Довідка про походження назви міста Офіційна символіка Структура населенняСкачати 77,97 Kb.
Дата конвертації09.02.2018
Розмір77,97 Kb.
ТипКонспект


Конспект ознайомчого заняття ‟Наше рідне місто – Чернівціˮ

  1. Історична довідка про походження назви міста

  2. Офіційна символіка

  3. Структура населення

  4. Економічні показники

Слайд 1‟Наше рідне місто – Чернівціˮ

Вихователь: Добрий день, діти! Сьогодні ми з вами станемо мандрівниками і відправимось у цікаву подорож. А мандрувати ми будемо вулицями і площами рідного міста – міста Чернівці. Тут народились ви і ваші батьки, тут народяться і ваші діти! Ну, що, розпочнемо! Нещодавно наше місто святкувало день народження, йому виповнилось цілих 605 років. Назва походить від городища, яке згадувалось як Черн на Пруті.

Колись місто офіційно називалось Черновіци, що на думку дослідників означало «новий Черн»Слайд 2 герб

Вихователь: У нашого міста є офіційні символи: герб, прапор. Герб міста складається з щита, на якому розміщена відкрита мурована брама із зубцями, що символізує відкритість чернівчан. Посеред відкритої брами розміщено державний герб України – тризуб. Під брамою дві перехрещені лаврові гілки, перев’язані стрічками.

Слайд 3 прапор

Вихователь: Прапор Чернівців складається з древка, навершя та прямокутного полотнища білого кольору із зображеним у центрі гербом міста, над яким вишито напис: «Чернівці». Під гербом дата першої писемної згадки про місто – «1408». З обох боків гербу і всі чотири кути поля заповнені рослинним орнаментом, з додаванням у кутках двох букових гілок з горішками та листочками.

Офіційний девіз сучасних Чернівців — «Спільними Зусиллями!» є україномовним варіантом стародавнього «Viribus Unitis!», право на використання якого було особисто дароване Чернівцям цісарем Австро-Угорщини Францем Йосифом. Це свідчить про особливе ставленнядо міста над Прутом.

Сучасні Чернівці не тільки ревносно зберігають та відновлюють символи і традиції минулого, а й започатковують нові. Вже 10 років, щодня о 12 годині на самий верх Чернівецької ратуші піднімається трубач у колоритному буковинському одязі, який на всі чотири сторони світу відтворює мелодію композиції «Марічка» (муз. С.Сабадаша, сл. М.Ткача 1953). Цю мелодію називають неофіційним гімном Чернівців. Давайте переглянемо відеоролик.

Відео «Марічка» у виконанні сурмача на Чернівецької ратуші

Слайд 4 логотип

До ювілею міста (2008) було затверджено офіційний логотип «Чернівці 600». Складовими ідеї емблеми слугували старовинність міста, його виняткова архітектурна спадщина та працьовитість мешканців. Кольорова гамма логотипу, представлена темно-синім та жовтим кольорами та збігається з кольорами Державного Прапора України.Слайд 5 мапа України із визначенням Чернівецької області

Чернівці розташовані на південному заході України, у східному Передкарпатті, на межі між Карпатами й Східно-Європейською рівниною, за 40 км від кордону з Румунією.

Місто розташоване в самому центрі Чернівецької області. Клімат є помірно континентальним з м’якою зимою і теплим літом. Середньорічна температура повітря становить +8,6 °C, найнижча вона у січні (-2,9 °C), найвища — в липні (+19,8 °C). Наше місто за площею не велике, близько 153 км².

Слайд 6 річка Прут

Головною водною артерією Чернівців є річка Прут у її верхній течії, яка розділяє місто навпіл. Крім того, населеним пунктом протікає шість малих річок-струмків, у межах міста знаходяться дев’ять озер.Слайд 7 озера

Слайд 8 парки

Вихователь: Чернівці вважаються «зеленим містом», значну територію якого займають парки, сквери, сади, алеї та квітники. Дев’ять об’єктів визнані пам'ятками садово-паркового мистецтва.

Чернівці — молоде місто: більша частина населення Чернівців має вік до 44 років (в 2005 році — 63,85%).

За національним складом Чернівці — поліетнічне місто. Сьогодні у Чернівцях мешкають представники 65 національностей. Серед них найбільше українців — близько 80%, росіян — до 12%, румунів — до 5%, молдован — до 2%, поляків, євреїв, білорусів — до 1%.

Економіка

Вихователь: Чернівчани – гарні господарі. У Чернівцях успішно розвивається оптова та роздрібна торгівля, промисловість та будівництво. Підприємства харчової промисловості виробляють цукор, хлібобулочні вироби, олію, м’ясо-молочну, плодоовочеву та іншу продукцію. В легкій промисловості переважає виробництво швейних, трикотажних, панчішно-шкарпеткових виробів, гумового та шкіряного взуття, текстилю. В деревообробній галузі домінують виробництво пиломатеріалів, меблів, столярних та інших виробів з дерева.

Слайд 9 Чернівецький залізничний вокзал

У Чернівцях працюють залізничний вокзал, автовокзал і міжнародний аеропорт «Чернівці, здійснюються постійні рейси, як внутрішні, так і міжнародні).Слайд 10 трамвай старовинний

Слайд 11 пам’ятка трамваю

Вихователь: Чернівці мають давні традиції громадського транспорту. Так, 70 років, від 1897 до 1967 року, в місті існував трамвай. Між іншим набагато раніше, чим у Санкт-Петербурзі. Перед вами на слайді пам’ятник трамваю, що знаходиться біля нашого залізничного вокзалу. Сьогодні перевезення пасажирів у м. Чернівці здійсню ють: тролейбуси, маршрутні автобуси, маршрутне таксі й таксі.

Слайд 12 ЧНУ,БМДУ,КТЕІ

Вихователь: Дошкільники міста відвідують 52 дитячі садки, а діти шкільного віку – сучасні гарні, великі школи. Вищу освіту в Чернівцях можна здобути в нашій гордості – Чернівецькому національному університеті імені Юрія Федьковича, який був відкритий 4 жовтня 1875 р., більше чим 125 років назад. Сьогодні в університеті навчається найкраща молодь, працює 16 факультетів.

Буковинський державний медичний університет готує різноманітних лікарів, Буковинська державна фінансова академія – фахівців з казначейської та податкової справи, фінансів.

Чернівецький торговельно-економічний інститут Київського національного торговельно-економічного університету готує спеціалістів у сфері торгівлі, ресторанного бізнесу, митної служби, економіки підприємництва, банківської і страхової справи, туризму, готельного господарства, побуту та інших ланок інфраструктури.

Слайд 13 Дитяча поліклініка

В місті функціонує 39 лікувальних закладів в тому числі: лікарні, станція швидкої медичної допомоги, поліклініки по обслуговуванню дорослого населення та дітей, стоматологічні поліклініки.Слайд 14 Чернівецький український музично-драматичний театр імені Ольги Кобилянської

Слайд 15 Чернівецький обласний театр ляльок

Слайд 16 кінотеатр

Культурне життя міста Чернівці багате і різнобарвне, має давні і славні традиції — тут діють 2 театри (Чернівецький український музично-драматичний театр імені Ольги Кобилянської, Чернівецький обласний театр ляльок), обласна філармонія, зал органної музики, численні музеї, кінотеатри, 41 бібліотека, центральний палац культури і 17 клубів відпочинку.Слайд 18 фото Софія Ротару,

Слайд 19 фото Назарій Яремчук,

Слайд 20 фото Василь Зінкевич,

Слайд 21 фото Павло Дворський,

Слайд 22 фото Лілія Сандулеса,

Слайд 23 фото Іво Бобул

Слайд 24 Анні Лорак

Слайд 25 Аліна Гросу

Вихователь: Музичне життя міста представлено обласною філармонією, в якій розпочинали свій творчий шлях народні артисти України Софія Ротару, Назарій Яремчук, Василь Зінкевич, Павло Дворський, Лілія Сандулеса, Іво Бобул, Анатолій Євдокименко, чимало заслужених артистів країни.

Вихователь: Чернівці славляться своїми музеями: Чернівецький краєзнавчий музей представляє найбільше зібрання матеріалів і артефактів природи, історії та культури Північної Буковини: колекція старих книг з унікальною Острозькою біблією, друкованою Іваном Федоровим у 1581 р.; нумізматична колекція, яка налічує понад 3 тис. монет; колекція зброї.

Слайд 26 Чернівецький обласний музей народної архітектури та побуту

Вихователь: Чернівецький обласний музей народної архітектури та побуту — музей під відкритим небом, який складається з пам'яток народної архітектури кінця XVIII – першої половини XX ст. Тут відтворене стародавнє буковинське село, де можна ознайомитися з народною архітектурою та побутом буковинців різних районів та етнографічних груп. Експозиція музею включає близько 35 споруд, перевезених з різних куточків області й відтворених у первісному вигляді з відповідним природним оточенням;

Літературно-меморіальний музей Ольги Кобилянської

Літературно-меморіальний музей Юрія Федьковича

Меморіальний музей Володимира Івасюка

Музей авіації і космонавтики.

Слайд 27 Панорама

Вихователь: У вересні 2009 року в Чернівцях відкрився центр розваг «Панорама-Чернівці» — тут працюють льодовий майданчик, боулінг, 2 більярдні зали, скеледром, зал лазерних боїв, кілька дитячих кімнат відпочинку, а також арт-кафе, 2 кінотеатри.

Вихователь: Швидко пролетів час, ми з вами так багато дізнались! Але я точно знаю, що це лише маленька частина історії та сучасності нашого міста! А так хочеться дізнатись більше! А давайте я запрошу вас на прогулянку рідним містом. Домовились, в наступний вівторок – гайда на екскурсію!

Використана література:

Валигура К. Чернівці. Фотоальбом. — К., 1980

Гусар Ю. Розумний С. Чернівці. Фотопутівник. — К., 1991

Гусар Ю.Сяйво життя: книга спогад про Почесного громадянина м. Чернівців П. М. Каспрука / Юхим Гусар. - Чернівці: Місто, 2000.- 129 с.: іл.

Гусар Ю. Розвідник Микола Кузнєцов у Чернівцях / Юхим Гусар. - Чернівці: Буковина, 1990.- 24 с.

Гусар Ю. Зірки не гаснуть (серія "Золоті імена Буковини) / Юхим Гусар. Чернівці: Правдивий поступ,2003.- 100 с,іл.

Гусар Ю. Буковинський календар. Ювілеї - 2008. Словник-довідник / Юхим Гусар.- Чернівці: Правдивий поступ, 2008. - 128 с.

Гусар Ю. Чернівці. Вулицями старого міста / Юхим Гусар.- Чернівці: ВІЦ "Місто", 2008.- 120 с.

Демченко В., Місевич В. Чернівці. — Ужгород: Карпати, 1975

Енциклопедія українознавства. У 10-х томах. / Головний редактор Володимир Кубійович. — Париж; Нью-Йорк: Молоде життя, 1954—1989.

Кайндль Р. Історія міста Чернівці. — Чернівці, 2003

Ковтун В. В., Степаненко А. В. Города Украины: Экономико-статистический справочник. — К.: Вища школа, 1990. — С. 259—261.

Колодій В. Чернівці. Путівник по місту. — Ужгород: Карпати, 1967

Комарницький А. Чернівці. — К., 1965

Лашкевич М., Бойко І. Запрошуємо на екскурсії Чернівцями. Путівник. — Чернівці, 2008

Новицький Л., Тимощук В. Чернівці. Довідник-путівник. — Чернівці, 1959

Новосівський І. Місто Чернівці. Укр. нац.-культ. і політ. центр Буковини //Буковина — її минуле і сучасне. — Париж—Філядельфія—Детройт, 1956

Селезінка В. Місто моєї любові. Ч. 1. — Чернівці, 2002

Селезінка В. Місто моєї любові. Ч. 2. — Чернівці, 2006

Танащик Д. Чернівці. Художнє видання. — Чернівці, 2005

Тимощук Б. Твердиня на Пруті. З історії виникнення Чернівців. — Ужгород: Карпати, 1978

Українська радянська енциклопедія. В 12-ти томах / За ред. М. Бажана. — 2-ге вид. — К.: Гол. редакція УРЕ, 1974-1985.

Чеховський І. Прогулянка Чернівцями та Буковиною. Путівник. — К., 2007

Gronich J. Album von Czernowitz. — Чернівці, 1925

Шевченко Г. Чернівці. Легенди і перекази старого міста / Георгій Шевченко. - Чернівці: Місто, 2012. - 48 с.; іл.

Kaindl R. Geschichte von Czernowitz von der ältesten Zeiten bis Gegenwart. — Чернівці, 1908

Sternberg H. Zur Geschichte der Juden in Czernowitz. In Geschichte der Juden in der Bukowina. — Тель-Авів, II, 1962Wickenhauser F. Bochotin Oder Geschichte der Stadt Cernäuz und ihren Umgegend. — Відень, 1874
Каталог: attachments -> article -> 29651
article -> Проблема особистості людини у творчості А. П. Чехова
article -> Позакласний захід із світової літератури На гостину до ювіляра
article -> Люботинський професійний ліцей залізничного транспорту
article -> «Сто років з Андрієм Малишком»
article -> Рими. Андрій Малишко «Вихопивсь дощик поміж заграв»
article -> “Слов’янство поки що дало світові в кінематографі одного великого митця, мислителя і поета Олександра Довженка”, зазначав Чарлі Чаплін
article -> Схеми. Таблиці 9 клас новий час
article -> Опорна схема


Поділіться з Вашими друзьями:

Схожі:

Довідка про походження назви міста Офіційна символіка Структура населення iconДовідка про соціально-економічний розвиток міста Ромни за січень серпень 2014 року Місто Ромни економічний І культурний центр Сумської області, розташоване в 100 км
Місто Ромни економічний І культурний центр Сумської області, розташоване в 100 км від обласного центру. Територія міста – 0,2868...
Довідка про походження назви міста Офіційна символіка Структура населення iconІсторія рідного краю (Балаклійщини)
Мета: Поглибити знання студентів про історичне минуле, історію заснування, походження назви, відомих людей Балаклійщини
Довідка про походження назви міста Офіційна символіка Структура населення iconРозпорядження 22. 05. 2013 м. Рівне №355-р Про проведення ХІ загальноміського відкритого Рейтингу популярності " Гордість міста"
З метою стимулювання громадської й творчої активності населення міста як нового демократичного інституту не тільки індивідуальних,...
Довідка про походження назви міста Офіційна символіка Структура населення iconУроку. Відомості про кількість населення в давні часи. Кількість і густота населення, їх територіальні
Практична робота №3. Побудова графіка зміни кількості населення за певний період
Довідка про походження назви міста Офіційна символіка Структура населення iconРозпорядження міського голови 24 04 2007р. 615-р Про проведення V загальноміського відкритого Рейтингу популярності "Гордість міста"
З метою стимулювання громадської й творчої активності населення міста як нового демократичного інституту не тільки індивідуальних,...
Довідка про походження назви міста Офіційна символіка Структура населення iconПорядок денний
Про хід виконання заходів Програми правової освіти населення міста Обухів на 2015-2018 р р за 2017 рік
Довідка про походження назви міста Офіційна символіка Структура населення iconРозпорядження міського голови від 24 квітня 2008 року №732-р Про проведення VІ загальноміського відкритого Рейтингу популярності "Гордість міста"
З метою стимулювання громадської й творчої активності населення міста як нового демократичного інституту не тільки індивідуальних,...
Довідка про походження назви міста Офіційна символіка Структура населення iconДніпропетровський педагогічний коледж Дніпропетровського національного університету
Ова. Омоніми, синоніми, антоніми, пароніми; їх різновиди. Загальні І власні назви. Поняття про ономастику. Склад лексики з погляду...
Довідка про походження назви міста Офіційна символіка Структура населення iconПоходження та рання історія міста Катеринослава

Довідка про походження назви міста Офіційна символіка Структура населення iconМико́ла Іва́нович Вави́лов
Ан СРСР І ан урср[1], краще всього відомий з ідентифікації центрів походження культурних рослин. Присвятив своє життя вивченню І...


База даних захищена авторським правом ©biog.in.ua 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка