Хроніка культурного життя областіДата конвертації02.08.2017
Розмір69,1 Kb.

Управління культури, національностей і релігій

Дніпропетровської обласної державної адміністрації

Дніпропетровська обласна універсальна наукова бібліотека

імені Первоучителів слов’янських Кирила і Мефодія

Хроніка культурного життя області

(за повідомленнями преси та неопублікованими матеріалами)
У cічні 2016 р.

Культура. Загальні питання.
21 січня в обласній державній адміністрації відкрилась виставка до Дня соборності України «Наша свободная, неделимая, соборная Украина». Тут представлені унікальні фото українського маніфесту та військового з’їзду 1917 р., присяги січових стрільців та проголошення Акту возз’єднання ЗУНР та УНР, копії історичних документів та газетних публікацій.
У Дніпропетровській області задіяний проект Центру міжнародного грантрайдинга при ОДА для переселенців. Він передбачає екскурсії регіоном, етнографічні та фольклорні видатні місця. В основі проекту – технологія етнодайвінга. Її особливості в тому, що екскурсії і розповіді про культуру та історію Дніпропетровщини будуть супроводжуватися тематичними майстер-класами.
22 по 24 січня у Дніпропетровському театрі імені М. Горького пройшов ХХІІІ фестиваль духовних піснеспівів «Від Різдва до Різдва». У ньому взяли участь 53 хорових колективи з Дніпропетровська, області та інших міст України.
13 січня в Щедрий вечір, уже вчетверте, художники Дніпропетровська зібрались у Будинку мистецтв привітати щедрувальників. Народні звичаї намагаються відродити творчі об’єднання акторів, кінематографістів, фотохудожників, майстрів народного мистецтва, які існують при Будинку мистецтв. Сюди прийшли щедрувати юні мешканці Художнього кварталу – учасники проекту «Фольклорні багатства передмість Дніпропетровська».

25 січня у Дніпропетровському Будинку мистецтв яскраво зустріли Тетянин день, зібравши на свято багатьох творчих жінок міста, які носять це ім’я. Це свято проводиться тут уже вчетверте, творчі жінки презентують свої роботи, цього дня відкриваються художні виставки, виступають вокалісти, поети, музиканти.


У Дніпропетровську відкрилась виставка картин, написаних пораненими бійцями АТО. Свої роботи вони створювали за допомогою художників-волонтерів прямо на лікарняних ліжках. Експозиція включає більше 30 картин, які можна побачити в будинку Спілки архітекторів.

Образотворче мистецтво. Музейна справа.
Новий 2016 р. в Музеї українського живопису почався з виставок молодих художників. Андрій Карпович показав глядачам «Етюди з натури». Сергій Бурбело – своє бачення кримських пейзажів, об’єднаних назвою «Qirim». А Олександр Антонюк назвав свою виставку «Співпрічасність».

Музей українського живопису відкрив для відвідувачів свої фонди. Картини розміщені на спеціальних сітках, перед ними – крісла для відвідувачів. Екскурсовод відкриє перед ними біографію майстра, техніку написання робіт і навіть ту інформацію, яку не знайти в інтернеті. Справжня гордість експозиції – найбільша серед усіх музеїв країни колекція робіт народного художника України Георгія Чернявського, а також Вячеслава Ховаєва, Олександра Костенка та ін.


Щорічна обласна виставка «Різдвяні свята» уже водинадцяте відкрилася в Дніпропетровську. 85 найкращих живописних та графічних робіт юних учасників експонували в театрі ім. Т.Г.Шевченка. Цього року на конкурс було подано 848 робіт від 764 вихованців позашкільних навчальних закладів Дніпропетровщини. Це хлопці та дівчата від 6 до 18 років. Переможцями стали 36 робіт юних художників.
***
Селфі біля експозиції, експонату чи улюбленої картини – сьогодні це дозволено. В зв’язку з Міжнародним днем музейного селфі, який відзначається 21 січня, всі бажаючі мали змогу зробити такі фото в музеях міста.
Найдавніший будівельний матеріал, свідок історичних подій та змін епох – все це про цеглу. Саме їй присвячена унікальна виставка, що відкрилась у Новомосковському історико-краєзнавчому музеї. В колекції також зразки старовинних кахлів, черепиці, ліпнини. Власник колекції – архітектор та краєзнавець О. Харлан. Її він передав у власність музею на постійне зберігання.

Бібліотечна справа.Новий рік бібліотеки розпочали з таких цікавих заходів:
14 січня в Регіональному тренінговому центрі обласної наукової бібліотеки відбувся тренінг з теми «Власна справа», у рамках Української Ініціативи з Підвищення Впевненості (UCBI), що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) та адмініструється IREX/Україна в рамках програми «Бібліоміст». Учасники заходу ознайомились з переліком документів, необхідних для реєстрації ФОП у Державному реєстрі, визначились з системою оподаткування для ефективного розвитку та відкрили для себе один із напрямків електронної комерції dropshipping.

20 січня тут відновились засідання медіаклубу Docudays UA. Незмінними членами клубу стали учні другого курсу Міжрегіонального вищого професійного училища з поліграфії та інформаційних технологій. 


28 січня у межах проекту «Правові знання для всіх і кожного» фахівці ВНІіБ  під час зустрічі з педагогами-слухачами обласного  інституту післядипломної педагогічної освіти провели візитку – знайомство «Інформаційно-правові ресурси ДОУНБ на допомогу громаді». Педагоги дізналися про документальні можливості, а також про юридичні та сервісні послуги  Центру правової інформації ДОУНБ.
26 січня, напередодні дня безпечного інтернету, до бібліотеки завітали учні  6 класу 31 школи.  Вони ознайомились з сайтом бібліотеки, та його контентом. Співробітники відділу наукової інформації і бібліографії та сектору соціокультурних проектів розповіли школярам про загрозу , яка може спіткати їх при роботі з Інтернетом. 
В області пройшли заходи, присвячені Дню соборності України, у яких Бібліотека взяла активну участь:
22 січня молодь ДОУНБ взяла участь в урочистому відкритті святкувань Дня Соборності України, що відбулось біля Дніпропетровської облдержадміністрації. Під час заходу всі присутні співали гімн України та покладали квіти загиблим воїнам.

Цього ж дня співробітник відділу абонемента провів бібліотечний урок для учнів 5-го класу СЗШ №47, який було присвячено відзначенню цієї дати.

20 січня, напередодні Дня Соборності України, на запрошення директора, художнього керівника Дніпропетровського академічного обласного українського молодіжного театру О.В. Владимирова, провідний бібліотекар відділу читальних залів В. Бажкова провела бібліографічниий огляд літератури перед працівниками театру. Автори документів, представлених в огляді, простежують соборницький процес, пов'язаний з об’єднанням двох українських республік – УНР і ЗУНР в соборну Українську Народну Республіку.

Цього ж дня для студентів першого курсу ПТУ №6 працівники цього відділу провели історичний калейдоскоп «День Соборності України - символ національної єдності».


У бібліотеках області були організовані виставки документів та масові заходи, присвячені Новому року та Різдву. Зокрема, 5 січня в читальній залі ДОУНБ – виставка «Різдвяні історії в українській та світовій літературі».

21 січня у відділі читальних залів стартував проект «Відкриваємо Україну разом з відомими та успішними!» Перший захід – «Києво-Печерська Лавра – світло духовності та культури», присвячений 965-ій річниці з дня заснування КПЛ та 280-річчю від дня народження керівника Лаврської іконописної майстерні Захарія Голубовського було проведено для студентів ДНУ імені Олеся Гончара та студентів ВПУ №17.


19 січня для викладачів ДХШ області співробітниками відділу мистецтва підготовлено інформаційну годину.  Їхній увазі запропоновані: інформаційне повідомлення «Електронні сервіси бібліотеки на допомогу учбовому процесу», огляд видань «Вернісаж дніпропетровських художників», перегляд буктрейлерів.

26 січня у відділі мистецтв проведено пізнавальну годину «Родина художників Нарбутів» для   студентської молоді. Присутні дізнались про біографії батька і сина Нарбутів – ювілярів 2016 року та їх творчість.


6 січня екскурсію відділами бібліотеки (за адресою К. Маркса, 18) провели співробітники для учнів 9-го класу КЗО СБШ №23 (класний керівник Закапко О. М.). Учні мали можливість ознайомитися з історією бібліотеки, її структурою, сучасними електронними ресурсами головної книгозбірні регіону. Співробітники відділу періодики навчали присутніх методиці пошуку інформації в електронному каталозі.
13 січня відділ абонемента розпочав цикл кінопереглядів «Кіно-тема» -  екранізацій відомих українських творів за проектом "Бібліо-крило". І перша кінозустріч - казкова стрічка, знята в 1961 році Олександром Роу, за мотивами оповідання Миколи Гоголя «Ніч перед Різдвом». Мета заходу - запросити наших читачів до діалогу про українські традиції та побут, запропонувати їм не просто подивитись старе добре кіно, а й поговорити про те, що їм відомо про це.

«Калейдоскоп цікавих фактів з життя абонемента», –
під такою назвою 23 січня тут відбувся відкритий мікрофон для учасників клубу «Захопленість» та гостей.

21 січня цей відділ здійснив літературно-музичний десант «Висоцький крізь час» до Амур-Нижньодніпровського району соціального обслуговування. Працівники розповіли цікаві факти з життя поета, відповіли на запитання присутніх щодо біографії В.Висоцького та бібліотеки зокрема.Також 26 січня працівники відділу абонементу провели інформаційно- пізнавальну годину «Година з Володимиром Висоцьким у віршах, фактах, спогадах» у приміщенні Індустріального територіального центру соціального обслуговування пенсіонерів.

Кіномистецтво
У Дніпропетровському кіноцентрі «Правда-Кіно» 28-31 січня, уже всьоме, пройшов Міжнародний фестиваль документальних фільмів «Киноассамблея на Днепре». Цього року відзначається тисячоліття перебування Русі на святому Афоні, і «Кіноасамблея» повністю присвячена цій події. Всього на суд глядачів представлено 23 картини.
Підготувала Т.Я.Зайцева.


Каталог: projects
projects -> Бібліотека моє придніпров’я календар пам’ятних дат області на 2006 рік
projects -> Прозаїки, поети, публіцисти
projects -> Ситник Петр Федорович [Текст] // Художники Днепропетровщины: Биобиблиограф справочник
projects -> Знаменних та пам’ятних дат на 2011 рік дніпропетровськ  2010
projects -> Дніпропетровська обласна універсальна наукова бібліотека дніпропетровщина у полум’ї війни
projects -> Тевяшов Василий Александрович // Художники Днепропетровщины: Биобиблиограф справочник
projects -> Дніпропетровськ 2005 Ліна Костенко
projects -> Бібліотека моє придніпров’я календар пам’ятних дат області на 2007 рік
projects -> Дніпропетровська
projects -> Сiчень 1 січня – 95 років тому (1919 р.) у м. Катеринославі народився Ігор Петрович Владіміров, видатний театральний режисер І педагог, актор театру І кіно, народний артист СРСР. Ігор Владіміров


Поділіться з Вашими друзьями:

Схожі:

Хроніка культурного життя області iconХроніка культурного життя Сумської області за березень 2015 року
В сумському обласному краєзнавчому музеї проведено конкурс читців, присвячений пам’яті Т. Г. Шевченка
Хроніка культурного життя області iconХроніка культурного життя Сумської області за жовтень 2015 року
Указом Президента України П. Порошенка орденом «За мужність» ІІІ ступеня нагороджено тростянчанина Романа Тутова, учасника ато
Хроніка культурного життя області iconХроніка культурного життя Сумської області за травень 2015 року (За матеріалами преси та неопублікованими документами) Театрально-концертне життя «Незвичайні пригоди лікаря Айболитя та його друзів»
«Незвичайні пригоди лікаря Айболитя та його друзів» – так називалася прем’єра балету-казки в Сумському обласному академічному театрі...
Хроніка культурного життя області iconХроніка культурно-мистецького життя чернівецької області за серпень 2013 року Загальні питання
Центрального палацу культури м. Чернівців; 25 серпня культурно-розважальна програма «В гостях у казки» пройшла у Центральному парку...
Хроніка культурного життя області iconХроніка культурно-мистецького життя області за березень 2009 р. Загальні питання До 60-ої річниці від дня народження
До 60-ої річниці від дня народження поета та композитора Володимира Івасюка відбулися пам’ятні заходи
Хроніка культурного життя області iconХроніка культурно-мистецького життя області за грудень 2009 р. Загальні питання
Дня благодійництва Президент України Віктор Ющенко указом №1021/2009 присвоїв почесне звання: “Заслужений майстер народної творчості...
Хроніка культурного життя області iconХроніка культурно-мистецького життя Чернівецької області за квітень 2012 року Загальні питання
Згідно указу Президента України Віктора Януковича №216 від 27 березня 2012 року режисерові Чернівецького обласного театру ляльок...
Хроніка культурного життя області iconХроніка культурно-мистецького життя області за липень 2007 р. Колегія обласного управління культури, що відбулась 12 липня, розглянула питання
«Про підсумки організаційно-творчої та фінансово-господарської діяльності установ культури та мистецтв у І півріччі 2007 р.» та «Про...
Хроніка культурного життя області iconКонспект уроку " Марія " (роман хроніка) як художній документ про життя селянської родини в умовах тоталітаризму

Хроніка культурного життя області iconБогдан Гаврилів Хроніка школи в Опришівцях
Богдан Гаврилів. Хроніка школи в Опришівцях (1840-1937). − Івано-Франківськ: Плай, 2001. − 70с


База даних захищена авторським правом ©biog.in.ua 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка