І урок розпочинаймо



Скачати 53,29 Kb.
Дата конвертації17.07.2017
Розмір53,29 Kb.

Тема. Стан рідної природи і настрій людини в поезії Лесі Українки. Леся Українка «Конвалія» (уривок), «Давня весна» (напам ять)

Мета: розширити знання дітей про життєвий і творчий шлях Лесі Українки. Формувати вміння аналізувати віршовані твори, удосконалювати навички виразного читання віршів. Розвивати зв язне мовлення учнів, спонукати їх до самостійного пошуку творів, виховувати чуття патріотизму, любов до рідної природи, повагу до творчості Лесі Українки.

Хід уроку


  1. Організація класу

Привітання: Добрий день! У добрий час

Раді ми вітати вас

З радістю стрічаємо

Щастя вам бажаємо.

А тепер тихенько сіли на свої місця.

Всі почули ви дзвінок

Він покликав на урок

Кожен з вас вже постарався

До уроку приготувався.

Тож девіз тепер згадаймо

І урок розпочинаймо.

Девіз уроку: Красиво читаємо,

Чітко розповідаємо,

Мову свою розвиваємо.

Актуалізація опорних знань.

І як завжди урок читання розпочинаємо з мовної розминки.

1 Гра « Поділи і прочитай». (Оці записи треба поділити на слова і отримаємо заголовки віршів ).

«КрасаУкраїниПодолля», «Снігморозомпоморозив», «Назеленомугорбочку», «Вишеньки-черешеньки», «мамо, ідевжезима».

Молодці, діти. А тепер скажіть, хто написав ці вірші?

2. Прочитай речення. (Ми- українці.)

2. Робота з таблицею.( на парті в кожного таблиці. По сигналу учителя читають).

3. Робота із скоромовкою. (спочатку –у повільному темпі, потім – прискорено, а тепер – швидко).

4. Ніс сміхунчик сміху міх –

Сміх розсипався на сніг.

5. Гра «Відтвори вірш».

М.м., .д. вж. з.м.

Сн.г.м тр.в.ц. вкр.в..

В г.. пт.ш.к вж. н.м.

М.м., ч. к.жн. пт.ш.н. в в.р.й н. з.м. л.т..

В н.ньк. сп.т.л. д.т.н.

Пригадайте, з якого вірша цей уривок? Хто його автор?

Правильно, цей вірш написала Леся Українка.

Звертаю увагу на портрет. З портрета дивиться на нас

Землячка – поетеса

Це гордість нашої землі

Нескорена, незламна Леся.

Давайте хором прочитаємо слова Максима Рильського, які є епіграфом до нашого уроку.

Ти себе Українкою звала

І чи краще знайти ім я?

Тій що радісно в муках сіяла

Як Вітчизна велика твоя!

Сьогодні наш урок ми присвячуємо українській поетесі Лесі Українці. В цей день, 25 лютого 1871 року народилася Леся Українка. Вона перейняла від Т.Г.Шевченка і понесла далі естафету правди, добра і людяності.

Безмежною була любов письменниці до України. Вона любила свою землю, духовні скарби рідного краю, вивчала його минуле, мріяла бачити свій народ вільним і щасливим. З ніжністю і безмежною любов ю писала Леся Українка про свою землю: ліси і озера Волині, мальовниче Поділля. Синій Дніпро, південні степи України, чудові Карпати і вічно мінливу красу Чорного моря.

Та над усе вона любила свій народ. Поезія Лесі Українки звучала як голос нескореного рідного краю. Поетеса вірила в те, що всі люди доброї волі стануть до боротьби за краще життя.

Перевірка домашнього завдання.

Робота в підгрупах.



  1. Біографи. (презентація)

(треба було підготувати матеріал з біографії Лесі Українки)

1група Біографія Лесі Українки.

№1 25 лютого 1871року в Новоград – Волинському народилася дівчинка. Назвали її Лариса.

№2 Батьки

№3 В сім ї було 6 дітей. Леся – друга дитина в сім ї.

№4 Ларису вдома називали Лесею. Уже в 4 роки навчилася читати. Мама сама вибирала їй книжки українською мовою, сама перекладала з польської.

№5 Леся була привітною і допитливою дівчинкою, жвавою і веселою, грала на фортепіано. Гарно співала. Дуже любила українські народні пісні. Любила малювати. В 9 років написала свій перший вірш «Надія», який присвятила своїй тітоньці Олені, яку було заслано до Сибіру. (читає вірш)

Ні долі, ні волі у мене нема.

Зосталася тільки надія сама:

Надія вернутись ще раз на Вкраїну.

Поглянути ще раз на рідну країну,

Поглянути ще раз на синій Дніпро,--

Там жити чи вмерти, мені все одно.

Поглянути ще раз на степ, могилки,

Востаннє згадати палкії гадки…

Ні долі, ні волі у мене нема.

Зосталася тільки надія сама.

№6 Коли їй було 11 років підкралася страшна хвороба – туберкульоз кісток. Леся не змогла навчатися в школі. Вона вчилася сама. Особливо успішно вивчала іноземні мови. Добре знала 10 мов.

№7. Прожила поетеса всього 42 роки і 33 з них присвятила літературі.

№8. 1 серпня 1913 року перестало битися серце Лесі Українки. Поховали її на Байковому кладовищі в Києві.

2. Читці. ( Читання дитячих творів Лесі Українки та демонстрація малюнків до них.)

Висновок.

Робота над новим матеріалом.


  1. Повідомлення теми і завдань уроку.

Сьогодні ми ознайомимося з новими творами поетеси.

Опрацювання вірша «Давня весна».

а) Слухання вірша. (читає учитель)

б) Бесіда.

-Хто головний герой вірша? Від чийого імені ведеться розповідь?

в) Словникова робота.

У вірші вам зустрінуться такі слова. Давайте навчимося читати їх правильно. Гра «Ехо».

(вчитель читає , а учні повторюють).

Весела я ясна

Хвора шум мила

Радісна весна щедра

Тісна квітки зелений

Білесенькі хатина самотна

Поясніть значення слова самотна.

г) Мовно – логічне завдання. З єднайте слова середньої колонки з відповідними прикметниками, щоб утворилися словосполучення з вірша.

д) Читання вірша учнями. (мовчки).

е) осмислення змісту вірша. Робота над образними засобами твору.

-- знайдіть у вірші рядки, в яких про весну говориться, як про живу істоту.

-- яким був спочатку настрій дівчинки? Чому вона була дуже сумна?

--Який дарунок принесла весна Лесі? Як про це сказано в вірші?

-- Як автор описує в вірші пробудження природи: вітру, дерев, пташок? Прочитайте.

-- Поясніть, як ви розумієте вислови: «промінням грала, сипала квітки», «співало все, сміялося, бриніло»

-- з яких рядків видно, , що незважаючи на хворобу, героїня сильна, мужня, що вона з любовю ставиться до природи, рідної землі.?

-- Чому Леся Українка назвала вірш «Давня весна»?

Вправи на вдосконалення навичок читання.

-Читання ланцюжком.

-Гра «День і ніч». (Якщо кажу день – читають, а ніч – відривають погляд від підручника, дивляться на мене. День – знову читають.)

-виразне читання.

Робота над віршем «Конвалія».


  1. Словникова робота.

Віку вкоротила (зірвала, погубила)

  1. Читання мовчки.

  2. Бесіда по змісту:

Де росла конвалія?

Що з нею сталося?

Про що свідчить цей випадок із життя маленької беззахисної конвалії?

Як Леся Українка передала своє ставлення до квіточки?



  1. Читання вголос.

Коли будете читати вголос, зверніть увагу на межі речень.

Які почуття слід передавати, читаючи слова конвалії?

Підсумок.

-Твори якої поетеси ми сьогодні вивчали?

- Що нового ви дізналися? (Леся Українка була мужньою людиною. Вона любила рідну Україну і служила їй своїм палким словом. Життя поетеси – це подвиг митця. Давайте пригадаємо твори поетеси, з якими ми ознайомилися на уроках читання. ( прикріплюють вишеньки з назвами творів)

ДІти, подивіться на символічне дерево творчості Лесі Українки. Поки ви ще не всі твори поетеси знаєте. Тому і вишеньок на ньому небагато. Але я сподіваюсь, ви будете зростати і поповните наше деревце вишеньками.

Оцінювання.

Молодці, діти. Ви сьогодні добре попрацювали.

Домашнє завдання.

А зараз, як підсумок, складемо сенкан.

Леся Українка

Талановита українська

Створювала боролася страждала

Леся – гордість України.




Каталог: attachments -> article
article -> Вступ Література кінця XIX
article -> Проблема особистості людини у творчості А. П. Чехова
article -> Позакласний захід із світової літератури На гостину до ювіляра
article -> Люботинський професійний ліцей залізничного транспорту
article -> «Сто років з Андрієм Малишком»
article -> Рими. Андрій Малишко «Вихопивсь дощик поміж заграв»
article -> “Слов’янство поки що дало світові в кінематографі одного великого митця, мислителя і поета Олександра Довженка”, зазначав Чарлі Чаплін
article -> Схеми. Таблиці 9 клас новий час
article -> Опорна схема


Поділіться з Вашими друзьями:

Схожі:

І урок розпочинаймо iconУрок конференція, урок подорож, урок турнір знавців, інтегрований урок, урок концерт
Матеріали посібника містять розробки уроків з музичного мистецтва. Серед них – урок – конференція, урок – подорож, урок – турнір...
І урок розпочинаймо iconБіографія Арнольда Ерета Вступ д-ра Бенедикта Луста урок Вступні принципи урок Приховані, гострі І хронічні хвороби вже не таємниця урок
Урок Нащо треба діагноз?
І урок розпочинаймо iconУрок дослідження. Урок блок
Розвивати творчі та мовленнєві здібності учнів. Виховувати повагу до України, рідного слова та його творців. Тип уроку: Урок – дослідження....
І урок розпочинаймо iconУрок №1 Урок №2 Урок №3 Висновок Література Вступ
Методика вивчення теми: «Короткі історичні відомості про обчислювальні прилади та з історії створення еом»
І урок розпочинаймо iconУрок Політичне життя в Україні в 1656-1657 рр. Урок Гетьманщина в роки правління гетьмана І. Виговського
Урок Політичний устрій Лівобережної Гетьманщини та Слобідської України в ІІ половині XVII століття
І урок розпочинаймо iconУрок Угорщина. Румунія. Урок Болгарія. Югославія. Тема № Країни Сходу та латинської Америки. Теми, які потрібно розглянути в ході вивчення даної теми
Урок Особливості соціально-економічного розвитку країн Центральної та Східної Європи. Польща. Чехословаччина
І урок розпочинаймо iconУрок Письменник І мандрівник 9 Урок Візитна картка героїв Кіплінга 13

І урок розпочинаймо iconУрок Початок національно визвольної війни. Урок Воєнно політичні події визвольної війни 1649 1651 рр
Урок Причини, характер, рушійні сили національно визвольної війни українського народу
І урок розпочинаймо iconУрок вивчення нового матеріалу ( урок-дослідження )

І урок розпочинаймо iconУрок №29 Нагрівання провідників електричним струмом
Відкритий урок з фізики «Теплова дія електричного струму. Закон Джоуля-Ленца» (9 клас)


База даних захищена авторським правом ©biog.in.ua 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка