Анатолій ЛуговськийСкачати 271,8 Kb.
Дата конвертації02.01.2018
Розмір271,8 Kb.Управління культури і туризму

Сумської обласної державної адміністрації


Обласна універсальна

наукова бібліотека
Письменники СумщиниАнатолій Луговський

До 60-річчя від дня народження

Біобібліографічний покажчик

Суми 2015

Анатолій Луговський : до 60-річчя від дня народження : біобібліографічний покажчик / Сумська обл. універс. наук. б-ка ; уклад. О. К. Линник. – Суми, 2015. – 26 с.

Відповідальний за випуск Т. І. Фролова, директор бібліотеки

Матеріал підготувала О. К. Линник, головний бібліограф відділу

краєзнавчої літератури та бібліографіїРедакторcька група: Малиш О. М.

Макаренко Г. В.

Марченко А. І.

Молгамова Л. М.

Фесенко Н. В.

Отенко С. І.Комп’ютерний

набір Линник О. К.

Комп’ютерна

верстка Отенко С. І.

Відгуки та пропозиції просимо надсилати

за адресою:

40030, м. Суми,

вул. Героїв Сталінграду, 10

Обласна наукова бібліотека
22-47-65


library_on@sm.ukrtel.net,

sumy_lib@mail.ru

http://ounb.sumy.ua/

Передмова

Біобібліографічний покажчик «Анатолій Луговський : до 60-річчя від дня народження» має на меті вперше зібрати інформацію про творчий доробок відомого поета України, журналіста, краєзнавця, художника, члена Національної спілки письменників України, члена Національної спілки журналістів України, заслуженого журналіста України, головного редактора газети «Путивльські відомості», уродженця с. Басівка Сумського району, а також літературу про нього.

Покажчик відкриває стаття члена Національної спілки письменників України, почесного журналіста України Петра Андрійовича Нестеренка «Співець партизанського краю», присвячена життєпису і творчому доробку ювіляра.

Зміст посібника розкривають чотири основні розділи: «I. Публікації А. В. Луговського», «II. Література про А. Луговського», «ІІІ. Фотографії», «IV. Малюнки художника-графіка А. Луговського».

Література у розділах систематизована за типами видань (окремі видання, статті у книгах, статті у періодиці), а в середині – у хронологічному порядку.

Хронологічні рамки включеної літератури – 1979–2014 роки.

Всі джерела опрацьовано de visu (за рідким виключенням – у разі відсутності у фонді) і проанотовано.

Інформація подана з максимальною повнотою, але не є вичерпною.

Покажчик розрахований на філологів, краєзнавців, бібліотечних працівників, студентську та учнівську молодь і всіх, кого вабить поетичне слово і краєзнавство.


ДИВАК
Так, я дійсно дивак, недоумок, блаженний –

Про поезію мрію в «хапальний» наш час.

Із весною «на ти» у дібровах зелених,

Лист осінній мені – найдорожча з прикрас.


І нехай лине час. Мене скоро не буде...

Я розстану, мов сніг, догорю, як свіча...

Та згадає весна, синій ліс не забуде,

Мої вірші в піснях солов’я прозвучать...

Анатолій Луговський – поет, журналіст, краєзнавець.

Народився в селі Басівка Сумського району Сумської області 13 червня 1955 року.

Освіта вища: у 1980 році закінчив режисерський факультет Орловської філії Московського державного інституту культури; у 1987 році – факультет журналістики Київського Державного університету ім. Т. Г. Шевченка.

Працював художником, керівником театрального колективу, кореспондентом, відповідальним секретарем районної газети, директором краєзнавчого музею, викладачем суспільних дисциплін аграрного коледжу, в органах державної служби.

З 2001 року і по нинішній час – головний редактор районної громадсько-політичної газети «Путивльські відомості».

Пише українською та російською мовами.

За книги історико-краєзнавчої тематики, які стосуються культових споруд і релігійних закладів, нагороджений УПЦ Орденом Петра Могили (червень 2013 р.).

Член Національної спілки письменників України з 1999 року. Член Національної спілки журналістів України, заслужений журналіст України.


ПУТИВЛЬ
Мне часто снится образ Ярославны,

Я слышу топот загнанных коней...

Путивль родной, обитель предков славных,

Пристанище теперь души моей...
Мне слово Родина созвучно с плеском Сейма,

А «Слово о полку...» тревожит сердце мне...

И, кажется, что я апрельским днем весенним

Мчусь с Игоревой ратью на взмыленном коне...


Путивль родной! Я врос в тебя корнями

И без остатка, весь принадлежу тебе.

Ты – жизнь моя и боль, любви святое пламя.

За то, что я с тобой – хвалу пою судьбе.Співець партизанського краю.
Практично все своє свідоме життя я присвятив журналістській роботі, отож доводилося частенько бувати в далеких і близьких відрядженнях, зустрічатися з цікавими людьми, знайомитися з історією того чи іншого краю. І вже з перших днів мого перебування на Сумщині автор цих рядків чи не найбільше любив відвідувати місто партизанської слави Путивль, сивий Спадщанський ліс, який став колискою партизанського руху у роки Великої Вітчизняної війни і про який ще й сьогодні складають вірші, пісні та легенди.

Справді, тисячолітній Путивль, це древнє місто на Сейму-річці, відіграло важливу роль в історії нашої країни. Згадаймо хоча б, як разом з іншими древньоруськими фортецями Путивль надійно захищав південні кордони Русі від спустошливих набігів степовиків, а в середні століття – від нападів литовських феодалів, польської шляхти, кримських татар.

Краса цього міста втілена в безсмертних творах літератури і мистецтва. Скільки сказано-переказано про дружину князя Ігоря Святославовича – Ярославну, вірність якої бережуть віки. І тут проростала натхненням пісня єдності і братерства народів наших – безсмертне «Слово о полку Ігоревім». Згадує про Путивль і О. С. Пушкін у трагедії «Борис Годунов». Місто закарбовано на прекрасних полотнах Миколи Реріха і Петра Левченка. Саме з-під Путивля спалахнула пожежа селянської війни під проводом Івана Болотникова, саме тут народилося легендарне партизанське з’єднання на чолі з С. А. Ковпаком і С. В. Руднєвим. Місцеві жителі ще й сьогодні свято бережуть пам’ять про мужніх захисників Вітчизни.

Звичайно, про славну історію Путивля можна розповідати довго. І без перебільшення скажу: чи не найкраще знає її невтомний слідопит, дослідник-краєзнавець Анатолій Луговський, доля якого поєднала з цим містом рівно сорок літ тому. Здобувши середню освіту в селі Юнаківка (народився 13 червня 1955 року в селі Басівка Сумського району Сумської області), 1972 року вступив до Сумського культурно-освітнього училища, після закінчення якого отримав направлення до Путивля. Працював художнім керівником театральної студії в районному Будинку культури. З 1976 по 1981 рік навчався на режисерському факультеті Орловської філії Московського інституту культури. В 1987 році заочно закінчив факультет журналістики Київського державного університету імені Т. Г. Шевченка.

Анатолій Васильович – людина мудра, щира, добра – з вдячністю називає своїх вчителів і викладачів і з Юнаківської середньої школи, і з Сумського культурно-освітнього училища, і з Орловської філії Московського інституту, і з Київського університету… І що цікаво: в усіх цих навчальних закладах уже в юні роки запримітили неабиякі і літературні, і артистичні здібності А. Луговського. До речі, саме в Путивлі розкрився талант Луговського-краєзнавця. Недарма ж, попрацювавши кілька років у районній газеті, він очолив Путивльський краєзнавчий музей. І тут ще з більшим ентузіазмом взявся за краєзнавчо-дослідницьку роботу, яку не припиняє й понині. І як результат – сьогодні на рахунку Анатолія Луговського – цілий ряд ґрунтовних історико-краєзнавчих видань. Серед них, зокрема: «Золотое ожерелье Сумщины» (1984), «Путивль» (1985), «Путивль – 1000» (1989), «Путивль» (1992), «У засечной черты» (1993), «Софрониевский монастырь» (2002), «Новая Слобода» (2007), «Монастырь Белой Богородицы» (2012), «Молченский монастырь» (2013). Зараз Анатолій Васильович – у нових пошуках і, немає сумніву, вже найближчим часом порадує нас новими цікавими розробками і дослідженнями.

Добре відомо, що Путивльщина – партизанський край, про який написано чимало книг, статей і навіть дисертацій. І знову ж таки – немалу частку в історію руху народних месників на Сумщині вніс відомий нині путивльський краєзнавець Анатолій Васильович Луговський. Добре пам’ятаю, як працюючи в обласних і всеукраїнських газетах («Радянська Україна», «Урядовий кур’єр», «Сільські вісті»), мені частенько доводилося бувати в улюбленому мною місті – Путивлі, збирати матеріали про колишніх партизанів, і найпершим помічником і гідом завжди був Анатолій Васильович. На будь-яке поставлене мною запитання завжди давав чіткі і вичерпні відповіді. З приємністю згадую ще й понині, наприклад, зустрічі з рідним братом легендарного комісара, партизаном Костянтином Васильовичем Руднєвим, з сином колишнього начальника партизанського штабу ковпаківців – Петром Григоровичем Базимою, з Героями Соціалістичної Праці Антоном Яковичем Бутовим, Вірою Федорівною Сєдих та іншими відомими і знатними на Путивльщині людьми.

І тут принагідно навести слова журналіста і краєзнавця Григорія Хвостенка з книги «Письменники Сумщини» (видавництво «Мрія» (Суми), 2005):

«У Путивлі Анатолій Луговський мав змогу зустрічатися, подовгу спілкуватися з цікавими особистостями, зокрема, колишніми партизанами, з-поміж яких, без перебільшення були і живі, яскраві легенди… Все це збурювало враження, які шукали емоційного виходу, виразу і виливалися в поетичні рядки. Пізніше А. Луговському довелося і в сільгосптехнікумі викладати, і державної служби скуштувати, нині – тримати кермо на посаді головного редактора райгазети – іншими словами, це шанована, відома серед путивлян, і не лише, людина. Яка, проте (як теж бувало), не кинула захоплення поезією, здобувши певних суспільних висот. Сформований больовий поріг душі має ту висоту, яка не дасть забути художнє слово, не притупить прагнення раз по раз довіряти помисли і тривоги чистому аркушеві паперу, відкладаючи його списаними поетичними рядками…».

І Анатолій Васильович надто серйозно взявся за поезію. Йому вже стало тісно на сторінках газет і журналів, тож почав готувати книгу. Перша з них побачила світ у 1993 році і називалася «Калинові сни». І що важливо – відразу ж отримала позитивні відгуки. Так, поет Олександр Вертіль у передмові до цієї книжки, зокрема, зазначив:

«Та якщо душею чи серцем зачепишся бодай за один з віршів, рядок чи образ і він не даватиме спокою, то значить, що «Калинові сни» побачили світ не випадково».

Коли читаєш цю збірочку, то не залишаєшся байдужим до кожного поетичного рядка, кожного образу, створеного справжнім майстром слова. Багатьом, мабуть, запам’яталися ось такі рядки:

Сніг засяяв срібно,

Засвітився біло,

Покотилась полем

Тінь молодика,

Засміявся радо

Вітер легкокрилий,

Бо до танцю кличе

Заметіль дзвінка.

А потім – одна за одною почали виходити книжки Анатолія Луговського. Написані як українською, так і російською мовами. Ось назви його поетичних збірок: «Монолог душі» (1994), «Отча земля» (1994), «Сповідь» (1996), «Часоплив» (1998), «Серпнева мить (1999), «Письма без ответа» (1999), «Струна» (2000), «Окно» (2000), «Судьба Икара» (2002), «Классическое лето» (2005), «И каждый день, как маленькая жизнь» (2010). У співавторстві з поетом Олександром Педяшем (світла йому пам’ять) Анатолій Луговський видав дві книги поезії – «Предчуття» (1999) та «Диптих» (2005).

Звичайно, можна б довго аналізувати, розповідати про всі ці доробки Анатолія Васильовича. Бо й справді – його вірші торкаються струн багатьох вдячних читачів. Тим більше, що Луговський – не просто поет, а невтомний співець рідного краю, мальовничого міста, його багатющої історії. І пишається тим, що ось уже чотири десятиліття мешкає на благодатній і легендарній землі. Дослухаймося ось хоча б до цих рядків:

Я путивлянин. Правнук предків

славних,

Звеличених в легендах та

піснях,

Нащадок русичів, яких щеЯрославна

В степ проводжала з тугою

в очах.

Я путивлянин. Дух бунтарськийв грудях

І гордий блиск в зіницях

голубих.

Скорятись долі злій повік

не буду:

Болотников у помислах моїх.

Цікаво, що Анатолій Васильович – ще й прекрасний художник. Як графік, свої книги в більшості ілюструє власноруч.

І все ж чи не найбільше сил, часу, нервового напруження забирає в нього робота в редакції районної газети «Путивльські відомості», яку він очолює уже чотирнадцять років. І на цій посаді, як головний редактор видання, зарекомендував себе лише з якнайкращого боку. І в цей непростий час громадсько-політична газета Путивльщини широко і об’єктивно висвітлює життя району, повідомляє про успіхи та невдачі як городян, так і сільських трударів. Недарма ж за сумлінну і творчу діяльність минулого року Анатолію Васильовичу Луговському присвоєно звання «Заслужений журналіст України».

А за книги історико-краєзнавчої тематики, що стосуються культових споруд і релігійних закладів, А. Луговський нагороджений орденом Петра Могили Української Православної Церкви.

Сьогодні Анатолій Васильович – у нових турботах, нових творчих задумах і діях. І, немає сумніву, що у своїх майбутніх творах поет, журналіст, краєзнавець, художник знову й знову осмислюватиме свої життєві шляхи-дороги, оспівуватиме наше непросте сьогодення і рідне Присеймів’я; впевнено, оптимістично дивитиметься у завтрашній день. Бо на це націлена вся його творча діяльність. Тож побажаємо ювілярові гострого пера, нових доробків, натхнення і всіляких гараздів.


Петро НЕСТЕРЕНКО,

член Національної спілкиписьменників України,

почесний журналіст України.
Квітень, 2015 р.

м. Суми

КРАЙ, ГДЕ Я РОДИЛСЯ

Как ты прекрасен, край,

где я родился,

Весенним шелком вздыбленных

небес,


Водой студеной из лесной

криницы,


Лазурной дымкой, что туманит

лес...


Мне хочется лицом

зарыться в травы,

Ромашки целовать и резеду...

Бродить росистой ночью на Купала,

Ловить в реке

упавшую звезду...

Я босиком по тропкам

зеленавым,

Лаская косы серебристых ив,

Иду по лунным призрачным

дубравам,

И каждый кустик

дорог мне и мил.

Деревья в фиолетовых

косынках

Склоняют ветви

к матери-земле,

И тихо-тихо падают росинки,

Застыв туманной

пылью на траве...

Как ты прекрасен, край,

где я родился,

Широким полем,

трелью соловья...

Я воедино сердцем с тобой

слился,


И навсегда с тобой,

моя земля.Бібліографія

I. Публікації А. В. Луговського


  1. Художні твори

Окремі видання
Калинові сни : вірші / передм. О. Вертіля. – Суми : ред.-вид. відділ облуправління по пресі, 1993. – 79 с.

Монолог души : стихи. – Сумы : Слобожанщина, 1994. – 104 с.

Отча земля : вірші. – Суми : Мрія, 1994. – 61 с.

Сповідь : поезії / передм. М. Луків. – Суми : Мрія, 1996. – 39 с.

Часоплив : поезії / передм. М. Гриценка. – Суми : Собор, 1998. – 38 с.

Передчуття : вірші / А. В. Луговський, О. Д. Педяш. – Суми : Мрія, 1999. – 56 с.

Письма без ответа : сентиментальная лирика. – Сумы : Мрия, 1999. – 40 с.

Окно : (мысли вслух). – Сумы : Мрия, 2000. – 48 с.

Струна : ліричні роздуми. – Суми : Мрія. 2000. – 52 с.

Судьба Икара : поэзия. – Сумы : Мрия, 2002. – 48 с.

Классическое лето : избранное. – Сумы : Мрия, 2005. – 172 с.

Диптих : стихотворения / А. Луговской, О. Педяш. – Сумы : Мрия, 2005. – 68 с.

И каждый день, как маленькая жизнь! : поэзия. – Сумы : Мрия, 2010. – 48 с.
У книгах
Будьмо! Гей! ; Древний Путивль ; Мені болить… : [вірші] // Слобожанщина: альм. літераторів Сумщини. Вип. 6 / Сумська орг. НСПУ ; упоряд. О. П. Столбін. – Суми : Мрія, 2000. – С. 50–51.

Слово об Александре Кирееве / А. Луговской, А. Педяш // Киреев А. Выстоять и выжить : стихи. – Сумы : Мрия, 2002. – С. 5–6.

Серпнева мить ; Марево дитинства ; Мені болить… : [вірші] // Слобожанщина: альм. літераторів Сумщини. Вип. 9 / Сумська орг. НСПУ ; упоряд. О. В. Вертіль. – Суми : Мрія, 2004. – С. 37–39.

День Победы ; Волчий взгляд ; Семья ; Поздно… ; Ромашки : [стихи] // Слобожанщина: альм. літераторів Сумщини. Вип. 10 / Сумська орг. НСПУ ; упоряд. О. В. Вертіль. – Суми : Мрія, 2005. – С. 56–58.

Калинові сни ; На площі Богдана Хмельницького ; Рубаї ; Косовица ; Родина суровая моя : [вірші] // Письменники Сумщини – 2005 / авт. нарисів та упоряд. Г. І. Хвостенко. – Суми : Мрія, 2005. – С. 120–123.

[Стихи] // Славянские колокола : творчество российских, украинских и белорусских авторов (поезия и проза). Вип. 4 : международный альм. / гл. ред. О. Саранских. – Сумы : Мрия, 2006. – С. 186–193.

[Стихи] // Злато стремя : поэзия / сост. А. Мироненко и др. – Донецк : Каштан, 2006. – С. 281–283. – (Б-ка международного альм. «Славянские колокола»).

Родное село ; И каждый день, как маленькая жизнь ; Мы сами выбираем свою роль… ; Что с нами происходит? ; Поэт ; О смысле… ; Из размышлений о душе : [стихи] // Слобожанщина: альм. літераторів Сумщини. Вип. 15 / Сумська орг. НСПУ ; упоряд. : О. В. Вертіль, Л. Ромен. – Суми : Мрія, 2010. – С. 119–124.

Вибір ; Легенда про Довбуша ; Поводир ; Триптих : [вірші] // Українська хвиля : літ.-мистецький альм. : зб. 4 / Глухівське літ.-мистецьке об-ня «Українська хвиля» ; упоряд. П. В. Товстуха. – Суми : Еллада, 2012. – С. 19–23.

Осінь у Каневі : [вірш] // Слобожанщина: альм. літераторів Сумщини. Вип. 18 / Сумська орг. НСПУ ; упоряд. : О. В. Вертіль, Л. Ромен. – Суми : Мрія, 2014. – С. 195.

* * *
В монастырском саду

расцвели снова старые яблони,

В монастырском саду вековая

стоит тишина,

Лишь поют соловьи музыкальными

звонкими ямбами

Да с улыбкой растерянной

бродит средь яблонь весна.
Я брожу вместе с ней по развалинам

старого Храма.

В сердце с каждой минутой вливается

горечь и грусть...

Вновь на Чудной горе соловьи

репетируют гаммы –

Я нарушить идиллию эту

святую боюсь.


Здесь история древняя

тихо в развалинах стынет

И глазами-провалами скорбно

взирает на мир.

В монастырском саду незабудки

цветут синим-синим –

Это нам их Господь, чтобы

помнили все, подарил.


Я цветы соберу

неозлобленным людям в подарок,

На развалинах Храма

о счастье своем помолюсь

И, погладив кирпич молчаливый,

суровый и старый,

Прошепчу, что я скоро сюда,

очень скоро вернусь.

  1. Краєзнавчі публікації

Окремі видання
Путивль : путеводитель / А. В. Луговской, Е. Г. Нефедовский. – Х. : Прапор, 1985. – 78 с. : ил.

Золотое ожерелье Сумщины: Путивль, Глухов, Ромны : путеводитель / В. И. Белашов, Г. В. Диброва, Н. С. Ероха, А. В. Луговской. – Х. : Прапор, 1987. – 151 с. : ил.

Путивль – 1000 : путеводитель. – Х. : Прапор, 1988. – 190 с. : ил.

Путивль : фотопутеводитель / сост. : В. В. Вечерский, И. А. Гильбо, А. В. Луговской. – К. : Мистецтво, 1992. – 192 с. : ил.

У засечной черты : (ист.-краеведческий очерк) / А. Д. Лепешкин, А. В. Луговской, В. Г. Дедюхин. – Сумы : ред.-изд. отдел облуправления по печати, 1993. – 96 с.

В книзі просліджується багатовікова історія сіл Путивльського району Бунякино, Бруски, Биваліно, Горки, а також Мар’янівка і Алєєво, що давно зникли.

Малюнки А. В. Луговського.

Софрониевский монастырь : из истории Молчанской Печерской Рождества Пресвятой Богородицы пустыни / А. Луговской, В. Вечерский, С. Тупик, Н. Рыбкин / рец. канд. филол. наук В. Звагельский. – К. : Оптима, 2001. – 120 с. : ил.

Софрониевский монастырь : из истории Молчанской Печерской Рождества Пресвятой Богородицы пустыни. – 2-е изд., доп. и испр. / А. Луговской, В. Вечерский, С. Тупик, Н. Рыбкин / рец. канд. филол. наук В. Звагельский. – К. : Оптима, 2002. – 128 с. : ил.

Новая Слобода : родное, как мать, дорогое, как память, село / А. Луговской, И. Гильбо, А. Лепешкин, С. Тупик. – К. : Оптима, 2008. – 128 с. : ил.

Монастырь Белой Богородицы / протоиерей Александр (Чурочкин), А. В. Луговской, игуменя Феодосия (Запольская). – Сумы : МакДен, 2011. – 289 с. : ил.

Путивльский Молченский монастырь / протоиерей Александр (Чурочкин), А. Луговской, И. Гильбо. – К. : Оптима, 2012. – 124 с. : ил.
У періодиці
7-е июля // Ленинский путь (Путивль). – 1979. – 7 июля. – С. 2.

Нарис про Новослобідську трагедію 7 липня 1942 р.Капля крови // Ленинский путь. – 1980. – 24 мая. – С. 2.

До 38-ї річниці визволення Путивля.Искра, зажегшая пламя : докум. повесть // Ленинский путь. – 1980. – 16 дек. – С. 2 ; 25 дек. – С. 3 ; 27 дек. – С. 3 ; 30 дек. – С. 2. – (У співавт.).

Малюнки А. Луговського.Уходили в поход партизаны… // Ленинский путь. – 1981. – 14 февр. – С. 2.

До 40-річчя партизанського руху на Сумщині.То горькое 7 июля // Ленинский путь. – 1981. – 7 июля. – С. 3.

Незабываемое // Ленинский путь. – 1982. – 27 нояб. – С. 3–4.

Про військового льотчика М. Г. Воскресенського, якого під час Великої Вітчизняної війни врятувала путивлянка Н. І. Докукина.На заре века // Ленинский путь. – 1983. – 30 июля. – С. 2.

З історії путивльських соціал-демократів.Під стягом правди і свободи // Червоний промінь (Суми). – 1983. – 30 лип. – С. 2.

Путивль періоду 1905 і 1917 років.Партизанська ялинка // Ленінська правда (Суми). – 1984. – 3 берез. – С. 3.

Ювілейний рушник // Ленінська правда. – 1988. – 13 січ. – С. 4.

Про рушники майстринь Кролевецької фабрики художнього ткацтва, виготовлені до тисячоліття м. Путивль.Помним и гордимся // Педагогічна Сумщина (Суми). – 1995. – № 2. – С. 44–46.

Про юного партизана Радика Руднєва. Є вірш, присвячений йому.На горе среди дубрав затерялся // Путивльські відомості (Путивль). – 2000. – 23, 30 верес. ; 7, 14, 21, 28 жовт. ; 4, 11, 25 листоп. ; 2, 9, 23 27 груд. ; 2001. – 6 січ.

Історико-краєзнавчий нарис про Молченську пустинь.Уходили в поход партизаны… // Сумська старовина (Суми). – 2001. – № VIII– IX. – С. 5–8 : мал. автора.

Отзвук немеркнущей славы : к 60-й годовщине освобождения Путивля партизанами // Путивльські відомості. – 2002. – 25 трав. – С. 2.

«Золотом сверкают снова купола…» // Путивльські відомості. – 2002. – 14 верес. – С. 2.

Про розкопки фундаменту зруйнованого головного храму Софронієвського монастиря – Різдва Пресвятої Богородиці.

Сколько бы лет ни прошло – помнит о горе село // Путивльські відомості. – 2003. – 9 лип. – С. 1.

Мітинг-реквієм в с. Нова Слобода біля «Дзвона скорботи».Восстал из руин вновь седой монастырь // Путивльські відомості. – 2004. – 3 січ. – С. 3.

Освячення соборного храму Різдва Пресвятої Богородиці Мовчанського монастиря в Путивлі.Возрожденная память // Путивльські відомості. – 2004. – 3 берез. – С. 2–3.

З історії заснування і сьогодення Путивльського Молченського монастиря.Уходили в поход партизаны // Путивльські відомості. – 2004. – 22 верес. – С. 2.

Партизанське з’єднання С. А. Ковпака (хроніка).В природе и на душе было солнечно… // Путивльські відомості. – 2004. – 10 листоп. – С. 1.

У с. Волинцеве Путивльського району освячений храм преподобних Кирила і Мефодія.Пока живет искусство… // Путивльські відомості. – 2006. – 12 серп. – С. 8.

У Путивльському краєзнавчому музеї пройшла виставка художніх робіт митців Сумщини «Един наш мир, пока живет искусство!».Чувство истинного патриотизма // Путивльські відомості. – 2007. – 10 берез. – С. 2.

108-у річницю від дня народження Героя Радянського Союзу С. В. Руднєва святково відзначили у Путивльському педагогічному коледжі.И будет помнить Украина бессмертный подвиг Ковпака! // Путивльські відомості. – 2007. – 30 трав. – С. 2.

В честь 110-й годовщины со дня рождения С. В. Руднева // Путивльські відомості. – 2009. – 28 лют. – С. 1.

Святкування 110-ї річниці від дня народження партизанського комісара, Героя Радянського Союзу С. В. Руднєва в Путивльському педагогічному коледжі.Новая Слобода – гордость Путивльщини // Путивльські відомості. – 2009. – 26 серп. – С. 1.

Увековечим имя выдающегося земляка // Путивльські відомості. – 2011. – 14 трав. – С. 3.

Путивльський історико-культурний заповідник поповнився фотоальбомом, виданим 1913 року на честь ювілейної дати ремісничого училища ім. Маклакових.Вечностью сияют снова купола // Путивльські відомості. – 2011. – 6 серп. – С. 1.

Ювілейні урочистості до 100-річчя храма Святого Пророка Іллі Молченської пустині.День освобождения Путивля // Путивльські відомості. – 2011. – 7 верес. – С. 1.

Репортаж про святкування дня звільнення Путивля від фашистських загарбників (3 вересня 1943 р.).

«Ковпак – это личность с мировой известностью…» // Путивльські відомості. – 2012. – 1 черв. – С. 1.

Урочисті заходи у Путивлі, присвячені 125-річчю від дня народження партизанського командира С. А. Ковпака.Возрожденная святыня : к 420-летию основания Молчанского Печерского Рождества Пресвятой Богородицы монастыря // Путивльські відомості. – 2012. – 13 лип. – С. 4, 9.

«Слава тебе, Господи!» : в Молченской обители – юбилей // Путивльські відомості. – 2012. – 7 верес. – С. 9.

У Молченському монастирі відзначено особливу дату – 15-річчя надання монастирю статусу жіночого.
II. Література про А. Луговського

У книгах
Письменники Сумщини : біобібліогр. довід. / упоряд. і авт. передм. О. П. Столбін. – Суми : Козацький вал, 1999. – С. 17 : фото.

Звагельський В. Б. Луговський Анатолій Васильович / В. Б. Звагельський, Н. А. Німенко // Сумщина в іменах : енцикл. довід. – 2-ге вид., перероб. та доп. / Сумський держ. ун-т ; голов. ред. В. Б. Звагельський. – Суми : Рекл.-вид. об-ня «АС-Медіа» ; Фолігрант, 2004. – С. 271–272.
* * *

Столбін О. Через терни… : з історії Сумської письменницької організації. – Суми : Козацький вал, 1998. – С. 105, 106, 110.

Столбін О. На зламі тисячоліть : з історії Сумської письменницької організації (1995–2001 рр.). – Суми : Мрія, 2001. – С. 34, 55, 116.

Письменники Сумщини – 2005 / авт. нарисів та упоряд. Г. І. Хвостенко. – Суми : Мрія, 2005. – С. 114–120.

Звагельский В. Классическое лето Анатолия Луговского : (вместо послесловия) // Луговской А. Классическое лето : избранное. – Сумы : Мрия, 2005. – С. 163–165.

Слобожанщина молода : альм. літераторів Сумщини. Вип. 11 / упоряд. : О. Вертіль, Л. Ромен. – Суми : Мрія, 2006. – С. 137–141.

Відгуки читачів на творчість А. Луговського.У періодиці
Хвостенко Г. Маєво снів калинових // Сумщина. – 1993. – 20 жовт. – С. 3.

Рецензія на першу поетичну збірку «Калинові сни».Педяш А. И монолог души состоялся // Путивльские ведомости. – 1994. – 25 июня. – С. 2.

Відгук на книгу «Монолог души».Андреев В. Отчий край глазами Анатолия Луговского // Путивльские ведомости. – 1995. – 7 янв. – С. 2.

Відгук на книгу «Отча земля».Педяш А. По большому счету, или Еще раз о новом сборике стихов А. Луговского // Путивльские ведомости. – 1996. – 17 окт. – С. 3.

Рецензія на збірку віршів «Сповідь».Педяш О. На засічній межі // Сіверянський літопис (Чернігів). – 1996. – № 2. – С. 141.

Рецензія на книгу «На засічній межі».Акименко Ф. П. Новое лирическое слово // Путивльские ведомости. – 1998. – 25 июля. – С. 4.

Відгук на книгу «Часоплив».Знакомьтесь: Анатолий Луговской // Путивльские ведомости. – 1998. – 14 нояб. – С. 4 : фото.

Нові члени Національної спілки письменників України // Літ. Україна. – 1999. – 16 груд. – С. 4.

До НСПУ прийнятий поет А. В. Луговський, є фото.Васильченко Л. Поет, краєзнавець Анатолій Луговський // Суми і сумчани. – 2001. – 5 лип. – С. 3.

В Сумській міській бібліотеці ім. Т. Г. Шевченка відбулась зустріч з А. Луговським.Монолог душі // Вісник СНАУ. – 2002. – 28 листоп. – С. 3.

Творчий вечір А. Луговського в бібліотеці СНАУ.Высокая награда // Путивльські відомості. – 2004. – 5 черв. – С. 1.

Редактор газети «Путивльські відомості» став переможцем обласного творчого конкурсу «Золоте перо» (інф.).Говійна Л. «Я народився поетом» // Вперед. – 2004. – 12 черв. – С. 3.

Інтерв’ю з А. Луговським.Педяш А. Лето, переходящее в … весну! // Путивльські відомості. – 2005. – 1 черв. – С. 3.

Відгук на збірку «Классическое лето».Луговський Анатолій Васильович // Сумська старовина. – 2005. – № XV. – С. 250.

Стаття присвячена 50-річчю від дня народження А. Луговського.Шейна Т. Йому рукоплескали і кролевецькі мадонни // Кролевецький вісник. – 2005. – 15 черв. – С. 7.

Відгук на «Классическое лето».Лепешкин А. Добрым словом и песней // Путивльські відомості. – 2005. – 18 черв. – С. 2.

Відзначення 50-річного ювілею А. В. Луговського у центральній міській бібліотеці м. Путивль.Диптих // Путивльські відомості. – 2006. – 11 січ. – С. 3.

Презентція нової збірки «Диптих».Поезія, що об’єднує Україну // Путивльські відомості. – 2006. – 29 квіт. – С. 2.

Презентація альманаху «Україна – моя Батьківщина», до якого увійшли твори А. Луговського.Шестаков Л. И пусть горит твоя звезда… // Путивльські відомості. – 2010. – 16 черв. – С. 2.

Стаття колишнього редактора Путивльської районної газети до 55-річчя від дня народження А. Луговського.Киреев А. Новая книга поета // Путивльські відомості. – 2011. – 12 лют. – С. 7.

Відгук на книгу «И каждый день, как маленькая жизнь!».Яцын Ю. «И каждый день, как маленькая жизнь!» // Путивльські відомості. – 2011. – 19 лют. – С. 10.

Кардашов С. Поэт разговаривал сердцем… // Путивльські відомості. – 2011. – 23 квіт. – С. 4.

У Путивльській районній бібліотеці пройшла презентація нової збірки поезії А. Луговського «И каждый день, как маленькая жизнь!».Нерощина Г. «Душу волнующий запах антоновки…» // Там само. – С. 9.

Відгук на збірку «И каждый день, как маленькая жизнь!».Сорока О. И каждый день, как маленькая жизнь // Там само. – С. 4, 9.

Сумських поетів читають на Волині // Сумщина. – 2012. – 21 лют. – С. 1.

Твори А. Луговського увійшли у 17-й випуск альманаху Волинської організації НСПУ «Світязь».Пономаренко Г. Вічнозелені консерви // Журналіст України (Київ). – 2013. – № 1. – С. 21.

У передмові до статті йдеться і про головного редактора газети «Путивльські відомості», в якій працює авторка.Сумчан наградили по случаю Дня Соборности // Данкор. – 2014. – 29 янв. – С. А2.

Головному редактору районної газети «Путивльські відомості» А. Луговському присвоєно почесне звання «Заслужений журналіст України».

СПОВІДЬ
Сповідуюсь землі, траві і небу,

Сповідуюсь дощам, вітрам, снігам,

Що жив, як міг, бо я не знав, як треба,

От і прощав не завжди ворогам.

Сповідуюсь. Перед всесущим Богом

Та материнським поглядом простим,

Який в далеку проводжав дорогу

І вслід мене не раз перехрестив...

Сповідуюсь засіяному полю,

Сповідуюсь тобі, кленова віть...

Я нагрішив у цім житті доволі,

Але сказати нікому: «Простіть!»IІІ. ФотографіїОдна із споруд Юнаківської середньої школи, в якій навчався

А. В. Луговський. 70-ті рокиСучасний вигляд церкви Різдва Пресвятої Богородиці. 2011 р.

с. Юнаківка


І. І. Приходченко – колишній директор Юнаківської середньої школи,

вчитель А. В. Луговського, якому він присвятив вірш «Учитель мой»
Олександр Іванович Приходченко – колишній вчитель російської мови та літератури Юнаківської середньої школи, син І. І. Приходченка, один із друзів поета,

якому присвячено вірш «Юнаківка».

1983 р.

IV. Малюнки художника-графіка

А. Луговського


Цукрозаводчик, член

Державної думи М. І. ТерещенкоВолодар села Мар’янівка,

намісник Кавказу,

князь О. І. Барятинський
Уродженець ПутивляО. Д. Михайлов

Уродженець села Горки

поет-футурист І. О. Аксьонов

Зміст


Передмова………………………………………………………………………………………...3

Нестеренко П. Співець партизанського краю………………………………………………......5Бібліографія……………………………………………………………………………………….8

 1. Публікації А. В. Луговського…………………………………………………………....8

  1. Художні твори……………………………………………………………...…….8

  2. Краєзнавчі публікації………………………………………………………........10

 1. Література про А. Луговського…………………………………………………………12

 2. Фотографії………………………………………………………………………………..15

 3. Малюнки художника-графіка А. Луговського…………………………………............20

Поділіться з Вашими друзьями:

Схожі:

Анатолій Луговський iconАнатолій Антонович Перерва Перерва Анатолій Антонович
Перерва Анатолій Антонович, український поет, журналіст. Народився 12 квітня 1949 року в с. Вербівка Балаклійського району на Харківщині...
Анатолій Луговський iconАнатолій Костецький tululu org›a8928

Анатолій Луговський iconАвтобіографія я, Остапчук Анатолій Миколайович, народився 5 квітня 1960 року в селі Жолобне Новоград-Волинського району Житомирської області. Громадянин України. Упродовж останніх 23 років проживаю на території України. Освіта вища
Я, Остапчук Анатолій Миколайович, народився 5 квітня 1960 року в селі Жолобне Новоград-Волинського району Житомирської області
Анатолій Луговський iconКичинський Анатолій Іванович (1950) поет, перекладач, художник

Анатолій Луговський iconЗадоянчук Анатолій Іванович Посада
В будівлі, яка передана на баланс кп «Рівненський будинок вчених» рор розміщені
Анатолій Луговський iconВидатні постаті херсонщини радянська епоха
Бахута Анатолій Павлович народився в Києві, у родині працівників річкового флоту
Анатолій Луговський iconІі. Мовленнєва розминка
Літературне читання 4 клас вступ до розділу. Любов забашта. Сказав мудрець анатолій костецький. Мрія
Анатолій Луговський iconРіздвяний гість Бібліотеки
Бібліотеку української літератури в Москві відвідав відомий поет І драматург, лауреат Державної премії Росії Анатолій Парпара
Анатолій Луговський iconАнатолій Ворфлік. Життя, віддане рідному слову
...
Анатолій Луговський iconАнатолій Іваницький
Доктор мистецтвознавства, професор Олег Смоляк Доктор історичних наук, професор Олександр Курочкін


База даних захищена авторським правом ©biog.in.ua 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка