Інформація щодо проведення Шевченкіських днів у закладах освіти районуСкачати 112,04 Kb.
Дата конвертації28.04.2018
Розмір112,04 Kb.
ТипІнформація

Інформація щодо проведення Шевченкіських днів у закладах освіти району

З метою гідного вшанування видатного сина українського народу Тараса Григоровича Шевченката популяризації спадщини Великого Кобзаря у період з 06.03. по 10.03 2017 у загальноосвітніх закладах району проходили Шевченківські дні. Педагогічні та учнівські колективи активно долучилися до проведення заходів у своїх навчальних закладах:

Биковогребельська філія Шкарівської ЗОШ І-ІІІст. - Учні-старшокласники взяли активну участь у проведенні Шевченківського тижня: дивилися відеофільми, підготували презентацію про життєвий шлях Кобзаря, розгадували кросворди, читали уривки з віршів поета. Підготувала і провела  тиждень вчитель української літератури Н.І.Шелест.


Вільнотарасівське НВО – була проввиховна година, виставка у бібліотеці

Глушківське НВО – захід «Ми чуємо тебе, Кобзарю, крізь століття», конкурс читців поезії Шевченка, інформаційні години, літературні вікторини, брейн-ринги, конкурс дитячих малюнків, літературно-музичні композиції,

Матюшівська ЗОШ І-ІІ ступенів – були проведені уроки національної єдності, присвячені цій знаменній даті. На уроках звучали вірші Шевченка, виконувалися пісні. Учні переглянули презентацію «незабутній Шевченко». Учні 5-9 класів провели віртуальну подорож «Т.Шевченко і Білоцерківщина», долучилися до Всеукраїнського флешмобу «Звучить поезія Шевченка», а потім разом виконали пісню на слова поета «Реве та стогне Дніпр широкий».

Озернянська ЗОШ І-ІІ ст..№1 – був проведений загальношкільний захід «З Днем народження, Кобзарю!», учні взяли активну участь у конкурсі читців віршів Великого генія українського народу Тараса Григоровича Шевченка.

Скребишівська ЗОШ І-ІІ ст. -  13.03.2017р був проведений Шевченківський квест для 5-7 класів. Учнів об’єднали в дві команди. Учасники кожної команди одержали маршрутні листи і виконували різні завдання на кожній зупинці. За допомогою квесту учні повторили вивчений матеріал про життєвий та творчий шлях Тараса Григоровича Шевченка.

Сорокотязьке НВО – конкурс читців поезії Шевченка виховні години, присвячені життю та творчості Т.Г. Шевченка.

Сухоліський НВК - з 06.03 по 10.03.  пройшли Шевченківські дні.       У  бібліотеці   була оформлена книжкова виставка «Великий син великого народу»,  присвячена 203-й річниці від дня народження співця вільної України, геніального поета, прозаїка, драматурга, мислителя,  історика, етнографа, фольклориста, талановитого художника.
Вчитель української мови та літератури Шевченко Т. М.  та учні  у виховному заході «З Шевченком у серці» розповіли про життя і творчість митця, про його безмежну любов до рідної землі.

Фастіське НВО - 9 березня 2017 року у Фастівському НВО, до Дня народження Т.Г. Шевченка, була проведена вікторина "Вдивляється Тарас у душу України". Учні 5-9 класів поглибили свої знання про життєвий і творчий шлях Т.Г. Шевченка, усвідомили значення творчості поета для української та світової культури. Учні початкових класів декламували вірші великого   .

Узинська ЗОШ №5 – був проведений загальношкільний захід «Вічний Кобзар»

Дроздівська ЗОШ І-ІІІ ст.. - конкурс читців поезії Т.Г. Шевченка, виховний захід «Шевченко - наш. Він для усіх століть..», бібліотечна година « Тарас Шевченко – України син»

Іванівський НВК - 10 березня учитель української мови та літератури Стефанович Л.В. з учнями 9-11 класів провела літературну вікторину «Живе Тарас в душі народу, тож нам не буде переводу.» Також в цей день бібліотекар школи презентувала учням виставку книг Великого Кобзаря. Родзинкою виставки були такі книги: «Заповіт» Т.Г. Шевченка, в якій вміщений цей твір 16-тьма мовами світу та захалявна книжечка Шевченка. Ці книги викликали в учнів надзвичайну цікавість до творчості Т.Г. Шевченка спонукали до прочитання його творів. 9 березня учні школи взяли участь в акції "Global Shevchenko", читаючи поезію Т. Шевченка "Мені однаково, чи буду"... 9 березня з учнями 5-6 класів було проведено літературно - музичну композицію "Доля Кобзаря". Метою заходу було узагальнити матеріал про життєвий і творчий шлях геніального поета Т. Шевченка; прищеплювати інтерес до української літератури;  виховувати почуття національної самосвідомості, патріотизму, повагу й шанобливе ставлення до поета. Учні читали за ролями уривки з твору С. Васильченка "В бур'янах", слухали пісні на слова Т. Шевченка, читали напам'ять поезії письменника, знайомилися із прислів'ями і приказками про Т. Шевченка.

Маловільшанський НВК - 10 березня у 6 класі вчителями математики – Герасименко В.В. та української мови та літератури – Горобінською Ж.П. був проведений інтегрований урок з математики та української літератури на тему: «Т. Г. Шевченко. Використання його творів на уроках математики». 9 березня учні 5, 8, 11 класів провели засідання літературного клубу. На ньому діти прослухали пісні на слова Кобзаря, переглянули фільм «Нове у творчості Т.Г.Шевченка», організували виставку творів письменника. 9 березня був проведений усний журнал для учнів школи. У ньому висвітлювалося питання: "Життєвий і творчий шлях поета", учні подивилися презентацію "Т. Г. Шевченко - художник", фільм "Дитячі роки Шевченка", читали вірші. В кінці заходу була проведена вікторина "Як ви знаєте творчість Шевченка".

Маловільшанська ЗОШ І-ІІІ ст№2 - 9 березня був проведений усний журнал для учнів школи. На ньому висвітлювалося питання: "Життєвий і творчий шлях поета", учні подивилися презентацію "Т. Г. Шевченко - художник", фільм "Дитячі роки Шевченка", читали вірші. В кінці заходу була проведена вікторина "Як ви знаєте творчість Шевченка". 7 березня учні 8 класу читали вірші Т.Г.Шевченка англійською мовою.

Малоантонівське НВО - 09 березня було проведено загальношкільний захід "І на землі, де ти ходив, ти будеш вічно жити". Учні поглибили свої знання про життєвий і творчий шлях, Тараса Шевченка, ще раз переконалися у його високій обдарованості, відчули його оптимізм, нескореність, любов до рідної землі.

Озернянська ЗОШ І-ІІІ ст.._?

Острійківська ЗОШ І-ІІІ ст. - 10 березня у нашій школі проходив традиційний конкурс декламаторів поезій Т.Г.Шевченка «Ми чуємо тебе, Тарасе, скрізь століття…». У залі звучало полум’яне слово великого Кобзаря, лунали мелодії на його вірші. Журі визначило переможців. Цього березневого дня у школі згадували Великого сина України – Тараса Шевченка. Учителі Лященко О.Б. та Голуб О.В. підготували для учнів цікаві конкурси, кросворди та вікторини про життя та творчість поета.
У шкільній бібліотеці Чорноморець Т.М. організувала виставку книг про Тараса Шевченка, провела віртуальну екскурсію «Шляхами великої долі». В Острійківській ЗОШ І-ІІІ ступенів проходять Шевченківські дні…
У 2 класі Щербина Н.В. провела урок позакласного читання на тему «Тарасове слово». Діти переглянули відео-презентацію на тему «Вічно живий Тарас», збагатили свої знання про життя і творчість великого Кобзаря.
З гордістю демонстрував другокласник Ваня Дзержик портрет Тараса Шевченка, який написав свого часу його прадідусь – художник з народу Кравченко Іван Ілліч, колишній учитель нашої школи.
Пилипчанський НВК - Шевченківські дні в Пилипчанському НВК були чітко сплановані і готувалися заздалегідь. Залучені всі учні школи. В рамках тижня Діденко Л.М. провела гру «Соняшник-2017». Бібліотекар Ярмола Т.О. та вчитель української мови Діденко Л.М. підготували виставку «Кобзаря» різних видань, виготовляли стіннівки, присвячені Т.Шевченку, писали листи Шевченку, твори, виконували тестові завдання «Життя і творчість Т.Шевченка», готували і захищали проект «Ми тебе не забули, Тарасе!». Класні керівники 1-4кл. організували та провели конкурс читців творів Т.Г.Шевченка «Тараса думки будуть жити вічно». Дуже захоплюючими були літературні читання творів Кобзаря. Діти перейнялися змістом, ідеєю творів, отримали подяки та бурні оплески слухацької аудиторії. Вчитель української мови та літератури Діденко Л.М. організувала та провела: Брейн-ринг «І чужому научайтесь, й свого не цурайтесь…» 10-11 класи, віртуальна подорож «Стежками Т.Г.Шевченка» 6-8 класи, виставка малюнків до творів Т.Г.Шевченка. Вчитель української мови та літератури провела для учнів 5 класу конкурс декламаторів поезії Т.Г.Шевченка.

Піщанське НВО - У Піщанському НВО давно стало доброю традицією завершувати декаду Шевченківських днів зустріччю  у Клубі Великого Кобзаря. Цього разу збірні команди 5,7,9 класів, капітан  команди  «Мова солов’їна»-Дубова Віта, та 6,8,10 класів - «Квіти України» - Четверікова Вікторія залюбки представляли своїх кращих поетів Совича Ігоря,Осауленко Анастасію, Четверікову Вікторію, які читали власні вірші, акторів, які  інсценували  свої улюблені поезії Тараса Шевченка, знавців біографії Великого майстра пензля і слова, які цікаво  розповідали    епізоди з  його життя, презентували літературні газети, спеціально приурочені до свята. Зустріч була організована учителями української мови та літератури під керівництвом Л.В. Кравчук та залишила незабутньо зворушливе враження.
Потіївське НВО. Згідно плану проведення Шевченківських днів у період з 06.03. по 10.03.2017 року у Потіївському НВО «ЗОШ І-ІІІступенів – дитячий садок» відбулося багато цікавих та пізнавальних заходів. Працювала книжково-ілюстративна виставка «Шевченко не поет, а голос душі народу», виставка стінгазет«Очима Шевченка на сьогодення» Учні відвідали віртуальну екскурсію проект «Я відкриваю Шевченка» та захоплюючий літературний бінарний урок з англійської мови та української літератури "Садок вишневий коло хати"

Розаліївське НВО - У  Розаліївському НВО  з 02.03 по 10.03.2017 року пройшли Шевченківські дні     У  актовому залі школи   була оформлена книжкова виставка « Твоя , Кобзарю,  слава не вмре,  не поляже »,  присвячена 203-й річниці від дня народження співця вільної України, геніального поета, прозаїка, драматурга, мислителя,  історика, етнографа, фольклориста, талановитого художника. Бібліотекар, учитель україської мови та літератури   Голуб Людмила Юріївна  та  учні  розповіли про життя і творчість митця, про його безмежну любов до рідної землі.  Учасники заходу читали свої улюблені вірші  Тараса Григоровича Шевченка. 

   Минають віки, стираються написи на камені, тліють книги, руйнуються будівлі, але слово Шевченка – живе і вічне. Його творчість зігріта гарячою любов’ю до Батьківщини, пройнята священною ненавистю до ворогів і гнобителів народу.  Про те, що його думи, його пісні, його полум’яний гнів, його боротьба за світлу долю трудового люду були і залишаються думами, піснями, гнівом і боротьбою мільйонів, розповіли учні на тематичній лінійці «Хай живе під сонцем любові Шевченкова весна!» 
    Затамувавши подих, учні  переглянули кінострічку «Мій Шевченко», багатосерійний фільм про життя і творчість Великого Кобзаря  «Тарас Шевченко. Заповіт». Учні знов  поринули у світ думок палкого патріота, його почуттів, переживань, страждань. 
 Минуло багато років з дня народження Т.Г. Шевченка – славного сина українського народу, але й сьогодні, як живий, говорить він із своїми наступниками. Його слово живе між нами, гнівне і ніжне, полум’яне і міцне. 
І на українській землі, над ланами, широкими полями,  містами і селами, як весняні води могутнього Дніпра, лине вічно живе в народі слова Великого Кобзаря.  
 Пам’ятає народ свого Кобзаря, вшановує його пам’ять. 

Терезинське НВО - 09 березня з нагоди вшанування пам’яті Великого Кобзаря у Терезинському НВО пройшли Шевченківські читання "Юнь шанує Кобзаря". Куліцька Яна, Скибіцька Діана та Бута Інна підготували повідомлення про Кобзаря, восьмикласники заспівали пісню на слова Тараса Шевченка. Цікаве спостереження та відео – огляд продемонструвала учениця 8 класу Романюк Олександра. Діти з великим захопленням декламували вірші великого поета. Вчитель української літератури Оскерко Тамара Михайлівна провела вікторину «Життєвими дорогами Тараса». Наприкінці заходу всі діти були відзначені дипломами

Томилівське НВО - 9 і 10 березня в нашій школі були проведені дні вшанування пам’яті національного генія, народного поета України Тараса Григоровича Шевченка. З метою поглиблення знань учнів та вияву поваги і любові до Кобзаревого слова відбулася низка різноманітних заходів.
Розпочалися урочистості з музично-літературної композиції «І став для нас він світочем в віках!». Прозвучали вірші Шевченка польською, російською, білоруською мовами, відбулись літературні читання для учнів 1-4 класів з конкурсом на краще декламування поезії Т.Г.Шевченка. Діяла також виставка книг "Шевченкіана", виставка малюнків учнів початкових класів на вірші Шевченка.

Трушківська ЗОШ - з нагоди відзначення 203 річниці з дня народження великого Кобзаря 10 березня у Трушківській ЗОШ І – ІІІ ступенів відбулися святкування «Шевченківські дні – 2017». Активну участь взяли учні 6,7,8 та 10 класів. Вони підготували інсценізації творів: «Наймичка», «Коло гаю в чистім полі», «На Великдень, на соломі», «Катерина», «Мені тринадцятий минало», Діти з цікавістю спостерігали за грою юних акторів, які намагалися передати життєві ситуації, описані у творах Т.Г. Шевченка.

Фурсівська ЗОШ - 9 березня відбулося вшанування 203-річниці з дня народження славетного українського митця, поета та пророка Тараса Шевченка. Учні 5-9 класів зі своїми вчителями прийшли до пам'ятника Кобзареві, який височіє в центрі села. Учні 6 класу підготували літературну композицію "Іду з дитинства до Тараса" (вч. Кандзьоба О. М.). Кузьмінський Р., Скрит В., (учні 7 класу), Беганіна А. (11 клас) чудово декламували поезію Т. Шевченка. Конкін Є. (учень 6 класу) майстерно виконав музичний твір "На Тарасовій горі" під супровід бандури. Учитель Кандзьоба О. М. сказала про те, що ми, нащадки Кобзареві, понесемо незабутні заповіти Тараса, пристрасні і водночас хвилюючі поезії в життя. Бо слово поета - вічне і незнищенне.

Чепиліївський НВК - Протягом тижня, з 06 по 10 березня учні 5-7 класів взяли участь у конкурсі на кращий малюнок до творів Т. Шевченка. Переможцем став учень 7 класу Свірідов Назар. Учні старших класів писали есе, твори – роздуми, твори –мініатюри, складали сенкани за творчістю Тараса Григоровича. 


10 березня відбулася літературно – музична композиція для учнів 5 – 11 класів «Ти з нами, Тарасе!». Під час свята учні декламували поезію Шевченко, юні літературознавці знайомили гдялачів із маловідомими фактами із життя Великог Українця.

Шкарівська ЗОШ - учні вшанували пам’ять великого українця: читали вірші Т.Г.Шевченка, згадали його життєвий шлях, поклали квіти до пам’ятника поету, який знаходиться у парку відпочинку ім. Т.Г.Шевченка на території с.Шкарівка

Узинська ЗОШ І-ІІІ ст..№1  У 2017 році Україна відзначає 203 річницю з дня народження великого українського поета Тараса Шевченка. Щороку в Україні 9 і 10 березня відзначають "Шевченківські дні" -  роковини  народження і смерті поета.

 Безсмертне дихання великого поета завжди спонукає звертатися серцями до його творів. Шевченківські свята стали справжньою подією у нашій школі. Дружна шкільна родина зібралася на урочистий захід на честь Великого Кобзаря.  Свято – конкурс  читців поезій   «Вінок Шевченкові сплітаємо із віршів» підготувала й провела разом із своїми вихованцями, учнями 7 – Б класу, Федько Надія Петрівна, вчитель української мови й літератури . 


     Учні розповідали про важку долю поета,  читали поезії Кобзаря, вражали майстерністю виконання  та артистизмом. Для глядачів учні ...

Узинська ЗОШ І-ІІІст.№2 Цього року до 203 річниці з дня народження видатного сина України Т.Г.Шевченка учитель української літератури А.Ю.Бугай разом із учнями 6-Б класу провела позакласний захід для учнів 5-6 класів.

Узинська гімназія – був проведений захід для учнів 5-8 класів «Шевченко – наш. Він для усіх століть», літературний журнал для учнів 9-11 класів « Тарас Шевченко – талановитий художник», літературна композиція «Доля жінки у творах Шевченка» для учнів 8, 9 класів, вікторина «Шевченко серед нас» для учнів 6, 7 класів.

Яблунівський НВК – був проведений загальношкільний захід «Тарас Шевченко – син України»

 

Поділіться з Вашими друзьями:

Схожі:

Інформація щодо проведення Шевченкіських днів у закладах освіти району iconЗапит щодо подачі фотографій для участі у фотовиставці «Жінки І конфлікт в Україні»
З нагоди Міжнародного дня боротьби за ліквідацію насильства щодо жінок І проведення кампанії «16 днів активізму проти гендерного...
Інформація щодо проведення Шевченкіських днів у закладах освіти району iconПро підведення підсумків моніторингу щодо ціннісного ставлення до праці у загальноосвітніх навчальних закладах району
Ставлення до праці у загальноосвітніх навчальних закладах району, моніторинг проведено в таких загальноосвітніх навчальних закладах:...
Інформація щодо проведення Шевченкіських днів у закладах освіти району iconМетодичні рекомендації щодо проведення у навчальних закладах міста Донецька
Управління освіти Донецької міської ради, міський методичний центр надсилає для використання під час проведення Першого уроку після...
Інформація щодо проведення Шевченкіських днів у закладах освіти району iconМетодичні рекомендації для проведення в загальноосвітніх навчальних закладах
Центру аналізу та прогнозування розвитку освіти квнз «Харківська академія неперервної освіти»
Інформація щодо проведення Шевченкіських днів у закладах освіти району iconМетодичні рекомендації щодо організації навчально-виховного процесу в закладах
Матеріали до серпневих конференцій педагогів області (методичні рекомендації щодо організації навчально-виховного процесу в закладах...
Інформація щодо проведення Шевченкіських днів у закладах освіти району iconПлан центру професійно-технічної освіти №1 м. Харкова щодо підготовки, організації та проведення у 2014 році заходів, присвячених Дню Перемоги
Екскурсії до музеїв Бойової Слави учнів Центру та учнів шкіл Орджонікідзевського району м. Харкова
Інформація щодо проведення Шевченкіських днів у закладах освіти району iconКнму «П’ятихатський районний методичний кабінет» П’ятихатської районної ради Дніпропетровської області
Наказ відділу освіти П’ятихатської рда від 19. 06. 2015 №136 «Про підсумки науково-методичної роботи в закладах освіти району в 2014/2015...
Інформація щодо проведення Шевченкіських днів у закладах освіти району iconМетодичні рекомендації щодо проведення у навчальних закладах міста Донецька першого уроку в 2013 2014 навчальному році На виконання Указу Президента України

Інформація щодо проведення Шевченкіських днів у закладах освіти району iconМетодичні рекомендації щодо організації І проведення Уроків мужності в загальноосвітніх навчальних закладах області /Упоряд. І. П. Кончиц. Чернігів: ред відділ чоіппо імені К. Д. Ушинського, 2015. 126 с
Виховуємо патріотів: Методичні рекомендації щодо організації І проведення Уроків мужності в загальноосвітніх навчальних закладах...


База даних захищена авторським правом ©biog.in.ua 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка