Департамент освіти та гуманітарної політики управління культури черкаська міська централізована бібліотечна система черкаси 2017 «а було мені тоді…»Скачати 97,78 Kb.
Дата конвертації23.06.2017
Розмір97,78 Kb.

ДЕПАРТАМЕНТ ОСВІТИ ТА

ГУМАНІТАРНОЇ ПОЛІТИКИ УПРАВЛІННЯ КУЛЬТУРИ ЧЕРКАСЬКА МІСЬКА ЦЕНТРАЛІЗОВАНА БІБЛІОТЕЧНА СИСТЕМА

Черкаси 2017«А БУЛО МЕНІ ТОДІ…»

Бібліографічний покажчик (До 60-річчя від дня народження Володимира Даника)

результат пошуку зображень за запитом

«А було мені тоді…» : бібліографічний покажчик / Черкаська міська центральна бібліотека ім. Лесі Українки; автор-уклад. Н.М. Смаглій. – Черкаси, 2017. – 12 с.

Автор-укладач: Н.М. Смаглій

Комп’ютерний набір: Н.М. Смаглій

Оформлення: В.В. Слотіна

Відповідальна за випуск: В.В. Слотіна

Видавець: ЦМБ ім. Лесі Українки

18000 м. Черкаси, вул. Хрещатик, 200

Відділ інформаційно-бібліографічної роботи та автоматизації бібліотечних процесів

E-mail lib-ukr@ukr.net

Сайт cbs.ucos.ua
Коротка біографія.

Володимир Олексійович Даник народився 5 березня 1957 року в смт. Лисянка Черкаської області. З 1961 року проживає у Черкасах. Закінчив середню школу №10 міста Черкаси із золотою медаллю, потім Рязанський радіотехнічний інститут. Працював за фахом в НДІ «АКОРД» м. Черкаси. З 1993 року пов’язав свою наукову та викладацьку діяльність з Черкаським інженерно-технологічним інститутом.

Вірші В. Даника друкувались в обласній та всеукраїнській пресі, в журналах, звучали по обласному і Українському радіо.

1988 рік – лауреат конкурсу «Автора! Автора!», який проводили журнал «Перець» і Міністерство культури України (за віршовані гуморески та байки).

1992 рік – лауреат першого Всеукраїнського фестивалю – конкурсу гумору, що проходив у Києві. Лауреат ряду обласних конкурсів на кращу пісню.

1994 рік - лауреат Міжнародного літературного конкурсу «Гранослов».

2005 рік - луреат обласного фестивалю гумору, що проводився у рамках Всеукраїнського фестивалю «Вишневі усмішки».

Рішенням журі Міжнародного конкурсу «Коронація Слова»


Володимиру Данику присуджено Диплом лауреата конкурсу за 2016 рік. На цей раз – в номінації Кращий пісенний твір для дітей середнього шкільного віку!нагорода володимира даника

Цей авторитетний міжнародний конкурс засновано ще у 1999 році. Він має абсолютно унікальні умови, адже його твори анонімно оцінюються компетентним журі та експертами в декілька етапів, а з автором твору-переможця можна познайомитись хіба що під час церемонії нагородження.

Нагадаємо, що у 2015 році старший викладач кафедри радіотехніки та інформаційоно-телекомунікаційних систем ЧДТУ Даник Володимир Олексійович вже отримував спеціальну відзнаку цього престижного конкурсу в номінації «Пісенна лірика» за «Найкращу військову пісню».

Тоді спецвідзнакою начальника Центрального будинку офіцерів Збройних Сил України полковника Євгена Блискуна було відмічено чудовий пісенний твір «Ми солдати України».

Володимир Олексійович поділився своїми враженнями: «Дійсно, мені дуже приємно отримати визнання цього авторитетного міжнародного конкурсу. Адже ця нагорода є своєрідним літературним Оскаром!»

Протягом 1991-2012рр. були видані ліричні збірки В.Даника: «Шевченків край у пісні і в серці», «Хай розкаже гітара», «В звуках я хочу с природой слиться», «Черкащина – це серце України», «Квітни, моя Україно», «Там, де сивий Дніпро котить хвилі свої», «В мого міста козацьке ім’я», а також п’ять гуморо-сатиричних. Крім того, вийшла у світ прозова збірка «Дорога до Марса» (видавництво «Український письменник»).

1996 року прийнято в члени Національної Спілки письменників України.

1998 року вийшла у світ книга пісень композиторів Черкащини на слова Володимира Даника «Ми з Шевченкового краю».

До речі, афоризми поета й досі друкуються у періодиці та його книгах, а виступи Володимира Олексійовича із циклом власних пісень або віршів, наприклад, на шевченківську тематику, захоплено приймаються будь якою аудиторією.

*************************************************

 Пропонований бібліографічний покажчик «А було мені тоді…», присвячений 60-річчю від дня народження Володимира Олексійовича Даника – відомого поета, барда, гумориста, - частково анотований. Документи в межах підрозділів розміщені за абеткою.

Покажчик містить розділи: «Черкащина – це серце України», «Література про Володимира Даника».

Видання розраховано на спеціалістів-філологів, студентів філологічних вузів, працівників бібліотечних та інформаційних служб, а також широкому загалу читачів, яких цікавить творчість поета.

ЧЕРКАЩИНА – ЦЕ СЕРЦЕ УКРАЇНИ.c:\users\komp1\documents\img032.jpg

Даник, Владимир В авторской песне так много от автора / В. Даник. - Черкаси: «Інтроліга ТОР», 2014. - 88 c.

На сторінках цієї книги ви зустрінетєсь з невідомими творами письменника. Адже його стиль – яскравий, іронічний, прнизаний теплим ліризмом і незабутнім легким юмором – давно сподобався читачам.c:\users\komp1\desktop\img040.jpg


Даник, Владимир. В звуках я хочу с природой слиться / В. Даник. – Черкассы: «Кобзарь», 1993. - 70 c.
Даник, Володимир. В мого міста козацьке ім’я /В. Даник. - Черкаси: ЧІТІ, 1999. - 88 с.c:\users\komp1\desktop\img033.jpg

Поет пише про край, у якому живе, про талановитих і щедрих серцем людей, які трудяться на цій землі, яку не можна не любити. А ще для збірки поета характерне звертання до такої складної віршованої форми, як сонет, форми древньої і вічно юної. І, мабуть, це продиктовано тим, що саме сонет дає можливість активно передати суперечливість і людських почуттів, і епохи, в якій ми живемо.

Даник, Володимир. Гумор – на студентській хвилі! / В. Даник. - Черкаси: видавець Чабаненко Ю., 2010. - 106 с. c:\users\komp1\desktop\img034.jpg

Ця симпатична гумористична збірка – сімнадцята книга черкаського поета, барда і гумориста, члена Національної Спілки письменників України. І хоч видання і невелике за розміром, але цілком можливо, що саме ця книжечка - «метелик» виявиться чи не найцікавішою у творчості письменника. Але про це судити, звісно ж – читачам!c:\users\komp1\desktop\img035.jpg
Даник, Володимир. Гумор – на футбольній хвилі! / В. Даник. - Черкаси: «Інтроліга ТОР», 2011. -144 с.

Даник, Володимир. Дорога до Марса: фантаст. оповідання /В. Даник.: Передм. П. Перебийноса. – К.: Укр. письменник, 1995. - 87 с.c:\users\komp1\desktop\img036.jpg

Автор цієї веселої книжки є творцем на диво реальної фантастики, перейнятої м’яким українським гумором і щедрої на вагомі художні узагальнення та несподівані відкриття.

Даник, Володимир. Іду вклонитися Тарасу /В. Даник. - Черкаси: Фабрика реклами «Рената», 2001. - 80 с.c:\users\komp1\desktop\img043.jpg

Дала назву збірці пісня, яка з великим успіхом виконувалась на черкаській та всеукраїнський сцені лауреатом багатьох пісенних фестивалів, талановитим співаком Петром Осипенком у супроводі Черкаського муніціпального оркестру. А написана ця пісня на вірш Володимира Даника незабутнім Юрієм Соловйовим - музикантом, якого, на жаль, уже нема з нами, але твори залишились у пам’яті і серцях черкащан.

Даник, Володимир. Квітни, моя Україно.Поезії /В. Даник. – Черкаси: Вид. «Засвітки», 1996.- 78 с.c:\users\komp1\desktop\img044.jpg

Багато з віршів збірки стали піснями. Єднає їх глибина думки і почуття, романтичне сприйняття оточуючого світу, намагання осмислити ті кардинальні зміни, що відбулись у житті українського народу. Чимале місце на сторінках збірки займають філософська та інтимна лірика.

Даник, Володимир. Під впливом НЛО.Гумор та сатира /В. Даник. - Черкаси: Облредвидав «Сіяч», 1982.- 49 с.c:\users\komp1\desktop\img045.jpg

Дякуючи НЛО, на Землі відбуваються різні дива. Перегляньте гумористичну збірку і, може, також трапиться маленьке диво - ваш похмурий настрій стане хоч трішечки соняшнішим.

Даник, Володимир. Таємна зброя: Гумор і сатира / В. Даник. - Чорнобай: Обл.вид., 1992. - 58 с.c:\users\komp1\desktop\img037.jpg

Перегорніть сторінки цієї збірки, - і вміщені в ній гуморески, байки, пародії, мабуть, не раз викличуть у вас посмішку. А здатність до самоіронії стане тією «таємною зброєю», яка допоможе нам вижити в цьому бурхливому світі.
Даник, Володимир. Там, де сивий Дніпро котить хвилі свої / В. Даник - Черкаси: Вид. «Засвітки», 1997. - 119 с. c:\users\komp1\desktop\img038.jpg

Книга активно продовжує у тематичному та стильовому відношенні попередні збірки «Шевченків край у пісні і в серці», «Хай розкаже гітара», «Черкащина – серце України», «Квітни, моя Україно» і позначена вагомістю думок та почуттів і великою увагою до народнопісенних коренів нашої культури.

Даник, Володимир. У Черкасах - сміються! /В. Даник. - Черкаси: Брама – Україна, 2016. - 208 с.c:\users\komp1\desktop\img039.jpg

У книзі представлені нові твори письменника та і сама ця книга є по суті – вибраним… з ще не друкованого!

Напрямок у гумористиці, який сповідує автор, - ліричний гумор - репрезентований у книзі якнайширшим розмаїттям жанрів.

c:\users\komp1\desktop\img041.jpg

Даник, Володимир. Хай розкаже гітара. /В. Даник. - Черкаси: Видавництво «Засвітки», 1995. - 91 с.

Багато з віршів збірки стали піснями. А в піснях – доброта і вірність, любов і ніжність. Неголосні звуки гітари своїми срібними струнами доносять трепетно глибину думок і почуттів автора збірки.

Письменники Черкащини. Вибрані твори /Упорядник Г. П. Білоус.- Черкаси. Національна Спілка письменників України, часопис «Холодний Яр», 2007.- 512 с. c:\users\komp1\desktop\img047.jpg

До цього унікального видання, яке здійснюється з нагоди 35-річчя з часу утворення Черкаської обласної організації Національної Спілки письменників України, увійшли вибрані твори та біографічні матеріали всіх сущих професійних письменників Черкащини, котрі плідно працюють у царині української культури. Серед цих творів – поезія, пісні, гуморески В.Даника.c:\users\komp1\desktop\img048.jpg

Даник, В. Черкащина – це серце України / В. Даник. - Черкаси: Видавництво «Засвітки», 1996.- 83 с.До тебе, краю мій, думками лину.

Не знайдеш кращий, скільки не шукай.

Черкащина – це серце України!

Черкащина – це мій коханий край!

В. Даник «Черкащина – це серце України».

Даник, Володимир. Шевченків край у пісні і в серці / В. Даник – Черкаси: Фірма «Кобзар», 1992.- 60 с.c:\users\komp1\desktop\img049.jpg

В збірці - і вірші про кохання, і роздуми над баченим і пережитим, і намагання філософськи осмислити цей, здавалося б, такий простий і такий незрозумілий світ.

Даник, Володимир. Шумахери стовпів не лічать!: Гумор на автомобильному та… інші теми / В. Даник. – Черкаси: «Інтроліга ТОР», 2012. - 320 с.c:\users\komp1\desktop\img050.jpg

Нова книга стала попри свою промовисту назву і різнотемною, і різноплановою. Сподіваємось, що ця книга, як і попередні книги, зуміє викликати щирий інтерес у якнайширшого читацького загалу.c:\users\komp1\desktop\img056.jpg

Даник, Володимир. Як стати молодим.: Гумор і сатира / В. Даник. – Черкаси: Фірма «Кобзар», 1992. – 65 с.

Як стати молодим? Це питання давно хвилювало людство, над ним хоча б раз замислювався кожен. Коли ж за цю справу береться поет – гуморист, то і рішення буде відповідним. Але недарма кажуть, що у кожному жарті є доля істини, і запропонований у збірці рецепт нічим не гірший від інших рецептів.

ПРО ТВОРЧІСТЬ ВОЛОДИМИРА ДАНИКА.

Даник, Володимир. З циклу «Дружні присяги»: сторінка гумору / В. Даник // Сім муз. - 2010. - №3. - С. 7.

Даник, Володимир. З циклу «Загадки для дорослих» // Ділова Черкащина. - 1992. - 21 серп.- С. 4.

Даник, Володимир. Не плакатись же нам…: вірші // Черкас. край. - 1995. - 3 черв.- С. 8.

Даник, Володимир. Сміхованці: поезія / В. Даник // Холодний Яр. - 2012. - №1. - С. 316.

Синьоок, Тетяна. Нам заспівали черкащани: [27.09.2011р. редакція вітала двох поетів та виконавців авторської пісні - Сергія Руднєва та Володимира Даника] / Т.Синьоок // Літ. Україна. - 2011.- 13 жовт.- С.16.
*******************************

Викладач ЧДТУ Володимир Даник став лауреатом конкурсу «Коронація Слова» [Електронний ресурс] / Сайт ЧДТУ. - Режим доступу: http://www.0472.ua/news/1280224 (дата звернення: 01.03.2017). – Назва з екрана.Володимир Олексійович Даник (біографія) [Електронний ресурс] / Сайт ЧОБ для дітей. – Режим доступу: http://chobd.ck.ua/index.php/i/naspivana-poeziya/185-danik-v-o/948-volodimir-oleksijovich-danik (дата звернення: 01.03.2017).- Назва з екрана.


Поділіться з Вашими друзьями:

Схожі:

Департамент освіти та гуманітарної політики управління культури черкаська міська централізована бібліотечна система черкаси 2017 «а було мені тоді…» iconЧеркаський департамент освіти та гуманітарної політики управління культури черкаська міська централізована бібліотечна система

Департамент освіти та гуманітарної політики управління культури черкаська міська централізована бібліотечна система черкаси 2017 «а було мені тоді…» iconЧеркаський департамент освіти та гуманітарної політики управління культури черкаська міська централізована бібліотечна система (до 200-річчя від дня народження Т. Г. Шевченка) черкаси 2014
Коли б не він, То й люди б нас не знали. Коли б не він, Про нас не чув би світ…
Департамент освіти та гуманітарної політики управління культури черкаська міська централізована бібліотечна система черкаси 2017 «а було мені тоді…» iconЧернігівська міська централізована бібліотечна система

Департамент освіти та гуманітарної політики управління культури черкаська міська централізована бібліотечна система черкаси 2017 «а було мені тоді…» iconКомунальний заклад «Луцька міська централізована бібліотечна система»
Луцьк увійшов до «Асоціації відкритих міст» // Луцький замок. – 015. – жовт. – С. 3; Відомості. – 2015. – №39 ( жовт.). – С
Департамент освіти та гуманітарної політики управління культури черкаська міська централізована бібліотечна система черкаси 2017 «а було мені тоді…» iconЧернігівська міська централізована бібліотечна система Центральна бібліотека ім. М. М. Коцюбинського
Д 44 Дивосвіт поезії Агнії Барто : бібліографічна подорож для юного читача / упоряд. Н. Крижановська; відп за вип. Н. Власенко. –...
Департамент освіти та гуманітарної політики управління культури черкаська міська централізована бібліотечна система черкаси 2017 «а було мені тоді…» iconГалицька централізована бібліотечна система
Лицарі української незалежності : [Методично-бібліографічні поради бібліотекам до 75-річниці створення упа] – Галич, методично-бібліографічний...
Департамент освіти та гуманітарної політики управління культури черкаська міська централізована бібліотечна система черкаси 2017 «а було мені тоді…» iconУправління культури департаменту гуманітарної політики лмр
«Зоре моя! Твоє світло навік буде ясне!» [Текст ] : бібліогр етюд : 140 р від дня народж. Ольги Петрівни Косач-Кривинюк / цбс для...
Департамент освіти та гуманітарної політики управління культури черкаська міська централізована бібліотечна система черкаси 2017 «а було мені тоді…» iconІванківська централізована бібліотечна система методично – бібліографічний відділ

Департамент освіти та гуманітарної політики управління культури черкаська міська централізована бібліотечна система черкаси 2017 «а було мені тоді…» iconЦентралізована бібліотечна система Подільського району міста Києва Центральна районна бібліотека імені Івана Франка
Едгар Аллан По : біобібліогр список літ. / уклад. Н. Романюк; дизайн серії та ред. О. Іоаніді; відп за вип. Г. Брагарник; цбс поділ...


База даних захищена авторським правом ©biog.in.ua 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка