Довідка Львівська гімназія «Євшан» заснована у 2001 році шляхом реорганізації сш №79 з поглибленим вивченням математикиСкачати 252,85 Kb.
Дата конвертації31.10.2017
Розмір252,85 Kb.
ТипДовідка

Довідка

Львівська гімназія «Євшан»

Львівська гімназія «Євшан» заснована у 2001 році шляхом реорганізації СШ № 79 з поглибленим вивченням математики відповідно до ухвали сесії Львівської міської ради.

У закладі навчаються обдаровані та творчі діти з міста Львова і околиць. У 16 класах навчаються 451 учень. Викладають 44 вчителі, з них: 30 вчителів вищої категорії, 8 вчителів І категорії, 5 вчителів – методистів, 12 вчителів із званням “Старший вчитель”.

Мета діяльності гімназії - створення сприятливих умов для максимального розкриття дитиною власної індивідуальності, закладених природою здібностей, нахилів та талантів, здобуття цілісної системи знань і уявлень про світ (людину, природу, суспільство), формування національної свідомості, виявлення та підтримки здібних і обдарованих дітей для подальшого навчання у вищих закладах і творчої праці у різних сферах наукової та практичної діяльності.

З 5-го класу запроваджено вивчення інформатики та двох іноземних мов – англійської та німецької. В гімназії впроваджено два профілі: економічний та математичний. Поглиблено вивчаються: математика, англійська мова, правознавство, економіка.

За підсумками ЗНО-2015 з української мови та літератури гімназія зайняла 15 місце зі ста найрезультативніших навчальних закладів України. Випускниця Піх Соломія набрала 400 балів з двох предметів ЗНО. За результатами ЗНО семеро випускників отримали 200 балів з математики, двоє – з української мови, одна – з біології.

За підсумками ЗНО-2016 гімназія зайняла 19 місце серед навчальних закладів України та 3 місце серед шкіл м. Львова (середній бал ЗНО – 176,46).

Щороку гімназисти є переможцями ІІІ етапу Всеукраїнських предметних олімпіад з базових дисциплін: зокрема у 2016/2017 н.р. призерами стали: Клакович К. (англійська мова), Вол О. (українська мова, економіка), Голубець Т. (економіка), Юрочко Ю. (економіка), Шестаков В. (інформатика). Вол О. здобула перемогу в IV етапі Всеукраїнської учнівської олімпіади з української мови та літератури.

Гімназисти є активними учасниками міських інтернет-олімпіад. У 2016 р. випускник гімназії Завойко А. здобув І місце в олімпіаді з інформаційних технологій LvivCSIT та отримав сертифікат на комплект комп’ютерного класу для гімназії.

Два роки поспіль Вол Олена є переможцем ІІІ та IV етапів Міжнародного мовно-літературного конкурсу ім. Т. Шевченка.

Учні гімназії є призерами та учасниками обласного та Всеукраїнського етапів конкурсу-захисту робіт учнів-членів МАН: Шестаков В. (секція інформаційні системи, нагороджений подякою Голови РНБО), Халавка О. (секція історія та секція математика). Гімназисти традиційно є фіналістами Всеукраїнського бізнес-турніру «Стратегія фірми»: Климко Н, (2015), Косаревич І., Теглівець О. (2016). Мерцало І. стала фіналісткою всеукраїнського конкурсу Intel. Еко-Україна (секція хімія та біологія). Паньків М. – фіналіст Всеукраїнської конференції-конкурсу науково-дослідницьких робіт «Зоряний шлях» (національний центр аерокосмічної освіти молоді ім. О. Макарова, секція астрономія).

Серед гімназистів є лауреати стипендій Президента України (Бень Б., Халавка О., Вол О.) та міського голови.

Гімназисти з 2013 року постійно беруть участь у міжнародному проекті міжкультурного обміну між європейськими країнами (місце проведення – Швейцарія), також є учасниками міжнародних проектів «Безпечні дороги», Frandly School, Puzzle.

У 2015 – 2017 р.р. міжнародний сертифікат мовного іспиту з англійської мови рівнів В1 та В2 отримали 8 гімназистів.

Учні гімназії – переможці та призери обласних та міських конкурсів: обласна науково-технічна виставка-конкурс інноваційних проектів «Майбутнє України» (Шестаков В.), конкурс «Обніміться ж, брати мої» (Бень Б.), науково-практична конференція «Молоде покоління до джерел пізнання та духовності» (Лупак С.), конкурс учнівських проектів «Шахова Україна» (Полуліх С.), англомовний проект «Збудуй місто» (Музика І.).

З 2006 року гімназія є засновником міського учнівського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт з математики та інформатики.

Директор гімназії Назар Б.В. була нагороджена подякою міністра освіти і науки України за вагомий особистий внесок у модернізацію національної системи освіти та високі результати випускників на зовнішньому незалежному оцінюванні.

Львівська спеціалізована середня загальноосвітня школа № 2

Львівську спеціалізовану середню загальноосвітню школу № 2 засновано у 1971 році. У школі навчається 1002 учні у 36 класах. Школа потрапила у перелік 25 найкращих шкіл Львова у 2012, 2014 роках. За результатами ЗНО-2012 ССЗШ № 2 посіла 2 місце серед шкіл міста, випускники яких отримали 200 балів. У 2014 році навчальний заклад увійшов у 50 кращих шкіл України та посів 8 місце серед шкіл міста Львова. Ми в сотні найкращих шкіл України на підставі результатів ЗНО-2016 та у першій десятці Львівських шкіл за результатами ЗНО-2016 р. з української мови. 9 випускників школи отримали 200 балів за результатами ЗНО.

Упродовж багатьох років учні школи є переможцями ІІ та ІІІ етапів Всеукраїнських учнівських олімпіад. У 2016 році учениця 9-В класу  Шувар Софія посіла ІІІ місце у IV етапі Всеукраїнської олімпіади з математики.

Двоє вчителів стали переможцями Програми «Успішний вчитель» у 2015 році та двоє - переможцями Програми «Успішний педагог» у 2016 році.

Велика увага приділяє партнерству та інтеграції шкільного колективу в міжнародну спільноту, розвивається співпраця з польськии ліцеєм ім. Гетьмана Станіслава Жовкевського у місті Седельце в рамках україно-польського проекту «Е-думка від серця до серця, з краю до краю», реалізується україно-канадська програма «Дві культури - одна душа» з учнями та вчителями католицької школи ім. Жана Ваньє м. Шервуд Парк провінції Альберта. Школа плідно працює з представниками Гете-інституту та Британської Ради. Учні школи беруть участь у програмі по обміну для майбутніх лідерів (FLEX).

ССЗШ № 2 є партнером в інноваційному навчально-науково-виробничому комплексі «Школа-коледж-університет-підприємство» при національному університеті «Львівська політехніка» Інноваційного навчального Комплексу «ІТ освіта» при вищому навчальному закладі «Комп`ютерна Академії ШАГ».

У навчальному закладі проходить апробацію міський пілотний освітньо-просвітницький проект «Маленький Принц. Львів, що любить тварин». Учителі та учні школи беруть участь у освітніх проектах: «Від компетентного вчителя до компетентного учня», «Плекаймо обдарованість», «Міський освітній простір».

Навчальний заклад включений у Всеукраїнську мережу Шкіл сприяння здоров’ю. Реалізується шкільний проект «Школа здоровоого способу життя». У школі діють програми: «Корисні звички», «Захисти себе від ВІЛ», «Абетка харчування», «Освіта стійкого розвитку», «Години здоров’я». У 2013р. учні 1-7 класів були учасниками фінської освітньої програми та програми популяризації рухової активності дітей «Адаптація програми Muuvit». У 2016 році школа розпочала реалізацію україно-шведського проекту ВООЗ «Неінфекційні захворювання: профілактика та зміцнення здоров’я в Україні». Має досвід реалізації міжнародних соціальних проектів з Українським фондом соціальних інвестицій та урядом Німеччини «Сприяння розвитку соціальної інфраструктури. Міський простір» з покращення спортивної інфраструктури.Спеціалізована середня загальноосвітня школа І - ІІІ ступенів № 45 з поглибленим вивченням англійської мови

Навчальний заклад функціонує з 1977 року.

Мова навчання – російська. Станом на 07.04.2017 р. в школі у 40 класах навчається 1065 учнів.

Учнівський та батьківський контингент школи є багатонаціональним.

У школі працює 93 педпрацівники, з них:

вчителів вищої кваліфікаційної категорії – 46 (49,5%),

першої категорії – 22(23.7%) ,

другої категорії – 13 (14%)

спеціаліст – 12 (12,8%).

Присвоєно педагогічне звання:

учитель-методист -12,(12,9%)

старший учитель – 18 (19,4%).

Слід відзначити високу результативність педагогів у навчально-виховній роботі.

За результатами ЗНО-2016 школа посіла 78-е рейтингове місце в Україні, 8-е – у Львові. Середній бал атестату випускників 2016 року – 9.2 б.

Велика увага приділяється роботі з обдарованими дітьми .

Протягом багатьох років учні школи - переможці ІІ, ІІІ-ого етапів Всеукраїнських учнівських олімпіад з базових предметів.

Так, у 2016-2017 н. р.:

ІІ етап - 27 призових місць ;

ІІІ етап - 8 призових місць.

Учень 9-ого класу зайняв І місце в олімпіаді з історії України у ІІІ етапі, ІV місце - у ІV етапі.

У школі працюють дискусійний клуб «Молодь на перепутті», «ШЄК - Гармонія» та центр-Шекспіра. Шекспірівський центр посів І місце серед 100 кращих ЗНЗ України у конкурсі «Кращій кабінет іноземної мови ЗНЗ».

Учні школи - переможці олімпіади «Young English Learnes», міжнародних конкурсів « The Face to Faith Peace Day School Competition” , «Oxford Project – 2017» - І місце .

15 учнів нагороджені дипломами лауреатів (1-10 місця) у Всеукраїнській предметній олімпіаді з англійської мови Олімпус.

11 учнів школи успішно закінчили навчання у Львівському віртуальному університеті дистанційного навчання « Lviv Open University » та отримали сертифікати, за програмою « edX ».

Вчителі Тугай Н.О. посіла І місце у Всеукраїнському конкурсі «Proud to Be an Oxford Teacher», Шишак Ф.Й. отримала сертифікат у міжнародному конкурсі «Celta Competition for Schoolarship – 2016».

Щорічно учні школи – переможці Міжнародного конкурсу з української мови ім. П. Яцика та мовно-літературного конкурсу учнівської молоді ім. Т. Г. Шевченка.

У 2015-2016 н. р. три вчителя – переможці конкурсу «Успішний вчитель».

3 вчителя випустили методичні посібники, 19 вчителів надрукували свої матеріали у періодичних виданнях та на освітянських сайтах.

Значна увага приділяється організації фізкультурно-оздоровчій роботі.

Вихованці школи посідають призові місця у районних, міських, обласних спортивних змаганнях з баскетболу, плавання, стрітболу, легкої атлетики.

На базі школи функціонують гуртки, секції естетичного спрямування.

Хореографічний колектив «Ноктюрн» (гурток) – учасники та переможці конкурсів, фестивалів різного рівня.

Спортивно-оздоровчий клуб «Тріумф» - неоднаоразові переможці Всеукраїнських та міжнародних змагань (чемпіони України у різних вікових категоріях), учасники Міжнародних фестивалів.

Львівський фізико-математичний ліцей-інтернат при Львівському національному університеті імені Івана Франка

Львівський фізико-математичний ліцей-інтернат при Львівському національному університеті імені Івана Франка було засновано у 1991 році як спеціалізована школа-інтернат для обдарованих дітей нашої області.

Педагогічний склад - 48 педагогічних працівників.

З них:

10 - Заслужений вчитель України;4 - нагороджено орденом;

21 - Вчитель – методист;

8 - Старший вчитель

Результати участі в олімпіадах 2017 року:

130 – переможців у ІІІ етапі Всеукраїнських учнівських олімпіад (І,ІІ, ІІІ диплом) з 10 навчальних предметів.

42 - переможців у ІV етапі Всеукраїнських учнівських олімпіад (І,ІІ, ІІІ диплом) з 8 навчальних предметів.

6 – учасники відбірко-тренувальних зборів до участі у Міжнародних учнівських олімпіадах з фізики, математики, хімії, біології та астрономії.

За результатами ЗНО 2016 року рейтингу журналу «Фокус» «ТОП -100 кращих шкіл України» – ЛФМЛ посів ІV місце.

За результатами рейтингу «ТОП-1000 кращих випускників 2016 року» ліцей посів І місце.

Львівська лінгвістична гімназія

Львівська лінгвістична гімназія – загальноосвітній навчальний заклад ІІ – ІІІ рівня. Заснована як гімназія сестер Василіянок у 1906 році. Функціонувала до 1939 року. З вересня 1939 року – середня школа № 4 (з 1946 до 1954 – чоловіча, з 1954 до 1956 р – змішана). Із жовтня 1956 до грудня 2006 року – спеціалізована середня загальноосвітня школа № 4 з поглибленим вивченням англійської мови. Із 1 грудня 2006 – Львівська лінгвістична гімназія.

Учнями і випускниками ССЗШ № 4 різних років є письменниця Ірина Левинська (Париллє), героїні ОУН-УПА  Катерина Зарицька і Богдана Світлик, мистецтвознавець Віра Свєнціцька, художниця Галина Захаріясевич-Липа, актор Богдан Ступка, російський політик Григорій Явлінський, співак Святослав Вакарчук, телеведуча каналу «1+1» Юлія Бориско, дипломат Маркіян Лубківський, антикорупційний прокурор Назар Холодницький.

У 2016 – 2017 навчальному році в гімназії навчається 833 учні у 28 класах. До 1 (5) класу гімназії вступає 120 учнів. У гімназії працює 95 учителів. З них спеціалісти вищої категорії – 41, спеціалісти І категорії – 20, спеціалісти ІІ категорії – 18, спеціаліст – 16, педагогічне звання «старший учитель» – 20, педагогічне звання «учитель-методист» – 16, заслужений учитель України – 1, «Відмінник освіти» – 5, кандидат філологічних наук – 1.

Гімназія забезпечує повний середній рівень освіти з предметів інваріантної складової навчального плану, поглиблене вивчення англійської мови, другої іноземної мови – німецької, третьої іноземної мови (за вибором) – французької, грецької, італійської, польської, чеської.

Гімназисти – активні учасники Міжнародних та Всеукраїнських інтелектуальних конкурсів: Міжнародного конкурсу знавців української мови імені П. Яцика, Всеукраїнського конкурсу української мови імені Т. Шевченка, Міжнародного математичного конкурсу «Кенгуру», Всеукраїнського конкурсу «Колосок», Всеукраїнського конкурсу «Левеня», Всеукраїнського конкурсу «Лелеки». Учні гімназії є переможцями ІV етапу Всеукраїнських предметних олімпіад: Гуменчук Андрій (ІІІ місце з української мови та літератури, 2009 рік), Мартиневич Ольга (ІІІ місце з англійської мови, 2014 рік), Максимів Софія (ІІІ місце з англійської мови, 2016 рік), Грицак Богдан (ІІ місце з англійської мови, 2017 рік). Гімназисти беруть активну участь у науково пошуковій роботі в секціях МАН, зокрема Сватюк Данило переможець ІІ етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту наукових робіт МАН (ІІІ місце) з фізики, Місюра Олександра переможець ІІІ етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту наукових робіт МАН (ІІ місце) з англійської мови, Забродська Килина переможець ІІІ етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту наукових робіт МАН (І місце) з історії України.

Учні гімназії успішно складають зовнішнє незалежне оцінювання, зокрема Сибірна Анастасія (600 балів, 2008 рік), Гуменчук Андрій, Козловський Андріан (400 балів, 2009 рік), Булгаков Сергій (400 балів, 2010 рік), Бедзай Вікторія (200 балів, 2012 рік), Кожухар Олександр (400 балів, 2013 рік), Мартиневич Ольга (400 балів, 2014 рік), Сватюк Данило (200 балів, 2014 рік), Джус Мар’яна, Балашова Катерина, Курус Юлія (200 балів, 2016 рік). У 2016 році гімназія визнана першою в блоці «українська мова та література, англійська мова, історія України» (випускники мали набрати як мінімум 180 балів з кожного з трьох предметів) за підсумками ЗНО.

Гімназисти ЛЛГ успішно складають міжнародні іспити з англійської мови Flyers, KET, PET, FCE, TOEFL. Гімназія отримала сертифікат Exam Preparation Centre як Центр з підготовки до складання Кембриджських іспитів. Учні гімназії були учасниками програми FLEX і навчалися впродовж року у США: Сняданко Ольга (2006 р.), Сняданко Оксана (2007 р.), Качанов Станіслав (2010 р.), Бобаль Катерина (2011 р.), Барна Анастасія (2013 р.), Кавка Олена (2013 р.), Грицак Богдан, Коваленко Анастасія (2016 р.).

Одним із пріоритетів формування полікультурного середовища гімназистів є міжнародна співпраця зі школами-партнерами в рамках реалізації проектів та програм.

У гімназії реалізовуються проекти: театральний фестиваль (Тімішоара, Румунія), “Culture Around Fire” (Анталія, Туреччина), «Схід-Захід» (ССЗШ № 5, Миргород, Україна),. Тристоронній проект Ізраїль-Україна-Палестина за підтримки фундації Тоні Блера та «Фонду миру» Ш. Переса «Face to Faith», «One Peace Day», проекти Британської Ради «Talking cultures», “Dreams+Teams”. Розпочато співпрацю з Канадським коледжем у м. Ванкувер щодо запровадження програми додаткового курсу дистанційного вивчення англійської мови SMART.

Партнери: Литовський католицький університет (Клайпеда, Литва), Американський університет (Болгарія), ліцей № 4 (Серес, Греція), гімназія ім. К. Норвіда (Станіславув, Польща), ліцей ім. В. Шекспіра (Тімішоара, Румунія), ліцей Вінченцо Монті м. Чезена, Італія, гімназія Піарстів м. Кремс, Австрія; наші партнери у проекті “Dreams+Teams” – Київ, Одеса, Харків, Маріуполь, “Our Lady’s College” (Манчестр, Великобританія).

Навчально-виховний комплекс ім. В. Симоненка

Львівський навчально-виховний комплекс ім. В. Симоненка функціонує з 1983 року. Спочатку це була загальноосвітня середня школа, з 1996 року – школа з поглибленим вивченням німецької мови.

За роки функціонування школа була в постійному творчому пошуку шляхів вирішення методичних, навчально-виховних, загальноосвітніх проблем.

З 2003 школа реорганізована у гімназію ім. В.Симоненка, а з 2007 у навчально-виховний комплекс ім. В.Симоненка.

У НВК навчається 1167 учнів (16 класів – школа І ступеня, 25 класів – гімназія).

Керує НВК заслужений учитель України Скоропад Ярослава Миколаївна, автор підручників з німецької мови для початкової школи, переможець державного конкурсу підручників для спеціалізованих шкіл.

У НВК створені належні умови для здійснення профільного навчання,яке спрямоване на реалізацію особистісно орієнтованого навчально-виховного процесу і повинне забезпечити загально освітню підготовку учнів, під час якої розвиваються творчі здібності.

З першого класу у НВК запроваджено поглиблене вивчення німецької мови, з 5 класу вводиться англійська мова, з 7 – латинська. Факультативно діти мають можливість вивчати японську мову.

У НВК працює 100 вчителів, з них 1 – заслужений учитель України, спеціалістів вищої категорії - 49, мають звання «учитель-методист» - 9, «старший учитель» - 24. Збагаченню навчально-виховного процесу сприяє впровадження нових освітніх технологій, а саме: інтерактивних інформаційних технологій, розвивального та випереджувального навчання, проведення інтегрованих уроків. НВК співпрацює з МАН, де учні мають можливість працювати над написанням і захистом дослідницьких робіт. Щорічно для шкіл міста у НВК проводиться конференція «І чужому научайтесь, й свого не цурайтесь», де учні мають можливість захистити дослідницькі роботи, проекти.

НВК ім. В.Симоненка співпрацює з лабораторією навчання іноземних мов інституту педагогіки НАПН України, бере участь у розробці концепції навчання іноземних мови,а також науково-теоретичних засад навчальних посібників, підручників, навчально-методичних комплексів.

НВК з 2015 р. є базовим навчальним закладом МОН України у проведенні дослідно-експериментальної роботи за темою «Система формування ціннісних орієнтацій учнів засобами мовно-літературної освіти».

На базі навчального закладу проводяться Всеукраїнські, обласні конкурси вчиелів німецької мови, науково-практичні конференції та семінари з актуальних проблем навчання іноземних мов.

Для належної організації профільного навчання НВК ім.В.Симоненка має укладені угоди про співпрацю з ЛНУ ім.І.Франка, Національним лісотехнічним університетом, Львівською комерційною академією, університетом «Львівська політехніка».

Останні 4 роки навчальний заклад посідає перше місце в районі за наслідками проведення предметних олімпіад.Учні НВК мають також успіхи на Всеукраїнських олімпіадах.

2014 р. – І місце на Всеукраїнській олімпіаді з екології уч.Кордупель Назар.

2015 р. – ІІІ місце на Всеукраїнській олімпіаді з німецької мови (ІУ етап) Квятковська Вікторія.

2016 р. - ІІІ місце на Всеукраїнському конкурсі-захисті науково-дослідницьких робіт учнів членів МАН (ІІІ етап) – Квятковська Вікторія.

2017 р. – ІІ місце на Всеукраїнському конкурсі-захисті науково-дослідницьких робіт учнів членів МАН (ІІІ етап) – Квятковська Вікторія.

2017 р. - ІІ місце на Всеукраїнській олімпіаді з екології уч. Пиріжок Ігор.

Львівська спеціалізована школа № 8

Історія колись цісарсько-королівської ІІ гімназії у Львові, а тепер Львівської спеціалізованої школи № 8 з поглибленим вивченням німецької мови почалася ще в далекому 1818 році з високого дозволу цісаря Франца (ІІ)І. Перші приміщення гімназія орендувала в монастирі отців-домінікан на вулиці Вірменській, тому до назви додавалося ще слово Домініканська. З цього часу за гімназією закріпилася ще одна неофіційна назва – «німецька», яка рахувалася однією з кращих у Львові.

У вересні 1952 р. гімназія переведена з приміщення Домініканського монастиря в окрему будівлю на вулицю Підвальну та отримала нову назву – «Цісарсько-королівська друга Львівська вища гімназія». Німецька мова була мовою викладання, а українська та польська мови залишалися надалі обов’язковими для вивчення.

Гарна і зручна будівля (нині будинок школи на вулиці Підвальній, 2) має теж свою цікаву історію. Школа якраз розташована чітко на колишньому зовнішньому третьому міському валу, який з’єднував Королівську та Порохову вежі. Ще в 1643 р. в ньому було пробито третю міську браму, так звану Босяцьку фіртку, бо вела до монастиря кармелітів босих. Саме через неї у вересні 1704 року шведська армія на чолі з молодим королем Карлом ХІІ вдерлася до міста. Згодом оборонна система міста втратила своє значення. Рів засипали землею, а браму та оборонні укріплення – розібрали. У 1818 р. на їх місці були збудовані окремі приміщення, які сьогодні є цільною шкільною будівлею.

Австрійська історія гімназії тривала до 1918 року. За цей час тут навчалося багато відомих в Україні та за її межами людей. Зокрема Маркіян Шашкевич, Яків Головацький, Василь Лончина, Стефан Смаль-Стоцький, Каспер Вайґель, Ян Стика, Кароль Шайноха та багато інших.

Далі настає польський період (1918-1938). Тоді гімназія отримує ім’я свого випускника Кароля Шайнохи (1830-1835), відомого польського художника. Ще одним відомим випускником цього періоду був Станіслав Лем, який свої гімназійні роки описав у «Високому замку».

У післявоєнний час гімназія перетворюється на Восьму львівську школу, але продовжує традиції своєї історії. Далі залишається поглиблене вивчення німецької мови і школа згодом отримує відповідну назву. В гімназії збирається достатньо фаховий педагогічний колектив, яскравим його представником був відомий математик зі світовим ім’ям Мирон Зарицький.

З 1991 р. починається відлік новітньої історії навчального закладу. Школа впевнено надалі зберігає свої високі освітні та виховні позиції. Сьогодні 608 учнів навчають 60 педагогів, 19 з них – вчителі німецької мови. Учні є призерами Всеукраїнських олімпіад всіх рівнів з багатьох навчальних предметів. А з української та німецької мов, історії України, географії наші учні здобувають призові дипломи найвищого рівня. У 2015-2016 н. р. учениця 8-А класу Анна Маєвська отримувала стипендію Президента України. В 2017 р. учениця 10-Б класу Софія Роговська стала лауреатом стипендії Кабінету Міністрів України.

Уже 13 років майже половина випускників школи отримують дипломи німецького уряду (DSD-IІ), які засвідчують знання німецької мови на рівні В2-С1. Школа має добрі традиції в міжнародних учнівських проектах з партнерськими гімназіями Німечиини (Берлін, Бамберґ, Штарнберґ) та Австрії (Відень).

Другим важливим напрямком роботи є збереження та розвиток будівлі школи В «Книзі рекордів України» (Львів. 1997) на 57 сторінці зазначено, що найстаріша кам’яна будівля школи на вул. Підвальній у Львові.

1-2 червня 2018 року школа урочисто святкуватиме свій 200-літній ювілей. Кабінетом Міністрів України затверджено склад Організаційного комітету з відзначення ювілею, проект пропозицій щодо відзначення святкування та проект плану ювілейних заходів.

Львівський навчально-виховний комплекс ім. В. Стуса «спеціалізована школа І ступеня – гімназія міжнародних відносин»

Протягом останніх років гімназія активно працює над підвищенням рівня навченості учнів. Учні гімназії беруть активну участь у предметних олімпіадах. У 2015-2016 н. р. призерами ІІ етапу Всеукраїнських предметних олімпіад став 21 учень (I місце – 1 учень, II місце – 9 учнів, III місце – 11 учнів), а у 2016-2017 н. р. – 20 учнів (I місце – 3 учнів, II місце – 4 учнів, III місце – 13 учнів). Переможцями ІІІ етапу Всеукраїнської олімпіади у 2015-2016 н.р. стали 5 учнів, а у 2016-2017 н.р. - 7 учнів. Учень 10-го класу Жаровський О. у 2017 р. прийняв участь у IV етапі Всеукраїнської олімпіади з історії.

Учениці Зубович-Яворська Ю. та Сорокотяга С. є переможцями програми FLEX, отримали грант на навчання в Америці протягом 2016-2017 н.р. Учениці Іванчук Х., Процай І., Застріжна М. стали призерами міської олімпіади з англійської мови «Young English Learners» серед учнів 4-х класів.

На базі НВК ім. В. Стуса були проведені міські семінари «Практичне застосування підручника «Focus» на уроках англійської мови» (16.03.2016 р.) із залученням старшого методиста міжнародного освітньо-методичного центру «Пірсон-Детернал» Роберта Хартінгена, міський науково-практичний семінар «Місце і роль елективних курсів у навчанні іноземної мови учнів старшої школи» (06.10.2015 р.), навчально-методичний семінар представниками «Oxford University Press» «Як впроваджувати i-Tools у процес навчання» (30.12.2016 р.), семінар-презентація підручника британського видавництва Pearson Diternal«Focus» (10.02.2016 р.), навчальний семінар представниками програми «Кампус Франс» та вищої освіти у Франції (23.02.2016 р.), офіційна зустріч з представниками програми «Anglija Network Europa» (Нідерланди)

Учні 9-10-х класів брали участь в україно-канадійських проектах «Our Ukrainian Cultural Reflections» «Exploring Our Cultural Background». Учні 9-11 класів пройшли курси з підготовки до екзаменів Pearson Test of English та здали пробні іспити на рівні B1-B2. Учні 7-10-их класів здавали пробні кембриджські іспити (KET, PET,FCE). Вчитель Бігун І.Б. взяла участь у Всеукраїнському конкурсі серед вчителів англійської мови «Моя Батьківщина» та отримала грант на відвідування міжнародного семінару у Греції. У рамках співпраці з Гете-інститутом вчителі Залужна А.С. та Вакшинська М.П. прийняли участь у семінарі «Інтегровані уроки німецької мови та предметів природничого циклу», який проходив у жовтні 2016 р. в м. Боржомі, Грузія.

Вчителі німецької мови приймали активну участь у всіх заходах німецького культурного центру в рамках проекту «Школи: партнери майбутнього» під егідою Гете-Інституту. Учениця Зюбрик Д. стала призером конкурсу відео-презентацій та отримала грант на відвідування міжнародного табору у Литві. Разом з учнями з Маріуполя та волонтерами з Німеччини учні ЛНВК ім. В.Стуса брали участь проекті «Захист лісів». Халак Л., Валентеєнко А., Сітарчук М., Копачинська Ю. отримали серію ворк-шопів в Німеччині, Польщі та Україні як одні з переможців конкурсів "Біженці тоді і сьогодні", «Історія моєї сім’ї».

Вчитель християнської етики Калашник Г.М. на базі гімназії провела міський семінар «Сакральне мистецтво на уроках християнської етики».

Гімназія активно співпрацює з ВНЗ «Комп’ютерна Академія «ШАГ» (учні старших класів мають можливість паралельного навчання для кращого освоєння комп’ютерних технологій), Львівським інститутом менеджменту, Суспільною Академією Наук Goethe-Institute, Twinning, НУ “ЛП” Інститут підприємництва те перспективних технологій.

Участь у міжнародних, всеукраїнських, міських та районних конкурсах та проектах:

- конкурс на знання польської мови, історії та культури Польщі, проведений спільно з викладачами Академії Суспільних Наук м. Кракова, Польща;

- «Our Ukrainian Cultural Reflrctions»;

- «Exploning Our Cultura lBackground» – українсько-канадський проект;

- «E-Twinning»- міжнародний проект «Євробаскет-2017»;

- «Сурми звитяги» ;

- «Puzzle» - всеукраїнська гра з англійської мови;

- «Соняшник» - міжнародна літературна гра;

- «Я - Європеєць» - міський конкурс-есе;

- «Книгоманія» - Всеукраїнський конкурс;

- «Збудуй місто» - міська інтелектуальна гра в рамках проекту «Самопоміч»;

-«Французька весна» - декада французької культури під егідою Французького Альянсу ;

- Міський ярмарок спорту;

- «Краєзнавець» ;

- «Мій Львів»;

- Міська акція «Колосок пам’яті» - до Дня пам’яті жертв Голодомору;

- «Безпечне життя: реальність, право, мрія»;

- «Львівська писанка» - міський фестиваль до Великодніх свят;

- «Лесине слово – пісня надії» - районний конкурс юних декламаторів;

- «Славетні імена. Іван Франко;

- «На шлях я вийшла ранньою весною»;

- Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської молоді ім. Т.Шевченка;

- Конкурс дитячого малюнку «Охорона праці очима дітей».

4 вересня 2016 р. на території навчального закладу відкрито погруддя поету і дисиденту В. Стусу.

У рамках арт-проекту «Стус. Де? Муміфікація» було поповнено матеріали до кімнати- музею» (спогади п. В. Дубаса про В. Стуса у книзі «Життя моє»), відбулася зустріч із сестрою поета п. М. Стус та відвідано могилу поета на Байковому кладовищі в м. Києві.

У рамках дослідницького проекту «Школо рідна моя» з нагоди 50-річчя від дня заснування навчального закладу було проведено цикл виховних годин, збір фото- та відеоматеріалів, інформації про цікавих, успішних та знаменитих випускників, проведено Урочисту академію «Наша справа не вмре, не загине» на сцені академічного театру ім. М. Заньковецької.

У мистецькому проекті «Франкіана» учні брали участь у міському святі Франко-фест, інсценізували казку «Лис Микита» (II премія у районному конкурсі «Побачити і почути І.Франка»), зняли відеоролик (I премія у районному конкурсі «Побачити і почути І.Франка»)

Спільно з ЗпРУ Приватбанком було проведено бізнес-проект «Фінансова грамотність» (диспут – «Економія коштів – це легко чи складно?», бізнес-квест «Детективна історія. Секрет однієї гривні», дебати «Банкіри України», урок-лекція «Вікно у банківський світ»).

За підсумками ЗНО-2016 видання «Фокус» склало рейтинг 100 кращих шкіл України, в якому ЛНВК ім. В. Стуса зайняв 57 місце.

Класична гімназія при Львівському національному університеті імені Івана Франка

Створена у липні 1992 р. як Львівська гуманітарна гімназія для юнаків. У 1999 р. заклад реорганізовано у Класичну гімназію при Львівському національному університеті імені Івана Франка.

У гімназії навчається 464 учні у 15 класах, які відповідають 5-11 класам загальноосвітньої школи. Вступ до навчального закладу відбувається на основі конкурсного відбору.

Гімназія профілюється на вивченні предметів гуманітарного циклу, а саме: іноземні мови (англійська – вивчається поглиблено, німецька, польська та класичні мови – латинська та старогрецька); історія; географія; українська мова та література. У старших класах математика вивчається на академічному рівні (4-5 годин на тиждень).

Навчання англійської мови здійснюється за навчально-методичними комплексами британських видавництв (Oxford, Cambridge, mmpublications, Oxford University Press). Випускники складають мовні іспити з англійської мови FCE, IELTS, TOEFL, Cambridge English Language Assessment, Pearson Test of English (PTE) рівня В2.

Педагогічний колектив гімназії налічує 40 вчителів. 30 із них мають вищу кваліфікаційну категорію, 10 – звання «старший учитель», 12 – звання «учитель-методист», 3 є «Відмінниками освіти України», 2 учителі нагороджені нагрудним значком «Василь Сухомлинський», 5 учителів у 2015-2016 рр. є переможцями Програми «Успішний учитель».

Гімназисти залучаються до науково-дослідницької роботи, участі в предметних олімпіадах, конкурсах, стають їх призерами. У навчальному закладі щорічно проводяться районні, міські та всеукраїнські науково-дослідницькі конференції старшокласників («Постать Степана Бандери в українській історії. Погляд молоді», «Наука і релігія: точки дотику», «70 років УПА – від особистостей до боротьби за волю України», «Відкривачі коду геніальності Шевченка», «Роль митрополита Андрея Шептицького у національному вихованні, освіті та становленні української державності» тощо).

У гімназії функціонують 2 комп’ютерні класи (стаціонарний та переносний), фізичний кабінет із мультибордом та сучасним обладнанням, 3 мультимедійні кабінети, актова зала, спортивний та тренажерний зали, бібліотека, фонд художньої літератури якої налічує близько 24000 примірників і щороку оновлюється завдяки благодійній акції випускників гімназії «Рідній alma mater на згадку».

У позаурочний час гімназисти мають змогу займатися у таких гуртках: шаховий, стрільби з лука, основ самозахисту (карате), туристично-краєзнавчий, інтелектуальних ігор «Що? Де? Коли?» Також у гімназії діє Центр військово-патріотичного виховання «Галичина».

Кілька років поспіль випускники гімназії отримують високі бали у ЗНО з української мови та літератури, історії України, англійської мови, математики, хімії та біології. Усі гімназисти стають студентами вищих навчальних закладів України та країн Європи.

З часу проведення ЗНО, за його результатами, гімназія входить до 10 кращих закладів Львова і у двадцятку найкращих закладів України.

Львівська академічна гімназія

Заснована декретом цісаря Австро-Угорщини Йосифа ІІ від 24 жовтня 1784 року гімназія як складова частина Львівського університету отримала назву Цісарсько-королівська академічна гімназія при Цісарсько-королівському університеті для русинів. Мовою викладання до 1849 р. була латинська, згодом – німецька.

У 1946 році гімназію було реформовано в середню загальноосвітню школу №1. У 1992 році Перша львівська гімназія гостинно відчинила двері для нового покоління гімназистів. У 1995 році з метою відновлення історичної назви Першу львівську гімназію перейменовано у Львівську академічну гімназію при НУ «Львівська політехніка».

Згідно зі Статутом Львівська академічна гімназія при Національному університеті «Львівська політехніка» – це загальноосвітній навчальний заклад ІІ-ІІІ ступеня для обдарованих та здібних дітей, який забезпечує базову загальноосвітню підготовку, що включає розвиток дитини як особистості з урахуванням її нахилів, інтересів, здібностей, а також її самовизначення, саморозвиток, самореалізацію з подальшим навчанням у вищому навчальному закладі.

Головна мета гімназії - виховання інтелектуальної та свідомої еліти української нації, всебічний розвиток особливостей на засадах християнської моралі в умовах становлення та розвитку української національної школи. Набір учнів в 1-і гімназійні класи відбувається на конкурсній основі. Гімназія створює сприятливі умови для повноцінного морального, психологічного, фізичного розвитку школярів, формує творчо мислячі особистості, впроваджує та апробує нові форми та методи навчання. В 1(5)-5(9) класах зміст освіти включає поглиблені знання з математики, англійської мови, знання з латини, другої іноземної мови, основ комп’ютерної грамоти.

За результатами зовнішнього незалежного оцінювання впродовж останніх 10 років Львівська академічна гімназія ввійшла в «золоту сотню» навчальних закладів України. А в 2016 році у рейтингу загальноосвітніх закладів за результатами зовнішнього оцінювання гімназистів увійшла у 20 найкращих закладів України.

Одним із пріоритетних напрямків у системі роботи Львівської академічної гімназії є виявлення, навчання та розвиток обдарованих гімназистів. З метою активізації цієї роботи, урізноманітнення форм і методів навчання та виховання дітей з раннім інтелектуальним розвитком у гімназії систематично проводиться ряд заходів для обдарованих дітей: шкільний етап предметних олімпіад із базових дисциплін; сприяння підготовці та участі переможців шкільних предметних олімпіад в олімпіадах наступних рівнів; сприяння підготовці та участі гімназистів в захисті науково-практичних робіт Малої академії наук; залучення до участі гімназистів в районних та міських науково-практичних конференцій захисту науково-дослідних робіт; проведення шкільних конкурсів та виставок творчих та проектних робіт гімназистів, спрямованих на виявлення та самореалізацію обдарованих дітей; робота гуртків, додаткових групових та індивідуальних занять для обдарованих дітей; забезпечення умов для художньої самодіяльності учнів. Щороку гімназія посідає перше місце серед навчальних закладів Галицького району за підсумками міських учнівських олімпіад. Гімназисти - постійні призери та переможці ІІІ-го етапу Всеукраїнських олімпіад. У 2017 році гімназисти призери ІV-го етапу Всеукраїнських олімпіад з історії та географії. Активну участь гімназисти беруть у роботі Малої академії наук та Малої технічної академії наук при Національному університеті «Львівська політехніка». Випускники гімназії впродовж останніх п’яти років виборюють перемогу в заключному етапі конкурсу захисту науково-дослідницьких робіт МАН. І все це завдяки добре налагодженій науково-методичній роботі.

На базі Львівської академічної гімназії систематично проводяться міські науково-практичні конференції серед них: «Видатні імена учених і педагогів Галичини» (секції математики та природознавства, 2007), «Педагоги Української академічної гімназії у Львові», (2008), «Гімназії Львова – берегині української мови та духовних багатовікових надбань, спадкоємиці історичної пам’яті» (2010), «Шевченкові стовпи» - духовна основа світу» (2014 р.), «Розвиток національної освіти і педагогічної думки в Україні на зламі XIX – XX ст.» (2015 р.), «Пророк у своїй вітчизні» (присвячена 160 річниці з дня народження І.Франка, 2017 р.).

Виховна робота закладу реалізується за такими напрямками: національно-патріотичним, правовим, моральним, естетичним, трудовим, екологічним, фізичним, роботою з обдарованою молоддю, профорієнтаційною роботою, учнівським самоврядуванням.

У гімназії велика увага приділяється роботі молодіжно-патріотичної організації „Пласт”. Багато учнів є активними її членами. З метою підвищення їхньої активної життєвої позиції, залучення до громадської та благодійної роботи на базі закладу систематично проводиться вишкіл пластунів станиці „Львів Пласт НСОУ”.

Учнівське самоврядування є організацією, яка складається з учнів, створена учнями й існує для учнів. З ініціативи представників самоврядування було організовано міський фестиваль, присвячений 20-річчю з дня створення музичного гурту «Океан Ельзи».

Парламент ЛАГ активно співпрацює з громадськими організаціями: «Пласт», «Спадщина», «Юнацтво», «AIESEC», Студентським братством НУ «Львівська політехніка», «Непротоптана стежина».

У Львівській академічній гімназії існує шкільний друкований орган «Світ гімназії», учасники редколегії якого є постійними переможцями Міжнародного та Обласних конкурсів серед друкованих шкільних видань. У 2016 році гімназисти перемогли у конкурсі учнівських проектів Friendly School з проектом «Радіо-ЛАГ», який впроваджений у життя.

Львівська академічна гімназія протягом багатьох років бере участь у різноманітних Міжнародних проектах, відкриваючи таким чином для дітей світ нових можливостей, знайомств та знань. Пізнаючи нові країни, діти не лише дізнаються багато нового і цікавого, а й отримують можливість розкрити себе з іншої сторони, показати свої таланти та вміння.Серед країн, з якими співпрацює Львівська академічна гімназія, є Польща, Німеччина, Швейцарія, Португалія, Туреччина та багато інших. З кожним роком з’являється все більше нових проектів, завдяки яким гімназисти та їхні вчителі знайомляться з новими країнами, людьми, а також відкривають для цілого світу свою країну – Україну.


Поділіться з Вашими друзьями:

Схожі:

Довідка Львівська гімназія «Євшан» заснована у 2001 році шляхом реорганізації сш №79 з поглибленим вивченням математики iconКонтрольні роботи з геометрії для класу з поглибленим вивченням математики за програмою: «Програма для – класів з поглибленим вивченням математики. – Інформаційний збірник мону, №16,17, червень 2008 року»
«Програма для – класів з поглибленим вивченням математики. – Інформаційний збірник мону, №16,17, червень 2008 року»
Довідка Львівська гімназія «Євшан» заснована у 2001 році шляхом реорганізації сш №79 з поглибленим вивченням математики iconДипломи рік закінчення Навчальний заклад, спеціальність 1994
Кз «Спеціалізована школа із поглибленим вивченням іноземних мов І ступеня гімназія №11 м. Дніпродзержинська» портфоліо педагогічної...
Довідка Львівська гімназія «Євшан» заснована у 2001 році шляхом реорганізації сш №79 з поглибленим вивченням математики iconСучасна освіта Новограда-Волинського-2014 Зміст Інформаційно-методичний центр 2 Навчально-виховний комплекс «Гімназія ім. Лесі Українки – школа І ступеня»
Спеціалізована школа І-ІІІ ступенів №4 з поглибленим вивченням окремих предметів та курсів «Школа сприяння здоров’ю» 8
Довідка Львівська гімназія «Євшан» заснована у 2001 році шляхом реорганізації сш №79 з поглибленим вивченням математики iconМикола Вороний. «Євшан-зілля»
Мета: ознайомити учнів із життєвим шляхом Миколи Вороного, змістом твору «Євшан-зілля» та його історичною основою, літературознавчим...
Довідка Львівська гімназія «Євшан» заснована у 2001 році шляхом реорганізації сш №79 з поглибленим вивченням математики iconЗвіт директора Голопристанської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів з поглибленим вивченням предметів філологічного та природничо-математичного циклів Голопристанської
Звіт директора Голопристанської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів з поглибленим вивченням предметів філологічного та природничо-математичного...
Довідка Львівська гімназія «Євшан» заснована у 2001 році шляхом реорганізації сш №79 з поглибленим вивченням математики iconАнна-Марія Богосвятська Людмила Ковальова
Зарубіжна література 8 клас для загальноосвітніх навчальних закладів з поглибленим вивченням філології
Довідка Львівська гімназія «Євшан» заснована у 2001 році шляхом реорганізації сш №79 з поглибленим вивченням математики iconЛьвівська політехніка
Укл. Воловець Я. В., Клімковський М.І. – Львів: Видавництво Державного університету “Льівська політехніка”, 2001. – с
Довідка Львівська гімназія «Євшан» заснована у 2001 році шляхом реорганізації сш №79 з поглибленим вивченням математики iconНавчальний посібник розрахований на учнів профільних класів суспільно-гуманітарного напряму, ліцеїв, гімназій, навчальних закладів з поглибленим вивченням права, вчителів історії та правознавства

Довідка Львівська гімназія «Євшан» заснована у 2001 році шляхом реорганізації сш №79 з поглибленим вивченням математики iconВикористання інноваційних технологій на уроках німецької мови та в позакласній роботі для навчання говоріння
Тернопільська спеціалізована школа №17 імені Володимира Вихруща з поглибленим вивченням іноземних мов
Довідка Львівська гімназія «Євшан» заснована у 2001 році шляхом реорганізації сш №79 з поглибленим вивченням математики iconПлан роботи тернопільської спеціалізованої школи з поглибленим вивченням іноземних мов на 2016-2017 навчальний рік
Розділ І. Організаційні заходи щодо реалізації Закону України "Про загальну середню освіту"


База даних захищена авторським правом ©biog.in.ua 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка