Конкурсу «Молодь за майбутнє» у номінації «Європейський світ»Сторінка1/7
Дата конвертації06.05.2017
Розмір1,54 Mb.
ТипКонкурс
  1   2   3   4   5   6   7

Навчально-методичний центр професійно-технічної освіти

у Чернігівській області

Методичний порадник
(за матеріалами огляду-конкурсу «Молодь за майбутнє» у номінації «Європейський світ»)eurosous

2016
Пропонуємо матеріали з досвіду роботи бібліотекарів ПТНЗ області за результатами огляду-конкурсу у 2016 році «Молодь за майбутнє» у номінації «Європейський світ».

Рекомендовано бібліотекарям, викладачам предметів гуманітарного циклу, вихователям, а також тим, хто причетний до виховної роботи у навчальних закладах.

Упорядник - методист лабораторії виховних технологій НМЦ ПТО

Жорова О.О.
Протягом лютого-квітня 2016 року проходив огляд-конкурс позаурочної виховної роботи та змістовного дозвілля учнів професійно-технічних навчальних закладів області.

З метою активізації інтегрованості української культури в європейський та світовий простір, збереження та шанування національної пам’яті, організації змістовного дозвілля молоді, бібліотекарі в номінації «Європейський світ» проводили позаурочний захід, спрямований на розповсюдження ідей європейської інтенграції серед учасників навчально-виховного процесу ПТНЗ. У номінації «Європейський світ» бібліотекарі провели 17 відкритих позаурочних заходів, використовуючи традиційні та інноваційні форми роботи, такі як пізнавально-розважальний альманах, туристичне бюро, віртуальна подорож, пізнавальна подорож, літературно-музична подорож, культурно-літературна подорож, гра-подорож, слайд-круїз, круглий стіл,усний журнал, використовуючи вікторини, буктреллери, огляд літератури, презентації книжок, театралізовані вистави, відеоінтервью, відеоролики, флешмоб, танці, інтелектуальні ігри: «Третій зайвий», «Євроалфавіт», «Діжечка з запитаннями», «Єврокросворд», «Темна європейська конячка», «Вгадай з якої країни», «Книжковий міст». Широко використовувались відеоматеріали, проводилась робота з книгою, учні декламували вірші, виконували номери художньої самодіяльності.


Щорське вище професійне училище лісового господарства

Бібліотекар Шуст Тетяна Володимирівна

Культурно-літературна подорож

«Туристичне бюро «Веселка»»
Доброго дня всім присутнім в цьому залі. Сьогодні ми зібралися на засідання клубу «Барвінок», яке проходить в рамках обласного конкурсу – огляду «Молодь за майбутнє» номінація «Європейський світ». Тож ласкаво просимо до туристичного бюро «Веселка». В нашому бюро працюють рекламні агенти, кожен з них буде представляти якусь європейську країну. Як всім відомо, веселка має сім кольорів, тож ми разом відвідаємо саме таку кількість країн. Агенти підготували питання, за якими ви повинні визначити, про яку саме країну вони будуть розповідати. Якщо ви правильно визначили країну, вони привітаються мовою тієї країни, яку будуть представляти.

Франція.

 1. Ця країна має такі географічні назви: Лаура, Рона, Гаронна, Монблан.

 2. Столиця цієї країни має споруду, яку називають «Пастушкою хмаринок».

 3. Ця країна є батьківщиною письменника Олександра Дюма.

 4. Вона є засновницею світової моди. Кожна жінка мріє мати парфуми цієї країни.

 5. Про столицю цієї країни є такий вислів «Побачити (назва столиці) Париж і вмерти».

Звісно, це жарт, вмирати не потрібно, бо ви не зможете побачити презентації інших рекламних агентів. Тож розпочинаємо подорож і знайомство з Францією.

Визначні місця Франції

Ейфелева Вежа — архітектурна пам'ятка Парижа, розміщена на Марсовому полі, символ сучасної Франції. Вежу названо на честь її конструктора Густава Ейфеля. Сам Ейфель називав її «300-метровою вежею», інша, народна назва — «Залізна леді». Популярний туристичний об'єкт, щорічно приймає понад 6 мільйонів відвідувачів.

Тріумфальна арка розташована на площі Шарля де Голля у столиці Франції. Вона є одним з найвідоміших паризьких монументів, одним із міських символів.

Нотр-Дам-де-Парі або Собо́р Пари́зької Богома́тері — знаходиться у Парижі. Один з найпрекрасніших витворів готичного мистецтва.

Палац Версаль або Версальський замок — палац у Версалі, колишня резиденція французьких королів. Над будівництвом всього комплексу працювали найкращі французькі архітектори свого часу. На сьогодні комплекс Версальського замку включений до списку Світової спадщини ЮНЕСКО.

Музей Лувр — один з найбільших музеїв світу, розташований на правому березі Сени в першому окрузі Парижа. Музей Лувр демонструє 35 000 експонатів.

Художня культура Франції відіграла значну роль у розвитку європейського мистецтва. Вона подарувала світові такі відомі види мистецтва, як балет і кіно. До надбань французького народу належить також збагачення циркового мистецтва та світової моди.

Як окремий вид сценічного мистецтва - балет виник у Франції в XVII ст. Правила виконання балетних танців уперше сформулював балетмейстер П'єр Бошан. Одним із засновників сценічного танцю був Луї Дюпре. Він першим об'єднав у танці граційність рухів зі складною технікою виконання. Марі Камарго першою з балерин почала застосовувати стрибки, на які раніше були спроможні тільки чоловіки.Французьке циркове мистецтво. Цирк сучасного типу вперше з'явився у Франції лише наприкінці XVIII ст. Засновниками цирку були англійці — батько і син Астлеї, які збудували в передмісті Парижа круглу залу (цирк) для влаштування акробатичних вистав із трюками на конях. У 1859 р. французький спортсмен Ж. Леотар уперше продемонстрував повітряний політ, що пізніше став одним із найромантичніших видів циркового мистецтва.

Францію визнано батьківщиною найпопулярнішого виду сучасного мистецтва — кінематографа. У 1895 р. у салоні паризького «Гран-кафе» відбувся перший показ «Синематографа братів Люм'єр». До уваги публіки була представлена стрічка: «Прибуття потягу на вокзал Ля Сьота».

Французький кінематограф подарував нам знамениту зірку французького кіно - Брижит Бардо, а трохи пізніше загорілася на кінематографічному небосхилі зірка Катрін Деньов, яка зіграла головну роль у музичному фільмі «Шербурзькі парасольки».Серед зірок того часу, яких і донині обожнюють французи, можна також згадати Алена Делона, Жана Маре. 70-ті роки вивели на екрани акторів П’єра Рішара та Жерара Депардье, які й досі зберігають статус найяскравіших зірок французького екрана.

Париж — столиця світової моди Париж заслужено має титул найелегантнішої столиці світу і є центром світової моди. Монополію на звання «висока мода» має лише Франція, де існує Паризький синдикат високої моди. Висока мода в тому вигляді, у якому ми її знаємо, народилася в кінці XIX ст. На початку XX ст. легендарна дизайнерка Коко Шанель змінила історію моди, створивши в 1926 р. маленьку чорну сукню. Маючи одну маленьку чорну сукню, можна було створити безліч нових образів лише за допомогою аксесуарів і щоразу виглядати по-новому. Відомою є фраза Коко Шанель: «Маленька чорна сукня має бути в гардеробі кожної жінки».

Дівчата демонструють чорні сукні

Крістіан Діор — відомий французький кутюр'є. Знамениті акторки та моделі мріють стати «обличчям» новинок бренду «Christian Dior». Романтичність, легкість, яскравість — основні риси моделей кутюр'є.

Англія

 1. А зараз із Франції за допомогою підземного тунелю ми потрапимо до країни.

 2. Ця країна подарувала нам відому письменницю детективного жанру. Головним героєм її творів є інспектор Пуаро.

 3. Мешканці цієї країни палкі прихильники чаювання.

 4. Візитівкою цієї країни є непередбачувана погода з частими туманами.

 5. В столиці цієї країни знаходиться найстаріша королівська резиденція. І сьогодні в цій країні існує конституційна монархія.

Оглянути столицю Англії нам допоможе Лондонське Око тож у подорож

Лондонське Око — одне з найбільших оглядових коліс у світі. З висоти 135 метрів (приблизно 45 поверхів) відкривається панорама практично на все місто. Колесо огляду — проект архітекторів Девіда Маркса і Джулії Барфілд, що переміг на конкурсі проектів споруд на честь настання другого тисячоліття. Втілення проекту в життя зайняло шість років.

Собор Святого Петра у Вестмінстері, який майже завжди називають Вестмінстерське аббатствоготична церква. Ця споруда знаходиться у виключній власності британської монархії. Традиційне місце коронації монархів Великобританії і захоронень монархів Англії.

Лондонський Тауер — укріплення, побудоване на північному березі ріки Темза, історичний центр міста Лондон. Одне з найстаріших історичних споруд Великобританії, що довгий час слугувало резиденцією англійських монархів. Сьогодні Тауер є одночасно пам'ятником історії та музеєм, включеним до списку об'єктів, що належать до всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

Стоунхе́ндж або «Висячі Камені» — комплекс, що складається з декількох кілець із гігантських (до 8,5 м висотою) каменів. До недавнього часу науковці припускали, що цей монумент споруджений в 3100 році до нашої ери племенами, що жили на Британських островах, для спостереження за Сонцем і Місяцем. За іншою версією він слугував кладовищем.

Кембриджський університет— один з найстаріших та найвідоміших університетів у світі. Університет в Кембриджі — це незалежна самоврядна корпорація, що не одержує від уряду ніякої допомоги і що не підлягає жодному нагляд. Входить у п'ятірку найпрестижніших навчальних закладів у світі.

Віндзорський замок — королівський палац в Англії, історія якого сягає до часів Нормандського завоювання Англії. Нині замок — офіційна резиденція британських монархів у Віндзорі.

Тауерський міст — розвідний міст в центрі Лондона над річкою Темзою. Відкритий в 1894 році. Також є одним із символів Лондона і Британії.

Біг-Бен, впізнаваний усім світом символ Англії. Розглядати пам'ятки Лондона, не глянувши на Біг-Бен - непрощенна помилка, яку більшість туристів, звичайно, не робить.

Циферблати годинника дивляться на усі чотири сторони світу. У основі кожного з чотирьох циферблатів розташовується латинський напис «Боже, бережи нашу королеву Вікторію I». По периметру башти справа і зліва від годинника накреслена ще одна фраза на латині: «Хвала Господу» або «Слава богу».

Англія подарувала світові видатних науковців: Ісаака Ньютона та Чарльза Дарвіна. Всім відомих письменників Бернарда Шоу, Джорджа Байрона, Агату Крісті та Артура Конан Дойля.

А ще ця країна асоціюється з рок музикою. Сучасна англійська музика бере свій початок з 1960-х і 1970-х років. Саме в цей час, з’явилися такі всесвітньо відомі музичні гурти, як The Beatles, Pink Floyd і Led Zeppelin, що змінило обличчя сучасної музики назавжди.

Звучить одна з композицій легендарної групи Бітлз «Let it be» у виконанні Катерини Андріївни.

Австрія.


 1. Хоча на карті ця країна і виглядає досить переконливо, проїхати її всю від краю до краю можна буквально за пів дня.

 2. Це країна найкращих гірськолижних курортів.

 3. Батько психоаналізу, Зигмунд Фрейд, родом з цієї країни.

 4. Батьківщина великих музикантів Моцарта, Шуберта, Ліста та Штрауса.

 5. Прекрасна європейська країна, де багатовікові традиції мирно уживаються з новітніми досягненнями науки і техніки, які отримали життя під звуки віденських вальсів - все це Австрія. Отже, влаштовуйтеся зручніше, вас чекають найцікавіші факти про Австрію.

Австрія - країна альпійських вершин, смарагдових лугів, гірських озер і зелених прохолодних лісів. Це невелика країна, її площа близько 84 тисяч кв. км. Австрійці говорять німецькою мовою. З усіх боків Австрію оточують європейські держави: Чехія, Словаччина, Угорщина, Словенія, Італія, Швейцарія, Ліхтенштейн і Німеччина.

Головні ворота Хофбурга у Відні. Хофбург - цілий комплекс споруджень різних архітектурних стилів, що створювався в 13-19 століттях. Тут розміщувалися Віденська резиденція і двір династії Габсбургів.

Собор Святого Стефана - один з найкрасивіших не лише в Австрії, але і у всій Європі. Собор вважається символом Відня.

Замок Шенбрунн розташований недалеко від столиці Австрії Відня. Це літня резиденція австрійських імператорів Габсбургів.

Велику частину території країни займають Східні Альпи, де зростає едельвейс (символ Австрії). Особливо красиві Альпи взимку. Австрійське місто Інсбрук є одним з центрів гірськолижного спорту.

Австрія - батьківщина багатьох видатних музикантів. Вона дала світу великого Моцарта, Гайдна, короля вальсів Штрауса та інших. З Віднем пов'язано життя німецького композитора Людвіга ван Бетховена. В Австрії щороку проводиться престижний музичний фестиваль.

А зараз ми послухаємо з вами чудові звуки вальсу, які для нас створив король вальсів Йоганн Штраус.

Австрія - це не лише музична країна. Широко відомі імена видатних австрійських письменників Франца Кафки, Стефана Цвейга, Роберта Музіля, психолога Зигмунда Фрейда, генетика Грегора Менделя.

Італія


 1. У цій країні шедеврів мистецтва на один квадратний кілометр більше, ніж в будь-якій іншій країні світу.

 2. Саме в цій країні винайшли віолончель, скрипку та фортепіано.

 3. Сьогодні в цій країні випускають найдорожчі і найпрестижніші автомобілі в світі.

 4. У країні налічується найбільша кількість модельєрів у світі. Найбільш відомі з них: Gucci, Prada, Versace, Dolce & Gabbana…

 5. Країна смачної піци, пасти, оливок і сонячного настрою.

Спочатку ми покажемо відео, де наші педагоги та учні поділяться своїми асоціаціями, які виникають від чудової країни Італія.

А зараз наше бачення цієї країни.

Італія - в повному розумінні країна чудес. Чудес прекрасних і самих різних, як природних так і рукотворних.

Основне з того, чим пишається Італія це: видатні пам'ятки архітектури і скульптури. Чарує погляд давній Колізей, дивує Пізанська вежа. Визиває романтичні почуття Венеція та заворожує Помпеї.Італія — країна, з якою пов'язане становлення європейської культури. Ця країна подарувала світові три видатні особистості — Леонардо да Вінчі, Рафаеля і Мікеланджело. Ці майстри втілювали головні складові культури своєї епохи: інтелект, гармонію, міць.

Леонардо да Вінчі. Його вважають засновником живопису Високого Відродження. Творчість митця залишила помітний слід не лише в мистецтві, а й у науці, техніці.

Його відома картина Мона Ліза або Джаконда є одним з найвідоміших творів живопису у світі. Милує і радує око і донині знаменита фреска «Таємна вечеря», яка знаходиться в церкві Санта-Марія в місті Мілан.Рафаель Санті. Його творчість і понині сприймається як один із кращих взірців естетичної досконалості. Твори Рафаеля сповнені гармонії і світла, любові до життя. Його знаменита Сикстинська Мадонна.Так, ти богиня! Мати, райська роже, О глянь на мене з свої висоти! Ці рядки з вірша нашого співвітчизника Івана Франка і присвячені цій картині.

Мікеланджело Буонаротті
— один із найвидатніших майстрів епохи Відродження, творчість якого вплинула не лише на мистецтво Ренесансу, а й на весь подальший розвиток світової культури. Творчість цього майстра завмерла в створених скульптурах : «Мадонна Брюгге», «Давід», «П'єта». Говорячи про Італію, не можливо не згадати музичне мистецтво цієї країни. Яке найяскравіше виявило себе в опері. І подарувало світові Джоаккіно Россіні, Джузеппе Верді, Джакомо Пуччіні.

Каталог: ld
ld -> Ахматова Анна Андріївна Ахматова Анна Андрі́ївна (Горенко) — російська поетеса, родом з України, представниця акмеїзму. Лауреат міжнародної літературної премії «Етна-Таорміна»
ld -> Творчість
ld -> Освіта. Виховання. Навчання бабенко, Тамара Василівна
ld -> 49 науково-дослідних робіт із 52, які виконувалися за договорами із замовниками у 2013 році, були складовими частинами державних і галузевих програм (планів)
ld -> Альбер Камю. Життєвий І творчий шлях. Філософські й естетичні погляди. Камю І екзистенціалізм. Провідні мотиви творчості
ld -> Програма для загальноосвітніх навчальних закладів
ld -> Проект змін до програми Робоча група
ld -> Художня спадщина: студії
ld -> В. Домонтович Доктор Серафікус. Без ґрунту [Романи]
ld -> Державна науково-педагогічна бібліотека україни


Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2   3   4   5   6   7

Схожі:

Конкурсу «Молодь за майбутнє» у номінації «Європейський світ» iconКонкурсу «Молодь за майбутнє» у номінації «Україна незалежна»
Пропонуємо матеріали з досвіду роботи керівників гуртків птнз області за результатами огляду-конкурсу у 2016 році «Молодь за майбутнє»...
Конкурсу «Молодь за майбутнє» у номінації «Європейський світ» iconКонкурсу «Учитель року 2014» у номінації «Світова література»
Високе мистецтво слова допомагає дітям пізнати великий І складний світ, осмислювати людські стосунки й знаходити шлях до «царства»...
Конкурсу «Молодь за майбутнє» у номінації «Європейський світ» iconУкраїна І європейський світ (українсько-англійські історичні зв’язки)
Напрям підготовки 020303 Філологія* Мова І література
Конкурсу «Молодь за майбутнє» у номінації «Європейський світ» iconКонкурсу «Учитель року 2013» в номінації «Світова література»
Проблема, над якою працюю «Інтерактивні методи навчання на уроках української мови та літератури, світової літератури»
Конкурсу «Молодь за майбутнє» у номінації «Європейський світ» iconКонкурсу учнівської творчості в номінації «Література»
Ніколи не було між нами стільки поглухлих, стільки сліпих…”.[1] На жаль, люди в наш час читають Шевченка в кращому випадку на великих...
Конкурсу «Молодь за майбутнє» у номінації «Європейський світ» iconГітлер мобілізує молодь для війни з Англією. Пропаща молодь. Що жде її? Смерть у Європі чи в Азії загибель?
Як страшно жити! Яка страшна є наша доля. Нас сорок мільйонів. Скажіть мені, чому такі нещасні ми І безголові?
Конкурсу «Молодь за майбутнє» у номінації «Європейський світ» iconТема. Т. Шевченко. «Заповіт» твір, що єднає минуле, теперішнє І майбутнє. Історія його написання. Ідея єднання з рідною землею. Мрія про щасливе майбутнє свого народу, віра в нього

Конкурсу «Молодь за майбутнє» у номінації «Європейський світ» iconУрок з української літератури у 7 класі вчителя української
Тема: Тарас Шевченко. «Заповіт» твір, що єднає минуле, теперішнє І майбутнє. Історія його написання. Ідея єднання з рідною землею....
Конкурсу «Молодь за майбутнє» у номінації «Європейський світ» icon«Університетські музеї:європейський досвід та українська практика» 6 -7 жовтня 2011 р., Київ

Конкурсу «Молодь за майбутнє» у номінації «Європейський світ» iconДовідка уповноваженого представника го «Майбутнє столиці»
Біографічна довідка уповноваженого представника го «Майбутнє столиці» на участь в установчих зборах з формування нового складу Громадської...


База даних захищена авторським правом ©biog.in.ua 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка