Апарат верховної ради україниСторінка1/16
Дата конвертації29.01.2018
Розмір0,92 Mb.
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   16АПАРАТ ВЕРХОВНОЇ РАДИ УКРАЇНИ

ІНФОРМАЦІЙНЕ УПРАВЛІННЯ

ВІДДІЛ ІНФОРМАЦІЙНО-БІБЛІОТЕЧНОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ


№ 68

12 вересня 2008 року

Огляд регіональної преси


ВЕРХОВНА РАДА УКРАЇНИ 3

Силовий варіант – від безсилля? 3

Іван Фаріон, «Високий замок», 11.09.2008, Львівська обл. 3

Технология развода 5

Леонид Заславский, «Юг», 10.09.2008, Одесская обл. 5

ПРО ДІЯЛЬНІСТЬ ВИЩИХ ОРГАНІВ ВЛАДИ 7

"Вінничина має бути «флагманом» у формуванні політики у сільському господарстві України" - А. Яценюк 7

«Моя Вінниця», 11.09.2008 7

«Я була, є і буду в демократичній коаліції» 8

Анатолій Саса, «Київська правда», 11.09.2008 8

Чекали на цукерку, отримали обгортку… 9

Наталія Балюк, «Високий замок», 11.09.2008, Львівська обл. 9

Голодомор важнее клятвы Гиппократа? 10

Наталья Астахова, «Крымская правда», 10.09.2008 10

Противоестественный брак 11

«Юг», 10.09.2008, Одесская обл. 11

Рулевые Украины сжигают мосты 12

Кирилл Фильчаков, «Салон Дона и Баса», 09.09.2008, Донецкая обл. 12

РЕГІОНАЛЬНА ВЛАДА 14

Вибери мене... 14

Влад Ісаєв, «Рівне вечірнє», 11.09.2008 14

Сумской облсовет призывает Президента спросить у людей, доверяют ли они ему 16

Ирина Власова, «Панорама», 10.09.2008, Сумская обл. 16

Закарпатське дербі 16

«Rionews», 10.09.2008, Закарпатська обл. 16

СИТУАЦІЯ В КРИМУ 17

Крым завяжут в «Морской узел»? 17

Юлия Вербицкая, «Крымская правда», 09.09.2008 17

ПОЛІТИЧНІ ПАРТІЇ ТА БЛОКИ 19

«Коли людина загнана у глухий кут, але дуже хоче зберегти владу...» 19

Борис Козловський, «Високий замок», 11.09.2008, Львівська обл. 19

Нашеукраинцы из облсовета решили не участвовать в «политическом заказе» 21

Ирина Власова, «Панорама», 10.09.2008, Сумская обл. 21

Позачергова сесія обласної ради не відбулася 21

«Молодий буковинець», 11.09.2008, Чернівецька обл. 21

«Наша Україна» і БЮТ розпочинають битву за Львів 21

«Поступ плюс», 10.09.2008, Львівська обл. 21

ЕКОНОМІКА 23

Уродило рясно і буряків, і проблем 23

Людмила Даценко, «Зоря Полтавщини», 10.09.2008 23

ТОЧКА ЗОРУ 24

Матчук не подасть руки Прокопчуку 24

«Рівне вечірнє», 11.09.2008 24

И.Криль: "2 сентября в нашей политике - это 11 сентября в Америке" 25

Алена Блоха, «Салон Дона и Баса», 09.09.2008, Донецкая обл. 25

О "коалиционной ситуации" начистоту 28

Т. Николаева, «Слава Севастополя», 10.09.2008, АР Крим 28

ПЕРСОНАЛІЇ В ПОЛІТИЦІ 29

А. Ефремов: «Главный вопрос сегодня – определиться, какое государство мы строим» 29

«Луганская правда», 10.09.2008 29

В. Петьовка: Якби вибори проводились хоч раз на два роки, український політикум був би очищений від пустословів 32

Богдан Вівчар, «Галичина», 11.09.2008, Івано-Франківська обл. 32

ПЕРЕДІЛ ВЛАСНОСТІ 34

Оптова база як камінь спотикання 34

Ганна Яловегіна, «Зоря Полтавщини», 10.09.2008 34

РІВЕНЬ І ЯКІСТЬ ЖИТТЯ 36

Работники предприятий-должников останутся без пенсий 36

Дмитрий Колоней, «Вечерний Харьков», 11.09.2008 36

В Харькове затягивается строительство метро 36

Нина Зайнуллина, «Вечерний Харьков», 11.09.2008 36

СКАНДАЛИ 38

Нас «крышуют», а мы не знаем?! 38

Елена Никитина, «Украина-Центр», 11.09.2008, Кировоградская обл. 38

ЗБЕРЕЖЕННЯ ДОВКІЛЛЯ 41

Экологическое варварство по-херсонски 41

Сергей Яновский, «Новий день», 12.09.08, Сумская обл. 41

ІСТОРИЧНА СПАДЩИНА 41

Горять церкви в Україні 41

Роман Івасів, «Галичина», 11.09.2008, Івано-Франківська обл. 41

ВЕРХОВНА РАДА УКРАЇНИ
Силовий варіант – від безсилля?

Іван Фаріон, «Високий замок», 11.09.2008, Львівська обл.

Проблеми у парламенті слід розв’язувати лише парламентськими методами.

На тлі парламентської кризи, яка з наступного понеділка вступить в активну фазу, побільшало розмов про ймовірний силовий спосіб розв’язання політичного конфлікту і перехід усієї повноти влади до рук глави держави. На такі припущення багатьох експертів спровокували різкі фрази у недавніх виступах Президента, які зазвичай вживають, щоб обґрунтувати згодом певні неадекватні вчинки.

Однак, схоже, йдеться не лише про версії. Як поінформувала в ефірі телепрограми «Свобода слова» Прем’єр-міністр Юлія Тимошенко, під тиском Секретаріату Президента окремі голови обласних держадміністрацій і частина громадських організацій звернулися до глави держави з проханням про введення прямого президентського правління.

Про існування проекту розпуску парламенту без нових виборів, після чого було б введено президентське правління, заявляв народний депутат Тарас Чорновіл (Партія регіонів). Він каже, що один з елементів цього сценарію передбачав параліч роботи Центрвиборчкому. Однак, за словами народного депутата, план «введення прямої диктатури» провалюється, оскільки до цієї ідеї «ухильно» поставилося керівництво Внутрішніх військ, на яке начебто робився розрахунок.

У команді Президента заперечують підготовку сценарію силових дій. Міністр юстиції Микола Оніщук заявив, що «не бачить можливості і правових способів для введення прямого президентського правління, оскільки такого правового інституту, правого режиму діяльності і функціонування владних інститутів Конституція України не знає».

Заступник голови Секретаріату Президента Марина Ставнійчук впевнена, що для введення в країні надзвичайного стану або прямого президентського правління сьогодні нема підстав.

У той же час голова парламентського Комітету з питань національної безпеки і оборони Анатолій Гриценко порекомендував Президенту утримуватися від думок про можливі силові заходи, а також попросив публічно заявити про свій ненамір силою вирішувати політичну кризу у державі.

Своє бачення «холодної війни» в українській політиці і можливості переростання її в «гарячу» Анатолій Гриценко висловив у розмові з кореспондентом «Високого Замку».

- Після звернення Президента до українського народу у зв’язку з подіями у парламенті ви висловили побоювання щодо можливого застосування сили...

- Боятися нічого. Треба думати, щоб політичну ситуацію вирішити політичним, а не жодним іншим шляхом. Саме у такий спосіб було владнано політичний конфлікт минулого року. Слід віддати належне Президентові: як глава держави він тоді зробив усе, щоб політичний вузол розв’язати через діалог, без залучення силових структур.

Тепер Президент поводиться дещо по-іншому, і це викликає певні запитання. У своїй публічній заяві він ужив риторику, яка не свідчить про його налаштованість на діалог, а, радше, зачиняє двері для такого діалогу. У виступі Віктора Ющенка звучало: «зрада», «диктатура», «переворот», «антидержавницькі, антиукраїнські дії». Цими епітетами Президент давав характеристику рішенням, які приймали у вищому законодавчому органі. Глава держави повинен бути стриманішим, на ньому лежить обов’язок забезпечити політичне врегулювання конфліктної ситуації.

Після різких заяв Президента відбулися деякі інші незграбні дії та кроки. Вони свідчать про те, що є певна налаштованість на подальший розвиток подій саме у конфліктному напрямі. На конфлікт із законом і зі здоровим глуздом.

- Маєте на увазі заклики окремих сил до введення прямого президентського правління?

- Маю на увазі видання Президентом антиконституційних указів. Віктор Ющенко ввів до складу РНБО начальника Генерального штабу, хоча Основний Закон такого не передбачає. Минулого року ця проблема вже виникала і була вирішена через звернення до Конституційного Суду.

Можливо, це збігається у часі, але воно накладається на гарячі політичні події: видано президентський указ про перевірку Внутрішніх військ…

Президент робить, на перший погляд, хорошу річ: протягом чотирьох годин слухає, як Генеральний штаб звітує йому про готовність Збройних сил до ефективного виконання своїх завдань. Але чомусь це робиться якось приховано. Раніше завжди виїзди Президента до силових структур анонсувала прес-служба. Там були присутні, принаймні, на перших хвилинах засоби масової інформації (навіть на таємних заслуховуваннях). Цього разу замість того, аби сказати, що Президент заслухав керівництво Генштабу і Збройних сил, було повідомлено, що глава держави провів робочу зустріч з міністром оборони. Але ж воно не так…

Незрозумілим є і формат такої зустрічі. У листопаді минулого року на відповідному заслуховуванні були присутні Голова Верховної Ради, керівник уряду, міністр фінансів, керівники профільних парламентських комітетів. Це робилося для того, щоб потім спільно прийняти узгоджене рішення. Тепер же на заслуховування стану і перспектив розвитку Збройних сил, їх потреб у фінансуванні Президент не взяв нікого з перерахованих вище осіб. Але ж це не армія Президента, це – армія України! Зміцнити її можна лише спільними зусиллями всіх гілок влади.

- Як людина, яка у парламенті відстежує процеси, що стосуються безпеки України, чи бачите у діяльності вітчизняних високопосадовців, народних депутатів ознаки дій, що підпадають під визначення «зрада держави», «зрада національних інтересів»?

- Не хочу перебирати на себе функції, які належать до компетенції правоохоронних органів. Такі слова, як «державна зрада», для мене не є порожнім звуком. Люди, які вдаються до таких висловів, повинні нести відповідальність за свої слова. Той, кого звинуватили у державній зраді, повинен сісти за ґрати, або ж той, хто зробив такий наклеп, має понести службову чи політичну відповідальність. А потім і постати перед судом.

- Подекуди вже заявляють про збір підписів за введення прямого президентського правління? Наскільки реальним є такий варіант розвитку подій?

- Думаю, у нас не буде таких антиконституційних дій. Швидше за все, йдеться про інформаційний тиск, щоб спонукати когось до того союзу, який ініціатори такого заходу вважають «правильним». Або навпаки: щоб когось стримати від створення іншого союзу, який вони вважають для себе неприйнятним. У тому, що до таких «ініціатив» залучають органи державної влади, бачу велику проблему. Державна машина повинна займатися виконанням тих обов’язків, які передбачають інтереси людей, а не політичних сил. Партії, громадські організації можуть висловлюватися на підтримку чи засудження тієї чи іншої коаліції. Але структури, які знаходяться у державних кабінетах і утримуються на кошти платників податків, мають працювати на державу, діяти в рамках законів.

Що таке пряме президентське правління

- Запровадження прямого президентського правління означає, що глава держави стає главою виконавчої влади, йому підпорядковується вся система державного управління, – каже політолог Анатолій Романюк. – Тобто всі міністерства, державні комітети, губернатори персонально і функціонально стають залежними від президента. Іншими словами, це означає, що перестає діяти посада прем’єр-міністра. При прямому президентському правлінні обмежуються функції парламенту, встановлюються певні обмеження для органів місцевого самоврядування. В окремих варіантах передбачено цензуру у ЗМІ.

За словами політолога, після Другої світової війни у демократичних країнах прямого президентського правління ніде не було.

Коментар для «ВЗ»

Олександр Скибінецький, голова підкомітету Верховної Ради з питань державної безпеки:

- Введення прямого президентського правління не передбачено законом. Не хочеться навіть думати про такий варіант. Бо якщо хтось піде на таку авантюру, це означатиме кінець демократії в Україні і самої України як цілісної держави. Авантюрні думки можуть гуляти в деяких головах, вони можуть грати м’язами. Але, гадаю, у них вистачить розуму не зважуватися на щось більше. Я не вірю у силовий варіант.

http://www.wz.lviv.ua/pages.php?atid=67787
Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   16

Схожі:

Апарат верховної ради україни iconАпарат верховної ради україни інформаційне управління

Апарат верховної ради україни iconАпарат верховної ради україни інформаційне управління відділ інформаційних ресурсів та відкритих заходів
Голова житомирської обласної ради володимир ширма про досягнення та пріоритети 13
Апарат верховної ради україни iconАпарат верховної ради україни інформаційне управління відділ інформаційно-бібліотечного забезпечення
Юрій вілкул: я хотів би, щоб роботу обласної ради вимірювали кількістю зроблених добрих справ 8


База даних захищена авторським правом ©biog.in.ua 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка