Ббк 4 б 48 Березнівщина – перлина українського Полісся : краєзнавчий бібліографічний посібник, випуск /матеріал підготували О. Гурин, Н. В. Юрчик. Березне, 2016. 78 сСторінка1/10
Дата конвертації16.01.2018
Розмір1,68 Mb.
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   10
ББК 94

Б 48

Березнівщина – перлина українського Полісся : краєзнавчий бібліографічний посібник, випуск 4 /матеріал підготували О. Гурин, Н. В. Юрчик. - Березне, 2016.- 78 с.

Краєзнавчий бібліографічний посібник присвячений м. Березне та Березнівському району. У виданні представленні матеріали, що розповідають про пам’ятки історії та культури, про видатних діячів та письменників краю, відомих постатей, пов’язаних із Березнівщиною.

Видання містить покажчики: іменний, назв творів друку та назв періодичних видань.

Покажчик розрахований на краєзнавців, викладачів, студентів, учнів та всіх зацікавлених історією Березнівщини.34600 м. Березне

вул. Андріївська, 1

центральна районна бібліотека

сектор ДІБР

E-mail: bibliograf25@gmail.com

Підготували:

зав.сектором ДІБР Гурин О.І.,

бібліограф по краєзнавству Юрчик Н. В.
Вступ

Березне. Цей мальовничий куточок живе й розвивається швидкими темпами. Інтенсивно відбувається розбудова селища, примножуються культурні пам'ятки. Це край чесного, талановитого народу, що живе серед густих лісів, широких ланів та дзеркально-чистих річок.

Березнівщина має цікаву і неповторну історію. У різні епохи Березнівське полісся притягувало своєю таємничістю і загадковістю мандрівників, вчених, письменників. Недарма “батько історії”Геродот, що жив у 485-430 роках до нашої ери, у своїй безсмертній “Історії в 9 книгах”із захопленням розповідає про поліський край і його мешканців бідінів(вудінів). Геродот передає первісну красу нашої землі, пророслої густими лісами і очеретом, згадується і величезне озеро, оточене з усіх боків непрохідними трясовинами. Древній автор був вражений величезною кількістю білих диких корів(лосів), що проживали в лісах.

Про Полісся не припиняли фантазувати й у XVIII столітті. Вчені Танфільєв, Ейфальд пов’язували безліч озер і непрохідних боліт із залишками первісного моря. У своїх роздумах вони наводили факти про залишки древніх кораблів та якорів, що знаходили у посушливі роки поліщуки на болотах. Автори, які писали про Полісся в кінці XIX–на початкуXXстоліть, часто висловлювалися про наш край в розумінні “terra

incognita” (невідома земля), що він ще менше вивчений, ніж багато екзотичних місць африканського континенту.

Березнівщина – край унікальної природи, сприятливого клімату і великої історико-культурної спадщини. За наявністю туристсько-рекреаційних ресурсів, які зазнали відносно невеликого антропогенного впливу і добре зберегли рекреаційну здатність, район належить до перспективних регіонів України, де можна проводити найрізноманітніші види екскурсій та походів

В Березнівському районі живуть і працюють люди, що знають і люблять свій край та хочуть поділитися своєю любов’ю і знаннями з гостями.

Останнім часом в економіці району відбуваються позитивні зміни: закріплюються тенденції економічного зростання, підвищується конкурентоспроможність економіки. 11 з 14 промислових підприємств району нарощують обсяги виробництва. Високих темпів зростання досягнуто на підприємствах: «Еверест», де виробляють металопрофіль та металочерепицю; «Тандемсвіт», що виробляє одяг; «Українська сірникова фабрика» –єдине підприємство в нашій державі, що виробляє якісні сірники; ТзОВ «Укленко», яке виробляє верхній одяг на експорт. На підприємствах району продовжується процес технічного переоснащення та налагодження нових виробництв, запровадження сучасних енергозберігаючих технологій. Наприклад, на Моквинській паперовій фабриці, яку часто відвідують туристи, впроваджено виробництво паперових рушничків. Крім цього, в стадії завершення реконструкція котельні з переходом на альтернативний вид палива –торф, в результаті чого майже в три рази скоротиться споживання газу. Стабільно працюють підприємства харчової промисловості, найвідомішими з яких є: ТзОВ «Бімол», молочні продукти якого користуються попитом навіть в Рівному; «Зірненський спиртзавод»; ПП ПК«Десна», найвідомішою продукцією якого є мінеральна вода «Надслучанська», штучний мед та згущене молоко. Агропромисловий комплекс району теж нарощує своє виробництво. Фермерські господарства займаються вирощуванням жита, яменю, пшениці, овочів. В рамках державної програми «Закладання і нагляд за молодими садами, виноградниками та ягідниками» працює ПП «УБКОМЕНСЕ» у с.Адамівка, де на площі 10 га закладено яблуневий сад. В сфері торгівлі та послуг розширюється мережа торговельних закладів. Сучасні магазини та кафе є у всіх населених пунктах. Найвідоміші з них: ресторан «Случ», кафе «Дует», кафе «Червоні вітрила» в Березному; кафе «Білий берег» та «Оксамит» в Бистричах; кафе «Азалія» та «Людмила» в Сосновому. В м.Березне функціонує кінотеатр, музична школа, бібліотеки. При районному будинку культури діє 8 самодіяльних колективів, які носять почесне звання «народний аматорський» (хор, ансамбль народних інструментів, народна капела, духовний оркестр, драматичний театр, ансамбль скрипалів та ін).

Сучасних розваг для туристів в районі ще мало, але приємним є те, що маленький районний центр вже може похвалитися боулінг–клубом «Десна». Відвідувачів району може прийняти готель «Берізка» в м. Березне.

Актуальним в районі є розвиток сільського туризму. В 2012 році 13 приватних агросадиб прийняли 1400 відпочиваючих, в тому числі іноземних. З метою залучення безробітних до розвитку зеленого туризму, відділом з питань туризму райдержадміністрації разом з районним центром зайнятості в селах району проводять інформаційні семінари та тренінги з питань організації сільського туризму. На території Надслучанського ландшафтного парку розроблено 3 велосипедні маршрути, виготовлено

таблички-вказівники, закуплено велосипеди для пункту прокату в с.Маринин. Санаторіїв та туристичних баз на території району немає. Для їх будівництва і розвитку треба залучати інвесторів.

Березнівський район має природно-географічні, історико-культурні та соціально-економічні передумови для розвитку. В свою чергу, розвиток туристичної галузі є важливим чинником стабільного і динамічного збільшення надходжень до бюджету регіону, позитивного впливу на стан справ у багатьох інших галузях (транспорт, торгівля, зв'язок, будівництво тощо). Крім цього, туризм сприяє відродженню духовності, національної свідомості, любові до рідної країни, оздоровленню та підвищенню рівня фізичної підготовки, залученню громадян до пізнання природи та історико-культурної спадщини краю, збереженню екологічної рівноваги, підвищенню зайнятості місцевого населення, розвитку ринкових відносин та міжнародного співробітництва.

Отож, пропонуєм всім завітати на Березнівщину, де ви зможете не тільки ознайомитися з історико-культурною спадщиною, а й помилуватись неповторною красою природи, напитися цілющої води з поліських джерел, позбирати грибів та ягід, зайнятися альпінізмом чи сплавом по Случі, відпочити та покращити своє здоров’я. Для того, щоб мати уявлення, що таке поліські ліси, наскільки багатими та дрімучими вони можуть бути, потрібно обов’язково поїхати на Березнівщину. На лоні березнівської природи, де ліс переходить у долину, а долина–в скелястий берег річки, по якій колись плавали римляни, розумієш, що витрачені час і кошти на подорож–не марні.

Район в цілому
1. Пилипчук, Р. Щоб місто було красивим, а його жителі - щасливими : інтерв’ю взяв П.Рачок [Шрифт Брайля И Муна] / Р. Пилипчук // Надслучанський вісник : громадсько-політична газета. - 2016. - N 87/15 листоп./. - С. 2.

Інтерв’ю з міським головою Березного Русланом Петровичем Пилипчуком, про виконання плану благоустрою нашого міста, та перспективи і наміри на майбутнє


2. Рачок, П. Березне оновлюється і красивішає [Шрифт Брайля И Муна] / П. Рачок // Надслучанський вісник : громадсько-політична газета. - 2016. - N 69/13 верес/. - С. 2.

Зусиллями місцевої влади та небайдужих громадян здійснюється благоустрій громадян міста БерезнеНаселення
3. Демографічна ситуація : [Березнівський район] // Надслучанський вісник : громадсько-політична газета. - 2015. - N 63/4 верес./. - С. 3.
4. Демографічна ситуація : [Березнівський район] // Надслучанський вісник : громадсько-політична газета. - 2015. - N 89/4 груд./. - С. 6.
5. Демографічна ситуація : [Березнівський район] // Надслучанський вісник : громадсько-політична газета. - 2015. - N 19/ 17 берез./. - С. 7.
6. Демографічна ситуація : [Березнівський район] // Надслучанський вісник : громадсько-політична газета. - 2015. - N 47/7 лип./. - С. 3.
7. Демографічна ситуація : [Березнівський район] // Надслучанський вісник : громадсько-політична газета. - 2015. - N 93/18 груд./. - С. 6.
****************

8. Авакумов М. Життя не повторити або з історії мого роду / М. Авакумов // Надслучанський вісник : громадсько-політична газета. - 2015. - N 37/26 трав./. - С. 4.

Розповідь - спогад Авакумова Миколи з історії життя свого батька Авакумова С.А. та свого життя з матір’ю і братами з 1916 - 1949 р.р.


9. Авакумов М. 55 років злагоди і любові / М. Аввакумов // Надслучанський вісник : громадсько-політична газета. - 2016. - N 59/9 серп./. - С. 3.

Про життєвий шлях та сімейне життя у злагоді та любові жителя села Балашівка Березнівського району Миколи Аввакумова


10. Боровець О. З тяжкою долею, але з посмішкою на обличчі / О. Боровець // Надслучанський вісник : громадсько-політична газета. - 2016. - N 55/26 лип./. - С. 3.

Життєвий шлях уродженки села Колодязне Березнівського району Рибачук Ганни Карпівни.


11. Боровець О. Якщо можемо ходити і робити - то ми дуже щасливі / О. Боровець // Надслучанський вісник : громадсько-політична газета. - 2016. - N 56/29 лип./. - С. 3.

Розповідь про життя та дружню сім’ю Миколи та Оксани Зубчик з села Колодязне Березнівського району


12. Ваврик М. Я таки маю щастя... / М. Ваврик // Надслучанський вісник : громадсько-політична газета. - 2016. - N 7/26 січ./. - С. 3.

Про нелегке життя та трудову діяльність 85 річного ветерана праці з селища Соснове Березнівського району Г.Г. Костюшка


13. Кравець Г. Народжена у засланні / Спілкувався Олександр Мотруніч / Г. Кравець // Надслучанський вісник : громадсько-політична газета. - 2015. - N 12/17 лют./. - С. 3.

Про своє цікаве життя розповідає жителька села Малинськ Березнівського району Г.С. Кравець


14. Марковець В. Зло покривають добром / В. Марковець // Надслучанський вісник : громадсько-політична газета. - 2016. - N 56/29 лип./. - С. 3.

Про віровподобання Єлизавети Прокопівни жительки села Тишиця Березнівського району


15. Рачок П. Долю виткали і радість, і журба / П. Рачок // Надслучанський вісник : громадсько-політична газета. - 2016. - N 15/23 лют./. - С. 4.

Про життя і нелегку долю 95-ти річної жительки села Білка Березнівського району О.О. Саванчук та її родину


16. Рачок П. Досі згадує рідні Карпати пані Марися, яку 76 років тому насильно переселили на Полісся / П. Рачок // Надслучанський вісник : громадсько-політична газета. - 2016. - N 81/25 жовт./. - С. 3.

Розповідь про жительку села Кургани Березнівського району, Марисю Іванівну Лишканець, яку 76 років тому насильно переселили на Полісся


17. Рачок П. Живе на хуторі бабуся Ніна / П. Рачок // Надслучанський вісник : громадсько-політична газета. - 2016. - N 82/28 жовт./. - С. 3.

Розповідь про тяжке життя-буття жительки хутора Юзипівка, що за три кілометри від села Моквин Березнівського району


18. Рачок П. Квіти праці і творчості / П. Рачок // Надслучанський вісник : громадсько-політична газета. - 2016. - N 77/11 жовт./. - С. 4.

Розповідь про життя та захоплення жителя села Прислучі Березнівського району. Анатолія Петровича Сільковського


19. Рачок П. На рушнику долі - і радість, і журба / П. Рачок // Надслучанський вісник : громадсько-політична газета. - 2016. - N 2/5 січ./. - С. 3.

Про нелегке життя 95-річної жительки села Поляни Березнівського району Г.Л. Ковалевич


20. Рачок П. Найдорожчий його скарб / П. Рачок // Надслучанський вісник : громадсько-політична газета. - 2015. - N 8/3 лют./. - С. 5.

Про 87 - річного ветерана війни, жителя села Яринівка Березнівського району Л.І. Яновича


21. Рачок П. Родина, освячена любов’ю і добром / П. Рачок // Надслучанський вісник : громадсько-політична газета. - 2016. - N 83/1 листоп./. - С. 3.

Розповідь про дружну, працьовиту і щасливу сім’ю Людмили Іванівни та Якова Андрійовича Окерешків із села Зірне Березнівського району


22. Рачок П. Сімдесят років у щасливій подружній парі живуть Олександр Максимович і Надія Іванівна Боровці [із с. Колодязне Березнівського району] / П. Рачок // Надслучанський вісник : громадсько-політична газета. - 2016. - N 37/20 трав./. - С. 2.
23. Рачок П. Філософія життя самітника з хатинки на курячих ніжках / П. Рачок // Надслучанський вісник : громадсько-політична газета. - 2016. - N 24/29 берез./. - С. 6.

Про самотнє і нелегке життя 89-річного жителя села Яцьковичі Березнівського району А.Ф. Боровця


24. Рачок П. Як знайдений у лісі хлопчик став для жінки ще одним хорошим сином / П. Рачок // Надслучанський вісник : громадсько-політична газета. - 2016. - N 91/29 листоп./. - С. 3.

Історі з життя справжньої української жінки-матері Галини Григорівни Мельник із села Городище Березнівського району.


25. Рачок П. Мама дванадцяти дітей Т.О. Радисюк: "Мені допомагають Бог і люди"... / П. Рачок // Надслучанський вісник : громадсько-політична газета. - 2016. - N 96/16 груд./. - С. 3.

Історія життя багатодітної мами Тетяни Овксентіївни Радисюк із села Городище Березнівського району


26. Ярмолюк Н. Від серця до серця / Н. Ярмолюк // Надслучанський вісник : громадсько-політична газета. - 2015. - N 8/3 лют./. - С. 4-5.

Про життя жительки м.Березне Наталії Бойчук


27. Ярмолюк Н. Гіппократові й не снилось / Н. Ярмолюк // Надслучанський вісник : громадсько-політична газета. - 2016. - N 14/19 лют./. - С. 3.

Розповідь про життєвий та трудовий шлях пенсіонерки Софії Сидорівни Кравець, за фахом акушер, з села Моквин Березнівського району та її родину


28. Ярмолюк Н. Дев’яносто літ. Скільки вмістилося в них! / Н. Ярмолюк // Надслучанський вісник : громадсько-політична газета. - 2015. - N 5/23 січ./. - С. 3.

Про нелегке життя та педагогічну діяльність дев’яносторічної жительки села Балашівка Березнівського району Г.Я. Пражмовської


29. Ярмолюк Н. Жити - значить любити / Н. Ярмолюк // Надслучанський вісник : громадсько-політична газета. - 2016. - N 28/12 квіт./. - С. 3.

Про родину Стасюків з села Голубне Березнівського району


30. Ярмолюк Н. Подарунок, над який нема вищого на землі... / Н. Ярмолюк // Надслучанський вісник : громадсько-політична газета. - 2016. - N 73/27 верес./. - С. 5.

Розповідь про нелегкий життєвий шлях Надії Корніївни із селища Соснове Березнівського району


31. Ярмолюк Н. Радість дарують творчість і праця / Н. Ярмолюк // Надслучанський вісник : громадсько-політична газета. - 2016. - N 10/5 лют./. - С. 6.

Про палкого шанувальника і знавця рідного слова, любителя і захисника природи, громадського кореспондента М. Лисанця з села Бистричі Березнівського району


32. Ярмолюк Н. Чорно-білі клавіші долі і лагідні барви материнства / Н. Ярмолюк // Надслучанський вісник : громадсько-політична газета. - 2016. - N 67/6 верес./. - С. 6.

Розповідь про життєвий шлях жительки міста Березне Марії Іллівни Бабак33. Ярмолюк Н. Щастя ріднить / Н. Ярмолюк // Надслучанський вісник : громадсько-політична газета. - 2016. - N 63/23 серп./. - С. 3.

Розповідь про дружню родину Вікторії та Андрія Кардашів з БерезногоВидатні діячі
34. Дідич, З. Хай світ пізнає Україну! [Шрифт Брайля И Муна] / З. Дідич // Надслучанський вісник : громадсько-політична газета. - 2016. - N 92/2 груд./. - С. 3.

Про земляка з села Бронне Березнівського району, козака-мандрівника, оптиміста, Верховного отамана УВК діаспори Петра Ващика, який проживає нині в Америці, відроджує за океаном українську культуру, пісні і козацтво.


35. Пилипчук Я. Послідовник В.О. Сухомлинського / Я. Пилипчук // Надслучанський вісник : громадсько-політична газета. - 2016. - N 7/26 січ./. - С. 6.

У Березнівській ЗОШ №2 під час засідання центру гуманітарної педагогіки відбулася зустріч з кандидатом педпгогічних наук М.Я. Антонцем, уродженцем села Богуші Березнівського району, де він презентував свою монографію "Сучасні проблеми діяльності вчителя у педагогічній спвдщині Василя Сухомлинського"


36. Рачок А. З Україною у серці він боровся і жив / / Розмову вів П. Рачок // Надслучанський вісник : громадсько-політична газета. - 2015. - N 26/ 10 ківт./. - С. 3.

Про патріота національно - визвольної боротьби за незалежність України в 1950-1980 р.р. нашого земляка А.Т. Рачка


37. Сосновчик О. Тарас Бульба-Боровець у спогадах земляків / О. Сосновчик // Надслучанський вісник : громадсько-політична газета. - 2015. - N 64/8 верес./. - С. 4-5.

Розповідь-спогад старожилів, родичів, які висвітлюють особистість Тараса Бульби- Боровця,великого борця за свободу і незалежність нашої батьківщини, який народився 9 березня 1908 року у селі Бистричі Березнівського району


Візити
38. Боровець М. Гості з Польщі у Яцьковичах / М. Боровець // Надслучанський вісник : громадсько-політична газета. - 2016. - N 95/13 груд./. - С. 3.

Польські гості відвідали місця поховання їхніх родичів у селі Яцьковичі Березнівського району.


39. Рачок П. З-за океану на рідне Полісся / П. Рачок // Надслучанський вісник : громадсько-політична газета. - 2016. - N 75/4жовт./. - С. 4.

Почесний консул України в штатах Вашингтон і Орегон наш земляк Валерій Голобородько нещодавно відвідав Березне


40. Ярмолюк Н. З робочим візитом / Н. Ярмолюк // Надслучанський вісник : громадсько-політична газета. - 2015. - N 53/28 лип./. - С. 1.

З робочим візитом перебувала на Березнівщині голова Державної казначейської служби України Тетяна Слюз


Благодійна діяльність
41. Баковецька І. Березнівський "Руєвит" співпрацює з Наталією Сумською / І. Баковецька // Надслучанський вісник : громадсько-політична газета. - 2016. - N 4/15 січ./. - С. 6.

В рамках всеукраїнської благодійної концертної акції по збору коштів та речей на потреби батальйонів АТО, організованої діячами культури та мистецтв України, були залучені і наші земляки-волонтери члени Березнівського осередку ГО "Руєвит"


42. Баранчук Л. Доторкнись до іскри Вічного вогню / Л. Баранчук // Надслучанський вісник : громадсько-політична газета. - 2015. - N 24/3 квіт./. - С. 3.

В Друхівській ЗОШ Березнівського району відбулася благодійна акція "Допоможи солдату" та година мужності "Полум’ям подвигу вашого наші горять серця", проведеної бібліотекарем Л.Баранчук


43. Боровець Н.Раз добром нагріте серце... / Н. Боровець // Надслучанський вісник : громадсько-політична газета. - 2015. - N 95/25 груд./. - С. 2.

З допомогою вчителя-методиста математики Березнівської гімназії Т.В. Мотруніч учні 8 класу гімназії підготували виставу "За двома зайцями" і виручені кошти було потрачено на подарунки дітям учасників АТО, і на придбання медикаментів воїнам АТО


44. Воронко Т. Волонтерські співанки в дії / Т. Воронко // Надслучанський вісник : громадсько-політична газета. - 2015. - N 59/18 серп./. - С. 3.

На привозному ринку біля магазину "Престиж" у м.Березне відбувся благодійний захід "Волонтерська співанка"


45. Воронко Т. Руєвит продовжує діяльність / Т. Воронко // Надслучанський вісник : громадсько-політична газета. - 2015. - N 70/29 верес./. - С. 3.

Про роботу благодійного фонду "Руєвит" разом з волонтерами Березнівського району


46. Воронко Т. Черговий вантаж доставлено / Т. Воронко // Надслучанський вісник : громадсько-політична газета. - 2015. - N 36/22 трав./. - С. 2.

Про підтримку Березнівських волонтерів очільниками громадських організацій, приватних підприємців та підприємствами Березнівського району


47. Гуменний Б. Волонтерів зустріли концертом / Б. Гуменний // Надслучанський вісник : громадсько-політична газета. - 2015. - N 12/17 лют./. - С. 2.

В Балашівському НВК Березнівського району відбувся концерт з нагоди презентації благодійного фонду "Руєвит" та знайомства школярів з рівненськими і березнівськими волонтерами


48. Депутати-волонтери передали пораненому АТОвцю кошти, отримані завдяки збору пластикових кришечок // Надслучанський вісник : громадсько-політична газета. - 2016. - N 96/16 груд./. - С. 3.

Депутати Рівненської обласної ради Тетяна Воронко та Діана Гордійчук передали бійцю 80-ї окремої аеромобільної бригади Андрію Усачу кошти для виготовлення протезу


49. Дзюба А. Благодійна допомога луганчанам від березнівчан / А. Дзюба // Надслучанський вісник : громадсько-політична газета. - 2016. - N 97/20 груд./. - С. 3.

Березнівський район взяв участь у благодійній акції "Не будь байдужим", яку організувала обласна держадміністрація


50. Дехтяр В. Мелодії "Золотих струн..." / В. Дехтяр // Надслучанський вісник : громадсько-політична газета. - 2015. - N 24/3 квіт./. - С. 3.

Про ювілейний благодійний концерт викладача музичної школи Т.М. Рябкової в Березнівському РБК


51. Дехтяр В. Хто допоможе, як не ми? / В. Дехтяр // Надслучанський вісник : громадсько-політична газета. - 2015. - N 35/19 трав./. - С. 1.

В рамках акції "Бережи життя солдату" Березнівський район зробив свій внесок у доброчинну справу


52. Драганчук А. Україна - єдина родина / А. Драганчук // Надслучанський вісник : громадсько-політична газета. - 2015. - N 4/20 січ./. - С. 5.

Про благодійний внесок жителями с.Кам’янка Березнівського району на підтримку українського війська


53. Жилінський В. Маріанне Ріхтер купила бус прийомній сім’ї / В. Жилінський // Надслучанський вісник : громадсько-політична газета. - 2015. - N 86/24 листоп./. - С. 2

В черговий раз відвідала Березнівський район благодійниця з Німеччини Маріанне Ріхтер.


54. Зубчик Л. Допомогли землякові / Л. Зубчик // Надслучанський вісник : громадсько-політична газета. - 2015. - N 88/1 груд./. - С. 3.

У Кам’янській ЗОШ Березнівського району проходив благодійний ярмарок кулінарних виробів, де зароблені кошти спрямували на лікування пораненого в зоні АТО земляка Валентина Кожарка


55. Кардаш І. Озирнись навколо себе / І. Кардаш // Надслучанський вісник : громадсько-політична газета. - 2016. - N 99/27 груд./. - С. 2.

Ініціатори благодійної акції "Озирнись навколо себе", працівники Березнівського районного суду, протягом кількох днів з подарунками відвідували дітей з кризових сімей


56. Климейко В. Щедрість дитячих сердець / В. Климейко // Надслучанський вісник : громадсько-політична газета. - 2015. - N 70/29 верес./. - С. 7.

У Голубнівській ЗОШ Березнівського району провели осінній ярмарок "Щедрість рідної землі" з метою внести свій вклад на допомогу воїнам АТО


57. Котоуч В. Спільна молитва - велика сила / В. Котоуч // Надслучанський вісник : громадсько-політична газета. - 2016. - N 31/22 квіт./. - С. 3.

Про духовно-благодійну поїздку в зону АТО протоієрея Назарія Момотюка, настоятеля храму Різдва Пресвятої Богородиці УАПЦ м.Березне


Каталог: berezne -> files
files -> Березнівська центральна районна бібліотека Організаційно-методичний відділ
files -> Біографічна довідка
files -> Відгуки, зауваження, пропозиції щодо розміщення, добору літератури, оформлення просимо надсилати на адресу
files -> Березнівська центральна районна бібліотека Сектор довідкової та інформаційної роботи
files -> Березнівська центральна районна бібліотека організаційно-методичний відділ Національно-патріотичне виховання в бібліотеках
files -> 2015 р. Ббк 91 24 «Витязь молодої української поезії»
files -> Щоб не відійшов у забуття
files -> Великої Перемоги немеркнуче світло До 70-річчя перемоги над нацизмом у Другій світовій війні
files -> Березнівська центральна районна бібліотека Сектор довідкової та інформаційної роботи Рекомендаційно-бібліографічний список до 85-річчя від дня народження Ліни Костенко
files -> Ббк 91 о 24 «Я народився І жив для добра І любові»


Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   10

Схожі:

Ббк 4 б 48 Березнівщина – перлина українського Полісся : краєзнавчий бібліографічний посібник, випуск /матеріал підготували О. Гурин, Н. В. Юрчик. Березне, 2016. 78 с iconВідгуки, зауваження, пропозиції щодо розміщення, добору літератури, оформлення просимо надсилати на адресу
Березнівщина – перлина українського Полісся : краєзнавчий бібліографічний посібник, випуск 3 /матеріал підготували О. Гурин, С. Пономаренко....
Ббк 4 б 48 Березнівщина – перлина українського Полісся : краєзнавчий бібліографічний посібник, випуск /матеріал підготували О. Гурин, Н. В. Юрчик. Березне, 2016. 78 с iconБбк 91 о 24 «Я народився І жив для добра І любові»
«Я народився і жив для добра і любові» : інформаційно-бібліографічний список літератури/ матеріал підготувала О. І. Гурин; Березнівська...
Ббк 4 б 48 Березнівщина – перлина українського Полісся : краєзнавчий бібліографічний посібник, випуск /матеріал підготували О. Гурин, Н. В. Юрчик. Березне, 2016. 78 с icon2015 р. Ббк 91 24 «Витязь молодої української поезії»
«Витязь молодої української поезії» : рекомендаційно-бібліоргафічний список/ матеріал підготувала О.І. Гурин; Березнівська центральна...
Ббк 4 б 48 Березнівщина – перлина українського Полісся : краєзнавчий бібліографічний посібник, випуск /матеріал підготували О. Гурин, Н. В. Юрчик. Березне, 2016. 78 с iconПерлина українського театру До 150-річчя від дня народження Марії Заньковецької
Перлина українського театру: До 150-річчя від дня народження Марії Заньковецької: Методично-бібліографічні матеріали / Укладачі:...
Ббк 4 б 48 Березнівщина – перлина українського Полісся : краєзнавчий бібліографічний посібник, випуск /матеріал підготували О. Гурин, Н. В. Юрчик. Березне, 2016. 78 с iconБерезнівська центральна районна бібліотека організаційно-методичний відділ Національно-патріотичне виховання в бібліотеках
Національно-патріотичне виховання в бібліотеках: реком матеріали / Березнівська центр районна б-ка;[відп за вип. Л. А. Гарбар; упоряд.:...
Ббк 4 б 48 Березнівщина – перлина українського Полісся : краєзнавчий бібліографічний посібник, випуск /матеріал підготували О. Гурин, Н. В. Юрчик. Березне, 2016. 78 с iconБерезнівська центральна районна бібліотека Організаційно-методичний відділ
Апостол духу. Каменяр – Іван Франко: методико-бібліографічні матеріали /Березнівська центральна районна бібліотека, організаційно-методичний...
Ббк 4 б 48 Березнівщина – перлина українського Полісся : краєзнавчий бібліографічний посібник, випуск /матеріал підготували О. Гурин, Н. В. Юрчик. Березне, 2016. 78 с iconМетодична «Швидка» (Бібліоквілт) Випуск №5
П’ятий випуск бібліоквілту пропонує характеристику 2016 року у світі та важливі для організації роботи бібліотекаря матеріали
Ббк 4 б 48 Березнівщина – перлина українського Полісся : краєзнавчий бібліографічний посібник, випуск /матеріал підготували О. Гурин, Н. В. Юрчик. Березне, 2016. 78 с iconНавчальний посібник Київ 2010 (075. 8) Ббк ш 141. 14 923 д 462 Т. М. Дячук, В. М. Варенкo Рецензенти
...
Ббк 4 б 48 Березнівщина – перлина українського Полісся : краєзнавчий бібліографічний посібник, випуск /матеріал підготували О. Гурин, Н. В. Юрчик. Березне, 2016. 78 с iconНавчальний посібник Київ 2011 (075. 8) Ббк ш 141. 14 923 д 462 Т. М. Дячук, В. М. Варенкo Рецензенти
...
Ббк 4 б 48 Березнівщина – перлина українського Полісся : краєзнавчий бібліографічний посібник, випуск /матеріал підготували О. Гурин, Н. В. Юрчик. Березне, 2016. 78 с iconНехай не гасне світ науки Методико-бібліографічний матеріал
Нехай не гасне світ науки : методико-бібліографічний матеріал / Сумська обл універс наук б-ка; уклад. О. М. Малиш. – Суми, 2011....


База даних захищена авторським правом ©biog.in.ua 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка