Конкурс «Найкращий відгук на сучасну дитячу прозу»Скачати 46,68 Kb.
Дата конвертації06.06.2017
Розмір46,68 Kb.
ТипКонкурс

Регіональний конкурс

«Найкращий відгук на сучасну дитячу прозу»

(шкільний етап)

Цілі: визначити переможців конкурсу, заохотити учнів 4 – 5 класів до систематичного читання сучасної української літератури; зацікавити їх читанням; сформувати читацькі інтереси; виховувати любов і повагу до книги.

Матеріал до підготовки: мікрофон, музика, книжкові виставки: «Книги, які знають усе», «Сучасна дитяча проза», формуляри читачів 4 та 5 класів. Матеріали біографії Лесі Ворониної, Ольги Бусенко, Катерини Лебедєвої, Івана Андрусяка.

Бібліотекар. (На фоні музики).Книга – це велике диво, створене людиною. Книга допомагає нам пізнавати самих себе і світ, що навколо нас. Так, людина, яка не любить читата, дуже обділена. А той, хто вміє і любить читати – щаслива людина. Біля неї багато друзів розумних, добрих, вірних.

Книга стала для нас звичною. Вона оточує нас всюди: у школі, вдома. Із книг ми дізнаємось про все на світі: про всесвіт, про природу, про життя під водою, про минуле нашої країни і навіть про те, що колись буде – це фантастика.

Сьогодні ми зібралися з вами, щоб взяти участь у регіональному конкурсі «Відгук на сучасну дитячу прозу». У нашому конкурсі приймають участь учні 4 класу: Стешенко Аня, Пасюра Даринка, Дадикін Данило, Філатова Карина; та учні 5класу: Литвин Катерина, Шульпина Марія, Лисенко Олександра, Матякіна Ірина, Подушко Владисла. Вітайте наших конкурсантів!

Пісня «Нам без книг ніяк не можна».

Наш конкурс – свято будуть оцінювати журі: Довга О. П. -ЗВР, Гончар В. В. - учитель української мови, Таран А. П. - бібліотекар школи.

Щоб дізнаємося, які книги подобаються нашим конкурсантам, ми заглянемо у їхні формуляри. І зробимо це у формі гри «Мікрофон». Я передаю мікрофон і задаю питання, учень відповідає і передає його іншому. Говорити треба стисло.Гра «Мікрофон». Запитання для читачів:

*Яка книга залишила у твоїй пам’яті незабутній слід?

*Що найбільше запам’яталось і сподобалось?

*Хто головний герой книги?

*Ти порадив би прочитати цю книгу своїм одноліткам?

Погляньте на цю виставку книг. Сьогодні ця виставка незвичайна. Тому, що це виставка книг «Сучасна дитяча проза», а ще і тому, що ця виставка може говорити, вона «жива», «розмовляюча виставка». Неодмінно нам знадобиться і друга виставка «Книги, які знають все». Це словники, довідники для того, щоб усі слова які нам не зрозумілі, ми могли знайти і пояснити для себе і товаришів.Бібліотекар. Отже, ви почули сьогодні про безліч цікавих і захоплюючих книг, які прочитали ваші товариші. Чи зацікавили вони вас? Якщо так, то не гайте часу і прочитайте ці книги.

А ми продовжуємо конкурс. Я хочу вам запропонувати незвичайну виставку, виставка книг, яка вміє говорити. Виставко говори! (Учні - конкурсанти по черзі беруть книгу із виставки «Сучасна дитяча проза» і зачитують відгук на прочитану книгу. )

Пасюра Даринка - «Прибулець з Країни нямликів» Лесі Ворониної;

Стешенка Аня - «Паперовий Янгол» Ольги Бусенко;

Дандикін Данило - «Паперовий Янгол» Ольги Бусенко;

Філатова Карина - «Паперовий Янгол» Ольги Бусенко;

Литвин Катерина – «Птаха Корабель» Катерини Лебедєвої;

Шульпина Марія – «Стефа і її Чакалка. Дівчача повістина» Івана Андрусяка;

Лисенко Олександра - – «Птаха Корабель» Катерини Лебедєвої;

Подушко Владислав«Стефа і її Чакалка. Дівчача повістина» Івана Андрусяка;


Бібліотекар. Під час розповідей дітей зустрічалися деякі незрозумілі слова. Якщо ці слова не зрозумілі, де можна знайти пояснення?

- Правильно, у словничках та довідниках. Перед вами виставка «Книги, які знають все». Давайте заглянемо до цих книжок та знайдемо пояснення слів: бумеранг, калейдоскоп, абориген, характерник, джура. Хто перший знайшов - зачитує.Бібліотекар. Поки наше журі підводить підсумки конкурсу, хто найкраще написав відгук на прочитану книгу, я хотіла б познайомити вас із письменниками, які написали для вас ці книги. А допоможуть мені у цьому наші книголюби, які приготували для нас цікаві інформації.

Книголюби. Повідомляють, що інформацію про письменників знайшли в Інтернеті.

Короткі інформація про письменників: Ольгу Бусенко, Катерину Лебедєву, Лесю Воронину, Івана Андрусяка. ( Додатку № 1)Бібліотекар. Слово надається журі. Журі визначають переможців та нагороджують учасників конкурсу.

Ну що, сподобалися вам книги із серії сучасної дитячої прози? Тоді поспішайте прочитати ці книги. І на закінчення нашого конкурсу – свята я хочу сказати вам:

У книги люди, наче бджоли в осоти,

Знесли духовний, чародійний мед.

Сліпцеві очі нам протри – і вмент

Побачить сонце й голубі висоти,

Відчує мислі найстрімкіший лет,

Збагне людські страждання і турботи,

Поможе іншим темряву збороти.

Читайте, діти! Хай не буде у вас жодного дня, коли б ви не прочитали бодай однієї сторінки з нової книги!


Додаток № 1.

Леся Воронини (Вороніна Олена Анастасіївна) народилася 21 березня 1955 р.в м. Києві, письменниця, журналістка.з 1992 року – головний редактор дитячого журналу «Соняшник».

Вона має літературні псевдоніми: Гаврило Ґава, Ніна Ворон, Олена Вербна.

Член Спілки письменників України, член асоціації українських письменників.

Маленька Леся росла допитливою й кмітливою дитиною. Дуже рано почала складати різні фантастично – гумористично – таємничі історії. Навчалася у Київському державному університеті на філологічному факультеті. Перші казки писала для свого сина Євгена.

Написала для дітей іронічні детективи об’єднані у серію «Суперагент 000»: «У пащі крокодила», «Пастка у підземеллі», «Таємниця підводного міста», «У залізних нетрях», «Таємниця золотого кенгуру». Пригодницькі повісті: «Пригоди голубого папуги», «Хлюсь та інші», «Таємниця Чорного озера». А також написала понад 100 сюжетів коміксів, що в продовж 13 років з’являлися на сторінках журналу «Соняшник».

Лауреат Всеукраїнського конкурсу романів, кіносценаріїв, п’єс «Коронація слова» (2005 р.)Ольга Бусенко. Ольга Василівна Бусенко народилася у 1958 р. на Дніпропетровщині. З 1965 р. живе в Києві. Тут вона закінчила школу, а потім Київський національний університеті ім.. Т. Г. Шевченка на філологічному факультеті. Працювала викладачем російської та української мови. Зараз працює вчителем у Печерській міжнародній школі. Друкується в дитячих журналах «Та – ра – ра», «Пізнайко», «Барвінок».

Катерина Лебедєва. Катерина Лебедєва народилася восени 1982 р. Вищу освіту здобула в Інституті Журналістики КНУ ім.. Т. Г. Шевченка. Працює журналістом. Має псевдонім Шуша. Член Національної спілки журналістів України.

Іван Андрусяк. Андрусяк Іван Михайлович – поет, прозаїк, перекладач. Народився 28 грудня 1968 р. Лауреат першої премії видавництва «Смолоскип», літературних премій «Благовість». Живе і працює у Києві. Написав і видав 7 поетичних збірок та 3 прози. А також пише для дітей.
Каталог: doc -> files -> news -> 250
news -> Памятка для кожного учня (додаток ); листок з початками речень для гри «Продовж речення»(додаток 4); листки для роботи в парах (додаток 5); листочки з словами для складання розповіді (додаток 6), читанка клас, ІІ частина
news -> Світова література клас Усього – 0 годин; розвиток мовлення – години; позакласне читання – години; контрольних робіт – годин
news -> Тема: олександр олесь. Поезії з книги «Княжа Україна»
news -> Тема. Тема спадкоємності поколінь, вірності волелюбним традиціям народу, збереження світлої пам’яті про захисників І борців за волю рідної землі. Г. Могильницька «Цвіт неспалимий»
news -> «Семінар читачів» (знайомство з творчістю Олександра Олеся)
news -> Методичні рекомендації щодо вивчення зарубіжної літератури в загальноосвітніх навчальних закладах у 2009-2010 навчальному році лист мон
250 -> Учитель української мови та літератури Антонюк Оксана Григорівна Клас: 5 Тема. Антін Лотоцький: коротко про письменника. Оповідання А. Лотоцького,,Михайло-семиліток”. Образ малолітнього богатиря в оповіданні Мета
250 -> Вивчення творчості Артура Конан Дойля 7 класі Урок


Поділіться з Вашими друзьями:

Схожі:

Конкурс «Найкращий відгук на сучасну дитячу прозу» iconСлабошпицький, Михайло Важлива? (Другорядна?) дійова особа посттоталітарного суспільства: Погляд на сучасну прозу. З доповіді на 6-му з'їзді письменників // Літературна Україна, 2011.№43. С. 3-5

Конкурс «Найкращий відгук на сучасну дитячу прозу» iconКонкурс «Найкращий конспект уроку з позакласного читання сучасної української літератури»
Тема. Урок позакласного читання. Презентація книги Л. Ворониної «Прибулець з Країни нямликів»
Конкурс «Найкращий відгук на сучасну дитячу прозу» iconКонкурс "Юнацький водний приз" Загальні положення Всеукраїнський конкурс "

Конкурс «Найкращий відгук на сучасну дитячу прозу» iconКонкурс для уболівальників «Не зіб'юся». а Конкурс «Загадка»; б Конкурс для уболівальників «Для кмітли­вих »
Математичний турнір «Ну ж бо, математи­ки!» можна проводити як з учнями одного, так І кількох класів однієї паралелі. Його метою...
Конкурс «Найкращий відгук на сучасну дитячу прозу» iconАндрій Пилипович М’ястківський Народився в селі Соколівці на Вінничині. Серед мальовничої природи цього краю минуло його дитинство. Був школярем, студентом, солдатом, фельдшером, редактором. Пише прозу І вірші для дорослих І дітей
Народився в селі Соколівці на Вінничині. Серед мальовничої природи цього краю минуло його дитинство. Був школярем, студентом, солдатом,...
Конкурс «Найкращий відгук на сучасну дитячу прозу» iconВідгук на твір мистецтва
Гімн природі, на лоні якої виникають чисті людські взаємини І почуття, така ідея новели М. Коцюбинського "Тіні забутих предків"
Конкурс «Найкращий відгук на сучасну дитячу прозу» iconРозвиток зв’язного мовлення. Відгук на твір мистецтва
Обладнання: портрети: М. Г. Івасюка, В. М. Івасюка, ілюстрації, опорні схеми, словники, міні-підручники
Конкурс «Найкращий відгук на сучасну дитячу прозу» iconТест біографія І творчість Анатолія Бортняка
У якому році поет став дипломантом Міжнародного конкурсу "Створімо сучасну українську патріотичну пісню"?
Конкурс «Найкращий відгук на сучасну дитячу прозу» iconЛеонід Глібов – найкращий український байкописець. …творець правдивих перлин української літератури
Леонід Глібов найкращий український байкописець. …творець правдивих перлин української літератури
Конкурс «Найкращий відгук на сучасну дитячу прозу» iconРік народження Миколи Вінграновського 1936-й. Той, що дав українській літературі Івана Драча, Володимира Підпалого, Віталія Коротича
Але водночас великі історичні події, картини зрушення світу, запавши в дитячу свідомість, сприяли формуванню такого душевного ладу,...


База даних захищена авторським правом ©biog.in.ua 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка