Дошкільний навчальний заклад №14 «Золотий ключик»Сторінка1/6
Дата конвертації16.03.2018
Розмір0,81 Mb.
  1   2   3   4   5   6


Дошкільний навчальний заклад №14

«Золотий ключик»


м. Новоград-Волинський

1 січень 2008


ВСІХ БАТЬКІВ, ДІТЕЙ, ВСЮ ДИТСАДІВСЬКУ РОДИНУ ВІТАЄМО З НОВИМ 2008 РОКОМ!!!
СВЯТА ТА ЗВИЧАЇ
Новий рік зустрічають по-різному, але всіх об’єднує бажання якнайкраще попрощатися зі старим роком і урочисто зустріти новий. Цей прекрасний звичай дарує радість і дорослим, і дітям. Новорічне свято – це мрії, сподівання на краще, плани на майбутнє.

Коли з’явилася ялинка – не встановлено. Стародавні греки прикрашали білими, червоними стрічками, тканими з білої шерсті, вершечок або галузку лаврового чи оливкового дерева, вішали на неї яблука, фіги, печиво у формі лір, дзбанків, маленький посуд з медом, оливою і під час свят виносили на Акрополь та в будинки афінян. Вірили – це приносить багатство, щастя, радість і мир. З Греції культ святкового дерева перенісся до Риму.

А до нас звичай прикрашати ялинку прийшов із Європи. Дітям казали, що ялинку приносять ангели. За легендою, коли у Віфлеємі народився Христос, раділи всі. Навіть звірі та рослини поспішали до печери поклонитися йому. А стрункій пальмі, пахучій маслині та ялинці вдалося підійти найближче. Побачивши Дитятко, вони захиталися й зашелестіли. “Підійдімо й поклонимося Дитяткові”, - мовила пальма. “Візьміть мене з собою”, - прошепотіла ялинка. З погордою глянула на ялинку пальма: “Що ти маєш у дарунок? Тільки колючки, і замість сліз у тебе – смола.” Бідна ялинка відступила, ледве глянувши на Дитятко. Пальма поклала перед яслами листок і сказала: ”Хай тобі навіває прохолоду під час спеки”. Маслина випустила пахучу олію зі своїх галузок. Ялинка засумувала, похилилася й прошепотіла: ”Справді, я замала та бідна, щоб принести дар Дитяткові”. Ангел почув це й пожалів ялинку: “Ти дуже покірна, я за це нагороджу тебе”. Глянув на небо, махнув рукою – і зірки посідали на її віти. Ялинка перетворилася на чарівне деревце. Маленький Ісусик збудився, усміхнувся, простягнув до неї рученята і не звернув уваги ні на листок пальми, ні на пахощі маслини. Втішилася ялинка, але не була гордою. Тоді Ангел сказав ялинці: “Віднині будеш прославляти Різдво нашого Ісуса Христа. Нехай це буде нагородою за твою скромність”.

Ялиця чи смерека за повір’ям мають велику силу, що впливає на урожай і довголіття. Зелене дерево оберігає від злих духів. Ялинка стоїть аж до Водохреща – Йордану.

ЗДОРОВІ БУДЬМО!

Грип, катар верхніх дихальних шляхів і респіраторні інфекції називають гострими респіраторними захворюваннями (ГРЗ). Вони передаються повітряно-крапельним шляхом, виникають внаслідок переохолодження та зараження вірусами і бактеріями. Серед цих хвороб перше місце належить грипу. Він характеризується підвищеною температурою, загальним нездужанням, головним болем, ломотою в тілі, нежитем, відсутністю апетиту, сухим кашлем. Інкубаційний період – до 3 днів, а інфекція може діяти до 7 – 8 днів.

ТРЕБА ЗНАТИ:

* Лікуватися необхідно вдома, а при ускладненнях – у лікарні.  • Несвоєчасне, неповноцінне лікування – основна причина ускладнень: запалення легенів, нирок, середнього вуха, гайморової та лобної пазух, мозкових оболонок тощо.

  • Ні в якому разі не намагайтеся “переходити” грип на ногах.

  • Фізіологічно активні (діючі) речовини лікарських рослин сприяють утворенню клітинами організму інтерферону – єдиного природного противірусного засобу, що пригнічує їх розмноження, підвищує опірність організму вірусам, має антиоксидантний ефект, зміцнює імунну систему.

  • Для запобігання грипу вживайте продукти з великим вмістом вітаміну С (солодкий перець, цитрусові, чорну смородину, сиру капусту).

  • Необхідно також використовувати препарати лікарських рослин зовнішньо – для полоскань, інгаляцій, і компресів.Посміхнемося разом

У сучасних жінок на кухні, на почесному місці, лежать два найчастіше вживаних продукти – чай «Схудни» та печиво «Калорійне».Добра порада на добре життя

Не спіть після обіду. Збадьоритися й перебороти пообідню сонливість можна за допомогою ароматного спрею. Змішайте по чотири краплі олії м'яти й лимона, розбавте прохолодною водою й розпилюйте суміш пульверизатором у повітрі навколо себе.

Любіть себе! Прощайте себе, частіше хваліть за те хороше, що вам вдалося зробити. Починайте кожен новий день із чистого аркуша. Люди, схильні зациклюватися на своєму минулому, швидше старіють.

Моцарт - для творчої реалізації

Нещодавно група вчених, що скла­дається з психологів і нейробіологів, провела дивний експеримент. Учені за­пропонували групі студентів пройти тест, що визначає ступінь розвитку просторо­вого мислення. За 10 хвилин до початку тесту одна частина студентів прослуха­ла сонату Моцарта, інша - опуси Пили­па Гласса. Результат був вражаючий: ті, хто слухав Моцарта, відчули справжній приплив творчих сил, їхні результати були вищими на 62%.


МАМИНА ШКОЛА”

КОЛИ БАТЬКІВ НЕМАЄ ПОРУЧ

Більшості батьків знайома ситуація, коли конче треба негайно, хоч і ненадовго залишити дитину одну вдома, бо, наприклад, на вулиці ніяк не скінчиться дощ, а мале шморгає носом. Тому краще змалечку, з 4 років, пояснювати правила безпечної поведінки вдома і на вулиці, коли батьків немає поруч.

* Якщо дитина залишається вдома одна, накажіть (хай і під страхом покарання) нікому не відчиняти дверей. Навіть якщо впізнає голос гостя, а тим більше людям, які представляються працівниками міліції або комунальних служб. Друзі та знайомі батьків повинні завчасно домовлятися про свій візит і приходити, коли вдома є дорослі.

* Якщо дитину нікому провести до школи чи до спортивної секції, поясніть, а краще покажіть, як пройти туди найкоротшим і найбезпечнішим шляхом. Проте не забудьте пояснити, що не можна відхилятися від маршруту, щоб не потрапити у місця, де мало людей.

* Ні в якому разі дитина не повинна говорити на вулиці з незнайомими людьми. А якщо від підозрілого незнайомця не вдається відчепитися, треба підійти до міліціонера й попросити провести до квартири.

* Хай дитина запам’ятає: не можна сідати в чужий автомобіль, навіть якщо дядько чи тітка в салоні обіцяють “золоті гори”. Якщо ж поруч пригальмує машина і пасажири попросять підказати дорогу, не можна підходити до неї близько.

* Коли дитина заходить до під’їзду, нехай озирнеться. Щоб пересвідчитися, що за нею ніхто не йде. Якщо ж у під’їзді стоїть група людей чи навіть одна людина, краще зачекати, поки з’явиться знайомий сусід, який зайде до будинку разом з малюком.

* Дитина не повинна залишати записку про те, куди вона пішла й коли повернеться, у дверях квартири. Повідомлення треба залишати вдома.

* Якщо на вулиці наближається компанія однолітків чи старших за неї, нехай перейде на інший бік.

І нарешті порада самим батькам: не бійтеся набридати дитині цими правилами. Не виключено, що вивчивши їх, дитина уникне біди.
ЗРОБІТЬ РАЗОМ З ДІТЬМИ

Щипалочка – одноразовий стаканчик, обтягнутий обрізаною гумовою ниткою. Це щипковий 1нструмент – іграшка, яка сприяє розвитку ритмічного слуху, відчуття сильної долі або початку музичної фрази.

Іграшковий ксилофон – його зроблено із ключів, які ударяють металевою паличкою. Відчуття різного діатонічного звучання сприяє розвитку звуковисотного слуху.

Музкерівник Старовєрова Л.О.

СЕКРЕТИ ТЕМПЕРАМЕНТУ

Як ніхто інший, сангвінік радіє життю. Оптиміст живе сьогоденням, а не минулим. Має багато друзів і взагалі щиро любить людей. Та його життєвому успіху можуть зашкодити слабка воля, недисциплінованість, егоїзм, емоційна непостійність. Він може не довести справу до кінця і потребує допомоги та підказок близьких людей. За такої умови кожен спокійно прожитий день поруч з сангвініком нагадає свято.

Лише оптимізм єднає сангвініка з холериком. Йому властиві ініціативність, рішучість, дисциплінованість. Добра організованість і сильна воля роблять холерика справжнім лідером. Водночас гордість, упертість, самовпевненість, навіть жорстокість зумовлюють зарозумілість і байдужість до почуттів, прав інших людей. Він не знає жалю й часто дратується без причин. З ним важко жити спокійним життям, та добре розпочинати нову ризиковану справу. Бійтеся ввести холерика в стан афекту (тоді “збройний конфлікт” гарантовано) і ніколи не обговорюйте з ним нічого, поки він не заспокоїться.

Коли болить душа, поспілкуйтеся з меланхоліком. Вірний, надійний, готовий до самопожертви друг, зрозуміє і поспівчуває. Схильний до самовдосконалення філософ-аналітик, чуттєва, душевна, талановита особистість. Він над усе чекає проявів уваги та любові й може захворіти, не відчувши їх. На жаль, меланхолікові властиві нерішучість, непостійність настрою, власні проблеми видаються йому найважливішими в світі, тож бійтеся мимоволі спровокувати черговий напад песимізму. Спілкування з ним схоже на мандри мінним полем чи болотом, де незважений крок може дорого коштувати.Набагато спокійніше поряд із флегматиком – надійним, доброзичливим, веселим. Його практичність доповнюється багатою уявою та гострим розумом, але ці риси лишаться непоміченими, якщо не підтримати флегматика. Цей повільний, нерішучий, а часом і ледачий “спостерігач за життям” не поспішає докласти зусиль для досягнення успіху, потребує “погонича”, не любить змін. Вичерпавши терпіння, він упадає в такий гнів, що й не снився холерикові, тож стережіться спровокувати таке “виверження вулкану”!

На думку психологів, урахування особливостей темпераменту рідних та близьких може поліпшити психічний мікроклімат у вашій родині. Темпераменту не змінити, як одежину, не позбутися, як поганої звички. Маємо стримувати й удосконалювати себе, аби наші прояви емоцій не нагадували казкового джина, що вилітає з пляшки.
САНГВІНІК. * Веселий, життєрадісний. *Здебільшого не доводить до кінця розпочату справу. *Схильний переоцінювати себе. *Нестійкий в інтересах та уподобаннях. *Добре володіє собою. *Легко переживає неприємності. *Швидко схоплює нове, легко пристосовується до нових обставин. *Швидко занедбує справу, яка перестає його цікавити. *Енергійний, діловий. *Охоче береться до нової справи, легко змінює заняття. *Уникає копіткої, буденної, одноманітної роботи. *Товариський, чуйний, розкутий із незнайомими людьми. *Витривалий, працездатний. *Швидко засинає і прокидається. *Часом незібраний, проявляє поспішність у рішеннях. *Схильний відволікатися. *Говорить швидко, голосно, виразно.

ХОЛЕРИК. *Метушливий, непосидючий. *Нестриманий, запальний. *Різкий, прямолінійний з людьми. *Ініціативний. *Упертий. *Працює ривками. *Схильний до ризику. *Незлопам’ятний. *Має виразну міміку. *Говорить швидко, пристрасно. *Неврівноважений. *Може бути агресивним. *Нетерпимий до чужих недоліків. *Швидко діє, негайно приймає рішення. *Властиві швидкі, поривчасті рухи. *Непослідовний у досягненні мети. *схильний до різких змін настрою. *Нетерплячий.

МЕЛАНХОЛІК. *Сором’язливий. *Розгублюється в нових обставинах. *Важко знайомиться. *Не боїться самотності. *Швидко стомлюється. *Говорить тихо. *Не байдужий до похвали й осуду. *Мимоволі пристосовується до характеру співбесідника. *Не вірить у свої сили. *Пригнічений і розгублений при невдачах. *Дуже вимогливий до себе та інших. *Буває підозрілим. *Вразливий до сльозливості. *Потайний, нетовариський. *Пасивний, несміливий, покірливий. *Намагається викликати співчуття до себе.

ФЛЕГМАТИК. *Спокійний. *Послідовний. *Обережний, розсудливий. *Вміє чекати. *Мовчазний. *Розмовляє спокійно, не жестикулюючи. *Стриманий, терплячий. *Доводить справу до кінця. *Не витрачає сили марно. *Легко стримує поривання. *Прихильник порядку в житті та в роботі. *Майже не реагує на похвалу та осуд. *Незлобливий, поблажливий до “шпильок” на свою адресу. *Постійний у стосунках та інтересах. *Повільно включається в роботу, важко переносить її зміну. *Рівний у стосунках з людьми. *Любить акуратність і порядок. *Важко пристосовується до нових обставин.
Підготувала психолог Ярошук О.С.


ЛОГОПЕД РАДИТЬ

Шановні батьки! Звертайте увагу на мову ваших дітей. Побільше їм читайте, вчіть переказувати, проводьте бесіди. Слідкуйте, як вони вимовляють звуки, слова, будують речення – це допоможе їм гарно підготуватися до навчання у школі.

Раджу вам прочитати своїй дитині цю казочку (на “Літературній сторінці”), а потім переказати її і в ігровій формі розібрати, наприклад, слово жук: який перший звук, який другий і третій – та проспівайте їх по черзі – це допоможе розвинути дитині фонематичний слух. Це все бажано робити у невимушеній – ігровій формі з радістю і зацікавленістю. Отже, бажаю вам успіхів!!!
Підготувала логопед ДНЗ №14 Вовк А.А.

ТАЄМНИЦЯ ІМЕНІ
ТЕТЯНА

У перекладі з грецької означає “організаторка, упорядниця”.

Тетяна неухильно дотримується власних принципів, точно знає, чого хоче досягти, завжди прагне наполягти на своєму і не любить заперечень. Вона приготує смачний обід, спече торт до свята, наведе порядок в оселі, але й годі сподіватися чоловікові, що впродовж цього часу він сидітиме перед екраном телевізора або читатиме газету.

Тетяни не сентиментальні, одружуються з мужніми, сильними чоловіками, а мир у родині (попри запальну вдачу) панує завдяки їхній прагматичності. Стежать за модою, із задоволенням носять нові сукні, проте надають перевагу готовому, а не зшитому на замовлення одягу. Насправді вони дуже ревниві, але не дають собі волі, старанно приховують цю рису.

Тетяні найкраще одружитися з чоловіком на ім’я Олег, Іван, Анатолій, Валерій, Гордій, Сергій. А в стосунках із В’ячеславом, Геннадієм, Станіславом, можливо виникатимуть проблеми.

Борис Хігер, психолог.
ХРИСТИНА

У перекладі з грецької означає “християнка”.

Жінка, названа Христиною, зазвичай працелюбна, добра, товариська, але через те, що будь-яке слово бере близько до серця, не може похвалитися великою кількістю друзів. Найчастіше має лише одну близьку подругу. У зрілому віці наполегливість і непримиренність Христини проявляються дедалі яскравіше.

“Зимові” Христини мають складний характер. Полюбляють сперечатися через дрібниці, погано уживаються не тільки зі свекрухою, а й з матір’ю. Запальні, нерідко підвищують голос, що ускладнює спілкування з ними. Замолоду надають перевагу товариству чоловіків, проте в зрілому віці “зимовим” Христинам не бракує й подруг.

Більшість жінок на це ім’я рано одружуються, але сильний, авторитарний характер та ревнощі не сприяють безхмарному родинному щастю.

Христини яскраво, оригінально одягаються, прикрашають себе різноманітними дрібничками. Прагнуть нових вражень, захоплюються далекими мандрівками. Але водночас вони добрі господині: акуратні, не схильні до марнотратства, охайні.

Христині добре одружитися з чоловіком на ім’я Михайло, Петро, Валерій, Андрій, Сергій, Віктор, Анатолій, Геннадій, Владислав. А проблеми в сім’ї не виключені, якщо вона обере за чоловіка Миколу, Фелікса, Дмитра, Пилипа, Гната, Леоніда, Олександра, Олега, Назара, Єгора, Родіона.ЛІТЕРАТУРНИЙ КАЛЕЙДОСКОП
Хай місяць обійде свій дім до світанку,

Від вас все залежить татусі й матусі,

І сонечко ясне світитиме зранку,

Від вас, наші мудрі дідусі й бабусі.

Весною і влітку заквітне земля,

Від вашого серця і щирої правди,

Хлібами рясними уродять поля…

Яку ви засієте дітям назавжди!

Нап’єтесь водиці з джерел і криниці

Хай родить земля лиш добірним зерном,

Й багаті будете на хліб-паляниці.

А ми їй віддячимо миром, добром!

Добробут і радість наповнять оселі,

Дай, Бог, вам уміння і правди святої,

В них житимуть люди, здорові й веселі!

Щоб зло побороти для долі нової!


Дай, Боже, здоров’я і довгого віку

Та років щасливих без ліку, без ліку!ВИВЧИТЬ З ДІТЬМИ

СІЧЕНЬ


Місяць січень всім придбав В січні місяці сніжок

Подарунки щедрі. Білий і лапатий,

Це сеструня Коляда І малий сніговичок

Й братик Щедрик-ведрик. Тулиться до хати.


КУТЯ

Може, тому, що з медом, з маком… Може, тому, що на порі,-

В народі всім кутя до смаку, найбільше. Звісно, - дітворі!

Борщі ми сьорбаєм частенько, нерідко кашу і куліш…

Кутю натомість солоденьку їмо два рази в році лиш!..

На вечір, що святим зоветься, й на щедрий вечір, - от і все!

Хоч як опісля заманеться – матуся більш не принесе!

Такий звичай – поважна справа. Додати хочеться лишень:

Кутя – це надзвичайна страва, кутю ми їли б кожен день!
Ой дай, Боже, святок діждати, підем до діда колядувати.

А в нашого діда є багато хліба: два стіжка жита,

А третій пшениці на паляниці,

А четвертий гречка на гречаники, а п’ятий вівса та й колядка вся. Добривечір!
ДОВІДКОВА СЛУЖБА
З 01 січня 2008 року малозабезпеченим та багатодітним сім’ям слід поновити довідки та подати в бухгалтерію управління освіти і науки для надання пільг за утримання дитини в дошкільному закладі.

Дітям, які вперше прийшли в дитячий садок та мають статус постраждалих від аварії на ЧАЕС також можуть бути надані пільги за утримання в дошкільному закладі тільки після подання відповідних документів у бухгалтерію (копія чорнобильського посвідчення на дитину та копія посвідчення на батька чи матір).ПОГРАЄМОСЯ?
Довго чекаємо Нового року, заздалегідь купуємо подарунки, плануємо, як і де будемо його зустрічати. І щоб свято було цікавим і веселим, то крім застілля та танців, - ось вам кілька цікавих ігор.

  • Ви ще не співали? Тоді пограйте у гру “Хто більше знає українських пісень?” Наприклад, треба якнайбільше пригадати і проспівати пісень, які починаються словом “Ой” (“Ой у лузі криниця стояла”, “Ой піду я лугом, лугом”, “Ой у гаю при Дунаю” і т.д)

  • А тепер можна трохи потанцювати. Серед гостей виберіть дві чи три пари. На підлозі постеліть дві чи три розгорнуті газети. Спочатку пари танцюють на розгорнутих листках, потім завдання ускладнюється: газета складається вдвоє, потім ще вдвоє і далі – поки залишиться зовсім маленький клаптик. Пара, що протанцює найдовше, не заступивши за край, стає переможницею.

  • Уже наспівалися, натанцювалися? Тоді пропонуємо пограти в таку гру. Компанія розділяється на дві команди. Одна загадує сово і пошепки каже його одному з учасників іншої команди. А той повинен за допомогою жестів показати загадане слово. Яка команда більше слів угадає – та й виграла.Постукав у віконце Новий рік, дихнув на шибку інеєм сріблястим.

Хай буде у вас, друзі, довгий вік, наповнений добром, любов’ю, щастям!

Хай ваші мрії збудуться в цей день, достатком і

добром наповнюється хата.

Ми зичим вам і сміху, і пісень, здоров’я вашим мамам й татам!
ВЕСЕЛИХ СВЯТ!Редактор газети – завідуюча

Гапоненко Т.В.

2 лютий 2008


СВЯТА ТА ЗВИЧАЇ

Нарешті настало найромантичніше свято всіх закоханих – ДЕНЬ СВЯТОГО ВАЛЕНТИНА, яке отримало свою назву на честь одного з перших християнських священників, він таємно обвінчав двох закоханих, за що був страчений.

Історія сумна, але саме з тих часів його ім’я стало святим для кожного закоханого серця, життя, віддане за щастя ближнього, стає вічним.

Отже, сьогодні, в цей передвесняний день, 14 лютого, у кожного, хто відчуває ні з чим незрівнянне палке почуття – щастя кохання, є нагода сказати своїй чи своєму обранцю – я люблю тебе! І хай ці слова забринять для них, як найчарівніша музика в світі, хай весняна повінь, яка вже вирує у вашому серці, принесе радість взаємної любові, БУДЬТЕ ЩАСЛИВІ!
Так уже склалося, що наприкінці зими ми відзначаємо не тільки свято військовослужбовців. Воно перетворилося на свято всіх чоловіків, незалежно від того, чи присвятили вони своє життя армії. 23 лютого найкрасивіша половина людства вітатиме їх – коханих, чоловіків, батьків, братів, дітей, колег… Побажаємо ж і ми нашим захисникам наснаги долати труднощі, зичимо не скам’яніти душею через буденні проблеми і не втратити найголовніших рис сильних людей – великодушності, благородства у ставленні до тих, хто поряд із вами, щастя вам, здоров’я, миру й достатку!


Не втрачаймо надії

Не втрачаймо надії, панове! Ще ж не вечір. Ще ранок цвіте! Іще Лесине віщеє слово небайдужих до світла веде. Ще на острові — на Буяні є прадуб і жива є вода, і бог Род там співа на світанні і свій рід український гойда. Там живуть усі наші Предтечі (і птахи до них в гості летять). Перед ними й на йоту не збрешеш, перед ними одвіт нам тримать... Українці, а нас же мільйони! Маєм землю - на заздрість усім! То здолаймо, зметім перепони, лад в державі своїй наведім. Аби з гордістю дітям сказати (в час, як в вирій позвуть журавлі і, «Бережіть Україну-матір так, як ми берегли її!». Підпирає прадуб небо віттям, на весь світ його корінь гуде! - В двадцять перше майбутнє століття Україна з надією йде.Ніна Петрук, місцевий поет

ЗДОРОВІ БУДЬМО!

Дитячий організм перебуває в постійному процесі росту, розвитку, гормональної перебудови, і тому особливо чутливий до дії шкідливих факторів та стресових впливів, на які, на жаль, надто багатий наш скрутний час. Охорона здоров’я підростаючого покоління – одна з основних проблем сьогодення. І якщо ми поки що не в змозі розв’язати її глобально, мусимо використовувати максимально хоча б можливості дитячого дошкільного закладу. А база у нас хороша: є чудовий фізкультурний зал, який оснащений тренажерами, фізкультурним обладнанням, використовуємо і нестандартне обладнання, яке виготовили власноруч, але яке необхідне для профілактики плоскостопості та корекції постави у дітей. Маємо і фізінструктора – фахівця вищої категорії, майстра своєї справи. Щомісяця проводить з дітьми фізкультурні розваги, дні здоров’я, які приносять малюкам задоволення, позитивні емоції, фізкультурні заняття в усіх групах проводить 2 рази на тиждень. Розпорядок в дитсадку починається з ранкової гімнастики. Тому прохання: шановні батьки! Не спізнюйтеся вранці, адже малюкам так необхідно отримати заряд енергії на цілий день, а це можливо тільки з допомогою гімнастики. В дошкільному закладі функціонує фізіотерапевтичний кабінет, де діти отримують різноманітні фізіотерапевтичні процедури, масаж.

Також дуже важливі систематичні прогулянки з дітьми на свіжому повітрі. Це важливий загартовуючий фактор, тому старайтеся і у вихідні дні погуляти разом з малюками на вулиці. А щоб і вам, і вашому малюкові було весело, пограйте в рухливі ігри. Які саме ігри для ваших дітей підходять, - за порадою зверніться до вашого вихователя: вона і розкаже, і покаже, як потрібно грати в ту чи іншу гру.


Каталог: Files -> downloads
downloads -> «Це склад книжок» так скептик говорив, «Це храм душі» естет йому відмовив, Тут джерело всіх радощів земних, І їх дарують нам без цінним словом…»
downloads -> Для вчителів зарубіжної літератури
downloads -> Методичні рекомендації щодо викладання світової літератури в загальноосвітніх навчальних закладах у 2013-2014 навчальному році // Зарубіжна літератури в школах України. 2013. №7-8
downloads -> Талант людини це божий дар
downloads -> Василь Стус постать,що єднає
downloads -> Антон павлович чехов
downloads -> Остап Вишня. Трагічна доля українського гумориста. Моя автобіографія
downloads -> Урок 1 т ема. Вступ. Роль художньої літератури у формуванні життєвих цінностей людини


Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2   3   4   5   6

Схожі:

Дошкільний навчальний заклад №14 «Золотий ключик» iconВідділ освіти виконавчого комітету Нетішинської міської ради Дошкільний навчальний заклад (ясла-садок) №8 Золотий ключик
Посібник містить цікавий І корисний матеріал: розробки відкритих літературно – виховних заходів, присвячені письменникам-класикам,...
Дошкільний навчальний заклад №14 «Золотий ключик» iconТема. Літературні казки Мета: Ι Формувати компетентність вміння вчитися
Нвк №1 «Дошкільний навчальний заклад – загальноосвітній навчальний заклад I ступеня» м. Умань Черкаської області
Дошкільний навчальний заклад №14 «Золотий ключик» iconНавчально-методичний посібник для вчителів, учнів, студентів смт Муровані Курилівці 2014 р
«Загальноосвітній навчальний заклад дошкільний навчальний заклад» с. Вербовець Теорія літератури в 5-11 класах
Дошкільний навчальний заклад №14 «Золотий ключик» iconКомунальний заклад «навчально-виховний комплекс «загальноосвітний навчальний заклад-дошкільний навчальний заклад №24» кам'янської міської ради
Навчальна: на конкретних прикладах показати учням можливості музичного мистецтва виражати різноманітні настрої та почуття людини;...
Дошкільний навчальний заклад №14 «Золотий ключик» iconНікітченко Світлана Іванівна Черкаська область м. Умань Вихователь навчально-виховного комплексу №1 Дошкільний навчальний заклад загальноосвітній навчальний заклад
Логіко-математичний розвиток дошкільників засобами інноваційної технології «Палички Кюїзенера»
Дошкільний навчальний заклад №14 «Золотий ключик» iconДитина з особливими потребами: рівний доступ до якісної освіти з досвіду роботи комунального закладу «Навчально-виховне об’єднання спеціальна загальноосвітня школа І-ІІ ступенів №1 – дошкільний навчальний заклад»
«Навчально-виховне об’єднання спеціальна загальноосвітня школа І-ІІ ступенів №1 – дошкільний навчальний заклад» Кіровоградської міської...
Дошкільний навчальний заклад №14 «Золотий ключик» iconВшановуємо Кобзаря
Дошкільний навчальний заклад (ясла-садок) комбінованого типу №3 Бориспільської міської ради
Дошкільний навчальний заклад №14 «Золотий ключик» iconУкраїнська література
Туменського навчально-виховного комплексу «Загальноосвітня школа І ііі ступенів дошкільний навчальний заклад»
Дошкільний навчальний заклад №14 «Золотий ключик» iconКонкурсі «Педагогічна надія»
Високобайрацький навчально виховний комплекс «загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – дошкільний навчальний заклад»
Дошкільний навчальний заклад №14 «Золотий ключик» iconВідділ освіти виконавчого комітету Нетішинської міської ради
Бредіхіна Олена Анатоліївна, практичний психолог дошкільного навчального закладу (ясла-садок) №8 «Золотий ключик» м. Нетішин


База даних захищена авторським правом ©biog.in.ua 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка