Хід уроку I. Організаційний момент



Скачати 31.22 Kb.
Дата конвертації21.03.2018
Розмір31.22 Kb.

Ганс Крістіан Андерсен «Принцеса на горошині»
Мета: ознайомити учнів із творчістю Ганса Крістіана Андерсена, вдосконалювати техніку свідомого виразного читання; вчити аналізувати прочитане; збагачувати словниковий запас учнів; розвивати зв'язне мовлення; виховувати любов до художнього слова.
Хід уроку

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

II. МОВЛЕННЄВА РОЗМИНКА

1. Робота над скоромовкою

Король орел, орел король,

У Кіндрата куртка короткувата.

2. Слухай, доповнюй!

ДІДІВ ОБІД

Казку хочете смішну?

Зараз я її почну:

Жив на світі сивий дід,

На плиті варив обід,

На кривий ослін сідав,

Що зварив, усе з’їдав.

Горщик мив і миску мив.

На плиті обід... (варив).

На кривий ослін... (сідав).

Щ о зварив, усе... (з’їдав).

Горщик мив і миску... (мив),

На плиті обід... (варив).

Ох, і хитра казка ця,

Бо не видно їй кінця.

Доки дід на світі житиме,

То усе обід... (варитиме).
III. ПЕРЕВІРКА ДОМАШНЬОГО ЗАВДАННЯ

Гра «У художньому музеї»

Діти виходять до дошки, де розміщена виставка їх робіт, коментують кожен свою роботу.
IV. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ

1. Гра «Упізнай казкового героя»

• Народилося таке —

І незграбне, і бридке,

Одиноке і нещасне!

Стало Лебедем прекрасним. (Гидке каченя)

— Чи знаєте ви автора цієї казки?

— Які ще його казки вам відомі?

2. Ознайомлення з біографічною довідкою Ганса Крістіана Андерсена (r. 151)

— Сьогодні ми ознайомимося ще з однією чудовою казкою цього славетного казкаря.


V. СПРИЙМАННЯ Й УСВІДОМЛЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ

1. Опрацювання казки «Принцеса на горошині» (с 151-153)

1) Виразне читання казки вчителем.

— Чи сподобалася вам казка?

— Що вас найбільше вразило?

2) Словникова робота.

а) Довідкове бюро.



Брама — великі ворота, переважно при монументальних спорудах.

б) Читання стовпчиків слів « буксиром » за вчителем.

Міську волоссю

уранці матрац

чутливою дванадцяти

качачого склепила

занепогодило найсправжнісінькою

— Прочитайте слова повільним темпом; нормальним; швидким.

Фізкультхвилинка

3) Читання казки учнями «ланцюжком».

4) Аналіз змісту казки з елементами вибіркового читання.

— Про що мріяв принц?

— Чим він був засмучений?

— За яких обставин принцеса з’явилася в королівському палаці?

— Який вона мала вигляд? Прочитайте.

— Як принцесі вдалося переконати всіх, що вона справжня?

— Кого в наш час називають принцесою на горошині?

5) Гра «Земля — небо».

За командою «земля» — діти нахиляються до книжки і читають текст.

За командою «небо» — піднімають голівки вгору, прибираючи вказівки від

тексту. Знову «земля» — учні очима знаходять, де вони закінчили читати.

6) Гра «Читає Незнайко».

Учитель читає, замінюючи слова, учні виправляють «помилку».

Раптом хтось постукав у міську браму, і старий слуга (король) пішов відчиняти.

У це ліжко поклали принцесу, там вона проспала (пролежала) всю ніч.

Такою ніжною (чутливою) могла бути тільки справжня принцеса.

2. Хвилинка творчості

— Яку ілюстрацію ви намалювали б до казки?


VI. ПІДСУМОК УРОКУ

— Яку казку читали на сьогоднішньому уроці?

— Хто автор цієї казки?

— Над чим ця казка змусила вас замислитися?


VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

Переказувати казку близько до тексту.

Поділіться з Вашими друзьями:

Схожі:

Хід уроку I. Організаційний момент iconУрок вивчення нового матеріалу. Хід уроку І. Організаційний момент
Мета: розповісти учням про самобутність японської культури та літератури; познайоми
Хід уроку I. Організаційний момент iconХід уроку I. Організаційний момент уроку
«рейганоміки»; розвивати вміння аналізувати, порівнювати, критично мислити, робити висновки, працювати з різноманітними історичними...
Хід уроку I. Організаційний момент iconХід уроку I. Організаційний момент
Мета: вдосконалювати навички правильного І виразного читання та літературного аналізу твору, вміння працювати самостійно; формувати...
Хід уроку I. Організаційний момент iconХід уроку I. Організаційний момент
Мета: ознайомити учнів із творчістю Тамари Коломієць; закріплювати навички роботи над художніми засобами поезії; спонукати учнів...
Хід уроку I. Організаційний момент iconХід уроку I. Організаційний момент
Мета: ознайомити учнів із творчістю Катерини Перелісної; вдосконалювати навички свідомого виразного читання віршованих творів; розвивати...
Хід уроку I. Організаційний момент iconХід уроку I. Організаційний момент
Г. Тютюнник живе у його брата на (Донеччині) Тітка, яка запропонувала у неї жити Климку після того, як він залишився самотнім. (Мотя)...
Хід уроку I. Організаційний момент iconПеребіг уроку організаційний момент. Емоційна готовність учнів до уроку
Писати твір – справа не легка І не проста, проте захоплива І цікава. Це маленька своєрідна «наукова праця», побудувати її треба логічно,...
Хід уроку I. Організаційний момент iconУрок географії в 6 класі розробила вчитель Меліхова Лариса Іванівна Тридуби 2013 Тема уроку: Літосфера. Внутрішня будова Землі
Організаційний момент. Привітання, перевірка присутності, позитивний настрій на роботу
Хід уроку I. Організаційний момент iconКонспект уроку з української мови на тему: " Складні речення із сполучниковим І безсполучниковим зв'язком "
Організаційний момент. Вступне слово вчителя. Свідоме чи несвідоме нехтування родовідними традиціями призвело до моральної бездуховності,...
Хід уроку I. Організаційний момент iconПовідомлення за схемою розгляду біографії письменника (1-8 пункти) -див додаток. Хід уроку Організаційний етап Постановка теми
Мета: Ознайомити учнів з життям І творчістю письменника, тематикою його творів. Поглибити знання засобів створення комічного з теорії...


База даних захищена авторським правом ©biog.in.ua 2017
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка