Календар знаменних І пам’ятних дат 016/1017 н р. Вересень вересня – День знаньСторінка1/7
Дата конвертації13.03.2018
Розмір1,12 Mb.
  1   2   3   4   5   6   7

Календар знаменних і пам’ятних дат 2016/1017 н.р.
ВЕРЕСЕНЬ

1 вересня – День знань

День знань – це свято, з якого щороку учні, студенти, учителі та викладачі починають новий рік навчання. У цей урочистий день перші особи країни поздоровляють усіх людей, причетних до свята, а в школах завжди проходять святкові лінійки та концерти, присвячені початку нового навчального року. Учні вітають своїх учителів квітами та словами вдячності за нелегку вчительську працю. Учителі ж, у свою чергу, бажають учням успіхів і завзятості в навчанні.


5 вересня – Міжнародний день благодійності

Міжнародний день благодійності був затверджений на 58-му пленарному засіданні Генеральної Асамблеї ООН (резолюція № 67/105 від 17.12.2012 р.) і відзначається 5-го вересня. Міжнародне співтовариство на рівні Генеральної Асамблеї ООН глибоко стурбоване тим фактом, що злидні, як і раніше, зберігаються практично в усіх державах світу. Це стосується, насамперед, країн, що розвиваються, але подібні явища не залежать тільки від рівня економічного, культурного чи соціального розвитку. Єдина ефективна зброя проти злиднів – це благодійність. Творити благі та добрі безкорисливі справи, милосердя чинити тим, хто потребує цього особливо, завжди було гідним і шанованим заняттям.

Офіційним днем, присвяченим благодійності, в Україні, згідно з Указом Президента (від 13 грудня 2007 року № 1220/2007), визначено другу неділю грудня.
6 вересня – 250 років від дня народження Джона Дальтона (1766–1844), англійського фізика та хіміка

Джон Дальтон – англійський фізик і хімік. Відомий як творець теорії хімічної атомістики, кольорової сліпоти (дефекту зору – дальтонізму), відкривач закону парціальних тисків газів і закону залежності розчинення газів від їхнього парціального тиску (закон Дальтона), президент Манчестерського літературного та філософського товариства, член Лондонського королівського товариства, володар Золотого ордена за відкриття в галузі хімії та фізики.


7 вересня – 135 років від дня народження Андре Мазона (1881–1967), французького філолога

Андре Мазон – французький філолог-славіст, літературознавець. Відомий як член Французької академії написів і красного письменства, учений секретар Інституту живих слов’янських мов, професор слов’янської філології Страсбурзького університету, Колеж де Франс, директор Паризького інституту слов’янознавства, іноземний член-кореспондент АН інщих зарубіжних академій, викладач французької мови Харківського університету, засновник і редактор (понад 45 років) журналу «Огляд слов’янських студій». Автор праць зі слов’янського мовознавства, граматики російської та чеської мов, розвідки про «Слово о полку Ігоревім», статей з історії української літератури – «Марко Вовчок в Італії», «Про Шевченка».


8 вересня – Міжнародний день грамотності (письменності)

Міжнародний день письменності (International Literacy Day) відзначається з ініціативи ЮНЕСКО з 1966 року. А період 2003–2012 років був проголошений Десятиліттям грамотності в резолюції Генеральної Асамблеї ООН, у рамках якого Міністерство освіти і науки України спільно з Міжнародним банком реконструкції та розвитку готували проект «Рівний доступ до якісної освіти в Україні». Завдяки здійсненню проекту загальноосвітня школа збагатилася педагогічними кадрами належної кваліфікації, сучасними підручниками та комп’ютерами.

Майже чотири мільярди жителів нашої планети вміють читати й писати. Кількість грамотних людей зростає з кожним роком, однак, боротьба з безграмотністю, як і раніше, є актуальним завданням: понад 860 мільйонів дорослих залишаються неписьменними, а більше 100 мільйонів дітей навіть не відвідують школу.

Починаючи з 1966 року, ЮНЕСКО відзначає Міжнародний день грамотності, намагаючись привернути увагу суспільства й мобілізувати міжнародну суспільну думку, досягти активної підтримки зусиль, спрямованих на розповсюдження грамотності – однієї з головних сфер діяльності ЮНЕСКО.
8 вересня – Міжнародний день солідарності журналістів

Це свято було засновано в 1958 році в Бухаресті, на ІV конгресі Міжнародної організації журналістів. За задумом депутатів конгресу, у цей день журналісти всіх країн і видань мають демонструвати світові свою згуртованість, особливо щодо справі захисту своїх прав.

8 вересня 1943 р. у Німеччині був страчений чехословацький журналіст, письменник-антифашист Юліус Фучик, який став відомий усьому світу завдяки своїй книзі «Репортаж із петлею на шиї», написаній ним у застінках празької в’язниці. Після його смерті книга була перекладена 70-ма мовами світу, а з 1958 р. день смерті Ю. Фучика відзначають як Міжнародний день солідарності журналістів.
9 вересня – Міжнародний день краси

Ініціатива святкування Міжнародного дня краси виходила від членів Міжнародного комітету естетики і косметології СИДЕСКО. Сьогодні це найбільш авторитетна організація у світі косметології, яка була створена в 1946 році в Брюсселі. До складу СИДЕСКО входять кращі косметологи з різних країн. Функціонує більше тридцяти відділень цієї організації.

У 1995 році введено традицію проведення конкурсів краси в Міжнародний день краси. Для визначення найдостойніших учасниць подібних конкурсів члени журі звертають увагу не тільки на зовнішню привабливість дівчат, а й на їхню освіченість, тямущість, інші риси характеру.
10 вересня – День українського кіно

Наша країна щорічно другої суботи вересня святкує День українського кіно (Указ Президента України від 12 січня 1996 року № 52/96). За минуле століття працівники українського кінематографа створили дуже яскраву власну школу, яка у світовій кіноіндустрії змогла посісти гідне місце.

У День українського кіно вся наша країна вітає вітчизняних акторів і каскадерів, сценаристів і монтажерів, режисерів і звукорежисерів, художників і декораторів, світлоінженерів і багатьох інших працівників кіномистецтва.
10 вересня – День фізичної культури і спорту

Святкування Дня фізичної культури і спорту в Україні припадає на другу суботу вересня (Указ Президента від 29 червня 1994 року № 340/94).

Європейські види спорту, зокрема футбол і боротьба, почали поширюватися в Україні з кінця XIX ст. Усій Європі було відоме ім’я українського борця греко-римського стилю Івана Піддубного.

Багато перемог здобули українські спортсмени, виступаючи в різних видах спорту в складі збірних команд СРСР. Легендами українського спорту є стрибун Сергій Бубка (35 світових рекордів), футболісти Олег Блохін, Ігор Бєланов, відзначені «золотим м’ячем» як найкращі футболісти Європи.

Визнана у світі й українська школа художньої гімнастики. Зіркою цього виду спорту свого часу була Ірина Дерюгіна. А Лариса Латиніна на змаганнях зі спортивної гімнастики завоювала 18 олімпійських медалей (9 золотих, 5 срібних і 4 бронзові) – це найбільше досягнення в історії олімпіад. Усього українськими спортсменами було завойовано більше чотирьохсот олімпійських медалей. А боксерів Володимира та Віталія Кличко, плавчиху Яну Клочкову, гімнастку Ганну Безсонову, легкоатлетку Жанну Пінтусевич, тенісиста Андрія Медведєва, футболіста Андрія Шевченка та багатьох інших знають далеко за межами України.
12 вересня – 95 років від дня народження Станіслава Лема (1921–2006), польського письменника

Станіслав Лем – польський письменник (народився та навчався у Львові). Відомий як учасник Руху Опору, представник науково-філософської фантастики. Автор романів «Астронавти», «Маска», «Катар», роману-утопії «Магелланова хмара», філософського роману «Соляріс», роману-трактату «Голос Неба», збірок науково-фантастичних оповідань «Сезам», «Зоряні щоденники», «Книга роботів», філософсько-соціологічних праць «Діалоги», «Сума технології», «Абсолютний вакуум», присвячених питанням кібернетики, космонавтики, футурології, монографії «Фантастика і футурологія» (у 2 т.), автобіографічних романів «Незагублений час», «Високий Замок».


15 вересня – Міжнародний день демократії

Міжнародний день демократії встановлено Генеральною асамблеєю ООН у 2007 році. Ця дата приурочена до 20-ї річниці першої міжнародної конференції нових і відновлених демократій, яка відзначалась у 2008 році. У Міжнародний день демократії зазвичай проводяться різні просвітницькі заходи – лекції, семінари, круглі столи.


15 вересня – 125 років від дня народження Агати Крісті (Мері Кларісса Міллер) (1891–1976), англійської письменниці

Агата Крісті – всесвітньо відома англійська письменниця, автор детективних романів і п’єс. Надруковано понад 60 її детективних романів, 16 п’єс і 19 збірок оповідань. Крісті перекладали іншими мовами найбільше з усіх англійських авторів, за винятком Шекспіра. Майстерно побудовані твори авторки відрізняє надзвичайне вміння заінтригувати читача. Головні герої романів Агати Крісті – Еркюль Пуаро та міс Марпл – полюбилися читачам. Найкращими романами визнано: «Вбивство в Східному експресі» (1934), «Багдадська зустріч» (1957), «Що бачила місіс Макгіллікадді» (1957), «Нічна темрява» (1968), «Вечірка на Хеллоуїн» (1969), «Врата долі» (1973).


16 вересня – Міжнародний день охорони озонового шару

У 1994 році Генеральна Асамблея ООН проголосила 16 вересня Міжнародним днем охорони озонового шару. День установлено на згадку про підписання Монреальського протоколу, у якому йдеться про речовини, що руйнують озоновий шар.

Озоновий шар простягається над землею величезною шапкою, що йде в космос. Він захищає Землю від жорстких небезпечних випромінювань, особливо у верхніх шарах атмосфери. Якщо цей шар зникне, це буде небезпечно для всієї біосфери. Від потрапляння ультрафіолетових променів на людину може виникнути рак шкіри, сліпота, інші захворювання. У 80-ті роки вчені зробили відкриття: у районі Антарктиди загальний вміст озону зменшився у 2 рази. Саме тоді з’явилася назва «озонова діра». На виснаження озону впливає окис хлору, що є продуктом заводів, підприємств промисловості. Людство не в змозі запобігти появі озонових дір. Однак зберегти озон хоча б на побутовому рівні людині під силу.
18 вересня – Всенародний День батька

Всенародний День батька – щорічне свято на честь тата, що відзначається в більшості соціально розвинутих країн.

На державному рівні День батька в Україні не визначений. Як Всенародний він відзначається в третю неділю вересня. З пропозицією введення цього дня в Україні виступили представники МГО «Міжнародний Центр Батьківства», започаткувавши в жовтні 2006 р. Громадську ініціативу «День Батька». У вересні 2008 р. за підтримки Міністерства України у справах сім’ї, молоді і спорту проведено Перший всеукраїнський громадський форум, на якому визнано, що для українського суспільства важливо повернутися до моделі доброго батька, що:


 • відповідає за збереження життя дитини від її зачаття;

 • у партнерстві з мамою бере активну участь у вихованні;

 • забезпечує сім’ю матеріально, але в такий спосіб, щоби був час на розвиток здорових стосунків у сім’ї;

 • виховує дітей на засадах високої моралі своїм особистим прикладом.

На виконання Державної цільової соціальної програми підтримки сім’ї до 2016 року, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 15.05.2013 № 341, Мінсоцполітики України було розроблено та погоджено з центральними органами виконавчої влади проект Указу Президента України «Про День батька», який запропоновано відзначати щороку в третю неділю вересня. Зазначений проект указу досі знаходиться на розгляді Президента України.
18 вересня – Міжнародний день читання електронних книжок у вільному доступі

День ‪#‎eBookDay‬ відзначається щороку напередодні Всеукраїнського Дня бібліотек.

Еволюція книг має довгу історію. На зміну глиняним табличкам приходили сувої папірусу та пергаменту, потім були паперові книги, тепер з’явилися їхні електронні відповідники. Як в Україні, так і в інших країнах електронна книга не є конкурентом паперової. Користь електронної можна оцінити в подорожах, бо це ж надзвичайно зручно, особливо в дорозі, у транспорті. До того ж, електронна книга вміщує величезний обсяг інформації, дуже багато книжок, займаючи зовсім мало місця в сумці, та й економія фінансів тут очевидна.

Надаємо адреси сайтів, де можна завантажити книги абсолютно безкоштовно.

• Бібліотека «Літера» (http://litera-ua.livejournal.com/) – колекція українських оцифрованих книг у форматах: pdf, djvu.

• «Відкрита книга» (https://sites.google.com/site/openbookclassic/) – електронна бібліотека класики української літератури (для електронних книг).

• Е-бібліотека «Чтиво» (http://chtyvo.org.ua/) – безкоштовна україномовна література на всі смаки.

• Книги українською мовою (http://e-bookua.org.ua/) – бібліотека книг українською мовою у форматі doc. • Онлайн бібліотека java книг українською мовою (http://javalibre.com.ua/) – зібрана на сайті у форматах: jar,jad,txt,fb2,epub,doc, зручних для читання на мобільних пристроях (мобільних телефонах, смартфонах, кпк, планшетах, MP3-плеєрах, букрідерах).

 • «Тексти» на ex.ua (http://www.ex.ua/uk/texts) – український книжковий розділ на сайті ex.ua.

 • УКРЛІТ.ORG (http://ukrlit.org/) – Публічна електронна бібліотека української художньої літератури. • Українська Вільна Бібліотека (http://ukr-lib.com/) – електронна українська бібліотека.

 • Українська проза на Ліб. Ру (http://lib.ru/SU/UKRAINA/) – каталог української прози у форматі txt.

 • УкрКнига (http://ukrkniga.org.ua/) – навчальні матеріали вищих навчальних закладів України, книги видатних політиків та цікава художня література.

 • BIBLOS (http://www.biblos.in/) — україномовна Е-бібліотека. Література усіх жанрів, напрямків.

 • Книги українською (https://vk.com/with_books) – група «Вконтакті».

 • Большая бесплатная библиотека (http://tululu.org/) – Книги різних жанрів і напрямів.

 • Книги для Вас (http://books-for-you.info/index.php/books-online.html) – Електронна бібліотека онлайн. Література, аудіокниги, всі цікаві книги fb2 epub txt java, у формате pdf mobi djvu doc html rtf mp3 jar jad. Слухати аудіокниги онлайн.

 • RuLit.net (http://www.rulit.me) – Електронна бібліотека онлайн. Література, аудіокниги, всі цікаві книги fb2 epub txt java, у форматі pdf mobi djvu doc html rtf mp3 jar jad. Аудіокниги онлайн.

 • ЛитМир – Электронная Библиотека (http://www.litmir.co) – Книги онлайн.

 • Лучшие книги Интернета (http://knijky.ru/) – безкоштовно читати книги онлайн всіх жанрів.

 • Книги онлайн (http://www.bookol.ru/) – Ваші улюблені книги онлайн.

 • KnigaStore.net: Книги в текстовом форматі онлайн (http://books-for-you.info/index.php/books-online.html) – Книги онлайн. Книжковий софт. Аудіокниги. Електронні книги для скачування.

Приємного читання!
21 вересня – Міжнародний день миру

Генеральна Асамблея в резолюції 55/282 від 7 вересня 2001 р. ухвалила, що, починаючи з 2002 року, Міжнародний день миру буде кожного року відзначатися


21 вересня.

Асамблея заявила, що День Миру буде відзначатися як день глобального припинення вогню й відмовлення від насильства, запропонувавши всім державам і народам дотримувати припинення воєнних дій протягом дня. Також Генеральна Асамблея закликала всіх держав-членів Організації Об’єднаних Націй, регіональні та неурядові організації й окремих людей відповідним чином відзначати цей День, зокрема шляхом освіти й інформування громадськості, співпрацювати з Організацією Об’єднаних Націй.


21 вересня – 150 років від дня народження Герберта Джорджа Уеллса, 1866–1946), англійського письменника

Герберт Уеллс – англійський письменник. Відомий як основоположник наукової фантастики, доктор біології, шкільний учитель природничих наук, член Фабіанського товариства – соціал-реформістської організації. Є автором підручників із біології та фізіографії, науково-фантастичних романів «Машина часу», «Невидимець», «Війна світів», «Перші люди на Місяці», роману-трактату «Новий Мак’явеллі», роману «Сучасна утопія» тощо.


22 вересня – День партизанської слави

Цей день був заснований у зв’язку зі святкуванням 60-ї річниці існування підпільно-партизанського руху в Україні. Цей ювілей відзначали 22 вересня 2001 року Указом Президента від


30 жовтня 2001 року. День партизанської слави України покликаний висловити всенародну повагу до всіх захисників Батьківщини, які в роки Другої Світової війни боролися за свободу та мир у глибокому тилу. Партизани часто працювали в оточенні ворожих військ, не шкодуючи власного життя. У період Другої Світової війни налічувалося близько 6200 партизанських угруповань і загонів, у яких служили майже мільйон солдат. Але внесок партизанських формувань у загальну перемогу людства над фашизмом неоціненний.
22 вересня – 225 років від дня народження Майкла Фарадея (1791–1867), англійського фізика та хіміка

Майкл Фарадей – англійський фізик і хімік. Відомий як основоположник учення про електромагнітне поле, один із засновників електрохімії, магнітооптики, член Лондонського королівського товариства, директор і професор Британського королівського інституту, іноземний почесний член Петербурзької АН. Ім’ям ученого названо: одиницю електричного заряду (фарадей), фізичну сталу (Фарадея число), основні кількісні закони електролізу (закони Фарадея), одиницю електроємності (фарада).


24 вересня – 215 років від дня народження Михайла Васильовича Остроградського (1801–1862), українського та російського математика

М.В. Остроградський – український і російський математик, педагог, академік Петербурзької, Паризької, Римської та Туринської Академій наук, професор вищих навчальних закладів Петербурга, один із засновників Петербурзької математичної школи. Є автором праць із математичного аналізу, теорії чисел, теорії ймовірностей, диференціального та інтегрального числень, алгебри, геометрії, математичної фізики й теоретичної механіки, навчальних і методичних посібників із математики: «Посібник початкової геометрії», «Курс небесної механіки», «Програма та конспект тригонометрії для військово-навчальних закладів» тощо.


25 вересня – Міжнародний день глухих

Міжнародний день глухих у всьому світі відзначають в останню неділю вересня з 1951 року у зв’язку із заснуванням Всесвітньої федерації глухонімих. За даними цієї організації, різні порушення слуху виявляють у кожного дев’ятого мешканця планети. Головними причинами втрати слуху стають хвороби та травми. Також дуже багато людей народжуються глухонімими. Спілкуються люди з вадами слуху особливою мовою – мовою жестів і погляду. Француз Чарльз-Мішель де Л’Епе, якого вважають основоположником мови жестів, у 1760 році заснував у Парижі інститут глухонімих. Тому в Міжнародний день глухих також прийнято згадувати людину, яка подарувала глухонімим можливість спілкуватися.


25 вересня – Всесвітній день моря

В останній тиждень вересня відзначається Всесвітній день моря, який входить до переліку міжнародних днів, що відзначаються під егідою Організації Об’єднаних Націй. Поява цього свята датована 1978 роком, саме тоді було прийнято рішення десятого з'їзду Асамблеї Міжурядової морської консультативної організації щодо заснування Всесвітнього дня моря, який покликаний сфокусувати увагу людства на найважливіших аспектах захисту навколишнього морського середовища та безпеки судноплавства й мореплавання.

Близько 70% планети покрито водою. Біомаса всіх морських мешканців – від водоростей до блакитних китів – складає 90% біомаси всіх живих організмів планети. Існування більшості представників різних видів морської флори і фауни пов’язано з кораловими рифами. За даними ООН, за останні 100 років такі види риб, як тунець, тріска, марлін були виловлені на 90%. Близько 21 мільйона барелей нафти щорічно виливається в моря й океани. Синтетичні відходи, що скидаються у великі водойми, є причиною загибелі мільйонів морських птахів і 100 000 морських ссавців на рік. Через глобальне потепління за останні 100 років рівень води у великих водоймах планети піднявся на
10–25 см.
26 вересня – Європейський день мов

Європейський день мов є традиційним святом у Європі з 2001 року. Визначається він на підтримку розвитку мов і їх розмаїття. Стандартом для сучасного європейця вважається володіння, як мінімум, двома іноземними мовами. Тому Європейський день мов закликає до викладання та вивчення іноземних мов, оскільки це шлях до взаєморозуміння між народами й державами.

Серед європейських мов найбільш поширеними сьогодні є португальська, іспанська, французька й англійська. Однак Європейський день мов повноправно можуть святкувати носії будь-якої мови європейської держави: польської, російської, української, німецької та ін.
26 вересня – 115 років від дня народження Семена Дмитровича Скляренка (1901–1962), українського письменника

Семен Дмитрович Скляренко – український письменник, публіцист, журналіст, перекладач,

член СП України, відповідальний секретар редакції часопису «Глобус». Є автором повістей «Тиха пристань», «Матрос Ісай», «Україна кличе», романів «Бурун», трилогії «Шлях на Київ», історичних романів «Святослав», «Володимир», у яких уперше в художній літературі показано Київську Русь як визначну державу світу, що відіграла ключову роль в історії слов’янства. Твори про Княжу добу мали важливе значення для розвитку вітчизняного письменства.
27 вересня – Всесвітній день туризму

Всесві́тній де́нь туризму – свято, що відзначається щорічно 27 вересня з метою пропаганди туризму, висвітлення його внеску в економіку світової спільноти, розвитку зв’язків між народами різних країн. Свято встановлено Генеральною асамблеєю Всесвітньої туристської організації в 1979 р. У жовтні 1997 року Україна стала дійсним членом Всесвітньої туристської організації – головної міжнародної міжурядової організації у сфері подорожей і туризму, що є виконавчим органом ООН і займається активізацією та розвитком туризму, розробкою й упровадженням світової туристичної політики.

Всесвітній день туризму можуть святкувати не тільки люди, чий стиль життя пов’язаний з мандрівками та рюкзаком. Турист – це людина, яка прагне до знань. Навіть звичайний виїзд на природу для багатьох людей може стати туристичною подорожжю.
27 вересня – Всеукраїнський день дошкілля

Всеукраїнський день дошкілля – день вихователя й усіх дошкільних працівників відзначається 27 вересня. Це свято покликане звернути увагу суспільства на важливість дошкільного виховання дітей, отже, професії вихователів у дитячому садку. На жаль, не всі діти мають можливість відвідувати дитсадок, що згодом істотно впливає на адаптацію дитини в суспільстві, на успішність її в школі та на життя людини в цілому. Дошкільний вік – особливо важливий і відповідальний період у житті дитини, адже саме в цьому віці формується особистість і закладаються основи здоров’я. Благополучне дитинство й подальша доля кожної дитини залежить від мудрості вихователя, його терпіння, уваги до внутрішнього світу дитини.


29 вересня – 150 років від дня народження Михайла Сергійовича Грушевського (1866–1934), українського вченого

М.С. Грушевський – видатний український історик, соціолог, літературознавець, письменник. Відомий як організатор національної освіти та науки, діяч національного, культурного й державного відродження України, професор Львівського університету, один із засновників і керівників Української національно-демократичної партії, Товариства українських поступовців, Українського наукового товариства в Києві, голова Української Центральної Ради, Президент Української Народної Республіки, академік ВУАН і АН СРСР. Організатор (на власні кошти) Київського міського училища імені С. Грушевського (згідно із заповітом батька), учительської семінарії в Коломиї. Засновник, головний редактор і видавець «Літературно-наукового вісника». Є автором підручників і методичних посібників із викладання історії України в школі «Ілюстрована історія України», «Про старі часи на Україні. Для першого початку», «Про українську мову і українську школу», славнозвісної «Історії України-Руси» (у 10 т.), «Історії української літератури» (у 5 т.)


Каталог: Files -> downloadcenter
downloadcenter -> Наталія звольська
downloadcenter -> Перекази І легенди Звягельщини
downloadcenter -> Уроках читання. Презентація творчих знахідок учителів молодших класів. Тема уроку: Літературні казки про тварин. Іван Франко «Лисичка і Журавель»
downloadcenter -> Методичні рекомендації до проведення заходів оформлення експозицій книжково-журнальних виставок Тема бесіди для учнів старших класів
downloadcenter -> До Антології увійшли поетичні та прозові твори письменників міста Катеринослава – Січеслава – Дніпропетровська, написані для дітей І про дітей, для юнацтва І про юнацтво за період 1883-2012 рр
downloadcenter -> Сценарій за іншими джерелами Методичні рекомендації до проведення заходів


Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2   3   4   5   6   7

Схожі:

Календар знаменних І пам’ятних дат 016/1017 н р. Вересень вересня – День знань iconКалендар знаменних та пам’ятних дат
Календар знаменних І пам’ятних дат Виноградівщини на 2017 р. [Текст] / црб; Уклад.: Вовканич Л. С; Відпов за вип. К. Г. Вашкеба –...
Календар знаменних І пам’ятних дат 016/1017 н р. Вересень вересня – День знань iconНаукова бібліотека календар знаменних І пам’ятних дат Сумщини на 2011 рік
Календар знаменних І пам’ятних дат Сумщини на 2011 рік / Сумська обл універс наук б-ка; упоряд. О. К. Линник. – Суми, 2010. – 54...
Календар знаменних І пам’ятних дат 016/1017 н р. Вересень вересня – День знань iconКалендар знаменних І пам’ятних дат Сумщини на 2010 рік
Календар знаменних І пам’ятних дат Сумщини на 2010 рік / Сумська обл універс наук б-ка; упоряд. О. К. Линник. – Суми, 2009. – 46...
Календар знаменних І пам’ятних дат 016/1017 н р. Вересень вересня – День знань iconНіжинська вища школа викладачі І випускники календар знаменних І пам'ятних дат на 2009 рік шановний користувачу !
У 2007 році бібліотекою започатковано випуск щорічника “Ніжинська вища школа. Викладачі І випускники. Календар знаменних І пам'ятних...
Календар знаменних І пам’ятних дат 016/1017 н р. Вересень вересня – День знань iconЗарічне 2014 ббк 91 к 17 Календар знаменних та пам’ятних дат Зарічненщини на 2015 рік
Календар знаменних та пам’ятних дат Зарічненщини на 2015 рік : рекомендаційний бібліографічний покажчик / Зарічненська црб, методично-бібліографічний...
Календар знаменних І пам’ятних дат 016/1017 н р. Вересень вересня – День знань iconІ пам’ятних дат Сумщини на 2014 рік
«Календар знаменних І пам’ятних дат Сумщини на… рік» бібліотека видає з початку 60-х років ХХ століття
Календар знаменних І пам’ятних дат 016/1017 н р. Вересень вересня – День знань iconНаукова бібліотека календар знаменних та пам’ятних дат на 2010 рік дніпропетровськ  2009
Україні як державні чи професійні свята, перелік ювілейних дат видатних історичних постатей та визначних діячів сучасності, перелік...
Календар знаменних І пам’ятних дат 016/1017 н р. Вересень вересня – День знань iconІ пам’ятних дат Сумщини на 2017 рік
Календар знаменних І пам’ятних дат Сумщини на 2017 рік / Сумська обл універс наук б-ка; упоряд. О. К. Линник. – Суми, 2016. – 61...
Календар знаменних І пам’ятних дат 016/1017 н р. Вересень вересня – День знань iconІ пам’ятних дат Сумщини на 2016 рік
Календар знаменних І пам’ятних дат Сумщини на 2015 рік / Сумська обл універс наук б-ка; упоряд. О. К. Линник. – Суми, 2015. – 74...
Календар знаменних І пам’ятних дат 016/1017 н р. Вересень вересня – День знань iconКалендар знаменних І пам'ятних дат м. Підгородне Дніпровського району на 2017 рік
Календар «Знаменні І пам'ятні дати м. Підгородне Дніпровського району на 2017 рік» інформаційний покажчик, який відображає хронологічний...


База даних захищена авторським правом ©biog.in.ua 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка