Галина Малик. «Незвичайні пригоди Алі в країні Недоладії». Повість-казка сучасної дитячої письменниці Мета



Скачати 104,55 Kb.
Дата конвертації30.07.2017
Розмір104,55 Kb.

Галина Малик. «Незвичайні пригоди Алі в країні Недоладії». Повість-казка сучасної дитячої письменниці
Мета: подати короткі відомості про життя та творчість Галини Миколаївни Малик, ознайомити школярів із змістом казки; розвивати вміння переказувати твір, читати уривки, уміння характеризувати героя, аналізувати його вчинки; розвивати творчі здібності, фантазію; формувати дбайливе ставлення до свого життя, до інших людей, виховувати щирість, відкритість.

Обладнання: презентація, портрет, ілюстрації, експрес-зошит, смайлики, довідник

Тип уроку: засвоєння нових знань
Хід уроку

І. Організаційний момент (побажання учнів) Побажання учням гарного настрою, позитивного спілкування, активної роботи
ІІ. Актуалізація опорних знань

З раннього дитинства нас супроводжують казкові герої. Казка – це чарівна країна. Це давній і мудрий порадник. Це вона дає нам перші уявлення про добро і зло, правду і кривду, чесність і справедливість.



Запитання до класу:

- Що ж таке казка?

- Які види казок ви знаєте?

-Назвіть ознаки казок?

- Яка казка називається літературною?

-Назвіть літературні казки та їх авторів?


ІП.Оголошення теми, мети і завдання уроку

Сьогодні нас знову чекає подорож у світ казки.



  • Що ви очікуєте від уроку? Про що хотіли б дізнатися?

Вас чекає зустріч з новими персонажами, ви будемо аналізувати їхні вчинки, давати їм характеристику, розвивати свої творчі здібності і фантазію.

-Подивіться, до нас хтось завітав. Як вас звати?

Аля: Здрастуйте. Мене звуть Галина, а батьки називають Алею.Я вже до цього звикла.Я не люблю робити справи до кінця! Все мені набридає. Нещодавно потрапила до країни Недоладії. Там я зустріла дивних мешканців.Про те, що зі мною трапилося, дізналася письменниця Галина Малик, моя тезка, і написала повість –казку про мої пригоди.Я хочу додому, допоможіть повернутися.


  • Як ви , діти, думаєте, ми зможемо Алі допомогти?Отже, я бачу, що ви готові до нової подорожі казкою? А з чого ж почати мандрівку?. Звичайно, зі знайомства з автором, дивовижною жінкою, яка в одному інтерв’ю зазначила: « Для того, щоб писати для дітей, треба просто бути щасливою людиною.Адже звідки, як не з себе, можна дістати весь той прекрасний казковий світ, якого в реальності не існує!»


Подивіться презентацію і дайте відповіді в експрес-зошиті
1У.Вивчення нового матеріалу

1.Творчий портрет письменниці
2.Рефлексія

-Якою ви побачили письменницю?Своє враження визначте одним означенням (прикметником)



3.Робота з теорією літератури

Художні твори бувають різних видів. Багато жанрів ви вже знаєте. Пригадайте їх (міфи, легенди, перекази, казки) Сьогодні ми познайомимося з новим жанром –повістю-казкою.



Повість –це великий розповідний прозовий твір, у якому широко змальовано життя однієї або кількох героїв протягом тривалого або важливого за подіями часу. Повісті властиві такі ознаки: прозова мова, великий обсяг, декілька героїв, розповідь про події.

4.Заповнення Діаграми Вена (експрес-зошит)

5.А тепер настав час для казки «Незвичайні пригоди...»

-Чи сподобалася вам казка? Чим саме?

-Про що розповідається у казці?

6.Словникова робота

Ви звернули увагу на окремі слова: картатий –тканина або одяг з квадратними візерунками

Плотвичка – назва риби

Завважити- примітити

Лантух- мішок

Гаптований- вишитий

Отетеріло – розгублено

Зазіхати – намагатися заподіяти шкоду комусь

Промимрити –говорити тихо і невиразно

Наглий –несподіваний, раптовий

7.Бесіда

-Якою перед вами постає головна героїня?Прочитайте її портрет (2 розділ)

-Чому Аля потрапила до країни Недоладії?

-Як ви думаєте, чи правильно робила дівчинка?

-Чому країна має таку назву? (« Незакінчене речення»- зошит)

- Хто живе в країні Недоладії

8.Заповнення таблиці «Мешканці країни Недоладії»

-Давайте познайомимося ближче з одним із мешканців країни Недоладії



9.Читання казки в особах ( розділ 3)

10.Робота з прислів’ями, приказками

Знайдіть прислів’я, що розкривають характер Алі.

Відстанеш годиною – не здоженеш родиною.

Будь господарем своєму слову.

Без охоти нема роботи.

Вік живи – вік учись.
Косо, криво, аби живо. Стук-грюк, аби з рук.
-Чи добре чи погано робила Аля?

-Чи маєте ви спільні риси з Алею?


11.Інформаційне гроно до образу Алі
12.Рольова гра «У картинній галереї»(діти розповідають про малюнки)

-Як ви думаєте, чи зможе Аля повернутися додому? Що їй треба для цього зробити?

- Про це ви дізнаєтеся, прочитавши наступні розділи повісті.
У. Систематизація та узагальнення вивченого матеріалу ( у зошиті)

1.Дослідження- відновлення

Установити послідовність подій у тексті.

1.Поява чоловічка у червоному ковпаку.3

2.Аля знайомиться з Недоладьком. 5

3.Алі перехотілося вишивати рушника. 1

4.Аля у своїй кімнаті. 2

5. Дівчинка потрапляє у Недоладію. 4 6.Аля разом з Недоладьком йде у столицю Недоладії –Недоград.


2.Тренінг «Найкмітливіший»

Пригадайте, які справи треба було завершити в казці, щоб...

*зробити бабусі приємне (довишивати рушника)

*звільнити країну від Першого недорадника (домалювати йому голову)

*допомогти недоладянам..


3.Вікторина «Таємнича валіза»

Кому належить валіза за переліком речей, які там знаходяться:

1.моточок червоних ниток, стрічка, рушник (Аля)

2.червоний ковпачок, зелений черевик, червоні шнурки (Недочеревик)

3.шкіряний капелюшок з півнячою пір’їною (Недоладько)

4.взуття, комірець, краватка, шнурки, волосся, гудзик(мешканці країни)

5.шкіряна безрукавка, штани з різними по довжині холошами (Недоштанько)


У1. Підсумок уроку(оцінювання)

  • Чого вчить казка?

  • Завжди треба доробляти справи, а не полишати їх незавершиними.Треба боротися з власними лінощами.І пам’ятайте, що найкраща справа та, що має результат.

  • Бажаю саме вам цього!


УП.Рефлексія(настрій)
УШ.Домашнє завдання: прочитать 10 розділів, намалювати малюнок або сенкан до слова Недоладія


Слайд 2

1964 року родина переїхала в селище Середнє поблизу Ужгорода. Дитинство та юність майбутньої письменниці були радісними та спокійними. Вона гарно вчилася в школі, мала веселий характер, почуття гумору і ... не збиралася бути письменницею.


Слайд 3

Своє 1 знайомство з книгою Г.Малик запам’ятала на все життя. Це сталося у день народження, коли мама зробила малій Галинці диво-подарунок – збірку «Українські народні казки», яка стала для неї «і букварем, і розвагою, і цілим новим світом»


Слайд 4

Почала писати, коли навчалася у школі. Перший вірш написала у 5 класі на конкурс, присвячений пам’яті Т.Шевченка.Отримала 1 премію Перший вірш було надруковано в газеті «Закарпатська правда», коли Галині було 14 років. Звався він «Осінь»


Слайд 5

Закінчивши школу, вона вступила на філологічний факультет Ужгородського університету, працювала коректором у міській друкарні, потім – у Закарпатській обласній науковій бібліотеці. У 1991- головний редактор видавництва «Закарпаття». З 1998 р. вона – видавець та редактор журналу для дітей «Віночок». Зараз працює головним редактором Закарпатської філії видавництва «Знання» (м.Київ)


Слайд

Видала 52 книги для дітей – поезію, прозу, переклади. Авторка книжок для дітей:

«Страус річкою пливе» (1984)

«Незвичайні пригоди Алі в країні Недоладії»

«Неслухняний дощик» (1989)

«Незвичайні пригоди Алі»(1997)»

«Злочинці з паралельного світу»

«Пантлик і Фузя»

«Пригоди Іванка і Беркутка» та інші.

Галина Малик – член Національної спілки письменників України з 1991 року.


Заповнення схеми
Рефлексія

-Якою ви побачили письменницю?Своє враження визначте одним означенням (прикметником)

Робота з теорією літератури

Художні твори бувають різних видів. Багато жанрів ви вже знаєте. Пригадайте їх (міфи, легенди, перекази, казки) Сьогодні ми познайомимося з новим жанром –повістю-казкою.



Повість –це великий розповідний прозовий твір, у якому широко змальовано життя однієї або кількох героїв протягом тривалого або важливого за подіями часу. Повісті властиві такі ознаки: прозова мова, великий обсяг, декілька героїв, розповідь про події.

Заповніть

А тепер настав час для казки «Незвичайні пригоди...»

-Чи сподобалася вам казка? Чим саме?

-Про що розповідається у казці?


Словникова робота

Ви звернули увагу на окремі слова: картатий –тканина або одяг з квадратними візерунками

Плотвичка – назва риби

Завважити- примітити

Лантух- мішок

Гаптований- вишитий

Отетеріло – розгублено

Зазіхати – намагатися заподіяти шкоду комусь

Промимрити –говорити тихо і невиразно

Наглий –несподіваний, раптовий

-Якою перед вами постає головна героїня?Прочитайте її портрет (2 розділ)

-Чому Аля потрапила до країни Недоладії?

-Як ви думаєте, чи правильно робила дівчинка?

-Чому країна має таку назву? (« Незакінчене речення»- зошит)

- Хто живе в країні Недоладії
Схема

Мешканці→



Давайте познайомимося ближче з одним із мешканців країни Недоладії

Читання казки в особах ( розділ 3)

Автор

Аля Недоладько

Робота з прислів’ями, приказками
Знайдіть прислів’я, що розкривають характер Алі.

Відстанеш годиною – не здоженеш родиною.

Будь господарем своєму слову.

Без охоти нема роботи.

Вік живи – вік учись.
Косо, криво, аби живо. Стук-грюк, аби з рук.

-Чи добре чи погано робила Аля?

-Чи маєте ви спільні риси з Алею?


Інформаційне гроно

Аля⁄→


Рольова гра «У картинній галереї»(діти розповідають про малюнки)

-Як ви думаєте, чи зможе Аля повернутися додому? Що їй треба для цього зробити?

- Про це ви дізнаєтеся, прочитавши наступні розділи повісті.
Систематизація та узагальнення вивченого матеріалу ( у зошиті)-відновлення

1.Дослідження- відновлення

Установити послідовність подій у тексті.

1.Поява чоловічка у червоному ковпаку.3

2.Аля знайомиться з Недоладьком. 5

3.Алі перехотілося вишивати рушника. 1

4.Аля у своїй кімнаті. 2

5. Дівчинка потрапляє у Недоладію. 4 6.Аля разом з Недоладьком йде у столицю Недоладії –Недоград.


2.Тренінг «Найкмітливіший»

Пригадайте, які справи треба було завершити в казці, щоб...

*зробити бабусі приємне (довишивати рушника)

*звільнити країну від Першого недорадника (домалювати йому голову)

*допомогти недоладянам..


3.Вікторина «Таємнича валіза»

Кому належить валіза за переліком речей, які там знаходяться:

1.моточок червоних ниток, стрічка, рушник (Аля)

2.червоний ковпачок, зелений черевик, червоні шнурки (Недочеревик)

3.шкіряний капелюшок з півнячою пір’їною (Недоладько)

4.взуття, комірець, краватка, шнурки, волосся, гудзик(мешканці країни)

5.шкіряна безрукавка, штани з різними по довжині холошами (Недоштанько)


Підсумок уроку(оцінювання)

  • Чого вчить казка?

  • Завжди треба доробляти справи, а не полишати їх незавершиними.Треба боротися з власними лінощами.І пам’ятайте, що найкраща справа та, що має результат.

  • Бажаю саме вам цього!




  • Рефлексія(настрій)


Домашнє завдання: прочитать 10 розділів, намалювати малюнок


Тема уроку. Узагальнювальне слово при однорідних членах речення
Мета уроку: поглибити знаня учнів про однорідні члени речення, навчити розрізняти узагальнювальні слова при них, будувати схеми речень, розставляти розділові знаки після узагальнювального слова або перед ним; розвивати комунікативність, спострежливість; виховувати пошану до українських народних традицій, позитивне ставлення до життя

Тип уроку: комбінований

Обладнання: картки підручник, тлумачний словник, епіграф

Людина, яка думає тільки про себе і шукає в

усьому свою вигоду, не може бути щасливою.

Сенека

Хід уроку



І.Перевірка домашнього завдання

1.Робота з картками

2. Перевірка домашньої вправи 146.
П. Настановчо-мотиваційний етап

Забезпечення емоційної готовності.

Усміхніться один одному!

-Що очікуєте від сьогоднішнього уроку?


Я хочу дізнатися...

Мені цікаво було б зрозуміти...

Для мене важливо переконатися...


Користуючись цими фразами, учні записують на аркушах у формі листочків, які чіпляються до «Дерева очікувань».
Ш.Оголошення теми, мети уроку

1У.Актуалізація опорних знань

1.Робота з епіграфом (пояснення змісту, розділових знаків між ОЧР).
У.Вивчення нового матеріалу

Запитання до класу

-Яким одним словом можна назвати?

1.Лелеки, горобці, синиці, граки.

2.Липа, береза, сосна, ясен.
Гра «Назви одним словом». До поданих слів доберіть узагальнювальне слово.

1.Ріки, ставки, озера – водойми.

2.Дніпро, Південний Буг, Кошова – ріки

3.Вугілля, нафта, газ- корисні копалини

4.Чебрець, ромашка, звіробій – лікарські трави

5.Лобода, осот, пирій - бур’яни

6.Малина, полуниця, смородина –ягоди

7.Вовк, лисиця, ведмідь – звірі
Евристична бесіда


У нашому саду ростуть різні фруктові дерева

  • Що ви розумієте під словами різні фруктові дерева?

  • Який розділовий знак потрібно поставити після слова дерева, коли далі пояснюється сливи, вишні, груші?

    На подвір’ї, у полі, на лузі лежить сніг.

  • Чи можна обставини замінити УС?

  • Давайте це слово скрізь запишемо після ОЧР. Як змінилося речення? Що в з ньому з’явилося? Який розділовий знак треба поставити?


Робота з таблицею

Робота з підручником (§14, с.92,95) Самостійна робота в парах. Читаючи, позначте олівціем на полях, що вам відоме, що нове, що здивувало.

(Позначки: +знаю, - нове ? здивувало)

Розкажіть про розділові знаки при УС, наведіть приклади.
У1. Закріплення здобутих знань

Робота з підручником. Виконання вправ 162(усно), 160.

Творче конструювання (вправа 160)

Коментоване письмо (вправа 167)
УП.Підбиття підсумків

Бесіда

-Які слова називаються УС?



-Які розділові знаки вживаються в реченнях з УС?

Рефлесія «3:2:1»

3-те, що зацікавило; 2-хотілося зрозуміти краще; 1-буду використовувати в житті

УШ. Домашнє завдання: §14, вправа161(10-12),164(7-9),166(4-6)
Каталог: download -> version
version -> Зміст Біографія
version -> Методичні рекомендації щодо вивчення світової літератури в загальноосвітніх навчальних закладах у 2010-2011 навчальному році
version -> Методичні вказівки для роботи студентів розроблені відповідно до робочої програмою дисципліни "Історія української культури" для студентів денної форми
version -> Ведуча: Дивися, безкрайнєє, синєє небо, Стоїть над землею, неначе шатро. Воно посилає любов нескінченну І щиро дарує надію й любов ведуча
version -> Курс лекцій Кесоттеїкіесі Ьу Ле Міпізігу о Есіисаіїоп аз а Іехі-Ьоок ґог зішіепуз оґЬізіогісаі зресіііііез оґШе
version -> Розділ І. Лексичне значення іменника лексичні групи іменників ключові питання
version -> Від особистості письменника або особистості героя літературного твору до особистості учня
version -> Павленко Марина «Русалонька із 7 – В. В тенетах лабіринту»


Поділіться з Вашими друзьями:

Схожі:

Галина Малик. «Незвичайні пригоди Алі в країні Недоладії». Повість-казка сучасної дитячої письменниці Мета iconУрок української літератури в 5 класі Галина Малик
Повість-казка «Незвичайні пригоди Алі в країні Недоладії». Морально-етичні проблеми в казці: добро І зло, відповідальність за свої...
Галина Малик. «Незвичайні пригоди Алі в країні Недоладії». Повість-казка сучасної дитячої письменниці Мета iconГалина Малик. «Незвичайні пригоди Алі в країні Недоладії». Проблема відповідальності людини за свої вчинки. Формування дбайливого ставлення до свого життя, інших людей. Мета
Галина Малик. «Незвичайні пригоди Алі в країні Недоладії». Проблема відповідальності людини за свої вчинки. Формування дбайливого...
Галина Малик. «Незвичайні пригоди Алі в країні Недоладії». Повість-казка сучасної дитячої письменниці Мета iconХроніка культурного життя Сумської області за травень 2015 року (За матеріалами преси та неопублікованими документами) Театрально-концертне життя «Незвичайні пригоди лікаря Айболитя та його друзів»
«Незвичайні пригоди лікаря Айболитя та його друзів» – так називалася прем’єра балету-казки в Сумському обласному академічному театрі...
Галина Малик. «Незвичайні пригоди Алі в країні Недоладії». Повість-казка сучасної дитячої письменниці Мета iconЗірка Мензатюк. «Таємниця козацької шаблі» пригодницька повість сучасної письменниці
Дорохіна С. М., у читель української мови та літератури Дудчанського загальноосвітнього об´єднання «дитячий садок – школа І-ІІІ ступенів...
Галина Малик. «Незвичайні пригоди Алі в країні Недоладії». Повість-казка сучасної дитячої письменниці Мета iconВітауте Жилінскайте подорож у тандадрику
Пригодницька повість-казка литовської радянської письменниці, лауреата Державної республіканської премії Литовської рср про казкову...
Галина Малик. «Незвичайні пригоди Алі в країні Недоладії». Повість-казка сучасної дитячої письменниці Мета icon"даніель дефо. Життєвий І творчий шлях письменника. „Життя й незвичайні та дивовижні пригоди робінзона крузо"
Тема уроку: ”даніель дефо. Життєвий І творчий шлях письменника. „Життя й незвичайні та дивовижні пригоди робінзона крузо”
Галина Малик. «Незвичайні пригоди Алі в країні Недоладії». Повість-казка сучасної дитячої письменниці Мета icon— беззаперечний класик сучасної української дитячої літератури (30. 01. 1930)— беззаперечний класик сучасної української дитячої літератури
А ще той Вася мені сказав, що від дощу все росте. І я довго простоював під дощем, підставляючи струменям свою грішну руду голову....
Галина Малик. «Незвичайні пригоди Алі в країні Недоладії». Повість-казка сучасної дитячої письменниці Мета iconУрок 1 Тема. Даніель Дефо та його роман "Життя І незвичайні та дивовижні пригоди Робінзона Крузо"
Тема. Даніель Дефо та його роман “Життя І незвичайні та дивовижні пригоди Робінзона Крузо”
Галина Малик. «Незвичайні пригоди Алі в країні Недоладії». Повість-казка сучасної дитячої письменниці Мета iconКафедра світової літератури
Специфіка чоловічого образу в романі Д. Дефо «Життя й незвичайні та дивовижні пригоди Робінзона Крузо»
Галина Малик. «Незвичайні пригоди Алі в країні Недоладії». Повість-казка сучасної дитячої письменниці Мета iconПрочитати повість Марка Твена «Пригоди Тома Соєра»



База даних захищена авторським правом ©biog.in.ua 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка