Григір Тютюнник. Духовний світ людини (за твором "Три зозулі з поклоном")



Скачати 52,34 Kb.
Дата конвертації30.07.2017
Розмір52,34 Kb.

ГОЛОВНЕ УПРАВЛІННЯ ОСВІТИ І НАУКИ

ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ

ПРОФЕСІЙНИЙ ГІРНИЧИЙ ЛІЦЕЙ М.КОМСОМОЛЬСЬКА



Розробила викладач

української літератури

Андрусишена Галина

Миколаївна


м. Комсомольськ, 2010 рік

Тема: Григір Тютюнник . Духовний світ людини (за твором "Три зозулі з поклоном")

Мета:

Навчальна: познайомити учнів з біографією письменника, поглибити поняття про новелу; допомогти учням розкрити погляди письменника на життя, удосконалювати навички учнів аналізувати прозові твори малих жанрів, усвідомити ідею твору;

Виховна: виховувати в учнів доброту, уміння співчувати та співпереживати, вдячність письменнику за його чудові твори.

Розвивальна: розвивати мислення, уміння доводити свою думку, складати розповідь, обирати головне та використовувати його у власному житті

Тип уроку: засвоєння нових знань

Вид уроку: урок-проект

Методи роботи на уроці: презентації учнівських робіт, проблемно-пошукові, тест-контроль знань учнів за комп’ютером

Форми роботи: диференційовано-групова

Обладнання: комп’ютерний комплекс, портрет письменника, його твори, електронний підручник, бюлетені, буклети.

Міжпредметні зв’язки: математика, біологія, людина і суспільство

Хід уроку

І. Організаційна частина. Мотивація роботи на уроці
Оголошення теми, мети та завдань уроку
Група учнів поділена на підгрупи. Кожна підгрупа отримала за тиждень завдання до проекту на тему: Духовний світ людини







І підгрупаБібліографи працювала над біографією письменника,

ІІ підгрупа Буклетісти створювала буклет “Яке місце займає любов в житті людей?”

ІІІ підгрупаПубліцисти створювала публікацію “Любов - це талісман ”

ІV підгрупа – Дослідники досліджувала питання «Чи можна відчувати людину, як рана сіль?»

ІІ. Актуалізація опорних знань
Запитання до учнів

  • Що таке новела?

  • Хто з українських письменників звертався до цього жанру? ( М. Коцю- бинський, В. Стефаник, Г. Косинка, Г. Тютюнник)

ІІІ. Сприйняття й засвоєння нового матеріалу

1. Слово викладача.

Григір Тютюнник - людина великого серця. Для нього ідеалом завжди були "доброта, самовідданість і милосердя людської душі"... Герої його творів звичайні люди, чуйні й добрі, з щедрою душею, здатні на глибоке, вірне кохання. Більшість творів письменника - новели. Та в цих невеликих оповіданнях талановитий письменник створив колоритні - незабутні образи простих людей.



2. Виступ учнів І підгрупи. Презентація «Людина великого серця»

(всі інші учні повинні в зошит записати основні дати з життя письменника, які будуть з’являтись на екрані)







ІV. Осмислення матеріалу
Слово викладача

Про Григора Михайловича і його твори написано вже багато досліджень, та, мабуть, ще нікому не вдалося розгадати Тютюнників феномен: як на кількох сторінках умістити думки та образи цілого роману, як у краплині відобразити світ.



Вправа “Мозковий штурм”

На дошці зображений трикутник.

Скажіть, які асоціації виникають у вашій уяві? Як ви думаєте, що він може символізувати, як стосується нашого уроку



  • життєву дорогу;

  • зіткнення доль;

  • конфлікт, який необхідно розв’язати;

  • геометричну фігуру;

  • темряву, безвихідь.


Слово викладача

Кохання - це прекрасне почуття. Воно залишає слід на все життя. Але приходить воно до кожного по-різному. Часто в житті не двоє, а троє. Хто зайвий, а хто ні? Як це вирішити?

У Григора Тютюнника є запис у щоденнику “Іноді я відчуваю людину, як рана сіль?” от і наші дослідники намагались зрозуміти, чи можна так відчувати людину?

Презентація учнів ІV підгрупи









Бесіда з учнями


  • Що відчував до Марфи Михайло?

  • Якими рисами наділив його автор?

  • Що розповідав Михайло про своє життя в "Сибірі неісходимій"?

  • Хто в новелі наділений милосердям, здатністю розділити чужий біль, як власний?

  • Яке місце любов займає в житті людей?

Виступ учнів ІІ – групи(презентація буклету «Яке місце любов займає в житті людей?»)

Запитання до учнів:

  • Який біографічний момент у новелі? (Батька Григорія Тютюнника як ворога народу було заарештовано в 1937 році. Із Сибіру батько так і не повернувся. Родина не отримала навіть відомостей про дату смерті й місце поховання.)

  • - Які символи використані у творі? Група учнів мала домашнє завдання: прочитати народні пісні, у яких використано образ зозулі, слово "три").

Записати в зошит

  • Новела Григора Тютюнника – це насамперед біль, страждання за людину.

  • В основі новели автобіографічні моменти.

  • Новела в перекладі з італійського означає новина.

  • Будь-яка новела – лаконічна, стисла, відображає один епізод з життя людини, в основі має надзвичайно загострений конфлікт

Слово викладача

В. Винниченко сказав: "Кохання приходить зразу, в один момент, і може одійти з такою ж раптовістю і несподівано. Любов приходить помалу, "приходить непомітно, стає господинею і одходить трудно, з муками, з смертю".



Учні ІІІ підгрупи презентують публікацію “Любов – це талісман ”

Записати в зошит

  • Любов – почуття, незалежне від волі, бажання, воно ніби дається якоюсь вищою силою, тому має лишатися поза осудом чи запереченням.

  • Будуючи своє щастя, не треба переступати через чиїсь почуття.

V. Підсумок уроку

Узагальнююча бесіда.

  • Який же ідейний зміст твору? (Утвердження добра, гуманізму, уславлення великої любові - найсильнішого почуття, даного Богом).

  • Чи можливий інший кінець у розв’язці конфлікту між героями новели?

  • Чи часто таким чином розв’язують конфлікти в житті?

VІ. Оцінювання робіт учнів.

VІІ. Домашнє завдання

Написати твір-роздум: “Як висвітлюється проблема пошуку людського щастя у творах українських та зарубіжних класиків літератури.”

Поділіться з Вашими друзьями:

Схожі:

Григір Тютюнник. Духовний світ людини (за твором \"Три зозулі з поклоном\") iconУрок, проведений в 11 а класі Учитель Романчук М.І. м. Димитров 2014р
Тема. Григір Тютюнник. Новела «Три зозулі з поклоном». Образ любові як втілення високої християнської цінності
Григір Тютюнник. Духовний світ людини (за твором \"Три зозулі з поклоном\") iconГригір Тютюнник."Три зозулі з поклоном ". Коротко про письменника."Вічна" тема "любовного трикутника" в новелі
Завдання: Учні повинні знати й розповідати найголовніші відомості про письменника, знати зміст новели,вміти визначати тему твору,його...
Григір Тютюнник. Духовний світ людини (за твором \"Три зозулі з поклоном\") iconЛекція Тема. Григір Тютюнник. Загальний огляд творчості. Новела «Три зозулі з поклоном»: вічна тема краси кохання, роль художньої деталі в розкритті характеру, ідеї твору
Допомогти розкрити «секрети» майстерності письменника; розвивати навички визначення теми твору, його жанру, провідної думки, вміння...
Григір Тютюнник. Духовний світ людини (за твором \"Три зозулі з поклоном\") iconКонтрольна робота з дисципліни «Історія української літератури»
Автобіографічність І біографізм оповідань та повістей Григора Тютюнника (“Три зозулі з поклоном” тощо). Притчевість, емблематичність...
Григір Тютюнник. Духовний світ людини (за твором \"Три зозулі з поклоном\") iconУрок №1 Тема. Григір Тютюнник.
Мета: ознайомити учнів із творами письменника (назви творів, їх тематика ); розвивати вміння відчувати красу людей; збагачувати внутрішній...
Григір Тютюнник. Духовний світ людини (за твором \"Три зозулі з поклоном\") iconГригір Тютюнник. Цікавий епізод із дитинства письменника. Автобіографічна основа повісті «Климко» Мета
Григір Тютюнник. Цікавий епізод із дитинства письменника. Автобіографічна основа повісті
Григір Тютюнник. Духовний світ людини (за твором \"Три зозулі з поклоном\") icon«Григір Тютюнник. „Дивак\. Допитливий, чуйний, добрий хлопчик Олесь, його жага пізнати світ природи, уміння фантазувати, уявляти. Гідна поведінка Олеся як позиція особистості»
Учитель української мови І літератури сзош І-ІІІ ступенів з поглибленим вивченням іноземних мов смт. Залізці
Григір Тютюнник. Духовний світ людини (за твором \"Три зозулі з поклоном\") iconТема. Григір Тютюнник. «Климко» Мета
Методи І прийоми: бесіда, робота з підручником, ейдос-конспект,тзн, технологічна карта уроку
Григір Тютюнник. Духовний світ людини (за твором \"Три зозулі з поклоном\") iconУроку №1 : Живописець правди, оборонець добра Григір Тютюнник. Життєвий і творчий шлях письменника, цікавий епізод з його життя
Система уроків з української літератури за новою програмою для 7-го класу по темі
Григір Тютюнник. Духовний світ людини (за твором \"Три зозулі з поклоном\") iconГригір Тютюнник
Народився 5 грудня 1931р в с. Шилівка на Полтавщині в селянській родині. Під час війни жив у свого дядька на Донбасі. Навчався 1947...


База даних захищена авторським правом ©biog.in.ua 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка