Конкурс «Про мій Харків моїм учням»



Скачати 107.03 Kb.
Дата конвертації16.03.2018
Розмір107.03 Kb.
ТипКонкурс

Управління освіти адміністрації Ленінського району

Харківської міської ради


Харківська спеціалізована школа І – ІІІ ступенів № 87

Харківської міської ради Харківської області


Міський конкурс

«Про мій Харків – моїм учням»
Номінація «Інтегрований урок у старшій школі»

Розробка інтегрованого уроку в 11 класі за темою:


«Практична робота

«Створення HTML–документів, що містять теги вставки гіперпосилань та графіки»

на матеріалі

«Культура України в середині 1960-х — у першій половині 1980-х рр.

(Розвиток науки на Харківщині)»

(Інформатика, історія України)


Виконали:

Кожевнікова Ірина Миколаївна,

вчитель інформатики,

спеціаліст вищої кваліфікаційної

категорії;

Леус Лариса Вадимівна

вчитель історії,

спеціаліст вищої кваліфікаційної

категорії

Харків

2014



ДОДАТКИ


  1. Презентація Power Point для етапу актуалізації опорних знань (історія);

  2. Інструктивна картка для групової роботи (історія);

  3. Інформація про науковців (для групової роботи ділиться на 3 частини: ПІБ, рід діяльності, факти біографії);

  4. Фото науковців;

  5. Презентація Power Point для демонстрації результатів роботи учнів (історія).

Урок в 11 кл.



Практична робота «Створення HTML–документів, що містять теги вставки гіперпосилань та графіки» на матеріалі «Культура України в середині 1960-х — у першій половині 1980-х рр.(Розвиток науки на Харківщині)»

Мета:

Інформатика:

  • Засвоїти основні теги вставки гіперпосилань та графіки мови гіпертекстової розмітки HTML;

  • Набути практичних навичок по створенню Web-документів, що містять теги форматування графічних зображень та гіперпосилання;

  • Закріпити вміння створювати Web-сторінки в режимі текстового редактора;

Історія:

  • Поглибити знання з історії культури рідного краю, розширити знання про знаменитих харків'ян, прищеплювати любов до історії рідного краю;

  • Продовжити роботу над формуванням історичних компетентностей – інформаційної, логічної, мовленнєвої, аксіологічної.

Очікувані результати:

Після уроку учні зможуть:

  • Створювати HTML–документи, що містять теги вставки гіперпосилань та графіки;

  • Називати імена харківських науковців 60-х – 80-х рр. ХХ ст.;

  • Визначати їхню роль в розвитку вітчизняної науки;

  • Висловлювати власну точку зору з приводу розвитку науки в Харкові в 60-х – 80-х рр. ХХ ст.

Обладнання: ПК під управлінням ОС Windows; мультимедійна дошка; картки з тестовими завданнями (інформатика); 2 презентації PowerPoint з зображеннями знаменитих харків'ян (додаток 1, додаток 5); інструктивні картки для групової роботи, картки для самооцінки (історія – додаток 2); файли з інформацією для групової роботи (додаток 3).

Форма уроку: інтегрований урок (інформатика та історія України); групова робота, практична робота.
Хід уроку:
І. Організаційний момент.

ІІ. Актуалізація опорних знань (історія).

Учитель історії

Дітям пропонується переглянути слайди (додаток 1) і назвати, хто на них зображений:

– Сковорода Г.С. – філософ, поет,


  • Квітка-Основ'яненко Г.Ф. - письменник,

  • Бекетов О.М. - архітектор,

  • Курбас Лесь — режисер,

  • Шульженко К.І. - співачка,

  • Биков Л.Ф. - актор, режисер,

  • Гурченко Л.М. - актриса, співачка,

  • Цаплієнко А.Ю. - тележурналіст.

Питання:

– Діти, що об'єднує цих відомих, але таких різних людей? (Це – харків'яни, діячі культури).

– Так, життя й діяльність цих людей пов'язані з Харковом. Хтось з них народився в Харкові й недовго тут прожив. А дехто – уродженці інших міст і, приїхавши до Харкова, вони прославили його своєю діяльністю. Але всі вони – ХАРКІВ'ЯНИ. Так же, як і ми з вами. І вони, і ми могли б сказати про своє місто словами, що стануть епіграфом до нашого уроку:

Мій рідний Харків,

Як тебе люблю я.

Твої проспекти, сквери і сади

І перестук дзвінкий

Коліс трамвая,

І тихий плеск

Річкової води.

Люблю я площ твоїх

Веселий гомін

І тихий час задумливих алей.

Люблю, коли співає

По весні сонети

Закоханий у тебе соловей. (Л.Тома)

Сьогодні наш урок буде незвичний – він поєднає такі різні науки – інформатику й історію.

Актуалізація опорних знань (інформатика).

Учитель інформатики:


  • Перед початком роботи ви отримуєте індивідуальні картки. Як завжди за виконання практичної роботи ви отримаєте оцінку: вона буде складатися з декількох сумарних балів, які ви отримаєте в ході уроку. Заповніть картки, які лежать у вас на партах:



Практична робота «Створення HTML–документів,
що містять теги вставки гіперпосилань та графіки»

Прізвище, ім’я______________________________ Клас____________







Тестові завдання

Практична робота

Сумарний бал

Технічна майстерність

Дизайнерська майстерність

Відмітка про виконання













Дата виконання___________________ Підпис учителя_____________


Дітям пропонується виконати тестові варіативні завдання.

І варіант:


  1. Яка з нижче перелічених команд може розташувати зображення на сторінки:

а) ...

б)

в)

г)

2) Яка з нижче перелічених команд установлює відступ від правої та лівої сторін зображення:

а) ...

б) ...

в)

г)


  1. Яка з нижче перелічених команд задає колір посилання, на якій був уже відвідувач:

а) link

б) vlink


в) alink

4) Яка команда задає зображення як гіперпосилання:

а)

б)

в)

г)

ІІ варіант:

1) Яка з нижче перелічених команд розташовує текст по середині зображення:

а) Собака

б) Собака

в) topСобака

г) Собака

2) Яка з нижче перелічених команд установлює відступ від верхньої та нижньої сторін зображення:

а) ...

б) ...

в)

г)

3) Яка з нижче перелічених команд задає колір посилання, по якій ще не було переміщення:

а) link

б) vlink


в) alink

4) Яка з нижче перелічених команд створює посилання на сторінку WWW, яка містить прогноз погоди:

а) Прогноз погоди

б) Прогноз погоди

в) Прогноз погоди

г) Прогноз погоди



Учитель інформатики:

Учні І та ІІ варіантів, обміняйтеся картками та зробіть взаємоперевірку. Правильні відповіді ви побачите на мультимедійній дошці:






1 завдання

2 завдання

3 завдання

4 завдання

І варіант

б

в

б

б

ІІ варіант

а

г

а

в

За кожну правильну відповідь ви отримуєте 1 бал (максимальна кількість балів = 4). Отриману оцінку треба виставити до індивідуальної картки.

Учитель інформатики, учитель історії :

Оголошується тема, мета, мотивація.



ІІІ. Постановка навчальної задачі (історія):

Учитель історії:

Сьогодні, продовжуючи вивчення теми «Україна в період загострення кризи радянської системи (середина 1960-х – початок 1980-х років)», ми будемо говорити про культуру цього періоду, а саме про наукових діячів нашого краю. Ми ближче познайомимося з кількома нашими знаменитими земляками. Імена деяких з них, на жаль, маловідомі вам і вашим одноліткам. Наша задача – розширити інформацію про них за допомогою створення Web-документа. Але спочатку давайте виберемо з запропонованих вам діячів науки найдостойніших, на ваш погляд, яких ми можемо назвати «великими харків’янами».

Діти об'єднуються в 2 групи по 6 учнів.

Групи отримують завдання (інструктивна картка – див. додаток 2):

а) поставити у відповідність інформацію, подану в 4-х окремих файлах про 4-х діячів науки (1 файл – імена, 2 файл – рід діяльності, 3 файл – факти біографії, 4 файл – фотографії), користуючись додатковою літературою (інформація в файлах – див. додаток 3);

б) вибрати з 4-х запропонованих осіб 2-х найдостойніших, названих «великими харків'янами»;

в) презентувати результати роботи групи методом «ПРЕС» (паралельно демонструються слайди з додатку 5).

IV. Практична робота (історія):

Результати виконання завдання «а)» див. у додатку 4.



Учитель історії:

  • Який висновок можна зробити про розвиток науки в Харкові в 1960-і – 1980 –і роки?

V. Постановка навчальної задачі (інформатика):

Учитель інформатики:

Сьогодні на уроці ви будете виконувати практичну роботу. Як завжди за виконання практичної роботи ви отримаєте оцінку: вона буде складатися з сумарних балів, які ви отримаєте за технічну майстерність та дизайнерську майстерність.



VІ. Практична робота (інформатика):

Учитель інформатики:

Створити Web-документ, який складається з 3 сторінок: на першій сторінці розташовано номер за порядком, прізвище, ім’я та по батькові науковця, які будуть гіперпосиланнями на інші сторінки, наприклад:



  1. Ахієзер Н.І.

  2. Барабашов М.П.

  3. Ліберман О.Г.

  4. Погорєлов О.В.




Ви повинні розмістити прізвища та ініціали тих харків’ян, яких ви назвали найдостойнішими «великими харків'янами».

2 – 3 сторінки – окремі сторінки для кожної особистості; кожна сторінка, окрім першої, передбачає навігацію до першої сторінки.

На сторінці, яка присвячена певному науковцю, розташуйте його прізвище, ім’я та по батькові, фотографію, роки життя та факти біографії. Сторінки мають бути оформлені естетично (фон, накреслення літер тощо), документ має містити заголовки, текст різного форматування (похилий, жирний, курсив), деякі сторінки можуть мати незначні динамічні ефекти.

Короткий інструктаж з правил техніки безпеки та поведінки за комп’ютером.



VІІ. Підсумок уроку:

Учитель інформатики:

Збережіть результати роботи в своїй папці під назвою prak_grafik.html.

Виставте бали до індивідуальної картки. Підрахуйте отримані оцінки за

урок з інформатики.

Чи зустрілися ви при виконанні практичної роботи з даними, що ми ще не вчили? (Так, римська нумерація). Як працювати зі списком та різними видами нумерації, ми познайомимося на наступному уроці.

Учитель історії пропонує картку для самооцінювання:


  • Прізвище, ім'я ___________________________________________________________

  • Оцініть свою активність протягом уроку (в частині «історія») на кожному з його етапів

  • Кількість балів

  • Вид активності

  • Мах 3 (по кількості названих прізвищ)

  • Актуалізація (робота з фото - слайдами)

  • Мах 1

  • Робота в групі:

  • Активна участь у роботі групи.

  • Мах 1

  • Внесення вдалих пропозицій, які враховувала група.

  • Мах 1

  • Підтримка інших членів групи, заохочування їх до роботи.

  • Мах 1

  • Висунення цілком нової ідеї, що сподобалася іншим.

  • Мах 2

  • Узагальнення думок інших і просування роботи групи вперед.

  • Мах 3

  • Презентація результатів групової роботи.

  • Всього


Учні отримують оцінку з історії.

Учням пропонуються питання про позитивні сторони заняття, а потім обговорюються моменти, які можна було б змінити. (Приклади питань: «Чи задоволені результатами своєї роботи?», «Що сподобалося на уроці, що – ні?», «Що здивувало на сьогоднішньому уроці?»)

VІІІ. Інструктаж домашнього завдання.

І. Інформатика:

Повторити всі теги для вставки графічних зображень та гіперпосилань;

Обдумати відповідь на питання: чи можемо ми створювати будь-яку веб-сторінку, чи нам чогось не вистачає для цього?

ІІ. Історія:

Підготувати реферат чи презентацію про одного з діячів, з якими ми познайомилися на уроці.

Підготуватися до уроку узагальнення з теми «Україна в період загострення кризи радянської системи (середина 60-х – початок 80-х рр.) »

Список використаної літератури:



  1. Гаевський А.Ю., Романовський В.А. Самоучитель по созданию Web-страниц. – К.: АСК, 2002 – 472с.

  2. Можейко І.Ю. та ін. Сто знаменитих харків'ян. – Х.: Фактор, 2004. – 172 с.

  3. Рамський Ю.С., Іваськів І.С., Ніколаєнко О.Ю. Вивчення Web-програмування в школі. Навчальний посібник. – Тернопіль: Навчальна книга – Богдан, 2004. – 200 с.

  4. Харків – моя мала Батьківщина: Навчальний посібник з народознавства / За ред. І.Ф.Прокопенка. – Х.: ОВС, 2003. – 544 с.


Поділіться з Вашими друзьями:

Схожі:

Конкурс «Про мій Харків моїм учням» iconКонкурс інтегрованих уроків «Про мій Харків моїм учням»
Методи навчання: словесні – розповідь, бесіда; наочні – демонстрація слайдів, ілюстрації
Конкурс «Про мій Харків моїм учням» iconМіський конкурс інтегрованих уроків «Про мій Харків моїм учням» Тема уроку: Розвиток навичок мовлення. Сьогодення Харкова. (французька мова, географія, історія) 8 клас
України та Харкова; знаходити, розуміти І надавати нову інформацію; розширювати словниковий запас учнів
Конкурс «Про мій Харків моїм учням» icon«Про мій Харків моїм учням»
Харківська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів №16 Харківської міської ради Харківської області
Конкурс «Про мій Харків моїм учням» icon«Про мій Харків моїм учням»
Побудова докладних та стислих переказів. Доповнення міркувань з опорою на розповідний текст. Знайомство з англійськими словами на...
Конкурс «Про мій Харків моїм учням» icon«Література є моїм життям » (про українського письменника Івана Андрусяка) Київ 2014 «Література є моїм життям »
«Література є моїм життям» (про українського письменника Івана Андрусяка) : реком список / уклад. С. Настенко; дз «Держ б-ка України...
Конкурс «Про мій Харків моїм учням» iconУроку.«А лебеді летять…над моїм дитинством…над моїм життям!» «Гуси-лебеді летять…»
Тема уроку.«А лебеді летять…над моїм дитинством…над моїм життям!»«Гуси-лебеді летять…» Михайла Стельмаха автобіографічна повість...
Конкурс «Про мій Харків моїм учням» iconСвятий Ян Міліч з Кром’єржіжа канонізований 6 липня 2013р., Київ
Празький проповідник покаяння Ян Міліч з Кром’єржіжа. Брат папи Урбана V, албанський кардинал, сказав про Міліча: «Хоча мій покійний...
Конкурс «Про мій Харків моїм учням» icon«Михайло Стельмах «Гуси-лебеді летять»
Тема уроку.«А лебеді летять…над моїм дитинством…над моїм життям!»«Гуси-лебеді летять…» Михайла Стельмаха автобіографічна повість...
Конкурс «Про мій Харків моїм учням» iconХарків: знайомий та незнайомий
...
Конкурс «Про мій Харків моїм учням» iconПрезентація Учениці 9-в класу Гульпи Євгегнії Мій улюблений актор Моїм улюбленим актором є
Левона, який, до речі, став доктором. Мікаел ходив до московської загальноосвітньої школи з поглибленим вивченням іспанської мови...


База даних захищена авторським правом ©biog.in.ua 2017
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка