Інформаційно-методичнийСторінка1/24
Дата конвертації04.08.2017
Розмір4,99 Mb.
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   24УПРАВЛІННЯ ОСВІТИ І НАУКИ

КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ

КИЇВСЬКИЙ ОБЛАСНИЙ КОМУНАЛЬНИЙ

ПОЗАШКІЛЬНИЙ НАВЧАЛЬНИЙ ЗАКЛАД

«МАЛА АКАДЕМІЯ НАУК УЧНІВСЬКОЇ МОЛОДІ»

ІНФОРМАЦІЙНО-МЕТОДИЧНИЙ

ВІСНИК

Рекомендовано для використання у навчально-виховному

процесі за рішенням Науково-методичної ради Київського

обласного комунального позашкільного навчального закладу

«Мала академія наук учнівської молоді»

(протокол №9 від 20 червня 2012 року)

БОЯРКА

2012


УДК

ББК

Рекомендовано для використання у навчально-виховному процесі за рішенням

Науково-методичної ради Київського обласного комунального позашкільного навчального закладу «Мала академія наук учнівської молоді»

(протокол №9 від 20 червня 2012 року)

Київський обласний комунальний позашкільний навчальний заклад «Мала академія наук учнівської молоді»: Інформаційно-методичний вісник / Головне управління освіти і науки Київської обласної державної адміністрації; упорядники: Мережинська О.Г., Незабитовський І.М., Петровська Т.В., Коркішко Т.В.– Боярка, 2012. – 230 с.В інформаційно-методичному віснику представлені матеріали на допомогу вчителям та учням старших класів для участі у ІІ (обласному) етапі Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт. Збірник висвітлює форми і методи організації роботи в системі МАН.

Упорядники: Мережинська О.Г., Незабитовський І.М., Петровська Т.В., КоркішкоТ.В.

КИЇВСЬКИЙ ОБЛАСНИЙ КОМУНАЛЬНИЙ ПОЗАШКІЛЬНИЙ НАВЧАЛЬНИЙ ЗАКЛАД

«МАЛА АКАДЕМІЯ НАУК УЧНІВСЬКОЇ МОЛОДІ», 2012

ISBN ББК


РОЗДІЛ І
Структура і напрямки роботи Київського обласного комунального позашкільного навчального закладу

«Мала академія наук учнівської молоді»
Мала академія наук учнівської молоді – це профільний позашкільний навчальний заклад, основним напрямом діяльності якого є дослідницько-експериментальний, що передбачає залучення вихованців (учнів, слухачів) до роботи в різних галузях науки, техніки, культури і мистецтва, а також виявлення, розвиток і підтримку обдарованої молоді, створення умов для її творчої реалізації та розширення наукового світогляду, організації змістовного дозвілля.

Рішення про створення Київського обласного комунального позашкільного навчального закладу «Мала академія наук учнівської молоді» з метою забезпечення інтелектуального розвитку молодих громадян, реалізації здібностей дітей і учнівської молоді, підготовки їх до активної діяльності в галузі науки та сприяння самовизначенню в майбутній професії прийняла Київська обласна рада п’ятого скликання у 2010 році.

Мала академія наук підпорядковується головному управлінню освіти і науки Київської обласної державної адміністрації.

Головна мета створення Малої академії наук учнівської молоді: пошук, відбір, розвиток і підтримка творчих, здібних та обдарованих школярів, прищеплення любові до науково-дослідницької діяльності в різних галузях науки.

Територіальне відділення Малої академії наук України в Київській області об’єднує 25 районних та 12 міських відділень, які координують роботу наукових об’єднань учнів (секцій, гуртків).

Діяльність Малої академії наук учнівської молоді спрямована на підвищення якості навчально-виховного процесу у дослідницько-експериментальному напрямку, створення належних умов для забезпечення подальшої творчої та дослідницької роботи юних науковців з високим рівнем культури. Участь вихованців у науково-дослідницькій, експериментальній, конструкторській та винахідницькій роботі розширить їхній науковий світогляд, позитивно вплине на набуття навичок самостійної роботи, дасть можливість бути активними у житті своєї країни.

Життя вимагає тісної співпраці Малої академії наук учнівської молоді з вищими навчальними закладами. Науково-дослідницька діяльність сприяє цілеспрямованому формуванню творчої особистості та її світогляду, тому традиційними стануть зустрічі відомих науковців і митців Київщини з юними дослідниками. Для активної співпраці будуть запрошені доктори та кандидати наук Київського національного університету ім. Тараса Шевченка, Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут», Національного педагогічного університету ім. М.П. Драгоманова, Університету сучасних знань, Національного університету державної податкової служби, Київського національного лінгвістичного університету, Білоцерківського національного аграрного університету, науково-педагогічні працівники загальноосвітніх закладів тощо. Головні джерела розвитку творчої особистості розпочинаються зі шкільного віку. І тому, коли діти слухають лекції натхненних викладачів, то вони розуміють важливість і роль науки в суспільстві.

Позашкільна освіта є складовою системи неперервної освіти. Мала академія наук учнівської молоді здійснює координацію діяльності районних, міських малих академій наук. Проводить навчально-виховну, інформаційно-методичну, організаційно-масову та навчально-тренувальну роботу. У Малій академії наук учнівської молоді створюються методичні об’єднання за напрямами діяльності гуртків та творчих об’єднань, які охоплюють досвідчених педагогічних працівників певного професійного спрямування. Керівники гуртків визначають рівень знань і умінь, які повинні отримати учні.

При Малій академії наук учнівської молоді Київщини працює шість відділень: хімії та біології, екології та аграрних наук; мистецтвознавства та філології; фізики та астрономії, математики, економіки; технічних наук; комп’ютерних наук; історії та географії, філософії та суспільствознавства, де навчаються старшокласники. Методисти відділень працюють над розробленням науково обґрунтованої системи відбору обдарованих учнів для навчання в МАН, розвитком творчих здібностей і дослідницьких умінь через участь школярів у різноманітних конкурсах, турнірах, симпозіумах, колоквіумах, олімпіадах, конференціях, науково-дослідницьких програмах. Сприяють створенню необхідного середовища для самореалізації обдарованої учнівської молоді базові обласні навчальні заклади: Києво-Святошинський центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді (м. Боярка), Бучанська СЗОШ І-ІІІ ступенів з поглибленим вивченням іноземних мов, Сквирський ліцей, Фастівський ліцей-інтернат, Центр технічної творчості «Евріка» м. Бориспіль, Спеціалізована ЗОШ І-ІІІ ступенів з поглибленим вивченням інформаційних технологій м. Біла Церква, Комунальний заклад Київської обласної ради «Переяслав-Хмельницький ліцей-інтернат». У цих закладах активно працюють методисти. Як свідчить інформація з місць, у школах області багато обдарованих дітей. При базових навчальних закладах щорічно проводитимуться обласні методичні семінари для керівників освітніх закладів, шкільних психологів, керівників секцій, слухачів МАН з питань організації науково-дослідницької роботи учнів, перспективної тематики наукових досліджень та етапів їх написання, психологічних аспектів усної доповіді з теми проекту тощо.

Мала академія наук учнівської молоді ставить перед собою завдання – збагатити методи та засоби виховної роботи з учнями цікавими інноваціями, що вплине на інтелектуальний розвиток вихованців, готових до творчої діяльності в різних областях фундаментальних наук. Систематизація цієї роботи дасть можливість створити міцну основу і отримати бажані результати. Вихованці позашкільного закладу можуть бути: слухачами, кандидатами в члени або дійсними членами Малої академії наук учнівської молоді. Вони зобов’язані оволодівати знаннями, вміннями, практичними навичками, підвищувати свій загальний культурний рівень.

Творчість має вирішальне значення у розвитку здібностей людини. Інтерес до навчання – неодмінна умова позашкільної освіти, тому педагогічні працівники Малої академії наук прагнуть створити творчу атмосферу, особливий дух пошуку, інтересу до навчання. Конкурсні роботи – складний і довгий шлях набуття базових знань і відомостей з певної галузі науки. Протягом шкільних досліджень у дітей формується науковий світогляд. Науково-дослідницькі проекти, над якими працюють старшокласники, сприяють саморозвитку і самовдосконаленню учнів, умінню використовувати отримані знання.

З метою пропаганди і популяризації наукових знань серед учнівської молоді, ознайомлення з сучасними напрямами розвитку науки, техніки і технологій, стимулювання пізнавальної активності учнів Національний центр Мала академія наук України спільно з Національною академією наук України, Національним технічним університетом України «Київський політехнічний інститут» започаткувала постійно діючий виїзний лекторій-практикум на базі Малої академії наук учнівської молоді Київської області «Наука ХХІ століття: перспективні напрями розвитку».

Мала академія наук учнівської молоді створена для формування інтелектуального потенціалу нації. Позашкільна освіта розвиває і відкриває дитину, готову до творчої і дослідницької діяльності, формує особистість, яка може працювати на результат. Вона зорієнтована на оптимальну реалізацію можливостей учнів. Створення і розвиток умов для отримання якісної освіти – це шлях до самоосвіти та самореалізації кожної людини.

Враховуючи інтереси учнівської молоді у дослідницькій діяльності в різних галузях науки й техніки, Мала академія наук учнівської молоді включає різні секції та наукові відділення, що дасть можливість дітям проявити себе повно і всебічно. Учні під керівництвом наставників розпочинають наукове дослідження з вибору теми. Для якісного оновлення змісту проведення конкурсу-захисту відбувається вдосконалення структури наукових відділень. Різноманітна тематика науково-дослідницьких робіт дає можливість юним дослідникам врахувати пізнавальні інтереси та удосконалити практичні уміння і навички. Запровадження нових наукових відділень стає значущою подією у проведенні конкурсу-захисту. Учні самостійно обирають конкретну тему для спостережень і досліджень, але також і враховують поради наукового керівника. Адже із керівником учень має продумати розкриття даної теми, щоб ґрунтовно виконати роботу. У роботі слід враховувати актуальність, новизну і значущість матеріалу. Повноцінне розкриття теми дасть можливість виявити творчість і мати високі результати. Цікаві учнівські дослідження відповідають запитам і потребам суспільства.Інформація про заклад

Київський обласний комунальний позашкільний

навчальний заклад «Мала академія наук учнівської молоді»

Адреса

08150, Київська область, Києво-Святошинський район, м. Боярка,

вул. Жовтнева, 39

e-mail: MAN_kyivskaobl@ukr.netТелефониПосада

Прізвище, ім’я, по батькові

Телефон

1.

Директор

Мережинська

Оксана Григорівна(04598) 35-178

2.

Заступник директора з науково-методичної роботи

Незабитовський

Ігор Миколайович(04598) 47-779

3.

Заступник директора з навчально-виховної роботи

Петровська

Тетяна Василівна(04598) 36-970

4.

Завідуюча методичним відділом

Коркішко

Тетяна Віталіївна(04598) 36-970

5.

Головний бухгалтер

Топчій

Тетяна Григорівна(04598) 47-779

6.

Секретар

Слободюк

Любов Федорівнат/ф (04598) 36-970

Керівництво МАН Київської області


Директор Малої академії наук учнівської молоді

Мережинська Оксана ГригорівнаЗаступник директора з науково-методичної роботи

Незабитовський Ігор Миколайович
Заступник директора з навчально-виховної роботи Петровська Тетяна ВасилівнаМетодичний відділ Київського обласного комунального позашкільного навчального закладу

«Мала академія наук учнівської молоді»


Завідуюча методичним відділом

Коркішко Тетяна ВіталіївнаМетодисти


Лубківська Леся Василівна Бурчак Ольга Анатоліївна Куделя Людмила АнатоліївнаГурбич Юлія Володимирівна Овсієнко Тетяна Григорівна Губрій Олена Володимирівна

Нормативні документи,

що регламентують діяльність територіального відділення МАН України


  • Указ Президента України від 20.03.2008 № 244/2008 «Про додаткові заходи щодо підвищення якості освіти в Україні».

  • Указ Президента України від 30.09.2010 № 927/2010 «Про заходи щодо розвитку системи виявлення та підтримки обдарованих і талановитих дітей та молоді».

  • Постанова Кабінету Міністрів України від 06.05.2001 № 433 «Про затвердження переліку типів позашкільних навчальних закладів і Положення про позашкільний навчальний заклад».

  • Постанова Кабінету Міністрів України від 03.02.2010 №88 «Про вдосконалення роботи з обдарованими дітьми».

  • Рішення сесії Київської обласної ради від 09.04.2010 № 678-29-V «Про делегування повноважень Київської обласної ради Київській обласній державній адміністрації».

  • Рішення сесії Київської обласної ради від 29.07.2010 № 769-33-V «Про утворення Київського обласного комунального позашкільного навчального закладу «Мала академія наук учнівської молоді».

  • Статут Київського обласного комунального позашкільного навчального закладу «Мала академія наук України» від 05.10.2010 № 1119.


КИЇВСЬКА ОБЛАСНА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯГОЛОВНЕ УПРАВЛІННЯ ОСВІТИ І НАУКИ

НАКАЗ


" 01 " 12 2010 року № 354

м. Київ


Про затвердження базових

обласних навчальних закладів
З метою забезпечення функціонування та комплектації Київського обласного комунального позашкільного навчального закладу «Мала академія наук учнівської молоді» створеного рішенням сесії Київської обласної ради п’ятого скликання від 29 липня 2010 року № 769-33-V

НАКАЗУЮ:

1. Затвердити перелік закладів, яким надається статус:

Базовий обласний навчальний заклад при Малій академії наук учнівської молоді (додаток 1).

2. Головному управлінню освіти і науки Київської облдержадміністрації забезпечити фінансування діяльності базових обласних навчальних закладів за рахунок обласного бюджету відповідно до чинного законодавства України.

3. Київському обласному комунальному позашкільному навчальному закладу «Мала академія наук учнівської молоді» (Мережинська О.Г.) здійснювати:

3.1. Науково-методичний супровід та координацію діяльності базових обласних навчальних закладів.


3.2. Кадрове забезпечення наукових відділень базових обласних

навчальних закладів при Малій академії наук учнівської молоді.

4. Начальникам відділів освіти Києво-Святошинської, Сквирської районних державних адміністрацій, Бучанської, Переяслав-Хмельницької міської ради, управління освіти Фастівської міської ради, управлінь освіти і науки Бориспільської та Білоцерківської міських рад:

4.1. Забезпечити умови функціонування базових обласних навчальних закладів.

4.2. Сприяти формуванню кадрового складу Малої академії наук

учнівської молоді (відповідно до плану роботи Закладу).

5. Контроль за виконанням наказу залишаю за собою.

Начальник головного управління В.Г. Бутник

Додаток 1

Затверджено

наказ головного управління освіти і науки

«01» грудня 2010 року № 354

ПЕРЕЛІК НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДІВ,
№ пп.

Назва закладу

Керівник

Адреса

Наукові відділення

1

2

3

4

5

1

Києво-Святошинський центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді

Лисенко

Оксана Олександрівна,

директор


м. Боярка,

вул. Хрещатик, 76

(0-4598) 4-02-79


Хімії та біології; Екології та аграрних наук

2

Комунальний заклад Київської обласної ради

«Бучанська спеціалізована

ЗОШ І-ІІІст.з поглибленим вивченням іноземних мов»


Наконечний Михайло Петрович,

директор


м. Буча,

вул. Вокзальна,104

(0-4597) 4-93-80


Філології та мистецтвознавства


3

Сквирський ліцей

Юхимчак

Віктор


Павлович,

директорм. Сквира,

вул. Карла Маркса, 63

(0-4568) 5-26-32


Філології та мистецтвознавства4

Фастівський

ліцей-інтернатКоміренко Михайло Митрофанович,

директор


м. Фастів

вул. Великоснітин

ська, 63

(0-4565) 6-66-02Фізики і астрономії; Математики; Економіки

5

Центр технічної творчості «Евріка»

Третяк

Олег


Миколайович,

директор


м. Бориспіль,

вул.Київський шлях, 87

(0-4595) 6-78-95


Технічних наук

6

Спеціалізована ЗОШ

І-ІІІст. № 12 з поглибленим вивченням інформаційних технологійВітюк

Олексій Панасович, директорм.Біла Церква,

бульвар Комсомольський,

11

(0-4563) 38-65-45
Комп’ютерних наук

7

Переяслав-Хмельницька

гімназія


Батрак

Олександр

Петрович,

директор


м. Переяслав-Хмельницький,

вул.


Шевченка, 20

(045-67) 51413Історії; Наук про Землю; Філософії та суспільствознавства

Каталог: Files -> downloads
downloads -> «Це склад книжок» так скептик говорив, «Це храм душі» естет йому відмовив, Тут джерело всіх радощів земних, І їх дарують нам без цінним словом…»
downloads -> Для вчителів зарубіжної літератури
downloads -> Методичні рекомендації щодо викладання світової літератури в загальноосвітніх навчальних закладах у 2013-2014 навчальному році // Зарубіжна літератури в школах України. 2013. №7-8
downloads -> Талант людини це божий дар
downloads -> Василь Стус постать,що єднає
downloads -> Антон павлович чехов
downloads -> Остап Вишня. Трагічна доля українського гумориста. Моя автобіографія
downloads -> Урок 1 т ема. Вступ. Роль художньої літератури у формуванні життєвих цінностей людини


Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   24

Схожі:

Інформаційно-методичний iconІнформаційно-методичний центр
Ударний музичний інструмент, що має форму широкого порожнього циліндра, отвори якого затягнені шкірою (Барабан)
Інформаційно-методичний iconВідділ освіти віньковецької райдержадміністрації районний методкабінет інформаційно-методичний центр Яснозірської зош І-ІІІ ступенів
В даному посібнику зібрано матеріали образотворчого мистецтва, які можна використати на уроках української мови та в позакласній...
Інформаційно-методичний iconСучасна освіта Новограда-Волинського-2014 Зміст Інформаційно-методичний центр 2 Навчально-виховний комплекс «Гімназія ім. Лесі Українки – школа І ступеня»
Спеціалізована школа І-ІІІ ступенів №4 з поглибленим вивченням окремих предметів та курсів «Школа сприяння здоров’ю» 8
Інформаційно-методичний iconТворчість – як спалах метеориту
Творчість – як спалах метеориту: інформаційно-методичний лист до 65-річчя від дня народження Галини Христан / Надвірнянська црб;...
Інформаційно-методичний iconПрограма ІІІ всеукраїнської науково-практичної конференції «Сучасна інформаційно-бібліотечна освіта: нові вимоги»
Хіміч Ярослава Олегівна, к.І. н., доцент, професор кафедри накккіМ, координатор Центру безперервної інформаційно-бібліотечної освіти,...
Інформаційно-методичний iconКомунальний заклад "Запорізька обласна бібліотека для дітей "Юний читач"
В її віршах – історія народу: інформаційно-методичний матеріал / укладач Л. В. Данилова; Запорізька обласна бібліотека для дітей...
Інформаційно-методичний iconБібліотека. Інформаційно-бібліографічний відділ
Сумського Д76 державного університету за 2008 рік: Бібліографічний покажчик. Суми: Вид-во СумДУ. Бібліотека. Інформаційно-бібліографічний...
Інформаційно-методичний iconДепартамент освіти та науки Івано-Франківської міської ради Інформаційно-методичний центр
Слово Тараса – наша зброя І окраса (збірник сценаріїв позакласних заходів на відзначення Шевченківських свят)./ Упор.: А. Рудак,...


База даних захищена авторським правом ©biog.in.ua 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка