Клименко Максим, 12 роківСкачати 251,85 Kb.
Дата конвертації15.09.2017
Розмір251,85 Kb.

Клименко Максим, 12 роківЯкби я був другом Тома Сойера.

Читаючи "Пригоди Тома Сойера" , я уявляв себе його другом. Це я разом з ним та Беккі шукав вихід із заплутаних лабіринтів підземелля, роз­мірковував , як позбутися опіки люблячої тьоті Поллі, погляди на життя з якою в мене не завжди співпадали, та в усіх інших надзвичайно цікавих при­годах .Перечитавши цю книгу відомого Марка Твена декілька разів , я поне -волі почав жити в мріях, де безумовно ми були з моїм вірним другом Томом

Перед нами розкинулось блакитне ласкаве море, яке грало легкими хвилями і манило нас в далечінь. Ми пливемо на невеликому старовинному кораблі визволяти потерпших з потопленого корабля. Ми з Томом поки ще юнги, але в нас ще все попереду і ми обов'язково будемо капітанами.

Здавалося, що все дуже гарної і ласкаве море , і ярке сонечко і все навкруги, але ось на обрії з'явилася спочатку непомітна крапка, яка дедалі ставала все більшою , зростала і нарешті ми побачили на рею знайомі риси "Веселого Роджера". Так воно і є - пірати?

Лунає команда капітана "До бою?" , але й не очікуючи ^команда готується до зустрічі ворога. Все ближче ворожий корабель, ось вже можна роздивитися піратів . Дула їх пістолів дивляться на нас , виблискуючи на сон­ці. Підступний страх закрадається до серця . але вже нема коли боятися - На абордаж? - і зав'язалася запекла бійка...Наша з Томом перевага - малий зріст. Нас нібн-то не сприймають серйозно . та непомітно нам вдається зробити чи­мало прикростей піратам^ десь кинутися під ноги, десь поцупити зброю, а інколи, затаївшись', зробити декілька влучних пострілів. І дуже швидко не­прохані гості пошкодували, що пожалували до нас.І раптом я побачив , як капітан похилився і почав сповзати додолу. Озирнувшись на друга, я побачив, що Том також це помітив і ,не змовляю -чись, ми кинулись на допомогу. Відтягнувши капітана в небезпечне місце , ми перев'язали його клаптями сорочки і полегшено зітхнули, оскільки рана виявилась неглибокої.

Бійка вже стихала. Залишки піратів поспішно тікали^і нам залиша -лось підрахувати втрати та поспішати далі на допомогу друзям.

Як добре , що в мене є такий вірний сміливий улюблений друг!

Фігурна Олена, 12 років

Дитяча мрія.

Кінець навчального року. Перед випускниками постає пи­тання: "Ким бути? ". А мені здається, що я вже з дитинства знаю, який фах оберу. Я мрію стати лікарем.

Але чому саме лікарем? Я не можу дивитися на страждан­ня людей, які не в змозі врятуватися від страшної хвороби. Не один раз я чула про смерть маленьких дітей, в яких було хворе серце. Аби допомогти людям, я і вирішила стати ліка­рем.

Уявіть; вечір, телефонний дзвінок. Я беру слухавку і чую засмучений голос жінки: йй Лікарю, допоможіть, йоиу стало гірше !". Це зателефонувала мати хлопчика, якому я недав­но робила операцію. Я швидко одягаюся і знов поспішаю на допомогу людям.

Трапляються такі випадки, коли ніхто не в змозі допомог­ти людям. Існує дуже багато хвороб, від яких не має ніяких ліків . Я поставила перед собою мету: винайти такі ліки, які виліковували б всі хвороби.

Я дуже хочу стати лікарем . Це моя мрія. У кожної дити­ни є мрія.і якщо ця мрія світла й гарна, я дуже хочу, щоб во­на завжди здійснювалась.адже від цього на Землі стане біль­ше посмішок та радості і менше хвороб.

Клименко Максим, 12 років* * *

Коли я прочитав книгу Марка Твена "Пригоди Тома Сойєра" , мені забажалось бути його другом. Та хто ж цього не хотів би ? Бу­ло 6 цікаво потрапляти в раптові пригоди , небезпечні ситуації і також раптово з них виходити. Я завжди вважав це небезпечною , але все таки грою. Та це не так.

Одного разу ми з другом бігали поміж гаражів . та до нас пристали старілі хлопці, яких було значно більше ніж нас. Нам довелось тікати. Ми заховались між повалених дерев. А хлопці ходили і шукали нас. Врятувало нас те ,що я був одягнений в светр та джинси сірого кольору , яки були непомітні, і я прикрив друга.

Хлопці пішли , та назад ми повернутись не могли, бо опини­лись серед житлових дворів. Дочекавшись темряви , ми перелізли через паркан та опинились на заводі Пробираючись поміж працівників , ми дістались до дитячого садка звідки спокійно вий­шли.

Тож , якщо 6 я був другом Тома Сойєра, в деякі пригоди я 6 радив йому не потрапляти.

Дружба шкільна
Дружба шкільна –

Навіки вона

Одна незрадлива мрія.

В серці живе,

Життя дає

Вічним, прекрасним надіям.

Вільна бува,

Як море вона,

Плекає й хоронить надію.

Йде у роки,

Проходить віки,

А в серці живе й молодіє.

Дружба шкільна...

В серці вона

Вогником лиш миготіє.

Плекає роки,

Плекає віки,

Плекає вічні надії!

Вона не мине,

В роки не піде,

В віки не кануть надії,

Вона віднайде

Й не забере

Кращі роки молодії!


Автор: Прітчіна Світлана.
Том Сойєр

Там, де друзі, завжди тепло,

Очі сяють добротою,

Милий друг завжди в пригоді

Стане зіркою ясною.

Окриляє нас надія – світла, чиста і чудова,

Й може, раптом гірко стане,

Є у тебе наш Том Сойєр.

Руку він тобі порстягне, допоможе і врятує,

Ти його лиш кликни: “Друже!”

Хто ж без нього не сумує?

Разом з ним полинеш в казку,

У дитинство і у сни,

Пригадаєш все найкраще,

Все, що дороге тобі.

З ним забудеш про турботи,

Про проблеми, про сумне.

Та його ми не забудем,

Друже, дякуєм за все!
Автор: Сидоренко Вікторія.

Том та ГекТом та Гек - дружба проста,

Але вони просто друзі, однак,

Том - він чудак,

Гек - він хлопчак, що любить пригоди й друзів,

В Тома та Гека-дружба здавна,

Вони люблять дружбу,

Беккі - вона дівчина та,

Яка подобаласьТому,

Він покохав ,

Пиріг свій віддав,

Вивів її із печери!

Вони живуть в душах людей,

Кохаючи планету,

Вдячні вони своєму Творцеві ,

Тобто – Марку Твену.

Brein- ring.

Chapter: Mark Twain.

Mark Twain is a famous Americam writer.

His real name is Samuel Clemens “ Mark Twain” is pen-name. Samuel Clemens (1835-1910) was born in a smoll tjwn in the USA. The boy had many friends at sholl, and when he became a write, he wrote about them in their stories.

When Samuel was twelve, his father died and the boy began to work. At first he learned the profession of printer.But Samuel wanted to be a sailor and when he was twenty, he found a work on a shih. Some time later Samuel left the ship and went to live in California where he has become a journalist. He began to write shory stories under the pen-name Mark Twain. He sent his stories to newspapers and all the readers likeders them very much. The many professions thet Mark Twain learned helped him to learn the life and to become a writer.


In 1876 the writen published “The Adventures of Hucklberry Finn’’- the novels that are now known to children and grown-upsall over the world.

Step back to the Gilded Age during guided tours of the 19-room, Tiffany-dekorated mansion where Mark Twain raised his family and worked from 1874 to1891. During this incredibly productive period,Twain created such classics as The Adventures of Tom Sawyer,Adventures of Huckleberry Finn and A Connectiut Yankee in King Arthur’s Court.

The Mark Twain House is located at 351 Farmington Avenute, Hartford, Connecticut 06105, midway between Boston and New York City, with easy access from Interstates 84 and 91.The House is less than one hour from such other major Hew England attractions as Mystic Seaport, Yale University and its associated museums, Basketball Hall of Fame and Yankee Candle.

Mark Twain Lake is Northern Missouri’s Largest Lake. Over 54000 acres of public and waters offer ample opportunity for everzone to enjoy the wonderful outdoor atmosphere of rural Missouri. A variety of outdoor aktivities for the whole family are available including skiing, fishing, hiking, camping, or just plain relaxing in the shade or on the beach. While you’re here be sure to check out the Mark Twain Lake weekly fishing report.
П И Р А Т Р О Я Л Ь Г

М Р Е Й О С М Е С Т А

О Д И Н М А Р К Ц Р Р

Б Е К К И И О Ч Е О П

Д Д Т У Л К Я Щ Е Л Е

Д Ж Г С Л Ю Е А Д Й Р

У О О Т А П Ч У Н Є У

Г Р Л Н С Е Г Е И Т М

Р Ж А Л С Л В И Н О Б

О А Н Й А Т А Н М И ГБ Р А С ЬІ Р О Б И Н Я
ЧУДО СЛОВО


Б

Бекки

Брасы

В


Вино

Г

Гарнер

Гимн

Гроб

Гуд
Д


Дуглас

Джонс

Джорж

Дед

Доллар

И

Индеец

К

Куст
Кок

М

Марк

Милан

Места

Н

Налог

О

ОдинП

Приключе-

ния

Пират

Пещера

Р


Робин

Румб

Рояль

С

Сойер

Салли

Т

Твен

Том

Тейлор

Троя

Тайна

Ч

Чело

Я

Яма

Така командна гра була проведена у нашій школы під час святкування ювілею письменника.

Вас запрошує Том Сойєр.
Конкурси


"Бешкетники з дев'ятої"


'Том та його Друзі"


"Онуки Марка Твена"


І


Представлення команди
П


Привітання
ш


Лист улюбленому герою
IV


Показуха
V


Уважний читач
VI


Реклама
VII


Художник
VIII


Цікаве питання
IX


Слово
Х


Танцюй з нами


Підсумок

ІНТЕЛЕКТУАЛЬНО-ТВОРЧА ГРА

ЧУДОВА СІМКА”

ВАС ЗАПРОШУЄ ТОМ СОЙЄР
Вже опало останнє золото осені, і за вікном в повітрі кружляє пухнастий сніжок. Усі осінні квіти зів’яли, але на снігу де-не-де ще красується опале листя. Саме таким днем, останнім днем осені, і народився в 1835 році в Америці в родині Клеменсів хлопчик Сем –нині знаний в усьому світі славетний письменник МАРК ТВЕН.

Звучать фанфари та мелодія “Happy Birthday to You...”

Його герої з дитячих років завжди поруч з нами. І один з них – бешкетник Том Сойєр запрошує всіх нас сьогодні на свято – День народження Марка Твена.

Хлопчина Том відомий всім у світі:

Бешкетник, фантазер, в бою герой.

Читають книгу і дорослі, й діти –

Всіх полонив хлопчина той.

А ось і тітонька Поллі. Але я бачу, що вона чимось схвильована, навіть роздратована. Що ж знову сталося?


Інсценівка англійською мовою “Смачний джем” (початок роману

“Пригоди Тома Сойєра”)

Ми вітаємо всіх прихильників творчості Марка Твена та повертаємося до нашого кмітливого, веселого героя, улюбленця дорослих та дітей – Тома Сойєра!

Виходить Том Сойєр, вже дорослий, у костюмі з краваткою, у капелюсі.

Привіт! Це я, ваш добрий друг Том Сойєр. Згадали мої пригоди? Гадаю, що так.

Звучать фанфари.

І ось настав час розпочати нашу гру “Чудова сімка”, в якій беруть участь три команди. Зустрічайте:

“Бешкетники з дев’ятої” (капітан команди ...),

“Том та його друзі” (капітан ...),

“Онуки Марка Твена” (капітан ...).


Оцінювати нашу гру буде вельмишановне журі у складі:

голова журі ..., члени журі ...

Представляємо асистентів ...
Це буде неперевершена інтелектуальна година, де кожна чудова сімка – сучасні хлопці та дівчата, але такі схожі своєю кмітливістю та дитячими пригодами з героями американського письменника Марка Твена! Це гра для юних джентльменів та чарівних дівчат.

Отже, гра розпочалася! 1. Представлення команд ( назва команди, емблема, девіз). Максимальна сума – 3 бали. Добрий вечір, друзі! Вас вітає команда “Том та його друзі”. Годину тому ми прилетіли до України з берегів Міссісіпі, бо дізналися з Інтернету про свято у вашій дев’ятій школі. Ми вже давно дружимо з українськими однолітками, спілкуючись електронною поштою. І допоміг знайти нам нових друзів наш літературний батько Марк Твен, день народження якого ми сьогодні святкуємо.

Том. Колись ми з Геком, Беккі шукали скарб. Та дійсно, ми його знайшли. Погляньте, скільки друзів прийшло привітати улюбленого письменника. Неоціненний скарб – це дружба!

ПУСКАЙ ДОРОГИ ИНТЕРНЕТА

НАЙДУТ ДРУЗЕЙ ПО ВСЕМУ СВЕТУ.

МЫ БЛАГОДАРНЫ МАРКУ ТВЕНУ

ЗА ТУ БОЛЬШУЮ ПЕРЕМЕНУ,

ЧТО В НАШИХ ДУШАХ ПРОИСХОДИТ:

ВЕДЬ К НАМ ТЕПЕРЬ ДРУЗЬЯ ПРИХОДЯТ!

2.Вітання з Днем народження. 3 бали.

Любий Марк Твен!

Вас вітають діти ХХІ століття.

Ви подарували нам багато цікавих книжок, Дружбу, а ми з вдячністю схиляємо голови перед Вашим палким серцем, великим талантом та дотепністю.

Деякі наші хлопці вже мали спробу палити, як колись Том та Гекльберрі Фінн. І ми завжди згадуємо Ваші дотепні слова: “Кинути палити? О, це дуже легко. Я вже кидав – разів 30...”

 • Мы, весёлые ребята, в этот праздник мировой
  Благодарны Марку Твену за его морской пейзаж.

 • Стой! Какой морской пейзаж?

 • Ты не знаешь? Вот потеха...

 • Извините, виноват. За его весёлый, добрый
  Приключенческий роман.

 • А ещё поздравить рады с Днём рожденья Марка Твена.
  И желаем, чтобы каждый прочитал и оценил
  Эту книгу приключений Тома Сойера и Гека.

Даруємо Вам квіти, що несуть тепло наших сердець та любов.

ІІІ. Лист улюбленому герою. 4 бали.

Спілкуючись в Інтернеті з однолітками Тома Сойєра, Беккі Тетчер, Гека Фінна, ми одержали багато творчих робіт різних жанрів.

Ось загадка, яку надіслали учні з Київської дитячої академії мистецтв:

ВІН ЗАВЖДИ ШУКА ПРИГОДИ.

ДУЖЕ ХИТРИЙ ТА СМІЛИВИЙ.

АЛЕ ВСЕ Ж НЕ ЛЮБИТЬ ВЧИТЬСЯ.

МАЄ ПОДРУГУ ВІН БЕККІ,

ТІТКУ ПОЛЛІ ЗАМІСТЬ МАМИ,

БРАТА СІДА — В ПОКАРАННЯ,

ГЕКА-ДРУГА — В НАГОРОДУ.

ЗДОГАДАЙСЯ, ХТО ЦЕЙ ХЛОПЧИК,

ЩО ЗАВЖДИ ШУКА ПРИГОДИ?

А ось частівки:

Беккі Тетчер полюбила

Тома Сойєра.

Полюбила, покохала —

Геть влюбилася.

Ми ж звертаємося до епістолярного жанру. Зараз кожна команда напише листа улюбленому герою “Давай дружити”.

Капітани одержують завдання.


 1. Том Сойєр.

 2. Гекльберрі Фінн.

 3. Беккі Тетчер.

IY. Показуха. За кожну правильну відповідь — 1бал.

Жеребкування команд.

1 команда. 2 команда. 3 команда.

ТІТОНЬКА ПОЛЛІ. БЕККІ. ВЧИТЕЛЬ.

ПАРОПЛАВ. СВІЧКА. ДЖЕМ.

МАЛЮНОК. ПАРКАН. ЩУР НА МОТУЗЦІ.


 1. Конкурс “ Чи уважний я читач?” За правильну відповідь — 1бал. Якщо команда, якій адресоване питання, відповіла неправильно чи не знає відповіді, інша команда за правильну відповідь одержує 0,5бали. Питання — по черзі кожній команді. 1. Де народився Семюел Клеменс:

а) селище Флорида, б) містечко Ганнібал, в) місто Нью-Орлеан. 2. Марк Твен належить до знаку Стрільця.Яка риса притаманна народженим під цим знаком: а) недбалість,

б) незалежність,

в) необачність.

3. Батько Марка Твена працював:

а) комерсантом,

б) лікарем,

в) суддею. 4. Місто Ганнібал знаходиться в штаті: а) Міссурі, б) Коннектикут, в) Невада. 5. Роман “Пригоди Тома Сойєра” написав колишній : а) капітан, б) лоцман, в) механік. 6. У місті Ганнібал споруджено пам’ятник літературним героям Тому Сойєру та Гекльберрі Фінну. Скульптурне зображення повернуте обличчям до ріки на згадку про те, що дитинство М.Твена пройшло на берегах Міссісіпі. Автор цього пам’ятника: а) Харпер, б) Хіббард, в) Кембл.

7. Скільки років М.Твен жив у Хартворді – “столиці” американської культурної еліти:

а) 10,

б) 15,


в) 20.

8. Молодша дочка Марка Твена Сьюзен згадувала: “У нього дуже гарне сиве волосся, не дуже густе й не дуже довге – у самий раз, римський ніс, завдяки якому його обличчя видається ще красивішим, добрі ... очі й маленькі вусики”.

Якого кольору очі були в Марка Твена:

а) сині,

б) зелені,

в) карі.


9. Ми знаємо, що М.Твен багато подорожував. У якому місті він перебував:

а) Москва,

б) Київ,

в) Севастополь.

10. Знайдіть зайве:

а) Марк Твен,

б) Джек Лондон,

в) Фенімор Купер.


а) Роберт Стівенсон,

б) Джеф Тетчер,

в) Майн Рід.
а) Марк Твен,

б) Джек Лондон,

в) Майн Рід,

г) Едгар По.

11. Режисер радянського кінофільму “Пригоди Тома Сойєра”:

а) Володимир Гостюхін,

б) Станіслав Говорухін,

в) Володимир Висоцький.

12. Хто здійснив переклад “Пригод Тома Сойєра” українською мовою:

а) Митрофанов,

б) Дмитренко,

в) Доценко.

13. Російською мовою роман “Пригоди Тома Сойєра” переклав з англійської дитячий письменник:

а) Самуїл Маршак,

б) Корній Чуковський,

в) Сергій Михалков.

14. Якою ниткою був зашитий комірець Тома:

а) білою,

б) чорною,

в) синьою.

15. На городі в тітоньки Поллі росли:

а) огірки,

б) кабачки,

в) помідори.

16. Коли тітонька Поллі в нагороду дала Тому велике яблуко, він встиг ще в неї за спиною стягти:

а) цукор,

б) джем,

в) пряник.

17. Том білив паркан:

а) у п’ятницю,

б) суботу,

в) неділю.

18. Довжина паркана складала:

а) 3 ярди,

б) 13 ярдів,

в) 30 ярдів.

19. Чим Том білив паркан:

а) білила,

б) вапно,

в) фарба.

20.Мері подарувала Тому за вивчений урок:

а) кульку,

б) перочинний ножик,

в) солодощі.

21. Проходячи повз кафедру в класі, Беккі Тетчер помітила:

а) зошит,

б) олівець,

в) ключ.


22. Яку книгу любив читати вчитель школи, де навчався Том:

а) “Анатомія”,

б)”Біологія”,

в) “Зоологія”.

23. Розмовляючи з Беккі на великій перерві в школі, Том зізнався, що коли виросте, то стане:

а) піратом,

б) клоуном,

в) капітаном.

24. Том пригостив Беккі :

а) яблуком,

б) помаранчем,

в) персиком.

25. Що однакове в героїнь романів М.Твена “Пригоди Тома Сойєра” та Вальтера Скотта “Айвенго”:

а) національність,

б) ім’я,

в) прізвище.

26.Який з цих афоризмів належить Марку Твену:

а) Друзі – це термометр, за яким можна вимірювати температуру успіху.

б) Ввічливість нічого не коштує; можливо, тому її не знайдеш у магазинах.

в) Банкир – це людина, яка позичила вам парасольку у сонячну погоду, щоб забрати її, як тільки задощить.

27. Скільки років прожив Марк Твен:

а) 72,


б) 74,

в) 75.


28. Автор книги про дитинство Марка Твена “Хлопчик з великої Міссісіпі”:

а) Мейсон,

б) Тайсон,

в) Темплтон.

YI. Конкурс “Художник” (впродовж створення реклами та конкурсу “Цікаве питання”).

10хвилин. 3бали.

Редакція доручила вам як художнику оформити обкладинку до нового видання роману “Пригоди Тома Сойєра”.

Ваша творчість, фантазія, юні художники!

Отже, за роботу!

YII. Реклама.

5 хвилин. 3 бали.

Уявіть, що ви працюєте в туристичному агентстві. Створіть рекламу, яка привернула б увагу багатьох туристів з різних країн:

1 команда – до селища Флорида;

2 команда – до міста Ганнібал;

3 команда – до ріки Міссісіпі.

YIII. Цікаве питання ( з життя та творчості М.Твена).

Кожна команда ставить питання суперникам, яке підготували заздалегідь як домашнє завдання.

Питання – 2 бали, правильна відповідь – 2 бали.

ІХ. Склади слово.

1 бал.


Учасники кожної команди шикуються у ряд. На спині кожного учасника асистенти прикріплюють по одній букві таким чином, щоб кожен з членів команди не бачив жодної букви. Потім ведучий дає завдання на кмітливість та уважність: “Яка команда скоріше вишукується так, щоб склалося слово”. Треба здогадатися, як це зробити .

О И Р П А Д Г ПРИГОДА

Х. Танцювальний конкурс

“Танцюй з нами!” 2 бали.

Марк Твен багато подорожував, перебував на різних континентах (Європа, Азія, Африка, Австралія). Знайомився з мистецтвом різних народів.

Зараз кожна команда прослухає 3 фрагменти танцювальних мелодій різних народів. Виберіть з них тільки американську мелодію, а потім під неї станцюйте.


Журі підбиває підсумки гри “Чудова сімка”До нових зустрічей! Творчості вам та натхнення в подальшій роботі в Міжнародному проекті “Марк Твен: від Дніпра доМіссісіпі”!


Поділіться з Вашими друзьями:

Схожі:

Клименко Максим, 12 років iconФранка Ліна Костенко Біобібліографічний покажчик укладач А. І. Мартинюк відповідальна за випуск Т. Є. Клименко за редакцією Т. Є. Клименко Житомир 2012
А. І. Мартинюк відповідальна за випуск Т. Є. Клименко за редакцією Т. Є. Клименко
Клименко Максим, 12 років iconРильський Максим Тадейович
Рильський Максим Тадейович (19 березня 1895 24 липня 1964), український поет, перекладач, публіцист, громадський діяч
Клименко Максим, 12 років iconМ. О. Клименко П. М. Скрипчук Метрологія, стандартизація І сертифікація в екології

Клименко Максим, 12 років iconНавчальний посібник Київ 2014 П. В. Кутуєв, О. В. Богданова, М.І. Клименко, Т. В. Коломієць, І. В. Мацко-Демиденко, О. Л. Якубін

Клименко Максим, 12 років iconЗарубіжна література
О. О. Ісаєва, Ж. В. Клименко, А. О. Мельник «Світова література». 11 клас. Рівень стандарту
Клименко Максим, 12 років iconМаксим Рильський як перекладач лібрето «Руслана І Людмили»

Клименко Максим, 12 років iconТест №1 микола вороний. Олександр олесь. Павло тичина. Максим рильський. Богдан ігор антонич. Володимир сосюра
Микола вороний. Олександр олесь. Павло тичина. Максим рильський. Богдан ігор антонич. Володимир сосюра
Клименко Максим, 12 років iconНіжинського обласного педагогічного ліцею Масючок Катерина, Матраєв Максим, Мішаков Руслан Дитячі роки

Клименко Максим, 12 років iconУ верховній раді зареєстрували закон
Максим ефимов: "для привлечения инвестиций краматорску нужна стратегия развития" 3
Клименко Максим, 12 років iconЦерковний спів. Партесний концерт. Максим Березовський
Познайомимося з творчістю блискучого тріо український композиторів М. Березовського


База даних захищена авторським правом ©biog.in.ua 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка