Кіномистецтво. Історія кіно. Видатні актори та режисери світового кіноСкачати 221,51 Kb.
Дата конвертації24.08.2017
Розмір221,51 Kb.
ТипУрок

Тема уроку:      Кіномистецтво. Історія кіно. Видатні актори та режисери світового кіно

   Мета:                      навчальна: познайомити учнів з  поняттям «кіномистецтво», 

                                   художніми засобами кіно; видатними акторами, режисерами

                                   світового кіно та їх  кращими творами, з кінопреміями  та

                                    кінофестивалями.                                 

                                    розвивати  навики пошукової роботи учнів,

                                    навики монологічного висловлювання;

                                    виховувати почуття прекрасного,захоплення мистецтвом;

                                    зацікавити учнів кіномистецтвом, 

                                    збагачувати їх кругозір.Тип уроку:                урок вивчення нового матеріалу.

Форма уроку:          урок - дослідження

Обладнання:           мультимедійна презентація Power Point до уроку( відеозапис

                                   першого у світі

                                  фільму, портрет братів Люм’єрів, фото перших прообразів

                                   кінокамер, фото кращих акторів та режисерів світу; учнівська

                                  презентація в програмі Windows Movie Maker  про          

                                  кіномистецтво Франції та Італії.Хід уроку: 

1.     Організаційний момент.

2.     Мотивація навчальної діяльності.

Важко уявити наше сьогодення без голубого вогнику в наших помешканнях. Навіть якщо ми не дивимось передач, то звикли, що телевізор має бути ввімкненим, як неодмінний атрибут прилучення нас з вами до культури. Та перш ніж ми побачили екран в теперішньому вигляді він зазнав багатьох перетворень. Важливо відзначити, що екран як феномен мистецтва культури ХХ століття стає магічним символом, певним дзеркалом планети. Цей екран надзвичайно змінюється. Спочатку був екран, який відображував світло за допомогою світлових проекторів. Кіно на білому полотні відомо всім, воно відображує те, що зображено, зафіксовано на плівці. Потім екран стає світлоносним, стає носієм випромінювання світла, формує зображення як рух світла із середини на людину.  Екран як терпляча субстанція, яка сприймає вольовий рух креатора – зовнішнього потоку світла – це екран початку століття. Екран, який сам стає креативним вибухом, несе потік світлотворення – це вже екран кінця ХХ століття. Тож сьогодні ми познайомимося з наймолодшим і найпопулярнішим  із видів мистецтва.3. Вивчення нового матеріалу. Повідомлення груп дослідників( з історії кіно).

В ХІХ ст. існував кінетоскоп Едісона (апарат для спостереження швидко змінюваних фотографій, що створював ефект руху об’єктів). Роботу кінетоскопу досконало вивчили брати Луї та Огюст Люм’єри і в 1895 р. запатентували кінематограф. Перший кіносеанс відбувся 28 грудня 1895 р. в Парижі в підвалі «Гранд кафе» на бульварі Капуцинів – це були сцени, відзняті з натури «Вихід робітників із заводу Люм’єра», «Прибуття потягу на вокзал Ла Сьота». Зрозуміло, що спочатку публіку цікавили більше технічні можливості, а не художній зміст. Всього фірма Люм’єрів випустила близько 1,5 тисяч одно-, двохвилинних фільмів – в жанровому відношенні це були прості репортажі та ігрові сцени на літературні та історичні сюжети.4.  Демонстрація першого фільму «Прибуття потягу на вокзал Ла Сьота».

5. Бесіда:

-  Що вас вразило у цьому фільмі?

- Чим він відрізняється від сучасного кіно?

В перші роки свого існування кіно залишалось німим. Перший звуковий фільм з’явився в 1928 році. Великий інтерес до кіномистецтва з боку усіх верств населення сприяв швидкому розвитку індустрії кіно, розширенню його матеріальної бази, наукових основ техніки зйомки.

До появи електронних засобів запису всі фільми знімались на фотоплівку – камера послідовно фіксувала окремі моменти руху акторів: щоб людське око сприйняло ці окремі кадри, як єдине рухоме ціле, необхідно було робити від 16 до 24 «знімків» в секунду.

Майже одночасно з Люм’єрами свою кінематографічну діяльність розпочав Жорж Мельєс: його кінострічки «Леді зникає», «Замок диявола», «Червона Шапочка», «Подорож на місяць» вважають передвісниками ігрового кіно, в якому поступово починає вибудовуватись система жанрів.

В кіномистецтві початку ХХ ст. найбільшою популярністю користувались авантюрні фільми та комедії (у Франції). В Італії основу жанрової системи складали історичні «фільми – колоси» і « салонні мелодрами»

Перші кроки кінематографу в Україні пов’язані з іменами механіка – конструктора І.А.Тимченка та фізика М.А. Любимова – вони ще в 1893 р. створили апарат для відтворення на екрані неперервного руху людей і предметів. Через рік після винайдення Люм’єрами кінематографа фотограф – художник А.К.Федецький знімав і демонстрував хронікальне кіно. в 1907 р. в Україні розпочалося регулярне виробництво кінофільмів (Київ, Одеса, Харків). Створюються хронікально – документальні стрічки, екранізуються театральні вистави («Наталка – Полтавка; «Богдан Хмельницький») та ін.(Розповідь з демонстрацією слайдів)

6. Кіноімперія США – Голівуд.

Голліву́д — північно-західний район міста Лос-Анджелес, штат Каліфорнія.

Нині слово «Голлівуд» часто використовують як назву кінематографу США завдяки своїй славі та культурній ідентичності історичного центру кіностудій та кінозірок. На сьогодні кіноіндустрія вийшла за межі Голлівуду в такі місцевості, як Бурбенк та Вестсайд у Лос-Анджелесі, однак, значна частина допоміжних компаній залишаються в Голлівуді.

Будучи частиною Лос-Анджелеса, Голлівуд не має власної муніципальної влади, але, натомість, має призначену посадову особу, що виступає як «Почесний мер Голлівуду» лише для церемоніальних потреб. Джонні Грант займав цю посаду кілька десятиліть, до своєї смерті 9 січня 2008 року.

Після Першої світової війни лідером в світі з виробництва кінофільмів стає США – в живописній місцевості Голівуд неподалік віл Лос-Анджелеса будуються великі американські кіностудії. Офіційною датою заснування Голлівудської кіно імперії вважається 1913 рік.Зірки голлівудського кіно

Інститут зірок

Інститут зірок у голлівудському кіно почав виникати ще приблизно в 1920-х роках, сформувався протягом 1930-х і досягнув розквіту в 1940-х та 1950-х. Зірки здавалися глядачам небожителями, майбутніх зірок спеціально готували на курсах при кіностудіях. Величезна піар-індустрія при великих кіностудіях спеціально працювала над створенням і підтримкою іміджу зірок. Жовта преса пильно стежила за кожним кроком зірок, розповідаючи про всі події з їх життя, і про ексцентричних витівки самих зірок, які таким чином перевіряли межі своєї популярності. Лише в 1970-х роках, з крахом студійної системи та зародженням сучасного голлівудського кінематографа, інтерес до зірок почав набувати інший відтінок: зірки стали ближче, вони вже не здавалися недосяжними. З другого боку, зірки ставали набагато більш самостійними і, врешті-решт, до 1980-м років повністю звільнилися від контролю кіностудій і стали самі формувати свій імідж і навіть самі вибирати репертуар фільмів, в яких вони будуть грати. А до 1990-х років самостійність зірок досягла такого масштабу, що не було перебільшенням сказати, що багато в чому вони самі диктують стиль і напрям розвитку кінематографа, вибираючи ті чи інші фільми, поява у яких відразу приносить фільмів популярність і високі касові збори. Таким чином ситуація кардинально змінилася в порівнянні з 1940-ми роками: кіностудії лише пропонують матеріал для зірок, а зірки, гонорари яких досягли позахмарних вершин, вибираючи той чи інший фільм для зйомки, як раз і задають цим напрям розвитку цілих жанрів.Знамениті режисери : Вуді АлленКлінт Іствуд , Джеймс Камерон, Пітер Джексон, Джон Форд,  Джордж Лукас , Стівен Спілберг , Мартін Скорсезе, Френсіс Форд Коппола та інші.

 Відомі актори: Гаррісон Форд, Аль Пачіно, Марлон Брандо, Том Генкс, Шарон Стоун, Одрі Хепберн, Джонні Депп, Джулія Робертс, Клінт Іствуд, Арнольд Шварценеггер та інші.«Оскар» — найпрестижніша нагорода в кінематографі США та щорічний приз із багатьма номінаціями. Вручається з 1929 року Американською академією кіномистецтва, створеною Луїсом Майером з кіностудії Metro-Goldwyn-Mayer у 1927. Сам приз — позолочена статуетка, знана з 1939 як «Оскар».

«Оскар»: рекорди та рекордсмени

Рекорд за кількість номінацій належить компанії Волта Діснея— 64 рази, ця ж компанія є лідером по кількості отриманих нагород — 26 «Оскарів». З акторів рекордсменами є Кетрін Хепберн та Меріл Стріп, у кожної по 12 номінацій. Кетрін Хепберн має рекордну кількість нагород — вона визнавалась найкращою актрисою 4 рази. Режисер Альфред Хічкок  номінувався 5 разів в категорії «Найкращий режисер», але не отримав жодної. Лідерами серед зарубіжних країн є Франція (32 фільми номіновані) та Італія (10 «Оскарів»). Наймолодшою володаркою «Оскара» стала Тетум О'Ніл, у віці 10 років та 148 днів, яка отримала приз як «Краща актриса другого плану» у фільмі «Паперовий місяць».7. Художні засоби кінематографу

Вихідні структурні елементи – «цеглинки», з яких складається фільм – це кадри. Художній образ виникає, коли є рух від кадру до кадру – тобто при монтажі кадрів – ритм зміни кадрів складає художню атмосферу фільму.Режисер – це об’єднуюче начало знімальної групи, він вносить в фільм своє неповторне бачення світу, авторську стилістику.

В сучасному кіно існує багато позитивного, але й багато негативного; більшість фільмів розраховані на невибагливого глядача, який дивиться фільм задля розваги й відпочинку. Це обмежує творчі можливості талановитих режисерів.Актор – особливості роботи актора кіно в тому, що фільм не театральний спектакль і може зніматись починаючи з будь-якого кадру, іноді епізоди з початку і кінця знімаються в один день – це складно з психологічної (іноді й фізичної) сторони.

Сучасні технології безмежно розширили можливості кінематографу. Синтез кіно і комп’ютерної графіки дозволяє реалізувати будь-які фантазії.

8. Голубий екран

Принцип телебачення був відкритий російським біологом П.Бахметьєвим в 1880 р., а в 1907 р. професор Петербурзького технологічного інститут Б.Л. Розінг створив першу електронно-променеву трубку (кінескоп) і дещо пізніше здійснив передачу зображення на кілька метрів.

Перші телевізійні системи використовували для передачі зображення дроти (провода), а з появою пересувних телевізійних станцій і супутникових засобів можна вести транслювання з будь-якої точки земної кулі.

На основі винаходу російського інженера Ю.Волкова в США в 1929 р. була створена одна з перших систем кольорового телебачення, а з 1967 р. почалось регулярне кольорове транслювання в СРСР. Так ми ще раз спостерігаємо взаємозв’язок матеріальної і духовної культури - адже телебачення не лише передає інформацію, а й є засобом формування смаків, поглядів та переконань, погано тільки що часто політики й чиновники використовують телебачення в своїх цілях.9. Цікавинки

Найбільша в світі кіностудія – «Універсал сіті» знаходиться неподалік від Лос-Анджелеса, займає 170 га, має 561 будову і 34 звукові сцени.

Найчастіше екранізували літературний персонаж Шерлока Холмса – починаючи з 1900 р. 75 акторів знялись в цій ролі більш ніж в 200 фільмах.

394 фільми знято за творами В.Шекспіра «Гамлет» екранізувався 75 раз, «Ромео і Джульєтта – 51; «Леді Макбет» – 33 рази.

Найдовший фільм в історії кіно «Зцілення від безсоння» триває 85 годин і лише раз демонструвався в повному обсязі – показ тривав з 31 січня по 3 лютого 1987 р.

16 грудня 1997 року в Японії більше 700 дітей було терміново госпіталізовано після перегляду телешоу «Покемони» У 208 дітей віком від 3 років спостерігались незрозумілі судороги і різке погіршення самопочуття – за заключенням лікарів це було викликано червоними вогнями, які спалахували в очах одного з персонажів.

Рекордна кількість фільмів – 95 – знята за казкою «Попелюшка». Серед них є лялькові, мультиплікаційні, фільм-балет, фільм-опера, пародії.

10. Демонстрація учнівської презентації в програмі Windows Movie Maker  про кіномистецтво Франції та Італії.

11. Підбиття підсумків уроку.

Бесіда за запитаннями:

1.             Назвіть імена вчених, які винайшли фотографію.

2.             Кому належить винахід кінематографу?

3.             Де і коли відбувся перший кіносеанс?

4.             Коли з’явився перший звуковий фільм?

5.             Кого вважають передвісником ігрового кіно? Назвіть кілька його фільмів.

6.             Назвіть країни, де найшвидше розвивалось мистецтво кінематографу.

7.             Хто першим почав знімати і демонструвати хронікальне кіно в Україні?


 Рефлексія.

Що вам найбільше сподобалося на уроці?

Який жанр кіномистецтва вам подобається найбільше?

Що вас найбільше зацікавило? Про що хотіли б дізнатися докладніше?

12. Оцінювання.

13. Домашнє завдання.   Заповнити зошит з друкованою основою. Опрацювати параграф підручника. Індивідуальне: Підготувати повідомлення про жанри кінематографу та його види, про кінофестивалі, кіно премії, видатних акторів та режисерів різних країн( за бажанням  з презентацією).

Тема уроку:      Кіномистецтво. Історія кіно. Видатні актори та режисери світового кіно

   Мета:                      навчальна: познайомити учнів з  поняттям «кіномистецтво», 

                                   художніми засобами кіно; видатними акторами, режисерами

                                   світового кіно та їх  кращими творами, з кінопреміями  та

                                    кінофестивалями.                                 

                                    розвивати  навики пошукової роботи учнів,

                                    навики монологічного висловлювання;

                                    виховувати почуття прекрасного,захоплення мистецтвом;

                                    зацікавити учнів кіномистецтвом, 

                                    збагачувати їх кругозір.Тип уроку:                урок вивчення нового матеріалу.

Форма уроку:          урок - дослідження

Обладнання:           мультимедійна презентація Power Point до уроку( відеозапис

                                   першого у світі

                                  фільму, портрет братів Люм’єрів, фото перших прообразів

                                   кінокамер, фото кращих акторів та режисерів світу; учнівська

                                  презентація в програмі Windows Movie Maker  про          

                                  кіномистецтво Франції та Італії.Хід уроку: 

1.     Організаційний момент.

2.     Мотивація навчальної діяльності.

Важко уявити наше сьогодення без голубого вогнику в наших помешканнях. Навіть якщо ми не дивимось передач, то звикли, що телевізор має бути ввімкненим, як неодмінний атрибут прилучення нас з вами до культури. Та перш ніж ми побачили екран в теперішньому вигляді він зазнав багатьох перетворень. Важливо відзначити, що екран як феномен мистецтва культури ХХ століття стає магічним символом, певним дзеркалом планети. Цей екран надзвичайно змінюється. Спочатку був екран, який відображував світло за допомогою світлових проекторів. Кіно на білому полотні відомо всім, воно відображує те, що зображено, зафіксовано на плівці. Потім екран стає світлоносним, стає носієм випромінювання світла, формує зображення як рух світла із середини на людину.  Екран як терпляча субстанція, яка сприймає вольовий рух креатора – зовнішнього потоку світла – це екран початку століття. Екран, який сам стає креативним вибухом, несе потік світлотворення – це вже екран кінця ХХ століття. Тож сьогодні ми познайомимося з наймолодшим і найпопулярнішим  із видів мистецтва.3. Вивчення нового матеріалу. Повідомлення груп дослідників( з історії кіно).

В ХІХ ст. існував кінетоскоп Едісона (апарат для спостереження швидко змінюваних фотографій, що створював ефект руху об’єктів). Роботу кінетоскопу досконало вивчили брати Луї та Огюст Люм’єри і в 1895 р. запатентували кінематограф. Перший кіносеанс відбувся 28 грудня 1895 р. в Парижі в підвалі «Гранд кафе» на бульварі Капуцинів – це були сцени, відзняті з натури «Вихід робітників із заводу Люм’єра», «Прибуття потягу на вокзал Ла Сьота». Зрозуміло, що спочатку публіку цікавили більше технічні можливості, а не художній зміст. Всього фірма Люм’єрів випустила близько 1,5 тисяч одно-, двохвилинних фільмів – в жанровому відношенні це були прості репортажі та ігрові сцени на літературні та історичні сюжети.4.  Демонстрація першого фільму «Прибуття потягу на вокзал Ла Сьота».

5. Бесіда:

 Що вас вразило у цьому фільмі?

- Чим він відрізняється від сучасного кіно?

В перші роки свого існування кіно залишалось німим. Перший звуковий фільмз’явився в 1928 році. Великий інтерес до кіномистецтва з боку усіх верств населення сприяв швидкому розвитку індустрії кіно, розширенню його матеріальної бази, наукових основ техніки зйомки.

До появи електронних засобів запису всі фільми знімались на фотоплівку – камера послідовно фіксувала окремі моменти руху акторів: щоб людське око сприйняло ці окремі кадри, як єдине рухоме ціле, необхідно було робити від 16 до 24 «знімків» в секунду.

Майже одночасно з Люм’єрами свою кінематографічну діяльність розпочавЖорж Мельєс: його кінострічки «Леді зникає», «Замок диявола», «Червона Шапочка», «Подорож на місяць» вважають передвісниками ігрового кіно, в якому поступово починає вибудовуватись система жанрів.

В кіномистецтві початку ХХ ст. найбільшою популярністю користувались авантюрні фільми та комедії (у Франції). В Італії основу жанрової системи складали історичні «фільми – колоси» і « салонні мелодрами»

Перші кроки кінематографу в Україні пов’язані з іменами механіка – конструктора І.А.Тимченка та фізика М.А. Любимова – вони ще в 1893 р. створили апарат для відтворення на екрані неперервного руху людей і предметів. Через рік після винайдення Люм’єрами кінематографа фотограф – художникА.К.Федецький знімав і демонстрував хронікальне кіно. в 1907 р. в Україні розпочалося регулярне виробництво кінофільмів (Київ, Одеса, Харків). Створюються хронікально – документальні стрічки, екранізуються театральні вистави («Наталка – Полтавка; «Богдан Хмельницький») та ін.(Розповідь з демонстрацією слайдів)

6. Кіноімперія США – Голівуд.

Голліву́д — північно-західний район міста Лос-Анджелес, штат Каліфорнія.

Нині слово «Голлівуд» часто використовують як назву кінематографу США завдяки своїй славі та культурній ідентичності історичного центру кіностудій та кінозірок. На сьогодні кіноіндустрія вийшла за межі Голлівуду в такі місцевості, як Бурбенк та Вестсайд у Лос-Анджелесі, однак, значна частина допоміжних компаній залишаються в Голлівуді.

Будучи частиною Лос-Анджелеса, Голлівуд не має власної муніципальної влади, але, натомість, має призначену посадову особу, що виступає як «Почесний мер Голлівуду» лише для церемоніальних потреб. Джонні Грант займав цю посаду кілька десятиліть, до своєї смерті 9 січня 2008 року.

Після Першої світової війни лідером в світі з виробництва кінофільмів стає США – в живописній місцевості Голівуд неподалік віл Лос-Анджелеса будуються великі американські кіностудії. Офіційною датою заснування Голлівудської кіно імперії вважається 1913 рік.


Зірки голлівудського кіно

Інститут зірок


Інститут зірок у голлівудському кіно почав виникати ще приблизно в 1920-х роках, сформувався протягом 1930-х і досягнув розквіту в 1940-х та 1950-х. Зірки здавалися глядачам небожителями, майбутніх зірок спеціально готували на курсах при кіностудіях. Величезна піар-індустрія при великих кіностудіях спеціально працювала над створенням і підтримкою іміджу зірок. Жовта преса пильно стежила за кожним кроком зірок, розповідаючи про всі події з їх життя, і про ексцентричних витівки самих зірок, які таким чином перевіряли межі своєї популярності. Лише в 1970-х роках, з крахом студійної системи та зародженням сучасного голлівудського кінематографа, інтерес до зірок почав набувати інший відтінок: зірки стали ближче, вони вже не здавалися недосяжними. З другого боку, зірки ставали набагато більш самостійними і, врешті-решт, до 1980-м років повністю звільнилися від контролю кіностудій і стали самі формувати свій імідж і навіть самі вибирати репертуар фільмів, в яких вони будуть грати. А до 1990-х років самостійність зірок досягла такого масштабу, що не було перебільшенням сказати, що багато в чому вони самі диктують стиль і напрям розвитку кінематографа, вибираючи ті чи інші фільми, поява у яких відразу приносить фільмів популярність і високі касові збори. Таким чином ситуація кардинально змінилася в порівнянні з 1940-ми роками: кіностудії лише пропонують матеріал для зірок, а зірки, гонорари яких досягли позахмарних вершин, вибираючи той чи інший фільм для зйомки, як раз і задають цим напрям розвитку цілих жанрів.

Знамениті режисери : Вуді Аллен ,  Клінт Іствуд , Джеймс Камерон, Пітер Джексон, Джон Форд,  Джордж Лукас , Стівен Спілберг , Мартін Скорсезе, Френсіс Форд Коппола та інші.

 Відомі актори: Гаррісон Форд, Аль Пачіно, Марлон Брандо, Том Генкс, Шарон Стоун, Одрі Хепберн, Джонні Депп, Джулія Робертс, Клінт Іствуд,Арнольд Шварценеггер та інші.«Оскар» — найпрестижніша нагорода в кінематографі США та щорічний приз із багатьма номінаціями. Вручається з 1929 року Американською академією кіномистецтва, створеною Луїсом Майером з кіностудії Metro-Goldwyn-Mayer у1927. Сам приз — позолочена статуетка, знана з 1939 як «Оскар».

«Оскар»: рекорди та рекордсмени


Рекорд за кількість номінацій належить компанії Волта Діснея— 64 рази, ця ж компанія є лідером по кількості отриманих нагород — 26 «Оскарів». З акторів рекордсменами є Кетрін Хепберн та Меріл Стріп, у кожної по 12 номінацій. Кетрін Хепберн має рекордну кількість нагород — вона визнавалась найкращою актрисою 4 рази. Режисер Альфред Хічкок  номінувався 5 разів в категорії «Найкращий режисер», але не отримав жодної. Лідерами серед зарубіжних країн є Франція (32 фільми номіновані) та Італія (10 «Оскарів»). Наймолодшою володаркою «Оскара» стала Тетум О'Ніл, у віці 10 років та 148 днів, яка отримала приз як «Краща актриса другого плану» у фільмі «Паперовий місяць».

7. Художні засоби кінематографу

Вихідні структурні елементи – «цеглинки», з яких складається фільм – цекадри. Художній образ виникає, коли є рух від кадру до кадру – тобто при монтажі кадрів – ритм зміни кадрів складає художню атмосферу фільму.Режисер – це об’єднуюче начало знімальної групи, він вносить в фільм своє неповторне бачення світу, авторську стилістику.

В сучасному кіно існує багато позитивного, але й багато негативного; більшість фільмів розраховані на невибагливого глядача, який дивиться фільм задля розваги й відпочинку. Це обмежує творчі можливості талановитих режисерів.Актор – особливості роботи актора кіно в тому, що фільм не театральний спектакль і може зніматись починаючи з будь-якого кадру, іноді епізоди з початку і кінця знімаються в один день – це складно з психологічної (іноді й фізичної) сторони.

Сучасні технології безмежно розширили можливості кінематографу. Синтез кіно і комп’ютерної графіки дозволяє реалізувати будь-які фантазії.8. Голубий екран

Принцип телебачення був відкритий російським біологом П.Бахметьєвим в 1880 р., а в 1907 р. професор Петербурзького технологічного інститут Б.Л. Розінг створив першу електронно-променеву трубку (кінескоп) і дещо пізніше здійснив передачу зображення на кілька метрів.

Перші телевізійні системи використовували для передачі зображення дроти (провода), а з появою пересувних телевізійних станцій і супутникових засобів можна вести транслювання з будь-якої точки земної кулі.

На основі винаходу російського інженера Ю.Волкова в США в 1929 р. була створена одна з перших систем кольорового телебачення, а з 1967 р. почалось регулярне кольорове транслювання в СРСР. Так ми ще раз спостерігаємо взаємозв’язок матеріальної і духовної культури - адже телебачення не лише передає інформацію, а й є засобом формування смаків, поглядів та переконань, погано тільки що часто політики й чиновники використовують телебачення в своїх цілях.9. Цікавинки

Найбільша в світі кіностудія – «Універсал сіті» знаходиться неподалік від Лос-Анджелеса, займає 170 га, має 561 будову і 34 звукові сцени.

Найчастіше екранізували літературний персонаж Шерлока Холмса – починаючи з 1900 р. 75 акторів знялись в цій ролі більш ніж в 200 фільмах.

394 фільми знято за творами В.Шекспіра «Гамлет» екранізувався 75 раз, «Ромео і Джульєтта – 51; «Леді Макбет» – 33 рази.

Найдовший фільм в історії кіно «Зцілення від безсоння» триває 85 годин і лише раз демонструвався в повному обсязі – показ тривав з 31 січня по 3 лютого 1987 р.

16 грудня 1997 року в Японії більше 700 дітей було терміново госпіталізовано після перегляду телешоу «Покемони» У 208 дітей віком від 3 років спостерігались незрозумілі судороги і різке погіршення самопочуття – за заключенням лікарів це було викликано червоними вогнями, які спалахували в очах одного з персонажів.

Рекордна кількість фільмів – 95 – знята за казкою «Попелюшка». Серед них є лялькові, мультиплікаційні, фільм-балет, фільм-опера, пародії.

10. Демонстрація учнівської презентації в програмі Windows MovieMaker  про кіномистецтво Франції та Італії.

11. Підбиття підсумків уроку.

Бесіда за запитаннями:

1.             Назвіть імена вчених, які винайшли фотографію.

2.             Кому належить винахід кінематографу?

3.             Де і коли відбувся перший кіносеанс?

4.             Коли з’явився перший звуковий фільм?

5.             Кого вважають передвісником ігрового кіно? Назвіть кілька його фільмів.

6.             Назвіть країни, де найшвидше розвивалось мистецтво кінематографу.

7.             Хто першим почав знімати і демонструвати хронікальне кіно в Україні?

 Рефлексія.

Що вам найбільше сподобалося на уроці?

Який жанр кіномистецтва вам подобається найбільше?

Що вас найбільше зацікавило? Про що хотіли б дізнатися докладніше?12. Оцінювання.

13. Домашнє завдання.   Заповнити зошит з друкованою основою. Опрацювати параграф підручника. Індивідуальне: Підготувати повідомлення про жанри кінематографу та його види, про кінофестивалі, кіно премії, видатних акторів та режисерів різних країн( за бажанням  з презентацією).
Каталог: uploads -> editor -> 4462
editor -> Па́уль Цела́н нім. Paul Celan; справжнє ім'я Пауль Анчель
editor -> Креативний підхід вчителя до підготовки уроків читання
editor -> Розділ 1 Загальні відомості
editor -> Урок №3 Тема. Гійом Аполлінер як чільна постать європейського авангарду
editor -> Тема. Шекспірівський театр. Трагедія «Гамлет»: її філософсько-етична проблематика. Особливості конфлікту, зображення світу у творі. Мета
4462 -> Квіти душі на полотні
4462 -> Про князів видатних діячів української історії


Поділіться з Вашими друзьями:

Схожі:

Кіномистецтво. Історія кіно. Видатні актори та режисери світового кіно iconЖанри кінематографу. Видатні режисери І актори світового кіно
Мета: Продовжити ознайомлювати учнів із мистецтвом кінематографа, розглянути основні жанри кінематографа, ознайомити з творчістю...
Кіномистецтво. Історія кіно. Видатні актори та режисери світового кіно iconПлан-конспект художня культура 9 клас тема: Жанри кінематографу. Видатні режисери І актори світового кіно
Мета: Продовжити ознайомлювати учнів із мистецтвом кінематографа, розглянути основні жанри кінематографа, ознайомити з творчістю...
Кіномистецтво. Історія кіно. Видатні актори та режисери світового кіно iconПрофтехосвіти у луганській області
Тема: Франція — батьківщина мистецтва кіно (видатні режисери, актори). Кіно США. Основні жанри американського кіно: пригодницький,...
Кіномистецтво. Історія кіно. Видатні актори та режисери світового кіно iconУрок 12. Жанри кінематографу. Видатні режисери й актори світового кіно Фільм це життя, яким вивели плями нудьги
Російський поет Осип Мандельштам написав вірш «Кінематограф», надрукований в 1914 г в журналі «Новий Сатирикон»
Кіномистецтво. Історія кіно. Видатні актори та режисери світового кіно iconПрограма комплексного фахового випробування при вступі на навчання за програмами освітньо-кваліфікаційного рівня "спеціаліст"
«Кіно, телемистецтво», кваліфікація «Бакалавр кіно, -телемистецтва» і вступають на спеціалізації: «Режисура кіно і телебачення»,...
Кіномистецтво. Історія кіно. Видатні актори та режисери світового кіно iconОдеса місто, де народилося кіно І місто створене для кіно
Що ми знаємо про історію виникнення сінематографу? Хто читав загальновизнаного історика кіно Жоржа Садуля І його "Загальну історію...
Кіномистецтво. Історія кіно. Видатні актори та режисери світового кіно iconУрок 21 Тема: Жанри кіно. Актори. Режисери. Риси стилів режисерів Федеріко Фелліні, Андрія Тарковського, Леоніда Бикова, Джеймса Кемерона. Кінопродюсер
Мета: Ознайомити учнів із жанрами кіно, професіями актора, режисера. Ознайомити із рисами стилів режисерів Федеріко Фелліні, Андрія...
Кіномистецтво. Історія кіно. Видатні актори та режисери світового кіно iconВтілення образу Т. Шевченка на сцені та в кіно
Кобзарем”, неодноразово оживав на сцені українського театру та в кіно. Пробуджували безсмертного поета актори минулого І сьогодення,...
Кіномистецтво. Історія кіно. Видатні актори та режисери світового кіно iconПрограма вступного випробування ( фахового іспиту ) для прийому на навчання
«Аудіовізуальне мистецтво та виробництво», спеціалізації: «Режисура кіно І телебачення», «Майстерність оператора кіно І телебачення»,...


База даних захищена авторським правом ©biog.in.ua 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка