Апарат верховної ради україни інформаційне управлінняСторінка1/16
Дата конвертації12.10.2017
Розмір0,87 Mb.
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   16АПАРАТ ВЕРХОВНОЇ РАДИ УКРАЇНИ

ІНФОРМАЦІЙНЕ УПРАВЛІННЯ

ВІДДІЛ ІНФОРМАЦІЙНО-БІБЛІОТЕЧНОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ


№ 22

21 березня 2008 року

Огляд регіональної преси


ВЕРХОВНА РАДА УКРАЇНИ 3

Льоню-Космоса катапультували за 20 хвилин 3

Інна Пукіш-Юнко, «Високий замок», 19.03.2008, Львівська обл. 3

ПРО ДІЯЛЬНІСТЬ ВИЩИХ ОРГАНІВ ВЛАДИ 5

Как преодолеть воевластие в Украине? 5

«Днепр вечерний», 17.03.2008, Днепропетровская обл. 5

Битва за Київ 6

Анатолій Ненцінський, «Подільські Вісті», 18.03.2008, Хмельницька обл. 6

Випробування Чотиридесятницею 7

Богдан Теленько, головний редактор, «Проскурів», 20.03.2008, м. Хмельницький 7

Знання іноземної мови для сучасного прикордонника – обов’язкове 8

Ольга Шамрай, «Нова доба», 18.03.2008, Черкаська обл. 8

РЕГІОНАЛЬНА ВЛАДА 9

Местное самоуправство 9

Геннадий Рыбченков, «Україна-Центр», 20.03.2008, Кировоградская обл. 9

События и факты комментирует председатель Верховной Рады АРК 10

Л. Радева, «Крымские известия», 20.03.2008 10

З надією на майбутнє 12

Олег Павлов, сільський голова, «Вінниччина», 14.03.2008 12

ПОЛІТИЧНІ ПАРТІЇ ТА БЛОКИ 14

СЛС — як “соціальне замовлення частини суспільства” 14

Володимир Разуваєв, «Проскурів», 20.03.2008, м. Хмельницький 14

Віктор Іноземцев: "Фракція СПУ в облраді – дієздатна, бойова, активна..." 15

Анатолій Васевич, «Зоря Полтавщини», 19.03.2008 15

КРИТИКА ЧИННОГО ЗАКОНОДАВСТВА 16

Школи Вижниччини – без харчування 16

Ольга Гнідан, «Молодий Буковинець», 20.03.2008 Чернівецька обл. 16

О тендерах – языком факсограммы 17

Егорова Ирина, «Индустриальное Запорожье,18.03.2008 17

Українська мова на FM радіостанціх 19

«Проскурів», 20.03.2008, м. Хмельницький 19

ЕКОНОМІКА 19

Лучше все-таки знать 19

Михаил Павленко, «Главное», 19.03.2008, Харьковская обл. 19

Що чекає село після вступу у СОТ? 20

Валентина Блінова, «Волинь», 18.03.2008 20

Податківці та промисловці прагнуть до порозуміння 22

Володимир Разуваєв, «Проскурів», 20.03.2008, м. Хмельницький 22

Факти не відповідають дійсності 24

«Місто», 20.03.2008, Чернігівська обл. 24

РІВЕНЬ І ЯКІСТЬ ЖИТТЯ 24

Бензиновая лихорадка 25

Наталья Пилипенко, «Донбасс», 20.03.2008, Донецкая обл. 25

Та все ж вона уповільнюється! А доходи поки що ростуть все ж таки швидше за ціни. І слава Богу 26

Тарас Петренко, «Нова Доба», 20.03.2008, Черкаська обл. 26

Чи може Україна захистити своїх заробітчан? 27

Валентина Меркулова, «Місто», 20.03.2008, Чернігівська обл. 27

СКАНДАЛИ 29

Зачистка в борделе: басня Крылова на новый лад 29

Игорь Рассоха, «Главное», 19.03.2008, Харьковская обл. 29

Звалище… на власній садибі, або Лубенські сміттєпристрасті 31

Анатолій Васевич, «Зоря Полтавщини», 19.03.2008 31

Продолжение следует… 33

Инна Питя, «Время», 20.03.2008, Харьковская обл. 33

СпецМЭРоприятие в горсовете 35

Инна Питя, «Время», 19.03.2008, Харьковская обл. 35

Анатолій Грицюк: Злодійські схеми строку давності не мають 36

Оксана Лукашук, «Волинь», 18.03.2008 36

ОХОРОНА ЗДОРОВ'Я 39

Первый из шести 39

Олег Владимирский, «Вечерняя Одесса», 20.03.2008 39


ВЕРХОВНА РАДА УКРАЇНИ
Льоню-Космоса катапультували за 20 хвилин

Інна Пукіш-Юнко, «Високий замок», 19.03.2008, Львівська обл.

Після майже місячного простою Верховна Рада запрацювала “стахановськими” темпами. За одну пленарну зміну видала на-гора і законопроект про Кабмін у першому читанні, і позачергові київські вибори...


«НУ-НС» + БЮТ + Блок Литвина = проект про Кабмін у першому читанні

Вівторкове засідання парламенту розпочалося не у напівпорожньому залі, про який напередодні попереджала фракція БЮТ у разі, якщо до порядку денного не внесуть питання про дострокові вибори київського мера і депутатів Київради. Вимогу “бютівців” врахували, тому бойкотувати роботу Верховної Ради соратники Юлії Тимошенко не стали. Це була не просто домовленість, а політичний бартер між учасниками коаліції. Як заявила Юлія Тимошенко, жорсткою умовою внесення на розгляд парламенту “київського питання” була вимога поставити першим у порядку денному нову редакцію закону про Кабмін. Хоча цей законопроект передбачає обмеження повноважень прем’єра й уряду, БЮТ погодився підтримати його, наголосила Юлія Тимошенко. І додала: “Ніякі повноваження не варті того, щоб залишити корупцію у Києві”.

На запитання журналістів, чи результати голосування за відставку Черновецького не розколять парламентську більшість, прем’єр запевнила: розколу не буде, але стане зрозуміло, хто з депутатів “сидить на хабарах на київській землі, хто куплений Черновецьким”. Нагадала лідер БЮТ і про обіцяний бойкот роботи Верховної Ради. Якщо голосування за проведення дострокових виборів київського мера і депутатів Київради не буде результативним, фракція залишить сесійну залу і не повернеться доти, доки не знайдеться достатньо голосів для ухвалення цих рішень, попередила Юлія Тимошенко.

Затвердивши розклад засідань нинішнього пленарного тижня і порядок денний другої сесії, Верховна Рада приступила до розгляду законопроекту про Кабмін – того самого, який вніс до парламенту Президент. Презентував законопроект з парламентської трибуни перший заступник керівника президентського Секретаріату Олександр Шлапак. Він оголосив “увесь список”, який відрізняє президентський варіант закону про Кабмін від чинного. Це і положення, в якому передбачено право Президента відхилити запропоновану коаліцією кандидатуру на прем’єра. І процедура відставки міністрів з президентської квоти (керівника Міноборони та Міністерства закордонних справ): прем’єрське подання на їхнє звільнення має бути обов’язково узгоджене з Президентом. І пропозиція затверджувати програму діяльності уряду одночасно з призначенням прем’єра. І закріплення права призначати заступників міністра не за прем’єром, а за керівниками міністерств.

Першими відмову голосувати за такий законопроект озвучили комуністи. За ними запротестували “Регіони”, заявивши, що нова редакція закону про Кабмін місцями не вписується у норми Конституції і гарантує урядові роль обслуговуючого персоналу. КПУ і “регіонали” дружно не голосували за ухвалення законопроекту у першому читанні.

Але і без них голосів “за” вистачило: компанію “НУ-НС” і БЮТ склали “литвинівці”, які одностайно підтримали законопроект. Спроби ухвалити нову редакцію закону про Кабмін відразу й у другому читанні не дали результату: спікер попередив, що це було б порушенням регламенту, бо позбавило б депутатів права вносити поправки до законопроекту, прийнятого у першому читанні.Черновецький «здружив» коаліцію з опозицією

На заслуховування інформації тимчасової слідчої комісії з розслідування діяльності Київської мерії та винесення вердикту меру Києва і Київраді парламенту знадобилося менше години. Вже після першого голосування за проект постанови про призначення позачергових виборів депутатів Київської міської ради і мера столиці сумніви, чи вистачить голосів для ухвалення цих рішень, розвіялися. Прийняття проекту за основу підтримали 244 депутати, а в цілому постанову “благословили” 246 голосами. Жодного “за” не дали лише “Регіони”. Решта фракцій “скинулися”: 155 голосів від БЮТ, 59 – від “НУ-НС”, 26 – від КПУ і 6 - від блоку Литвина.

У постанові, яка передбачає, що позачергові вибори мера Києва і депутатів Київради мають відбутися в останню неділю 70-денного терміну від дня набуття нею чинності (кажуть, у червні), цілий список посилань на Конституцію і закони. Згадується:

- стаття 85 Конституції, в якій призначення позачергових виборів до органів місцевого самоврядування визначено як одне з повноважень Верховної Ради;

- стаття 23 Закону України “Про столицю України - місто-герой Київ”: “за наявності підстав, передбачених статтею 78 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», Верховна Рада України може призначити позачергові вибори Київської міської ради”, “повноваження Київського міського голови за наявності підстав, передбачених цим Законом, статтею 79 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», можуть бути достроково припинені”;

- статті 78 та 79 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні”: “повноваження сільської, селищної, міської, районної в місті, районної, обласної ради можуть бути достроково припинені, якщо рада прийняла рішення з порушенням Конституції України, цього та інших законів, прав і свобод громадян, ігноруючи при цьому вимоги компетентних органів про приведення цих рішень у відповідність із законом”, “за наявності підстав, рішення суду про визнання актів ради незаконними, висновків відповідного комітету Верховної Ради Верховна Рада України може призначити позачергові вибори сільської, селищної, міської, районної у місті, районної, обласної ради”, “повноваження сільського, селищного, міського голови можуть бути достроково припинені, якщо він порушує Конституцію або закони України, права й свободи громадян, не забезпечує здійснення наданих йому повноважень”, “за наявності рішень суду про визнання розпоряджень чи дій сільського, селищного, міського голови незаконними, висновків відповідного комітету Верховної Ради Верховна Рада України може призначити позачергові вибори сільського, селищного, міського голови”.Коментар для «ВЗ»

Володимир Бондаренко, народний депутат (БЮТ), один з ініціаторів постанови про дострокові вибори мера Києва і депутатів Київради.

- Ухвалена Верховною Радою постанова означає, що продовжувати роботу так званої президентської комісії з вивчення діяльності київської влади не має сенсу?

- Ну чому? Продовжується і робота парламентської комісії. Треба ж розслідувати факти кримінальних злочинів, вчинених Черновецьким. Винні мають понести відповідальність.

- БЮТ, очевидно, з самого початку розумів: за постанову проголосують не всі депутати з “НУ-НС”, що ставило під сумнів результативне голосування?

- Йдеться про групу Балоги і тих людей з фракції, які потрапили під його вплив. Їхні прізвища відомі: Білозір, Кріль, Петьовка, Довгий, Матвієнко, Жебрівський, Ключковський, Плющ, Полянчич, Поляченко, Тополов, Шкутяк, Ющенко (Петро).

- Один із депутатів, яких ви згадали – Анатолій Матвієнко – заявив, що рішення Верховної Ради не правове і що воно може бути скасоване у судовому порядку…

- Матвієнко і сам знає, що бреше. Він з давніх-давен є “адвокатом” Черновецького, бо “зв’язаний” з ним особистими інтересами. Підстав для ухваленого парламентом рішення було предостатньо.

- Черга охочих сісти у крісло київського градоначальника не розсварить коаліцію?

- Конфлікту не виникне. Швидше за все, буде рішення про проведення виборів у два тури, що дасть можливість змагатися всім, хто захоче.

http://www.wz.lviv.ua/pages.php?atid=63625
Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   16

Схожі:

Апарат верховної ради україни інформаційне управління iconАпарат верховної ради україни інформаційне управління відділ інформаційних ресурсів та відкритих заходів
Голова житомирської обласної ради володимир ширма про досягнення та пріоритети 13
Апарат верховної ради україни інформаційне управління iconАпарат верховної ради україни інформаційне управління відділ інформаційно-бібліотечного забезпечення
Юрій вілкул: я хотів би, щоб роботу обласної ради вимірювали кількістю зроблених добрих справ 8


База даних захищена авторським правом ©biog.in.ua 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка