Інформація Про діяльність служби у справах дітей облдержадміністрації у сфері захисту суспільної моралі при обігу комп’ютерних ігор на території областіСкачати 218,53 Kb.
Дата конвертації14.05.2017
Розмір218,53 Kb.
ТипІнформація

19 червня 2013 року м. Миколаїв


Інформація

Про діяльність служби у справах дітей облдержадміністрації у сфері захисту суспільної моралі при обігу комп’ютерних ігор на території області.
Службами у справах дітей Миколаївської області організовано систематичне проведення профілактичних рейдів «Діти вулиці», які спрямовано на припинення безпритульності та жебракування дітей, профілактику скоєння ними правопорушень та злочинів. Протягом 3 місяців 2013 року в області проведено 266 таких рейдів в ході проведення яких вилучено 159 дитини, з них 34 дитини вилучено з комп’ютерних клубів, 16 дітей – з розважальних закладів.

З метою проведення перевірок щодо організації профілактично-виховної роботи з дітьми в загальноосвітніх закладах службами у справах дітей області протягом 3 місяців 2013 року проведено 111 перевірок таких закладів.

Протягом 3 місяців 2013 року вжитими заходами службами у справах дітей повернуто до навчання 48 дітей, які залишили школу і тривалий час не навчались. Загальна кількість дітей, яким було надано допомогу у влаштуванні, складає 187 чол.

У виховній роботі з дітьми широко використовуються засоби масової інформації. Протягом І кварталу 2013 року працівниками служб у справах дітей підготовлено 72 виступів у засобах масової інформації. З них: 47 - газетні публікації, 25 - виступи по радіо, в телевізійних передачах та в Інтернеті.


ВИРІШИЛИ:
1. Інформацію про діяльність служби у справах дітей облдержадміністрації у сфері захисту суспільної моралі при обігу комп’ютерних ігор на території області взяти до відома і розмістити на сайті Миколаївської облдержадміністрації.

2. Посилити взаємодію служби у справах дітей облдержадміністрації та відділу боротьби з торгівлею людьми та злочинами проти моральності управління карного розшуку управління УМВС України в Миколаївській області з метою виявлення і попередження порушень Закону України «Про захист суспільної моралі» зокрема:

- протягом ІІ півріччя 2013 року здійснити спільні перевірки комп’ютерних клубів на предмет виявлення комп’ютерних ігор, що пропагують культ жорстокості і насильства;

- проводити перевірки дотримання культурно – розважальними закладами, ігровими залами, комп’ютерними клубами нормативно – правових актів щодо порядку відвідування їх дітьми.

3. Рекомендувати структурним підрозділам Миколаївської обласної державної адміністрації, засобам масової інформації, іншим зацікавленим структурам посилити інформування населення про роботу, яка здійснюється в області щодо захисту суспільної моралі.

4. Службі у справах дітей облдержадміністрації разом з правоохоронними органами створити базу даних розважальних закладів в Миколаївській області.

5. Управлінню культури, національностей та релігій облдержадміністрації доводити до членів комісії висновки НЕК щодо заборонених комп’ютерних ігор.

6. Службі у справах дітей облдержадміністрації зібрати власників комп’ютерних клубів та укласти договір щодо вилучення заборонених ігор та запропонувати встановити відповідну програму фільтрації «Кібер-няня».19 червня 2013 року м. Миколаїв
Інформація

Про діяльність установ і організацій всіх форм власності,

що займаються організацією видовищних заходів та діяльністю з обігу продукції сексуального чи еротичного характеру.
Відділом боротьби з торгівлею людьми та злочинами проти моральності управління карного розшуку управління УМВС України в Миколаївській області проводиться певна робота щодо дотримання чинного законодавства у сфері захисту суспільної моралі установами і організаціями всіх форм власності, що займаються організацією видовищних заходів та діяльністю з обігу продукції сексуального чи еротичного характеру.

На території області здійснюється контроль за додержанням законодавства провадження господарської діяльності розважальних закладів м. Миколаєва у сфері суспільної моралі. На сьогодні перевірено 5 нічних розважальних заклади по трьом з яким були виявленні порушення, у відношенні правопорушників складено 3 адміністративних протоколи за ст. 164 КУпАП, які направлені до суду для подальшого прийняття рішення. Здійснено перевірку трьох магазинів, які здійснюють реалізацію продукції інтимного характеру, виявлені порушення щодо реалізації продукції без позитивного висновку експертної комісії, по відношенню до відповідальної особи складено адміністративний протокол за ст. 164 КУпАП.

З початку 2013 року відповідно до ст.ст. 300-301 КК України до Єдиного реєстру досудового розслідування міськрайвідділами області зареєстровано 31 факт скоєння злочинів, з яких на сьогодні особам повідомлено про підозру по 11 кримінальним провадженням, розслідувано 10 справ.

Відповідно до ст. 302 КК України (звідництво) з початку року в провадженні знаходилось 8 кримінальних проваджень з яких на сьогодні розслідувано 5 справи, по 2 провадженням особам повідомлено про підозру.

Відповідно до ст. 303 КК України (сутенерство) на сьогодні в провадженні знаходилось 3 кримінальних проваджень з яких одна справа розслідувана та направлена до суду. По двом кримінальним провадженням особам повідомлення про підозру.

Відповідно до вимог ст. 2 Закону України «Про захист суспільної моралі» та рішенням Національної експертної комісії України з питань захисту суспільної моралі від 31.01.2013 р. № 33, доповідаю, що на сьогодні співробітниками ОВС України в Миколаївській області вжиті відповідні заходи реагування стосовно осіб, які займаються ввезенням, виготовленням та розповсюдженням на території України протиправної продукції.

Також на території області здійснюється контроль за додержанням законодавства провадження господарської діяльності розважальних закладів м. Миколаєва у сфері суспільної моралі. На сьогодні перевірено 5 нічних розважальних заклади по трьом з яким були виявленні порушення, у відношенні правопорушників складено 3 адміністративних протоколи за ст. 164 КУпАП, які направлені до суду для подальшого прийняття рішення. Здійснено перевірку трьох магазинів, які здійснюють реалізацію продукції інтимного характеру, виявлені порушення щодо реалізації продукції без позитивного висновку експертної комісії, по відношенню до відповідальної особи складено адміністративний протокол за ст. 164 КУпАП.

Так, станом на 12 червня поточного року міськрайвідділами області за ст. 181-1 КУпАП (заняття проституцією) України складено 93 адміністративних протоколів. На облік поставлено 30 повії.Співдоповідь

Контроль за наявністю ліцензії у суб'єктів господарювання, дотримання ними ліцензійних умов здійснюють спеціально уповноважений орган, що видав відповідну ліцензію, правоохоронні органи та інші органи виконавчої влади в межах своїх повноважень шляхом проведення планових та позапланових перевірок.

Державні контролюючі органи та органи місцевого самоврядування у разі виявлення порушень ліцензійних умов зобов'язані повідомити про ці порушення орган ліцензування, таким чином, органи місцевого самоврядування допомагають вищезазначеним державним органам у здійсненні ними державного нагляду щодо захисту суспільної моралі.

Разом з тим, слід зазначити, що характер продукції визначається висновком експертизи, а надання ліцензії здійснюється органом виконавчої влади, до компетенції якого входить надання ліцензії з урахуванням положень і порядку, встановлених Законом України «Про ліцензування певних видів господарської діяльності, та у ст. 9 цього Закону міститься перелік видів діяльності, що підлягають ліцензування, але на даний час відсутня інформація щодо ліцензування діяльності по розповсюдженню продукції еротичного, сексуального змісту та з елементами насилля і жорстокості.

З огляду на вищевикладене, та враховуючи вимоги 2 ст. 19 Конституції України щодо обов’язку органів державної влади та органів місцевого самоврядування, їх посадових осіб діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України, законодавство не надає права органам місцевого самоврядування робити висновки щодо відповідності продукції та видовищних заходів вимогам законодавства про захист суспільної моралі.

У межах своїх повноважень, виконавчими органами Миколаївської міської ради вжито наступні заходи у сфері захисту суспільної моралі:

- за поданням відділу дозвільних процедур та розвитку підприємництва щодо анулювання дозволів, виданих фізичних осіб – підприємців анульовано дозволи на розміщення об’єктів торгівлі, які під час під час подачі документів для отримання дозволу на розміщення торговельних об’єктів не попереджали виконавчий комітет міської ради про специфіку майбутньої діяльності);

- 13.08.12 за № 1966/21/14/41 представнику Національної експертної комісії України з питань захисту суспільної моралі в Одеській, Миколаївській та Херсонській областях Акімовій Л. С. направлено лиси з проханням провести перевірку нічних клубів «Дев’ятка» та «Шторм» щодо дотримання вимог чинного законодавства України у сфері захисту суспільної моралі (за інформацією місцевих засобів масової інформації у приміщенні нічного клубу проходили видовищні заходи еротичного характеру без позитивного висновку Національної експертної комісії України з питань захисту суспільної моралі).


ВИРІШИЛИ:
1. Інформацію про діяльність установ і організацій всіх форм власності, що займаються організацією видовищних заходів та діяльністю з обігу продукції сексуального чи еротичного характеру взяти до відома і розмістити на сайті Миколаївської облдержадміністрації.

2. Рекомендувати районним державним адміністраціям, міським головам (міст обласного значення), головам районних та сільських рад:

- постійно контролювати і вживати заходів по виконанню вимог Закону України «Про захист суспільної моралі» щодо забезпечення належних умов розповсюдження продукції сексуального характеру і проведення видовищних заходів, які містять елементи сексуального чи еротичного характеру, у спеціально відведених місцях на відповідній території та наявності позитивного висновку Національної комісії;

- протягом третього кварталу 2013 року провести роботу роботу по уточненню бази даних щодо суб’єктів господарювання, що здійснюють реалізацію продукції сексуального характеру, проводять заходи еротичного характеру та надати матеріали голові колегії до 01 жовтня 2013 року.

3. Рекомендувати відділу боротьби з торгівлею людьми та злочинами проти моральності управління карного розшуку управління УМВС України в Миколаївській області посилити контроль за додержанням законодавства у сфері захисту суспільної моралі установами і організаціями всіх форм власності, що займаються організацією видовищних заходів та діяльністю з обігу продукції сексуального чи еротичного характеру та залучати представника Національної експертної комісії України з питань захисту суспільної моралі до проведення спільних перевірок діяльності суб’єктів господарювання, які реалізують продукцію сексуального чи еротичного характеру та організовують і проводять видовищні заходи сексуального чи еротичного характеру на предмет відповідності цієї діяльності законодавству про захист суспільної моралі.

4. Рекомендувати прокуратурі Миколаївської області, а саме – відділу захисту прав і свобод дітей спільно із відділом боротьби з торгівлею людьми та злочинами проти моральності управління карного розшуку управління УМВС України в Миколаївській області здійсняти перевірки розважальних закладів, що займаються організацією видовищних заходів сексуального чи еротичного характеру.

5. Рекомендувати Миколаївський міській раді при наданні дозволу на розміщення магазинів «секс-шоп» органам місцевого самоврядування дотримуватись Закону України «Про захист суспільної моралі» особливо, що стосується ч.2 ст.8.

6. Запропонувати Миколаївський міській раді зібрати фізичних осіб – підприємців – власників закладів, діяльність яких пов’язана з організацією видовищних заходів та діяльністю з обігу продукції сексуального чи еротичного характеру для підписання Меморандуму «Про дотримання чинного законодавства у сфері захисту суспільної моралі установами і організаціями всіх форм власності, що займаються організацією видовищних заходів та діяльністю з обігу продукції сексуального чи еротичного характеру».

7. Про проведену роботу інформувати громадську колегію щомісяця до 5 числа, наступного за звітним місяцем.

19 червня 2013 року м. Миколаїв
Інформація

Про діяльність департаменту освіти, науки та молоді щодо формування моральних засад та духовності у дітей і молоді. Про підсумки участі учнівської та студентської молоді у Всеукраїнському конкурсі «Моральний вчинок» у 2013 році.

У процесі виховання, навчання, духовного та соціального становлення особистості значна увага у навчальних закладів приділяється тематиці ролі родини, сім'ї, школи, материнства. Так, Миколаївським обласного інститутом післядипломної педагогічної освіти з метою привернення уваги батьків до проблеми формування медіа-культури особистості та культури користування Інтернетом, підтримки тісної взаємодії школи, сім'ї, громадськості як фактора успішного впливу на розвиток дитини, подолання негативного впливу інформаційної продукції на світогляд підростаючого покоління та удосконалення змісту та організації профілактичної роботи з питань формування здорового способу життя учнівської молоді проводяться Батьківські дебати на теми: «Спільними зусиллями – до покоління, вільного від СНІДу», «Традиції моєї родини», «Дитина і комп’ютерна залежність».

Миколаївським обласним інститутом післядипломної педагогічної освіти з метою створення цілісної моделі виховної системи на основі громадянських та загальнолюдських цінностей з 21  по 30 січня 2013 року на базі інституту проведено обласний Інтернет-семінар із проблеми «Формування системи цінностей учнівської молоді шляхом створення виховних програм».

З метою пропаганди здорового і безпечного способу життя, гармонійного розвитку молоді, зміцнення її фізичного, психічного і духовного здоров’я у навчальних закладах приділяється особлива увага профілактиці соціально небезпечних хвороб і негативних явищ у молодіжному середовищі, залученню учнівської та студентської молоді до занять спортом.

Одними з найбільших проблем, що загрожують здоров'ю молоді, залишаються паління та вживання алкоголю, тому в навчальних закладах приділяється особлива увага проведенню інформаційно-просвітницьких, спортивних, мистецьких акцій, спрямованих на усвідомлення молоддю того, що про здоров'я потрібно піклуватись, не погіршуючи його поганими звичкам, залучення студентів до занять спортом, профілактику соціально небезпечних хвороб і негативних явищ у молодіжному середовищі: «Студенти за здоровий спосіб життя», «Обмінюю сигарету на цукерку», «Разом за кожне життя», «Молодь обирає здоровий спосіб життя», «Тиждень здоров’я і спорту», «Олімпійський тиждень» та інші.

З метою пропаганди здорового і безпечного способу життя кореспондентами учнівських та студентських газет розміщуються публікації у газетах, наочність у громадських місцях.

Для студентів організовуються зустрічі з працівниками правоохоронних органів з питань профілактики вживання наркотиків і алкоголю, кримінальну відповідальність за злочини, з представниками закладів охорони здоров'я на тему: «Молодь проти шкідливих звичок», «Все про пагубні звички та як з ними боротися», «Знати, щоб жити».

Планом заходів з проведення антиалкогольної кампанії в Україні, розробленим Національною експертною комісією України з питань захисту суспільної моралі передбачено формування у дітей та молоді стійкого негативного ставлення до вживання, розповсюдження, реклами алкоголю; пропаганда в молодіжному середовищі модних тенденцій здорового способу життя; розвиток волонтерського руху з пропаганди здорового способу життя в Україні та інше.

9-10 лютого 2013 року на базі Чорноморського державного університету імені Петра Могили проходив Чемпіонат України з ЗФП на тренажерах «CONCEPT-2» з академічного веслування на дистанції 2 та 6 тис. метрів.

У Чемпіонаті взяли участь 120 спортсменів збірних команд Дніпропетровської, Запорізької, Київської, Черкаської, Вінницької, Харківської, Херсонської та Миколаївської областей.

У рамках студентської спартакіади Миколаївського національного університету імені В.О. Сухомлинського 20 лютого 2013 року на кафедрі військової підготовки відбулися змагання зі стрільби, з 18 лютого по 4 березня 2013 року проходили змагання з волейболу.

З нагоди відзначення Дня захисника Вітчизни 26 лютого 2013 року у Миколаївському національному аграрному університеті відбулося спортивне свято «Нумо, хлопці», участь у якому взяли збірні команди першокурсників усіх факультетів університету та коледжу.

У програмі свята проведено спортивні естафети, організовано показові виступи спортсменів і колективів художньої самодіяльності.

Команда Миколаївського національного університету імені В.О. Сухомлинського посіла ІІІ місце на ХІ літній Універсіаді України з бадмінтону, яка проходила 3-7 березня 2013 року у м. Дніпропетровськ.

У рамках всеукраїнського місячника «Спорт для всіх – спільна турбота» протягом квітня у вищих навчальних закладах області проведено:

Миколаївський національний університет імені В.О. Сухомлинського - упорядкування та облаштування спортивних майданчиків: майданчик для міні-футболу, 2 майданчика для волейболу (гуртожиток № 1, гуртожиток № 2), майданчик для баскетболу;

Миколаївський національний аграрний університет - Чемпіонат області з гирьового спорту (14.04.2013), Чемпіонат міста Миколаєва з волейболу (15.04.2013), ХІ Обласні спортивні ігри серед студентів ВНЗ з футзалу (16-18.04.2013), Першість університету з настільного тенісу (15.04.2013).

За ініціативи Об’єднаної ради студентського самоврядування аграрних вищих навчальних закладів ІІІ-ІV рівнів акредитації при Міністерстві аграрної політики та продовольства України з 1 по 4 квітня у Миколаївському національному аграрному університеті пройшли Дні спорту - міський чемпіонат з волейболу та розіграно 2 кубки університету – з баскетболу та фут залу:

1 квітня - груповий етап міського чемпіонату з волейболу;

2 квітня - Кубок університету з баскетболу;

4 квітня - Кубок університету з фут залу.

З метою поширення передового педагогічного досвіду з питань зміцнення здоров’я та особливостей формування здорового способу життя у студентської молоді 24-25 квітня 2013 року кафедрою фізичного виховання Миколаївського національного аграрного університету проведено Всеукраїнський науково-практичний семінар «Роль закладів освіти у формуванні здорового способу життя студентів», участь у якому взяли представники вищих навчальних закладів України.

Під час семінару обговорювались питання:

актуальні проблеми та особливості формування здорового способу життя у студентської молоді;

фізична культура як фактор формування здорового способу життя студентів;

впровадження новітніх здоров’язбережувальних технологій у фізичному вихованні;

розвиток спорту та організація дозвілля у ВНЗ як механізми формування здорового способу життя студентів;

формування системи знань та вмінь із фізичної культури у студентів ВНЗ.

У період травневих свят студентською радою гуртожитку № 1 Національного університету кораблебудування імені адмірала Макарова організовано і проведено спортивні змагання під назвою «MASS» (масовий спорт).

22-24 травня 2013 року на базі Чорноморського державного університету імені Петра Могили – проходила спартакіада з баскетболу серед студентів вищих навчальних закладів.

У навчальних закладах організовано і проведено тренінги, диспути, анкетування, лекції присвячені протидії торгівлі людьми: «Стоп насильству», «Мої правила безпечної поведінки в Інтернеті», «Трудова міграція», «Чи потрібна дитяча праця?», «Торгівля людьми – міф чи реальність?», «Права і обов’язки людини в суспільстві», «Насильство – про що варто знати?», «Торгівля людьми – як зберегтися від небезпеки», «Моральні цінності в сучасному житті», «Любов до ближнього – джерело вічності людини»; зустрічі з представниками громадської організації «А21. Скасувати несправедливість у ХХІ столітті», які ознайомили студентську молодь з статистикою торгівлі людьми, формами експлуатації та досвідом у розв'язанні проблем праці дітей та ліквідації найгірших її форм.

У навчальних закладах створено належні умови для ефективної роботи музеїв та бібліотек. Фонди бібліотек навчальних закладів постійно поповнюються творами класиків української літератури, довідковими та інформаційними виданнями. На базі бібліотек постійно працюють виставкові стенди, що висвітлюють ювілейні та визначні дати з історії та сучасності України, життя видатних політичних та літературних діячів.

З нагоди 100-річчя від дня народження миколаївського поета Марка Лисянського у Центральній бібліотеці ім. М. Л. Кропивницького 30 січня 2013 року відбувся літературний вечір-реквієм «Поет, закоханий у життя», участь у якому взяли участь викладачі та студенти Інституту філології Чорноморського державного університету імені Петра Могили.

26 лютого 2013 року у Миколаївській обласній універсальній науковій бібліотеці імені О. Гмирьова відбувся Інтернет-марафон «Книжковий всесвіт: літературні події 2012 року» за участю викладачів та студентів Інституту філології Чорноморського державного університету імені Петра Могили.

Під час заходу учасники здійснили віртуальну подорож до Львівського форуму видавців, на міжнародний фестиваль «Книжковий арсенал» (м. Київ), отримали інформацію щодо виставки-форуму «Українська книга та преса на Миколаївщині», обговорили нові твори українських письменників: роман «Танго смерті» Ю. Винничука, «Біографія випадкового чуда» Т. Малярчук, історичний роман «Червоний» А. Кокотюхи, «Купальниця» Г. Вдовиченко.

1 березня у Науково-педагогічній бібліотеці відбулася презентація другого видання книги професора, доктора педагогічних наук, завідувача кафедри слов’янської філології Миколаївського національного університету імені В. Сухомлинського Володимира Гладишева «Город «на стыке моря и лимана» и Мир».

13 березня 2013 року працівниками наукової бібліотеки Національного університету кораблебудування імені адмірала Макарова організовано творчу зустріч з миколаївським музикантом та поетесою Мариною Матвєєвою під назвою «Осягнення кохання». Під час зустрічі Марина Матвєєва продекламувала свій твір, який на конкурсі «На благо світу» - 2012 посів почесне третє місце, прочитала вірші під супровід музикальних композицій.

Студенти Миколаївського державного музичного училища посіли І, ІІ і ІІІ призові місця на ХVІІІ Міжнародному фестивалі-конкурсі «Провесінь», який вже багато років збирає талановиту молодь, яка демонструє високий виконавчий рівень гри на народних інструментах (22-27 лютого 2013 року, м. Кіровоград).

З метою виховання у молодого покоління поваги до мови, традицій свого народу, підтримки та розвитку культури і духовності в Україні у вищих навчальних закладів систематично проводяться навчально-виховні та культурно-мистецькі заходи за участю учнівської та студентської молоді.

У Миколаївському національному університеті імені В.О. Сухомлинського проведено:

VІІ обласний конкурс молодих виконавців «Музика душі» (22.03.2013), який проходив по трьом номінаціям: «Південна соната» (фортепіано, баян, акордеон); «Чарівні струни» (гітара, бандура, скрипка, домра, балалайка); «Висока нота» (вокал) за участю представників загальноосвітніх та вищих навчальних закладів Миколаївщини, Кіровоградщини, Херсонщини, Одещини (31 особа);

VІІ обласний конкурс інструментального виконання «Сузір’я мистецтв» (29.03.2013);

ІІ обласний фестиваль естрадного вокального мистецтва «Student’s Musik Fest» (30-31 березня 2013 року).

Два роки поспіль учні та студенти навчальних закладів області беруть участь у Всеукраїнському конкурсі «Моральний вчинок». У 2012 році перемогу у конкурсі здобула студентка Миколаївського державного аграрного університету Твардовські Віта Михайлівна за проект «Ми пам’ятаємо минуле – заради майбутнього». У 2013 році переможцями стали:

І місце у віковій категорії «Студенти вищих навчальних закладів» проект «Дорогою добра», Миколаївський інститут права Національного університету «Одеська юридична академія» (виконавці проекту – студенти інституту, керівник проекту – Дудкіна Альона Олегівна, художній керівник);

Спеціальна відзнака Голови Журі проект «Цикл соціально значущих проектів», Миколаївський національний аграрний університет та Технолого-економічний коледж Миколаївського національного аграрного університету (виконавці проекту – студенти, керівники проектів: Куперін В’ячеслав Миколайович, Думенко Ірина Володимирівна, Рибачук Володимир Петрович);

Спеціальна відзнака Голови Журі проекту «Власний погляд», Снігурівська загальноосвітня школа І-ІІІ № 1 Снігурівської районної ради ( виконавець проекту Заєць Олена, учениця 11-Б класу, керівник проекту – Дмитренко Світлана Василівна);

Відзнака Громадської організації «Всеукраїнська екологічна ліга» проект «Збережемо життя первоцвітам», Первомайська станція юних натуралісті Миколаївської області (виконавці проекту – вихованці гуртка «Заповідними стежками рідного краю» Стебліна Дарина, Басалига Сніжана, Логвиненко Тетяна, керівник проекту – Герега Ірина Григорівна).


ВИРІШИЛИ:
1. Інформацію про діяльність департаменту освіти, науки та молоді щодо формування моральних засад та духовності у дітей і молоді. Про підсумки участі учнівської та студентської молоді у Всеукраїнському конкурсі «Моральний вчинок» у 2013 році взяти до відома і розмістити на сайті Миколаївської облдержадміністрації.

2. Рекомендувати структурним підрозділам облдержадміністрації, районним державним адміністраціям, міським, районним, сільським та селищним радам при формуванні місцевих бюджетів передбачити видатки на:

- додаткове фінансування соціальних програм і заходів стосовно дітей, молоді, сімей, діяльності закладів освіти і культури;

- вжити заходів щодо попередження жорстокості і насильства над дітьми в сім’ях, у підлітковому та молодіжному середовищі;

- консолідувати зусилля школи, сім’ї, громадських організацій щодо захисту дітей від загроз інформаційного простору.

3. Рекомендувати структурним підрозділам обласної державної адміністрації, засобам масової інформації, іншим зацікавленим структурам:

- посилити інформування населення про роботу , яка здійснюється в області щодо захисту суспільної моралі;

- продовжити впровадження нових форм та методів виховання дітей та молоді моральності, патріотизму, загальнолюдських цінностей та організації змістовного дозвілля.

3. Департаменту освіти, науки та молоді облдержадміністрації провести фінальний підсумок Всеукраїнського конкурсу «Моральний вчинок» в Миколаївській області.
19 червня 2013 року м. Миколаїв

Інформація

Про стан дотримання законодавства України у сфері захисту суспільної моралі у рекламній діяльності.

Питання стану поширення продукції, що пропагує жорстокість, насильство, сексуальну розпусту, негативно впливає на підсвідомість дитячого розуму знаходяться на постійному контролі інспекції з питань захисту прав споживачів у Миколаївській області

У відповідності до вимог Закону України «Про рекламу» спеціалістами інспекції проводиться моніторинг у сфері зовнішньої реклами, у друкованих ЗМІ стосовно дотримання законодавства про захист суспільної моралі.

За 2012 рік та 1 квартал 2013 року спеціалістами інспекції виявилено:

- 2 порушення ст.. 20 Закону України «Про рекламу» щодо із застосуванням зображення дитини на рекламному носії (ФОП Пастухов Д., ТОВ Южная карта),

- 6 порушень ч.1 ст.20 Закону України «Про рекламу» в частині реклами з використанням зображень справжньої або іграшкової зброї, вибухових пристроїв (РА «Деловой союз», ФОП Яшкіна Т.М. – 4, ФОП Діденко В.Ю.)

Крім цього, спеціалістами інспекції значна увага приділяється додержанню законодавства спрямованого на захист суспільної моралі при реалізації товарів, запобіганню розповсюдження продукції, яка пропагує культ насильства, жорстокості, сексуальної розпусти також при проведенні планових перевірок підприємств торгівлі.

Так, за 2012 та 1 квартал 2013 року спеціалістами інспекції було перевірено 8 супермаркетів, які реалізують промислову групу товарів та 19 супермаркетів змішаного типу, в яких також реалізуються товари промислової групи. В результаті перевірок з’ясовано, що в даних підприємствах відсутній асортимент товару, що реалізувався раніше, а саме: аудіовізуальні твори та, фонограми.

Згідно плану роботи інспекції протягом 2012 року та 1 кварталі 2013 року було перевірено 7,7 тис одиниць шкільного приладдя, з яких 3,3 тис. од. знімались з реалізації через неповну інформацію для споживача про споживчі властивості товару або відсутність документів про якість та безпеку. Фактів реалізації шкільного приладдя зокрема зошитів шкільних і загальних, блокнотів, щоденників, альбомів та ін.. з рекламою елементів насильства, жорстокості та порнографії не виявлено.

Крім того, спеціалістами інспекції значна увага приділялась захисту неповнолітніх від впливу алкогольної та тютюнової продукції при перевірках дотримання Правил торгівлі тютюновими виробами та алкогольними напоями у торговельній мережі Миколаївської області.

Так, в ході перевірок в 2012 та 1 кварталі 2013 року порушень вимог ст. 15 – 3 Закону України „Про державне регулювання виробництва та торгівлі спиртом етиловим, коньячним, плодово-ягідним, алкогольними напоями та тютюновими виробами” в частині реалізації вищезазначеними товарами особам, що не досягли 18-річного віку не встановлено,

Але, в ході перевірок дотримання суб`єктами господарювання вимог Закону України „Про заходи щодо попередження та зменшення вживання тютюнових виробів і їх шкідливого впливу на здоров`я населення” фахівцями інспекції за вищезазначений період перевірено 51 підприємство ресторанного господарства, що здійснюють реалізацію алкогольних напоїв та тютюнових виробів, в яких встановлені різного роду порушення.

Так, при перевірці закусочної „Клуб „Ілюзіон” ФОП Сіренький П.Ю. встановлені порушення ст.13 Закону України „Про заходи щодо попередження та зменшення вживання тютюнових виробів і їх шкідливого впливу на здоров`я населення”, а саме була відсутня наочна інформація, яка складається із графічного знака про заборону куріння та тексту такого змісту: "Куріння заборонено!", у спеціально відведених для куріння місцях була відсутня наочна інформація, яка складається із відповідного графічного знака та тексту такого змісту: "Місце для куріння. Куріння шкодить Вашому здоров'ю!".

Аналогічне порушення зафіксоване при перевірці ТОВ „Замок Тамплієр”.

За виявлені порушення на вищезазначені підприємства накладені стягнення, які передбаченні ст. 20 Закону України „Про заходи щодо попередження та зменшення вживання тютюнових виробів і їх шкідливого впливу на здоров`я населення” на загальну суму 3,0 тис. грн.

В ході проведеного моніторингу щодо дотримання вимог ст.22 Закону України «Про рекламу» стосовно дотримання рекламодавцями та розповсюджувачами реклами законності реклами алкогольних напоїв та тютюнових виробів, знаків для товарів і послуг, інших об’єктів права інтелектуальної власності під якими випускаються алкогольні напої та тютюнові вироби виявлено 8 порушень: ТОВ «Фудмейкер», ФОП Андрієва Н.Г., ТОВ «АТБ-Маркет» (4 випадки). Виявлено факт рекламування засобами зовнішньої реклами тютюнових виробів через зображення процесу паління на рекламному полотні (ФОП Ременнікова Г.В.)

Водночас інформуємо, що відповідно до статті 5 Закону України "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності" Кабінетом Міністрів України 27.12.2008р. прийнято постанову № 1164, якою затверджені критерії, за якими оцінюється ступінь ризику від провадження господарської діяльності, пов'язаної з виробництвом, випуском і реалізацією продукції (виконанням робіт, наданням послуг), та визначено періодичність проведення планових заходів державного нагляду (контролю):

з високим ступенем ризику - не частіше ніж один раз на рік;

з середнім ступенем ризику - не частіше ніж один раз на два роки;

з незначним ступенем ризику - не частіше ніж один раз на три роки.

Враховуючи зазначену постанову, інспекція не може самостійно проводити перевірки комп’ютерних клубів, Інтернет-кафе та т.і.,

У зв’язку з тим, що шкільне - канцелярські товари входять до середнього ступеню ризику для більш повного контролю вважали б за доцільне внести зміни до постанови Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2008 р. № 1164 «Про затвердження критеріїв, за якими оцінюється ступінь ризику від провадження господарської діяльності, пов'язаної з виробництвом, випуском і реалізацією продукції (виконанням робіт, наданням послуг)» та внести дані товари до високого ступеню ризику.

Крім цього, вважаємо за доцільне внести зміни до Закону України «Про рекламу» щодо заборони розміщення реклами в друкованій продукції шкільного призначення виходячи з необхідності дотримання вимог основних положень «Конвенції ООН про права дитини».
ВИРІШИЛИ:

1. Інформацію про стан дотримання законодавства України у сфері захисту суспільної моралі у рекламній діяльності взяти до відома і розмістити на сайті Миколаївської облдержадміністрації.2. Питання щодо стану поширення продукції, що пропагує жорстокість, насильство, сексуальну розпусту, яка негативно впливає на підсвідомість дитячого розуму Інспекції з питань захисту прав споживачів у Миколаївській області тримати на постійному контролі.

3. Продовжити роботу із забезпеченням дотриманням законодавства у сфері захисту суспільної моралі щодо захисту дітей від загроз інформаційного простору.
Каталог: store -> files
files -> Матеріальна допомога не підлягає оподаткуванню військовим збором
files -> Звіт миколаївської обласної бібліотеки для юнацтва за 2015 рік Миколаїв 2016 І. Наші здобутки
files -> Повідомлення до контролюючого органу. Зазначений порядок визначено пунктом 4. статті 44 Кодексу
files -> Рішення про припинення підприємницької діяльності, поновила реєстрацію протягом поточного року, то така особа вважається платником інших податків і зборів
files -> Влада для людей
files -> Конкурсу «кращий державний службовець»
files -> В’ячеслав липинський: доля, вчення, актуальність


Поділіться з Вашими друзьями:

Схожі:

Інформація Про діяльність служби у справах дітей облдержадміністрації у сфері захисту суспільної моралі при обігу комп’ютерних ігор на території області iconКонкурс «Моральний вчинок»
Національної експертної комісії України з питань захисту суспільної моралі від 26. 09. 2013 р. №18
Інформація Про діяльність служби у справах дітей облдержадміністрації у сфері захисту суспільної моралі при обігу комп’ютерних ігор на території області iconБібліографічний покажчик до Нобелівських читань
Альфред Нобель заповідав перетворити на щорічну премію І присуджувати її за діяльність, що послужила прогресу людства в науковій...
Інформація Про діяльність служби у справах дітей облдержадміністрації у сфері захисту суспільної моралі при обігу комп’ютерних ігор на території області iconПоложення про громадські заохочувальні відзнаки Всеукраїнської асоціації ветеранів війни та служби цивільного захисту І. Загальні положення
Це Положення визначає порядок нагородження громадськими заохочувальними відзнаками Всеукраїнської асоціації ветеранів війни та служби...
Інформація Про діяльність служби у справах дітей облдержадміністрації у сфері захисту суспільної моралі при обігу комп’ютерних ігор на території області iconОсновні відомості про комп’ютерні презентації
Яке програмне забезпечення використовується для створення комп’ютерних презентацій?
Інформація Про діяльність служби у справах дітей облдержадміністрації у сфері захисту суспільної моралі при обігу комп’ютерних ігор на території області iconДень Олімпійських ігор
Виховна – ознайомити дітей з історією виникнення Олімпійських ігор; з культурою І традиціями Стародавньої Греції, символікою Олімпійських...
Інформація Про діяльність служби у справах дітей облдержадміністрації у сфері захисту суспільної моралі при обігу комп’ютерних ігор на території області iconЗвіт про діяльність структурних підрозділів соціально-гуманітарної сфери виконавчого комітету Ніжинської міської ради за 1 півріччя 2016 року Звіт про роботу
...
Інформація Про діяльність служби у справах дітей облдержадміністрації у сфері захисту суспільної моралі при обігу комп’ютерних ігор на території області iconНаказ №5 цз про удосконалення організації цивільного захисту
Про затвердження Положення про єдину державну систему цивільного захисту та з метою удосконалення організації цивільного захисту...
Інформація Про діяльність служби у справах дітей облдержадміністрації у сфері захисту суспільної моралі при обігу комп’ютерних ігор на території області iconВізуалізації тілесності у комп’ютерних іграх як індикатори етнічних ідентичностей та засоби їх конструювання вступ
Ми вирішили звернутися до дослідження образів етнічних ідентичностей у комп’ютерних іграх з тієї причини, що чим далі, тим очевиднішим...
Інформація Про діяльність служби у справах дітей облдержадміністрації у сфері захисту суспільної моралі при обігу комп’ютерних ігор на території області iconКримінальні правопорушення у сфері обігу наркотичних засобів

Інформація Про діяльність служби у справах дітей облдержадміністрації у сфері захисту суспільної моралі при обігу комп’ютерних ігор на території області iconПро допомогу учасникам антитерористичної операції та діяльність Центру допомоги учасникам ато в Чернігівській області
В області продовжується робота щодо виконання Указу Президента України від 18 березня 2015 року №150 «Про додаткові заходи щодо соціального...


База даних захищена авторським правом ©biog.in.ua 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка