Інформація про стан виконання заходів програми розвитку культури І духовності в Херсонській області на 2013-2017 роки за 2014 рік № з/п Назва розділу програми та заходуСторінка1/4
Дата конвертації18.08.2017
Розмір0,6 Mb.
ТипІнформація
  1   2   3   4

Інформація

про стан виконання заходів програми розвитку культури і духовності в Херсонській області на 2013-2017 роки за 2014 рік

 


з/п


Назва розділу програми та заходу

                                                           Стан виконання

1.

Розвиток та збереження традицій та звичаїв українців

1.1.

Проведення фестивалів, конкурсів, свят по розвитку аматорського мистецтва

З метою підтримки та популяризації аматорської творчості, розвитку різних жанрів за звітний період проведено ряд фестивалів, конкурсів, свят тощо.

03 січня 2014 року в академічному обласному театрі ляльок відбулось новорічне благодійне свято «Президентська ялинка» під патронатом голови обласної державної адміністрації для дітей-сиріт та дітей з малозабезпечених сімей з показом новорічної вистави «Кактус, пальма чи ялинка» та врученням новорічних подарунків;

06 січня на базі обласного академічного музично-драматичного театру ім. М.Куліша проведено різдвяну акцію для дітей сільської місцевості «Різдвяні подорожі для тебе» під патронатом голови обласної державної адміністрації. Діти з районів і міст області переглянули новорічну виставу та отримали солодкі подарунки (650 дітей).

Крім того, підвідомчими закладами організовано проведення циклу святкових програм для дітей. Всього за час проведення заходів дітям було вручено понад 3,0 тис. подарунків.

Під час новорічно-різдвяних свят в обласному центрі проведено: 108 вистав в обласних театрах, на яких побували 26,434 тис. дітей; 41 екскурсію та 19 заходів в обласних музеях, обслуговано 2373 дитини; 22 «Кіно Ялинки» у кіноконцертному залі «Ювілейний» з ігровими програмами та переглядом мультфільмів, їх відвідали 1 тис. 751 маленьких глядачів; 22 новорічних ранків та концертів, підготовлених училищем культури та музичним училищем, на яких побували 2,3 тис. дітей; 80 заходів в обласних бібліотеках, якими охоплено 2 тис. 798 дітей.

11 січня на базі Цюрупинського Центру культури та дозвілля проходило обласне свято за народними традиціями «Щедрий вечір, добрий вечір!», в якому взяли участь 23 колективи – всього 225 чоловік, серед яких 110 – це діти.

До Дня Святого Миколая 19 грудня п.р. в обласних театрах відбулись благодійні заходи для дітей пільгових категорій з врученням подарунків: в обласному академічному музично-драматичному театрі       ім. М.Куліша – новорічна вистава «Подарунок Діду Морозу», в обласному академічному театрі ляльок за участю церкви Святої Варвари та представників Херсонської єпархії – 2 вистави «Диво-книга Миколая». На заходах побували 1000 дітей.

Обласним краєзнавчим музеєм підготовлено святкову програму для учнівської молоді «Різдвяну подорож світом», яка ознайомила дітей з святкування Святвечора і Різдва народами Європи, представники яких мешкають на території Херсонщини.

26 грудня п.р. у м. Херсоні на площі Свободи відбулось урочисте відкриття губернаторської ялинки. Під час заходу діти малювали святкові малюнки, писали листівки з побажаннями та привітаннями для воїнів, які виконують свій обов’язок на кордонах Херсонщини. Учасників свята поздоровили голова обласної державної адміністрації Андрій Путілов та голова Херсонської міської ради Володимир Миколаєнко. На святі було започатковано конкурс «Новорічний фірмовий бренд», участь в якому взяли підприємства Херсонщини, які прикрасилиялинку іграшками з новорічним логотипом свого підприємства.

Народний аматорський ансамбль народної пісні «Берегиня» ОПК побував з концертною програмою в Польщі на запрошення Розуминського осередку культури (26 січня 2014 року).

З 01 лютого по 20 квітня 2014 року пройшов обласний конкурс сценарної майстерності                «Я напишу вам про війну..», присвячений 70 річниці визволення України від фашистських загарбників та Дню Перемоги. На розгляд журі, надійшло 24 конкурсних сценарії з 11 районів області.

20 березня в області завершився обласний огляд аматорського мистецтва, присвячений 200-річчю від дня народження Т.Г.Шевченка та 70-річчю утворення Херсонської області. В огляді взяли участь          16 районів області, міста Херсон, Каховка та Нова Каховка. Всього в обласному огляді взяли участь      5462 аматори, у тому числі 2993 діти та молодь, 978 окремих майстрів та 10 творчих об’єднань декоративно-ужиткового та образотворчого мистецтва. За його підсумками визначено кращі колективи для участі в заходах як обласного, так і Всеукраїнського рівнів.

З метою вшанування пам’яті Великого Кобзаря, з січня по травень п.р. пройшов обласний конкурс самодіяльних поетів «Кобзаревими стежками», на якийнадійшло понад 100 віршованих творів про Т.Г.Шевченка від 75 авторів – майже з усіх районів області. Найбільшу кількість учасників представили на конкурс Великолепетиський (17), Нововоронцовський та Чаплинський (12),   Великоолександрівський (7), Новотроїцький (5) райони. Кращі роботи поетів-аматорів увійшли до тематичної збірки «Кобзаревими стежками», виданої обласним об єднанням Всеукраїнського товариства «Просвіта» ім.Т.Г.Шевченка у кількості 500 примірників.

З 12 по 16 травня в м. Києвіпроходив XXІІІ Всеукраїнський конкурс читців імені Тараса Шевченка, присвячений 200-річчю Великого Кобзаря, в якому взяли участь представники творчої молоді з Херсонщини.

17-18 травня Джазовий оркестр ОПК прийняв участь у Всеукраїнському фестивалі «Джаз над морем» (м.Скадовськ), де отримав Диплом «За високий художній рівень, виконавську майстерність та популяризацію джазової музики».

З метою активізації та подальшого розвитку любительського театрального руху 17-18 травня на базі Бериславсього РБК пройшов обласний конкурс «Театральна весна Херсонщини», присвячений знаменній даті – 70-річчю визволення України від фашистських загарбників. За два конкурсні дні журі переглянуло 12 театральних постановок, в яких взяли участь 130 акторів, 95 із яких – діти. Цьогорічна «Театральна весна» відзначилась тим, що переважна більшість з представлених колективів були дитячими та молодіжними.

07 червня на базі Чорнобаївського СБК Білозерського району відбувся ХVІІ Регіональний конкурс хорового виконавства «Чорнобаївський заспів», в якому взяли участь хори з Дніпропетровської, Миколаївської, Київської, Одеської та Херсонської областей. Нашу область представляли колективи з Білозерського, Голопристанського, Великоолександрівського, Каланчацького районів та м. Нова Каховка. Загальна кількість учасників конкурсу – 245 чоловік.

В рамках проведення конкурсу «Чорнобаївський заспів», відбулась творча лабораторія для керівників хорових колективів на базі народного хорового колективу «Зоряниця» Миколаївського МПК «Молодіжний».

На базі відпочинку «Чорномор» в с. Лазурне Скадовського району пройшов VIIІ відкритий фестиваль молодіжних культур «Екстрим», в якому взяли участь близько 250 учасників з Бериславського, Голопристанського, Великолепетиського, Білозерського, Чаплинського, Каланчацького, Цюрупинського, Скадовського районів та міст Нова Каховка і Херсон.

28 червня 2014 року у м. Цюрупинськ обласним Центром народної творчості спільно з відділом культури Цюрупинської районної державної адміністрації, Цюрупинським Центром культури і дозвілля та обласним академічним музично-драматичним театром ім. М.Куліша організовано та проведено свято за народними традиціями «Купальська заграва». У заході взяли участь колективи з 9 районів нашої області та м. Херсон – всього 55 колективів та окремих виконавців.В рамках заходу також проведено виставку-продаж виробів майстрів народного мистецтва.

05-06 липня у м. Гола Пристань пройшов 12-й Всеукраїнський фестиваль народної творчості «Купальські зорі». У фестивальних заходах взяло участь більше 300 учасників художніх колективів та близько 100 майстрів народного мистецтва. На виставці декоративно-ужиткових ремесел були представлені різноманітні жанри та напрямки: вишивка, кераміка, бісероплетіння, вироби в техніці декупаж, лозоплетіння, прикраси з епоксидної смоли з живими рослинами, обереги, мотанки, канзаші, скляні мініатюри та багато ін. В рамках фестивалю проходила парусна регата, козацькі розваги, майстер-класи народних умільців, спортивні змагання, конкурс красунь, запалювання купальських вогнищ, святкові феєрверки.

Подією фестивального дня став конкурс художніх аматорських колективів та солістів-вокалістів «Фестивальний розмай», участь у якому взяло більше 70 виконавських одиниць. Колективи та самобутні талановиті солісти-виконавці виступали на концертному майданчику протягом 5 годин і змагалися у таких жанрах мистецтва як хореографія, естрадний спів, народний спів та інструментальна музика.

24 вересня,   всьоме проходив обласний фестиваль «Бібліотечна палітра Херсонщини-2014».        В рамках фестивалю підведено підсумки конкурсів, які проводило протягом року Херсонське обласне бібліотечне товариство.

27 вересня поточного року у с.Чорнобаївка Білозерського району відбулися народні гуляння, присвячені дню заснування села. В рамках святкових заходів за підтримки ОЦНТ було проведено відкритий пісенний фестиваль-конкурс «Єднаймо ритм сердець», участь в якому взяли 28 колективів та окремих виконавців з Білозерського, Генічеського, Скадовського районів та м.Херсон із загальною кількістю 85 учасників.

29 вересня відбулось відкриття фестивалю виконавського мистецтва «Жовтневі гармонії» за участю зірок світової оперної сцени – солістів Національної опери України.

02 жовтня на сцені Херсонського музичного училища відбувся ювілейний концерт з нагоди відкриття 70-го концертного сезону обласної філармонії.

03 жовтня на Херсонщині пройшов IX Міжнародний фестиваль аматорського кіно «КіноКімерія» під гаслом «КІНОКІМЕРІЯ» – заради життя на землі!». У програмі фестивалю: вручення нагород переможцям Міжнародного фестивалю незалежного кіно «UNICA» та перегляд фестивальних фільмів на базі ККЗ «Ювілейний». Цього року глядачам представлено понад 80 робіт кіноаматорів з України, Російської Федерації, Австрії, Білорусії, Сербії та Тунісу. На фестивалі були представлені такі номінації: «Кращий однохвильовий фільм», «Кращий фільм, створений аматорськими колективами, авторами-аматорами» (1,2,3 місце), «Кращий дитячий аматорський фільм» (1,2,3 місце), «Кращий фільм, створений студентами творчих ВНЗ» та «Кращий некомерційний фільм, створений професіоналами».

05 жовтня у великому залі музичного училища відбувся фестиваль національних меншин «Дружба народів». У концертній програмі взяли участь національні колективи з м. Херсону (німці, євреї, росіяни, греки, роми) та народний фольклорний колективи ромів «Бахталє» з м. Миколаєва.

Протягом жовтня 2014 року пройшов Всеукраїнський огляд-конкурс клубних закладів сільської місцевості, в якому взяли участь 10 клубних установ з 9 районів області. З наданих матеріалів та за підсумками діяльності сільських клубних закладів за 2013-2014 рр., члени комісії визнали переможцем Виноградівський СБК Цюрупинського району (І місце). ІІ місце виборов Бехтерський СБК Голопристанського району. ІІІ місце отримав Велетенський СБК Білозерського району.

Народний аматорський ансамбль військово – патріотичної пісні «Береза» (кер. В.Розум) обласного Палацу культури взяв участь у фіналі Всеукраїнського фестивалю військово – патріотичної творчості «ОБЕРІГ» (м. Херсон, Палац молоді та спорту, 11-12 жовтняп.р.)та отримав диплом Лауреата у номінації «За популяризацію військово-патріотичної пісні»; диплом у номінації «Пісня-ветеран» отримала солістка вокальної студії клубу ветеранів війни та праці «Патріот Вітчизни» ім. генерала Жирнова – Тетяна Ходас    ( кер.Л.Дехтяр).

17 жовтня 2014 року на базі Скадовського РБК відбувся щорічний обласний конкурс ансамблів народної пісні, вокальних ансамблів та малих вокальних форм «Пісенна веселка Херсонщини», у якому взяли участь 35 жанрових колективів із Каланчацького, Цюрупинського, Каховського, Скадовського, Білозерського, Чаплинського районів, міст Нова Каховка та Херсона із загальною кількістю учасників – 198 осіб.

01 листопада 2014 року на базі Горностаївського РБК відбувся ІХ обласний конкурс воєнно-патріотичної пісні «Опалені війною», який був приурочений до 70-ї річниці визволення України від німецьких загарбників У конкурсі взяли участь 36 солістів, 15 вокальних ансамблів, 6 колективів малих вокальних форм із загальною кількістю учасників 205 чоловік – із Білозерського, Каховського, Верхньорогачицького, Горностаївського, Цюрупинського, Генічеського, Нижньосірогозького, Великолепетиського, Голопристанського районів та міста Херсона.1.2.

Проведення мистецьких акцій свят, фестивалів, конкурсів

З 03 березня у великій далі музичного училища до 70-річчя утворення Херсонської області проводилися концертні програми в рамках ХХІ фестивалю камерної та симфонічної музики          «Амадеус-2014».

З 24 по 31 травня на Херсонщині пройшов XVІ Міжнародний театральний фестиваль «Мельпомена Таврії» під гаслом «Україна – єдина країна»!. Всього у фестивалі взяли участь 11 театрів із України, Португалії, Латвії, почесні гості з Республіки Білорусь, Угорщини. Було показано 16 вистав., які переглянуло 10 тис. глядачів. Вистави було показано на шістьох театральних майданчиках, також було відкрито новий театральний майданчик під назвою – «Грін-зона», який розташувався у Піонерському сквері біля театру. Серед гостей фестивалю були директори театрів, режисери, драматурги, журналісти, письменники, почесні гості, усього 300 чоловік.

В рамках фестивалю відбулася рада директорів українських театрів України, на якій розглянуті нагальні питання діяльності театральної галузі, в якій взяли участь заступник Міністра культури України Олександр Журавчак та начальник відділу театрального мистецтва Департаменту формування державної політики у сфері культури, мистецтва та освіти Олена Воронько. Цього року до Ради ввійшли представників театрів з України, Угорщини, Португалії та Білорусі.

Також в рамках фестивалю відбулись: карнавальна хода центральними вулицями м. Херсона, гала-концерт (під час якого були вручені дипломи від президента Міжнародного театрального фестивалю «Мельпомена Таврії», заслуженого діяча мистецтв України – О.Книги) та святковий салют.

28 червня 2014 року у приміщенні Херсонського музичного училища обласним Центром народної творчості було проведено обласний відбірковий тур Всеукраїнського фестивалю сучасної та популярної музики «Червона рута». До Херсону приїхали молоді виконавці з Миколаївської, Сумської, Харківської та Одеської областей. Загалом 29 учасників.

05 – 07 серпня 2014 року за участю ОЦНТ у с. Хорли Каланчацького району пройшов                              VIII Міжрегіональний фестиваль духовно-патріотичної пісні «Сонячні дзвони».

З нагоди Всеукраїнського дня бібліотек на базі обласної універсальної наукової бібліотеки                 ім. О.Гончара у вересні п.р. було проведено обласний фестиваль «Бібліотечна палітра Херсонщини – 2014», в рамках якого проходили виставки, акції (в т.ч. патріотичне книжкове доміно «Герб України»), конкурси та інноваційний майданчик, на якому бібліотеки області представляли свої інноваційні проекти.     До Дня українського козацтва у партнерстві з Комунальним підприємством «Кіновідеопрокат» та Херсонським Кошем українського козацтва у жовтні п.р. було організовано патріотичний фестиваль «Козацькому роду нема переводу»(який пройшов на базі ККЗ «Ювілейний»).


1.3.

Організація та проведення культурно-мистецьких та просвітницьких заходів щодо відзначення знаменних, пам’ятних дат історії та сучасності держави, краю.

Обласними культурно-мистецькими закладами проведена значна робота по організації культурно-мистецьких та просвітницьких заходів щодо відзначення знаменних та пам’ятних дат історії та сучасності держави та краю.

КУ «Обласний навчально-методичним Центром «Херсонської обласної ради» 22 січня 2014 року на базі школи мистецтв № 1 міста Херсона було проведено обласний етап ІV Всеукраїнського конкурсу учнівської творчості «Об’єднаймося ж, брати мої!» у номінаціях «Образотворче мистецтво» та «Декоративно-прикладне мистецтво». Темою заходу була «Ідея соборності України: творчість Тараса Шевченка; народ, суспільство, держава, родина. Минуле, сучасне і майбутнє». На конкурс надійшли роботи з усіх мистецьких навчальних закладів Херсонської області. Журі конкурсу на чолі з Народним художником України, професором Володимиром Чуприною визначило 10 переможців, роботи яких були представлені в м. Києві на XXІІІ Всеукраїнському конкурсі читців імені Тараса Шевченка, (до 200-річчя Великого Кобзаря), який проходив з 12 по 16 травня.

05 березня поточного року в обласному академічному музично-драматичному театрі ім. М.Куліша організовано та проведено культурно-мистецьку акцію «Шлях до Тараса» за участю делегацій з районів та міст області. У заході взяли участь 700 глядачів та понад 300 учасників.

09 березня в обласному центрі у Шевченківському сквері проведено урочистий мітинг «Благословен той день і час…» та покладання квітів до погруддя Тараса Шевченка.

20 березня в області завершився обласний огляд аматорського мистецтва, присвячений 200-річчю від дня народження Т.Г.Шевченка та 70-річчю утворення Херсонської області.

З метою вшанування пам’яті Великого Кобзаря, з січня по травень п.р. пройшов обласний конкурс самодіяльних поетів «Кобзаревими стежками», на якийнадійшло понад 100 віршованих творів про Т.Г.Шевченка від 75 авторів майже з усіх районів області.

21 березня цього року в м. Херсоні на базі Південноукраїнського регіонального інституту післядипломної освіти педагогічних кадрів відбулося урочисте відкриття Всеукраїнського тижня дитячого читання – 2014, присвяченого ювілею Т.Г.Шевченка. Серед почесних гостей були представники із міст Києва та Миколаєва, відомі поети, художники, письменники, журналісти.

Обласним краєзнавчим музеєм до 200-річчя від дня народження Тараса Шевченка» підготовлено літературно-історичний проект «Музейна Шевченкіана» з використанням сучасних інтерактивних методів подання матеріалу. Спеціально для проекту були побудовані: стаціонарна виставка «Ми чуємо тебе, Кобзарю, крізь століття» та віртуальна «Дитячими стежками Кобзаря». Крім того, фахівцями музею підготовлено цикл екскурсій та заходів «Музейна Шевченкіана», до якої ввійшли наступні заходи: «Херсонщина у поезії Великого Кобзаря». «У нашім раї на землі…», «Дитячими стежками Кобзаря». Загальна кількість заходів, екскурсій діючого проекту «Музейна Шевченкіана» 145 (лютий-вересень). Всього відвідало заходи – 3705 чол. (370 чол. – пільгова категорія населення).

З метою утвердження свідомості нації, народу, етнічної культури, мовної єдності, кращих рис характеру громадянина України музеєм біло впроваджено патріотично-просвітницький проект «Україна – єдина країна». В рамках цього проекту було проведено наступні заходи: просвітницький захід до Дня Знань «Херсонщина у поезії Кобзаря», присвячений темі Першого уроку 2014/2015 навчального року (всього відвідало – 110 дітей); масовий захід «Україна. Поступ свободи» (ретроспектива становлення української державності, висвітлення подій Європейського майдану та майдану в Херсоні, відвідало – 115 чол.). До 155-річчя від дня народження осетинського поета Коста Хетагурова   проведено 6 урочистих заходів (відвідали 136чоловік . та підготовлено віртуальну екскурсію «Коста Леванович Хетагуров: життя і творчість».

До 120-річчя від дня народження О.П.Довженка побудовано віртуальну виставку «Я хочу жити на Вкраїні», виставку «Лицарі степів» (знайомство з темою козацтва вихованців дитячих садків) та віртуальна екскурсія «Трагедія людства 1914-1918 рр. Херсон та херсонці під час Першої світової війни». До          150-річчя з дня народження видатного вченого та засновника музею природи в Херсоні Йосипа Конродовича Пачоського організовано 2 святкових науково-інтерактивних заходів «Мандрівка в час заснування ХОКМ. Зустріч з Й.К.Пачоським»,які відвідало 50чоловік.

В обласному художньому музеї ім. О.Шовкуненка в рамках виставкового проекту «Українське мистецтво ХХ століття у збірці музею» відкрито виставку «Шевченкіана у творах українських художників-графіків ХХ століття», виставка творів художників-графіків ХХ століття «Українські художники – Великому Кобзарю». На базі виставки проводилися лекції для студентської молоді та викладачів шкіл естетичного виховання. За звітний період проведено 52 екскурсії, які відвідали 2,7 тис. осіб.

Також музеєм організовано та проведено: виставки з урочистим вернісажем: «Українські художники Великому кобзарю», «Єдина моя Україна»; лекцію для вчителів естетичного виховання «Шевченко-художник» та підготовлено виступ на ТРК «Скіфія» в рамках рпрограми «Люди і долі» про життя та творчість великого Кобзаря.

До 200-річчя з дня народження Т. Г. Шевченка, 70-річчя визволення України від фашистських загарбників, 70-річчя створення Херсонської області, та 69-річчя Дня Перемоги Херсонською обласною філармонією було підготовлено 8 концертних програм: «Т. Г. Шевченко в музиці», «Сім жінок у житті Шевченко», музично-поетичні композиції: «Я так її, я так люблю…», «Дитячі роки поета», «Видатні співаки Перемоги», «Поклонимось великим тим рокам», музично-поетична композиція «Вулицями рідного міста», «Пісні 30-х та 40-х років».

Солісти обласної філармонії взяли участь у культурно-мистецькій акції «Шлях до Тараса», яка пройшла 05 березня поточного року в обласному академічному музично-драматичному театрі                     ім. М.Куліша. Всього Херсонською обласною філармонією до знаменних та пам’ятних дат проведено 61 концерт.

В березні на базі Херсонського музичного училища відбувся вечір вокальної музики «Пам’яті Кобзаря» за участю творчого складу артистів філармонії.

04 квітня в обласному академічному театрі ляльок відбулася прем’єра літературно-хореографічної композиції «Тарас Шевченко – очима молоді» (спільний проект театру та Херсонського державного університету). Виставу переглянуло 250 глядачів.

09 квітня в актовій залі обласного Палацу культури відбулася тематична програма «Ми чуємо тебе, Кобзарю, крізь століття».

У червні п.р. проведено літературно-музичну програму, присвячену 31-й річниці створення творчих колективів клубу ветеранів ВВв та праці «Патріот Вітчизни» ім.генерала Жирнова.

Творчими колективами обласного Палацу культури протягом 2014 року організовано та проведено 543 культурно-масових заходів які переглянуло 122 100 глядачів.

З 12 по 16 травня в м. Києві проходив XXІІІ Всеукраїнський конкурс читців імені Тараса Шевченка, в якому взяли участь представники творчої молоді з Херсонщини.

Протягом року обласною бібліотекою для дітей ім. Дніпрової Чайки реалізовувався відеопроект «Шевченкіана нашої родини» за участю дітей, дорослих членів їхніх родин, читацьких родин, окремих сімей херсонців, відомих у громаді своєю причетністю до популяризації творчості Кобзаря. Всього було залучено 26 родин.

За підтримки Херсонського благодійного фонду «Захист», представників творчих спілок області відбувся святковий захід «Шевченкова спадщина єднає тавричан», що пройшов 09 грудня 2014 року у навчально-виховному комплексі ім. Т.Г.Шевченка з нагоди підбиття підсумків Року Шевченка на Херсонщині.

Комунальним підприємством «Кіновідеопрокат» проводилася кіно-мистецька відеопрограма «У моєму серці слово Кобзаря». Програму показано у 26 школах м. Херсона, обслуговано 2,5 тис. школярів. У районах і містах області відеопроект переглянули понад 1,5 тис. осіб.

До 70-річчя утворення Херсонської області обласний краєзнавчий музей проводив екскурсії у рамках виставково-просвітницького проекту «Працею створена» для учнівської молоді м. Херсона.          . Значну увагу музей приділяє розробці та втіленню в життя музейних акцій, проектів, екскурсій, просвітницьких заходів патріотичного напрямку, зокрема в музеї пройшли: тематичні екскурсії «Моє рідне місто» та популярно-просвітницькі заходи та екскурсії: «Україна. Поступ свободи», «О.Довженко – батько українського кінематографу»; тематичні екскурсії «Людина і зброя» «Літературна Херсонщина», та інші. (Всього понад 180 екскурсій). До дня міста музеєм підготовлено та проведено просвітницьку акцію «Історія однієї картини» (Херсон на полотні відомого художника кінця ХУІІІ – початку ХІХ ст. Ф.Алексеєва). (Всього понад – 200 чоловік).

До 70-річчя визволення Херсону від фашистів в обласному художньому музеї ім. О.Шовкуненка побудовановиставку «Миру тобі, рідна Херсонщино!».До 70-річчя утворення Херсонської області в музеї оформлено виставку живопису та графіки херсонських художників «Миру тобі, рідна Херсонщина».

До 70-річчя утворення Херсонської області у лютому-березні 2014 року обласною бібліотекою для юнацтва ім. Б.Лавриньова був реалізований обласний краєзнавчий Інтернет-проект «Херсонщини достойні імена», у межах якого відбулися дві відеоконференції, що об’єднали бібліотеки Херсонщини на платформі Google Hangouts: «Спортивна гордість Херсонщини» та «Звеличені працею і талантом».

До 522-річниці першої згадки про козацтво співробітники музею взяли участь у науковій конференції «Херсонщина у контексті соціокультурної історії України», яка проходила 26 вересня в Херсонському державному університеті.

До 70-ї річниці Перемоги у Великій Вітчизняній війні 1941-1945 років у травні на сцені академічного обласного театру ляльок відбулась прем’єра вистави для дітей «Яструбок». (Режисер-постановник Б.Чуприна).

03 квітня за сприяння Посольства Киргизької Республіки в Україні в обласній універсальній науковій бібліотеці ім. О.Гончара відбулось урочисте відкриття фотовиставки «Світ Чингіза Айтматова», присвяченої письменнику, громадському та державному діячу Чингізу Айтматову. У відкритті виставки взяли участь Надзвичайний і Повноважний Посол Киргизької Республіки в Україні пан Улукбек Чиналієв, та керівництво міста. Протягом декількох тижнів у школах Херсона та області проходили конкурси: он-лайн конкурс «Киргизстан за 1 хвилину» та літературний конкурс «Херсонські діти про творчість Чингіза Айтматова». На заході були представлені фрагменти кращих робіт. Почесні грамоти та подарунки переможцям вручив Надзвичайний і Повноважний Посол Киргизької Республіки в Україні пан Улукбек Чиналієв.

До Дня Європи закладами культури і мистецтв проведено цикл тематичних заходів.

З 12 по 18 травня в м. Херсоні у ККЗ «Ювілейний» пройшов Тиждень європейського кіно. На базі кінотеатру 3D безкоштовно демонструвалися кращі фільми виробництва Швеції, Іспанії, Німеччини, Великобританії, Франції, Мексики. Ініціаторами кінопоказів виступив КП «Кіновідеопрокат» та Херсонська обласна державна адміністрація.

15 травня в ККЗ «Ювілейний» в рамках проведення «Днів Європи в Україні» відбулася святкова програма, присвячена відзначенню Дня німецької культури у Херсоні. В заході взяли участь керівники структурних підрозділів облдержадміністрації культури, освіти і науки, представники обласного товариства німців «Відергебурт», громадських організацій національних меншин, творчої інтелігенції, молодь та громадськість м. Херсона.

Фахівцями обласного Палацу культури підготовлено та проведено заходи до Державних свят: Церемонію покладання квітів, присвячену Міжнародному Дню пам’яті жертв радіаційних аварій і   катастроф «Гірчить Чорнобиль крізь роки» (25 квітня) та Траурний мітинг пам’яті жертв депортації кримськотатарського народу та вшанування пам’яті жертв політичних репресій. (18 травня).

З нагоди святкування 236-ї річниці заснування міста Херсона артисти та симфонічний оркестр обласного академічного музично-драматичного театру ім. М.Куліша взяли участь у театралізованому мітингу «Херсон – столиця Таврії», який проходив в Потьомкінському сквері, у святковому концерті на площі Героїв Сталінграду «Херсон – місто мого дитинства» та в Гала-концерті «Херсон – Україна – єдина родина».

14 листопада 2014 року в великій залі Херсонського музичного училища відбувся вечір пам’яті жертв репресій 1944 року серед турків-месхетинців «70 років без Батьківщини». Організаторами заходу стали обласна організація турків-месхетинців «Салям» та Херсонський обласний Центр народної творчості. На зустрічі були глави духовенства, органів влади, почесні гості з інших областей.

На виконання Указу Президента України П.Порошенка «Про відзначення в Україні Дня Гідності і Свободи» на державному рівні, в м. Херсоні 21 листопада п.р. на площі Свободи відбувся урочистий мітинг з нагоди десятої річниці «помаранчевої революції» та першої річниці «Євромайдану». В заході взяли участь представники закладів освіти, культури, інших державних організацій та релігійних конфесій. Головна мета заходу – недопущення в Україні повторення кривавих сторінок історії. Після завершення мітингу усі присутні зі свічами в руках вирушили ходою до пам’ятника жертв тоталітарних репресій, де вшанували померлих в роки Голодомору 1932-1933. (Було присутніх близько тисячі чол.)

Херсонським обласним Центром народної творчості спільно з відділом культури Генічеської райдержадміністрації до Дня Прапора та Дня Незалежності України організовано та проведено концертну програму за участю аматорських колективів та солістів Херсонщини для військовослужбовців с.Сальково Генічеського району. У заході взяли участь представники та творчі колективи від болгарської громади      м. Херсона, кримськотатарського, німецького, турко-месхетинського товариств Генічеського району, солістка Центру народної творчості Антоніна Потужня.

До державних свят проведено мітинги та покладання квітів: до Дня Соборності та Свободи України, 200-річчя від дня народження Т.Г.Шевченка, дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав та 26-ї річниці виведення військ колишнього СРСР з Республіки Афганістан, дня визволення          м. Херсона від фашистських загарбників, до 70-річчя утворення Херсонської області, дня скорботи та вшанування пам`яті жертв війни в Україні, 18-ї річниці Конституції України, 28-ї річниці Чорнобильської катастрофи, 69-ї річниці Перемоги у Великій Вітчизняній війні 1941-1945 років, Міжнародного дня пам’яті жертв Голокосту, до Дня пам’яті жертв політичних репресій, 70-ї річниці депортації кримськотатарського народу, дня Європи в Україні, дня Конституції України, дня Незалежності України та дня Державного Прапора, дня знань, дня міста Херсона, Всеукраїнського дня бібліотек, дня українського кіно, дня партизанської слави, дня працівників культури та майстрів народної творчості.

Також проведено тематичні заходи до дня захисника Вітчизни, Міжнародного жіночого дня, Міжнародного дня рідної мови, Міжнародного дня театру,Міжнародного дня музеїв, Міжнародного дня захисту дітей, дня скорботи та пам’яті жертв війни в Україні, дня хрещення Київської Русі – України, до 120-річчя від дня народження українського письменника, кінорежисера А.П.Довженка, до 150-річчя від дня народження М. Коцюбинського, до 125-річчя від дня народження українського письменника, сатирика та гумориста Павла Михайловича Губенка (Остапа Вишні), до 80-річчя від дня народження композитора Валентина Стеренка, до 85-річчя від дня народження херсонського письменника та журналіста Миколи Каляки, до 100-річчя херсонського скульптора І. Шапко, 155-річчя від дня народження осетинського поета Кости Хетагурова, до 70-річчя депортації українців із Польщі 1944-1947 років, тощо.


Каталог: wp-content -> uploads -> 2016
2016 -> Рекомендована література
2016 -> Літературна вікторина Т. Г. Шевченко – великий син України Коли І де народився Т. Г. Шевченко?
2016 -> Тема. Життєвий І творчий шлях французького письменника Альбера Камю; його філософські та естетичні погляди. А. Камю й екзистенціалізм
2016 -> Поетика національного міфу в романній творчості Пола Остера
2016 -> Програма комплексного фахового випробування при вступі на навчання за програмами освітнього ступеня "магістр"
2016 -> Замилування переплітається зі смутком. Ганна Чубач «Зупинюся над рікою» Мета
2016 -> Програма комплексного фахового випробування при вступі на навчання за програмами освітнього ступеня "магістр"
2016 -> Програма комплексного фахового випробування при вступі на навчання за програмами освітньо-кваліфікаційного рівня "спеціаліст"


Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2   3   4

Схожі:

Інформація про стан виконання заходів програми розвитку культури І духовності в Херсонській області на 2013-2017 роки за 2014 рік № з/п Назва розділу програми та заходу iconІнформація про хід виконання «Міської комплексної програми розвитку культури та туризму за 2017-2019 роки»
Забезпечувати виконання Конституції України щодо розвитку культури, законів України, що діють у сфері культури І мистецтва
Інформація про стан виконання заходів програми розвитку культури І духовності в Херсонській області на 2013-2017 роки за 2014 рік № з/п Назва розділу програми та заходу iconЛ. М. Кречко з в І т про роботу полтавської міської централізованої бібліотечної системи за 2015
Робота бібліотек цбс в 2015 році відбувалася в рамках виконання плану заходів щодо розвитку бібліотечної справи в області на 2011-2015...
Інформація про стан виконання заходів програми розвитку культури І духовності в Херсонській області на 2013-2017 роки за 2014 рік № з/п Назва розділу програми та заходу iconПро затвердження розпоряджень міського голови №№01 27 за 2016 рік. Доповідає: Левченко О. М. міський голова
Про підсумки виконання Програми розвитку фізичної культури І спорту на 2012-2016 роки за 2015 рік
Інформація про стан виконання заходів програми розвитку культури І духовності в Херсонській області на 2013-2017 роки за 2014 рік № з/п Назва розділу програми та заходу iconРозпорядження міського голови №7-р від 11. 01. 2017 «Про утворення робочої групи по напрацюванню Проекту програми розвитку туризму в м. Канів на 2017-2020 роки»
Проекту програми розвитку туризму в м. Канів на 2017-2020 роки, з метою покращення поінформованості туристів про м. Канів та наявні...
Інформація про стан виконання заходів програми розвитку культури І духовності в Херсонській області на 2013-2017 роки за 2014 рік № з/п Назва розділу програми та заходу iconПорядок денний
Про хід виконання заходів Програми правової освіти населення міста Обухів на 2015-2018 р р за 2017 рік
Інформація про стан виконання заходів програми розвитку культури І духовності в Херсонській області на 2013-2017 роки за 2014 рік № з/п Назва розділу програми та заходу iconЗвіт про виконання плану розвитку архівної справи За 2017 рік
Програми здійснення контролю за наявністю, станом І рухом документів Національного архівного фонду в архівних установах Донецької...
Інформація про стан виконання заходів програми розвитку культури І духовності в Херсонській області на 2013-2017 роки за 2014 рік № з/п Назва розділу програми та заходу iconЗвіт про виконання завдань та заходів Державної цільової програми інформування громадськості з питань європейської інтеграції України на 2008-2011 роки у 2010 році
Підвищення рівня поінформованості громадськості про пріоритети, стан виконання поточних завдань, перспективи реалізації державної...
Інформація про стан виконання заходів програми розвитку культури І духовності в Херсонській області на 2013-2017 роки за 2014 рік № з/п Назва розділу програми та заходу iconЗвіт про виконання Плану дій виконавчого органу Київради (Київської міської державної адміністрації) на 2013 рік щодо впровадження Програми економічних реформ на 2010-2014 роки
Запровадження програмно-цільового методу у бюджетному процесі (пцм) в місті Києві, як учасника державного експерименту по запровадженню...
Інформація про стан виконання заходів програми розвитку культури І духовності в Херсонській області на 2013-2017 роки за 2014 рік № з/п Назва розділу програми та заходу iconРішення тридцятої сесії шостого скликання 28 лютого 2014 року Ізяслав №
Заслухавши інформацію про хід виконання районної Програми розвитку історичної, культурної спадщини та зеленого туризму в Ізяславському...
Інформація про стан виконання заходів програми розвитку культури І духовності в Херсонській області на 2013-2017 роки за 2014 рік № з/п Назва розділу програми та заходу iconРішення травня 2016 року Про звіт голови районної державної адміністрації про виконання Програми економічного і соціального розвитку Котелевського району, районного бюджету
Колоса В. П. про виконання Програми економічного І соціального розвитку Котелевського району, районного бюджету та делегованих районною...


База даних захищена авторським правом ©biog.in.ua 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка