Хроніка культурно-мистецького життя області за липень 2007 р. Колегія обласного управління культури, що відбулась 12 липня, розглянула питанняСкачати 83,66 Kb.
Дата конвертації27.10.2017
Розмір83,66 Kb.

Хроніка

культурно-мистецького життя області

за липень 2007 р.
Колегія обласного управління культури, що відбулась 12 липня, розглянула питання: «Про підсумки організаційно-творчої та фінансово-господарської діяльності установ культури та мистецтв у І півріччі 2007 р.» та «Про роботу відділів культури і туризму Глибоцької та Вижницької райдержадміністрації по координаційній діяльності закладів культури та кіно».


  1. Театрально-концертне життя

У Літньому театрі міста Чернівці з великим успіхом пройшов концерт популярного українського співака, лідера гурту «Воплі Відоплясова» Олега Скрипки у супроводі «Ле Гранд Оркестра». У концерті прозвучали як нові пісні, так і популярні, такі як: «Країна мрій», «Весна». Приємним подарунком для чернівчан та гостей міста стало те, що артист виконав старовинну буковинську народну пісню у власній обробці/

Також тут відбувся концерт Потапа і Насті Каменських. Потап – відомий репер, що свого часу працював у групі «Вхід у змінному взутті». Настя Каменських – володарка гран-прі дитячого фестивалю «Чорноморські ігри» 2004 року.

У готелі «Черемош» відбувся обласний конкурс інвалідів «Легінь та міс- Буковини на візку». Протягом заходу конкурсантів та гостей розважав фокусник Олександр Селезньов, дует «Скриня», учасники колективу «Черемшина», УТОС, учасники самодіяльності Клішковецької школи Хотинського району.

В актовому залі Чернівецького політехнічного технікуму відбувся вечір пам’яті буковинського письменника С.О.Філіна (Файнкіхена). Вечір зініціювали та провели представники творчої громадськості краю, обласне відділення Українського фонду культури, політехнічний та будівельний технікуми. У ньому взяли участь письменниця Тамара Севернюк, літературознавець Володимир Дячков, друзі та рідні поета. На вечорі звучали поезії та пісні на тексти С.Філіна. Власні переклади творів поета українською репрезентувала присутнім молода літераторка Тетяна Полубко.

У залі органної та камерної музики Чернівецької обласної філармонії відбувся своєрідний творчий звіт перед Україною – концерт заслужених артистів України Людмили Шапко та Павла Чоботова. Самі виконавці вже давно викладають музичне мистецтво в Туреччині, але й досі сумують за рідними Чернівцями. У програмі прозвучали твори Франца Шуберта, Ігоря Стравінського, Сергія Прокоф’єва, барокова музика.

У м. Вижниці відбувся гала-концерт міжнародного дитячого фестивалю-конкурсу пісні і танцю «Перлина Черемошу». Участь у фестивалі взяли сімсот дітей з дев’ятьох областей України та чотирьох країн Європи – Польщі, Чехії, Литви та Білорусі. Окрім народно-сценічного танцю, були представлені сучасні програми від шоу-балетів. Справжній театр на сцені продемонстрував київський ансамбль сучасного танцю «Бель-па-до» з програмою «На вітрині».

Напередодні найбільшого літнього християнського свята Івана Купала відбувся міжнародний фестиваль «Живий вогонь». Учасники фестивального дійства побачили купальське свято в селі Южинець Кіцманського району, традиції якого допоміг відтворити народний аматорський фольклорно-етнографічний колектив «Южинецькі молодички». Наступного вечора відбувся вечірній гала-концерт біля готелю «Турист» за участю місцевих та зарубіжних колективів. Свіжого вечірнього повітря для виступу потребували аматорський колектив «Тіні вогню» з Чернівців і «Театр вогню» з польського міста Піна. На буковинський фестиваль прибув народний ансамбль танцю «Ельмаз» із Красногвардійська, який представив хореографічне мистецтво кримських татар. Фрагмент весільного обряду відтворив фольклорно-етнографічний колектив «Южинецькі молодички». Українські народні пісні виконав народний фольклорний ансамбль «Червона калина» із смт Лужан Кіцманського р-ну. Купальські молдавські танці привіз народний аматорський ансамбль танцю «Ізвораш» із Глибоцького району. Та найвизначнішою фестивальною акцією став пленер художників «Живий вогонь Синьогори», організований культурно-мистецьким центром «Ватра».

У Центральному парку культури та відпочинку ім. Т.Г.Шевченка відбулося театралізоване дійство «Івана Купала». На глядачів чекала театральна вистава з купальськими обрядами. Представили її фольклорний ансамбль «Візерунки», ансамбль народного танцю «Буковина» та театр-студія «Арабеск».

У клубі “Hard Rock” відбувся рок-фестиваль “ШNU-ROCK 3” за участю гуртів «Серцевий напад» (Чернівці), «Йожики» (Івано-Франківськ), «Абздольц» (Київ).

* * *

15 липня у Чернівцях відбувся 10-й ювілейний Петрівський ярмарок, організований Чернівецькою міською радою та Чернівецькою торгово-промисловою палатою. В програмі ярмарку: виставки-продажі товарів, презентації продукції місцевих товаровиробників («Свято пива», «Світ морозива» тощо), туристичний ярмарок, розважальні, культурно-мистецькі та спортивні заходи.
  1. Музейна справа

У липні у Чернівецькому обласному художньому музеї відкрилися такі виставки:

- народного жіночого одягу із колекції відомого буковинського майстра вишивки Миколи Шкрібляка, нащадка славетної фамілії Шкрібляків, що заснувала Вижницький коледж декоративно-прикладного мистецтва. Уся колекція налічує майже 1000 зразків і є однією із найдорожчих в Україні;

- «Сльози Господні» - благодійна виставка ікон та сучасного живопису художника Олександра Козака;

- фоторобіт директора Міжнародного центру Реріха, академіка РАН Людмили Шапошінкової, яку організував культурно-мистецький центр «Агні», відомий організацією в Чернівцях виставок творів Миколи Реріха;

- «Благословенні будьмо і єдині», на якій представлено велике розмаїття робіт мистецтва вишивки, а також виставлено авторські роботи запорізьких вишивальниць, які входять у творче об’єднання «Мальва» і які є майстрами традиційної народної вишивки Спілки художників України.

У Чернівецькому обласному краєзнавчому музеї відкрилася персональна виставка «Життя та діяльність Петра Мегика».

У Центрі культури «Вернісаж» відкрилися виставки:

- архітектурних проектів (до Дня архітектора), на якій представлені роботи як досвідчених фахівців, так і студентів. Глядачам запропонували подивитися, який вигляд матиме оновлена Центральна площа міста, яким буде небачений досі старт-парк, величезний стаціонарний цирк у Чернівцях.

- індійського художника Шрі Чінмоя «Фонтан-мистецтво». Серію картин, представлених на виставці, цілком присвячено птахам. Образ птаха вже багато років посідає особливе місце у творчості художника. Для нього це метафора внутрішнього «я». Під час роботи виставки відбулися музично-поетичні вечори, концерти і лекції.

Також у «Вернісажі» відбувся міжнародний пленер «Синьогори», організований культурно-мистецьким фондом «Ватра» за участю художників з Києва, Хмельницького, Одеси, Кам’янця-Подільського, міст Криму.  1. Видавнича діяльність

«На ріках олешківських» - так називається нова поетична збірка українського поета і філолога, науковця ЧНУ ім. Ю.Федьковича Богдана Мельничука, яка нещодавно побачила світ у київському видавництві «Академвидав».
  1. Бібліотечна робота

До 12-ї річниці прийняття Декларації про державний суверенітет України в бібліотеках області відбулося ряд заходів: усні журнали: «Державні символи України» (Новоселицька ЦБС), «Герб. Прапор. Гімн» (Новоселицька ЦРБ); уроки історії: «12 річниця прийняття Декларації про державний суверенітет України» (с.Зелений Гай Новоселицької ЦБС), «На історичному шляху України» (села Остриця, Магала Новоселицької ЦБС); книжкова виставка: «Герб. Прапор. Гімн – державні символи України» (села Котелеве, Маршинці, Мамалига, Строїнці Новоселицької ЦБС); вікторина: «Чи знаєте ви історію про державні символи України» (с.Подвірне Новоселицької ЦБС).

У рамках Року української книги бібліотеками Заставнівської ЦБС були проведені заходи з популяризації української книги: виставки нової книги: «Книжкова скарбниця», «Краща книга року», «Беріть скарби книжкові в руки» (села Погорілівка, Дорошівці, Вікно, Баламутівка Заставнівської ЦБС), літературна мандрівка: «Любій малечі про серйозні речі» (села Кострижівка, Товтри, Боянчук Заставнівської ЦБС), «Творчість перевірена роками» (до 205-річчя від дня народження О.Дюма у селах Веренчанка, Товтри Заставнівської ЦБС.

До 100-річчя від дня народження Романа Шухевича у бібліотеках Чернівецької ЦБС пройшли уроки історичної правди: “Славний лицар українського народу”.

100-річчю від дня народження українського письменника Олега Ольжича бібліотеки області присвятили: години поезії, літературні подорожі: «Людина з легенди» (с.Репужинці Заставнівської ЦБС), «Незнаному воякові 100 років» (ЦРБ м.Заставна); бібліографічні огляди літератури: «Пророк нескореної України» (с.Боянчук Заставнівської ЦБС), «Муза мужності і боротьби» (Новоселицька ЦРБ); книжкові та книжково-ілюстративні виставки, виставки-персоналії: “Життя гідне наслідування”, “Той, що серце обернув у сурму” (бібліотеки Чернівецької ЦБС); «О.Ольжич і Буковина», «Поет, учений, борець» (ЦРБ м.Заставна); «Поет. Учений. Борець», «Знаний вояк України» (бібліотеки Герцаївської ЦБС); літературний вечір: «В красі неповторність і суворість» (с.Лівинці Кельменецької ЦБС); літературні портрети: «Вклонімося пам’яті велетня Духа» (села Товтри, Кострижівка Заставнівської ЦБС); вечір-портрет: «Олег Ольжич – письменник національного героїзму» (с.Валява Кіцманської ЦБС); літературні бесіди: «Буковинська сторінка в житті Олега Ольжича», «О.Ольжич – поет нової доби» (Герцаївська ЦРБ, бібліотеки сіл Хряцька, Горбово, Лунка Герцаївської ЦБС); вікторину: «Науковий та літературний доробок до Буковини»; вечір пам’яті: «Олег Ольжич – віхи біографії і творчого шляху» (ЦРБ м.Герца).

До 100-річчя від дня народження Олени Теліги були проведені літературні години, бібліографічні огляди літератури, літературні читання: «Життя, мов пісня», «Героїня національного визволення», «Олена Теліга. Життя і подвиг», організовані у бібліотеках сіл Василів, Чорний Потік, Звенячин, Товтри, Кострижівка, Кадубівці Заставнівської ЦБС, ЦРБ м. Заставна.

Заклади культури сіл Оселівка, Ленківці Кельменецької ЦБС взяли активну участь в культурно-естетичному забезпеченні святкувань Днів села, театралізованих дійствах з відродження обрядовості в купальські дні (смт Кельменці, села Росошани, Бурдюг Кельменецької ЦБС).

Культурно-мистецькі заклади області приділили велику увагу популяризації народних обрядів. Широкий спектр масових заходів застосовано у підготовці і святкуванні Дня Івана Купала: проведені фольклорні свята, народні гуляння, спортивні змагання, присвячені святу Івана Купала: «На Купала нічка мала», «Ой на Івана, ой на Купала папороть цвіте» (села Василів, Задубрівка, Дорошівці, Погорілівка, Кострижівка Заставнівської ЦБС), літературно-музичні композиції: «Ой на Івана, тай на Купала» (дитяча бібліотека м.Хотин), «На землю нашу літечко припало» (с.Ширівці Хотинської ЦБС); народні вечори: «Жива сила народних звичаїв» (села Ширівці, Чепоноси Хотинської ЦБС), народознавчі години, години цікавих повідомлень: «Ой на Івана та на Купала» (м. Сокиряни, с. Вашківці Сокирянської ЦБС), «Свято Івана Купала» (с.Волошкове Сокирянської ЦБС), «Ясне красне Купало» (с.Селище Сокирянської ЦБС), “Ой, на Івана, тай на Купала, там дівчинонька квіти збирала” (філіал №2 Чернівецької ЦБС).

На базі бібліотеки-філіалу с.Васловівці Заставнівської ЦБС проведений районний семінар-практикум бібліотечних працівників ЦБС на тему: «Організація довідково-бібліографічного апарату сільської бібліотеки».

У районному будинку народної творчості та дозвілля м. Хотина відбувся фінал ІІ Всеукраїнського благодійного фестивалю юних талантів сіл України «Рідний край».

  1. ЧОУНБ ім. М.Івасюка

100-річчю від дня народження О.Ольжича присвячено ювілейний календар «Олег Ольжич – поет, учений, борець», проведено радіоогляд літератури «Краса героїки О.Ольжича» та видано методично-бібліографічні матеріали «Духовна спадщина Олега Ольжича».

Непересічні події в історії України стали центральними темами виставкової діяльності відділів обслуговування читачів обласної універсальної наукової бібліотеки. До 90-річчя від дня проголошення Універсалів Центральної Ради організовано перегляд літератури: «Універсали Центральної Ради: погляд із сьогодення».

У контексті підготовки до святкування 600-річчя м. Чернівці та з нагоди Дня архітектора читачі бібліотеки ознайомились з літературою за темою: «Світ дивної старовини» на тематичному бібліографічному огляді.Профільними відділами обслуговування організовано відповідні за змістом експозиційні заходи: перегляд літератури: «Збереження та збагачення рослинного різномаїття Буковини», презентацію книжкової виставки «Україна та світовий ринок: зони вільної торгівлі», «Корпоративне управління: світовий досвід та українські перспективи», «Російське та французьке в роботах Марка Захаровича Шагала» (до 120-річчя від дня народження російського та французького живописця).
Каталог: hronika
hronika -> Слайд №1 Формування національної ідентичності учнівської молоді засобами краєзнавчої роботи
hronika -> Хроніка культурно-мистецького життя чернівецької області за серпень 2013 року Загальні питання
hronika -> Хроніка культурно-мистецького життя області за грудень 2009 р. Загальні питання
hronika -> Хроніка культурно-мистецького життя області за березень 2009 р. Загальні питання До 60-ої річниці від дня народження
hronika -> Хроніка культурно-мистецького життя Чернівецької області за квітень 2012 року Загальні питання


Поділіться з Вашими друзьями:

Схожі:

Хроніка культурно-мистецького життя області за липень 2007 р. Колегія обласного управління культури, що відбулась 12 липня, розглянула питання iconХроніка культурно-мистецького життя чернівецької області за серпень 2013 року Загальні питання
Центрального палацу культури м. Чернівців; 25 серпня культурно-розважальна програма «В гостях у казки» пройшла у Центральному парку...
Хроніка культурно-мистецького життя області за липень 2007 р. Колегія обласного управління культури, що відбулась 12 липня, розглянула питання iconХроніка культурно-мистецького життя Чернівецької області за квітень 2012 року Загальні питання
Згідно указу Президента України Віктора Януковича №216 від 27 березня 2012 року режисерові Чернівецького обласного театру ляльок...
Хроніка культурно-мистецького життя області за липень 2007 р. Колегія обласного управління культури, що відбулась 12 липня, розглянула питання iconХроніка культурно-мистецького життя області за березень 2009 р. Загальні питання До 60-ої річниці від дня народження
До 60-ої річниці від дня народження поета та композитора Володимира Івасюка відбулися пам’ятні заходи
Хроніка культурно-мистецького життя області за липень 2007 р. Колегія обласного управління культури, що відбулась 12 липня, розглянула питання iconХроніка культурно-мистецького життя області за грудень 2009 р. Загальні питання
Дня благодійництва Президент України Віктор Ющенко указом №1021/2009 присвоїв почесне звання: “Заслужений майстер народної творчості...
Хроніка культурно-мистецького життя області за липень 2007 р. Колегія обласного управління культури, що відбулась 12 липня, розглянула питання iconЗвіт про роботу відділу культури І туризму райдержадміністрації за грудень 2012 року культурно-масова робота
Відділом культури райдержадміністрації у грудні було забезпечено організацію ряду масових заходів культурно-мистецького та суспільно-політичного...
Хроніка культурно-мистецького життя області за липень 2007 р. Колегія обласного управління культури, що відбулась 12 липня, розглянула питання iconІмені івана федорова літопис газетних статей державний бібліографічний покажчик України 23 2007
У номері зареєстровано матеріали з газет за травень, червень, липень, серпень 2007 року
Хроніка культурно-мистецького життя області за липень 2007 р. Колегія обласного управління культури, що відбулась 12 липня, розглянула питання iconПоложення про конкурс проектів у рамках Програми підтримки невеликих культурно-мистецьких ініціатив Мета
Прагнучи посилити потенціал недержавного культурно-мистецького сектору, мбф «Україна 3000» реалізує програму підтримки невеликих...
Хроніка культурно-мистецького життя області за липень 2007 р. Колегія обласного управління культури, що відбулась 12 липня, розглянула питання iconХроніка культурного життя Сумської області за березень 2015 року
В сумському обласному краєзнавчому музеї проведено конкурс читців, присвячений пам’яті Т. Г. Шевченка
Хроніка культурно-мистецького життя області за липень 2007 р. Колегія обласного управління культури, що відбулась 12 липня, розглянула питання iconНаказ №291 Про підсумки проведення обласного фестивалю вчительської та учнівської творчості „Проліски надії 2013
Вінницького обласного Будинку культури учителя від 16. 01. 2012 №14/18/1 „Про проведення обласного фестивалю вчительської та учнівської...
Хроніка культурно-мистецького життя області за липень 2007 р. Колегія обласного управління культури, що відбулась 12 липня, розглянула питання iconХроніка культурного життя області
Дня соборності України «Наша свободная, неделимая, соборная Украина». Тут представлені унікальні фото українського маніфесту та військового...


База даних захищена авторським правом ©biog.in.ua 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка