Ii. Робота бібліотек області з юнацтвом Мережа бібліотекСторінка1/4
Дата конвертації17.10.2017
Розмір0,73 Mb.
  1   2   3   4

II. Робота бібліотек області з юнацтвом

Мережа бібліотек області станом на 01. 01. 2015 року становить 576  книгозбірень, з них: 3 обласних та 573 публічних бібліотек. В області функціонують 12 централізованих бібліотечних систем (221 бібліотеки), 13 – працюють в умовах децентралізації (352 бібліотека).

Обслуговування користувачів юнацького віку в області здійснюють: обласна бібліотека для юнацтва, 2 спеціалізовані філії Знам’янської та Олександрійської МЦБС; 2 абонементи Ульяновської ЦРБ та філії № 2 Світловодської міської ЦБС (бібліотека-філія № 12 Кіровоградської МЦБС у травні 2014 р. ліквідувала юнацький абонемент); 28 кафедр у центральних міських та районних бібліотеках, 514 юнацьких груп при сільських, селищних та міських бібліотеках.

Бібліотечні послуги юним користувачам надавали  1040 бібліотечних працівників, з них  478 у сільських бібліотеках області.

Станом на 01. 01. 2015 року в публічних бібліотеках Кіровоградщини працювали в режимі неповної занятості 381 особа.

Найбільше бібліотекарів працюють в режимі неповної зайнятості в Світловодському районі (84,2%), Кіровоградському районі (78%), Добровеличківському районі (74,4%), Бобринецькому районі (69,6%), Вільшанській ЦБС (66,7%), Компаніївській ЦБС (57,6%), Онуфріївському районі (65%), Новгородківській ЦБС (64%), Новоархангельському районі (60,6%), Гайворонській ЦБС (52,8%), Голованівському районі (51,3%).

Юних користувачів в бібліотеках області за 2014 рік обслуговувано 92тис.912, що на 11тис.137 користувачів менше у порівнянні з минулим роком. Зменшення показниківвідбулося у зв’язку із зменшенням кількості населення. Значне зменшення цього показника відбулося у бібліотеках міських централізованих бібліотечних систем, а саме: Олександрійської -3587(В м. Олександрії кількість населення зменшилась з 92,136 тис. у 2013 році до 82,136 тис. чоловік у 2014 році у т.ч. дітей дошкільного та шкільного віку – 9600. Юнацтва, що навчається – 3512, в т.ч. учні 10-11 класів – 793, учні, що навчаються в ПТУ - 656, студенти коледжів – 2063. (Кількість студентів зменшується: в Педагогічному коледжі в 2013 р. навчалось 700 студентів, в 2014р. – тільки 597. В медичному училищі в 2013 р. навчалось 469 учнів, а в 2014р. – 384). Вищі навчальні заклади в місті відсутні.), Світловодської -353, Кіровоградської – 253.

Стабільно по виконанню планових завдань працюють бібліотеки Знам’янської, Компаніївської, Новгородківської, Олександрійської районних ЦБС, Маловисківського, Новомиргородського, Новоукраїнського, Олександрівського районів.

Бібліотекари області постійно працюють по залученню юнаків та дівчат до бібліотеки. Прагнучі залучити школярів, учнівську молодь до читання бібліотечні працівники надають перевагу нестандартним формам популяризації читання, що також є і рекламою бібліотек: молодіжним піар-акціям «Сучасні книги для молоді» із залученням читачів-волонтерів (Голованівський район), цикл заходів «Зустрінемось в бібліотеці» (Новоукраїнський район), лібмоб «Чи знаєте ви про нові послуги в бібліотеці?», читацький марафон «Зробимо привабливою бібліотеку разом» Кіровоградська МЦБС, естафета читацького дня «Добрий світ найкращих книг» (бібліотека-філія для юнацтва Олександрійської МЦБС). У Всеукраїнський день бібліотек працівники Олександрійської центральної міської бібліотеки влаштували для своїх користувачів свято «Бібліотека – територія єдності» в репертуарі якого відбулися наступні заходи: акція «Тиждень пробаченого боржника», акція «Стань читачем сьогодні», екскурсії тощо. В рамках акції «Читати – це стильно!», яка відбулася в бібліотеках Олександрівського району до уваги читачів були представлені виставки-інсталяції «Книжкова планета», «Читайглобус», «Книжкова шпаківня», елементи яких дозволяли створювати чудові просторові композиції.Інформатизація у бібліотеці забезпечує повне і своєчасне використання інформації і знань. Вона піднімає рівень бібліотеки на нову технологічну висоту і є засобом соціальної комунікації підлітків.

Сьогодні процес пошуку інформації значно скоротився і спростився. І це завдяки комп’ютерам, яких в області 673в 179 бібліотеках; доступ до мережі Інтернет мають 583одиниці техніки.

Завдяки реалізації проектних заявок бібліотеки області продовжують створювати Інтернет-центри, однім з основних завданьяких є забезпечення оперативного доступу читачів до різноманітної інформації.

В Інтернет – центрах проводяться різноманітні заходи. Так для користувачів Олександрівської РБ під часінформаційно-консультаційних годин «Візьміть у порадники Internet» відбулись консультації «Почни свою подорож з Інтернету», «Он-лайн сервіси – це просто», «Електронні платежі – це вигідно, доступно!». Для молоді селища організовано і проведено тренінги «Нові технології на користь випускникам і абітурієнтам» під час яких юнаки ідівчата здійснили віртуальний екскурс сайтами вищих навчальних закладів України.

Крім того проведено ряд цікавих навчально-пізнавальних заходів серед яких: День краєзнавства «Мережа, яка об’єднала світ», урок-екскурс для вчителів загальноосвітніх закладів «Інтернет – джерело професійної інформації», віртуальна екскурсія країнами Європи, веб-огляди «Краще за дискотеки – віртуальні бібліотеки», «Інтернет - гід для лікаря» та ін.

В Інтернет-центрах Голованівського району відбулись: тиждень цікавих знайомств (ICQ)«Романтика почуттів», інтернет-бесіда «Державні символи України та їх роль у формуванні патріотичних якостей», інтернет-форум «Сучасна українська жінка: проблеми, успіхи, можливості», інтернет-дозвілля «Поезія нового часу» (до всесвітнього Дня поезії), «Інтернет для молодих батьків» (до Дня захисту дітей), Інтернет-круїз «Європа на твоїй долоні», година інформації «Повернути серця до сім’ї» (до Дня сім’ї), історичні Інтернет-мандрівки «І героїзм, і трагедія під Крутами», «Все пам’ятає батьківська земля», «Володарі гетьманської булави», «Великий син Козацької України».

З метою реклами електронних книг було проведено інформаційну годину «Книги он-лайн», Інтернет-дозвілля «Переваги електронних книг» тощо.

Приваблює користувачів і нова послуга бібліотек як Skype – зв'язок. Відвідувачі мають можливість безкоштовно спілкуватися з рідними, знайомими і друзями.

З цією метою серед заходів Світловодської МЦБС спрямованих на підтримку та розвиток української ідентичності та для внутрішніх переселенців з Криму та Донбасу проведено індивідуальні консультації «На зв’язку з рідними» в програмах Skype та соціальних мережах.

Бібліотеки області приділяють значну увагу рекламі інформаційних послуг на власних Веб-сайтах, блогах; демонструють свою присутність в соцмережах створюючи сторінки у Facebook, Одноклассники, Вконтакте, YouTube, Twitter, Pinterest, Instagram.

Не менш приваблює відкриття в бібліотеках області WI-FI зон. Прийшовши до бібліотеки з мобільним телефоном, планшетом або власним ноутбуком, молоді користувачі мають можливість попрацювати в мережі Інтернет самостійно.
Соціокультурна діяльність бібліотек області

Підтримуючи змістом своєї діяльності державну політику, книгозбірні Кіровоградщини організовували свою роботу за діючими державними, обласними, регіональними програмами. Відповідно до них здійснювалась популяризація літератури за допомогою проведення різноманітних заходів.

Заходи присвячені вшануванню героїв Крут, які відбулися в бібліотеках, мали за мету довести молодим користувачам, що в масштабах всесвітньої історії битва під Крутами зовсім незначна і не є зразком військового мистецтва, проте, є символом нескореного духу нашої нації, пересторога тим, хто і нині сподівається поставити українську націю на коліна. Вшановуючи пам’ять героїв Крут для юнаків і дівчат користувачів бібліотек області проведено: відео-презентацію «Пам’ятай про Крути», відео урок «І героїзм, і трагедія під Крутами» (Голованівський район), година патріотичного виховання «Крути – волі народної дзвін» (Гайворонська ЦРБ), виставка реквієм «Згадаймо юність, що горіла в Крутах» (Новомиргородська ЦРБ).

В бібліотеках Олександрійської МЦБС, учні старших класів і учнівська молодь стали учасниками години-реквієму «Понад усе вони любили свій коханий край» і «Вони стали на захист Батьківщини», години історичної правди «Нам сурми не грали, коли ми вмирали», історичного екскурсу «Сторінка історії, списана червоним чорнилом пролитої крові».

Аби вшанувати пам’ять героїв Крут на вечорі-реквіємі «Вони загинули за Україну» зібралися учні ЛІТу. Вшановуючи молодих Героїв тих часів, не можна було не згадати, молодь – Героїв наших часів: одна ціль, одна мета — незалежність, свобода, єдність рідної країни. З одним з таких героїв, учасником АТО, мали честь познайомитися та поспілкуватися старшокласники і передати для солдат листи, обереги, предмети гігієни та медикаменти. https://lh3.googleusercontent.com/-nwr7cmamdpy/uyfjv3tqshi/aaaaaaaaaiu/evspsz8gyjs/s320/%d0%a4%d0%be%d1%82%d0%be-0085.jpg

Одним з напрямків патріотичного виховання стала тема афганської війни. Напередодні Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав, 25-ї річниці виведення військ колишнього СРСР з Республіки Афганістан, для старшокласників в бібліотеках області були проведені години пам’яті, вечори пам’яті, тематичні вечори, Дні інформації, години духовності, години поезії, зустрічі з воїнами-інтернаціоналістами.Вбібліотеках області традиційними стали зустрічі: вечір-зустріч з воїнами «Афганська війна – не наша війна….» (Долинська РБ), вечір-спогад «Гірка пам’ять: Афганістан болить у наших душах» за участі голови районної спілки ветеранів Афганістану А.П.Кравченко та воїнів-афганців (Олександрівський район); зустрічі з ветеранами-афганцями «Відлуння тих далеких днів сльозою на струні бринить», «Афган – чужа війна» (Новомиргородський район); вечір пам’яті «Одвічний біль» (Петрівська РБ) та зустріч з воїнами-афганцями «А мені вчора знову Афган наснився» де вшанували пам'ять загиблих земляків(Мошоринська c/б-ф Знам’янської РЦБС).http://2.bp.blogspot.com/-j-kv82yrvtg/uw3kswuobmi/aaaaaaaaame/m_upvbvbav8/s1600/img_6264.jpghttps://sites.google.com/site/oleksbib/_/rsrc/1392290279469/informacia-dla-citaciv/pravila-koristuvanna-bibliotekou/novini/afganistan-bolit-u-nasih-dusah/11.jpg?height=212&width=320

З метою патріотичного виховання молоді на героїчних прикладах старшого покоління, Олександрійська ЦМБ тісно співпрацюючи з громадською організацією «Всеукраїнська спілка радянських офіцерів» в Інтернет-центрі бібліотеки організували зустріч з учасником бойових дій в Афганістані підполковником Овсянниковим В. І., за його словами, Афганістан назавжди залишиться больовою точкою у спогадах ветеранів, які самовіддано виконували свій обов’язок, рятуючи бойових товаришів та мирних жителів іншої держави. Ветеран та молодь з повагою і вдячністю згадали тих, хто з честю виконали свій інтернаціональний обов’язок, учасників бойових дій на території інших держав.

Під час зустрічі поколінь «Афганістан болить в моїй душі» та зустрічі «Час і досі не загоїв рану – цей одвічний біль Афганістану» (б/ф №10, б/ф №5 Олександрійської МЦБС) своїми спогадами про війну, про побачене і пережите поділились з учнівською молоддю ветерани-афганці - представники громадської організації «Солдати в Афгані».

В бібліотеці-філії № 2 Кіровоградської МЦБС для учнівської молоді ПТУ № 8 бібліотекарі підготували відеоурок пам’яті «15 лютого – двадцять п’ять років без Афганської війни». На зустріч з учнівською молоддю завітав учасник бойових дій в Афганістані, земляк – О. В. Лесків, який розповів багато цікавих воєнних історій, показав фронтові фотографії своїх друзів з якими разом воював. З цікавістю підлітки слухали розповідь про нагороди, які той отримав під час бойових дій, задавали запитання гостю, хвилиною мовчання вшанували пам’ять тих, хто загинув. Присутні переглянули документальний відеофільм «Вивід військ з Афганістану», ознайомилися з фото - художньою виставкою «Афганський спомин».http://www.citylib-kirovograd.com.ua/images/stories/news2014/img_0525.jpg

З метою гідного вшанування мужності, самовідданості, вірності військовому обов’язку воїнів – інтернаціоналістів працівники Новоукраїнської ЦРБ спільно з працівниками Краєзнавчого музею та учнями гімназії №7 провели День пам’яті «Час і досі не загоїв рану – цей одвічний біль Афганістану». Пізнавальними для юнаків були кадри з документальних фільмів про війну в Афганістані: документального фільму «Правда про дев’яту роту», відео-репортажу про виведення радянських військ із Афганістану, а також відеоролик на пісню «Мы уходим…» групи «Голубые береты». Цікавою також була розповідь директора музею Гаращенко М.О., в якій йшлося про воїнів-афганців, вихідців з Новоукраїнського району, подвиги яких описані в книзі знаного краєзнавця А.І. Ковирьова. Вшанували хвилиною мовчання і тих, хто не повернувся з війни, а навіки залишилися в пам’яті своїх рідних дев’ятнадцятирічними юнаками.http://1.bp.blogspot.com/-n9yen0obade/uxbdfjdpuei/aaaaaaaaa1s/usy8yqhep04/s1600/p1010642.jpgДо 70-ї річниці визволення України від німецько-фашистських загарбників бібліотекарями Новоукраїнської ЦРБ для учнівської молоді міста проведено низку заходів серед яких: історичний хроноскоп «Є в пам'яті і біль, і вдячність», година пам’яті «Спасибі, Вам, за мир, за спокій, за те, що захищали рідний край», урок пам’яті «Стоять обеліски і на них імена, які вкарбувала навіки війна», книжкова виставка "Шляхами болю і перемоги", виставка-вшанування «Свято слави, свято честі, свято перемоги».http://1.bp.blogspot.com/-e4_cbndlv9c/vfi5amiqfri/aaaaaaaacoa/762bledqwsm/s1600/pa280152.jpg

Хвилиною мовчання присутні вшановували пам’ять загиблих в роки війни. Протягом заходів звучали пісні та вірші часів Великої Вітчизняної, демонструвалися уривки кінохроніки, що висвітлювали героїчний подвиг воїнів Червоної Армії під час визволення України від німецько-фашистських загарбників.http://1.bp.blogspot.com/-cbmhhumody0/uybgsdovfai/aaaaaaaaa7w/o8wjt-nmjec/s1600/p1020267-1.jpg

Вшановуючи ювілейну березневу дату – День визволення міста Новоукраїнка та району від німецько-фашистських загарбників центральна районна бібліотека провела годину пам’яті «Спасибі Вам, за мир, за спокій, за те, що захищали рідний край». Віддати данину пам'яті знаменній події прийшли учні Новоукраїнської гімназії №7, які мали можливість почути цікаву розповідь директора Краєзнавчого музею Новоукраїнського району М. Гаращенка про заснування міста, про роки війни та визволення, а також про відбудову району. Звучали рядки спогадів з листів ветеранів-визволителів. Присутні з цікавістю переглянули відео-презентацію «Визволителі міста Новоукраїнка та району» з коментарями бібліотекаря. На тлі розповіді про звільнення міста емоційними вкрапленнями звучали вірші, декламовані школярами. Нікого не залишили байдужими тематична книжкова виставка "Шляхами болю і перемоги ".http://4.bp.blogspot.com/-qi3gqbsreae/u2s_3wboq8i/aaaaaaaab3a/3813e2us27a/s1600/p1020715.jpghttp://1.bp.blogspot.com/-ilrfjuwoiw0/uybgurbwx0i/aaaaaaaaa8a/7st9t2iilr0/s1600/p1020320.jpg

З метою патріотичного виховання, поглиблення знань та виховання у молоді шани і поваги до тих, хто ціною свого життя здобув Перемогу, працівники книгозбірні підготували урок пам’яті «Стоять обеліски і на них імена, які вкарбувала навіки війна». http://2.bp.blogspot.com/-xt8byye_a80/u2tawjveoii/aaaaaaaab3g/lpe-wsthaz4/s1600/p1020738.jpg

Захід пройшов у теплій атмосфері: учні мали змогу поспілкуватися із місцевою жителькою, дитиною війни, яка пережила на собі жахіття війни – Зоєю Лантух, переглянути слайд-презентацію, відео мандрівку яку доповнили кадри кінохроніки воєнних часів з піснями, вшанували пам'ять тих, хто навіки залишився на фронтах війни хвилиною мовчання, згадали ті далекі 1941-1945 роки, небачену людську мужність, тих земляків, які піднялись на вершину безсмертної слави і доблесті, шляхи Великої Перемоги. http://3.bp.blogspot.com/-2jo2fcc68co/u2tacnccnmi/aaaaaaaab3o/j5zoqp8bmq8/s1600/p1020742.jpg

Учасникам свята була представлена книжкова виставка-вшанування «Свято слави, свято честі, свято перемоги», доповнювала виставку композиція: солдатська каска, фронтові знімки, солдатський лист-трикутник.

«Фотографія з минулого» - під такою назвою в Маловисківській районній бібліотеці пройшла естафета пам’яті. В рамках заходу старшокласники міста розповідали про своїх прадідів і прабабусь, яким випало на долю пережити буремні роки Великої Вітчизняної війни. http://2.bp.blogspot.com/-c-8ahbarj3a/u2t7x0q2ywi/aaaaaaaaakg/h1alksqf10i/s1600/img_1008.jpg

Розпочався захід розповіддю бібліотекаря Кравченко Т.А. про свого діда, який загинув в Румунії, продемонструвала лист-повідомлення про загибель і поховання воїна та його світлини, які зберігає родина загиблого.http://3.bp.blogspot.com/-ioiu3g4x4jm/u2t7chtgi6i/aaaaaaaaako/3ao0yt8h_fi/s1600/img_1022.jpg

Учасники естафети з цікавістю слухали розповіді своїх однокласників, які з гордістю представляли життєві історіїсвоїх рідних. доповнювали розповіді старшокласників старі фотографії та нагороди. Із завмиранням серця присутні дивилися кінохроніку воєнних років.

З кожним роком рідіють ряди ветеранів, але пам’ять про них, як і про всіх воїнів-визволителів, живе в наших серцях. Дуже відрадно знати, що в родинах шанують та пам’ятають, а також зберігають історію свого родоводу.

Напередодні Дня визволення від фашистських загарбників в Олександрійській бібліотеці-філії № 8 для юнацтва відбулася зустріч учасника бойових дій ВВВ Нікітенко Григорія Феодосійовича зі старшокласниками ОНВК №17 «Крила скорботної пам’яті». Передати той буремний патріотичний дух, виконуючи пісні воєнних років, допомогли студенти ОУК, солістка будинку культури, слухач Вищої народної школи Дробот Т.Г.http://dg53.mycdn.me/getimage?photoid=665956193024&phototype=3

Працівники відділу обслуговування Олександрійської ЦРБ ім. Д.І.Чижевського провели героїко-патріотичні читання «Вони наближали Перемогу» для студентів Олександрійського технікуму Білоцерківського національного аграрного університету та студентів медичного училища. В ході заходів, учасники мали можливість ознайомитися з неоціненним внеском партизан у велику Перемогу, а також про формування і діяльність Руху Опору на Кіровоградщині. Зокрема, працівники бібліотеки розповіли про командира партизанського з’єднання І. Д. Діброва. Хвилиною мовчання присутні вшанували пам'ять загиблих партизан.

Захід «А пам’ять – вічна, невмируща», який провели працівники бібліотеки-філії №19 Кіровоградської міської ЦБС, об’єднав тих, на чиєму дитинстві війна залишила болючі шрами – дітей війни, і тих, хто сьогодні ходить до школи – учнівську молодь.

«Вони наближали Перемогу…» під такою назвою в бібліотеці-філії №9 цієї ж системи було розгорнуто книжкову виставку, присвячену діячам культури, письменникам і поетам України, тим, хто своїми творами підтримували бойовий дух, надихали на героїчні подвиги, підносили патріотизм та мужність народу на фронтах і в тилу.

На відзначення 69-ї річниці Великої Перемоги у Великій вітчизняній війні у бібліотечних закладах Новгородківської ЦБС проведено загальносистемний захід «Ніхто не забутий, ніщо не забуто». Бібліотекарі розповідали про подвиг радянських військ, односельців у роки Великої Вітчизняної війни, проводили бесіди про воєнні дії на території сіл району. Захід проводився спільно із представником РБК Анатолієм Хмурцем, який проводив показ патріотичного документального фільму «Визволення України» та створеного місцевим краєзнавцем, істориком, психологом Новгородківського НВК Сергієм Черкасом документального фільму «На братських могилах». В основу фільму лягли історичні відомості про наш край у часи воєнного лихоліття, спогади ветеранів війни, учасників бойових дій, очевидців.

В ЦРБ для учнівської молоді Новгородківського НВК проведено годину пам'яті «За тих хто впав в бою, за крок до перемоги», яка дала змогу глибше пізнати історію подій 1941-1945 рр., та залишила незабутній слід у серцях і пам'яті юнаків і дівчат, якою ціною була здобута Велика Перемога. Хвилиною мовчання присутні вшанували пам'ять полеглих, запалили свічу пам'яті.

Не згасає пам’ять про своїх визволителів і у жителів с. Митрофанівка Новгородківського району. В День Перемоги там відбулася святкова хода, в якій взяли участь ветерани війни, працівники установ, учні Митрофанівського НВК, жителі села. Учасники поклали квіти до пам’ятної стели загиблим односельчанам. Біля братської могили відбувся мітинг який підготували та провели сільський голова Т. А. Ковальова, бібліотекар сільської бібліотеки-філії І. В. Григор’єва та вчитель - організатор В. П. Лікаренко.

22 вересня в Україні на державному рівні відзначається День партизанської слави. До відзначення цієї дати та з метою вшанування подвигу партизанів і підпільників у період Великої Вітчизняної війни бібліотеками області проведено ряд заходів: літературна панорама «Подвигом уславлені», книжкова виставка «Документальні свідчення партизанської війни» (Голованівський район), акція-реквієм «Вічно і поіменно», година-набат «Це потрібно не мертвим, це потрібно живим», виставка-дослідження «Незламний фронт відваги й доблесті» (Новомиргородський район); виставка-ретроспектива «Цей світлий день 44-го» (Устинівська ЦРБ), огляд літератури «Стежками партизанської слави» Онуфріївська РБ. Бібліотечними працівниками Ульяновської ЦБС проведено: уроки історії «Незламний фронт відваги і доблесті» (К–Брідська, К–Криничанська, Мечиславська, Новоселицька, Розношенська с/б-ф), «Партизанському руху нема забуття» (Вільхівська, Дельфинівська, Йосипівська, Лозоватська, К–Олександрівська, Луполовська с/б-ф), оформлено книжкові виставки «Подвиг заради країни», «Вони захищали – ми пам’ятаємо» та ін.

Ще одним важливим напрямком діяльності бібліотек області стала організація роботи щодо висвітлення подій на Київському майдані та військових подій на Сході України. Зокрема, у читальному залі Голованівської районної бібліотеки для дорослих було організовано та презентовано користувачам виставку-експозицію «Наша мета не війна, наша мета – мир!». Також бібліотекарі долучились до районної акції збору коштів на придбання бронежилетів для бійців АТО та надали продуктову гуманітарну допомогу українським військовим.

Для молодих користувачів Олександрівської РБ організовано годину-реквієм небесній сотні «В їх іменах – гомін України» та година відкритих почуттів «Бути українцем – це круто!».

Вшановуючи пам’ять Небесній сотні, що полягла на Майдані, піднебесним сотням, які загинули на Сході, боронячи волю, незалежність і єдність нашої держави, висловлюючи повагу воїнам України, які продовжують захищати нашу Батьківщину працівники Новоукраїнської ЦРБ провели урок патріотизму і єдності українського народу «Україна – єдина країна», який був просякнутий духом патріотизму, безмежної вдячності присутнім воїнам-землякам та воїнам, які наразі є на передовій. Розповіді воїнів – земляків які воюють в зоні АТО, і знаходяться у відпустці А. Стазілова та П. Нетюхайла доповнювали мультимедійна http://3.bp.blogspot.com/-7owk72zao3u/varuhn0deki/aaaaaaaacfs/o6n37srcv7g/s1600/p1040014.jpghttp://2.bp.blogspot.com/-qmuyt1ap_pc/varuab_ilfi/aaaaaaaacfu/zzh4gyxz460/s1600/p1040007.jpg

презентація «Україна – єдина країна», патріотичні відеоролики, інформаційні викладки «Єдина країна – единая страна», «Нові часи – нові герої», думки учнів з приводу того, що для кожного з них означають слова «Я – українець». По закінченню заходу біля приміщення бібліотеки був проведений патріотичний флеш-моб.c:\users\metod-1\desktop\рисунок1.jpg

З метою підтримки та виховання поваги у молоді до героїв АТО в Олександрійській б-ф №8 для юнацтва відбулось засідання лідерів та волонтерів Олександрійського району, на яке були запрошені земляки і герої-учасники АТО, які розповіли про воєнне життя і про те, як забезпечували мирне життя мешканців міста Маріуполь. Запрошені військові – різні за віком, але спільні у меті – безхмарне небо над Україною.http://dg53.mycdn.me/getimage?photoid=640067801600&phototype=3

Висловити побажання миру та підтримку героїчним хлопцям мали можливість і учасники флеш-мобу «Ланцюг миру». Активної підтримки набула і акція «Напиши листа російському солдату», ініціатором якої є районний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді в особі І.А. Чемерис. Молодь зачитувала свої щирі та зворушливі листи, які не залишили байдужими жодного з присутніх. Це урок патріотизму, єдності українського народу, присвячений Небесній сотні, що полягла на Майдані,  піднебесним сотням, які загинули на Сході, боронячи волю, незалежність і єдність нашої держави, воїнам України, які продовжують захищати нашу Батьківщину.

В бібліотеках-філіях № 19, 15, 4, 7 Кіровоградської МЦБС пройшла акція «Намалюй оберіг для воїна!», молодь виготовляла малюнки-обереги додаючи свої побажання мужнім українським воїнам-героям, дорослі приносили для військових засоби особистої гігієни та речі.

Підтримуючи позицію держави у подоланні тероризму та сепаратизму, для зміцнення морально-психологічного стану громадян України в бібліотеках Світловодського району відбулися: «круглі столи» «З вірою в Україну», на яких говорили про нинішню політичну ситуацію в країні; акція «Ланцюг єднання», який був проведений між селами району та зібрав усіх небайдужих.Належна увага приділяється популяризації літератури, яка розкриває утвердження державності України, національних традицій, символіки, пробудження інтересу користувачів до вивчення історії, культури українського народу, формування національної свідомості і громадянського патріотизму.

З цією метою в бібліотеках області відбулися заходи до Дня Конституції, Дня Незалежності, Дня державного прапору України та Дня державного гімну України.

Циклом заходів відзначили День Конституції книгозбірні Світловодського, Олександрівського, Долинського, Новомиргородського районів. Серед заходів: «круглі столи» «Конституційні права українців», «Ти маєш право», «Конституція України у моєму житті»; уроки державності «Конституція України – оберіг держави», «Історичні віхи української Конституції», інформаційні години «Основний закон нашого життя», «Вимріяна поколіннями»; правові читання «Гортаючи сторінки Конституції», конкурс «Хто допоможе захистити твої права?», юридичний калейдоскоп «Мир і дружба не дива, тільки знай свої права».

Бібліотеки області сприяли відродженню історичних, патріотичних та духовних традицій українського козацтва, адже саме козацтву належить особливе місце в історії нашої держави, історичній пам’яті української нації.

День козацтва працівники бібліотеки-філії № 8 для юнацтва Олександрійської МЦБС відзначили із старшокласниками ОНВК №17 та ЛІТ. Народознавчий конкурс «Гарно козаки гуляють» передбачав проходження учасниками через дев’ять випробувань. Це саме стільки, кільки колись було порогів на Дніпрі. Молодь випробувала себе на витривалість, ерудицію та мистецькі здібності в конкурсах «Козаки-вершники», «Як козаки через річку переправлялися», «Забави кашоварів», перевірила на довіру один до одного в конкурсі «Пліч-о-пліч із товаришем». Козаки – конкурсанти вивчали елементи козацького танцю в конкурсі «Повзунець», висвистували по-козацьки в конкурсі «Козацький свист», і звичайно змагалися в ерудованості в конкурсі «Заморочки з бочки».

До Дня українського козацтва Бірківська сільська бібліотека Олександрівського району реалізувала міні-проект «Козацтво – це життя святкова рівність, це сонячне завзяття, це буття! Козацтво – його постаті нестримні все йдуть і йдуть до нас крізь небуття!». Саме на основі історичних інформаційних джерел бібліотека проводить просвітницьку роботу серед молоді, яка спрямована на формування національної свідомості, збереження пам’яті про вірних синів України, що віддали своє життя за гідність, волю і незалежність нашої держави. Під час заходів молоде покоління дізнається про героїчні події козацької доби, юні читачі мають змогу ознайомитися з життям січового козацтва, його легендарними ватажками, а також з художніми творами про славних лицарів України.

Про героїчне минуле козацтва молодь дізналася з масових заходів, які були проведені в бібліотеках області. Змістовно пройшли: козацький турнір «Козацький краю, кращого за тебе в житті не знаю!» (Знам’янська РЦБС), козацький турнір «Ну-мо, козаки!», конкурс-гра «Ми діти козацького роду!», ігрова програма «Супер козак», свято «Козацька слава в серцях у нас» (Компаніївська ЦБС), свято «Козацькі розваги», інтерактивна подорож «Козацькими шляхами з козацькими стравами» (Новгородківська ЦБС), історична мандрівка «Українське козацтво: відгомін віків», «Їх пам’ятає Україна», історичний калейдоскоп «Козацькому роду нема переводу» (Новоархангельська ЦБС), інформаційний коктейль «Тієї слави козацької повік не забути», історичний круїз «Сила та міць Запорізької Січі» (Новомиргородський район), літературно-історична година «Україна – козацька земля» (Новоукраїнська ЦРБ), вікторина «Козацький кіш» (Петрівський район).

Виховуючи підростаюче покоління в дусі поваги до історії нашого народу, бібліотеками області були організовані презентації книжкових виставок: «Козацтво у слові писемному» (Новоукраїнський р-н), «Козаку найперше – воля, козаку найперше – честь», «Було колись на Україні», «Славні сини України», «Слава, що змагається з вічністю» – представлено історичну та художню літературу про часи козаччини (Новоархангельський р-н) та ін.

Багато є таємниць у світі і одна з найбільших – це
Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2   3   4

Схожі:

Ii. Робота бібліотек області з юнацтвом Мережа бібліотек iconОбласна універсальна наукова бібліотека
Краєзнавча робота бібліотек Сумщини як фактор соціокультурного розвитку громади : оглядова довідка з досвіду роботи публічних бібліотек...
Ii. Робота бібліотек області з юнацтвом Мережа бібліотек iconКраєзнавчий потенціал центральних районних та міських бібліотек Сумської області
Краєзнавчий потенціал центральних районних та міських бібліотек Сумської області : аналітична записка за підсумками соціологічного...
Ii. Робота бібліотек області з юнацтвом Мережа бібліотек iconЦільові програми І проекти в діяльності бібліотек
Методичні рекомендації розроблені з метою надання допомоги керівникам структурних підрозділів цбс в питаннях складання цільових бібліотечних...
Ii. Робота бібліотек області з юнацтвом Мережа бібліотек iconРобочі таблиці ббк для шкільних бібліотек
На жаль, до шкільних бібліотек України вони практично не потрапили. Крім того, розроблені в Росії, ці таблиці не завжди відповідають...
Ii. Робота бібліотек області з юнацтвом Мережа бібліотек iconЗвіт про роботу публічних бібліотек Софіївського району за 2015 рік
Україні, діяльність публічних бібліотек району була зосереджена на обслуговуванні користувачів з урахуванням їхніх інтересів, забезпеченні...
Ii. Робота бібліотек області з юнацтвом Мережа бібліотек icon"Бібліотека І молодь: пошук ідей, майстерність, співпраця", який відбувся на базі оюб ім. О. М. Бойченка та бібліотек Знам'янської міської цбс 20-21 червня 2007 року
Олександрійської міських централізованих бібліотечних систем, юнацьких структурних підрозділів бібліотек області на тему "Бібліотека...
Ii. Робота бібліотек області з юнацтвом Мережа бібліотек iconВсеукраїнський день бібліотек ведучий 1: Премудросте земна, бібліотеко!
Ведучий 1: Доброго дня вам, шановні гості. Вітаємо всіх, хто прийшов сьогодні на наше спільне свято – свято бібліотек,- цього вічно...


База даних захищена авторським правом ©biog.in.ua 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка