Хід уроку I. Організаційний момент



Скачати 33,28 Kb.
Дата конвертації01.05.2018
Розмір33,28 Kb.

Кожна квітка красива і неповторна. Тамара Коломієць «Нагідка»
Мета: ознайомити учнів із творчістю Тамари Коломієць; закріплювати навички роботи над художніми засобами поезії; спонукати учнів до творчості; розвивати художнє сприймання явищ природи; виховувати любов до рідного слова.
Хід уроку

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

II. МОВЛЕННЄВА РОЗМИНКА

1. Робота над скоромовкою. Гра «Дощик»

Звели чаплі гніздо із паклі.

З чорного неба крапають краплі.

У гнізді із паклі намокли чаплі.

2. Робота над чистомовкою

Ічка-ічка-ічка — ось глибока... (річка).

Ачка-ачка-ачка — пливла по річці... (качка).

Єчка-єчка-єчка — знесла вона... (яєчка).

Нят-нят-нят — навиводить... (каченят).

Чить-чить-чить — плавать діточок... (навчить).

Ічці-ічці-ічці — попливуть разом... (порічці).

3. Прочитай і посміхнись!

ПРО СТЕПАНА І СМЕТАНУ

Степану спалось непогано:

Вночі приснилася сметана.

Та при собі, немов назло,

У нього ложки не було.

А вдруге з лож кою ліг рано —

Так не приснилася сметана!
III. ПЕРЕВІРКА ДОМАШНЬОГО ЗАВДАННЯ

Учні називають, за допомогою яких художніх прийомів поет А. Камінчук створює образ весняного сонця, пухнастих вербових котиків, передає музику природи. (Порівняння, звуконаслідування)


IV. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ

— Послухайте вірш.

З цупкого аркуш а-листка

Зроблю верткого вітрячка.

Ріжки надріжу і загну,

Гвіздком до палиці припну.

Хай лопотить на вітерці,

Немов летить в моїй руці.

Хурчать крильцята вітрячка,

Немов пропелер літачка!

— Цей веселий, добрий вірш написала знана українська поетеса Тамара Коломієць. З її творчістю ми почнемо ознайомлення сьогодні на уроці.
V. СПРИЙМАННЯ Й УСВІДОМЛЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ

1. Біографічна довідка

— Тамара Опанасівна Коломієць народилася в місті Корсунь-Ш ев-

ченківський на Черкащ ині. Мати багато працювала, тому вихованням дів­

чинки займалася бабуся. Тамара виросла «у пелені бабусі Ганни», яка була

в міру релігійною, керувалася здоровим глуздом і прислухалася до народної

мудрості. Ці риси характеру вона передала внучці. Неписьменна баба Ганна

знала напам’ять майже весь «Кобзар» і часто його цитувала.

Мама дівчинки працювала лікарем. Дідуся і татка, на жаль, уже в ран­

ньому дитинстві у дівчинки не було: дідуся забрала громадянська, а татка —

Друга світова війна. Але був ще маленький братик, якому доводилося влас­

норуч майструвати вітрячки, літачки та кораблики.

Тамара Опанасівна належить до покоління, дитинство якого було пере­

рване війною. Ще до війни дівчинка вміла читати. А потім усі підручники за­

мінив «Кобзар» та бабусині козацькі й чумацькі сумовиті пісні, казки,

загадки, лічилки, яких вона знала безліч.

Фізкультхвилинка

2. Опрацювання вірша Тамари Коломієць «Нагідка» (с. 97-98)

1) Виразне читання вірша вчителем.

— Який настрій цього вірш а? (Добрий, ласкавий, ніжний)

2) Словникова робота.

Читання стовпчиків слів на одному диханні.

Коса біда

руда одна

ромашки чорнобривці

білявенькі дивуються

гарнесенька чудуються

3) Виразне читання вірша учнями «ланцюжком».

4) Аналіз змісту вірша з елементами вибіркового читання.

— Якими ви уявляєте квіти з прочитаного вірша?

— Зверніть увагу на виділені слова.

— Який настрій був у нагідки? Чому? Чи варто було їй журитися?

— Продовжіть міркування: «Авторка у вірш і доводить, щ о кожна квітка

красива, до того ж неповторна і цим особливо цінна. Так само...».

5) Робота в групі.

За прочитаним віршем поставити міні-виставу.

3. Творче завдання. Малювання квітки

VI. ПІДСУМОК УРОКУ

— Який вірш вивчали на сьогодніш ньому уроці?

— Хто його автор?

— Щ о нового ви дізналися про поетесу?



VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

Вивчити вірш напам’ять.
Каталог: wp-content -> uploads -> 2015
2015 -> Зарубіжна література
2015 -> Тест №1 микола вороний. Олександр олесь. Павло тичина. Максим рильський. Богдан ігор антонич. Володимир сосюра
2015 -> Озповідає про своє життя Рим 1996 Генеральний Дім Дочок Милосердя Каносіянок Via Stazione Ottavia, 70 00135 Roma Назва оригіналу
2015 -> Ю. О. Матвієнко, С. В. Матвієнко еміль крепелін. До 160-річчя з дня народження
2015 -> FHI-25.docx [александър абт биография фигурист]
2015 -> Навчальний посібник За загальною редакцією ректора Національної академії Служби безпеки України
2015 -> Програма всеукраїнської наукової конференції " історія степової україни XVII хх століття"


Поділіться з Вашими друзьями:

Схожі:

Хід уроку I. Організаційний момент iconУрок вивчення нового матеріалу. Хід уроку І. Організаційний момент
Мета: розповісти учням про самобутність японської культури та літератури; познайоми
Хід уроку I. Організаційний момент iconХід уроку I. Організаційний момент уроку
«рейганоміки»; розвивати вміння аналізувати, порівнювати, критично мислити, робити висновки, працювати з різноманітними історичними...
Хід уроку I. Організаційний момент iconПеребіг уроку організаційний момент. Емоційна готовність учнів до уроку
Писати твір – справа не легка І не проста, проте захоплива І цікава. Це маленька своєрідна «наукова праця», побудувати її треба логічно,...
Хід уроку I. Організаційний момент iconУрок географії в 6 класі розробила вчитель Меліхова Лариса Іванівна Тридуби 2013 Тема уроку: Літосфера. Внутрішня будова Землі
Організаційний момент. Привітання, перевірка присутності, позитивний настрій на роботу
Хід уроку I. Організаційний момент iconКонспект уроку з української мови на тему: " Складні речення із сполучниковим І безсполучниковим зв'язком "
Організаційний момент. Вступне слово вчителя. Свідоме чи несвідоме нехтування родовідними традиціями призвело до моральної бездуховності,...
Хід уроку I. Організаційний момент iconПовідомлення за схемою розгляду біографії письменника (1-8 пункти) -див додаток. Хід уроку Організаційний етап Постановка теми
Мета: Ознайомити учнів з життям І творчістю письменника, тематикою його творів. Поглибити знання засобів створення комічного з теорії...


База даних захищена авторським правом ©biog.in.ua 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка