Гусейнов Григорій ДжамаловичСкачати 154,13 Kb.
Дата конвертації09.07.2017
Розмір154,13 Kb.
Гусейнов Григорій Джамалович народився 23 серпня 1950 року в м. Помічна

Кіровоградської області. Закінчив Одеський державний університет (факультет української філології). Працював залізничником, журналістом у газетах Миколаївської та Дніпропетровської областей. Засновник і головний редактор журналу "Кур’єр Кривбасу" (Кривий Ріг), який виходить з березня 1994 року.

Лауреат літературних премій ім. І.Огієнка (1996), "Благовіст" (2000), ім.

В.Ястребова (2002), Фундації Антоновичів (США, 2002), ім. В.Винниченка (2003), ім.

В.Підмогильного (2004), ім. В.Стуса (2005), Національної премії України ім. Тараса

Шевченка (2006), премії Ліги українських меценатів ім.Є.Чикаленка (2011).Засновник Мистецької премії "Глодоський скарб" (2006). Ініціатор створення Товариства азербайджанської культури в Кривому Розі.

Член Національної Спілки письменників України (з 1996 року).

Пише українською мовою.

Історією Криворіжжя й літературним та культурним минулим краю займається близько двадцяти років. За його редакцією 1997 року вийшла книжка найстарішого українського письменника Івана Шаповала "Козацький батько" (Кривий Ріг), присвячена постаті історика Дмитра Яворницького. Підготував до друку антологію поезії "Крицевий край" (у трьох книгах).

В антології "На землі, на рідній... Легенди та перекази Криворіжжя" (у семи книгах, 2000-2005) вперше зібрано народні оповідання, перекази, записані в гірничому краї в різні часи, роздуми істориків та краєзнавців про минуле Криворіжжя та Придніпров'я, художні твори українських літераторів, що здебільшого сьогодні не відомі чи забуті, а також тексти, підготовлені безпосередньо для цих збірників.

Співавтор книги "Сяєво жар-птиці: Антологія літератури для дітей та юнацтва Придніпров'я (1883-2008)" (2009, Дніпропетровськ).Співавтор аудіокниги “Письменники Дніпропетровщини – шкільним бібліотекам” (2012, Дніпропетровськ).

Автор книг "Незаймані сніги" (1993, 2010, Кривий Ріг), "Чаша ювеліра Карла Фаберже" (1995, Дніпропетровськ), "Станційні пасторалі: Сповідь дитинства " (1999, 2005, Кривий Ріг), "На землі на рідній..." (у трьох томах) (2000, Кривий Ріг), "Господні зерна" (у десяти томах) (2000-2005, Кривий Ріг, Дніпропетровськ), "Тіні забутого парку. Малюнки з уяви" (у двох книгах) (2007, Львів), "Піщаний Брід та його околиці" (2007, Дніпропетровськ), "Повернення в Портленд" (2011), “Одіссея Шкіпера та Чугайстра”(2015).


Гусейнов Г. Як на колгоспному полі [Текст] / Г. Гусейнов // Літературна Україна.-2011.-29 грудня.-С.4.

Творчі плани та знакові події 2011 року.
Спілка має стати модерною організацією [Текст] // Червоний гірник.-2011.-30 листопада.-С.1.

Григорія Гусейнова обрано на посаду секретаря Національної спілки письменників України.
Слабошпицький М. Пошуки втраченого часу, або Про “неореалізм” Григорія Гусейнова

[Текст] / М. Слабошпицький // Літературна Україна.-2011.-27 жовтня.-С.8.
Від “Станційних пасторалей” - до вершин літературного Олімпу [Текст] // Літературна Україна.-2010.-

2 вересня.-С.2.

Слабошпицький М. З мрії про хату, повну книжок ...: кілька уваг до літературної біографії Григорія Гусейнова [Текст] / М. Слабошпицький // Літературна Україна.-2010.-26 серпня.-С.6.
Гусейнов Г. Чаша ювеліра Карла Фаберже [Текст] / Г. Гусейнов. – Дніпропетровськ, 1995. – 402 с.

На сторінках книжки Григорій Гусейнов знайомить читача з постаттю класика чуваської літератури Мішші Сеспеля, доля якого виявилася значною мірою пов'язана з Криворіжжям. Автор розповідає про останнє місце перебу-вання в Україні після повернення з еміграції українського поета Миколи Вороного. Не менш цікавою й глибоко дослідженою є оповідь про трагічну долю криворізького інженера Володимира Мухіна.

Зі сторінок книги постає трагічна постать інтелігента у страшні тоталітарні часи.
Цінність оповідей Григорія Гусейнова полягає у їх насиченій документальності. І разом з тим автор залишає простір для подальшого пошуку, для поглиблення розпочатих досліджень. Міркування свої автор читачеві не

нав'язує, а запрошує його у співбесідники.


Книга розрахована на широке коло читачів.

Гусейнов Г. Станційні пасторалі : сповідь дитинства [Текст] / Г. Гусейнов. – Кривий Ріг : Видав. дім, 1999. - 264 с.

Книга українського письменника Григорія Гусейнова – це лірична сповідь про дитинство свого героя, особливості життя на степовому півдні України. Книга, в якій читач не знайде карколомних сюжетів і загадкових подій, відтворює світ шести-семилітньої дитини, що народилася й живе в повоєнні роки далеко від великих міст. Автор оповідає, як відбувалося становлення особистості повоєнного покоління. Загострене почуття справедливості, вразливість часто змушують героя книжки почуватися серед однолітків «білим граком»; несприйняття зла визначає вчинки маленької людини. Жорстокий світ дорослих болісно віддзеркалюється в дитячій душі.
Бібліографія.

Слапчук В. Незаймані пташині гнезда / В. Слапчук [Текст]// Київ.-2001.- №11-12.-С163-164.

На землі, на рідній [Текст] : антологія / упоряд. Г.Гусейнов. – Кривий Ріг : Видав. дім, 2000-2012. Кн.1: Легенди Криворіжжя. – 224 с.
Кн.2: Легенди Криворіжжя. – 288 с.
Кн.3: Легенди Криворіжжя. – 288 с.
Кн.4: Біля витоків:
літературні та документальні

твори з історії гірничого краю. – 352 с.

Кн. 5 : На древньому Кизикерменському тракті – 359с.
Кн. 6 : Несказанно прекрасні краї... Літературні та документальні твори з історії гірничого краю. – 359 с.
Кн. 7 : Крізь товщу минулого. – 376 с.


В антології "На землі, на рідній..." вперше зібрані народні опові-дання, перекази, повір’я, записані в гірничому краю в різні часи. Тут подано маловідомі факти про минуле Криворіжжя та Придніпров’я, які зацікавлять читачів.
Праця стала результатом багатолітньої пошукової роботи: чергові томи книги виходили протягом майже десяти років. Збірка містить різноманітні матеріали, що дозволяють провести комплексне дослідження місцевої топоніміки, створити цілісну картину історичного розвитку нашого краю, відобразити специфіку регіону, показати його здобутки у різноманітних галузях.
Своєрідно доповнюють антологію "На землі, на рідній..." художні твори, написані в різні часи українськими літераторами й сьогодні забуті чи й недоступні. Частина текстів підготовлена на прохання впорядника безпосередньо для цього збірника.
Гусейнов Г. Незаймані сніги [Текст] : в 3-х кн. : документальні повісті / Г. Гу-сейнов. – Дніпропетровськ : Арт-Прес, 2010.

«Розчиняйте серця і чоло», – закликав Василь Симоненко. Нова книжка українського письменника Григорія Гусейнова – це п’ятнадцять історій, що продовжують сюжети художньо-документального життєпису «Господні зерна». Вони так само змушують кожного замислитись, «розчинити серце». «Незаймані сніги» – видання досить грунтовне, добре проілюстроване, часто рідкісними світлинами, що є раритетами. За жанром – це пошукові мемуари, виразно позначені пером доскіпливого дослідника. Григорій Гусейнов чітко змальовує тодішню політичну і творчу ситуацію в Україні, зокрема, на Криворіжжі та Чернігівщині.
У першій книжці читач зустрінеться з українським філософом Дмитром Чижевським, істориком-академіком Михайлом Слабченком, корифеєм українського театру Панасом Саксаганським, знаковими для української культури поетами Леонідом Вишеславським, Іваном Іовом, Василем Діденком, Михайлом Чханом, братами-степовиками Масенками, композитором Борисом Буєвським, призабутим істориком шахів, журналістом Юрієм Семенком. У другій книжці читач побуває в місцях Жовтоводської битви, зустрінеться з корифеєм українського театру Марком Кропивницьким, князями Кантакузиними, київським губернатором Іваном Фундуклієм, Кочубеями, письменниками Дмитром Марковичем, Оленою Журливою, Олександром Семененком, Павлом Загребельним, Валерієм Юр’євим, Петром Ротачем, видавцем Юрієм Тищенком-Сірим, істориками Дмитром Яворницьким, Ільком Борщаком, анархістами Нестором Махном, Марусею Никифоровою, Анатолієм Желєзняковим…
Матеріал подається як своєрідний аналіз листувань, щоденникових записів, як зворушли-вий життєпис з уст тих, хто мав нагоду спілкуватися з людьми, які відіграли важливу роль у житті нашої країни.

Третя книжка - зустріч з художниками Георгієм та Данилом Нарбутами, Федором та Василем Кричевськими, істориками Вадимом Модзалевським, Федором Ернестом, письменниками Архипом Тесленком, Юрієм Збанацьким, Євгеном Маланюком, Арсенієм Тарковським, Ярославом Гашеком, Олексою Десняком, Михайлом Хазаном, політологом Ольгердом Іполитом Бочковським, громадським діячем Євгеном Чикаленком, інженером Степаном Тимошенком, президентом Чехо-Словаччини Томашем Масариком… Документальні повісті будуть цікавими для всіх, хто небайдужий до національної історії, культури та літератури, розрахований на широке коло читачів.Гусейнов Г. Господні зерна [Текст] : художньо-документальний життєпис в 8-ми книгах / Г. Гусейнов . – Кривий Ріг : Видав. дім, 2000 – 2004. Назва багатотомника є одним із чинників творення підтекстових смислів. Усі знають біблійну притчу про сіяча, що розсипав зерна. Вони посходили по-різному: одні впали в добре підготовлений поживний грунт – ці зійшли і дали життя рослинам; інші зійшли погано або зовсім не проросли, бо їм випала недоля впасти в неродючу землю. Зерна – то слова Господні, які по-різному сприймаються різними людьми. Читач, сприймаючи текст, вирішує для себе, що то – Господні зерна, хто їх сіяв, на який грунт вони потрапили, як і якими рослинами проросли...
«Господні зерна» – це портрети постатей доби, численні історії та колізії. У тексті поняття «доля» є знаковим рефреном. Автор зазначає, що в його дослідженні «знову все переплелося, перев’язалося, й виходить, що це не єдиний сюжет», а діалоги різних доль та життєвих реалій. Життя постає всеохопним хронотопом, у якому головною дійовою особою є постать людини.
У багатотомнику розповідається про творення добра і краси на нашій землі. Це головна для письменника тема, вона органічна для його творчості, бо відповідає його суто людській цінності.

Бібліографія.

Голобородько Я. Апокатастасис [Текст] / Я. Голобородько // Зеркало недели.-2007.-№3.-С.19.

Омелянчук І. Чи розквітне “Книжковий сад” біля сільської хати? [Текст] / І. Омелянчук // Урядовий кур'єр.- 2003.-14 червня.-С.8.

Андрусяк И. Последние тарпаны: О книге Григория Гусейнова «Господні зерна”[Текст] / И.Андрусяк //Зеркало недели.-2003.-№17.-С.19.Гусейнов Г. Сповідь дитинства. Станційні пасторалі [Текст]/ Г. Гусейнов. – Кривий Ріг : Акта, 2005. – 537 с.

В основу сюжетної лінії твору Г. Гусейнова «Сповідь дитинства. Станційні пасторалі» лягли автобіографічні події. Автор описує життя українських, молдавських, єврейських, польських родин, які свого часу проживали на території Кіровоградщини. Письменник не надає особливого значення національній належності – важливими є лише долі людей,

які жили й розбудовували країну разом. Часовий проміжок

у творі чітко не окреслено: через відсутність точних

дат виникає відчуття абстрагованості від описуваних

подій; відтак автором надається простір для

читацької фантазії.


Гусейнов Г. Тіні забутого парку. Малюнки з уяви [Текст] : в 2-х кн. / Г. Гусейнов. – Львів : Вид. Старого Лева, 2007.Книги складаються з окремих оповідань, в яких герої уявно зустрічаються з відомими діячами: Тарасом Шевченком, Лесею Українкою, Юрієм Яновським, Архипом Тесленком, родиною Симиренків, Дмитром Яворницьким, ентузіастом паркобудівництва, херсонським поміщиком Миколою Давидовим, польським композитором Каролем Шимановським.
«Тіні забутого парку…» читаються легко, із задоволен-

ням, адже в книзі подано чимало цікавих історій, де

тісно переплетені дійсне та уявне.

Гусейнов Г. Піщаний брід і його околиці: Юрко Тютюнник. Нестор Махно і Галина Кузьменко. Микола Григор'єв [Текст] / Г. Д. Гусейнов . – Дніпропетровськ : Арт-Прес, 2007 . – 490 с. : іл.

Ця книга - мандрівки слідами легендарних отаманів часів визвольних змагань в Україні (1918-1921) Юрка Тютюн-ника, Нестора Махна, Миколи Григор‘єва та багатьох інших. Навіть спроба зрозуміти, як могло трапитись, що гігантська хвиля народної революції, яка одним велетенським поривом підняла мільйони людей, так скоро зійшла на манівці, розби-лася на друзки, а пам‘ять про харизматичних українських отаманів поступово переродилася, й стали вони в свідомості українців на багато десятиліть лише бандитами та страхітли-вими головорізами. Власне це не повісті, а документальні розповіді за спогадами, документами, подорожами. Коли це читаєш тоді виникає відчуття того часу, епохи, настроїв, життя і тоді стає очевидним хто ж то такі ті люди, чого хотіли, за що боролися й за що їх народ пам'ятає. Стає зрозумілим наскільки понівечена історична пам'ять.Гусейнов Г. Повернення в Портленд [Текст] : роман у щоденниках і листах / Г. Гусейнов. – К. : Преса України, 2011. – 367 с. Роман-ретроспекція Григорія Гусейнова повертає читача в кінець шістдесятих — початок сімдесятих років минулого століття, коли міста втрачали набуті століттями обличчя, а молодь виявля-ла бунтівний характер, захоплювалася музикою «Бітлз», одягала джинси та, як і у всі часи, закохувалася, страждала і неодмінно мріяла. Реалії і настрої героїв “Портленду” безпосередні, з живими інтонаціями.
Події відбуваються в Києві, Львові, Городищі, крихітних Жулянах…
Книга написана в популярному стилі non-fiction, у формі листів і щоденників. Повістування у романі перейняте елегійно-ностальгійним відтінком, тут минуле вдивляється в сучасне, а сучасне — в минуле.

Бібліографія.

Клочек Г. Музика підтекстових смислів / Г. Клочек // Літературна Україна.-2012.-12 квітня.-С.6; 19 квітня.-С.6.

Короненко С. Шістдесяті очима інтелектуала / С. Короненко // Літературна Україна.-2012.-5 січня.-С.10.- Рец. на кн.: Гусейнов Г. Повернення в Портленд: роман / Г. Гусейнов .- К., 2011.- 367 с.


Григорій Гусейнов. «Між часом і морем», колекція невигаданих історій [Текст] . — К.: Ярославів Вал, 2013.- 720 с.: іл.

Книжку лауреата Національної премії України імені Тараса Шевченка, українського письменника Григорія Гусейнова можна витлумачити як спробу з’ясувати, чи насправді час всемірний, а вчора, сьогодні та завтра лише чергуються у безкінечному повторі, засвідчуючи плинність сущого, його випадковість та невизначе-ність.

Варто змінити незначну деталь чи потрапити в неочікувану ситуацію, розкрити текст на хтозна-ким визначеній сторінці чи випадково зустріти невідому людину й раптом побачити себе або в далекому минулому, де ти не міг жити, або в майбутньому, ще більш загадковому.

Події відбуваються в Одесі, на Київщині, Черкащині, Кіровоградщині та Херсонщині… і всюди, де є море або – час.

Бібліографія.

Дрєєва Т. “У степу ти один стоїш перед Богом, і ти — найвищий” / Т. Дрєєва // Червоний гірник.-2014.-2 січня.-С.20.

Бондаренко С. Степ — це держава / С. Бондаренко // Літературна Україна.-2013.-17 жовтня.-С.1,2.
Кіраль С. Три зозулі з поклоном для Григорія Гусейнова / С. Кі-раль // Літературна Україна.-2013.-24 жовтня.-С.6.Гусейнов Г. Одіссея Шкіпера та Чугайстра: Окупаційний роман [Текст] . – К.: Ярославів Вал, 2015.-416 с.

Нова книжка лауреата Національної премії України імені Т.Г.Шевченка, відомого українського письменника Григорія Гусейнова засвідчує відому істину, що жити ізольовано від світу, охопленого безжалісною, нещадною війною, не вдається нікому. Це драматична, з елементами фантастики, історія двох юнаків та собаки, на ім’я Чугайстер, що розгортається у степовому українському місті в часи німецької окупації.Бібліографія.

Слабошпицький М. Далеко, аж на краю війни / М. Слабо-шпицький // Літературна України.-2015.-30 липня.-С6.

Павленко Д. Одіссея, що перемагає війну / Д. Павленко // Літературна Україна.-2015.-28 травня.-С.3.

Одіссея Григорія Гусейнова // Літературна Україна.-2015.-14 травня.-С.2.


Кур'єр Кривбасу — український культурологічний часопис, який видається в Кривому Розі. Дата народження журналу - березень 1994 року. На його сторінках друкуються прозові та поетичні тексти, переклади з інших мов, літературно-критичні, мемуарні, публіцистичні, мистецтвознавчі статті.

Як видавець популярного художньо-публіцистичного часопису «Кур’єр Кривбасу» Григорій Гусейнов знаний в Україні і світі, адже журнал поширюється не тільки в Україні, але й надходить до Австралії, США, Канади, Німеччини, Польщі, Росії, Словаччини, Чехії, Білорусії, Румунії, Австрії, Франції, Швеції, Бельгії, Великої Британії, Аргентини, Бразилії.

У часописі «Кур’єр Кривбасу» друкуються матеріали з культурології, політики, народознавства. Достатньо виразним у журналі виглядає краєзнавчий аспект.

Значне місце в журналі займають маловідомі українському читачеві твори письменників-земляків, які змушені були мешкати і працювати за межами України. "Кур’єр Кривбасу" першим опублікував більшість текстів Василя Барки, Ігоря Костецького, Ємми Андієвської...

Журнал має традиційні рубрики, до яких за багато років звик читач "Кур’єра Кривбасу", - це "Проза", "Поезія", "Витоки", "Універс", "Постаті", "SCRIPTIBLE".

Систематичні покажчики змісту журналу "Кур’єр Кривбасу" публікує Міністерство освіти та культури України, разом з Національною парламентською бібліотекою. Щороку виходить 6 номерів.

Разумный А. Кривой Рог никогда не был безхозным / А. Розум-ный // Пульс.-2013.-4 декабря.-С.12.

Писатель в гостях у «Пульса».
Гусейнов Г. Лише кохання тримає нас у щасті й польоті: бесіда з письменником Григорієм Гусейновим / вела С. Короненко // Літе-ратурна Україна.- 2013.-5 вересня.-С.4.

Розмова про книгу “Між часом і морем” та творчі плани.
Вовк В. “Глодоський скарб”, Одеса та Поділля: розмова з письменником Г. Гусей-новим / В. Вовк, Л. Палій // Літературна Україна.-2013.-28 березня.-С.3.


Гусейнов Г. П'янкої юності далекий Портленд: інтерв'ю з письменником Г. Гусейновим / вела Т. Дрєєва // Червоний гірник.- 2012.-29 серпня.-С.8.

Бесіда про нову книжку “Повернення в Портленд”, яка стала кращою книгою прози 2012 року.


Гусейнов Г. Без исторического опыта нет будущего: интервью с писателем Г. Гусейновым / вел Т. Крамаренко // Домашняя газета.-2012.-22 августа.-С.7.
Гусейнов Г. “Склянка часу”, “Четвер”, “Молода Україна” та інші забуті.

Кілька зауваг до ситуації з вітчизняними літературними журналами / Г. Гусейнов // Літературна Україна.-2012.-29 березня.-С.6.


Гусейнов Г. Пишу про забутих українців: бесіда з письменником Г. Гусей-новим / вів М. Крамаренко // Червоний гірник.-2011.-12 березня.-С.2.
Гусейнов Г. Я людина українського степу: інтерв'ю з письменником Г. Гу-сейновим / вів Г. Вдовиченко // Червоний гірник.-2010.-9 вересня.-С.13.
Мой Кривой Рог: каким его видит писатель и журналист, лауреат Шевченковской премии, главный редактор газеты «Звезда-4» Григорий Гусейнов // Всё О.-2010.-№28.-С.11.
Гусейнов Г. Скіфське золото з таємничих курганів / Г. Гу-сейнов // Літературна Україна.-2009.-27 серпня.-С.2.

Спогади Григорія Гусейнова про зустрічі з Павлом Загребельним.


Бондаренко С. Скарби Гусейнова / С. Бондаренко // Літературна Україна.-2009.-26 лютого.-С.7.

Бесіда з письменником Г. Гусейновим про журнал “Кур'єр Кривбасу”.


Гусейнов Г. Ніщо й ніколи не замінить книги: бесіда з письменником Г. Гу-сейновим / вела М. Панова // Червоний гірник.-2006.-26 вересня.-С.8.

Україна. Президент (2005-.., В. Ющенко)

Про присудження Національної премії України імені Т. Шевченка: указ // Урядовий кур'єр.-2006 .-10 березня.-С.2.
Дрєєва Т. Ім'я Григорія Гусейнова зазвучало в Австралії / Т. Дрєєва // Червоний гірник.-2015.-19 березня.-С.16.

Г. Гусейнов став лауреатом літературної премії імені Дмитра Нитченка (Австралія).
Дрєєва Т. Шляхом нових звершень, цікавих задумів і гідних нагород! / Т. Дрєєва // Червоний гірник.-2015.-5 лютого.-С.4.

Г. Гусейнова нагороджено нагрудним знаком “За заслуги перед містом” ІІІ ступеня.
Дрєєва Т. На зеленій хвилі “Між часом і морем” / Т. Дрєєва // Черво-ний гірник.-2014.-25 вересня.-С.24.

Книгу Г. Гусейнова “Між часом і морем” назвали кращою у номінації “Повернуті імена” на книжковій виставці-ярмарку “Зелена хвиля” в м. Одесі.
Ткач А. Літературна премія Валерія Шевчука / А. Ткач // Літературна Україна.-2013.-19 вересня.-С.2.

“Господні зерна” - краща книжка прози 2012 року. Григорія Гусейнова нагороджено премією Валерія Шевчука.
Дрєєва Т. Книга Григорія Гусейнова — серед переможців / Т. Дрєєва // Червоний гірник.-2012.-19 вересня.-С.8.

Перемога книги “Повернення в Портленд” на львівському Форумі видавців.

Дрєєва Т. У пошуках затаєних скарбів / Т. Дрєєва // Червоний гірник.-2012.-4 липня.-С.7.Про премію “Глодоський скарб”, яку започаткував

Григорій Гусейнов.
Короненко С. Коучінг Григорія Гусейнова / С. Короненко // Літературна Україна.-2012.-21 червня.-С.1,14.

Про премію Г. Гусейнова “Глодоський скарб” та її лауреата 2012 року.
Білик та Гусейнов — лауреати премії імені Є. Чикаленка // Літературна Україна.-2011.-29 грудня.-С.2.
Бондаренко С. Глибокий карб “Глодоського скарбу” / С. Бондаренко // Літературна Україна.-2010.-22 липня.-С.8.

Літературна премія, заснована Г. Гусейновим та її лауреат 2010 року К. Москалець.
Орел С. “Глодосский клад” найден вновь / С. Орел // Зеркало недели.-2006.-№19.-С.12.

Г. Гусейнов решил израсходовать полученную Шевченковскую премию на помощь талантливым писателям Кировоградщины.


Поділіться з Вашими друзьями:

Схожі:

Гусейнов Григорій Джамалович iconБібліографічний огляд творчості письменника-земляка Гусейнов Григорій Джамалович
Гусейнов Г. Д. Незаймані сніги: оповіді пошуків та знахідок / Г. Д. Гусейнов. – Кривий Ріг: Бібліотечка «Саксагані», 1993. – 160...
Гусейнов Григорій Джамалович iconГригорій Квітка-Основ’яненко – основоположник української прози
Григорій Квітка народився 29 листопада 1778 р під Харковом у родовому маєтку Основа
Гусейнов Григорій Джамалович iconГригорій Савич Сковорода 1722-1794
Григорій Сковорода народився в сотенному містечку Чорнухи Лубенського полку, що нині на Полтавщині, у небагатій козацькій родині
Гусейнов Григорій Джамалович iconСковорода Григорій (1722—1794)
Григорій Савич Сковорода народився 3 грудня 1722 р в селі Чорнухах на Полтавщині в сім'ї малоземельного козака
Гусейнов Григорій Джамалович iconГригорій михайлович курас
Григорій Михайлович Курас: (Біобібліогр покажч.) /Скл. Т. П. Демченко, І. Я. Каганова, Л. В. Студьонова; Наук ред. О. Б. Коваленко;...
Гусейнов Григорій Джамалович iconГригорій Квітка-Основ’яненко Григорій Квітка-Основ'яненко
Через діатез у п'ятирічному віці хлопчик осліп. Зір повернувся до нього знов після відвідування Озерянського храму. Юний Квітка побачив...
Гусейнов Григорій Джамалович iconБитим шляхом через Пирятин, пішки, жадібним до знань, Григорій дістався до Києва І став одним із наполегливих І тямущих студентів
Народився письменник-просвітитель ХVII ст. Григорій Сковорода 3 грудня 1722 року в селі Чорнухи на Полтавщині, в сім‘ї Сави І паланки...
Гусейнов Григорій Джамалович iconУрок 1 Григорій Косинка (Стрілець) Життя І творчістьНовелістична майстерність митця "В житах"
Урок 1 Григорій Косинка (Стрілець) Життя І творчістьНовелістична майстерність митця “В житах” як зразок імпресіоністичної новели....
Гусейнов Григорій Джамалович iconУрок української літератури 9 клас Тема. Григорій Квітка-Основ'яненко батько української прози
Тема. Григорій Квітка-Основ'яненко — батько української прози. "Маруся" — сентиментально-реалістична повість, перший прозовий твір...


База даних захищена авторським правом ©biog.in.ua 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка