Конкурс для абітурієнтів : «Правознавці та історики: юні таланти України» Напрямок: історія Тема конкурсної роботи: використання інтернет джерел у пошуку та ініціалізаціі загиблих у другій світовій війни



Скачати 289,29 Kb.
Дата конвертації08.02.2018
Розмір289,29 Kb.
ТипКонкурс


МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ

СХІДНОУКРАЇНСЬКИЙ УНІВЕРСИТЕТ імені Володимира Даля

ЮРИДИЧНИЙ ФАКУЛЬТЕТ

Конкурс для абітурієнтів : «Правознавці та історики: юні таланти України»

Напрямок: історія

Тема конкурсної роботи:

ВИКОРИСТАННЯ ІНТЕРНЕТ ДЖЕРЕЛ У ПОШУКУ ТА ІНІЦІАЛІЗАЦІІ ЗАГИБЛИХ У ДРУГІЙ СВІТОВІЙ ВІЙНИ
Роботу виконав:

Карачов Ілля Андрійович,

вихованець гуртка «Водний туризм» Сєвєродонецького Центру туризму, краєзнавства та екскурсій учнівської молоді,

учень 9-Б класу Сєвєродонецького багатопрофільного ліцею Луганської області


Наукові керівники:

Борисова Лариса Леонідівна,

керівник гуртка - методист

Центру туризму, краєзнавства та екскурсій учнівської молоді відділу освіти Сєвєродонецької міської ради

Луганської області

Почесний пошуковець України

Яцина Сергій Зігмундович
Сєвєродонецьк – 2017

Щороку, напередодні травневих свят, туристи нашого Центру проводять походи у рамках Всеукраїнської акції «Туріда «Пам’яті», присвячена збереженню пам’яті героїв Другої Світової Війни. Під час підготовки до походу по річці Сіверський Донець було встановлено, що в селищі Білогорівка Луганської області, через яку проходить маршрут походу, знаходяться пам’ятники та братська могила часів Другої Світової війни. Була поставлена мета провести пошукову роботу що до похованих в селищі, використовуючи сучасні технології.

В роботі відображені такі етапи:


 • знайомство з подіями періоду Другої Світової війни на висоті 125,0, виявлення армійських формувань, які брали участь у боях;

 • вивчення списків увічнених воїнів в дослідженому похованні;

 • встановлення загиблих та похованих в Братській могилі, використовуючи Інтренет-ресурси;

 • звірення отриманих списків з меморіальними дошками;

 • надання інформації до Білогорівської селищної ради для внесення списочного складу та увіковічення на пам’ятних плитах Братської могили імена загиблих в 1941-1945 рр.

В роботі описана методологія пошуку з використанням інформаційних технологій, та результати пошукової роботи у вигляді переліку із 92 ідентифікованих загиблих воїнів.


ЗМІСТ





Вступ

3

РОЗДІЛ 1

МЕТОДОЛОГІЯ ПОШУКУ З ВИКОРИСТАННЯМ ІНФОРМАЦІЙНИХ ТЕХНОЛОГІЙ



5

1.1. Етапи проведення роботи

6

1.2. Методика роботи з інтернет-ресурсами

7

РОЗДІЛ 2

ПРАКТИЧНЕ ВТІЛЕННЯ МЕТОДИКИ



9

2.1. Історичні події

9

2.2. Пам’ятники Другої Світової війни в селищі Білогорівка

11

2.3. Загиблі герої

16

2.4. Пошукові роботи

18

Висновки.

22

Список використаних джерел

23

Додаток А. Приклад відомостей про бійця з сайту «ОБД «Меморіал»

24

Додаток Б. Список ідентифікованих воїнів

25

Додаток В. Приклади документів по загиблому Аскарову Зеяю Аскаровичу

32

Додаток Д. Скан клопотання на внесення імен загиблих на меморіальні дошки

36

ВСТУП

У 2015 році виповнилося 70 років після закінчення Другої Світової Війни, яка стала важким випробуванням для багатьох країн і уроком мужності наступним поколінням у протистоянні фашизму і будь-якої агресії.

Ми, молоде покоління, повинні знати і не забувати про те, яка доля випала всім, хто вклав вирішальний внесок у перемогу над фашизмом. Подвиг народу, який здобув перемогу у Другій Світовій війні, повинен жити у віках.

Сьогодні, після стількох десятиліть після закінчення війни, залишилося безліч невідомого в цих сторінках історії. І ми, сучасні хлопчики і дівчатка, можемо додати свій внесок у увічнення подвигу учасників Другої Світової, проводячи краєзнавчу, пошукову роботу.

За основу роботи була взята методика пошуку, розроблену Почесним пошуковцем України Яциною Сергієм Зігмундовичем.

Результати практичної роботи пошуковців значно доповнює історичне знання про масштаби людських втрат під час війни і в цьому полягає актуальність поведеної роботи.



Об’єктом дослідження стали події Другої Світової війни у селищі Белогорівка Луганської області, та виявлення нових імен загиблих та похованих там воїнів для увічнення.

Мета роботи: встановити імена загиблих воїнів, які поховані в Братській могилі селищі Білогорівка Попаснянського району Луганської області, але не відображені в списках загиблих.

Завдання: зібрати та зберегти інформацію про події Другої Світової війни селища Білогорівка, систематизувати наявні відомості, уточнити біографічні дані воїнів, визначити витоки героїзму наших земляків.

Методи дослідження:

 • вивчення наявних літературних та архівних джерел;

 • запис спогадів очевидців подій Другої світової війни;

 • систематизація зібраних матеріалів;

 • виконання картографічної роботи;

 • робота з Інтернет-ресурсами «Меморіал» та «Подвиг народу».

Ступень новизни полягає у використанні інформаційних технологій у краєзнавчій роботі, що робить її дуже привабливою, а також суттєво її полегшує для краєзнавця-дослідника. За допомогою розвитку комп'ютерних технологій пошукова робота вийшла на абсолютно новий рівень.

Практичний результат даного дослідження полягає в тому, що :

в ході пошукової роботи, було виявлено 92 прізвища, що не внесені до реєстру, загиблих в селищі Білогорівка та похованих в Братській могилі. Повний пакет документів, зібраний для підтвердження поховань, був направлений до селищної ради селища Білогорівка з метою внесення до списочного складу загиблих на пам’ятних плитах Братської могили.



РОЗДІЛ 1

МЕТОДОЛОГІЯ ПОШУКУ З ВИКОРИСТАННЯМ ІНФОРМАЦІЙНИХ ТЕХНОЛОГІЙ

Значення пошукових робіт для історичної науки безперечно. Аналіз результатів практичної роботи сучасників з увічнення пам'яті полеглих значно доповнює історичне знання про масштаби людських втрат під час війни. За багато років експедицій пошуковими загонами виявлені імена і місця загибелі тисяч воїнів, які числилися «безвісти зниклими», «воїнами, з невстановленими фронтовими долями», як правило, врахованих у числі учасників війни лише на підставі післявоєнних запитів у військкомати про долі військовослужбовців від родичів .

Сьогодні розвиток комп'ютерних технологій дозволяє вивести дослідницьку роботу на абсолютно новий рівень.

У дослідницькій роботі поруч із науковою та мемуарною літературою величезну роль грають документи часів Другої Світової війни, що зараз опубліковані на інтернет-порталах «Узагальнений банк даних «Меморіал» [6] і «Загальнодоступний електронний банк документів «Подвиг Народу» [7].

Данні про архівні фонди, з яких береться інформація для поповнення порталів:


 • Центральний архів Міністерства оборони РФ (ЦАМО РФ). Справи фондів 58 і 33, в яких зібрані документи про безповоротні втрати у Другій Світовій війні, Картотека військовополонених офіцерів, фонди ЗПС, окремі справи з інших фондів.

 • Управління Міністерства оборони РФ з увічнення пам'яті загиблих при захисті Вітчизни. Документи фонду «Паспорти військових поховань».

 • Центральний військово-морський архів Міністерства оборони РФ (ЦВМА РФ). Фонди документів про безповоротні втрати.

 • Російський Державний військовий архів (РГВА). Фонди безповоротних втрат військ НКВС, трофейні фонди, що містять інформацію про радянських військовополонених, фільтраційна картотека.

 • Державний архів Російської Федерації (ГА РФ). Справи фондів 7021, 7077, 7317, 9526 з інформацією про радянських військовополонених, загиблих в полоні і які повернулися на Батьківщину.

 • Обласні філії ГА РФ. Інформація про радянських військовополонених, загиблих в полоні і які повернулися на Батьківщину.

 • Документи районних військкоматів, що містять похоронні сповіщення і книги обліку повідомлень.

 • Філія ЦА МО РФ (військово-медичних документів). Книги обліку померлих і книги поховань медичних установ.

Завдяки опублікованим на цих сайтах матеріалам дослідник миттєво бачить архівний документ, який цікавить його і може з ним працювати вільно.

Використання інформаційних технологій у краєзнавчій роботі, присвяченій Другій Світовій війні, робить її дуже привабливою, а також суттєво полегшує роботу краєзнавця-дослідника.


1.1. Етапи проведення роботи


 • Ознайомитися с подіями періоду війни, який цікавить, використовуючи доступні матеріали, виявити які армійські формування брали участь у боях.

 • Вивчити списки увічнених воїнів в досліджуваному похованні.

 • Використовуючи інтернет-ресурси «Меморіал» та «Подвиг народу» встановити загиблих та похованих в цьому похованні, використовуючи знайдену інформацію про увічнених.

 • Надати отриману інформацію в місцеві адміністрації для поповнення меморіальних дошок та повідомлення. При можливості повідомити рідних загиблих воїнів.



1.2. Методика роботи з інтернет-ресурсами
Сайт «Меморіал» [6] не тільки дозволяє досліджувати окремі факти, долі радянського солдата, офіцера, але й бойовий шлях полку, дивізії, шпиталю та ін. Сайт дає нам безліч можливостей пошуку для встановлення долі загиблих. Але слід враховувати, що у військових документах можуть бути помилки у відомостях про розшукуваних військовослужбовців, особливо неслов’янських національностей. Досягти позитивного результату пошуку можливо, методом проб, змінюючи деякі букви в прізвищі, імені або назві населеного пункту, припускаючи те, як їх могли записати на слух, яка могла бути допущена помилка.

Якщо нам треба встановити імена загиблих або зниклих безвісти військовослужбовців якоїсь дивізії або бригади в якийсь час, то в пошуковий рядок записуємо номер дивізії або бригади, а поруч - період часу, коли були понесені втрати.

Якщо нас цікавлять уродженці будь-якого населеного пункту, які не повернулися з війни, то в пошуковий рядок записуємо назву цього населеного пункту, якщо покликані певним районним військовим комісаріатом - назву цього РВК.

Також ми можемо шукати за місцем поховання, що актуально у нашому випадку, для встановлення неідентифікованих в похованні загиблих. Ми виявляємо як зафіксовано місце загибелі, військове формування та інші відомості, які можливо надалі використовувати у пошуку.

Коли ми встановили імена загиблих можливо відшукати їх нагороди при наявності на сайті «Загальнодоступний електронний банк документів «Подвиг Народу» [7], який є великим масивом наявних в архівах Міністерства оборони Російської Федерації документів про хід головних бойових операцій Другої Світової війни та їх підсумки, про нагороди радянських воїнів за особистий подвиг орденами і медалями. На сайті опубліковані нагородні документи на всі ордени, але не на всі медалі, а тільки «За відвагу», «За бойові заслуги», Ушакова і Нахімова.

Одночасне використання цих ресурсів дозволяє виключити ситуацію, коли до списку потраплять бійці, помилково внесені до списків про втрати.



РОЗДІЛ 2

ПРАКТИЧНЕ ВТІЛЕННЯ МЕТОДИКИ
2.1. Історичні події
Для ознайомлення з подій Другої Світової війни в районі селища Белогорівка були використана спеціалізована література [1, 2, 3, 4] та встановлено наведений нижче хід подій.

Звільнення Луганщини, самої східної області України, в роки Другої Світової війни стала ключем до звільнення всієї України. Протягом трьох років, під час яких на цій території велись оборонні бої, багато різних полків, дивізій, армій приймали участь у визволенні селища. Так протягом 1941-1942 років це 6а, 9а, 37а, 12а армії; 9й окремий моторизований інженерний батальйон; 230а стрілецька дивізія. 1943 рік - 34й гвардійський стрілецький корпус, 61а, 47а, 59а гвардійська стрілецька дивізії, 9а, 10а окремі штрафні роти, 186 танкова бригада, 1а, 3я гвардійська армія. Всі вони внесли великий вклад у визволення Луганщини- багато солдатів загинули, та поховані на цих територіях, а саме в братській могилі в селищі Білогорівка.

Восени 1941 року в районі сіл Золотарівка та Білогорівка, під Лисичанськом, 230-та стрілецька дивізія вела важкі оборонні бої.

Для охорони мостів і доріг, промислових об'єктів, підтримки порядку і боротьби з ворожим десантом, в місті були сформовані винищувальні загони. Загони А.С. Сібіркіна і І.Г. Буланова разом з 230-ю стрілецькою дивізією брали участь у відбитті атак ворога, в прикритті наших частин.

У січні 1942 року на Лисичанському напрямку Південного фронту була проведена заміна 12-ї армії. На зміну їй, 10 січня, на станцію Лисичанськ прибув перший ешелон 37-ої армії. Її штаб і командний пункт розташувалися в Лисичанську.

Особливо запеклі і кровопролитні бої розгорнулися на початку липня 1942 року «мал. 2.1». 37-а армія, що тримала оборону, 6 липня отримала наказ Фронту на підготовку до відходу.



группа 2

Правий фланг армії мав відійти на заздалегідь підготовлені позиції: Шипілове, Білогорівка, Мессарош. 275-та стрілецька дивізія насилу стримувала рубіж: Шипілове, Білогорівка, Мессарош до 8 липня. У ніч на 9 липня 1942р. ар'єргардні батальйони відступили.

Частини 295-ї, 275-ї і 230-ї стрілецьких дивізій вийшли на лівий берег Дінця і готували оборону. В 4.30 - 5.00 9 липня ворожа авіація здійснила наліт на передній край 102-ї стрілецької дивізії. Після цього ворог почав наступ по всьому фронту 37-ої армії, направивши основний удар у стик між 102-ю і 275-ю дивізіями в загальному напрямку на Мессарош, радгосп Богданівку, Лисичанськ.

О 8.00 10 липня 1942р. піхота супротивника за підтримки 35 танків знову перейшла в наступ в напрямку с.Білогорівка, хутір Березове, Пролетарськ, Лисичанськ. Дивізія змушена була відступити за Донець. Залізничний міст через Сіверський Донець, зв’язуючий станції Насветевіч і Рубіжне, мужньо обороняли воїни підрозділу 1-ї гвардійської залізничної бригади полковника Н.В. Борисова, підірвавши його в останній момент, коли на міст вступили німецькі танки з автоматниками.

10 липня 1942р. німецькі війська, зламавши опір частин і з'єднань, які обороняли місто, захопили Лисичанськ, Пролетарськ, Верхнє і прилеглі до них пункти. Після цього наступу почались довгі місяці окупації.

В лютому 1943 року частинами 1-ї гвардійської армії почалось перше визволення селища Білогорівка та всього Лисичанського напрямку. У зв’язку з контрнаступом німецько-фашистських військ селище знов було окуповано з березня по вересень 1943р. 2 вересня 1943 року частинами 61-ї гвардійської, 78-ї стрілецької дивізіями остаточно було визволено селище Білогорівка.


2.2. Пам’ятники Другої Світової війни в селищі Білогорівка

В селищі Білогорівка розташовано 3 пам’ятника, присвячених Другій Світовій Війні, а саме: Пам’ятний знак визволителям селища, розташований на центральній площі біля клубу вул.Кірова, Пам’ятник односельчанам, загиблим у Другій Світовій Війні - знаходиться біля селищної ради , Братська могила - знаходиться в шкільному саду.



2.2.1. Пам’ятний знак визволителям селища було відкрито у 1983р. «мал. 2.2», на високому постаменті встановлено бюст солдата, навколо висаджені ялинки «мал. 2.4». Пам’ятник знаходиться на центральній площі селища, тому всі масові заходи, в тому числі присвячені визволенню селища та Дню Перемоги, проходять поряд з ним «мал. 2.3».



Мал. 2.2. Відкриття пам’ятного знаку (фото з архіву)



Мал. 2.3. Святкові заходи на площі (фото з архіву)



Мал. 2.4. Сучасний вигляд пам’ятного знаку

2.2.2. Пам’ятник односельчанам, загиблим у Другій Світовій Війні знаходиться біля селищної ради, має гарну панораму на місця колишніх боїв. Зображує скорботного солдата поряд з яким розташовані списки 49 осіб «мал. 2.5». Поряд розбито сквер в пам'ять про полеглих воїнів-односельчан.



Мал. 2.5. Пам’ятник односельчанам

2.2.3. Братська могила. У братській могилі поховані радянські воїни, полеглі в оборонних боях з ворогом у 1941 році і в період наступальних боїв військ Південно-Західного фронту з визволення Донбасу 1943 року.

Інформація з облікової картки військового поховання с.Білогорівка на сайті ОБД Меморіал: (http://life-stories.ucoz.ru/index/belogorovka/0-31)

Номер поховання в ВМЦ - ЗУ380-13-287 . Сучасне поховання створено в грудні 1941 року. Дата останнього поховання - грудень 1943 року . Поховано всього – 75 осіб. Поховано відомих - 75. (Такі данні вказані на сайті, але на самому пам’ятнику до меморіальних дошок вже внесені 80 осіб) «мал. 2.6 – 2.10».



Мал. 2.6. Братська могила після відкриття (фото з архіву)



Мал. 2.7. Так виглядали списки на меморіальних дошках після відкриття (фото з архіву)



Мал. 2.8 Сучасні списки на меморіальних дошках



Мал.2.9 Сучасні списки на меморіальних дошках



Мал. 2.10 Братська могила у саду школи, сучасній вигляд
2.3. Загиблі герої
Для написання цієї роботи нам довелось вивчати архіви, факти, зустрічатись з жителями селища Білогорівка, працівниками селищної ради та з пошуковцями Луганської обласної Пошукової асоціації «Поиск» , керівник - В.І. Сніжко (героїчно загинув 28.09.2014р. під час розмінування підходу до школи в зоні АТО). Роботу курирував Почесний пошуковець України Яцина Сергій Зігмундович.

Згідно документів поховання [6] тут були в 1941 та 1943 роках, переважно це бійці 6-ї, 9-ї, 37-ї, 12-ї армії; 9-го окремого моторизованого інженерного батальйону; 230-ї стрілецької дивізії, 34-ї гвардійського стрілецького корпусу, 61-ї, 47-ї, 59-ї гвардійської стрілецької дивізії, 9-ї, 10-ї окремої штрафної роти, 186-ї танкової бригади, 1-ї, 3-ї гвардійської армії. Серед ідентифікованих є як звичайні рядові так і офіцери (Додаток А). В документах не було вказано 5 прізвищ, що внесені вже на меморіальні дошки. Їх встановили та подали заяву на внесення їх до реєстру учні пошукового загону «Пошук» Білогорівської школи, керівник Бобров Павло Євгенович, це: лейтенант Макаренко К.Я., Сиволапов І.А. гв. лейтенант – Параскун В.Ф., Хасаншин А., Ленченок Н.Т.

В селищі Білогорівка дві вулиці названі на честь визволителів селища, що поховані в цій Братській могилі : гв. майора Бордунова Г.Я. та лейтенанта Сиволапова І.А.

Бордунов Григорій Яковлевич народився в селі Малі Крюки, Обоянського р-ну, Курської області у 1919 році. У 1939 році був призваний Обоянським РВК. З вересня 1941р. учасник Другої Світової війни – Західний, Брянський, Воронежський, Південно-Західний фронти. Був нагороджений Орденом Червоної зірки (наказ від 02.11.1942р.) за командування 3-тім стрілецьким батальоном, взяття хутору Мокрий на правому березі р. Дон, за бойову операцію по взяттю с. Чиженка та психіатричної лікарні. Отримав три поранення. 19.07.1943р. був представлений до звання Герой Радянського Союзу за: форсування р.Сіверський Донець та взяття висоти 125,0 та с.Білогорівка; в ході бою захопив в полон велику групу німецьких солдат та офіцерів й зміг доставити їх до штабу полка. Він виборов висоту й зайняв оборону на правому березі Донця. В бою був смертельно поранений. Нажаль, посмертно був нагороджений лише Орденом Вітчизняної війни 1-го ступеню (Наказ 08.08.1943р.) [4].

Сиволапов Іван Андрійович, народився у Дніпропетровській області Ореховського району с.Кірово у 1911році. На службу до армії був призваний Ореховським РВК, Української ССР, Дніпропетровської обл., Ореховського р-ну. Отримане звання –лейтенант, був командиром роти 988 стр. полка 230 стр. дивізії 12 Армії. Член ВКПб, брав участь у боях під Жолобком, Шестаковкою, Кузьмінкою, Звановкою, Білогорівкою. В бою під Красногірською Сиволапов зі своєю ротою затримав просування переважаючих сил противника, чим наніс велику шкоду. В бою під Варварівкою двома контр-атаками відкинув наступаючого противника, чим забезпечив вихід батальйону з оточення, там же у Варварівці Сиволапов особисто керував нічними нальотами на зосереджених в с. Федорівка фашистів. Під Верхнє-Кам’янкою він сміливою контр-атакою відкинув противника із с. Мессарош, дав можливість штабу полка та іншим підрозділам без втрат відійти від с. Верхнє-Кам’янка. В бою під Білогорівкою Сиволапов особисто вів свою роту в атаку під час нічного бою. В Білогорівці з групою смільчаків прорвались до школи та закріпились в ній, незважаючи на відхід інших підрозділів вели бій з переважаючими в кілька разів силами противника. Фашисти підкотили до школи знаряддя та прямою наводкою знищили групу героїв під керівництвом лейтенанта Сиволапова. Поранені що залишилися в живих, в тому числі Сиволапов, були жорстоко добиті фашистами 23.11.1941 року. Як хоробрий син своєї Батьківщини, Сиволапов Іван Андрійович, був посмертно нагороджений вищою нагородою , Орденом «Леніна». Похований в Братській могилі в с. Білогорівка [4].
2.4. Пошукові роботи
Робота виконувалась протягом 2 років. У 2014 році було встановлено 31 прізвище загиблих воїнів, у 2015-2016 список розширився до 92 прізвищ. Повний список наведено у Додатку Б.

Для обмеження кола пошуку був обраний період с 15 по 20 липня 1943 року коли біля місця поховання проходили найзапекліші бої.



На сайті «Меморіал» [6] був відшуканий список увічнених воїнів поховання, розташованого у дворі білогорівської школи:



Атамов Мосир

__.__.1921

рядовой



Антохин Иван Семенович

__.__.1914

рядовой



Амосов Никита Дмитриевич

__.__.1904

рядовой



Алехин Григорий Васильевич




рядовой



Блецко Михаил Федорович

__.__.1921

ст. сержант



Бабенко Евгений Федорович

__.__.1915

ст. лейтенант



Борисов Александр Григорьевич




рядовой



Барышев Филипп Кузьмич




рядовой



Бычков Кузьма Онисимович




рядовой



Бойко Прокофий Федорович

__.__.1905

ст. сержант



Будник Дмитрий Николаевич




рядовой



Бордуков Григорий Яковлевич

__.__.1915

майор



Буренко Михаил Гаврилович

__.__.1917

капитан



Бондаренко Николай Николаевич

__.__.1903

ст. сержант



Власенко Григорий Иванович

__.__.1915

старшина



Гурьянов Иван Сергеевич




рядовой



Галкин Иван Ильич




рядовой



Герасимов Григорий Федорович




рядовой



Демченко Андрей Сергеевич




гв. рядовой



Жуков Петр Александрович




рядовой



Жарков Петр Афонасьевич

__.__.1907

ст. сержант



Жеребкин Иван Васильевич




ст. сержант



Жушма Иван Семенович

__.__.1902

рядовой



Железняк Яков Иванович




ст. сержант



Зайцев Александр Михайлович




гв. сержант



Кукушкин Кузьма Константинович




сержант



Кропимов Александр Иванович

__.__.1916

рядовой



Ковалев Роман Афанасьевич




рядовой



Костенко Семен Ефимович




рядовой



Куманков Василий Георгиевич




рядовой



Колесник Лука Савельевич




рядовой



Крот Яков Карпович




рядовой



Кескинец Владимир Александрович




рядовой



Каракуц Иван Сидорович




рядовой



Крылов Виктор Григорьевич




рядовой



Ляляшвили Вах Ясомович




рядовой



Лянгузов Федор Кузьмич




рядовой



Мамтров Григорий Иванович

__.__.1906

лейтенант



Марухин Сергей Александрович




рядовой



Медведев Сергей Федорович




рядовой



Макаренко Константин Яковлевич

__.__.1907

политрук



Никитенко Тимофей Михайлович




ст. сержант



Некрылов Семен Зиновьевич

__.__.1901

рядовой



Нечаев Василий Михайлович




рядовой



Назин Иван Никитович




рядовой



Нестеров Алексей Петрович




мл. лейтенант



Окопов Батет Сангоряевич




сержант



Ореховский Иван Федорович




рядовой



Тараскун Владимир Филиппович

__.__.1913

лейтенант



Петров Владимир Васильевич

__.__.1923

гв. сержант



Перегудов Иван Михайлович




рядовой



Плит Семен Миронович




мл. лейтенант



Путилин Георгий Федорович




ст. сержант



Попов Андрей Васильевич

__.__.1902

мл. сержант



Ригин Александр Макарович




сержант



Рудник Дмитрий Николаевич




рядовой



Рубацов Василий Петрович




рядовой



Скоржинский Егор Матвеевич

__.__.1911

рядовой



Слобченко Петр Прокофьевич




гв. лейтенант



Самоненко Харитон Максимов.




сержант



Соляков Василий Иванович




мл. лейтенант



Савчук Василий Емельянович

__.__.1903

рядовой



Советов Николай Иванович

__.__.1924

рядовой



Сацура Тит Иванович




рядовой



Терновой Петр Борисович

__.__.1918

капитан



Таладин Петр Тимофеевич




рядовой



Терещенко Иван Максимович




рядовой



Темгуз Игнат Васильевич

__.__.1915

лейтенант



Уцеховский Нейсах Аронович

__.__.1923

лейтенант



Федоров Митрофан Семенович




рядовой



Федоров Яков Демисович




рядовой



Хацкой Николай Васильевич

__.__.1922

гв. ст. лейтенант



Чернышов Семен Колистратович

__.__.1917

рядовой



Шаронов Александр Григорьевич

__.__.1906

рядовой



Яскогорский Наум Исакович

__.__.1906

Политрук

Для пошуку ми маємо багато критеріїв. Але, нажаль, у картках багатьох воїнів міститься не повна інформація, або інформація з помилками. Наприклад, вказана дата загибелі та військова частина, але не вказано місце загибелі, чи навпаки. Ці обставини суттєво ускладнюють пошук. Тому, щоб отримати найбільш повну інформацію необхідно здійснювати пошук, комбінуючи різні параметри, а також перевіряти інформацію на бійців, які знаходяться у загальних списках поряд з бійцями, які задовольняють нашим критеріям.

Спочатку було перевірено інформацію на бійців, які вже увічнені, та занотовано, що вписано у їх особистих картках стосовно місць, дат загибелі та військових формувань, до яких вони належали, для формування попереднього списку критеріїв пошуку.

Далі знаходимо список безповоротних втрат 61 та 47 гвардійських стрілецьких дивізій на вибранні дати, який теж містить увічнених в цьому похованні воїнів. Далі був проведений пошук по місцям загибелі, ураховуючи дати загибелі та воїнські формування, до яких належали бійці. Також було виявлено, що в документах неправильно вказана назва селища Білогорівка. Вона внесена як «Білогурівка», що додало ще один параметр до пошуку. Далі проводилась робота по пошуку інформації про воїнів, які були вказані разом з увічненими в загальних списках. Пошук наявних документів також проводився по назвам військових частин (61 та 47 стрілецьких дивізій), по датам та місцю загибелі (при цьому вказувалась назва селища як «Білогорівка» так і «Білогурівка»). Отримавши попередній список, необхідно перевірити всі наявні документі на кожного бійця (Додаток В), тому що можливо він був помилково внесений до списків загиблих, та існують документи, які вказують, що він надалі приймав участь у бойових діях.

В наявному документі на мал. 2.11 Додаток А ми можемо бачити узагальнений список безповоротніх втрат бойців, які загинули у Білогорівці. Імена цих бійців використовувались у пошуках. Також ми бачимо у списку похованих помилку в написанні фамілії увічненого бійця, замість «Бордунов» написано «Бордуков».

Таким чином проводячи пошук по отриманої з документів інформації встановлюються імена воїнів, які також поховані в конкретному похованні.

Виходячи з досвіду пошуковців, проведена таким чином робота дозволяє відшукати не менш ніж втричі більше імен чим увічнено, які поховані в досліджуваному похованні.

ВИСНОВКИ

В ході кропіткої пошукової роботи, було виявлено 92 прізвища, що не внесені до реєстру загиблих в селищі Білогорівка та похованих в Братській могилі. За період збору матеріалу вдалося зустрітися с цікавими людьми, небайдужими до історії Другої Світової війни. Під час роботи з документами вивчались факти з архіву «Меморіал», військово-медичного архіву, Головного управління кадрів МО Росії, Книги Пам’яті СНГ, досліджувався бойовий шлях 6ї, 9ї, 37ї, 12ї армій; 9го окремого моторизованого інженерного батальйону; 230ї стрілецької дивізії, 34го гвардійського стрілецького корпусу, 61ї, 47ї, 59ї гвардійської стрілецької дивізії, 9ї, 10ї окремої штрафної роти, 186 танкової бригади, 1ї, 3ї гвардійської армії. Підсумком роботи став лист, написаний до селищної ради з проханням увіковічити імена знайдених загиблих воїнів на меморіальній дошці Братської могили в с. Білогорівка, також був переданий повний пакет документів, зібраний для підтвердження поховань, на 31 воїна (клопотання передано в 2014 році, Додаток Д). Зараз готується пакет документів на інших загиблих. Практичним втіленням результатів пошуків стало отримання попередньої згоди від Білогорівської селищної ради про розглядання клопотань та виділення коштів на увічнення додаткових бійців на меморіалі після отримання повного списку загиблих воїнів. Після увічнення на меморіалі планується звернутися с запитом до розробників сайту «ОБД «Меморіал» з проханням відновити інформацію про поховання, після чого результати цієї роботи стануть доступні великому колу користувачів.


«Война не заканчивается пока не похоронен последний солдат»

(Суворов А.В.)

СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ




 1. Історія міст і сіл. 10 том. Луганська область. /[зав. ред. Кулаковский В.М.] – інститут історії академії наук УРСР, Київ, 1976 – 726 с.; іл.;

 2. Побочний В.І. Луганщина: літопис Великої Війни. – Луганськ: Янтар, 2005 – 206 с.; іл..;

 3. Шсторія Луганського краю. Навч. пос. / Єфремов А.С., Курило В.С.,Бровченко І.Ю., Климов А.А., Красильников К.І., Семістяга В.Ф., Подов В.І. – Луганськ, альма-матер, 2003.- 432 с.

 4. Берега фронтовой славы: сборник о подвиге освободителей северодонецко-лисичанского региона в годы Великой Отечественной войны /Под ред. Полницкой Л.Б. - Северодонецк: ЧП «Палитра МТВ», 2011. - 110 с. ЧЗ,АБ.

 5. Книга пам’яті – Луганська область. / ред. И. А. Герасимов [и др.]. — Луганск, 1994 . Т. 10 : Попаснянский район. — Ровеньки. — Рубежное. — [Б. м.]: [б.в.], 1995. — 640 с; Т. 15 : Сводный. — [Б. м.]: [б.и.], 1998. — 607 с.+ прил.

 6. Електронна база ОБД «Меморіал» (https://www.obd- memorial.ru/html/index.html)

 7. Сайт «Повиг народа» (http://podvignaroda.ru/?#tab=navHome)

Додаток А. Приклад відомостей про бійця з сайту «ОБД «Меморіал»




Мал. 2.11 Інформація про увічненого Бордунова Григорія Яковлевіча

Додаток Б. Список ідентифікованих воїнів



В ході досліджень було отримано список з 31 воїнів, які теж поховані в братській могилі селища Білогорівка, встановлених у 2014:

 1. АСКАРОВ ЗЕЯЙ АСКАРОВИЧ народився 1902р., гв. кр-ць 47 гв. стр. дивізія, вбитий 19.07.1943 на висоті 125,0.

 2. АЯПОВ ЗАРКУМ народився 1896р., гв. кр-ць 47 гв. стр. дивізія, вбитий 17.07.1943 на висоті 125,0 .

 3. БАННЫХ АЛЕКСАНДР НИКОЛАЕВИЧ народився 1922р., гв. сержант 47 гв. стр. дивізія, вбитий 18.07.1943 на висоті 125,0 .

 4. БАРАБАНЩИКОВ ПЁТР ИВАНОВИЧ народився 1910р., мол. лейтенант 47 гв. стр. дивізія, вбитий 17.07.1943 на висоті 125,0 .

 5. БАСОРИН НИКОЛАЙ ЕГОРОВИЧ народився 1902г., кр-ць 47 гв. стр. дивізія, вбитий 19.07.1943 на висоті 125,0 .

 6. БЕЛУСОВ ЯКОВ ЕГОРОВИЧ народився 1914р., гв. кр-ць 47 гв. стр. дивізія, вбитий 21.07.1943 на висоті 125,0 .

 7. БЕРДЫШЕВ ИВАН ФЕОКТИСТОВИЧ народився 1907р., старшина 47 гв. стр. дивізія, вбитий 20.07.1943 на висоті 125,0 .

 8. БОГДАШОВ ИВАН ДАНИЛОВИЧ народився 1906р., кр-ць 47 гв. стр. дивізія, вбитий 17.07.1943 на висоті 125,0 .

 9. БРЕГВАДЗЕ ИВАН СИМОНОВИЧ народився 1913р., гв. сержант 47 гв. стр. дивізія, вбитий 20.07.1943 на висоті 125,0 .

 10. ВАФИН ХАШИМ САМОЙЛОВИЧ народився 1921р., старшина 47 гв. стр. дивізія, вбитий 20.07.1943 на висоті 125,0 .

 11. ГАВРИЛОВ НИКОЛАЙ АНАТОЛЬЕВИЧ народився 1913р., ст. сержант 47 гв. стр. дивізія, вбитий 17.07.1943 на висоті 125,0 .

 12. ГАЛИКЕЕВ ШАРАФУТДИН кр-ць 47 гв. стр. дивізія, вбитий 17.07.1943 на висоті 125,0 .

 13. ГАТИЯТУЛИН ГИЛЯЙ народився 1904р., гв. мол. сержант 47 гв. стр. дивізія, вбитий 17.07.1943 на висоті 125,0 .

 14. ГОРЯЕВ ДМИТРИЙ ЯКОВЛЕВИЧ народився 1923р., гв. кр-ць 47 гв. стр. дивізія, вбитий 17.07.1943 на висоті 125,0 .

 15. ГРИБЕНЮК НИКОЛАЙ КУЗЬМИЧ народився 1913р., кр-ць 47 гв. стр. дивізія, вбитий 14.07.1943 на висоті 125,0 .

 16. ГУРИН ПРОКОФИЙ ПЕТРОВИЧ народився 1896р., гв. мол. лейтенант 47 гв. стр. дивізія, вбитий 17.07.1943 на висоті 125,0 .

 17. ГУСЕВ МИХАИЛ МИХАЙЛОВИЧ народився 1914р., сержант 47 гв. стр. дивізія, вбитий 18.07.1943 на висоті 125,0 .

 18. ДАНИЛОВ СЕРГЕЙ ЕФИМОВИЧ народився 1919р., кр-ць 47 гв. стр. дивізія, вбитий 14.07.1943 на висоті 125,0 .

 19. ДЕРГАЧЕВ АЛЕКСАНДР ГАВРИЛОВИЧ народився 1906р., кр-ць 47 гв. стр. дивізія, вбитий 17.07.1943 на висоті 125,0 .

 20. ДИВИН ГРИГОРИЙ ВАСИЛЬЕВИЧ народився 1910р., гв. лейтенант 47 гв. стр. дивізія, вбитий 17.07.1943 на висоті 125,0 .

 21. ДОРМИДОНТОВ МИХАИЛ СЕРГЕЕВИЧ народився 1923р., гв. мол. лейтенант 47 гв. стр. дивізія, вбитий 17.07.1943 на висоті 125,0 .

 22. ДРАЧУК ИВАН ТРОФИМОВИЧ народився 1914р., кр-ць 47 гв. стр. дивізія, вбитий 14.07.1943 на висоті 125,0 .

 23. ДУБАССОВ НИКОН СЕМЁНОВИЧ народився 1910р., кр-ць 47 гв. стр. дивізія, вбитий 19.07.1943 на висоті 125,0 .

 24. ДУБРОВСКИЙ ВАСИЛИЙ МАКАРОВИЧ народився 1903р., кр-ць 47 гв. стр. дивізія, вбитий 18.07.1943 на висоті 125,0 .

 25. ДУРАКОВ ВАСИЛИЙ СЕМЁНОВИЧ народився 1922р., кр-ць 47 гв. стр. дивізія, вбитий 17.07.1943 на висоті 125,0 .

 26. ЕВГРАФОВ МИХАИЛ АРСЕНТЬЕВИЧ народився 1907р., кр-ць 47 гв. стр. дивізія, вбитий 18.07.1943 на висоті 125,0 .

 27. ЕПИХИН ИВАН СЕМЁНОВИЧ народився 1896р., гв. ст. сержант 47 гв. стр. дивізія, вбитий 18.07.1943 на висоті 125,0 .

 28. ЕФИМЕНКО ВАСИЛИЙ ПРОКОФЬЕВИЧ народився 1915р., кр-ць 47 гв. стр. дивізія, вбитий 17.07.1943 на висоті 125,0 .

 29. ЖЕЛЕЙКИН ИВАН ВАСИЛЬЕВИЧ народився 1904р., гв. ст. сержант 47 гв. стр. дивізія, вбитий 17.07.1943 на висоті 125,0 .

 30. ЖИРНОВОЙ СЕМЁН КАЛИНОВИЧ народився 1904р., кр-ць 47 гв. стр. дивізія, вбитий 14.07.1943 на висоті 125,0 .

 31. НИХРОВ АЛЕКСАНДР ФЁДОРОВИЧ народився 1924р., гв. кр-ць 47 гв. стр. дивізія, вбитий 20.07.1943 на висоті 125,0 .

Список воїнів, встановлених у 2015-2016 році:




 1. ИВАНОВ АРКАДИЙ ИВАНОАВИЧ народився 1923р., кр-ць 61 гв. стр. дивізія, вбитий 17.07.1943 на висоті 125,5 .

 2. ИЗБАСОВ КАРЖАН народився 1901р., кр-ць 47 гв. стр. дивізія, вбитий 18.07.1943 на висоті 125,0 .

 3. ИЛЬИНОВ ПЕТР ПАВЛОВИЧ народився 1914р., ефрейтор 47 гв. стр. дивізія, вбитий 18.07.1943 на висоті 125,0 .

 4. ИСАКОВ ИБРАГИМ народився 1893р., кр-ць 59 гв. стр. дивізія, вбитий 03.09.1943 на висоті 125,0 .

 5. ИСАКОВ ХАПИЗ народився 1907р., кр-ць 61 гв. стр. дивізія, вбитий 17.07.1943 на висоті 125,0 .

 6. КАБДУЛИН КАБДИН народився 1910р., сержант 47 гв. стр. дивізія, вбитий 18.07.1943 на висоті 125,0 .

 7. КАРАСАЕВ АЛИМБАЙ народився 1921р., кр-ць 61 гв. стр. дивізія, вбитий 17.07.1943 на висоті 125,5 .

 8. КОМІШЕВ ДМИТРИЙ ТРОФИМОВИЧ народився 1923р., сержант 47 гв. стр. дивізія, вбитий 17.07.1943 на висоті 125,0 .

 9. КРАВЦОВ ВАСЛИЙ АЛЕКСАНДРОВИЧ народився 1915р., кр-ць 61 гв. стр. дивізія, вбитий 03.08.1943 на висоті 125,0 .

 10. КУВШИНОВ ЯКОВ ЯКОВЛЕВИЧ народився 1924р., кр-ць 47 гв. стр. дивізія, вбитий 18.07.1943 на висоті 125,0 .

 11. КУЗЬМИН АЛЕКСАНДР АЛЕКСЕЕВИЧ народився 1895р., кр-ць 61 гв. стр. дивізія, вбитий 17.07.1943 на висоті 125,5 .

 12. КУЛЕШОВ АЛЕКСЕЙ ВЛАДИМИРОВИЧ народився 1925р., кр-ць 47 гв. стр. дивізія, вбитий 19.07.1943 на висоті 125,0 .

 13. КУЛЬТАРЕВ ТАШТЕМЕР народився 1911р., кр-ць 61 гв. стр. дивізія, вбитий 17.07.1943 на висоті 125,0 .

 14. КУРОЛАП КАПЕЛЬ СУЛЬЕВИЧ народився 1908р., кр-ць 37 А 9 отд. мот-инж. бат., зник безвісті 14.07.1942 на висоті 125,0 .

 15. ЛАПШИН ИВАН РИГОРЬЕВИЧ мл. сержант 50 авд., зник безвісті 26.07.1941

 16. ЛИНИЧЕНКО АЛЕКСАНДР ВАСИЛЬЕВИЧ кр-ць, зник безвісті 23.11.1941 на висоті 125,0 .

 17. МАКАРОВ ПЕТР ПАВЛОВИЧ народився 1908р., старшина 47 гв. стр. дивізія, вбитий 18.07.1943 на висоті 125,0 .

 18. МАКАРОН АЛЕКСАНДР АЛЕКСАНДРОВИЧ народився 1908р., кр-ць 47 гв. стр. дивізія, вбитий 17.07.1943 на висоті 125,0 .

 19. МАКСАТОВ САХИЛ МАРВАТОВИЧ народився 1912р., гв. кр-ць 47 гв. стр. дивізія, вбитий 17.07.1943 на висоті 125,0 .

 20. МАЛЬЧЕНКО ЕГОР ФЕДОРОВИЧ народився 1902р., мл. сержант 47 гв. стр. дивізія, вбитий 17.07.1943 на висоті 125,0 .

 21. МАНДУБУРА ФЕДР АЛЕКСЕНИФОРДОВИЧ народився 1907р., кр-ць 9 отд. мот.-инж. бат 37А, зник безвісті 14.07.1942 на висоті 125,0 .

 22. МЕДЕНЦЕВ ПЕТР ИВАНОВИЧ народився 1922р., гв. сержант 61 гв. стр. дивізія, вбитий 17.07.1943 на висоті 125,0 .

 23. МИРЗАЕВ ХАЗРАШ народився 1917р., кр-ць 47 гв. стр. дивізія, вбитий 17.07.1943 на висоті 125,0 .

 24. МИШИН ПЕТР ИВАНОВИЧ народився 1908р., кр-ць 47 гв. стр. дивізія, вбитий 18.07.1943 на висоті 125,0 .

 25. МУФАЗАЛОВ ШЕРГЕЛЬ народився 1924р., гв. кр-ць 61 гв. стр. дивізія, вбитий 22.07.1943 на висоті 125,0 .

 26. НИКИТОЧКИН АЛЕКСАНДР ИВАНОВИЧ народився 1906р., кр-ць 47 гв. стр. дивізія, вбитий 20.07.1943 на висоті 125,0 .

 27. НУРБАЕВ СУЛТАН народився 1921р., кр-ць 61 гв. стр. дивізія, вбитий 17.07.1943 на висоті 125,0 .

 28. ПЕРЕВЫШЕН ДМИТРИЙ НИКОЛАЕВИЧ народився 1909р., кр-ць 186 тбр., вбитий 04.02.1943 на висоті 125,0 .

 29. ПЕТРОВ НИКОЛАЙ АНДРЕЕВИЧ кр-ць, зник безвісті 23.11.1941 на висоті 125,0 .

 30. ПИВРИКОВ АФАНОСИЙ АГУРЬЯНОВИЧ народився 1923р., мл. лейтенант 95 отд. бат. ПТР, вбитий 1943 на висоті 125,0 .

 31. ПРИНЕНКО ГРИГОРИЙ ИВАНОВИЧ народився 1915р., кр-ць 61 гв. стр. дивізія, вбитий 19.07.1943 на висоті 125,0 .

 32. ПРОСИНОВ МАКСИМ ТРОФИМОВИЧ народився 1907р., кр-ць 47 гв. стр. дивізія, вбитий 19.07.1943 на висоті 125,0 .

 33. РАБОТАЛОВ ЕФИМ ИВАНОВИЧ народився 1909р., гв.мл.лейтенант 61 гв. стр. дивізія, вбитий 17.07.1943 на висоті 125,0 .

 34. РАДЮКОВ ВАСИЛИЙ НИКОЛАЕВИЧ народився 1921р., сержант 47 гв. стр. дивізія, вбитий 18.07.1943 на висоті 125,0 .

 35. РЕЧИСТИЛОВ ВАСИЛИЙ ЯКОВЛЕВИЧ кр-ць, вбитий на висоті 125,0 .

 36. САВЧУК НИКОЛАЙ ФОКОВИЧ кр-ць, вбитий на висоті 125,0 .

 37. САЗОНОВ МАША народився 1922р., кр-ць 61 гв. стр. дивізія, вбитий 17.07.1943 на висоті 125,5 .

 38. САМОШКИН НИКОЛАЙ ЗАХАРОВИЧ народився 1908р., кр-ць 47 гв. стр. дивізія, вбитий 18.07.1943 на висоті 125,0 .

 39. САПАРОВ АЛЕКСАНДР ПАВЛОВИЧ народився 19ххр., кр-ць 47 гв. стр. дивізія, вбитий хх.0х.1943 на висоті 125,0 .

 40. САПОГОВ АЛЕКСАНДР НИКОЛАЕВИЧ народився 1910р., гв. старшина 47 гв. стр. дивізія, вбитий 18.07.1943 на висоті 125,0 .

 41. СЕРГУНИН МИХАИЛ АРСЕНТЬЕВИЧ гв. рядовой 187 гв. сп, вбитий 27.07.1943 на висоті 125,0 .

 42. СКВОРЦОВ СЕРГЕЙ ВАСИЛЬЕВИЧ ст. сержант отд. химическая рота, зник безвісті 23.11.1943 на висоті 125,0 .

 43. СЛЕПЫШЕВ АЛЕКСАНДР ИВАНОВИЧ народився 1919р., гв. мл. сержант 47 гв. стр. дивізія, вбитий 18.07.1943 на висоті 125,0 .

 44. СМАДЫЕВ САЙТАХМЕД народився 1919р., кр-ць 61 гв. стр. дивізія, вбитий 17.07.1943 на висоті 125,0 .

 45. СТЕШЕНКО ПЕРТ КИРИЛЛОВИЧ народився 1905р., кр-ць 47 гв. стр. дивізія, вбитий 18.07.1943 на висоті 125,0 .

 46. СТОЛЬНИКОВ ИЛЬЯ ИВАНОВИЧ народився 1910р., гв. ст. сержант 61 гв. стр. дивізія, вбитий 08.08.1943 на висоті 125,0 .

 47. СТОЛЯРОВ ПЕТР ИВАНОВИЧ народився 1923р., кр-ць 47 гв. стр. дивізія, вбитий 17.07.1943 на висоті 125,0 .

 48. СУНОВ ПЕТР ЕГОРОВИЧ народився 1923р., кр-ць 47 гв. стр. дивізія, вбитий 17.07.1943 на висоті 125,0 .

 49. СХОВЕРХОВ АРТЕМ ЕГОРОВИЧ народився 1904р., кр-ць 47 гв. стр. дивізія, вбитий 17.07.1943 на висоті 125,0 .

 50. ТАНКИМАЕВ ХАМИТ народився 1898р., кр-ць 47 гв. стр. дивізія, вбитий 19.07.1943 на висоті 125,0 .

 51. ТАРАСОВ ИВАН ЕВДОКИМОВИЧ кр-ць., зник безвісті

 52. ТЕРЕЩЕНКО КОНСТАНТИН СЕРГЕЕВИЧ кр-ць., вбитий.

 53. ХАЛИКОВ САЛИМ ТАЛИПОВИЧ народився 1906р., кр-ць 61 гв. стр. дивізія, вбитий 17.07.1943 на висоті 125,5 .

 54. ХВАТКОВ ФЕДОР ВАСИЛЬЕВИЧ народився 1912р., кр-ць 47 гв. стр. дивізія, вбитий 19.07.1943 на висоті 125,0 .

 55. ХОДСКИЙ ЛЕВ ГРИГОРЬЕВИЧ народився 1924р., кр-ць 37 А 9 отд. мот. -инж. бат., зник безвісті 14.07.1943.

 56. ХОХЛЕНКО ФЕДОР ПЕТРОВИЧ кр-ць, зник безвісті 23.11.1943.

 57. ЧАЛЫДЗЕ АРСЕН СПИРИДОНОВИЧ народився 1901р., кр-ць 3 гв. А 9 арм. ошр, вбитий 17.07.1943 на висоті 125,0 .

 58. ЧЕКИШЕВ ИВАН ИГНАТЬЕВИЧ народився 1914р., гв. кр-ць 47 гв. стр. дивізія, вбитий 17.07.1943 на висоті 125,0 .

 59. ЧЕШЕВ ФИЛИПП ИЛЬИЧ народився 1918р., кр-ць 47 гв. стр. дивізія, вбитий 19.07.1943 на висоті 125,0 .

 60. ЧУПАНОВ САПАРЫХ народився 1903р., кр-ць 61 гв. стр. дивізія, вбитий 01.08.1943.

 61. ЯЦУН МИХАИЛ ПЕТРОВИЧ . кр-ць, вбитий.

Додаток В. Приклади документів по загиблому АСКАРОВУ ЗЕЯЮ АСКАРОВИЧУ
















Додаток Д. Скан клопотання на внесення імен загиблих на меморіальні дошки






Поділіться з Вашими друзьями:

Схожі:

Конкурс для абітурієнтів : «Правознавці та історики: юні таланти України» Напрямок: історія Тема конкурсної роботи: використання інтернет джерел у пошуку та ініціалізаціі загиблих у другій світовій війни iconОголошення Днів жалоби за загиблими у Другій світовій війні
Україні”, з метою гідного вшанування пам’яті загиблих у Другій світовій війні, увіковічнення трагічних подій 1939-1945років, враховуючи...
Конкурс для абітурієнтів : «Правознавці та історики: юні таланти України» Напрямок: історія Тема конкурсної роботи: використання інтернет джерел у пошуку та ініціалізаціі загиблих у другій світовій війни iconТема: Культура України в роки війни. О. Довженко. «Україна в огні». Кіноповість про трагедію українського народу в Другій світовій війні. Мета
Другої світової війни; ознайомити учнів з одним з найсильніших Довженкових творів про трагічну долю на­роду України, страшну правду...
Конкурс для абітурієнтів : «Правознавці та історики: юні таланти України» Напрямок: історія Тема конкурсної роботи: використання інтернет джерел у пошуку та ініціалізаціі загиблих у другій світовій війни iconКонкурс для абітурієнтів спеціальності «Сценічне мистецтво
Творчий конкурс для абітурієнтів спеціальності «Сценічне мистецтво (театрознавство)» проводять після прийому документів, у терміни...
Конкурс для абітурієнтів : «Правознавці та історики: юні таланти України» Напрямок: історія Тема конкурсної роботи: використання інтернет джерел у пошуку та ініціалізаціі загиблих у другій світовій війни iconІнформаційний огляд джерел Інтернету серія «державність україни: історія І сьогодення» Валерій Журавков Національна свідомість в Україні І Росії під впливом гібридної війни Київ 2016 (477) Журавков В. В
Журавков В. В. Національна свідомість в Україні І росії під впливом гібридної війни. Інформаційний огляд джерел Інтернету. – Серія:...
Конкурс для абітурієнтів : «Правознавці та історики: юні таланти України» Напрямок: історія Тема конкурсної роботи: використання інтернет джерел у пошуку та ініціалізаціі загиблих у другій світовій війни iconБрейн-ринг з нагоди відзначення Дня примирення та пам’яті, присвяченого 70-й річниці перемоги у Другій світовій війні Мета заходу
Мета заходу: узагальнити набуті раніше знання з теми «Україна в роки Другої світової війни», пригадати героїв війни та вшанувати...
Конкурс для абітурієнтів : «Правознавці та історики: юні таланти України» Напрямок: історія Тема конкурсної роботи: використання інтернет джерел у пошуку та ініціалізаціі загиблих у другій світовій війни iconТема політичні наслідки Другої світової війни для України
Плани семінарських занять з курсу «Політична історія України» для студентів 4 курсу факультету журналістики
Конкурс для абітурієнтів : «Правознавці та історики: юні таланти України» Напрямок: історія Тема конкурсної роботи: використання інтернет джерел у пошуку та ініціалізаціі загиблих у другій світовій війни iconІнформаційний огляд джерел Інтернету. – Серія: державність україни: історія І сьогодення
Журавков В. В. Анатомія «братства». Інформаційний огляд джерел Інтернету. – Серія: державність україни: історія І сьогодення електронна...
Конкурс для абітурієнтів : «Правознавці та історики: юні таланти України» Напрямок: історія Тема конкурсної роботи: використання інтернет джерел у пошуку та ініціалізаціі загиблих у другій світовій війни iconМатеріали всеукраїнської науково-практичної конференції «Україна у Другій світовій війні: міфи І реальність»
Матеріали Всеукраїнської науково-практичної конференції «Україна у Другій світовій війні: міфи І реальність» (до 70-річчя перемоги...
Конкурс для абітурієнтів : «Правознавці та історики: юні таланти України» Напрямок: історія Тема конкурсної роботи: використання інтернет джерел у пошуку та ініціалізаціі загиблих у другій світовій війни iconВеликої Перемоги немеркнуче світло До 70-річчя перемоги над нацизмом у Другій світовій війні
Великої Перемоги немеркнуче світло : до 70-річчя перемоги над нацизмом у Другій світовій війні : метод бібліогр матер. / підгот....
Конкурс для абітурієнтів : «Правознавці та історики: юні таланти України» Напрямок: історія Тема конкурсної роботи: використання інтернет джерел у пошуку та ініціалізаціі загиблих у другій світовій війни iconАнотації дисциплін вільного вибору для студентів, які будуть навчатись на 2 курсі у 2017-2018 навчальному році Античні сюжети у світовій літературі
Предметом вивчення навчальної дисципліни є давньогрецька й давньоримська літератури та культури, використання античних сюжетів у...


База даних захищена авторським правом ©biog.in.ua 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка