«Хотіла б я піснею стати »Скачати 161,54 Kb.
Дата конвертації17.07.2017
Розмір161,54 Kb.

«Хотіла б я піснею стати..»

Леся Українка (1871–1913) - найславетніша українська поетеса, послідовний та енергійний борець за утворення українського народу, за його консолідацію в політичну націю. Вся сукупність її творів – це образ ідеальної землі, земного раю, що зветься «Україною». З’явився цей образ – і цілі маси людей збагнули, що вони не просто обивателі, а українці, що це звання їх зобов’язує, що їм є за що боротись і віддавати життя.

Як кожен ідеал, цей образ не може бути повністю втіленим у земному житті, але він і сьогодні зобов’язує нас випростатись і вірно служити тій високій ідеї, що зветься «Україною».Раз зійшовши зорею першої величини, її ім’я яскраво світить на осяйнім видноколі вітчизняної літератури. Вийнятковість життєвого шляху письменниці, трагічність, що важкою печаттю з дитинства лягла на її особистість, а найперше – геніальність писань, що їх вона щедро подарувала у спадок людству, глибоко хвилюють.
Пропонуємо переглянути експозицію літератури, яка присвячена 140 річниці від дня народження славетної і незабутньої Лесі Українки (Лариси Петрівни Косач),

яка народилася 25 лютого 1871 р.

Експозиція розміщена в читальному залі №1,

головний корпус університету.

Твори
Українка Л. Бояриня / Л. Українка. Гетьман Іван Виговський : роман ; драматична поема / І. Нечуй-Левицький. – К. : Наук. думка, 1997. – 336 с. — (Б-ка школяра).
Маловідома драматична поема «Бояриня» геніальної української поетеси Лесі Українки (1871-1913) написана у квітні 1910 року і вперше надрукована у журналі "Рідний край" (1914 р.). Зміст поеми пов'язаний із добою Руїни й Петра Дорошенка (XVII ст.). Складаючись з п'яти частин віршами мішаних розмірів, твір побудовано практично повністю у формі діалогів.

Названі твори передбачені шкільною програмою з української літератури.

Українка Л. Вибране. Поезії. Поеми. Драматичні твори / Л. Українка. – К. : Дніпро, 1965. – 630 с.
Леся Українка - видатна українська письменниця, віддала весь свій хист своєму народові в боротьбі за його соціальне і національне визволення.

До однотомника увійшла оригінальна поезія Лесі Українки, поеми та кращі драматичні твори. Провідною темою віршів і поем Лесі Українки є боротьба проти самодержавства («Досвітні огні», «Contra spem spero», «Сльози-перли», «Роберт Брюс, король шотландський» та iн.).

В драматичних творах поетеса виступає проти царизму («Осіння казка»), викриває експлуататорську суть релігії («В катакомбах»), осуджує капіталістичну дійсність, що нівечить людину («Лісова пісня»), таврує буржуазний індивідуалізм («Камінний господар»).

Українка Л. На крилах пісень : поезії / Л. Українка; передм. Д. Павличка, післясл., упоряд. Л. Мірошніченко, підгот. текстів, відтвор. худ. оформл. Л. Гуцало. – К. : Веселка, 1994. – 128 с.
Перша збірка поетичних творів Лесі Українки «На крилах пісень» вийшла друком у Львові на початку 1893 р. У виданні збірки брав безпосередню участь І. Франко. Йому надсилала Леся Українка частинами рукопис збірки, він наглядав за складанням книжки у друкарні Наукового товариства ім. Шевченка. Збережено формат, елементи художнього оформлення, первісну верстку (заставки, шрифти заголовків). Втручання в орфографію – незначне, фотоілюстрації – з сімейного архіву Косачів. Збірка включає 69 віршів раннього періоду творчості (до 1892 р.) та три поеми: «Самсон» (1888), «Місячна легенда» (1891–1892), «Русалка» (1885).
Українка Л. Надія : вибрані поезії / Л. Українка. – Текст укр., фр. мовами. – К. : Дніпро, 1978. – 111 с.
Народ дав Лесі Українці крила, на яких вона злетіла до вершин світового мистецтва, злетіла, але не відірвалась од землі, од коріння, що випоїло рясний садок її багатющої творчості. До збірки увійшли вірші українською та французькою мовами. Вони захоплюють читача щирістю почуттів та глибиною думки.

З історії вірша «Надія». Поетеса написала перший у своєму житті вірш під впливом звістки про долю своєї тітки Олени Антонівни Косач (в одруженні Тесленко-Приходько), засланої за участь у революційному русі.

Видання розраховане на усіх, хто любить поетичне слово.

Леся Українка. Надія.

Lesia Ukrainka. L’ESPERANCE.

Українка Л. Нехай мої струни лунають... : вибрані поезії / Л. Українка ; [упоряди. і перед. слово Н. Сташенко]. – Луцьк : Волин. обл. друк., 2009. – 224 с.
Поезія Лесі Українки – потужна складова духовної скарбниці нашого народу та світової літератури. Діапазон її лірики надзвичайно широкий, адже в ній роздуми про сенс життя і призначення людини, мрії про світлу будущину, твори про громадянську мужність, боротьбу проти духовного рабства і байдужості, місію митця і призначення мистецтва. В епіцентрі її поетичного світу - доля України. Водночас щирістю почуттів і глибиною думки захоплює читачів пейзажна та інтимна лірика поетеси.

Збірка складається із семи розділів, назви до яких дібрано за рядками творів Лесі Українки, що розкривають ідейно-тематичну наповнюваність вміщених текстів.

Видання вибраних поезій Лесі Українки «Нехай мої струни лунають...» розраховане на школярів, студентів, усіх, хто любить поетичне слово.

Тексти творів друкуються за виданнями: Українка Л. Зібр. тв. : У 12 т. К. : Наук, думка, 1975. – Т. 1.; Українка Л. Поезії (Вибрані твори). – Реґенсбург, 1946; Дивослово. – 2001. – № 2.Л. Українка. – К. : Наук. думка, 1975 – 1979. Т. 1 : Поезії / [вступ. ст. Є. Шабліовського]. – 448 с.
Видання творів Лесі Українки у 12 томах, здійснене в 1975 – 1979 роках, і посьогодні залишається найбільш повним і авторитетним виданням.

Перший том видання творів Лесі Українки в 12 томах (1975 р.) містить вступну статтю Є. Шабліовського та оригінальні поезії Лесі Українки. До видання увійшли збірки: «На крилах пісень», «Думи і мрії», «Відгуки».

Видання розраховане для школярів, студентів, аспірантів та всіх, хто

цікавиться українською літературою, зокрема творчістю Лесі Українки.

Українка Л. Твори : в 2 т. / Л. Українка ; [підгот. тексти та склав примітки Г. Г. Аврахов ; вступ. сл.: В. Коротич "Переможниця ночі"]. – К. : Дніпро, 1970. – Т. 1 : Поезії. – 1970. – 326 с.
Поезія Лесі Українки будується на протидії з одного боку – зневіри, розчарування, розпуки, а з другого – бадьорості, непокори, твердості духу. Там, де печаль переходить у радість, боління в гордий заклик до боротьби, там знаходиться сплетіння всіх важливих для поетеси нервів слова.

Збірка розрахована на широке коло читачів.
Українка Л. Твори : в 2 т. / Л. Українка. – К. : Наук. думка. Т. 1 : Поетичні твори. Драматичні твори. – 1986. – 608 с.
Долі великих ваблять здатністю вбирати прагнення, радощі й болі поколінь, одержимістю служіння народові. Раз зійшовши зорею першої величини, її ім’я яскраво світить на осяйнім видноколі вітчизняної літератури, культури взагалі.

У книзі вміщені кращі поетичні та драматичні твори.

Розрахована на широке коло читачів.

Українка Л. Твори : у 4 т. / Л. Українка. К. : Дніпро. - Т. 2 : Драматичні твори. 1981. 528 с.
До збірки увійшли такі драматичні твори: фантастична драма «Осіння казка»; діалоги «Три хвилини», «Айша та Мохаммед»; «В катакомбах»; драматичні поеми «Кассандра», «У пущі»;. драма в 5-ти діях «Руфін і Прісцілла».

Українка Л. Поезія. Драматичні твори / Л. Українка. – К. : Наук. думка, 1999. – 384 с. . (Б-ка школяра).
У книзі вміщено кращі поетичні та драматичні твори: "Давня казка", "Лісова пісня", "Одержима", "Оргія", "Бояриня", які рекомендовані програмою середньої загальноосвітньої школи з української літератури для текстуального і оглядового вивчення. Розрахована на широкий загал читачів.


Очима письменників
Забужко О. Notre Dame d'Ukraine: Українка в конфлікті міфологій / О. Забужко. – 3-тє вид., виправл. – К. : Факт, 2007. – 640 с.
Книжку можна вважати заключною частиною «дослідницької трилогії», вражаючою і інтелектуальною подорожжю крізь віки, культури та конфесії. Перші дві частини посвячені І. Франкові й Т. Шевченку, побачили світ відповідно 1992 та 1997 року. Остання книжка вийшла найоб’ємнішою із трьох томів, тому що Леся Українка завжди була «наше все» для Оксани Забужко.
Кармазіна М. C. Леся Українка / М. C. Кармазіна. – К. : Альтернативи, 2003. – 416 с. : ілюстр.
Книжка присвячена геніальній українській письменниці Лесі Українці (1871-1913). На основі документальних матеріалів висвітлюється непростий життєвий і творчий шлях поетеси, суперечливий процес її становлення як української письменниці в умовах імперської дійсності.

Книжка — це спроба відтворити гаму душевних переживань, духовних та інтелектуальних шукань Лесі Українки, збагнути сутність складних життєвих колізій, в які потрапляли герої її творів.

Розрахована на тих, кого цікавить розмаїта проблематика національного минулого, зокрема питання становлення української інтелектуальної еліти.

Костенко А. І. Леся Українка / А. І. Костенко. – К. : А.С.К., 2006. – 511 с.
Книга розповідає про долю і звитягу Лесі Українки — людини надзвичайної навіть серед рівних їй за геніальністю.

Уявлення про багатогранність легендарної постаті дає вдале поєднання відомої повісті. Анатоля Костенка з листами та іншими документальними матеріалами, пов'язаними із життям і творчістю великої поетеси.

Книга розрахована на широке коло читачів.

Костенко А. І. Співачка досвітніх вогнів / А. І. Костенко. – К. : Веселка, 1971. – 223 с.
Видання розповідає про те, як хвороблива маленька дівчинка виросла у сильну духом народну поетесу, відому далеко за межами України. Життєвий шлях Лесі Українки сповнений сміливої, впертої боротьби, а її творчість стала караючим мечем для гнобителів.

Міщенко Л. І. Політична поезія Лесі Українки. Соціальний генезис і естетична природа / Л. І. Міщенко. – Л. : Вища шк. : Вид-во Львів. ун-ту, 1974. – 195 с.
У книзі розглядається зв'язок політичної поезії Лесі Українки з конкретними подіями її часу, досліджується естетична природа політичної лірики видатної поетеси.

Видання призначене для викладачів вузів, учителів, студентів та широкого кола шанувальників поезії.

Леся Українка : життя і творчість у документах, фотографіях, ілюстраціях : альбом / авт.-упоряд. М. В. Гуць, Н. Л. Россошинська ; авт. вступ. ст. О. Гончара. – 2-ге вид., доповн. – К. : Рад. шк., 1986. – 287 с.
Альбом містить документи, фотографії, ілюстрації, уривки з художніх та публіцистичних творів і листів видатної української поетеси Лесі Українки, висловлювання про її творчість відомих письменників та дослідників, інші матеріали, які розповідають про її життя та творчий подвиг. Творчість письменниці розглядається на основі соціально-історичних подій цієї епохи. Багато документів, які містяться у книзі, вказують про активне залучення Лесі Українки в суспільне життя, близькість до пролетарського революційного руху. В альбомі розповідається про зв’язки письменниці-інтернаціоналістки з представниками прогресивної літератури у різних країнах, про її внесок у скарбницю світової культури, про вшанування пам'яті Лесі Українки.

Альбом складається з семи розділів, кожен з яких побудований за хронологічно-тематичним принципом. Друге видання книги доповнено новими матеріалами.

Книга призначена для викладачів, студентів-філологів, а також для більш широкого кола шанувальників творчості письменниці.

Леся Українка. Публікації. Статті. Дослідження : матеріали ювіл. респ. наук. конф., присвяч. сторіччю з дня народження Лесі Українки, 22-23 лют. 1971 р., Луцьк / Ін-т літератури ім. Т. Г. Шевченка АН УРСР, Ін-т мовознавства ім. О. О. Потебні ; редкол.: О. Є. Засенко [та ін.]. – К. : Наук. думка, 1973. – 267 с.
У збірнику публікуються матеріали ювілейної республіканської наукової конференції, присвяченої сторіччю з дня народження Лесі Українки. Серед проблем, яким приділили увагу доповідачі, — світогляд поетеси, зв'язки з революційними діячами того часу, окремі питання майстерності та стилю, жанрові особливості її драматичних творів тощо.

Книжка розрахована на літературознавців, викладачів літератури та мови, студентів і всіх, кого цікавить спадщина Лесі Українки.

Міщенко Л. І. Леся Українка : посібник / Л. І. Міщенко. – К. : Рад. шк., 1986. – 304 с.
У книзі висвітлюється життя та творчість видатної української поетеси Лесі Українки, аналізуються твори, які вивчаються шкільною програмою. Розкривається унікальність художнього мислення поетеси, розповідається про її літературне оточення.

Призначена для викладачів, студентів філологі та прихильників творчості поетеси .
Олійник М. Я. Дочка Прометея : роман для середнього шкільного віку / М. Я. Олійник. – К. : Веселка, 1977. – 287 с.
По-різному складаються письменницькі, як і взагалі людські, долі. Лесина ж доля незвичайна. Щедро обдарована талантом, наділена ніжним, чутливим серцем, сповненим палкої любові до людей, поетеса зазнала і великого горя: протягом усього життя її переслідувала хронічна, невигойна тоді хвороба ...

Але ніщо не могло зламати Лесю Українку, її життя — це сонячний промінь, що благовістом нового дня пробивається з темряви, і кличе, і вабить до світла. Іншої такої письменниці, борця немає у світі.


Значення творчості
Велика трійця: Тарас Шевченко, Іван Франко, Леся Українка: поезія / пер. груз., упоряд., вступ. тексти Р. Чілачава. – К. : Етнос, 2005. – 336 с.
Видання об'єднує кращі зразки поетичної творчості найвеличніших українських поетів-класиків Т. Шевченка, І. Франка та Лесі Українки.

Одна з частин видання розповідає про долю надзвичайної і геніальної людини – Лесі Українки. Дає можливість розкрити гаму душевних переживань, познайомитись з життям і творчістю великої поетеси. Поетичні тексти подано мовою оригіналу та в перекладі грузинською відомого українського й грузинського поета Р. Чілачави. Збірник ілюстрований репродукціями живописних і графічних творів Т. Шевченка, а також автографами окремих творів усіх трьох авторів, фотоматеріалами, які відображають їхній життєвий і творчий шлях.

Для широкого кола читачів.Дзюба І. М. Леся Українка / І. Дзюба // З криниці літ : у 3 т. / І. Дзюба. – К. : Києво-Могилянська академія. - Т. 3 : Літературні портрети. Дніпровський меридіан. Зі спогадів. – 2007. – С. 168–218.
У третьому томі вибраних праць Івана Дзюби подано низку літературних портретів українських письменників XIX і XX століть, спогади про діячів культури; в розділі «Дніпровський меридіан» йдеться про перегук мотивів української, білоруської та литовської літератур.

Книжка розрахована на студентів, викладачів гуманітарних дисциплін та всіх, хто цікавиться явищами української літератури.


Єфремов С. О. Леся Українка / С. О. Єфремов // Історія українського письменства : монографія / С. О. Єфремов. – К. : Феміна, 1995. – С. 524–528.
Сергій Єфремов — одна з найколоритніших постатей в українському літературознавстві. Автор понад 3000 публікацій, найбільш відомий своєю «Історією українського письменства», яка в Україні, на жаль, видана не була. А це єдина авторська робота, яка охоплює український літературний процес від давнини до 20-х років нинішнього століття. Науковий метод у ній позначений виразною індивідуальністю і точністю фахових характеристик. Застосувавши соціологічний принцип у прочитанні літературних явищ, С. Єфремов створив наукову номенклатуру українського письменства, якою з певними заувагами й донині послуговуються представники всіх літературознавчих шкіл.

Книга має неабияку цінність для науковців, учителів, студентів, учнів, усіх, хто не байдужий до українського слова

Зеров М. Леся Українка // Українське письменство XIX ст. Від Куліша до Винниченка (нариси з новітнього українського письменства) : статті / М. Зеров ; [упоряд. і наук. ред. О. Баган] ; Науково-ідеологічний центр ім. Д. Донцова. – Дрогобич : Відродження, 2007. – С. 357–398.
Микола Зеров (1890-1937) – найвизначніший класик української критики і літературознавства. До книги увійшли дві етапні його праці: «Українське письменство XIX ст.», «Від Куліша до Винниченка: нариси з новітнього українського письменства», а також статті: «Франко-поет», «Літературна позиція М. Старицького» та «Коцюбинський і Чехов». Ці студії належать до найкращих у вітчизняній науці за багатством спостережень, точністю аналізу і всебічністю фахового висвітлення тем. Написані доступно і цікаво, вони є зразковим навчальним посібником для різних категорій гуманітаріїв. Написані доступно і цікаво, вони є зразковим навчальним посібником для різних категорій гуманітаріїв.

Один з розділів присвячений геніальній українській письменниці Лесі Українці.

Видання рекомендується передусім учням старших класів шкіл і гімназій, гуманітарних ліцеїв, коледжів, студентам-філологам, літературознавцям і критикам, загалом широкому колові шанувальників і дослідників української культури.


Історія української культури : у 5 т. / Нац. акад. наук України; голов. ред. Б. Є. Патон. Т. 4, кн. 2 : Українська культура другої половини XІX століття – К. : Наук. Думка, 2005. – Розд. 1.11: Література 80–90-х років. Леся Українка. - С. 203–206.

Визначним явищем української поезії кінця ХІХ, а також початку ХХ ст. є творчість Лесі Українки (справжнє ім’я й прізвище Лариса Косач, у заміжжі – Квітка, 1871–1913). Поряд з відповідною частиною доробку І. Франка, В. Самійленка та інших сучасників вона представила один із найяскравіших різновидів поезії інтелектуального плану. Саме цій темі присвячений розділ 1.11. Історії української культури. Поетеса зростала в атмосфері високої культури та зацікавлення найважливішими питаннями своєї епохи, що панувала в сім’ї Косачів та Драгоманових. Творчості Лесі Українки притаманна тривала й багатобічна еволюція.

Видання рекомендується передусім учням старших класів шкіл і гімназій, гуманітарних ліцеїв, коледжів, студентам-філологам, літературознавцям і критикам, загалом широкому колові шанувальників і дослідників української культури.
Леся Українка // Історія української літературної критики та літературознавства. Кн. 2 : Хрестоматія: У 3-х кн. : навч. посібник / упоряд. П. М. Федченко. – К. : Либідь, 1998. – 352 с.
До другої книги хрестоматії включені належно систематизовані та прокоментовані різножанрові критичні матеріали української літератури другої половини XIX — початку XX ст. Один з розділів цієї хрестоматії присвячений незабутній Лесі Українці. Значна частина цих матеріалів взята з малодоступних нині періодичних і книжкових видань та архівних фондів. Подібне видання в Україні здійснюється вперше.

Для студентів філологічних факультетів вищих навчальних закладів.

Качуровський І. Покірна правді і красі (Леся Українка та її творчість) / І. Качуровський // Променисті сильвети : [лекції, доповіді, статті, есеї, розвідки] / Ігор Качуровський ; [передм. Михайла Слабошпицького]. – К. : Києво–Могилянська академія, 2008. – С. 53–88.
У підсумковій збірці своїх літературознавчих розвідок письменник з властивою йому неупередженістю висвітлює промінентні постаті майстрів українського слова — зокрема видатної поетеси Лесі Українки. Завдяки широті охопленого матеріалу і потужній інтелектуальній енергетиці авторського викладу книгу можна розглядати як оригінальний підручник з історії української літератури кінця XIX — XX ст. Уперше видані 2002 р. у монографічній серії Українського Вільного Університету (Мюнхен), «Променисті сильвети» через чотири роки принесли Ігореві Качуровському Шевченківську премію.

Для студентів та викладачів-гуманітаріїв, усіх, хто цікавиться історією українського письменства.
**************

Косач-Кривинюк О. Леся Українка : хронологія життя і творчости. - Нью-Йорк: 1970. - http://myslenedrevo.com.ua/files/MDr/books/1970KosachKryvynjuk.jpg


Сестра Лесі Українки Ольга Петрівна Косач-Кривинюк (1877-1945) ще в 1930-х роках, у Києві, розпочала свою працю над збиранням і упорядкуванням родинного архіву, а також над збиранням рукописів Лесі Українки, головно, її листів. Особливо наполегливо Ольга Петрівна працювала над цими матеріалами в останні два роки перед війною, а також і у важких умовах війни і еміґрації.

Хронологічну канву життя й творчості Лесі Українки та копії багатьох листів О. П. Косач-Кривинюк привезла з собою на чужину і незадовго до смерті один примірник своєї великої праці під назвою «Хронологія життя і творчости Лесі Українки» передала музеєві-архівові Української вільної академії наук, що в той час перебував в Авґсбурзі. Цей примірник УВАН привезла до Сполучених Штатів.

Наймолодша сестра Лесі Українки Ізідора Петрівна Косач-Борисова, що від 1949 року перебувала в США, проявила найбільшу ініціативу в справі видання «Хронології» та організації збирання коштів серед українців, що живуть поза межами рідної землі. Завдяки цим зусиллям велику обсягом працю видано в 1970 році, до 100-літнього ювілею поетеси.

Документальний біографічний нарис.

Видання розраховано для студентів, аспірантів, викладачів української літератури. Для всіх, хто цікавиться Лесею Українкою та історією України.

**************


Для більш докладного ознайомлення з життям та творчістю видатної української поетеси пропонуємо звертатись до наступних Інтернет-ресурсів:


  • Енциклопедія життя і творчості Лесі Українки // http://www.l-ukrainka.name/

  • Знамениті, великі, геніальні люди. Найцікавіше про них! : Леся Українка // http://100v.com.ua/uk/Lesya-Ukrayinka-person

  • МИСЛЕНЕ ДРЕВО : Леся Українка // http://www.myslenedrevo.com.ua/uk/EStore/LUkrainka.htmlПоділіться з Вашими друзьями:

Схожі:

«Хотіла б я піснею стати » iconУроку: Леся Українка. «Хотіла б я піснею стати…»
Тема уроку: Леся Українка. «Хотіла б я піснею стати…» зразок ліричної мініатюри, романтичний спосіб вираження мрій та сподівань ліричної...
«Хотіла б я піснею стати » icon«Про що я хотів би (хотіла б) розпитати Тараса Шевченка і чому». Обсяг 10 12 речень
Напишіть творчу роботу на тему «Про що я хотів би (хотіла б) розпитати Тараса Шевченка І чому». Обсяг – 10 12 речень
«Хотіла б я піснею стати » iconСценарій заходу пам’яті Небесної Сотні
Батьківщині своєю працею та стати на захист державних інтересів країни; вшанувати пам’ять героїв Небесної Сотні, прищеплювати любов...
«Хотіла б я піснею стати » iconЗ використанням інтерактивних видів навчання Докучаєвська зш І-ІІІ ст. Устинівського району Кіровоградської області
Маленька розбійниця, звертаючись до Кая, сказала: «Хотіла б я знати, чи вартий ти того, щоб за тобою бігали світ за очі»
«Хотіла б я піснею стати » iconЗапорозький марш
Адамцевич. Відомий в обробці Віктора Гуцала, що об'єднав марш з піснею про Дорошенка І сагайдачного
«Хотіла б я піснею стати » iconМоя автобіографія (після прочитання Остапа Вишні)
У день пологів я зовсім не хотіла з’являтись на світ білий. І це було не випадково, бо моє народження співпало з піком першої фінансової...
«Хотіла б я піснею стати » icon«Як стати українським супергероєм, про якого знімуть фільми й напишуть книги?»
Тема уроку: Як стати українським супергероєм,про якого знімуть фільми й напишуть книги?
«Хотіла б я піснею стати » iconЛегенда про дівчину-Україну, яку Господь обдарував піснею
Прочитати виразно текст. Яку роль у ньому відіграють безсполучникові складні речення? Які смислові відношення вони передають?
«Хотіла б я піснею стати » iconНан україни Київ україніка в бахметевському архіві колумбійського університету
Наук у США (уван). Але не варто шукати україніку виключно в україн­ських архівах – слід звертати увагу й на інші колекції. У своїй...
«Хотіла б я піснею стати » icon8 клас І. Виконайте завдання
Назвіть усі відомі вам фольклорні жанри. В чому, на вашу думку, полягає відмінність між народним переказом І легендою, думою та історичною...


База даних захищена авторським правом ©biog.in.ua 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка