Дослідницький проект «Рідна ненечка моя»Скачати 220,23 Kb.
Дата конвертації12.04.2018
Розмір220,23 Kb.

http://schoolone-com-ua.1gb.ua/uploads/posts/2014-03/1394098436_8th-of-march.jpg

Дослідницький проект

«Рідна ненечка моя»

Весна… Напевно, не знайдеться людини, а, особливо, жінки, яка б не любила весну. За що ми любимо весну?


   За яскраве сонечко, за звук талої води, що капає з дахів, за оновлення наших надій і сподівань, за можливість скинути такий обридлий важкий зимовий одяг. І за те, що на початку весни є жіноче свято.

Історія свята 8 березня

    Міжнародний жіночий день має давні традиції. Виявляється, його відзначали ще в Стародавньому Римі як матрони, так і їхні рабині. Перші отримували подарунки від чоловіків, другі - вихідний. І ті, й інші вирушали до храму Вести - хранительки домашнього вогнища. Дійство мало величезне значення, оскільки жіноцтво утверджувало свої принципи.
    У слов’ян вкоренилась інша традиція - святкувати День матері (який, до речі, нині активно пропонують нам як альтернативу свята 8 березня). У ті далекі часи жінки навіть подумати не могли, що обмежуються їхні права. А права слабкої половини людства тоді, як відомо, зводилися виключно до обов’язків материнства та збереження домашнього вогнища.
    Згодом і ці традиції відійшли у минуле. 8 березня 1857 року кілька сотень робітниць текстильних та взуттєвих фабрик Нью-Йорку провели страйк і демонстрацію - вони вимагали 10-годинного робочого дня, поліпшення умов праці й однакової з чоловіками заробітної платні. Як і передбачалося, поліція розігнала демонстранток. Що в цьому дивного?! Однак страйкарі й не думали здаватись - об’єдналися в профспілку. На честь цих подій на міжнародній конференції жінок-соціалісток у Копенгагені 1910 року виступила Клара Цеткін...
   Допитливі історики навіть з’ясували, що 8 березня 1857 була неділя. Можна передбачити, що жінкам не було чого робити, і тому вони вийшли на вулиці міста. Виявляється, наступного тижня в нью-йоркських газетах ніхто не згадував про таку резонансну акцію з сотнями прогресивних дам на вулицях і агресивною поведінкою поліції. Книжки про феміністський та робітничий рух у США теж, хоч як дивно, також замовчують цей інцидент. І коли 1908 року на з’їзді соціалістичної партії США було ухвалено резолюцію відзначати в останню неділю лютого День американських жінок, ніхто з делегаток не згадував страйк піввікової давності; просто взяли довільний день року.
    Натомість Клара Цеткін уже орієнтувалася на американське жіноче свято. Більше того, спочатку вона пропонувала відзначати день жіночої солідарності без відриву від чоловічого колективу - «під час проведення травневих свят». Історія 1 Травня теж, як відомо, зав’язана на страйку робітників у Чикаго 1886 року, і теж на конфлікті з поліцією. У це повірити важко, однак про ту подію тодішня преса писала чимало, резонанс був неймовірний! А демонстрація нью-йоркських робітниць, судячи з усього, є лише міфом. Його створили набагато пізніше: так би мовити, за образом і подобою.
     Втім, є трохи фривольна версія, відповідно до якої страйк у Нью-Йорку усе-таки був. Проте на вулиці рідного міста вийшли не скромні текстильниці-взуттєвики, а представниці професії, в якій і текстиль, і черевички потрібні хіба що на попередній стадії справи. Та, погодьтеся, що жінки будь-якого роду діяльності мали право вимагати поліпшення умов праці, підвищення її оплати та скорочення робочого дня. І, до речі, вихідного в неділю!
1913 року, коли жінки Російської імперії вперше приєдналися до своїх закордонних подруг у прагненні відзначити Міжнародний жіночий день, восьмому березня на європейських календарях у нас за старим стилем відповідало 23 лютого. Що, втім, тоді нікому не здалося підозрілим...
http://odb.te.ua/old/userfiles/images(48).jpghttp://odb.te.ua/old/userfiles/57779(2).jpghttp://odb.te.ua/old/userfiles/177916(2).jpg

http://odb.te.ua/old/userfiles/images(49).jpg

Як відзначають 8 Березня в різних країнах світу?

Німеччина
У цій країні 8 березня не є вихідним днем. Тут, як і в Польщі, це свято має соціалістичні коріння. І раніше, в той час як німці зі Східної Німеччини вітали жінок, у Західній про таке свято навіть не чули. Після возз’єднання двох Німеччин 8 березня отримати деяке поширення в країні. Але широко відзначати цей день у західних німців традицією так і не стало, а у східніх трохи призабули. І незважаючи на те що в засобах масової інформації згадують про 8 березня все-таки як про Міжнародний жіночий день, вшановують жінок у Німеччині в День матері, який відзначається у травні. В цей день жінки-матері звільняються домашніми від всіх турбот по господарству.

Польща

Поляки теж поки не забули усталену з радянських часів традицію вітати жінок 8 березня, але, як і в Німеччині, цей день у них робочий.Литва

Зараз в цій країні 8 березня відзначається тільки там, де багато російськомовного населення. Статусу ж офіційного державного свята Міжнародний жіночий день в Литві не має.В’єтнам

У цій країні жінок прийнято вітати вже дві тисячі років. Тільки раніше це свято називався День пам’яті сестер Чинг. Це були хоробрі дівчата, які очолили визвольну війну в’єтнамського народу проти китайської агресії. Коли їх військо потрапило в оточення, дівчата кинулися в річку, щоб не здаватися в полон. Після перемоги соціалізму у В’єтнамі День пам’яті сестер Чинг плавно перейшов в 8 Березня.

Франція

8 березня у Франції широко не відзначається. Хоча і згадується в засобах масової інформації як Міжнародний жіночий день. Відзначають це свято тільки комуністи та інші ліві. Вшановують жінок французи в травні, в День матері. Цікаво, щодо молодих дівчат це свято не має жодного відношення. Їх вітають у День святого Валентина.

Італія

Італійці, мабуть, ті деякі європейці, які не входили в колишній соцтабір, але ставляться до 8 Березня так само, як і росіяни. Правда, вихідного в цей день у них немає. Цікаво, що італійки спільно з чоловіками 8 Березня не відзначають. Вони збираються жіночими компаніями і йдуть в ресторан або кафе. Увечері по всьому Риму працюють бари з чоловічим стриптизом, вхід в які для жінок безкоштовний.http://odb.te.ua/old/userfiles/30790-1u.jpg

ВІРШІ ДЛЯ ДІТЕЙ ПРО МАМУ І БАБУСЮ

Мамин деньhttp://ped-kopilka.com.ua/images/artikl06/img307.jpg

От пролісок на галявині,

Я його знайшов.

Віднесу пролісок мамі,

Хоч і не розцвів.

І мене з квіткою так ніжно

Мама обняла,

Що розкрився мій пролісок

Від її тепла.

Автор: М. П. Вієру

Онука

Дуже бабусю мою -

Мамину Маму люблю.

У неї багато зморшок,

А на чолі сиве пасмо,

Так і хочеться доторкнутися,

А потім поцілувати.

Може бути, і я такою

Буду старенькою, седою,

Будуть в мене внучатки,

І тоді, одягнувши окуляри,

Одному зв'яжу рукавички,

А іншому - черевички.

Автор: А. В. О.плещеєв

Все вона

Хто вас, діти, більше любить,

Хто вас ніжно так голубит

І піклується про вас,

Не стуляючи вночі очей?

«Мамо!»


 

Колиска хто вам хитає,

Хто вам пісні наспівує,

Хто вам говорить казки

І іграшки дарує вам?

«Мамо золота!»

 

Якщо, діти, ви ліниві,Неслухняні, пустотливі,

Що буває іноді,

Хто сльози ллє тоді?

«Все вона, рідна,

Мама дорога!»

http://ped-kopilka.com.ua/images/artikl06/img308.jpg

Моя бабуся

Зі мною моя бабуся,

Отже, головний у домі - я.

Шафи мені можна відкривати,

Квіти кефіром поливати,

Грати подушкою в футбол

І рушником чистити підлогу.

Можу я їсти руками торт,

Навмисне грюкати дверима!

А з мамою це не пройде,

Я вже перевірив.

Автор: Н. В. Різдвяний

http://ped-kopilka.com.ua/images/artikl06/img309.jpg

Бабусині руки

Я з бабусею своєю

Дружу давно-давно.

Вона у всіх затії

Зі мною заодно.

Я з нею не знаю нудьги,

І все мені любо в ній.

Але бабусині руки

Люблю все сильніше.

Ах, скільки ці руки

Чудесного творять!

То рвуть, то шиють, то миють,

Щось майструють.

Так товсто мажуть пінки,

Так густо сиплять мак,

Так грубо труть сходинки.

Пестять ніжно так.

Моторні,- дивіться,-

Готові цілісінький день

Вони танцювати в кориті,

Шастати по коморі.

Настане вечір - тіні

Сплітають на стіні

І казки сновидіння

Розповідають мені.

До сну нічник засвітять -

І тут замовкнуть раптом.

Розумніше їх немає на світі

І немає добрішими рук.

Автор: Л. М. Квітко

* * *


Я допомагаю

Буду допомагати мамі:

Стану пол я підмітати,

Пил всюди я протру,

Всі іграшки приберу.

Я посуд перемою

І до обіду стіл накрию.

Хліб поріжу на шматочки,

І поллю скрізь квіточки,

Нагодую кота Матвія.

Ви не бійтеся, я зумію!

Автор: Ю. Каспарова Ст.

 http://ped-kopilka.com.ua/images/artikl06/img310.jpgСценарій до 8 березня
Мета. Прищеплювати любов і повагу до жінки – матері, бабусі, сестрички, подруги. Виховувати в учнів естетичний смак, навички морально – етичної поведінки. Зміцнювати колектив класної родини.

Вчитель. Добрий день, шановні батьки, гості! Дозвольте запросити вас на наше свято, присвячене весні, Міжнародному жіночому дню – 8 Березню.

Жіноче свято... Воно приходить навесні із першими теплими днями. Мама...

Це слово, яке із радістю вимовляє кожна дитина, бо змалечку супроводжує нас у житті матусина ласка і турбота.

Нехай всі турботи, труднощі, нещастя покинуть вашу оселю. Хай завжди світить сонце у вашому домі, нехай ваші обличчя сяють від ласкавої посмішки. Щастя вам, дорогі жінки, добра, краси, кохання, вічної молодості і весни.

Зі святом вас, дорогі жінки-матері!


Колись Природа-мати

Чекала немовляти

І сонечко просила:

«Даруй дитинi сили,

Дай їй свого добра, тепла,

Щоб свiтлою душа була!»


Благала чистi води:

«Дитинi дайте вроди,

Краси на довгi роки

І почуттiв глибоких!»

Просила в неба висоти,

І мудростi, i широти...


Коли благає мати,

Не можна вiдмовляти.

Тож народилась донечка

З дарами неба й сонечка,

І чистих вод дари взяла,

Дитина Жiнкою була.


Жiнка — як квiтка,

Веселка над полем,

Сонце, весна золота.

Жiнка — це лагiднiсть,

Щирiстъ, сердечнiсть,

Чуйнiсть, любов, доброта.


Весна пробуджує від сну

Всю нашу землю чарівну.

Куди ступає – сонце сяє,

Усе навколо оживає.

З нею Березень іде на свято,

Щоб усіх мам, бабусь, дівчаток привітати.Пісня «Любий тато»

Сьогодні у світлому залі

Під поглядом теплих очей

Ми вас, наші мами, вітаєм

Від імені вдячних дітей!
Ще до того, як в цім залі

Перед мамами з’явиться

Біля дзеркала стояли

Ми хвилин, напевно, з тридцять.


Поправляли брюки, складки,

Щоб було усе в порядку!

І спочатку поодинці

Ну, а потім всі разом

Ми розказували вірші

Разів триста чи п’ятсот!


Щоб сказали наші мами

Посміхнувшись від душі:

Ой до чого ж наші діти

Гарні! І чудові всі вони.


Хай дзвенить по всюди пісня

Про найкращих наших мам!

Ми за все, за все на світі

Щиро дякуємо вам!Сценка «Мама уїхала…»

Учитель

Ой, Марійко-ученице,

Ти куди біжиш така?

Що розпатлані косиці,

Забинтована рука,

Чом коліна, як на сміх,

Визирають із панчіх,

А на синьому жакеті

Білий ґудзик, як горіх?

Марійка

Не розпитуйте дарма,

Бо хіба ж я знаю?

Третій день себе сама

Навіть не впізнаю!

Забруднився комірець,

Загубився гребінець,

Всі підручники з портфеля

Перебрались на стілець!

Кіт нитки загнав під ліжко

(для кота котушка - мишка),

Поки я шукала їх.

От що вийшло із панчіх!

Ну й попала я в біду,

Що нічого не знайду...

Ми й котлети з братом раз

Їли так, не смажені...

Учитель

Та що ж сталося у вас?Марійка

Мама у відрядженні.


Від чистого серця

Простими словами,

Розкажемо, друзі,

Сьогодні про маму!


Мамині руки щедрі, робочі

Втоми не знають зранку до ночі.

Ранком, коли ще усі спочивають,

Сонце, напевно, вони піднімають!


Їх теплотою щоранку зігріті

Йдуть до школи усміхнені діти.

Мамині руки завжди найтепліші

Мамине серце завжди найвірніше.
Пісня «Рідна матуся»

Iнсценiзацiя «Серце матерi»

П т а ш к а

От я й дочекалася свiтлого дня:

Шкарлупу сьогоднi проб’є пташеня!

Незабаром вийдугь на свiт дитинчата мої,

Буде щастя і радiсть у нашiй сiм’ї!

Мої любi! На хвильку залишу я вас,

Вашiй мамi водицi напитися час.

Дiвчинка

Он пташка злетiла! Там, певно, гнiздечко...

Так, дiйсно! Дивись, тут маленькi яєчка!

Гарненькi якi! Я вiзьму їх собi,

Як хочеш, одне подарую тобi.

(Дає одне хлопчаковi.)П т а ш к а (швидко повертається і розпачливо змахує руками)

Залиште яєчка! Куди ж ви, куди?!

Ну хто мiг чекати такої бiди?!

То ж дiти мої! То надiя моя!

Вiддайте, благаю! Благаю вас я!

Д i в ч и н к а (озираючись на пташку)

Кумедна пташина! До нас причепилась...

За нами летить.. Ой, яєчко, розбилось...

Х л о п ч и к.

Розiб’ємо й друге! (Кидас яйце.)П т а ш к а (схоплюється)

Не треба! О, нi...

Якi ви жорстокi! О, горе менi...

Як стогне, як плаче пташине серденько...

Мої сизокрилi! Мої ви рiдненъкi...

Д i в ч и н к а. Пташка нас облишила, вiдстала...

Х л о п ч и к (занепокоєно, озираючись)

Здається, ми з тобою заблукали:

Куди йти далi, просто невтямки...

Лiсовi духи (сердито).

Це ми вам усi заплутали стежки!Х л о п ч и к. Ви хто?!

Лiсовi духи

Ми — духи лiсовi: Ох, Ух i Ах!

На злих людей наводимо ми жах!

Д i в ч ин ка. А ми не злi...

Лiсовi духи

Тодi чому з гнiздечка

Взяли та ще й розбили два яєчка?

Розбили серце матерi-пташинi,

Яка вiд горя гiрко плаче нинi!

Хлопчик

Ми не хотiли...

Правда, ми не знали...

Ми просто так яєчка тi дiстали...Дiвчинка

Пробачте нам, будь ласка... Ми не злi.

Ми просто недосвiдченi, малi...

Л i с о в i д у х и (невблаганнi)

Ми за жорстокiсть покараймо вас!

Провину вам спокутувати час!

(Ідуть геть.)

Дiти

— Що нам робити, брате?

— Невтямки.

— Настане нiч, i нас з’їдять вовки...

І мама буде плакати за нами,

Як пташка за своїми дiтлахами...П т а ш к а

Фiть, фiть!

Вперед, за мною йдiть!

Х л о п ч и к. Дивись, пташина щось нам гомонить!

П т а ш к а

Фiть, фiть!

Ідiть за мною, йдiть!

Х л о п ч и к. Вона нас кличе, кличе за собою!

Х л о п ч и к

Нарештi стежка!

Бачиш, вона ось!

Нам все-таки знайти її вдалось!Дiвчинка

Це пташка нам дорогу показала.

Ми скривдили її — вона нас врятувала!

Спасибi, пташечко!

Пробач нам, прощавай!

Х л о п ч и к

Нам дуже соромно... Пробач.

Нам жаль. Бувай!

Лiсовi духи

— Ми так старалися, заплутали стежини.

— Щоб не дiйшли тi вбивцi до хатини.

— Навiщо ти ж сама їх врятувала?

Нехай би вони в лiсi ночували!

П т а ш к а

Я бачила бiду на власнi очi,

І горя їхнiй матерi не хочу…

Л i с о в i д у х и (звертаючись до глядачів)

Це казка. Вона трiшечки сумна.

Нас доброти й любовi вчить вона.

— І людяностi вчить, вчить шанувати

Тi почуття, що має в серцi мати.

— Це казка. Та, будь ласка, у життi

Не кривдiть матерiв! Вони святi!

Пісня «Вишивала мама рушника»

ГРА "ВПІЗНАЙ МАЛЮНОК СВОЄЇ ДИТИНИ” Діти з портретами мам шикуються на півколо.

1 - У моєї мами – руки золоті,

Очі карі, вії – довгі і густі

2 - А моя матуся – схожа на веселку,

Бо така чудова і така весела

3 - А моя – як ніжний лісовий дзвіночок,

Ніжні в неї руки, ніжний голосочок

4 - А моя матуся гарна, як калинка

В неї – чорні брови, губки, як малинка.

5 - Моя мамочка привітна, гарна, ніжна, як весна

І ласкава і тендітна, ніби пролісок вона

6 - Ваші мами гарні, -- з вами згоден я.

Та найкраща мама все ж таки – моя!

Всі - І моя красуня!

Кожен любить свою маму,

бо вона найкраща сама

Найдорожча нам людина –

люба мамочка єдина!

І тому ми вам бажаєм,

щоб як квіти ви цвіли,

Щоб завжди здорові,

гарні і щасливі ви були!

Наймиліші, найдобріші,

Дуже любимо ми вас.

А тепер прийміть скоріше

Подаруночки від нас.

ГРА "ВПІЗНАЙ СВОЮ МАМУ ІЗ ЗАВ’ЯЗАНИМИ ОЧИМА”

- Сьогодні наші розмови тільки про вас, про вашу любов i ніжність.

- Зараз проведемо конкурс - хто найнiжнiшi слова своїй мамі скаже?

1-й джентльмен. Першим я сказать беруся: мама, матінка, матуся!

2-й джентльмен. Назову такі я ймення: мамця, мамочка і неня!

3-й джентльмен. Вже й мені сказати муля: мамка, мамочка, мамуля!

4-й джентльмен. Як почують ці слова матусі, в них серце зразу оживе! Починайте й ви змагання, друзі, хто ніжніше маму назове!

Діти промовляють ніжні, ласкаві слова, якими вони називають своїх мам.

- Добре вам говорити, а моєї мами немає вдома.

- А де ж вона?

- На Місяці!

- Не може бути! Неправда!

- Ні, правда, я сам чув, як вона казала татові, що їде на місяць.

- А це правда, що люди в землі ростуть?

- Звідки це ти взяв?

- Я чув, як наш тато сусіда запитував: «Де це ти викопав таку злу дружину?».

- Так, дивні речі відбуваються у світі!

1-й джентльмен. Кажуть, у Парижі найкращі жінки, але це скоріше, мабуть, не так - найкращі жінки живуть у нашій країні.

2-й джентльмен

Усіх затьмарять красою сьогодні.

Ви, мабуть, будете зі мною згодні?

3-й джентльмен

Разом із нами усіх привітайте,

Разом із нами усім побажайте,

Щоб сонце світило мирно i ясно

І наші жінки були завжди прекрасні!ВАЛЬС ІЗ МАМАМИ

Учень 1: 
— Скажи, Васильку, скільки мама заплатила за два кілограми яблук, якщо кілограм коштує дві гривні? 
— Не знаю. Моя мама завжди торгується.

Учень 2: 
— Івасю, ти великий хлопець, а примушуєш маленького Петрика нести свій і твій портфелі? 
— Це я його вчу допомагати старшим.

Учень 3: 
— Мамо, наша вихователька ніколи не бачила коней. 
— Як це так? 
— Сьогодні було малювання, я намалювала коня, а вона підійшла і запитала: «Що це таке?».

Учень 4: 
— Татку, наш учитель сказав, щоб ти не допомагав мені більше готувати уроки. 
— Чому? 
— Мені досить тих помилок, котрі я роблю сам.

Учень 5: 
— Андрійку, нащо калоші ти взуваєш? 
— Я в них на вулицю піду. 
— Але грязюки вже немає. 
— Нічого, я її знайду.

Учень 6:

Тарасик дивиться по телевізору перегони. 


— Мамо, за ким біжать коні? 
— Ні за ким. Перший одержить приз. 
— Тоді навіщо біжать інші?

Танець з кульками

А як жили б ми без бабусі?

Сядь, я до тебе мерщій притулюся.

Любить бабусю вся наша сім я,

Друзі великі – бабуся і я!

Ясно сонце світить в небі,

Веселить та гріє, -

В рідній хаті при бабусі

Кожен з нас радіє.


І щасливий той живе,

В кого бабця люба є:

Той біди вже не зазнає,

Бо бабусенька скрізь дбає.


Спасибі вам знову і знов.

За вашу ласку і любов.

За те, що вдома повсякчас

Ви так турбуєтесь про нас.


Що нас так смачно годували,

Що нас так пильно доглядали,

Що не стуляючи очей,

Не досипали все ночей.


А давайте заспіваєм

Пісню про бабусю.

І бабусі, я це знаю, -

Всі зрадіють дуже
ПІСНЯ ПРО БАБУСЮ

 • А ще хочеться пару слів сказати нашим вчителям. Шановні вчителі!

Бажаємо Вам завжди бути музами для своїх чоловіків, найкращими мамами для своїх дітей і просто коханими і щасливими.

 • Нехай кожну із вас вважають найвеличнішою таємницею Всесвіту, яку не може розкрити жоден чоловік, який живе на планеті Земля.

Також бажаєм здоров’я і щастя!

Щоб вас не торкнулось жодне нещастя!

Бо люди веселі його проженуть,

І тільки здоров’я з собою візьмуть!

А також усіх вас вітаємо з святом!

Щоб березень був лиш на радість багатим!

Щоб всі дарували вам подарунки

Й були в колективі гарні стосунки.

ГРА "Заплети косичку”.

(для хлопців)
.А дівчатка, а дівчатка!

Як з журналу мод зійшли.

В дитячому садочку

Не такі ви всі були!


Вас, наші гарні дівчатка,

Вітаємо з святом ось цим

Хай мрії ваші крилаті

Здійсняться з приходом весни.
Дорогі наші дівчатка!

Щиро вас вітаємо.

І усякого добра

Щиро вам бажаємо!


Ще бажаєм дуже вам,

Стати подружками нам.

Щоб із нами ви дружили,

Нас не били, не сварили.


З вами весело нам всюди

І сьогодні скажем ми

Що кохати всіх вас будем

Дайте трохи підрости.


Запрошу я вас до танцю

І солодким пригощу.

Ну, а іноді, пробачте,

Може трохи ущипну.Танець «Пупсик»
ГРА "ШВИДКО ОДЯГНИСЬ НА СВЯТО”

Коли ви поруч – сонце сяє,

І веселіш птахи співають.

І кожна з вас несе тепло,

Надію, щастя і добро!
Подарунки всі і квіти все для любих мам.

Ми за все, за все на світі кажемо:

ВСІ: СПАСИБІ ВАМ!(запрошуються 3-є дівчат, потрібно якнайшвидше одягнутися у речі дорослих)

Ведучий: - Молодці, дівчатка! Я вважаю, що всі ви майбутні красуні і фотомоделі.


Сердечними словами

Вітаємо вас, рідні мами!

Вітаєм всіх з весною,

І долею ясною.

Чудове свято зустрічали

Сьогодні ми разом із вами.

Із днем жіночим привітали,

Всіх вас, бабусі, сестри, мами!


Коли ви поруч – сонце сяє,

І веселіш птахи співають.

І кожна з вас несе тепло,

Надію, щастя і добро!


Подарунки всі і квіти все для любих


Паспорт проектуhttp://svitppt.com.ua/images/36/35616/960/img13.jpg
Тип проекту

За домінуючою в проекті діяльності: інформаційний

За змістом: творчий

За кількістю учасників проекту: груповий (учні 2 класу).

За часом проведення: 2 тижні
Склад проектної групи:

Керівник проекту – вчитель


Мета проекту розширювати знання дітей про виникнення

свята 8 Березня, вчити аналізувати твори про матусь; розвивати

кмітливість, увагу, пам'ять, мовлення, мислення; сприяти вихованню любові та поваги до найріднішої людини на землі – матусі.
Завдання проекту:

1. Познайомити дітей з історією виникнення свята 8 Березня

2. Вчити дітей аналізувати твори про матусь

3. Розвивати грамотну мову, при складанні описового характеру про мам

4. Викликати бажання дітей передавати у малюнку портрет своєї мами

5. Викликати бажання дітей створювати подарунки до свята своїми руками

6Розвивати дитячу творчість, їхні таланти (проведення свята)


Етапи проекту:
Підготовчий етап


 • Розробка стратегії реалізації проекту

 • Підбір літературних творів про маму

 • Підбір матеріалу по темі «Історія виникнення свята»

 • Організація фото-виставки «Моя Матуся»

 • Складання плану основного етапу

 • Визначення цілей і завдань проектної діяльності.


Основний етап

 • Розглядання фотографій мам

 • Знайомство з історією виникнення свята

 • Розглядання виставки книг про мам

 • Читання та підбір творів про мам.

 • Складання описових розповідей «Моя Мама»

 • Виготовлення вітальної листівки і квітів до свята

 Заключний етап • Проведення свята «Рідна ненечка моя»

 • Участь у конкурсі малюнків «Моя матуся».


http://svitppt.com.ua/images/36/35616/960/img6.jpg


c:\users\user\documents\фоторамочки\259.png


c:\users\user\documents\фоторамочки\259.png


c:\users\user\documents\фоторамочки\259.pngc:\users\user\documents\фоторамочки\259.png

c:\users\user\documents\фоторамочки\259.png

c:\users\user\documents\фоторамочки\259.png

c:\users\user\documents\фоторамочки\259.png

c:\users\user\documents\фоторамочки\259.png

c:\users\user\documents\фоторамочки\259.pngКаталог: Files -> downloads
downloads -> «Це склад книжок» так скептик говорив, «Це храм душі» естет йому відмовив, Тут джерело всіх радощів земних, І їх дарують нам без цінним словом…»
downloads -> Для вчителів зарубіжної літератури
downloads -> Методичні рекомендації щодо викладання світової літератури в загальноосвітніх навчальних закладах у 2013-2014 навчальному році // Зарубіжна літератури в школах України. 2013. №7-8
downloads -> Талант людини це божий дар
downloads -> Василь Стус постать,що єднає
downloads -> Антон павлович чехов
downloads -> Остап Вишня. Трагічна доля українського гумориста. Моя автобіографія
downloads -> Урок 1 т ема. Вступ. Роль художньої літератури у формуванні життєвих цінностей людини


Поділіться з Вашими друзьями:

Схожі:

Дослідницький проект «Рідна ненечка моя» iconЯ – Українець. Оце І вся моя біографія Наш проект: «Я – українець. Оце І вся моя біографія»
Але цей стереотип є далеким від правди. Оскільки бути українцем є набагато ширшою сферою. Тому, для кращого усвідомлення та розуміння...
Дослідницький проект «Рідна ненечка моя» iconДослідницький проект “Музеї Тараса Григоровича Шевченка в Україні та світі”
Виконали учні 11 класу Іленко Л. та Ларченко Є. Керівник дослідницького проекту: Корлюк Т. О
Дослідницький проект «Рідна ненечка моя» iconДзвенить струмочком рідна мова проект днз №4

Дослідницький проект «Рідна ненечка моя» iconІз пісні встає Україна моя
В житті людини є кілька дуже важливих речей – це друзі, кохані, родичі. А ще є рідна країна, де вона народилися, де їй належить жити,...
Дослідницький проект «Рідна ненечка моя» iconЗеленська Світлана Вікторівна Моя Батьківщина – Україна Мета: розкрити основний зміст поняття «Батьківщина»
Батьківський поріг, розквітла калина під вікном рідної хати, рідна мова, околиця села із задавнілою пам'яткою, протоптана стежина...
Дослідницький проект «Рідна ненечка моя» iconРідна мова Зошит для контрольного оцінювання 9 клас Упорядник: Н. Синіцька Синіцька Н. С. Рідна мова
М. Вох, вчитель української мови та літератури Зіньківського нвк, «Вчитель – методист»
Дослідницький проект «Рідна ненечка моя» iconРідна домівка осередок добра
Добрий дух рідного дому, тепло затишної атмосфери – джерело щасливого життя. Рідна домівка, рідне гніздо – так у народі називають...
Дослідницький проект «Рідна ненечка моя» iconТема. Суд над тепловим двигуном
Методи (за характером пізнавальної діяльності учнів): частково-пошуковий, дослідницький
Дослідницький проект «Рідна ненечка моя» iconНавчальний проект «Моя Батьківщина –Україна» для дітей старшого дошкільного віку Щербина Алла Миколаївна
Мета проекту: сприяти розширенню світогляду дітей, формувати почуття любові до рідної землі, гордості до неї, не соромитися виказувати...
Дослідницький проект «Рідна ненечка моя» icon«Моя автобіографія»(т. 3, с. 44). «Моя автобіографія»(т. 3, с. 44)
Грунь була заснована приблизно 1665 року як волосне містечко Полтавської губернії


База даних захищена авторським правом ©biog.in.ua 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка