Біографія І творчий шлях Богдана СтупкиСкачати 460,29 Kb.
Дата конвертації17.06.2017
Розмір460,29 Kb.


Міністерство освіти і науки України

Харківський національний університет міського господарства

імені О.М.Бекетова

Кафедра прикладної математики і інформаційних технологій

Інформатика і основи комп’ютерного моделювання.

Модуль 1.«Біографія і творчий шлях Богдана Ступки»

Виконав:


студент групи А2013-3

Терновський Святослав Вадимович

Перевірив:

Яковицький І.Л.

Харків – ХНУМГ імені О.М.Бекетова

2014


Вступ

Феноменальна персона в українській історії, геніальний та величний актор театру і кіно. Богдан Ступка кожну свою роль пропускав крізь призму власного таланту, відображаючи особливості характеру свого героя. Здавалося, не існувало дистанції між ним і персонажами, в яких він перевтілювався. Легко міняв сутність, характер, при цьому залишався Богданом Ступкою – пізнаваним і знайомим. Аура його акторської харизми була настільки сильною, що далеко не кожен режисер наважувався брати його у свій фільм.

Біографія

Богдан Ступка народився через 5 днів після початку Другої Світової - 27 серпня 1941 року в селі Кулікове Львівської області в Україні. Богдан був єдиною дитиною в родині. Мати дуже любила і оберігала сина, можливо, тому що свого часу дався він їй дуже важко. Спочатку Марія Григорівна 8 років ніяк не могла завагітніти, а коли це сталося – почалася війна. Богдан Ступка дуже добре пам’ятав падіння бомб, палаючі хатки, пшеничні поля, вкриті тілами зовсім молодих хлопців та дівчат, крики та плач жінок та дітей. Двічі якась сила рятувала хлопчика від смерті . Одного разу, перебігаючи поле, його ледь не зачепила ворожа куля. Він сидів на плечах у батька і раптом з його голови злітає кашкетик, а в ньому – дірка. Другого разу, він ледь не підірвався на міні. Страх переслідував маленького Богдана ще довго після війни, зате страх, як казав сама Ступка, пробуджує буйну фантазію.

Батько Богдана Ступки співав в хорі в оперному театрі, старший мамин брат був солістом, тітка — головним концертмейстером. Богдан з семи років крутився за кулісами, бачив і чув багатьох видатних співців, Іван Козловський і Сергій Лемешев гладили хлопчика по голівці. Він ходив в оперу так часто, як тільки міг, вбираючи ту казкову атмосферу, сидів там як зачарований, тоді в його серці народилася мрія – стати актором.

Мати була дуже стурбована майбутнім єдиного сина «Хотіла, щоб він був або інженером, або лікарем», - розповідають родичі. Але Марія Григорівна навіть передбачити не могла, що Богдан бунтуватиме. За півроку протест проти надмірної батьківської опіки перетворив її «золотого хлопчика» на гуляку, завсідника місцевих кафе. Ніхто не знає, що було б з Богданом, коли б не випадкова зустріч із колишньою однокласницею, яка знала про його давню пристрасть до сцени і буквально за руку привела пропащого парубка в студію львівського театру імені Марії Заньковецької.

Але через півроку після початку навчання молодого Ступку знову потягнуло на вулицю, але цього разу в сусідній театр - Львівську оперу, де на той момент працювала струнка красуня на ім'я Лариса. «Я ему понравилась, я была красивая девочка в балете. Белокурые длинные волосы, просто красавица», - розповідає через 50 років Лариса Ступка.

Пройде близько 30 років і Богдан з Ларисою разом зіграють у фільмі «Схід-захід» щасливих молодят, якими вони були і в реальному житті, хоча їх весілля могло і не бути. Адже молоду актрису навідріз відмовилися прийняти батьки Богдана. «Хотели, наверное, богатую, красивую. А я в общежитии жила. У меня ничего не было», - розповідає вдова актора. Але причина була не стільки в приданому дівчини як в ній самій. Не місцева, російськомовна, ще і балерина, ну яка з такої дружина? Адже галичани досить консервативні в питаннях мови, релігії, пристрої сім'ї, тому можна лише уявити, що переживала мама Богдан, коли він привів свою обраницю додому. Ларису перешкоди батьків шокували, а ось Богдан – ні. Вони одного разу вже забороняли самостійно вибрати професію і цим ледве не зламали його життя, тому тепер, полюбивши по-справжньому, парубок зважився піти проти волі батьків і удруге і не помилився. Дізнавшись про намір сина одружуватися без благословення, батьки жахливо розсердилися, особливо глава сім'ї – Сильвестр Дмитрович. Батьки Богдана не визнавали Ларису майже рік. І лише народження онука - Остапа - розтопило лід між ними й нелюбою невісткою.

У період з 1960 по 1970 рр. Ступка був актором Львівського драматичного театру ім. М. Заньковецької. Родина Ступок жила бідно, щоб витягнути її зі злиднів молодий актор важко працював, по 2 місяці їздив по гастролях і не бачився з родиною. Лариса поклала на свої тендітні плечі дім, виховання сина, ще і роботу балерини в театрі. Так продовжувалося 2 роки, та згодом жінка не витримала і сказала Богдану – досить. Справа дійшла б до розлучення, та Лариса дуже любила Богдана і знала, що рано чи пізно все таки зміниться. Майже все життя Богдан Ступка не міг порозумітися з єдиним сином, спочатку він не приділяв йому належної уваги через постійні гастролі, а потім Остап виріс і починати виховувати його було вже запізно, до кінця життя Богдан Сильвестрович відчував провину перед ним. І на жаль тільки тяжка хвороба, що постукала у двері родини Ступок, змогла об’єднати та примирити батька з сином. Вони нарешті зрозуміли, що найважливіше у житті – не слава, кар'єра чи визнання публікою, а підтримка рідних людей, родина.

Ролі в кіно

За всю кар'єру актор виконав понад 100 ролей у кіно. Працював із кінорежисерами Отаром Іоселіані, Кшиштофом Зануссі, Єжи Гофманом, Режисом Варньє, Юрієм Іллєнком, Кірою Муратовою, Сергієм Бондарчуком, Володимиром Бортком, Павлом Чухраєм, Дмитром Месхієвим.

Дебют у кіно — у фільмі Юрія Іллєнка «Білий птах з чорною ознакою» (1971), роль Ореста Дзвонаря. На цю роль претендував Іван Миколайчук, але позаяк це була роль бійця УПА (тобто негативна за радянських часів), то влада не хотіла, аби її грав Миколайчук. Затвердили Ступку, за яким після театральної ролі Річарда III закріпився негативний імідж. Але його трактування образу виявилося дуже вдалим, і ця роль досі одна з найкращих у списку актора.

У переліку ролей Б.Ступки — багато історичних постатей: гетьмани Іван Брюховецький («Чорна рада»), Іван Мазепа («Молитва за гетьмана Мазепу»), Богдан Хмельницький («Вогнем і мечем»), а також Чингісхан («Таємниця Чингісхана»), Олександр Керенський («Червоні дзвони»), Борис Годунов («Кремлівські таємниці»), Остап Вишня («Із житія Остапа Вишні»).

2006 — на екрани вийшла стрічка Тиграна Кеосаяна «Заєць над безоднею» (Росія), де Ступка зіграв генсека Бежнєва (натяк на Брежнєва).

Знявся у російському комедійному детективі Романа Качанова «Взяти Тарантіну» (тут його партнеркою по фільму була Людмила Гурченко).

2007 — виконав головну роль у неоднозначно сприйнятому фільмі Володимира Бортка «Тарас Бульба» (Росія; прем'єра — 2009).

Ролі в театрі

Загалом у Ступки — близько 100 ролей у кіно та понад 100 на сцені. У театрі імені Франка зіграв у таких виставах:  • «Украдене щастя» Івана Франка (режисер-постановник — Сергій Данченко) — Микола Задорожній

  • «Дядя Ваня» Антона Чехова (режисер-постановник — Сергій Данченко) — Войницький.

  • «Король Лір» Вільяма Шекспіра — король Лір

  • «Лев і Левиця» Ірени Коваль (режисер — Станіслав Мойсеєв) — Лев Толстой.

  • «Кар'єра Артура Уі, якої могло і не бути» Бертольда Брехта — Артуро Уі.

  • Софокл «Цар Едіп» (режисер-постановник — Роберт Стуруа) — цар Едіп.

  • «Істерія»; Зигмунд Фройд

  • «Тев'є-Тевель» (за п'єсою Григорія Горіна, написаною за мотивами творів Шолом-Алейхема; режисери-постановники — Сергій Данченко, Дмитро Чирипюк) — Тев'є

  • «Легенда про Фауста» (режисер-постановник — Андрій Приходько) — старий Фауст, Мефістофель.


Фільмографія

Рік

Назва

Роль

Країна

Примітки

1970

Білий птах з чорною ознакою

Орест Звонар

УРСР

1970

Мир хатам, війна палацам (ТБ)

УРСР

1971

Друге дихання (ТБ)

Ігор

УРСР

1971

Камінний господар

дон Жуан

УРСР

фільм-спектакль

1971

Осяяння

Юрій Морозенко

УРСР

1972

Наперекір усьому

Симеон

УРСР, СФРЮ

1972

Найостанніший день (Самый последний день)

Валера

СРСР

1973

Вогнище на снігу (Костер на снегу)

1973

Новосілля

Данько

УРСР

1975

Хвилі Чорного моря. Ч. 3. Катакомби (ТБ)

Іонел Миря

УРСР

1975

Посеред літа

Троян

УРСР

1976

Солдати волі (Солдаты свободы)

капітан Старцев

СРСР, Болгарія, Польща, Чехословаччина, НДР

1977

Право на любов

Яків

УРСР

1979

Забудьте слово "смерть"

Іван Островий

УРСР

1979

І прийде день (И придет день)

СРСР

1979

Скляне щастя

Дзякун

1980

Дударики

Леонтович

УРСР

1980

Інакше не можна (Иначе нельзя)

Петушков

СРСР

1980

Від Бугу до Вісли

Щупак, німецький агент «Фокусник»

УРСР

1980

Двобій (ТБ)

Дзякун

УРСР

фільм-спектакль

1981

Мужність (ТБ)

Гранатов

(7 серій)

1981

Червоні дзвони (Красные колокола)

Керенський

СРСР, Італія, Мексика

1982

Відкриття (ТБ)

УРСР

1982

Таємниці святого Юра

Олекс

УРСР

1983

Вир

Йоська Вихор

УРСР

1984

Володчине життя

Баскетис

УРСР

1984

Все починається з любові

Антонюк

УРСР

1984

Украдене щастя (ТБ)

Михайло Задорожний

УРСР

1985

Діти сонця (Дети солнца)

Борис Миколайович Чепурний

СРСР

1985

Женихи

УРСР

1985

Дорівнює чотирьом Франціям (Равняется четырем Франциям, ТБ)

Шахматов

СРСР

фільм-спектакль

1985

Метушня (ТБ)

Акіла

УРСР

фільм-спектакль

1986

Вечорниці (ТБ)

писар Фінтик

УРСР

1986

Дім батька твого (ТБ)

Маляр

УРСР

1986

Щасливий, хто кохав

УРСР

1986

До розслідування приступити. Фільм 1-й. Версія

слідчий Олександр Іванович Стасенко

УРСР

1987

До розслідування приступити. Фільм 2-й. Наклеп

УРСР

1987

Золоте весілля

УРСР

1987

Данило — князь галицький

Судич

УРСР

1988

Генеральна репетиція

Василь Опанасович Гоголь

УРСР

1988

Камінна душа

Марусяк

УРСР

1988

Театральний сезон

УРСР

1990

Микола Вавілов (ТБ)

Трофім Лисенко

СРСР, ФРН

6 серій

1990

Нині прослався син людський

архієрей

УРСР

1990

Луна

Україна

короткометражка

1991

Із житія Остапа Вишні

Остап Вишня

УРСР

1991

Гріх (ТБ)

Сталинський

УРСР

1991

Кремлівські таємниці 16 сторіччя (Кремлевские тайны 16 века)

Борис Годунов

СРСР

1992

Чотири листи фанери

полковник

Україна

1992

Господи, прости нас грішних!

Цибукін

Україна

1992

Для домашнього огнища

Гірш

Україна

1992

Тарас Шевченко. Заповіт

Україна

9 серій

1993

Дорога до раю (Дорога в рай, The Road to Paradise)

Лернер

Росія, Німеччина

1993

Єлисейські поля

татусик

Україна

1993

Пастка (ТБ)

Валеріан Стальський

Україна

5 серій

1993

Сірі вовки (Серые волки)

Володимир Єфимович Семичастний

Росія

1993

Очікуючи вантаж на рейді Фучжоу біля пагоди

багатий залицяльник

Україна

1993

Трагедія століття (Трагедия века)

Старцев

Росія

24 серії

1993

Кайдашева сім'я фільм (комедія)

1995

Геллі і Нок

Україна

1995

Самотній гравець (Одинокий игрок)

Павло Кіндратович

Росія

1996

Judenkreis, або Вічне колесо

Ліберзон

Україна

1996

Кайдашева сім'я

старий Кайдаш

Україна

1999

Вогнем і мечем

гетьман Богдан Хмельницький

Польща

1999

Схід — Захід (Est — Ouest)

полковник Бойко

Франція, Росія, Україна, Іспанія, Болгарія

1999

Китайський сервіз (Китайский сервиз)

Лапсин

Росія

2000

Чорна рада

гетьман Іван Брюховецький

Україна

(9 серій)

2001

Молитва за гетьмана Мазепу

гетьман Іван Мазепа

Україна

2001

Саломея

поміщик Желинський

Росія

10 серій

2002

Таємниця Чингісхана

Чингісхан

Україна

2003

Завтра буде завтра

Валентин Петрович Панченко

Україна, Росія

14 серій

2003

Коли сонце було богом (Stara baśń. Kiedy słońce było bogiem)

князь Попел

Польща

2004

Водій для Віри (Водитель для Веры)

генерал Сєров

Росія

* премія «Золотий Орел» за найкращу чоловічу роль другого плану, премія«Ніка» за найкращу чоловічу роль

2004

Свої (Свои)

Іван Блінов

Росія

* номінація на премію Європейський кіноприз як найкращий актор

2005

Взяти Тарантіну

професор Фелікс Добржанський, «Фелліні»

Росія

8 серій

2005

Вбивча сила-6 (Убойная сила-6, ТБ)

Войцеховський

Росія

Фільм 2. Мис Доброї Надії

2006

Два в одному

батько Маші

Україна, Росія

2006

Заєць над безоднею (Заяц над бездной)

Брежнєв

Росія

2006

Мости серцеві

письменник

Україна

2006

Сонька Золота Ручка

Ліба Соломоніак, батько Соньки

Росія

12 серій

2006

Дивне Різдво (ТБ)

доктор Павленко

Україна

2006

Три напівграції (Три полуграции)

Вадим Сергійович, дід Ромки

Росія

4 серії

2007

18—14

директор Ліцею Малиновський

Росія

2007

Одна любов душі моєї

Григорій Сковорода

Росія

10 серій

2007

Весілля. Справа. Смерть (Свадьба. Дело. Смерть, Полонез Кречинського)

Варравін

Росія

24 серії, не був закінчений

2007

Троє і Сніжинка (трое и Снежинка)

Макар Андрійович, батько Ендрю

Росія

2007

Приватне замовлення (Частный заказ)

Степан Єфимович Татарський

Росія

8 серій

2007

Юнкера

полковник Шульгович

Росія

12 серій

2008

Сафо

професор Володимир Орлов

Україна, Росія

2008

Серце на долоні / пол. Serce na dłoni

Костянтин

Польща, Україна

* найкраща чоловіча роль на III-му Римському кінофестивалі

2008

Олександр. Невська битва

князь Ярослав

Росія

2008

Сила притяжіння (Сила притяжения, Противоположности притягиваются)

Семен Сорока

Україна

60 серій

2008

Стріляй негайно (Стреляй немедленно)

директор банку

Україна, Росія

2009

Тарас Бульба

Тарас Бульба

Росія, Україна

* премія «Золотий Орел» за найкращу чоловічу роль

2009

Інсайт

Старий

Білорусь

2009

Куплю друга

Кім

Україна

2009

Відторгнення (Отторжение, Под зеленым небом)

Іван Павлович

Україна

2010

Шантрапа (Chantrapas)

Борис Фірсов

Франція, Грузія

2010

Вчора закінчилася війна (Вчера закончилась война)

Федір Михайлович Конюхов

Росія

16 серій

2010

Іванов

Лебедєв

2011

Вогні кнайпи (Огни притона)

прокурор Заславський

Росія

2011

Платон Ангел

Платон Ангел

Україна

II Трускавецький міжнародний кінофестиваль телевізійних фільмів «Корона Карпат». м. Трускавець (Україна). Перша премія за кращу чоловічу роль

2011

Будинок (Дом)

Григорій Іванович Шаманов

Росія

2011

Гра (Игра)

Росія

8 серій, у виробництві

2011

Одного разу в Ростові (Однажды в Ростове)

Полєтаєв

Росія

24 серії, у виробництві

2011

Сестри Корольови (Сестры Королёвы)

батько сестер

Росія

12 серій, у виробництві

2012

Безодня (Бездна, Варламов)

Леонід Маркович Корольов

Росія

16 серій, у виробництві


Висновки

Як і всі звичайні люди, Богдан Сильвестрович був суперечливою фігурою, часом навіть одіозною. Його робота Міністром культури, театральні сварки на посаді художнього керівника Театру української драми ім. Івана Франка та багато-багато чого ще, будуть обговорюватися з часом, коли вляжеться туга за втратою надзвичайного актора, хто міг на екрані передати увесь спектр людських емоцій, почуттів та дій, типажів, характерів і професій.

Він міг однаково переконливо зіграти як Керенського, так і Богдана Хмельницького, Мазепу і Брежнева, українського партизана і кадебіста, архієрея і безбожного батька. Понад сто ролей в кіно і ще більше - в театрі, десятки нагород, відзнак та дипломів, — він був одним з найвпізнаваніших людей на всій території колишнього Союзу.

Його відрізняла від решти людей — і навіть від його колег — захоплива харизма, здатність відразу притягнути до себе погляд, і не відпускати увагу до самого кінця.

Внесок Богдана Ступки у сучасне мистецтво важко переоцінити. Людина-епоха, унікум, феномен, класик театру і кіно, Актор з великої літери! І пасують йому яскраві глибокі образи з неймовірним психологічним проникненням в суть героя, якого він зображує.


Малюнок 1. Фото Богдана Ступки


Надзвичайно живий, харизматичний з незламною волею.Так, без мудрих, проникливих очей Ступки важко уявити наше кіно, театр та й життя загалом. Адже він був справжнім провідником української культури, національного колориту та неповторності.

Богдан Сільвестрович пішов із життя в літньому віці, та якби не тяжка хвороба, мабуть, зіграв би ще не одну блискучу роль в театрі і кіно. Та він свій шлях закінчив, мало кому вдасться пройти бодай третину такого шляху!


Оглавление


Фільмографія 6

Рік 7


Назва 7

Роль 7


Країна 7

Примітки 7

1970 7

Білий птах з чорною ознакою 7Орест Звонар 7

УРСР 7


1970 7

Мир хатам, війна палацам (ТБ) 7

УРСР 7

1971 7


Друге дихання (ТБ) 7

Ігор 7


УРСР 7

1971 7


Камінний господар 7

дон Жуан 7

УРСР 7

фільм-спектакль 71971 7

Осяяння 7

Юрій Морозенко 7

УРСР 7


1972 7

Наперекір усьому 7

Симеон 7

УРСР, СФРЮ 7

1972 7

Найостанніший день (Самый последний день) 7Валера 7

СРСР 7


1973 7

Вогнище на снігу (Костер на снегу) 7

1973 7

Новосілля 7Данько 7

УРСР 7


1975 7

Хвилі Чорного моря. Ч. 3. Катакомби (ТБ) 7

Іонел Миря 7

УРСР 7


1975 7

Посеред літа 7

Троян 7

УРСР 7


1976 7

Солдати волі (Солдаты свободы) 7

капітан Старцев 7

СРСР, Болгарія, Польща, Чехословаччина, НДР 7

1977 7

Право на любов 7Яків 7

УРСР 7


1979 8

Забудьте слово "смерть" 8

Іван Островий 8

УРСР 8


1979 8

І прийде день (И придет день) 8

СРСР 8

1979 8


Скляне щастя 8

Дзякун 8


1980 8

Дударики 8

Леонтович 8

УРСР 8


1980 8

Інакше не можна (Иначе нельзя) 8

Петушков 8

СРСР 8


1980 8

Від Бугу до Вісли 8

Щупак, німецький агент «Фокусник» 8

УРСР 8


1980 8

Двобій (ТБ) 8

Дзякун 8

УРСР 8


фільм-спектакль 8

1981 8


Мужність (ТБ) 8

Гранатов 8

(7 серій) 8

1981 8


Червоні дзвони (Красные колокола) 8

Керенський 8

СРСР, Італія, Мексика 8

1982 8


Відкриття (ТБ) 8

УРСР 8


1982 8

Таємниці святого Юра 8

Олекс 8

УРСР 8


1983 8

Вир 8


Йоська Вихор 8

УРСР 8


1984 8

Володчине життя 8

Баскетис 8

УРСР 8


1984 9

Все починається з любові 9

Антонюк 9

УРСР 9


1984 9

Украдене щастя (ТБ) 9

Михайло Задорожний 9

УРСР 9


1985 9

Діти сонця (Дети солнца) 9

Борис Миколайович Чепурний 9

СРСР 9


1985 9

Женихи 9


УРСР 9

1985 9


Дорівнює чотирьом Франціям (Равняется четырем Франциям, ТБ) 9

Шахматов 9

СРСР 9

фільм-спектакль 91985 9

Метушня (ТБ) 9

Акіла 9

УРСР 9


фільм-спектакль 9

1986 9


Вечорниці (ТБ) 9

писар Фінтик 9

УРСР 9

1986 9


Дім батька твого (ТБ) 9

Маляр 9


УРСР 9

1986 9


Щасливий, хто кохав 9

УРСР 9


1986 9

До розслідування приступити. Фільм 1-й. Версія 9

слідчий Олександр Іванович Стасенко 9

УРСР 9


1987 9

До розслідування приступити. Фільм 2-й. Наклеп 9

УРСР 9

1987 9


Золоте весілля 9

УРСР 9


1987 10

Данило — князь галицький 10

Судич 10

УРСР 10


1988 10

Генеральна репетиція 10

Василь Опанасович Гоголь 10

УРСР 10


1988 10

Камінна душа 10

Марусяк 10

УРСР 10


1988 10

Театральний сезон 10

УРСР 10

1990 10


Микола Вавілов (ТБ) 10

Трофім Лисенко 10

СРСР, ФРН 10

6 серій 10

1990 10

Нині прослався син людський 10архієрей 10

УРСР 10


1990 10

Луна 10


Україна 10

короткометражка 10

1991 10

Із житія Остапа Вишні 10Остап Вишня 10

УРСР 10


1991 10

Гріх (ТБ) 10

Сталинський 10

УРСР 10


1991 10

Кремлівські таємниці 16 сторіччя (Кремлевские тайны 16 века) 10

Борис Годунов 10

СРСР 10


1992 10

Чотири листи фанери 10

полковник 10

Україна 10

1992 10

Господи, прости нас грішних! 10Цибукін 10

Україна 10

1992 10

Для домашнього огнища 10Гірш 10

Україна 10

1992 11

Тарас Шевченко. Заповіт 11Україна 11

9 серій 11

1993 11

Дорога до раю (Дорога в рай, The Road to Paradise) 11Лернер 11

Росія, Німеччина 11

1993 11

Єлисейські поля 11татусик 11

Україна 11

1993 11

Пастка (ТБ) 11Валеріан Стальський 11

Україна 11

5 серій 11

1993 11


Сірі вовки (Серые волки) 11

Володимир Єфимович Семичастний 11

Росія 11

1993 11


Очікуючи вантаж на рейді Фучжоу біля пагоди 11

багатий залицяльник 11

Україна 11

1993 11


Трагедія століття (Трагедия века) 11

Старцев 11

Росія 11

24 серії 11

1993 11

Кайдашева сім'я фільм (комедія) 111995 11

Геллі і Нок 11

Україна 11

1995 11


Самотній гравець (Одинокий игрок) 11

Павло Кіндратович 11

Росія 11

1996 11


Judenkreis, або Вічне колесо 11

Ліберзон 11

Україна 11

1996 11


Кайдашева сім'я 11

старий Кайдаш 11

Україна 11

1999 12


Вогнем і мечем 12

гетьман Богдан Хмельницький 12

Польща 12

1999 12


Схід — Захід (Est — Ouest) 12

полковник Бойко 12

Франція, Росія, Україна, Іспанія, Болгарія 12

1999 12


Китайський сервіз (Китайский сервиз) 12

Лапсин 12

Росія 12

2000 12


Чорна рада 12

гетьман Іван Брюховецький 12

Україна 12

(9 серій) 12

2001 12

Молитва за гетьмана Мазепу 12гетьман Іван Мазепа 12

Україна 12

2001 12

Саломея 12поміщик Желинський 12

Росія 12


10 серій 12

2002 12


Таємниця Чингісхана 12

Чингісхан 12

Україна 12

2003 12


Завтра буде завтра 12

Валентин Петрович Панченко 12

Україна, Росія 12

14 серій 12

2003 12

Коли сонце було богом (Stara baśń. Kiedy słońce było bogiem) 12князь Попел 12

Польща 12

2004 13

Водій для Віри (Водитель для Веры) 13генерал Сєров 13

Росія 13


* премія «Золотий Орел» за найкращу чоловічу роль другого плану, премія«Ніка» за найкращу чоловічу роль 13

2004 13


Свої (Свои) 13

Іван Блінов 13

Росія 13

* номінація на премію Європейський кіноприз як найкращий актор


13

2005 13


Взяти Тарантіну 13

професор Фелікс Добржанський, «Фелліні» 13

Росія 13

8 серій 13

2005 13

Вбивча сила-6 (Убойная сила-6, ТБ) 13Войцеховський 13

Росія 13


Фільм 2. Мис Доброї Надії 13

2006 13


Два в одному 13

батько Маші 13

Україна, Росія 13

2006 13


Заєць над безоднею (Заяц над бездной) 13

Брежнєв 13

Росія 13

2006 13


Мости серцеві 13

письменник 13

Україна 13

2006 13


Сонька Золота Ручка 13

Ліба Соломоніак, батько Соньки 13

Росія 13

12 серій 13

2006 13

Дивне Різдво (ТБ) 13доктор Павленко 13

Україна 13

2006 14

Три напівграції (Три полуграции) 14Вадим Сергійович, дід Ромки 14

Росія 14


4 серії 14

2007 14


18—14 14

директор Ліцею Малиновський 14

Росія 14

2007 14


Одна любов душі моєї 14

Григорій Сковорода 14

Росія 14

10 серій 14

2007 14

Весілля. Справа. Смерть (Свадьба. Дело. Смерть, Полонез Кречинського) 14Варравін 14

Росія 14


24 серії, не був закінчений 14

2007 14


Троє і Сніжинка (трое и Снежинка) 14

Макар Андрійович, батько Ендрю 14

Росія 14

2007 14


Приватне замовлення (Частный заказ) 14

Степан Єфимович Татарський 14

Росія 14

8 серій 14

2007 14

Юнкера 14полковник Шульгович 14

Росія 14


12 серій 14

2008 14


Сафо 14

професор Володимир Орлов 14

Україна, Росія 14

2008 14


Серце на долоні / пол. Serce na dłoni 14

Костянтин 14

Польща, Україна 14

* найкраща чоловіча роль на III-му Римському кінофестивалі 14

2008 14

Олександр. Невська битва 14князь Ярослав 14

Росія 14


2008 15

Сила притяжіння (Сила притяжения, Противоположности притягиваются) 15

Семен Сорока 15

Україна 15

60 серій 15

2008 15


Стріляй негайно (Стреляй немедленно) 15

директор банку 15

Україна, Росія 15

2009 15


Тарас Бульба 15

Тарас Бульба 15

Росія, Україна 15

* премія «Золотий Орел» за найкращу чоловічу роль 15

2009 15

Інсайт 15Старий 15

Білорусь 15

2009 15

Куплю друга 15Кім 15

Україна 15

2009 15

Відторгнення (Отторжение, Под зеленым небом) 15Іван Павлович 15

Україна 15

2010 15

Шантрапа (Chantrapas) 15Борис Фірсов 15

Франція, Грузія 15

2010 15

Вчора закінчилася війна (Вчера закончилась война) 15Федір Михайлович Конюхов 15

Росія 15


16 серій 15

2010 15


Іванов 15

Лебедєв 15

2011 15

Вогні кнайпи (Огни притона) 15прокурор Заславський 15

Росія 15


2011 16

Платон Ангел 16

Платон Ангел 16

Україна 16

II Трускавецький міжнародний кінофестиваль телевізійних фільмів «Корона Карпат». м. Трускавець (Україна). Перша премія за кращу чоловічу роль 16

2011 16


Будинок (Дом) 16

Григорій Іванович Шаманов 16

Росія 16

2011 16


Гра (Игра) 16

Росія 16


8 серій, у виробництві 16

2011 16


Одного разу в Ростові (Однажды в Ростове) 16

Полєтаєв 16

Росія 16

24 серії, у виробництві 16

2011 16

Сестри Корольови (Сестры Королёвы) 16батько сестер 16

Росія 16


12 серій, у виробництві 16

2012 16


Безодня (Бездна, Варламов) 16

Леонід Маркович Корольов 16

Росія 16

16 серій, у виробництві 16Оглавление 18


Поділіться з Вашими друзьями:

Схожі:

Біографія І творчий шлях Богдана Ступки iconБіографія Творчий шлях
У 1928 році родина переїхала в Україну Творчий шлях Тетяни Яблонської можна розділити на дві частини. У першій, вона отримувала нагороди...
Біографія І творчий шлях Богдана Ступки iconТема. Гійом Аполлінер (1880-19180). «Лорелея», «Зарізана голубка й водограй», «Міст Мірабо». Життєвий І творчий шлях письменника. Шлях французького поета Гійома Аполлінера від неоромантизму до кубофутуризму
Життєвий І творчий шлях письменника. Шлях французького поета Гійома Аполлінера від неоромантизму до кубофутуризму. Реакція на символізм,...
Біографія І творчий шлях Богдана Ступки iconТема. Михайло Лермонтов. Життєвий І творчий шлях
Мета: поглибити знання учнів про життєвий І творчий шлях поета, на основі біографічних відомостей сформувати образ поета-романтика;...
Біографія І творчий шлях Богдана Ступки iconГорда самотність Михайла Лермонтова (Життєвий І творчий шлях поета)
Мета: поглибити знання учнів про життєвий І творчий шлях поета, на основі біографічних відомостей сформувати образ поета-романтика;...
Біографія І творчий шлях Богдана Ступки iconТема. Життєвий І творчий шлях французького письменника Альбера Камю; його філософські та естетичні погляди. А. Камю й екзистенціалізм
Ета: простежити життєвий І творчий шлях письменника, дослідити вплив ідей філософії екзистенціалізму на творчість А. Камю; розвивати...
Біографія І творчий шлях Богдана Ступки iconТема. Іван – Карпенко – Карий. Життєвий та творчий шлях письменника. Багатогранність його літературної та театральної діяльності Мета
Мета: поглибити знання учнів про життєвий І творчий шлях драматурга, його просвітницькими ідеями, участю у культурно – просвітницьких...
Біографія І творчий шлях Богдана Ступки icon"Біографія та творчий шлях С. О. Єсеніна"
Мені захотілося докладніше дізнатися про його творчість І про життя, про те як він писав вірші, які труднощі переживав у своєму житті....
Біографія І творчий шлях Богдана Ступки iconУрок радісного дня. Життєвий І творчий шлях Елеанор Портер. Полліанна
Тема уроку: Урок радісного дня. Життєвий І творчий шлях Елеанор Портер. “Полліанна” – роман – бестселер для дітей
Біографія І творчий шлях Богдана Ступки iconТема. Життєвий І творчий ш
...
Біографія І творчий шлях Богдана Ступки iconУрок№65 євген маланюк. Життєвий І творчий шлях поета й літературознавця, яскравого представника «празької школи»
Вген маланюк. Життєвий І творчий шлях поета й літературознавця, яскравого представника «празької школи». Роль поета-патріота в суспільному...


База даних захищена авторським правом ©biog.in.ua 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка