всіх шанувальників творчості поета.

Упорядник: Гурин О.І. завідуюча сектором довідкової та інформаційно-бібліографічної роботи

Відповідальна за випуск: Гурин В.П. завідуюча організаційно-методичним відділом

З глибин народного життя вийшла поезія Василя Симоненка. ...

Вітер часу не остудив Симоненкових поезій,

вогнем душі жаріють вони й сьогодні...

Олесь Гончар

         Василь Симоненко – знакова постать другої половини минулого століття – і то не тільки в розрізі мистецькому, літературному, а й у контексті суспільному, оскільки його поезія перейнята таким потужним громадянським пафосом, що його могли почути не тільки друзі та вороги, а й пересічні українці.

Євген Сверстюк якось зазначив, що Василь Симоненко належить до тих людей, чиї біографії треба вивчати як частку історії України.

       Василь Андрійович Симоненко народився 8 січня 1935 року в с. Біївцях Лубенського району Полтавської області. Василь Симоненко – з козацького роду. На підтвердження цього наводяться такі дані: Василева прабабуся Варвара Остапенко-Щербань тривалий час зберігала отриману у спадок від свого батька дворянську грамоту, отриману за військові заслуги. Засновником роду вважається прадід В. Симоненка – Панас Щербань. А рідний дід Василя Федір «славився тим, що майстерно вишивав рушники і сорочки, полюбляв читати книги, був прекрасним оповідачем» - ось яке генетичне коріння живило талант визначного поета. Василева мати Ганна Трохимівна змолоду була вродливою, тямовитою, мала чудовий голос, часто виступала на сільській сцені, мріяла стати вчителькою, але в силу життєвих обставин збутися цьому не судилося. Василь виростав напівсиротою при живому батькові. Невдовзі по його народженню батько – Андрій Симоненко – самодіяльний актор, вчитель і художник – зник і провідав сина тільки по закінченні війни. «Кажуть, подався потім у північні краї, і слід його прохолонув» - ділилися земляки знаннями про Симоненків рід. Дитинство Василя припало на роки воєнного лихоліття. У хлопця був шалений потяг до знань, інакше навряд чи б вдалося йому закінчити золотим відмінником школу, навіть три – початкову у рідному селі ще за часів німецької окупації, «прискорене» навчання для «переростків» у школі-семирічці в сусідньому селі Єньківцях та повноцінні три останні класи Тарандинцівської середньої школи, що знаходилася в 9 кілометрах від дому.

У 1952 р. Василь Симоненко з першої спроби вступив на престижний факультет журналістики Київського державного університету ім. Т.Г. Шевченка.

Перші серйозні літературні спроби молодого поета припадають на студентські роки. Переддипломну практику в 1956 р. Симоненко проходив в Черкасах в редакції газети «Черкаська правда», після закінчення навчання поїхав до Черкас на журналістську роботу. Працював у газетах, щодня поринав у вир людського життя , писав казки, статті, фейлетони. Проте основним сенсом його життя була поезія. Його вірші, що з’являлися на шпальтах газет і журналів, свідчили: в українській літературі з’явився самобутній і зрілий Майстер. Перша і єдина прижиттєва збірка поезії «Тиша і грім» (1962) стала яскравим явищем не лише в літературі, а й у суспільному житті України тих часів. Вона прозвучала як грім істинної поезії, засвідчивши, як сказав літературознавець С.Крижанівський, «громадянську мужність, уміння думати і говорити про головне, не обминаючи насущних проблем часу».

  Вдумливий, спостережливий, серйозний Симоненко ставився до своєї журналістської діяльності з особливою відповідальністю, бо розумів, що стоїть біля джерел формування світогляду української молоді, замуленого роками неправди і ошуканства. Часто замислювався над «больовими точками» суспільства, розмірковував, яким чином можна подолати культивовану байдужість у людських серцях. Її – байдужість – Симоненко вважав одним із найважчих гріхів, бо хоча за неї й не судять, вона сама першопричина всіх неподобств і злочинів.

На початку шістдесятих років Василь Симоненко рішуче й захоплено входить у коло київської опозиційної інтелігенції, яке щойно формувалось. Разом з Аллою Горською, Ліною Костенко, Іваном Світличним, Євгеном Сверстюком, Іваном  Драчем та іншими відвідував відомий Клуб творчої молоді. Але не пасивним слухачем – він сам активно виступав на літературних вечорах, брав участь у дискусіях, виїздив на зустрічі із робітничою і сільською молоддю, мав свідому просвітницьку настанову: розбудити в сучасниках почуття національної гідності, запалити їх прагненням національного відродження.

Однак Василеві цього було замало. Його діяльна натура потребувала конкретних результативних справ. Він з ентузіазмом включився в роботу комісії, метою якої було перевірити чутки про масові розстріли в часи сталінського терору і відшукати місця таємного поховання жертв репресій. Відомо, що саме за участю Симоненка були відкриті таємні братські могили жертв сталінізму на київських кладовищах, в Биківняньському лісі. Ці «речові докази», що послужили незаперечним аргументом геноциду, сколихнули душу поета, спричинили справжній вибух звинувачень тій системі, яка не тільки вбивала в людині людське, а й планомірно винищувала цвіт українського суспільства. Разом з групою молодих українських митців Василь Андрійович написав Меморандум з вимогою оприлюднити місця таємних поховань і перетворити їх у національні Меморіали. Для Василя Симоненка любов до України була не поетичною метафорою, а такою ж невід’ємною потребою, як дихати. Саме цією любов’ю були продиктовані його вчинки.

Звичайно ж, таке протиставляння себе системі не могло бути непоміченим. Симоненко опинився під пильним наглядом КДБ, почалися провокації. Влітку 1962 р. його заарештували через дріб’язковий привід. А наступного дня колеги розшукали В. Симоненка в лінійному відділку міліції за 30 кілометрів від місця події. Василь розповів, що його, прив’язаного до лавки, били по попереку, показував синці, скаржився, що «ніби щось обірвалось усередині». Саме після цієї «зустрічі з владою» у Симоненка почалися проблеми з нирками, що й стало причиною його передчасної смерті.

Цькування опального поета продовжувалось. 3 вересня 1963 року він написав у щоденнику гіркі рядки: «Друзі мої принишкли, про них не чути й слова… Друковані органи стали ще бездарнішими й зухвалішими. «Літературна Україна» каструє мою статтю. «Україна» знущається над віршами. Кожен лакей робить, що йому заманеться. У квітні були зняті мої вірші у «Зміні», зарізані у «Жовтні», потім надіслали гарбузи з «Дніпра» і «Вітчизни».

А 13 грудня 1963 року Василя Симоненка не стало. Він помер за три тижні до свого 29-ліття. Через два роки в журналі «Сучасність» (Мюнхен) була надрукована добірка віршів поета і згодом збірочка «Берег чекань». Ця невеличка книжка мала ефект бомби: Симоненка переписували, цитували, про нього говорили по радіо, писали в пресі: «Ми настільки були вражені силою його віршів, що назвали мюнхенське видавництво «Смолоскип» іменем Василя Симоненка. Ми не підозрювали, що в Україні можлива така творчість».

В Україні ж Симоненковим друзям доводилось «пробивати» у світ кожну його книжку з неймовірними труднощами – понад 15 років навіть ім’я поета, творами якого зачитувалось українство всього світу, на його Батьківщині було під забороною. Лише в 1995 р. В. Симоненко був посмертно нагороджений Шевченківською премією. Того самого року засновано і літературну премію його імені, якою відзначають найкращі перші

книжки молодих поетів. Згодом відбулося практично друге відкриття українцями свого великого поета. Тепер є в Черкасах меморіальні дошки, вулиці названі на честь Василя Симоненка, в Лубенському районі створено два музеї митця, а біля філологічного корпусу Черкаського університету буде поставлено пам’ятник поету зі словами «Я воскрес, щоб із вами жити».Таким він і залишиться в пам’яті свого народу назавжди! Читайте, вчитуйтеся, сприймайте розумом і серцем мудрі і мужні твори видатного письменника, Великого Українця Василя Симоненка. Які сприятимуть піднесенню нашого духу, наснажуватимуть наші поривання.Твори В.Симоненка

Література про життя і творчістьВасиль Симоненко : Нарис життя і творчості.-К-:Дніпро, 1990.-312 с.
Василь Симоненко прожив коротке, але яскраве життя і засвітив свою зорю на не­босхилі нашої духовності. У нарисі, який є першою спробою літературного портрету відомого поета, розглянуто збірки «Тиша і грім», «Земне тяжіння», «Поезії», «Лебеді материнства», книжку новел «Вино з тро­янд», в яких знайшли відображення своє­рідність взаємопроникнення його громадян­ської та інтимної лірики, актуальність са­тири і гумору, глибокі потенції гідно не по-цінованої у свій час прози та публіцистики майстра слова.

Розрахований на широке коло читачів.


З матір'ю на самоті / Авт. та уиоряд. 3-11 М. Д. Сом; Переди, авт. — К.: Молодь, 1990.— 128 с., фотоіл
Це перша книжка про незабутнього Василя Симоненка (1935 — 1963), якого називають чистим голо­сом народної правди. Про його життєвий і творчий шлях ведуть діалог мати поета Ганна Федорівна Симоненко-Щербань та письменник Микола Сом. їхню розмову доповнюють оповіді видатних діячів україн­ської культури та хвилюючі спогади товаришів пос­та, його близьких і рідних. До книжки ввійшли вірші Василя Симоненка, де­які з них ще не публіковані, а також цікаві фото­документи.
Симоненко Василь Берег чекань / Вибір і коментарі Івана Кошелівця. — К.: Наук, думка, 2001. — 248 с.

Книга є перевиданням збірки поезій Василя Симоненка, що була видана у Німеччині 1973 р. видавництвом «Сучас­ність». У збірці вміщено поезії, рекомендовані для тексту­ального вивчення Програмою з української літератури для середніх шкіл.
Лебеді материнства : поезія, проза / В. А. Симоненко.  - Дніпропетровськ : Промінь, 1989. - 224 с.

Книжка українського радянського поета Ва­силя Симоненка «Лебеді материнства» укладена за тематичним принципом. До неї увійшли пое­тичні та прозові твори, що друкувались у збірках «Тиша і грім» (1962), «Земне тяжіння» (1964), «Вино з троянд» (1965), «Поезії» (1966), і та частина творчого доробку, яка публікувалася в періодиці.Симоненко, В.А. У твоєму імені живу: Поезії, оповідання, щоденник, листи / Упоряд. та післямова В.В.Яременка; Передм. О.Г.Гончара; [Іл. В.І.Касіяна, М.І.Стратілата; Упоряд. фотоіл. матеріалу Д.С.Чередниченка]. – 3-тє вид. – К.: Веселка, 2003. – 382 с.; іл.
Пропонована збірка — перше в Україні найповніше видання поетичних творів Василя Симоненка. До книги увійшло багато поезій, які з тих чи інших причин раніше не публікувалися. Упорядник відшукав і включив до збірки навіть ті твори, що були написані поетом на замовлення редакцій газет та журналів і носили певне політичне забарвлення, як того вимагала тодішня номенклатурна ідеологія, і які сам поет часто підписував псевдонімами.

„Не шукав я до тебе…”; Лебеді материнства; „Задивляюсь у твої зіниці…”; „Ти знаєш, що ти – людина?!.”; Україні; Жорна; Баба Онися; Піч; Дід умер; „Вихвалять, і славити, й кричати…”; Салюти миру; „Де зараз ви, кати мого народу?..”; Ні, не вмерла Україна; „Земле рідна ! Мозок мій світліє…”; Кривда: новела; Старість; Грудочка землі; Моя мова; Кирпатий барометр; Чари ночі; Вона прийшла; „Є в коханні і будні і свята…”; Перехожий; Монархи; „Там у степу, схрестилися дороги…”; „Є тисячі доріг, мільйон вузьких стежинок…”; Казка про Дурила; Цар Плаксій та Лоскотон; „Маленьке – не смішне…”; „Бубнявіють думки, проростають словами…”; „Стільки в тебе очей…”: [поезії] / Василь Симоненко // Поезія: Ліна Костенко; Олександр Олесь; Василь Симоненко; Василь Стус. – К., 2008. – С. 215-256.

Публікації в періодичних виданнях
Багацька Л.

Новий Симоненко : у щойновиданій збірці творів поета зібрано відредаговані вірші й тексти, що раніше не публікувалися / Л. Багацька // Україна молода : Щоденна інформаційно - політична газета. - 2011. - N 22/11-12 лют. - С. 21


Бейдик О.

Співець України та краєзнавець від Бога : до 75-річчя від дня народження поета Василя Симоненка / О. Бейдик // Краєзнавство. Географія. Туризм. - 2010. - №12. - С. 3-7


Даценко К.

Із Симоненком у душі : [заходи з нагоди 80-ліття від дня народження] [Текст] / К. Даценко // Літературна Україна : газета письменників Украіни. - 2015. - №3. - С. 2.


Завадська І.

В. Симоненко "Ти знаєш, що ти - людина?" / І. Завадська // Українська мова та література. - 2012. - № 13. - С. 35-39


Кирей В.

Як він ішов! Струменіла дорога / В. Кирей // Урядовий кур"єр : газета центральних органів виконавчої влади України. - 2010. - N6/14січ./. - С. 16

Климець, Б.

У Симоненковій світлиці [Текст] / Б. Климець // Краєзнавство. Географія. Туризм. - 2015. - № 2. - С. 5.


Кроп Т.

Його "розпука вікова" : [про виставку "Україно!. ти моя розпука вікова..." у Музеї книги і друкарства України з нагоди 80-річчя від дня народження В. Симоненка] [Текст] / Т. Кроп // Літературна Україна : газета письменників Украіни. - 2015. - №10. - С. 16.


Косів, М.

Поезія Василя Симоненка як символ епохи шістдесятництва : до 80-річчя від дня народження видатного Українця [Текст] / М. Косів // Дзвін : Літературно-мистецький та громадсько-політичний часопис НСПУ. - 2015. - № 1. - С. 149-154.


Костенко В.

Сини ростуть, а пісня не старіє : 8 січня народився поет Василь Симоненко і помер композитор Анатолій Пашкевич - їхня пісня "Виростеш ти, сину" стала народною / В. Костенко // Урядовий кур"єр. - 2012. - №3/6 січ./. - С. 8


Лобенко Н.

Василь Симоненко - "Лицар на білому коні" в українській літературі. "Лебеді материнства" / Н. Лобенко // Українська мова та література. Шкільний світ : всеукраїнська газета для вчителів. - 2011. - № 22/23. - С. 23 - 25


Лук’янюк О.

Чи потрібна патріотичним віршам висока художність? : [на здобуття Всеукраїнської літературної премії ім. В. Симоненка 2014 року] / О. Лук’янюк // Літературна Україна : газета письменників Украіни. - 2014. - №45. - С. 8


Малищак Т.

Пам’яті В. Симоненка [Текст] / Т. Малищак // Краєзнавство. Географія. Туризм. - 2015. - № 2. - С. 10.
Писарєва О.

"Ти знаєш, що ти - людина?". Осмислення духовної величі людини через життя й поезію В. Симоненка : 11-й клас / О. Писарєва // Українська мова та література. Шкільний світ : всеукраїнська газета для вчителів. - 2011. - № 22/23. - С. 40 - 45


Поліщук В.

Лауреати Симоненківської премії 2014 року / В. Поліщук // Літературна Україна : газета письменників Украіни. - 2014. - №48. - С. 14


Поцілуй Д.

Василю Симоненку [Текст] / Д. Поцілуй // Краєзнавство. Географія. Туризм. - 2015. - № 2. - С. 10.


Рисак М.

В. Симоненко. "Цар Плаксій та Лоскотон" : 5-й клас / М. Рисак // Українська мова та література : всеукраїнська газета для вчителів : шкільний світ. - 2013. - № 11/12. - С. 40-43


Салига Т.

Трикнижжя, якому півсторіччя / Т. Салига // Літературна Україна : газета письменників Украіни. - 2012. - №22/31 трав./. - С. 1,6-7


Скринник О.

Василь Симоненко - "лицар на білому коні в українській літературі" : 7 клас / О. Скринник // Українська мова та література : всеукраїнська газета для вчителів : шкільний світ. - 2013. - № 14. - С. 4-7


Тинянко Т. А.

Україно! Доки жити буду - доти відкриватиму тебе : літературно-музична композиція до річниці пам'яті В. Симоненка / Т. А. Тинянко // Шкільна бібліотека : загальнодержавний для шкільних бібліотекарів. - 2014. - №11. - С. 57-58


Титаренко Л.

Притягував до себе, мов магніт / Л. Титаренко // Голос України. - 2012. - №236/12 груд./. - С. 14


Ціон В.

Симоненко & Сомоненко [Текст] / В. Ціон // Літературна Україна : газета письменників Украіни. - 2015. - №6. - С. 13.


Шквар Г.

Спасибі тобі, Василю!. : [8 січня В. Симоненку виповнилося б 77 літ] / Г. Шквар, Л. Титаренко // Голос України. - 2012. - №7/17 січ./. - С. 6


Основні дати життя і творчості В.Симоненка

1935, 8 січня – народився у с. Біївці Лубенського району Полтавської

області у сім’ї вчительки

1952 – закінчив Тарандинцівську середню школу із золотою медаллю

1952-1957 – навчався на факультеті журналістики Київського державного

університету ім. Т. Шевченка

1956 – проходив практику в редакції газети «Черкаська правда»

1957 – одружився з Людмилою Потапівною Півторадня

1957 –1959 – працював в редакції газети «Черкаська правда»

1958 – народився син Олесь

1960-1963 – працював в редакції газети «Молодь Черкащини»

1962 – вийшла перша збірка «Тиша і грім» у Держлітвидаві України, м. Київ

1962 – прийнятий до Спілки письменників України

1963 – вийшла казка «Цар Плаксій і Лоскотон» у Дитвидаві, м. Київ

1963 – власний кореспондент «Робітничої газети»

1963 – 14 грудня помер у Черкасах

1964 – вийшла збірка «Земне тяжіння» у видавництві «Молодь», м. Київ

1964, 1993 – вийшла віршована казка «Подорож у країну Навпаки»

1965 – вийшла збірка новел і оповідань «Вино з троянд» у видавництві

«Каменяр», м. Львів

1965 – у Нью-Йорку вийшла збірка «Берег чекань»

1966 – вийшла збірка вибраного «Поезії» у видавництві «Молодь», м. Київ

1967, 1982, 1988, 1995, 1997 – видрукувана казка «Цар Плаксій і Лоскотон» у

різних видавництвах України

1968 – вийшла збірка поезій у перекладі російською мовою «Избранная

лирика» у видавництві «Молодая гвардия», м. Москва

1973 – вийшла збірка «Берег чекань» у видавництві «Сучасність»,

м. Мюнхен

1981, 1989 – вийшла збірка «Лебеді материнства»

1984 – вийшла збірка «Поезії» у видавництві «Радянський письменник»,

м. Київ

1985 – вийшла збірка у перекладі російською мовою «Лебеди материнства» увидавництві «Советский писатель», м. Москва

1989 – В. Симоненко удостоєний Республіканської комсомольської

премії ім. М. Островського в галузі літератури (посмертно)

1990 – вийшла збірка віршів та казок «Народ мій завжди буде» у видавництві

«Веселка», м. Київ

1992 – вийшла збірка прозових творів «Півні на рушниках» у видавництві

«Каменяр», м. Львів

1994 – вийшла збірка «У твоєму імені живу» у видавництві «Веселка»

1995 – за збірки поезій та прози «Лебеді материнства», «У твоєму імені

живу», «Народ мій завжди буде» удостоєний Національної премії

України імені Т. Шевченка (посмертно).

1998, 5 січня – створено літературно-меморіальний музей В. Симоненка

в редакції газети «Черкаський край» (колишня «Черкаська правда»)

2000 – Рік Василя Симоненка на Черкащині

2001 – перевидано збірку «Берег чекань» у видавництві «Наукова думка», м.

Київ


2001, 2005 – вийшла збірка «Ти знаєш, що ти – людина» у видавництві

«Наукова думка»
2002 – вийшли збірки «Вибране», «Я кличу вас у відчаї не гнуться», м. Київ

2003 – вийшли 2-ге і 3-тє доповнені видання збірки «У твоєму імені живу» у

видавництві «Веселка»

2004 – вийшли «Твори» В. Симоненка у 2 томах у видавництві «Брама-

Україна», м. Черкаси

2004 – вийшла збірка «На схрещених мечах» у видавництві«Пульсари»,м.Київ
Інтернет-ресурси
 • Симоненко Андрій Васильович [Електронний ресурс] // Вікіпедія: сайт. – Режим доступу : http://uk.wikipedia.org/wiki/. – Назва з екрана. – (Дата звернення 05.0.2015).
 • Симоненко Василь. Творчість, вірші, поезія [Електронний ресурс] // Клуб поезії : сайт. - Режим доступу : http://www.poetryclub.com.ua/metrs.php?id=38&type=tvorch. – Назва з екрана. – (Дата звернення 05.01.2015).
 • Василь Симоненко [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://www.pysar.net/poet.php?poet_id=62-. – Назва з екрана. – (Дата звернення 05.01.2015).
 • Вірші Василя Симоненка [Електронний ресурс]// OnlyArt : сайт. – Режим доступу :http://onlyart.org.ua/?page_id=5396.– Назва з екрана.–(Дата звернення 05.01.2015).
 • Біографія: Василь Симоненко [Електронний ресурс]//Parta.ua: сайт. – Режим доступу : http://www.parta.com.ua/ukr/stories/writers/210/. – Назва з екрана. – (Дата звернення 05.01.2015).
 • Шістдесятники: Василь Симоненко [Електронний ресурс] // Шістдесятники: сайт. – Режим доступу : http://shistdesjatnyky.blogspot.com/2012/12/blog-post_2.html. – Назва з екрана. – (Дата звернення 05.01.2015).
 • Василь Симоненко [Електронний ресурс] // Українська література : сайт. – Режим доступу : http://www.ukrlit.vn.ua/author/simonenko.html. – Назва з екрана. – (Дата звернення 05.01.2015).
 • Василь Симоненко : біографія [Електронний ресурс] // Історія цивілізацій : сайт. – Режим доступу : http://mestectvo.com/ukrainian-literature/simonenko.html.– Назва з екрана. – (Дата звернення 05.01.2015).

 • Пам’ятна монета «Василь Симоненко» [Електронний ресурс] // Нац. банк України : сайт. – Режим доступу: http://www.bank.gov.ua/control/uk/currentmoney/cmcoin/details?coin_id=414. - Назва з екрана. – (Дата звернення 05.01.2015)
 • Симоненко Василь Андрійович [Електронний ресурс] // КЗ «ОБЮ ім. В.Симоненка» Черкас. обл. ради : сайт. – Режим доступу: www.symonenkolib.ck.ua. – Назва з екрана. – (Дата звернення 05.01.2015)
 • Симоненко Василь Андрійович [Електронний ресурс] // Комітет з Національної премії України імені Тараса Шевченка [Офіційний веб-сайт]. – Режим доступу: http://knpu.gov.ua/content/simonenko-vasil-andriiovich. – Назва з екрана. – (Дата звернення 05.01.2015)
 • Черкаський літературно-меморіальний музей Василя Симоненка [Електронний ресурс] / Музеї країни // Рідна країна [Світоглядний портал]. – Режим доступу: http://ridna.ua/museums/cherkaskyj-literaturno-memorialnyj-muzej-vasylya-symonenka/.– Назва з екрана. – (Дата звернення 05.01.2015)
 • Цимбал І. Єдиний пам’ятник Симоненку – копія пам’ятника Шевченку [Електронний ресурс] / Ірина Цимбал // Факти, ICTV.– Режим доступу: http://fakty.ictv.ua/ua/index/read-news/id/1444337#main. – Назва з екрана. – (Дата звернення 05.01.2015)


Увіковічення пам’яті видатного поета

Пам’ятник Василю Симоненку в Черкасах (архітектор Владислав Димйон)Пам’ятник на могилі Василя Симоненка в Черкасах

(скульптор Станіслав Грабовський)
Пам’ятник Василю Симоненку у дворі Київського національного університету імені Шевченка. 2015 рікЧеркаський літературно-меморіальний музей Василя Симоненка


Музейна кімната «Робочий кабінет Василя Симоненка», в приміщенні редакції газети «Черкаський край», де він працював, м. Черкаси.
Каталог: berezne -> files
files -> Березнівська центральна районна бібліотека Організаційно-методичний відділ
files -> Біографічна довідка
files -> Відгуки, зауваження, пропозиції щодо розміщення, добору літератури, оформлення просимо надсилати на адресу
files -> Березнівська центральна районна бібліотека Сектор довідкової та інформаційної роботи
files -> Березнівська центральна районна бібліотека організаційно-методичний відділ Національно-патріотичне виховання в бібліотеках
files -> Щоб не відійшов у забуття
files -> Великої Перемоги немеркнуче світло До 70-річчя перемоги над нацизмом у Другій світовій війні
files -> Березнівська центральна районна бібліотека Сектор довідкової та інформаційної роботи Рекомендаційно-бібліографічний список до 85-річчя від дня народження Ліни Костенко
files -> Ббк 91 о 24 «Я народився І жив для добра І любові»
files -> Ббк 4 б 48 Березнівщина – перлина українського Полісся : краєзнавчий бібліографічний посібник, випуск /матеріал підготували О. Гурин, Н. В. Юрчик. Березне, 2016. 78 с


Поділіться з Вашими друзьями:

Схожі:

2015 р. Ббк 91 24 «Витязь молодої української поезії» icon-
Тема заняття: «Вступ. Поети-шістдесятники. В. Симоненко — «витязь» молодої української поезії»
2015 р. Ббк 91 24 «Витязь молодої української поезії» iconВитязь української поезії
В. Симоненка, тематикою його поетичної творчості розкрити ідейний зміст поезій, допомогти осягнутит духовний світ поета
2015 р. Ббк 91 24 «Витязь молодої української поезії» iconТема : василь симоненко. Творча біографія митця «витязя молодої української поезії». Патріотичні мотиви як лейтмотив творчості в. Симоненка. «Задивляюсь у твої зіниці», «є тисячі доріг…»,
Тема: василь симоненко. Творча біографія митця – «витязя молодої української поезії». Патріотичні мотиви як лейтмотив творчості в....
2015 р. Ббк 91 24 «Витязь молодої української поезії» icon“Витязь української поезії” (до дня народження Василя Симоненка)
Дитинство його, за словами Олеся Гончара, чуло ридання матерів, що божеволіли від горя над фронтовими похоронками. Скупе на ласку...
2015 р. Ббк 91 24 «Витязь молодої української поезії» iconЯрославвеприня к ворожбавітр у поезії Київ 2009 ббк ш6(4Укр)6-5 в 306

2015 р. Ббк 91 24 «Витязь молодої української поезії» iconПрактикум з української мови навчальний посібник Кривий Ріг 015 ’35(075. 8)(076. 5) Ббк 81. Укр 9
Практикум з української мови : [навчальний посібник]. – Кривий Ріг : кпі двнз «кну», 2015. – 27с
2015 р. Ббк 91 24 «Витязь молодої української поезії» iconТом Гуманітарні науки Бердянськ 2015 (06) ббк 74я5
Збірник тез наукових доповідей студентів Бердянського державного педагогічного університету на Днях науки 14 травня 2015 року. –...
2015 р. Ббк 91 24 «Витязь молодої української поезії» iconТом Педагогічні науки Бердянськ 2015 (06) ббк 74я5
Збірник тез наукових доповідей студентів Бердянського державного педагогічного університету на Днях науки 14 травня 2015 року. –...
2015 р. Ббк 91 24 «Витязь молодої української поезії» iconТом Природничі науки Бердянськ 2015 (06) ббк 74я5
Збірник тез наукових доповідей студентів Бердянського державного педагогічного університету на Днях науки 14 травня 2015 року. –...
2015 р. Ббк 91 24 «Витязь молодої української поезії» iconНавчальний посібник Вінниця внту 2015 (075) ббк 88я73База даних захищена авторським правом ©biog.in.ua 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка