Конкурсі «Педагогічна надія»



Скачати 263.08 Kb.
Дата конвертації16.05.2017
Розмір263.08 Kb.
ТипКонкурс

Відділ освіти Кіровоградської районної державної адміністрації

Високобайрацький навчально - виховний комплекс «загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – дошкільний навчальний заклад »



Матеріали на участь у районному конкурсі

«Педагогічна надія»

Вчителя географії

Високобайрацького НВК

І – ІІІ ступенів

Мухаметової Т.І.

Кіровоград 2012



Звіт про роботу молодого спеціаліста вчителя географії Мухаметової Т.І.

Освіта: закінчила у 2006 році Кіровоградський державний педагогічний університет імені Володимира Винниченка

Спеціальність: «Педагогіка і методика середньої освіти. Географія» та здобула кваліфікацію вчителя географії, біології, основ економіки основної і старшої школи, організатора краєзнавчо – туристичної роботи.

Посада: вчитель географії, економіки, природознавства.

Педагогічне навантаження: 8,5 годин на тиждень з них по 1 год. природознавства в 5,6 класах, по 2 год. географії в 6,7 класах, 1,5 год. географії в 8 класі, 1 год. економіки в 11 класі.

Наукова методична проблема: Формування мотивації здорового способу життя через географічні знання.

В Високобайрацькій школі почала працювати з 3 жовтня 2011 року. За період роботи в школі я вивчила принципи перспективного та поточного планування навчально-виховного процесу. Розробила поточну програму поурочного тематичного планування. Впровадила в свою практичну діяльність різні методи та прийоми, які активують пізнавальну діяльність учнів. Широко використовую деякі прийоми інтерактивного навчання. Добре засвоюється матеріал учнями за

допомогою таких прийомів як мікрофон, навчаючись - учусь, мозковий штурм та методом групового дослідження. На уроках використовую навчальні фільми для розвитку уяви та світогляду. Організувала і провела позакласну роботу з учнями 8 класу гра - естафета «Подорож містами України» під час якої учні поповнили свої знання. Можу зробити висновок, що матеріал краще сприймається, якщо його викладати за допомогою ігор. Відвідала уроки досвідчених вчителів Високобайрацького НВК:


  • Ауліної В.П., Бузуляк З.Б., Сібіберт Є.В., Киценко В.В., Борсукова С.Л….

Підготувала та провела відкриті уроки:

- В 5 класі на тему «Світ явищ в якому живе людина. Явища природи».



  • В 6 класі на тему «Літосфера. Внутрішня будова Землі», «Зовнішні процеси, що зумовлюють зміну земної кори»

  • В 8 класі на тему: «Внутрішні води. Поверхневі води. Основні річкові басейни.» , «Кліматичні умови та ресурси»

Підготувала учнів 7,8 класу до участі районної олімпіади з географії, та учня 11 класу – економіки.

Брала участь в засіданні ШМО вчителів на яких дізналася правила заповнення журналів, критерії оцінювання учнів…

Ознайомилася з новинками фахової преси, методичною літературою, нормативними документами Міністерства освіти та науки України.

Урок географії 8 клас

Тема: Кліматичні умови та ресурси. Загальна характеристика клімату України. Основні кліматичні чинники: сонячна радіація, циркуляція атмосфери; підстильна земна поверхня. Взаємодія чинників кліматоутворення.

Мета: сформувати вміння учнів давати загальну характеристику клімату України; розширити знання про кліматотвірні чинники та їх вплив на територію нашої країни; сприяти розвитку навиків роботи з підручником, картами атласу та іншою додатковою літературою ; розвивати вміння аналізувати, логічно мислити, робити висновки і висловлювати свої думки; формувати навики самостійної творчої діяльності; виховувати бажання пізнання природних умов своєї країни.

Обладнання: Заставний Ф.Д. Фізична географія України; підручник для 8 кл.; Атлас: Географія України 8-9 кл. Кліматична карта Євразії, України

Основні поняття: сумарна сонячна радіація, альбедо, радіаційний баланс, атмосферний фронт, бризова циркуляція.

Тип уроку: формування нових знань, вмінь, навичок.

Хід уроку

І. Організаційний етап Привітання. Перевірка присутніх. Перевірка готовності до уроку.

ІІ. Актуалізація опорних знань «Бліцопитування» 1. Що таке погода? 2. Що таке клімат? 3. Чим відрізняється клімат від погоди? 4. Які кліматотворні чинники вам відомі? 5. Які з них на ваш погляд є основними? 6. Які існують кліматичні пояси?

ІІІ. Мотивація навчальної та пізнавальної діяльності учнів Клімат – один з найважливіших компонентів географічної оболонки Землі. Розуміння кліматичних явищ можливе тільки з урахуванням географічних чинників, пов’язаних із кліматом. Як формується клімат України під впливом кліматотвірних чинників, ми дізнаємося на уроці.

Повідомлення теми, мети та очікуваних результатів уроку.



ІV. Вивчення нового матеріалу. 1.Вступне слово вчителя. Отже, сьогодні ми починаємо вивчення теми « Кліматичні умови і ресурси України». Будемо вивчати її протягом 4 уроків.

Ті учні, котрі дійсно хочуть дізнатися більше про клімат України, кого цікавлять питання кліматичних умов, сучасних змін і особливостей клімату можуть дослідити ці проблеми і підготувати навчальні та творчі проекти:



  • Причини зміни клімату України.

  • Прикмети погоди, приказки і загадки про клімат в нашій місцевості.

  • Кліматичні умови Кіровоградської області, та вплив кліматотвірних чинників.

Проекти готують протягом чотирьох уроків і звітують перед учнями класу.

2. «Словничок» За допомогою підручника та опорних схем (додаток 1-3) складіть та запишіть такі визначення: сумарна сонячна радіація (додаток1), альбедо (додаток 2), циклон і антициклон (додаток 3). На виконання завдання 5 хв. 3. «Географічна лабораторія» Учні діляться на 4 групи, працюють над завданнями в картках користуючись підручником стор.86-89,атласом. Вибирають доповідача, який дає відповідь. На виконання завдання 6 хв. Картки:

Картка №1 Дослідіть загальну характеристику клімату України 1. В яких кліматичних поясах розташована? 2. Чи сприятливі кліматичні умови для розвитку промисловості та життя людей?

Картка № 2 Дослідіть радіаційний баланс та кількість сонячної радіації в межах території України. 1.Від чого залежить кількість сонячної радіації, яка надходить на поверхню Землі? 2. Як розподіляється сумарна радіація на території України? 3. Яка величина альбедо, радіаційного балансу?

Картка № 3 Дослідіть атмосферну циркуляцію та типи повітряних мас які панують на території України. 1. Надходження яких повітряних мас на територію України впливає на погодні умови? 2. Що таке атмосферний фронт та які вони бувають? 3. Який мають вплив циклони, антициклони та бризова циркуляція на погоду України?

Картка № 4 Дослідіть вплив підстильної поверхні на клімат України. 1. Як впливають гори на клімат України? 2. Як впливають ліси на клімат України? 3. Якби весь Кримський півострів мав рівнинний рельєф, як змінилися б природні умови в цілому?

4. «Мікрофон» 1. Чи погоджуєтесь ви з думкою груп, що працювали над даними питаннями? 2. Чи була ця думка повною та достатньо аргументованою?

5. « Коло знань»

Учитель підсумовує знання учнів про кліматотвірні чинники і зупиняє увагу учнів на баричних центрах. Баричні центри атмосфери, з яких циклони та антициклони приносять різні типи і підтипи повітряних мас,і пов’язану з ними погоду вчитель показує у вигляді таблиці.( Додаток 4)



V. Закріплення нових знань і умінь учнів (проводиться у формі бесіди).

  1. Схарактеризуйте головні чинники формування клімату України.

  2. Чому кількість годин сонячного освітлення на території України зростає не з пн. на пд., а з пн.-зх. на пд.-сх. і пд.?

  3. Накреслити формулу розподілу сонячної радіації, пояснити.

  4. Які чинники, крім географічної широти, впливають на інтенсивність сонячної радіації?

  5. Що таке радіаційний баланс? Назвати показники в Україні.

  6. В яку пору року і чому в Україні найбільша і найменша частина сонячної радіації відбивається від підстильної поверхні і повертається в атмосферу (альбедо)?

  7. Що таке циркуляція атмосфери?

  8. Які повітряні маси впливають на клімат України? Які з них мають найбільший вплив? (Біля карти).

  9. Що таке атмосферний фронт? Які основні фронти встановлюються над територією України?

  10. Як впливають на клімат території України циклони і антициклони?

  11. Які особливості підстильної поверхні впливають на клімат України?

VІ. Підсумок уроку «Роблю висновок» Учні роблять висновки, оцінюють та аналізують роботу кожної групи. Вчитель підводить підсумки та виставляє оцінки аргументуючи кожну.

VІ.Інформування учнів про домашнє завдання, інструктаж щодо його виконання . 1. Опрацювати & 18. 2. Прочитавши параграф дати усні відповіді на питання стор.89. 3. Підготувати повідомлення «Несприятливі природно – кліматичні явища, які бувають на території України»

Додаток 1

Р пряма

Р розсіяна



Р відбита

Р відбита

Р увібрана

Сонячна радіація

( Р) – випромінення сонцем тепла і світла. Р сумарна =Р пряма – Р розсіяна

Додаток 2

Підстильна поверхня

1.Рельєф:



а) гори – кліматичні бар’єри




б) рівнини – вільний рух повітряних мас


мПП

АП

г) альбедо – відбиваюча здатність поверхні

зима – 80 %

літо – 20 %

Додаток 3 Циклон і Антициклон



Додаток 4



Вплив баричних центрів атмосфери на територію України

Арктичний максимум




ПН

ЗХ Україна СХ


ПД

Ісландський мінімум Азіатський макс

Азорський Іранський мін

максиму

Середземноморська



Баричний центр

Тип повітряної маси

Характер погоди

1. Холодна пора

Ісландський мінімум

Морська помірна

Похмура, волога і помірно – мяка

Азіатськ максимум

Континентальна

Ясна, суха і холодна

Середземноморська депресія

Морська помірна

Мяка з відлигами і снігопадами

2. Тепла пора

Азорський максимум

Морська континента

Ясна, суха, жарка


Ісландський мінімум

Морська помірна

Похмура, волога

Арктичний максимум

Континентальна арктична і помірна

Ясна, суха і холодна

Іранський мінімум

Континентальна тропічна

Ясна, суха і жарка з сильним вітром

Урок географії 6 клас

Тема: Зовнішні процеси, що зумовлюють зміну земної кори: робота вітру, текучих і підземних вод, морів та океанів.

Мета: сформувати в учнів знання про зовнішні процеси, що зумовлюють зміну земної кори; розвинути вміння складати та працювати з опорними схемами; виховати прагнення до вивчення географії.

Обладнання: підручник, зошит, схеми, малюнки, фотографії.

Основні поняття: вивітрювання, ерозія, терикони, дюни, бархани, брижі.

Тип уроку: комбінований

Хід уроку

І. Організаційний Привітання. Перевірка присутніх. Перевірка готовності до уроку.

ІІ. Перевірка домашнього завдання.

1.«Вгадай мене» Учням видається лот з гірськими породами (6шт.) потрібно визначити що за гірські породи і повідомити як вони їх пізнали. За кожну правильну відповідь видається червоний кружечок по кількості яких виставляються оцінки в кінці уроку. На виконання завдання 4 хв.

2. Фронтальне опитування «Найрозумніший» . 1. Який вік Землі? 2. Чому гірські породи називають «кам’яними літописами» історії нашої планети? 3. Якими методами можна визначити вік гірських порід? 4. Що відображає геохронологічна таблиця? 5. Яка ера в історії розвитку Землі є найдавнішою, а яка – нинішньою? 6. Які гірські породи є давнішими за віком: ті що утворилися в кам’яновугільний чи крейдовий період.

ІІІ. Мотивація пізнавальної діяльності учнів Вам відомий такий вислів «Вода камінь точе» - що він означає? Саме сьогодні на уроці ми це розберемо. Повідомлення теми, мети, завдання уроку.

ІV. Вивчення нового матеріалу 1. «Словничок» знайти в підручнику та записати визначення поняття « зовнішні процеси». 2. Опорні схеми Бесіда з подальшим складанням схеми на дошці та в зошитах, демонстрацією малюнків та фото.

Вивітрювання

Фізичне Органічне

(руйнування г.п. під Хімічне (руйнування г.п. впливом коливання (руйнування організмами) темпр. та замерз. г.п. під дією додаток 2. води в тріщинах) повітря, розчин додаток 1. в ній р-ин.



Робота вітру

Руйнівна Транспортна Творча (роздуті вітром пухкі (перенесення порід на (відкладення перенесених шліфують утв останці) великі відстані) Уламків)

додаток 3 брижі дюни бархани

додаток 4

Поверхневі води Річки (ерозія – розмивання г.п.) тимчасові потоки

Річкові долини вимоїни яр балка додаток 5 додаток 6



Підземні води (розчиняють деякі г.п.)

Печери (порожнини під землею) додаток 7



Робота морів руйнівна (удари хвиль) творча

ніші додаток 8 пляжі коси



Робота льодовиків

шліфують відкладають виорюють



Робота людини

кар’єри насипи терикони додаток 9



V. Систематезація і узагальнення вивченого

« Впізнай мене » Вчитель показує малюнок форм рельєфу, що утворилися внаслідок зовнішніх процесів, учень повинен сказати під впливом якої роботи утворилася та чи інша форма. За правильну відповідь отримує червоний кружечок. Додаток 6,9,1,4,2,3,5,8,7.

«Закінчити речення» вчитель зачитує речення, яке потрібно продовжити: 1. Зовнішні процеси це… 2. Терикони утворилися внаслідок роботи… 3.Порожнини під землею називаються… 4.Розмивання порід має назву… 5. Внаслідок руйнівної роботи вітру утворюється… 6. Дюни від барханів відрізняються… за кожну правильну відповідь червоний кружечок

VІ. Підсумки уроку

«Ланцюжок» Кожен учень по черзі робить висновки користуючись запитаннями: 1. Що нового дізналися на уроці? 2.Що з уроку запам’яталося найбільше? 3. Що для вас було цікавим?

Вчитель підводить підсумки уроку: підщитує червоні кружечки, виставляє оцінки аргументуючи кожну.



VІІ.Інформування учнів про домашнє завдання, інструктаж щодо його виконання.

  1. Опрацювати &23

  2. Прочитавши параграф дати відповіді на питання стор.103.

  3. Підготувати доповідь «Яри та балки своєї місцевості .

Додаток 1





Додаток 2



Додаток 3



Додаток 4



Додаток 5



Додаток 6



Додаток 7

Додаток 8

Додаток 9





Урок природознавства 5 клас

Тема: Світ явищ, у якому живе людина. Явища природи: магнітні, електричні, механічні, теплові, хімічні, звукові,світлові.

Мета: формувати в учнів уявлення про основні групи природних явищ, їх прояв у довкіллі та значення для життя. формувати в учнів уміння класифікувати явища природи; виховувати прагнення досліджувати та пояснювати природні явища.

Обладнання: малюнки, які характеризують різні явища природи, градусник, компас, ліхтарик, магніт, підручник, зошит.

Тип уроку: вивчення нового матеріалу

Основні поняття і терміни: механічні, теплові, електричні, магнітні, хімічні, звукові, світлові явища.

Хід уроку І. Організаційний.

Привітання. Перевірка присутніх. Перевірка готовності до уроку.



ІІ. Актуалізація опорних знань.

  1. «Мозковий штурм» Спробуйте заплющити очі і пригадати все що ви повязуєте зі словом « явище». Наприклад:

вітер сніг

Явище листопад



  1. Бесіда за запитаннями 1.Які явища нас оточують? 2.Як вони на нас впливають? 3. Які науки вивчають природу.

ІІІ. Мотивація навчальної діяльності Розповідь.

Ми з вами перейшли до вивчення нової теми, що має назву «Світ явищ, у якому живе людина». Тема розрахована на 5 годин, передбачає виконання однієї практичної роботи. Після вивчення теми – підсумкова письмова робота.

Як у живій, так і в неживій природі постійно відбуваються зміни. Щомиті хтось народжується, хтось вмирає, щось змінює свою форму (вода), колір (небо) та ін. Усі зміни, що відбуваються у природі, називають явищами природи. Кипіння, випаровування і замерзання води, дощ, сніг, рух Сонця, зміна дня і ночі, листопад — все це явища природи.

Багато явищ ви ще не можете пояснити. Наприклад, звідки береться електрика, чому окремі волосини липнуть до гребінця, що таке звуки і як вони утворюються, чому нам взимку холодно, а влітку — спекотно, чому одне тіло рухається швидше за інше, чому ми не заблукаємо, користуючись компасом, і т. д. Зміст цієї теми взагалі і нашого уроку зокрема допоможе нам розгадати таємницю цих природних явищ. Повідомлення теми, мети та завдань уроку.



ІV. Вивчення нового матеріалу

Час летить, спішить невпинно Надійшла для нас година Проявить знання прекрасні І усі завдання класні Порозвязувать умить Бал прекрасний заробить



  1. Словничок за допомогою підручника знайти та записати в зошит такі поняття: явище, механічні , звукові , теплові, світлові, магнітні, електричні, хімічні явища.

  2. Демонстрація дослідів

Демонстрація досліду №1 «Магнітне явище»: до однієї зі сторін картону прикласти магніт, а до іншої – металевий предмет. Розмістити картон вертикально і рухати магнітом. При цьому рухатиметься і предмет. Хто може пояснити, чому предмет рухається і не падає? Старовинна легенда розповідає про пастуха на ім’я Магнус, який одного разу побачив, що залізний наконечник його палиці притягується до чорного каменя. Камінь почали називати каменем Магнуса

– магнітом. Тобто за багато століть до нашої ери було відомо, що деякі кам’яні породи мають властивість притягувати шматки заліза. Це явище назвали магнітним.

Демонстрація досліду №2 Візьміть пластмасову ручку і потріть її об папір, а потім піднесіть її до маленьких клаптиків паперу і спостерігайте. Може хтось це пояснити? Розчісуючи сухе волосся пластмасовим гребінцем, ви, мабуть, спостерігали дрібненькі іскорки і потріскування. Це є невеликі блискавки громи. Це є не що інше, як приклади електризації тіл, тобто прояви електричного явища

3. Опорна схема. Користуючись підручником, словником, малюнками (додаток 2) навести приклади фізичних явищ та замалювати в вигляді опорної схеми. Додаток 1

V. Систематизація і узагальнення вивченого.

Вибери потрібне.

Послухайте вірш і скажіть, про які явища природи йдеться.

Все навколо живе в русі”, —



Шепотів метелик мусі.

Он – де в’ється мошкара,

Жук наткнувсь на ліхтаря.

Відштовхніть всі охи-ахи,

Гляньте: бігають мурахи.

Черв’ячок повзе повільно,

Всі у русі — вільні-вільні!

(Механічні (рух), звукові (шепіт), світлові, електричні, теплові (ліхтар).)

Гра «Мяч» вчитель кидає м’яч учню і називає приклад якогось явища, учень має сказати назву цього явища, якщо відповідь вірна м’яч передається наступному учню, якщо ні, то вчителю. М’яч передається дуже швидко на роздуми 5 секунд:

Гусінь повзе (механічне)

Машини шумить (звукове)

Пісок гарячий (теплове)

Світіння сонця (світлове)

Виготовлення фарби (хімічне)

Падає сніг (механічне)

Тече річка (механічне)

Звук інструмента (звукове)

Виготовлення ліків (хімічне)

VІ. Підсумки уроку.

Вчитель підводить підсумки уроку, виставляє оцінки аргументуючи кожну.

VІІ.Інформування учнів про домашнє завдання, інструктаж щодо його виконання.

  1. Опрацювати &10,11

  2. Вивчити визначення з словника.

  3. Порахувати кількість кроків і часу від школи додому.

Додаток 1.

Приклади кожного явища.

Рух автомобіля

Поширення звуку падіння листя Танення льоду

Розмова, механічні утворення хмарин

звукові теплові

світлові явища електричні

магнітні

Мерехтять зірки, Блискавка,

утворення тіні, Орієнтування електрична

за допомогою компасу дуга

Додаток 2





Позакласний захід географія 8 клас

Гра - естафета «Подорож містами України»
Мета: для закріплення знань про природу, Україна, розвивати свої здібності, щоб використовувати набуті навички і знання у нових ситуацій, розвивати практичні навички роботи з картою, малюнками, виховувати повагу до природи України.

Обладнання: Фізична карта України, атласи, колекція порід і мінералів, малюнки рослин, кольорові олівці.

Хід гри

Вступне слово ведучого:

Доброго дня! Сьогодні ми подорожуємо по території України, відкриваємо сторінки її історії, ближче знайомимося з природою.

В нашій грі беруть участь 2 команди: 1- дівчат, 2 – хлопців. Сьогодні ми дізнаємося хто з них ерудовані ший. За кожну правильну відповідь команда отримує прапорець України, за кількістю яких і буде визначатися переможець.

Не знаючи історії, не дізнаєшся майбутнього. Не знаючи природи рідного краю, не зможе ж зберегти його красу. Тому перший наш конкурс саме про природу України.


І Конкурс «Зелена аптека»

Учасникам команд видають малюнки рослин. Завдання: розказати про лікарські властивості цих рослин та їх географічне поширення.



Ведучий Поки команди працюють над завданням деякі факти з географії України.

Найдовша гіпсова печера в Європі - Оптимістична , яка знаходиться в Україні, в Тернопільській області. Досліджено лише 157 км її лабіринтів. Вона має складну структур. В західній частині печери є кілька підземних озер.

Великий Каньон Криму називають дивом природи. Мільйонів років тому в одиному з масивів утворився розлом довжина якого 3 км, а глибина 350 метрів. По дну каньона протікає річка Коккозка з чистою та прозорою водою. Так, звичайно, природа є дуже таємничою і не перестає дивувати нас.

Додаток 1


Конкурс ІІ «Знайди зайве»
1. Дунай, Волга, Амазонка, Прут, Дністер, Сіверський Донець, Ніл , Амур, Південний Буг.
2. Байкал, Синевир , Сасик, Вікторія, Ялпуг, Світязь, Балхаш, Верхнє, Саки.
3. Дуб, баобаб, бук, евкаліпт, смерека, сон-трава, травяне дерево, ковила, шалфей, пляшкове дерево.
4. Куниця, бобер, слон, єхидна, зубр, пінгвін, анаконда, лебедь-шипун, байбак.
5. Причорноморська низовина, Альпи, Анди, Карпати, Подільська височина, Кримські гори, Донецький кряж.

6. Вінниця, Одеса, Ріо-де-Женейро, Москва, Житомир, Рязань, Донецьк, Бердянськ, Ростов.


Ведучий:

У кожного мінерала, як і у людини є своя біографія. Він народжується, росте, міняється. Тільки зміни його проходять дуже повільно, непомітно людському оку. Мінерали народжуються різними шляхами. Утворення одних пов’язано з внутрішньою енергією Землі вони народжуються в її надрах і мають назву «ендогенні». Інші своїм народженням завдячують зовнішній енергії, наприклад Сонця і мають назву «екзогенними».


ІІІ Конкурс «Коморка геолога»

Кожній команді дають по 2 зразка гірських порід. Завдання визначити породу, назвати її місцезнаходження, і застосування.



  1. Кам’яне вугілля і сірка.

  2. Торф і вапняк.

А поки команди працюють конкурс для вболівальників. Кожні 3 правильні відповіді добавляють команді за яку вболіваєте - бал.

Конкурс для вболівальників – аукціон «Тварини України»
Яка ж естафета без рухливих ігор.
ІV Конкурс – естафета «Обласні центри України»
Команді строять в колону по одному і по черзі підбігаючи до столу пишуть на папері назву обласного центру. Команди по черзі роблять 3 кола, але повторюватись не можна.

Ведучий:

В географічних назвах України відображається душа українського народу, його радощі і печалі чітко зображені на карті нашої держави в назвах міст та сіл: Щастя (Луганська обл.), Гуляйполе (в Запорізькій), Мила (Київській), Веселі Терни(Дніпропетровській)(розповідь з демонстрацією на карті)


V Конкурс «Хто швидше»

Командам задається питання про острова України, хто швидше знайде відповідь піднімає руку. 1 правильна відповідь – 1 прапорець. Якщо команда дає не правильну відповідь питання переходить до іншої команди.

Питання:

1. Острів, про який Д.Яворницький писав: "Найбільший, найкращий, найбагатший острів Дніпра". /Хортиця/.


2. Яка назва острова поблизу міста Очаків? Стародавні греки називали його Борисфен, а його давньоруська назва - Буян. /о. Березань/.
3. Острів, одноіменний із затокою поблизу міста Скадовськ? /Джарилгач/.
4. Як називається острів, що знаходиться недалеко від Кілійського гирла Дунаю, який за античних часів називали " Левкоєм", малий за розмірами?
/Зміїний/.

Ведучий:

Як не любити тебе, Україно,

Ніжних світань і прозорих криниць,

Червоних зірниць

І пісень солов’їних

В рідних шумливих гаях.

Моя Україно,

Моя Батьківщино,

Вкраїно, любов моя!

Д. Луценко


Конкурс для вболівальників .
Вікторина.

1. Велике місто Західної України (Львів)

2. Попередня столиця України (Харків)

3. Знаходиться на річці Інгул (Кіровоград)

4. Назва цього міста походить від назви річки, на якій воно стоїть (Луганськ)

5. Обласний центр Волинської обл. (Луцьк)

6. Центр Полісся (Житомир)

7. Один із центрів хімічної промисловості (Рівне)

8. Відомий морський порт (Одеса)
9. Центр суднобудування (Миколаїв)

10. Центр Буковини (Чернівці)

11. Столиця Автономної республіки Крим (Сімферополь)

12. Великий промисловий центр на р. Дніпро (Дніпропетровськ)

13. Місто цвітучих каштанів (Київ)

14. Найдовше місто (Кривий Ріг)

15. Обласний центр Закарпатської обл.(Ужгород).
Підбиття підсумків
Нагородження переможців.
В неозорих світах

Зустрічав я міста,

Чарівним називали їх раєм.

Як легенда жива,

В них яскряться дива,

А такого, як Київ – немає.

Д.Луценко

Додаток 1 Великий Кримський каньйон




Поділіться з Вашими друзьями:

Схожі:

Конкурсі «Педагогічна надія» iconІнформаційний список Педагогічна література
...
Конкурсі «Педагогічна надія» iconНадія, яка, за легендою, впродовж всього життя допомагає людям терпіти страждання та турботи на шляху до досягнення поставленої перед собою мети. І хоча Пандора добре ставиться до надії, в інших джерелах її характеризують І як благословіння
Тіліч (1965) стверджує, що надія є легкою для нерозумних, але тяжкою для мудреців. Народна мудрість свідчить про те, що «Дурень думкою...
Конкурсі «Педагогічна надія» iconПедагогічна бібліографія
У45 Українська педагогічна бібліографія 1999: Науково-допоміжний покажчик літератури /Уклад. Н.І. Тарасова, Е. В. Татарчук. – К.:...
Конкурсі «Педагогічна надія» iconПедагогічна бібліографія
У45 Українська педагогічна бібліографія. 2004 рік: Покажчик літератури / Уклад. Н. І. Тарасова, Г.І. Шаленко.– К. Нпу ім. М. П. Драгоманова,...
Конкурсі «Педагогічна надія» iconПедагогічна майстерність
Педагогічна майстерність: Підручник / І. А. Зязюн, Л. В. Крамущенко, І. Ф. Кривонос та ін.; За ред. І. А. Зязюна. — К.: Вища шк.,...
Конкурсі «Педагогічна надія» iconПедагогічна діяльність І літературна спадщина В. О. Сухомлинського План лекції Життя та педагогічна діяльність В. О. Сухомлинського
...
Конкурсі «Педагогічна надія» iconЛекція 15 Тема: Життя й педагогічна діяльність А. С. Макаренка План Життя й педагогічна діяльність А. С. Макаренка
Сухорський С. Ставлення сучасників А. Макаренка до його соціально-педагогічного експерименту // Рідна школа, 1994. №5
Конкурсі «Педагогічна надія» iconБбк 88. 37я73 В43 В43 Вікова та педагогічна психологія
В43 Вікова та педагогічна психологія: Навч посіб./ О. В. Скрипченко, Л. В. Долинська, З. В. Огороднійчук та ін. – К.: Просвіта, 2001....
Конкурсі «Педагогічна надія» iconКонкурсної роботи під девізом
Всеукраїнському конкурсі студентських робіт з
Конкурсі «Педагогічна надія» iconМетодичні рекомендації щодо участі в районному конкурсі учнівської молоді «моя батьківщина україна»



База даних захищена авторським правом ©biog.in.ua 2017
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка