Бібліотека нові надходження краєзнавчої літературиСкачати 75,87 Kb.
Дата конвертації16.07.2017
Розмір75,87 Kb.

Черкаський інститут банківської справи

Університету банківської справи НБУ


БІБЛІОТЕКА

Нові надходження

краєзнавчої літератури
( інформаційно-бібліографічний покажчик)
Випуск 3м. Черкаси

2013р.

Черкащина – чудовий край, який має багате історичне минуле і славне сьогодення. Ця земля дала світові геніального поета і художника Тараса Шевченка. Тут яскравим спалахом національної самосвідомості квітував далекоглядний державницький розум і військовий талант Богдана Хмельницького. Багато знаних у всьому світі людей народилися, жили і працювали на Черкащині, вносячи свій вклад у розбудову нашої держави.

Враховуючи історичну, суспільно-політичну та культурну цінність Черкащини, Верховна Рада України 21 травня 2013 року прийняла постанову «Про відзначення 60-річчя утворення Черкаської області».7 січня 2014 року наша область святкуватиме 60-річний ювілей з дня свого утворення. Черкащина завжди була і є багатою на видатні події, знаменитих людей тощо. Її недарма називають духовним центром України. Про наш край складено багато пісень, віршів, знято документальні фільми, написано книги.

Фонд бібліотеки Черкаського інституту банківської справи протягом 2010 – 2013 рр. поповнився рядом видань, який і пропонуємо Вашій увазі.Антонюк, Д. Триста п'ятнадцять польських замків і резиденцій в Україні. Частина 2 [Текст] : путівник/ Д. Антонюк. -К.: Грані-Т, 2012. -260 с. -( Путівники)

Замки й палаци - найтаємничіша архітектура, від якої віє живим духом старовини. Вони хвилюють уяву і старанно оберігають свої таємниці, чимало з яких іще можна відкрити. Виявляється, що їх - справжніх замків і палаців - збереглося в Україні набагато більше, ніж прийнято вважати. Чимало замків і палаців звели колись на наших теренах польські королі, магнати і воєначальники.

Розділ «Черкащина» знайомить з резиденційною архітектурою - тим, що залишилося від колись розкішних палаців польської знаті на теренах Черкаської області. Крім історичних відомостей, путівник містить інформацію про сучасний стан кожної пам'ятки та ще сотні різноманітних дрібниць, які стануть у практичній нагоді кожному мандрівникові.Вони розбудовували Черкащину: збірник /укладач І.В.Десятников.- Черкаси: Східноєвропейський університет економіки і менеджменту, 2011.- 276 с.

Книга є збіркою біографічних даних уродженців та жителів Черкащини, що зробили значний внесок у розвиток регіону та України. Зібрано біографії відомих управлінців, державних діячів, військових, науковців, діячів культури, спортсменів. Завдяки людям, життєві шляхи яких описано, Черкаський край є шанованим у нашій державі та відомий за її межами.Георгий Нарбут : неизвестные страницы личной жизни / Вера Павловна. Нарбут-Линкевич ; [упоряд. Л. Нарбут]. - Черкаси : Вид. Чабаненко Ю. А., 2010. - 148с. : ил. - Передм. укр., рос. мовами.

Георгій Іванович Нарбут – видатний український художник-графік, визнаний першим у Російській імперії початку ХХ сторіччя послідовним професіоналом книги, справжнім реформатором книжкового мистецтва. Педагог, один із професорів-фундаторів Української академії мистецтв. Саме він створив зразок Державного герба України 1918 р., грошові знаки і поштові марки УНР, неперевершений нарбутівський шрифт, чудову «Українську абетку». За словами В. Січинського «Юрій Нарбут – найвидатніший український графік новішої доби, мистець, що з’являється раз на століття, індивідуальність світової міри, творець модерного українського мистецтва і своєрідного українського стилю!». Книга спогадів Віри Павлівни Нарбут-Лінкевич, дружини видатного українського графіка Георгія Івановича Нарбута, ілюстрована його роботами, картинами колег-художників та унікальними фотографіями.

Мулявко, Л. Д. Паросток батьківського саду: Зацвіт Шевченківської долі [Текст] / Л. Д. Мулявко. - 2-е вид., випр. . - Черкаси : БРАМА-Україна, 2012. - 156 с.
Шевченкова доля – сила його слова і духу органічно вплітаються в життя кожного українця. Зосібна ж того, для кого близькою є земля, що дала світові нашого Кобзаря. Л. Мулявко присвятила своє життя Тарасові Шевченку. ЇЇ доля – це шлях від екскурсовода музею в селі Кирилівка до фундаментальної праці про край, який зродив генія, сформував його трепетне ставлення до рідної землі, надихав на творчість. Він був поетом волі в час неволі. Книга розпочинає серію видань до 70-річчя літературно-меморіального музею Т.Г.Шевченка у селі Шевченкове Черкаської області. Епіграфом книги стали слова Дмитра Павличка:

Поетом доброти в засиллі зла.


Була у нього надзвичайна доля,

Та доля Україною була.Одокієнко І.О. Черкащина: від краю до краю. Туристичний путівник / Авт.-упоряд. Ігор Одокієнко, Назар Лавріненко. — Черкаси: Вертикаль, видавець ПП Кандич С.Г., 2011. — 232с.
Путівник створено на основі багаторічних подорожей і досліджень його авторів-черкащан. На сторінках путівника описано пам`ятки культури, архітектури, історії й природи у понад 150-ти містечках, селах і хуторах. Серед них чимало маловідомих об'єктів, інформація про які публікується вперше. Зокрема, особливу увагу приділено дерев'яним храмам (у співпраці з "Дерев'яними храмами України") і млинам - водяним і вітряним, адже один з авторів книжки, історик Назар Лавріненко, є водночас автором проекту «Млини України». А автор ідеї путівника і його співавтор Ігор Одокієнко давно захоплюється геокешінгом, тому недивно, що у книзі багато мап, картосхем, і для всіх об'єктів наведено GPS-координати.

Осипенко, О. Дивосвіт Семена Гулака-Артемовського [Текст] / О. Осипенко. - Черкаси : ІнтролігаТОР, 2013. - 92 с

Постать Семена Гулака-Артемовського залишила особливий слід у розвитку культури України та за її межами. Саме про цю видатну особистість, котру виплекала городищенська земля, розповідає на сторінках книги «Дивосвіт Семена Гулака-Артемовського» її автор Ольга Осипенко. Передмову написав лауреат Національної премії України імені Тараса Шевченка, народний артист України, Герой Соціалістичної Праці, Герой України, Почесний житель Городища Дмитро Гнатюк. Він підкреслив нев’янучу популярність опери «Запорожець за Дунаєм», народність, реалістичність створених у ній образів, а також велич, геніальність Семена Гулака-Артемовського як митця. Значну увагу у виданні приділено біографічним відомостям творця; людям, які пов’язали своє життя з великим композитором, співаком; місцям, пов’язаним з ім’ям знаменитого земляка. Безумовно, цікаві архівні відомості. В царині генеології, біографіки роду Гулаків і Гулаків-Артемовських буде ще багато відкриттів, адже родовідне дерево цього відомого сімейства вельми глибоке й розлоге. Книга Ольги Осипенко – один із важливих кроків на благородному шляху пізнання. У післямові до книги доктор філології, професор Володимир Поліщук відзначив велику роль історичної епохи, в часи якої жили й творили: Тарас Шевченко, Пантелеймон Куліш, Микола Гоголь, Михайло Максимович. Показово, що серед національних будителів були й жителі Черкаського краю, яскраво світить у цьому сузір’ї зірка Семена Гулака-Артемовського.

Тарас Шевченко – славний син Черкаської землі = Taras Shevchenko – the glorious son of Cherkasy region / А. Ю. Чабан [та ін.] ; рец. Бушин А. І., Новикова В. І. ; пер. англ. О. Бойченко, І. Безкровна. – Черкаси : Бізнес-стиль, 2012. – 157 с. : портр., фотогр.

Ця книга – своєрідна енциклопедія кров­ного зв´язку Шевченка зі своєю малою Батьківщиною. Вона висвітлює сторінки життя і творчості великого Кобзаря, які поєднані з Черкащиною. Завдяки виданню читач зможе познай­омитися з різними куточками Черка­щи­ни, які відвідував Тарас Григорович. Розміщено цікаві матеріали, такі як дерево Шевченківського роду або карта Черкащини «шевчен­ківських» місць. Видання яскраво ілюстровано.Теліженко О.В. Основи національної культури Текст] : навчальний .посібник / О. В. Теліженко. - К. : УБС НБУ, 2012. - 443 с

Черкаська майстриня і науковець Олександра Теліженко 2012 року презентувала нову книгу ”Основи національної культури”, в якій особливу роль відіграє дослідження важливості традиційної символіки, її впливу на свідомість. Розглянутий «увесь пантеон різновидів української культури»: мова, письмо, міф, музика, писемність, танець, казка, річне коло української обрядовості. Авторка робить спробу розкрити зв’язок геосоціальних процесів з космічними явищами. І загалом намагається по-новому подивитися на витоки української культури та на її еволюцію до теперішнього часу. Олександра Теліженко писала книгу протягом року. А основу її накопичувала протягом 30 років шляхом вивчення та дослідження глибин народного мистецтва, польових експедицій по селах Черкаської області. Видання містить 444 сторінки та кольорові ілюстрації.

У серці квітку пронести… : поетична збірка/ ред.О.Хотькіна .- Черкаси: Східноєвропейський університет економіки і менеджменту, 2011.- 112 с.

Це четверта поетична збірка , приурочена 20- й річниці Східноєвропейського університету економіки і менеджменту . автори збірки мають особливий дар романтичного зображення картин життя, звертаючись до вічної теми любові, відстоюють усе людяне з вірою у світлу силу слова і відродження душі. Збірка містить творчі роботи викладачів, співробітників, студентів та випускників Східноєвропейського університету економіки і менеджменту.Черкащина. Універсальна енциклопедія». Документально-публіцистичне наукове фотоілюстративне історичне видання / Автор-упорядник Віктор Жадько. — К.: Експрес-Поліграф, 2010. — 1104 с.; іл.

Універсальна енциклопедія «Черкащина», це – 1100 сторінок , де на чотирьох колонках розміщено понад 3 525 статей, окрім історії кожного села та міста плюс 3 500 фотографій про кожний населений пункт; інформація про річки, історичні місця, ще й короткі довідки про митців, діячів науки та культури, освітян, краєзнавців, Героїв Радянського Союзу, Героїв Соціалістичної Праці, Героїв України, неординарних особистостей, життя і діяльність яких пов'язані з Черкащиною; вміщено і 187 малюнків різних аматорів пензля (з них 50 – Т.Г.Шевченка). Енциклопедія дає цілісний образ Черкащини в подіях, інституціях, установах, поняттях тощо й охоплює період від XV до початку XXI століття. У книзі, зокрема, містяться нові матеріали про Богдана Хмельницького, Тараса Шевченка і їх оточення, козаків і гайдамаків, гетьманів, про отаманів Холодного Яру, героїчних земляків часів Громадянської і Другої світової воєн. У книзі є відомості про відомих осіб упродовж всього історичного часу: від перших відомостей про заснування і розвиток краю до сьогодні. Значна увага в енциклопедії відводиться природним ресурсам, природокористуванню, охороні довкілля. Черкащина представлена в книзі через її села й міста, річки та історичні пам'ятки. Досі чимало впорядкованого ним матеріалу не друкувалося, і це робить видання унікальним.

Підготувала бібліотекар Л.С.Якубова

Жовтень 2013 р.


Каталог: wp-content -> uploads -> 2016
2016 -> Рекомендована література
2016 -> Літературна вікторина Т. Г. Шевченко – великий син України Коли І де народився Т. Г. Шевченко?
2016 -> Тема. Життєвий І творчий шлях французького письменника Альбера Камю; його філософські та естетичні погляди. А. Камю й екзистенціалізм
2016 -> Поетика національного міфу в романній творчості Пола Остера
2016 -> Програма комплексного фахового випробування при вступі на навчання за програмами освітнього ступеня "магістр"
2016 -> Замилування переплітається зі смутком. Ганна Чубач «Зупинюся над рікою» Мета
2016 -> Програма комплексного фахового випробування при вступі на навчання за програмами освітнього ступеня "магістр"
2016 -> Програма комплексного фахового випробування при вступі на навчання за програмами освітньо-кваліфікаційного рівня "спеціаліст"


Поділіться з Вашими друзьями:

Схожі:

Бібліотека нові надходження краєзнавчої літератури iconНадвірнянська центральна районна бібліотека Методично-бібліографічний відділ Нові надходження книг
Нові надходження книг [Текст]: інформ дайжест за І півр. 2015 р. / Надвірнянська црб; метод бібліогр відділ; уклад. Т. Гавриленко;...
Бібліотека нові надходження краєзнавчої літератури iconНові надходження літератури краєзнавчого змісту до бібліотечного фонду цбс за 2016 рік

Бібліотека нові надходження краєзнавчої літератури iconСистематично отримує нові надходження літератури. Даний інформаційний список включає літературу отриману Виноградівською цбс за січень 2017 року
Виноградівська централізована бібліотечна система систематично отримує нові надходження літератури. Даний інформаційний список включає...
Бібліотека нові надходження краєзнавчої літератури iconДніпропетровська обласна бібліотека для молоді ім. М. Свєтлова Відділ комплектування нові надходження до Дніпропетровської обласної бібліотеки для молоді ім. М. Свєтлова за 2-й квартал 2017 р. Інформаційний список літератури
Дніпропетровської обласної бібліотеки для молоді ім. М. Свєтлова за 2-й квартал 2017 р. інформаційний список літератури / упор. Курбонова;...
Бібліотека нові надходження краєзнавчої літератури iconДніпропетровська обласна бібліотека для молоді ім. М. Свєтлова Відділ комплектування нові надходження до Дніпропетровської обласної бібліотеки для молоді ім. М. Свєтлова за 1-й квартал 2017 р. Інформаційний список літератури
Дніпропетровської обласної бібліотеки для молоді ім. М. Свєтлова за 1-й квартал 2017 р. інформаційний список літератури / упор. Курбонова;...
Бібліотека нові надходження краєзнавчої літератури iconНових надходжень
Бібліографічний покажчик, що пропонується вашій увазі, допоможе без значних витрат часу отримати вже систематизовану інформацію про...
Бібліотека нові надходження краєзнавчої літератури iconНові надходження з питань народної освіти та загальної педагогікиБаза даних захищена авторським правом ©biog.in.ua 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка