Хроніка культурного життя Сумської області за жовтень 2015 рокуСкачати 111,69 Kb.
Дата конвертації25.04.2017
Розмір111,69 Kb.

Управління культури і туризму

Сумської облдержадміністрації

Обласна універсальна наукова бібліотека

Сектор інформації з питань культури та мистецтва


ХРОНІКА

культурного життя Сумської області за жовтень 2015 року

(За матеріалами преси та неопублікованими документами)


Культура та мистецтво для АТО

Указом Президента України П. Порошенка орденом «За мужність» ІІІ ступеня нагороджено тростянчанина Романа Тутова, учасника АТО.

В Сумському обласному краєзнавчому музеї відбулася зустріч ветеранів АТО та учнів Сумської Олександрівської гімназії.

На території Сумського прикордонного загону відкрито стелу Пам’яті захисників кордону, які віддали свої життя під час захисту східних рубежів країни.

Загиблим в зоні АТО охтирчанам Сергію Саліпі, Вадиму Кутовому, Руслану Білану, Олегу Бірюку і Руслану Редькіну присвоєно звання «Почесний громадянин міста Охтирки» та встановлено пам’ятник героям АТО в районному центрі.

30 тисяч жителів Конотопського району переглянули документальну стрічку про подвиг українських військових в зоні проведення АТО на Сході України – «Рейд. Сила нескорених».


Театрально-концертне життя

З 17 жовтня по 8 листопада в Сумах проходив фестиваль органної і камерної музики «Bach-fest». З концертами виступили: CONTINUO – камерний ансамбль із Києва; Тетяна Ластовецька – сопрано і камерний ансамбль ORGANUM із Сум; Лідія Футорська – скрипка, Божена Корчинська – сопілка, Анна Іванюшенко – клавесин, Дмитро Онищенко – фортепіано із Львова; Станіслав Зубицький – флейта з Італії; Тимур Халіуллін – орган з Татарстану; вокальний ансамбль VOX ANIMAE з Києва. Більша половина концертів були благодійними.

У Сумському обласному академічному театрі драми та музичної комедії ім. М. С. Щепкіна відбулася прем’єра вистави «Хто винен?» за п’єсою І. Карпенка-Карого «Безталанна».

В Сумському театрі юного глядача пройшла моновистава «Мій Маяковський» у виконанні артиста Київського академічного театру оперети Максима Булгакова у співдружності з режисером Дмитром Чуюмовим в пам’ять про народного артиста України Валентина Бурого.

Творчий вечір керівника ансамблю народних інструментів «Скерцино» Сумської дитячої музичної школи № 2, концертмейстера багатьох самодіяльних хорових і танцювальних колективів Леоніда Островського проведено в обласній філармонії.

Студенти Сумського вищого училища мистецтв і культури ім. Д. Бортнянського в театрі юного глядача показали виставу «Пьемонтский зверь».

Сумська обласна філармонія відкрила новий 77-й концертний сезон.

«Маски-шоу» – популярна одеська комік-група побувала в Сумах з виставою «Маски в кубі».

Відомий бард із Харкова Володимир Васильєв відвідав Суми з концертом.

У Липовій Долині з концертом виступив півфіналіст телешоу «Україна має талант» Олександр Кварта.


Художньо-мистецьке життя. Музейна справа

До Дня українського козацтва і Дня захисника України в обласному краєзнавчому музеї відкрилась виставка «Гетьман Богдан Хмельницький – засновник української козацької держави», присвяченої 420-річчю від дня народження видатного політичного і військового діяча України. На виставці представлений відреставрований унікальний портрет Богдана Хмельницького. В обласному художньому музеї ім. Н. Онацького до Дня захисника України діяла експозиція краєзнавця Сергія Гуцана «Берестецька битва очима фотохудожника Сергія Гуцана». Експонувалася в музеї персональна виставка живопису Сергія Михайличенка.

Розгорнута виставка, присвячена І. П. Котляревському, організована в Меморіальному Будинку-музеї А. П. Чехова.

В Сумській муніципальній галереї відбулася фотопрезентація об’єктів ленд-арту «Міфогенез-2015», куратором якої є відомий ленд-арт майстер із Вінниці Олександр Нікітюк. Експонувалася виставка Дар’ї Безкостої «Перемога життя».

Фотопроект Сергія Тихенка «Принцип Парето» представлений в галереї «АкадемArt».

В галереї «Філантроп» експонувалася виставка робіт сумського фотографа Володимира Хвостика «Сжатые мысли».

Фотовиставка робіт Анни Ємець розгорнута в обласному зразковому музеї туризму і краєзнавства Сумського обласного центру позашкільної освіти та роботи з талановитою молоддю.

У Воскресенській церкві була представлена виставка «Дерев’яна монументальна архітектура Лівобережної України».

В обласній науковій бібліотеці діяла персональна фотовиставка робіт Любові Беспалої «Декорації».

Агенція промоції «Суми» провела черговий благодійний аукціон з продажу творів мистецтва. Виручені кошти пішли на лікування маленького Михайлика Попова.

Виставка робіт переможця першого етапу обласного конкурсу любительських об’єднань і клубів за інтересами – любительського об’єднання «Казковий світ» Садівського сільського будинку культури Сумського району експонувалася в обласній бібліотеці для дітей ім. М. Островського.

В Охтирському краєзнавчому музеї пройшла презентація книг про почесних громадян міста Охтирки.

Шості конотопські читання відбулися в Конотопському краєзнавчому музеї ім. О. М. Лазаревського.

В Путивльському історико-культурному заповіднику проведено: до 610-річчя явлення Моленської ікони виставка ікон «Покровительки землі Путивльської»; урок мужності «На сторожі спокою держави» (до Дня захисника України); інформаційна година до 100-річчя Ігоря Свешникова.

У рамках німецько-українського проекту «Забуті жертви» у Шостці відкрито музей «Сімейна пам’ять».

В День партизанської слави в с. Руднєве Путивльського району відкрито музей легендарного комісара Семена Руднєва.


Бібліотечна справа

У жовтні в бібліотеках області проведено:

В обласній науковій бібліотеці – до Міжнародного дня людей похилого віку: літературно-музичні вечори «Осінь, як у природі, прийде до всіх», «У срібнім сяйві прожитих років»; інформаційна година «Золота осінь життя – красива, мудра, вічна…»; перегляд літератури «Хай не спішать літа на ваш поріг»; вечір пам’яті «Моя творчість – біографія моєї душі», присвячений пам’яті Юрія Царика, сумського майстра прози і поезії; вечір поезії «Осінь обіймає ніжно»; до Дня захисника України і Дня українського козацтва: тематичний вечір «Ніхто крім нас: подвиг воїнів АТО»; інформаційна година «Козацькій славі жити у віках»; патріотичний урок «Від козаків до наших днів збережемо вогонь батьків»; інформаційний захід до Дня захисника України проведений в обласному шпиталі ветеранів війни; перегляд літератури «Ми нащадки козацького роду»; книжкові виставки: «Мій пращур був із козаків, із роду волелюбного, із коша козацького», «Душу й тіло ми положим за нашу свободу»; тиждень правових знань «Знай свої права, поважай правопорядок і закон» – організовані книжкові виставки «Права свої знай, обов’язки не забувай», «Правосуддя в Україні», «Підліток: злочин і кара», «Молодь і право: розуміти, знати, дотримуватися»; творча зустріч з молодою сумською виконавицею Анастасією Любич спільно з клубом авторської пісні «Булат»; день інформації «Нові надходження»; бібліотечні уроки «Формула пошуку або як не загубитися в інформаційному середовищі», «Новітні інформаційні системи та пошук інформації»; день спеціаліста «Новітні технології викладання англійської мови»; перегляди літератури «Купець, міський голова, церковний староста, Почесний громадянин міста Суми» (до 90-річчя від дня народження Д. І. Суханова), «Автомобіль. Дорога. Пішохід» (до Дня автомобіліста і дорожника), «Герой Ефіопії і монах» (до 145-річчя від дня народження О. К. Булатовича); озвучена виставка «Мелодії військової слави» (до Міжнародного дня музики); книжкові виставки «Тим, хто крила дарує щодня» (до Дня вчителя), «Вулицями старого міста», «Український моцарт» (до 270-річчя від дня народження М. С. Березовського), «Не похитнутися у вірі і слові» (до 80-річчя від дня народження Бориса Олійника), «Про гроші серйозно», «Художник – це світогляд, талант» (про митців діаспори), «Оперна слава Сумщини» (до ювілею оперних співаків Н. К. Іванова, Г. Є. Ярошевича-Манька, Є. Ф. Петренко), «Австрія: відкрите серце Європи» (до Національного свята Австрійської Республіки); виставка-вшанування «Наш земляк, майстер гобелену»; меморіальна виставка «Терновий вінок генія» (до 270-річчя від дня народження М. С. Березовського, композитора); виставка-портрет «Я тим уже боржник, що українець зроду» (до 80-річчя від дня народження Бориса Олійника, українського поета); меморіальна виставка, присвячена Дню пам’яті засновника вірменської музичної класичної школи, геніального композитора і співака, хорового диригента, фольклориста Комітаса.

Працівники обласної бібліотеки приймали участь у конференції «Все про Європу: читай, слухай, дізнавайся в пунктах європейської інформації» в м. Києві та у ХVIII Міжнародній науково-практичній конференції «Короленківські читання-2015» за темою «Бібліотеки, архіви, музеї: інноваційні моделі розвитку» в м. Харкові.

В рамках програми «Бібліоміст» проведено тренінг «Адміністративно-територіальний устрій: було, тепер, модель» для бібліотекарів м. Суми за участі представника «Офісу реформ» при облдержадміністрації Б. В. Стрельченка.

В Путивльській ЦБС – до Міжнародного дня людей похилого віку: години спілкування: «На хвилях нашої пам’яті», «Білий сніг упав на скроні», «Молоді душею і серцем», «Летять роки як білі журавлі», «Моя срібловолоса головонько…», «Допомагати тим, хто потребує»; стежина добра «Хай оживає істина стара: людина починається з добра»; коло спілкування «Стежинами любові і добра», «Мої роки – моє багатство», «Роки людини до лиця»; години доброти «Хай осінь буде золотою», «Добро добром озветься»; усна розповідь «Мої роки – моє багатство»; літературно-музичний вечір «І вже мене цілує в скроні осінь»; виставка-порада «Вік життю не завада»; урок моралі «Поважаємо старість»; урок етикету «Старших за себе поважай, а малюків не ображай»; посиденьки «Посидимо рядком, поговоримо ладком»; година душевної розмови «Людина з планети старість»; до Дня захисника України і Дня українського козацтва: інформіна «Славетна історія Запорізької Січі»; тематичний вечір «Тільки тим, хто сьогодні бореться й живе. Історія належить»; відео-година «Нічого в світі кращого нема, як захищати рідну Батьківщину»; урок-діалог «Я стану твоїм захисником, Україно»; хвилинка-цікавинка «Слава українського козацтва»; інформаційний репортаж «Наша сила – в єдності»; година патріотизму «Сонце без миру не світить»; козацьке коло; козацький ринг «За честь, за волю, за козацьку долю»; година цікавих повідомлень «Я знаю вас, нащадки запорожців, і вірю вам, і низько б’ю чолом»; диспут «Я б у Армію пішов, хай мене запишуть»; подорож в історію «Козацька слава в дзеркалі століть»; літературний журнал «Козацьке літописання»; до Дня вигнання з України нацистських окупантів: бесіда-вшанування «Україна пам’ятає – світ визнає»; історичний календар «З далеких сторінок війни»; історична сторінка «Живи у мирі, Україно!»; година інформації «Салют визволителям України»; виставка малюнків «Чи хочемо ми війни?»; година пам’яті «Дзвони зраненої пам’яті»; патріотична година «Сини твої, Україно»; краєзнавча година «Ми знову прийдемо до Вічного вогню»; вечір пам’яті «Уклін вам, сивочолі ветерани»; інформаційно-історична довідка «Революції на граніті – 25 років»; краєзнавство: години інформації «Найвідоміша духовна святиня», «Богородиця Молченська»; краєзнавчі години «Пізнай себе, свій край», «Православні святині Путивльщини», «Уклін живим, загиблим слава»; «Чудотворна ікона-цілителька»; дозвілля: урок-вітання «Іде по сонячних світах, через країну знань, мій вчитель»; літературно-музичне свято «Вчителько моя – зоре світова»; сміхотерапія «Усміхайтесь на здоров’я»; виставка-подорож «Пропливає осінь на хмаринці сірій»; консультація фахівця «Знай, щоб захистити свій зір»; свято врожаю «Чем же осень хороша»; конкурсно-розважальна програма «Міс «Золота осінь»; година корисних порад «Врожай-2015: екологічно чисті продукти»; правовий лабіринт «Закон і права для всіх».

Працівниками Охтирської центральної районної бібліотеки проведено краєзнавчий квест «Місто, яке я люблю».

Акцію-флешмоб «Ви потрібні бібліотеці, бібліотека потрібна вам» організували в Липоводолинській центральній районній бібліотеці ім. Л. М. Новиченка.

Презентація книги Наталії Фрунзенко «Автограф» пройшла в Зноб-Новгородській сільській бібліотеці Середино-Будського району.

В Охтирській центральній міській бібліотеці відбувся урок мужності «Тільки той є справжнім сином, хто вміє неньку захистить», а в міській дитячій бібліотеці пройшла зустріч вихованців гуртка «Народна творчість «ОМЦПО-МАН та їх рідних» з майстром народної творчості Надією Гордієнко.

До Дня людей похилого віку в бібліотеці с. Підставки Липоводолинського району проведено захід «Серце забуте зігрійте добром»; в Чупахівській сільській бібліотеці Охтирського району пройшов захід «Низький уклін вам, ветерани рідненькі».

В Сарнавській сільській бібліотеці Конотопського району відбулася інформаційна година «14 жовтня – День захисника України».

Патріотичний захід «На варті миру і свободи», конкурсно-розважальна програма «Козацькі забави», книжкова виставка «Україна – славний край козацький» пройшли в Середино-Будській районній бібліотеці.

Свою нову книгу «Ласкаво просимо! Гумору підносимо» сумська письменниця, заслужений журналіст України Світлана Геренко презентувала в бібліотеці УАБС.

Середино-Будська дитяча районна бібліотека провела свято «Посвята в читачі» та конкурс «Міс золота осінь».

Тростянецькій центральній районній бібліотеці виповнилося 110 років.


Просвітництво. Художня самодіяльність

Презентація книги Вероніки Миронової «Люди Донбасу. Життя спочатку» пройшла в Сумській міській галереї.

В Сумах відбувся регіональний етап Всеукраїнського фестивалю «Барви життя».

В Охтирському районному будинку культури проведено обласний конкурс сатири і гумору «Вишневі усмішки». Учасники і гості конкурсу ознайомилися з святковою виставкою «Чарівник сміху» та театралізованим ярмарком «Веселе подвір’я». В конкурсі брали участь театральні колективи і окремі виконавці.

Виставу «Моя краї-НА» за творами Сергія Жадана сумчанам показало творче об’єднання «ДикОбраз».

В Охтирському міському центрі культури і дозвілля відбувся І міський відкритий фестиваль-конкурс солістів-вокалістів, присвячений пам’яті народного артиста СРСР, оперного співака П. С. Білинника.

В Будинку-музеї П. І. Чайковського в Низах Сумського району пройшла музична програма.

В Сумах відбувся Всеукраїнський фестиваль-конкурс хореографічного мистецтва «Танцююче покоління-2015». Гран-прі отримало творче об’єднання «Живчик».

Вокальний ансамбль «Крошенята» Охтирського міського центру культури і дозвілля приймав участь у 41-му Всеукраїнському фестивалі-конкурсі «Осінні Зоряні мости» у Києві.

У Конотопському міському будинку культури «Зоряний» відбувся творчий звіт аматорів народного мистецтва міста в рамках ІІ етапу обласного культурно-мистецького фестивалю «Тобі, єдина Україно, натхнення, творчість і любов».

День села відзначили жителі Жовтневого, Іскрисківщини, Кальченків, Супрунівки, Терещенків Білопільського; Микитівки Тростянецького; Берестівки, Московського, Семенівки, Калінінського, Лучки Липоводолинського; Лутищого Охтирського; Олександрівки Буринського; Чаплищого Путивльського; Соснівки Конотопського районів.

Свято Дня захисника України пройшло в Конотопі, Охтирці, Липовій Долині.

Хореографічні колективи Охтирської дитячої музичної школи завоювали призові місця на Всеукраїнському фестивалі-конкурсі хореографічного мистецтва «Танцююче покоління-2015» в Сумах. А учні хорового відділення школи – у IV Всеукраїнському фестивалі-конкурсі інструментального, вокального, хореографічного, театрального мистецтва та театрів мод «Квітуча країна» у м. Умань.

В Охтирському міському центрі культури і дозвілля в рамках проведення ІІ етапу обласного огляду-конкурсу любительських об’єднань та клубів за інтересами пройшов показовий захід «Коли кружляє лист осінній…»

Святковий концерт «На варті спокою і миру в Україні» в рамках І етапу культурно-мистецького фестивалю «Тобі єдина Україно, натхнення, творчість і любов» відбувся в Малопавлівському сільському будинку культури Охтирського району.

До Дня людей похилого віку та Дня ветерана відбулися урочисті заходи в Липовій Долині, селах Лучка та Побиванці.

Путивльським районним будинком культури проведено: вечір поезії за мотивами п’єси М. Лєрмонтова «Маскарад»; урочистості до Дня юриста «Високе це звання юрист»; концертну програму лауреатів міжнародного конкурсу театру пісні «Джерела»; тематичний вечір до Дня захисника України «В нас клятва і воля єдина!»; цикл виїзних концертів в сільські клуби та будинки культури району; звітний концерт колективів району.

Охтирським районним центром дитячої та юнацької творчості в приміщенні бібліотеки районного методичного кабінету організовано засідання районної поетичної вітальні «Джерельце» за темою «Дитячі мрії».

У Липовій Долині пройшов Покровський ярмарок.

На базі Козацького сільського будинку культури Конотопського району відбувся семінар працівників закладів культури на тему «Роль любительських об’єднань та клубів за інтересами в організації дозвілля населення».

У Сумському районі для клубних і бібліотечних працівників проведено семінар-практикум керівників любительських об’єднань та клубів за інтересами в організації дозвілля в клубних закладах району.

В Зноб-Новгородському селищному будинку культури Середино-Будського району пройшов семінар-практикум на тему «Вивчення, збереження традиційної культурної спадщини свого краю. Проведення обрядових свят, відродження звичаїв і обрядів свого села».Склала Г. О. Федоренко
Каталог: inf -> 2015
inf -> В україні розпочалося обговорення проекту Концепції розвитку агрострахового ринку
inf -> 14 грудня 2015 р. V всеукраїнська науково-практична конференція “Андріївські читання”
inf -> Програма курсу "Інформатика" для основної школи
inf -> Урок №7 Тема. Мова програмування як один із способів представлення алгоритму Мета. Навчальна
inf -> Програма гуртка «Зарубіжна література»
inf -> Департамент культури
2015 -> Хроніка культурного життя Сумської області за березень 2015 року
2015 -> Хроніка культурного життя Сумської області за травень 2015 року (За матеріалами преси та неопублікованими документами) Театрально-концертне життя «Незвичайні пригоди лікаря Айболитя та його друзів»


Поділіться з Вашими друзьями:

Схожі:

Хроніка культурного життя Сумської області за жовтень 2015 року iconХроніка культурного життя Сумської області за березень 2015 року
В сумському обласному краєзнавчому музеї проведено конкурс читців, присвячений пам’яті Т. Г. Шевченка
Хроніка культурного життя Сумської області за жовтень 2015 року iconХроніка культурного життя Сумської області за травень 2015 року (За матеріалами преси та неопублікованими документами) Театрально-концертне життя «Незвичайні пригоди лікаря Айболитя та його друзів»
«Незвичайні пригоди лікаря Айболитя та його друзів» – так називалася прем’єра балету-казки в Сумському обласному академічному театрі...
Хроніка культурного життя Сумської області за жовтень 2015 року iconХроніка культурного життя області
Дня соборності України «Наша свободная, неделимая, соборная Украина». Тут представлені унікальні фото українського маніфесту та військового...
Хроніка культурного життя Сумської області за жовтень 2015 року iconХроніка культурно-мистецького життя Чернівецької області за квітень 2012 року Загальні питання
Згідно указу Президента України Віктора Януковича №216 від 27 березня 2012 року режисерові Чернівецького обласного театру ляльок...
Хроніка культурного життя Сумської області за жовтень 2015 року iconХроніка культурно-мистецького життя чернівецької області за серпень 2013 року Загальні питання
Центрального палацу культури м. Чернівців; 25 серпня культурно-розважальна програма «В гостях у казки» пройшла у Центральному парку...
Хроніка культурного життя Сумської області за жовтень 2015 року iconКраєзнавчий потенціал центральних районних та міських бібліотек Сумської області
Краєзнавчий потенціал центральних районних та міських бібліотек Сумської області : аналітична записка за підсумками соціологічного...
Хроніка культурного життя Сумської області за жовтень 2015 року iconДовідка про соціально-економічний розвиток міста Ромни за січень серпень 2014 року Місто Ромни економічний І культурний центр Сумської області, розташоване в 100 км
Місто Ромни економічний І культурний центр Сумської області, розташоване в 100 км від обласного центру. Територія міста – 0,2868...
Хроніка культурного життя Сумської області за жовтень 2015 року iconУ вересні цього року Чернігівщина святкує 70-ту річницю свого визволення від окупантів. Велика Вітчизняна війна 1941-1945 років завжди залишатиметься священною сторінкою історії нашої країни
Німецька окупація Чернігова тривала з 9 вересня 1941 по 21 вересня 1943 року, а області – із серпня 1941 року по жовтень
Хроніка культурного життя Сумської області за жовтень 2015 року iconІ тобі, рідно Сумщино, вічно квітнути в віках (1-й слайд) Мета
Мета: ознайомити учнів з художниками Сумської області, центрами музичної культури Сумщини та їх композиторами, видатними письменниками,...
Хроніка культурного життя Сумської області за жовтень 2015 року iconРозділ Біографія
Віктор Ющенко народився 23 лютого 1954 року в селі Хоруживка Сумської області в родині вчителів


База даних захищена авторським правом ©biog.in.ua 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка