Конспект уроку читання у 4 класі Мелодії природи Підготувала Лугова Олена Нифонівна, учитель початкових класів



Скачати 199,44 Kb.
Дата конвертації19.07.2017
Розмір199,44 Kb.
ТипКонспект



Міністерство освіти і науки, молоді та спорту України

Монастирищенська спеціалізована школа I-III ступенів №5

Конспект уроку читання у 4 класі
Мелодії природи

Підготувала Лугова Олена Нифонівна,

учитель початкових класів,

спеціаліст вищої категорії,

учитель-методист

Монастирищенської спеціалізованої

школи I-III ступенів №5

Черкаської області

2013

Мета. Формування ключових компетентностей:



вміння вчитися – самоорганізовуватися до навчальної діяльності, орієнтуватися в часі,

планувати свої дії;

соціальної – бути готовим до співробітництва, проявляти ініціативу, підтримувати і

керувати взаєминами з іншими;

загальнокультурної – оволодівати нормами мовної культури.

Формування предметних компетентностей:

ознайомити учнів із життєвим і творчим шляхом М. Познанської та М. Вінграновського;

розширити уявлення про грім як явище природи;

вчити учнів аналізувати фактичний зміст віршованих творів за сюжетом, головною думкою,

художніми засобами, жанровими особливостями;

удосконалювати навички виразного читання;

розвивати чуттєво-образні зв’язки між світом природи і словом, стимулювати критичне

мислення;

виховувати позитивне ставлення до навколишнього, радість пізнання.

Тип уроку: комбінований

Особливості проведення уроку: урок розроблений з використанням елементів інтерактивної

технології, технології критичного мислення та розвивального

навчання, мультимедійної презентації у програмі

MS Power Point, аудіозаписів.

Обладнання : комп’ютер, мультимедійний проектор, віршовані тексти з розробленою партитурою

для виразного читання, картки для роботи в групах, картки-візитки кожної групи.

Використана література



  1. Програми для середньої загальноосвітньої школи. 1-4 класи. – К.: Поч. школа, 2006.

  2. Савченко О. Я. Читанка: Підруч. для 4 кл. – К.: Освіта, 2004 – Ч. 2.

  3. Макаренко В. М., Туманцова О. О. Як опанувати технологію формування критичного мислення. – Х.: Вид. група «Основа»: «Тріада+», 2008.

  4. Загашев І. Щ., Заір-Бек С.І., Муштавінська І. В. Вчимо дітей мислити критично. – СПб: «Альянс «Дельта» сум. з видавництвом «Речь», 2003.

  5. Коновальчук М. В. Розвиток творчості молодших школярів: система літературних завдань. – К.: шкільний світ, 2010.

Хід уроку



  1. Вправа-енергізатор. . (Слайд 1 – природа)

День прокинувся ще зранку,

Добрий ранок вам, світанку.

Світлий ранок, світлий час.

Світла школа. світлий клас.

Світлий настрій з нами йде.

Світлим людям, добрий день!


2.Перевірка домашнього завдання.

Входження в перевірку домашнього завдання

-Організуйте свої думки у формі тверджень по темі домашнього завдання про голоси природи.

(Степан Жупанин був спостережливим поетом, вірш Олександра Олеся має радісний характер,

темою вірша є зустріч жайворонками весни, у вірші багато дієслів, які передають грайливий настрій жайворонків, ще весняний образ створюється стрічками про проліски, вірш «Мелодії природи» складається з однієї строфи, що має 16 рядків тощо)

Звукова розминка

- З метою кращого інтонування віршів із домашнього завдання потренуємося у вимові звуків природи, промовляючи їх на видиху повітря.

- Покажіть звуки вітру (шшшшшш…), звуки дзюркотливої води( поклацування язиком) , шумного струмка (ш-ш-ш), звуки помахів крил лелеки( хо –хо-хо), капання дощу (кап-кап, кап-кап, кап-кап),

завивання вітру( у-у-у), стукоту дятлового дзьоба(тук-тук-тук), шарудіння осінніх

листочків(шс-шс-шс-шс)

Виконання перевірки (Слайд 2- дом. завдання)

- Домашнє завдання було диференційоване: учні, які готувалися виразно читати та ті, які вивчали

вірш напам’ять.

- Читає вірш Степана Жупанина « Мелодії природи» перший учень, продовжує інший.

- Читає вірш Степана Жупанина « Мелодії природи» перший учень, продовжує інший.

Додаткові запитання: «Яка тема вірша?», «Яка мелодія у вірші тобі здалася найкращою, чому?»,

« Який би інший заголовок ти придумав до вірша?»

- Два учні читають вірш Олександра Олеся «В небі жайворонки в’ються» напам’ять.

Підсумок перевірки домашнього завдання.


  1. Повідомлення теми уроку. (Слайд 3 – Гра «Шифрувальники»)

Мотивація.

  • Визначте тему уроку за допомогою гри «Шифрувальники».

Ключ. Читати за рухом годинника через дві букви.

Мотивація.





  • Отже, тема уроку - «Мелодії природи» (Слайд 4 – тема уроку)

Етап передбачення.

  • Якими є ваші думки щодо теми уроку? (Співзвучна з попередньою, розповідатиме про якісь нові звуки в природі, цікава розповідь про природу.)

  • Для чого нам така тема? (Дізнатись про природу, пізнавати і відчувати її, ознайомитись з авторами, які писали на таку тему, виразно читати)

  • Завдання уроку: ( Слайд 5 - завдання уроку)

  • Ознайомитися з життєвим і творчим шляхом М.Познанської та М. Вінграновського;

  • Розширити свої уявлення про грім як явище природи;

  • Аналізувати зміст віршів;

  • Опрацювати партитуру виразного читання;

  • Застосовувати набуті знання у творчих вправах.

  • Висловлювати та аргументувати свої думки;



  1. Мовно-артикуляційна розминка. (Слайд 6 – слова для довідки)

Визначте, які мелодії природи будуть головними сьогодні? Скористайтесь словами для довідок.

Град городом …(прокотив),

Гарбузи геть чисто … ( змив).

Гримнув грім і знову ..(град) –

Лопотить на …(виноград).

Я гукаю:»Годі! Годі!

Нам гриміти на …(городі)


  • Хто це так похазяював?

5 . Груповий міні-проект «Природне явище - грім» .(Слайд 7 – аудіозапис грому та анімаційне зображення цього явища)

- Група учнів нашого класу підготували міні-проект «Природне явище – грім». Їм слово.

- Наука говорить так:

Грім — акустичний ефект, що супроводжує електричні розряди блискавки під час грози. Я дізнався: заряджене небо і заряджена земля створюють дуже багато енергії. Вона звільняється і утворює велику іскру - блискавку, яку ми бачимо спочатку, бо світло рухається швидше, ніж звук. Тому спочатку бачимо спалах, а потім чуємо удар. Цей удар, гуркіт, тріск і є грім.



  • Народознавці вважають, що

Наші предки – християни вірили, що грім походить від руху по небу колісниці святого Іллі, а блискавка -іскри з-під копит коней, що везуть колісницю. Пророк Ілля їде під час грози небесною колісницею і карає грішників громом і блискавкою. Коли гроза, то люди хрестяться, щоб нечистий не підлазив, бо то святий Ілля ганяє за ним і стріляє по ньому. Куди він заховався, туди і попадає Ілля громом.
- Інструктор «Служби безпеки» попереджає, що грому боятися не варто. Блискавка, яка визвала грім уже давно погасла, бо світло рухається швидше, ніж звук. Але правил поводження під час грози треба дотримуватись. У світі щороку гине від блискавки близько трьох тисяч людей. Тому під час грози бігти не можна, ховатися під поодинокі дерева не варто, купатися у водоймі не потрібно. Треба негайно звільнитися від металічних предметів, які є у вас, бо вони приваблюють розряд. Дотримуйтесь правил, і блискавка вас обмине.

  • Синоптики передбачають такий

прогноз погоди, пов'язаний з громом, такий:

Грім у березні віщує заморозки.

Вранці чути грім – ввечері буде дощ.

Блискавка без грому ранньої весни віщує посушливе літо.

Земля не розмерзнеться навесні, доки не вдарить грім.

Перший грім року при холодному вітрі – весна буде сухою і теплою.

Глухий грім – теплий дощ, розкотистий - злива.
Письменники говорять так:


Андрій Малишко.

Блискавиця блисне в гонах,

Загуркоче грім, як звір.

Сотня поясів червоних,

Упаде із неба в двір.


  • Або Юрій Терен.

А негода-непогода,

Та була глухенька зроду.

Як їй хмари щось казали,

То в нас вуха закладало.









6. Опрацювання віршів М. Познанської «Грім» та М. Вінграновського «Грім».

(Слайд 8 - портрети письменників)

а) Підготовча робота до читання творів.

Розповіді про авторів віршів.



  • Розширювати наші уявлення про мелодію природи – грім, ми будемо на матеріалі віршів М.Познанської та М. Вінграновського. Слово нашим літераторам. Послухайте біографічну довідку про життєвий та творчий шлях із життя поетів. (Розповідають підготовлені учні.)

МАРІЯ ПОЗНАНСЬКА (1917- 1995)

Народилася майбутня письменниця 1917 року в с. Петрашівка на Київщині. Як і багато інших селянських дітей, Марію з раннього віку привчали до роботи. Закінчивши школу, дівчинка спочатку працювала в польовій бригаді, а потім рахівником правління. Ще тоді вона навчилася любити і розуміти землю, поважати працю хлібороба.

З дитинства Марійка писала вірші, складала пісні. Добираючи мелодії, дівчинка наспівувала їх подружкам. А ще Марійка полюбила поезії Т. Шевченка. Дівчина мріяла стати вчителькою. Вона вступила до Білоцерківського педагогічного технікуму. Тоді ж білоцерківська районна газета надрукувала перший вірш Марії Познанської.

З 1945 року вона стала студенткою Київського педінституту, а через рік вийшла у світ перша збірка поезій для дошкільників «Мій квітник». Благословив молоду поетесу на творчий шлях Павло Тичина.

Визнаною дитячою письменницею Марія Познанська стала на початку 1950-х років.. Особливо полюбилися дітям такі книжки: «Про чудо-ліс, що на полі зріс», «Любій малечі про цікаві речі», «Чим пахне коровай».

Талант педагога і талант поета— ось те щасливе поєднання, яке, мабуть, зумовило популярність віршів Марії Познанської серед дітвори.

Марія Авакумівна удостоєна премії імені Лесі Українки. Померла поетеса у 1995 році.
 Микола Вінграновський (1936 – 2004)

 Народився Микола Вінграновський 7 листопада 1936 року у місті Первомайську на Миколаївщині в селянській сім'ї. На його долю випали тяжкі випробування воєнного лихоліття та повоєнних років. Тому й школу він закінчив уже вісімнадцятилітнім юнаком. Потім М.Вінграновський вступив до Київського театрального інституту, а потім кінорежисер Олександр Довженко запросив здібного юнака навчатися у Всесоюзному державному інституті кінематографії в Москві. В 1960 році М.Вінграновський закінчив цей інститут. Згодом він знявся у кількох фільмах, потім були режисерські роботи.

А в 1962 році М.Вінграновський видав першу збірку віршів "Атомні прелюди". У віршах вмістилися космос, людство, земля, народ, доба, Україна. Для наймолодших читачів вийшли книжки віршів "Андрійко-говорійко", "Мак", "Літній ранок", "Літній вечір", "Ластівка біля вікна", "У Неквапи білі лапи" (оповідання та вірші).
 У цих творах присутні фантастичність, здивування, відкриття в природі.

      Майже одночасно з поезією Микола Вінграновський почав писати і прозу. За прозові твори Вінграновському присуджено премію імені Тараса Шевченка. Справжньою теплотою наповнена повість М.Вінграновського "Сіроманець".


       Микола Вінграновський був поетом, кіноактором, кінорежисером, сценаристом.

У 2004 році письменника не стало. Але живуть його прекрасні твори.


- Що вас вразило в біографіях поетів?
Словникова робота. ( Слайд 9 – словникова робота)

- Зверніть увагу на слова першої колонки, прогляньте їх. Ці слова ми сьогодні зустрінемо у текстах.

- Правильно читати слова так (читає учитель).

- Прочитаймо разом, правильно наголошуючи.

- Відшукайте у другій колонці тлумачне пояснення слів.

гармата вогнепальна зброя

бризки краплини рідини, що розлітаються

громовиця гроза

стрепенувся здригнувся, колихнувся

яри западини

навздогін вслід за тим, що віддаляється

потрушу потрясу, розхитаю

б)Первинне читання. (Слайд 10 – запитання до первинного читання.)

- Прочитайте вірші мовчки. Про що пише кожен з поетів у своїх віршах?

(Познанська описує природу під час грози, Вінграновський - дії грому, як живої істоти.)
в) Повторне читання віршів.

Аналіз фактичного змісту.



  • Після наступного самостійного напівголосного прочитування вам потрібно буде проаналізувати тексти.

А саме, після прочитування :

перша група «Грім» складає сюжетні таблиці до кожного з віршів; (Слайд 11 – завдання групи «Грім»)

друга група « Вітер» визначає головну думку віршів, тобто, що саме хотів донести до читача поет, доводите рядками із віршів; (Слайд 12 – завдання групи «Вітер»)

третя група «Блискавка» аналізує жанрові особливості творів, доводіть це прикладами із текстів; (Слайд 13 – завдання групи «Блискавка»)

четверта група «Дощ» аналізує мову віршів, тобто художні засоби до яких вдавалися автори. Наведіть конкретні приклади. (Слайд 14 – завдання групи «Дощ»)

У кожній групі є картка 1 із цим завданням, читаєте тексти протягом 1хв і виконуєте завдання в групі.

(Після ознайомлення із змістом завдань за слайдами при перевірці – слайд 15 : ключові слова)

Група «Грім» отримує таку таблицю.



Хто?

Що?

Коли?

Де?

Чому?
















Орієнтовні відповіді.



Хто?

Що?

Коли?

Де?

Чому?

Грім

Коник стрибунець.



Земля , вітер, трави, хмари, берізка.

Громовиця, травиця, скрипочка, пісенька.



Навесні

Навесні


На землі, в небі.

На травиці.



Попередити про дощ.

Злякався.






Хто?

Що?

Коли?

Де?

Чому?

Грім

Трави, квіти, хмари, яри, озера, слива, груша, небеса.

Влітку

В небі, в саду.

Хотів допомогти природі.

Група «Вітер». Записи роблять у такій таблиці.





Вірші «Грім»

Головна думка

М. Познанська




М. Вінграновський




Орієнтовні відповіді.

Вірші «Грім»

Головна думка

М. Познанська

Зміни в природі через грозу.(Хтось немов з гармати вдарив, то озвався грім)

М. Вінграновський

Розкриття образу грому, як доброї спостережливої істоти.(Дядько Грім)

Група «Блискавка». Короткі записи роблять у таблиці.



Твори

Жанр

Особливості жанру у цьому творі

М. Познанська «Грім»







М. Вінграновський «Грім»







Орієнтовні відповіді:

Твори

Жанр

Особливості жанру у цьому творі

М. Познанська «Грім»

Вірш

Строфи – 3 по 6 рядків у кожній.

Ритм – чергуються однаково наголошені і ненаголошені склади в рядках.

Рими - річка – нічка, колише – тиші, хмари – вдарив, грім – своїм, бризки – берізки, громовиці – травиці.,стрибунець – гравець.


М. Вінграновський «Грім»

Вірш

Строфи -5 по 4 рядки у кожній.

Ритм.


Рими - гримів – горів, хоче – очі,щасливий – сливі, мушу – грушу

Група «Дощ». Мова творів – засоби художньої виразності.



Яскраві влучні слова, словосполучення

Слова в переносному значенні

Порівняння










Орієнтовні відповіді.

Яскраві влучні слова, словосполучення

Слова в переносному значенні

Порівняння

Зелен - гай, синя річка.

Стихла вся земля, озвався грім, шумлять берізки, стрепенувся коник, грав на скрипочку гравець.

Темними, як нічка.





Яскраві влучні слова, словосполучення

Слова в переносному значенні

Порівняння

Голубі небеса,

Грім любив гриміти, налив грозою яри, умив озерам очі, натрусив слив, заговорила груша, дядько грім, покидати небеса, щасливий сад.




Висновок: мова віршів багата, барвиста, казкова, увиразнена означеннями, словами в переносному значенні, порівняннями.

Фізкультхвилинка « Зарядка тварин» (Слайд 16 – аудіозапис з анімацією)

г) Робота над виразністю. (Слайд 17 – засоби виразності читання)

- Ми будемо вчитися читати вірші виразно. Покладіть перед собою підручники. Прослідкуйте за моїм читанням та виберіть для виразного читання темп, тон, гучність.

(Слайд 18- партитура першої строфи) Зверніть увагу на логічні наголоси, паузи, мелодику і давайте повправляємось у виразності читання першої строфи вірша на слайді. Читаємо колективно за мною.

- Повправляйтесь читати за партитурою в парах.

- Давайте прочитаємо вірш колективно, дотримуючись партитури .

Виразне читання вірша ланцюжком.




Грім

Зелен-гай/ і синя річка/

стали темними,/ як нічка,/

стихла вся земля.//
Вітер трави не колише,/

задрімали,/ сплять у тиші

луки і поля.//
Раптом в небі,/ там, де хмари,/

Хтось/ немов з гармати вдарив:/

то озвався грім!//
Дощові упали бризки./

Від дощу / шумлять берізки/

листячком своїм//.

І,/ злякавшись громовиці,/



стрепенувся на травиці /

коник-стрибунець.//
Грав на скрипочку він зранку,/

щиру пісеньку-веснянку/



обірвав гравець.//

Марія Познанська

Темп-помірний, уповільнений.

Гучність – тихіше, ніж звичайно.

Тон – спокійний.

Темп– помірний.

Гучність – голосніше, ніж звичайно.

Тон – схвильований.

Темп - помірний.

Гучність – голосніше, ніж звичайно.

Тон – спочатку схвильований, а потім - співчутливий.

Читання учителем вірша М. Вінграновського «Грім»

Послухайте виразне читання вірша та ознайомтеся з вибраними для цього вірша засобами виразності.


ГРІМ
Була гроза,/ і грім гримів,/

він так любив гриміти,/

що аж тремтів,/ що аж горів/

на трави і на квіти.//


Грім жив у хмарі,/ і згори/

він бачив/, хто що хоче:/

налив грозою грім яри,/

умив озерам очі.//

А потім хмару опустив/


на сад наш, / на щасливий ,/
і натрусив зі сливи слив,/
щоб легше було сливі.//

    
Та тут до грому навздогін/


заговорила груша://    
«Трусніть і грушу,/ дядьку грім,/
бо важко мені дуже...»//

І дядько грім сказав собі:/

«Потрушу я і грушу,/

бо небеса вже голубі /

я покидати мушу».//
Микола Вінграновський


Темп – помірний.

Гучність – звичайно.

Тон – добрий.

Темп – помірний.

Гучність – звичайно. Потім трохи голосніше.

Тон – дружній.

Темп – помірний.

Гучність - звичайно.

Тон – радісний.

Темп – помірний.

Гучність – тихіше, ніж звичайно.

Тон - прохальний.

Темп –помірний.

Гучність – голосніше, нііж звичайно.

Тон – впевнений спочатку, потім - з жалем.

-Потренуйтеся самостійно напівголосно читати за партитурою.

- Спробуйте показати свої вміння,читаючи групою по одній строфі. Остання строфа – колективно класом.

- Хто готовий прочитати вірш на високий рівень? (Учень читає вірш.)

- Ваша старанність зумовлює мене подякувати вам за гарне читання.

д) Творча робота над творами.

- А зараз наше завдання описати мелодію природи - грім і ті інші мелодії, які зустрічаються у віршах.

(Оголошую завдання групам) (Слайд 19 – творчі вправи)

Група «Грім». ( Слайд 20 – Метод «Криголам»)


  • Користуючись методом «Криголам» доберіть слова-означення для характеристики грому.

Г - грізний, гуркотливий, голосний,

Р - різкий, розкотистий, розгонистий,

І - іскристий. Іскрометний,

М - мелодійний, меткий, моторний,м’який.

Група «Вітер». (Слайд 21 – порівняння мелодій природи за допомогою кругів Ейлера)


  • Порівняйте вірші,називаючи мелодії природи в них, користуючись кругами Ейлера.

Вірш М.Познанської . Вірш М.Вінграновського.


Звуки зливи,стукіт слив, тремтіння грому, шум польоту хмари, розмова груші, відхід грому.

Тиха мелодія вітру. крапання дощу, шурхіт коника, пісенька-веснянка.



Гуркіт грому, легка пісня дерев

Група «Блискавка». (Слайд 22 – лімерик)




Складіть лімерик під назвою «Грім».

Жив-був … хоробрий,

Та … … … .

Кликав … ,

Бо … природу.

Ось … … … .

Ор Орієнтовна відповідь.

ЖиЖив -був грім хоробрий,

Та ТТа був дуже добрий.

К Кликав непогоду.

Бо Бо любив природу.

Ос Ось такий був грім.



Група «Дощ» (Слайд 23 – РОФТ)

-Скористайтеся методом РОФТ для опису мелодії грому.


Роль

(хто пише)



Отримувач

(кому пише)



Формат

(у якій формі)



Тема

(про що пише)






Грім




Мелодія грому

(Виберіть потрібні слова: солодка чи гірка, довга чи коротка, тиха чи голосна, легка чи важка, світла чи темна, швидка чи повільна, дружня чи одинока, денна чи нічна)



Орієнтовна відповідь.

Роль

(хто пише)



Отримувач

(кому пише)



Формат

(у якій формі)



Тема

(про що пише)



Груша

Грім

Подяка

Мелодія грому

(Виберіть потрібні слова: солодка чи гірка, довга чи коротка, тиха чи голосна, легка чи важка, світла чи темна, швидка чи повільна, дружня чи одинока, денна чи нічна)



Подяка

Дякую тобі, Громе!

Твоя мелодія була для мене легкою і солодкою. Я досхочу напилася води. Хоч спочатку я злякалася сили твого голосу, але це було лише мить. А потім твоя швидка і дружня музика зробили моє життя щасливим і корисним для інших. Ще раз висловлюю подяку за те, що вона була денною, і сонце витерло моє личко від дощових крапель.

Груша


7. Підсумок уроку.( Гіперпосилання на слайд 5 – завдання уроку)

Давайте визначимо, яку ж користь ви отримали з уроку.



  • Користуючись завданнями сформулюйте речення – висновки.

( Я більше дізнався про життєвий і творчий шлях М.Познанської та В.Вінграновського.

Я навчився читати за партитурою. Я можу написати вірш - лімерик, скласти таблицю - РОФТ на іншу тему.

Мені легко визначати головну думку твору. Я буду спостерігати за природою. Я можу пояснити іншим як будувати сюжетну таблицю, щоб встановити послідовність подій твору.)

8. Завдання додому.(Слайд 24 – завдання додому)



Виразно читати твори. По-бажанню - виконати творчу роботу за зразком класної, тобто скласти або «Лімерик», або» РОФТ»,або «Криголам» по темі « Мелодії природи».






Лугова О. Н.

Каталог: attachments
attachments -> Урок-роздум після знайомства з інтимною лірикою Анни Ахматової та Ліни Костенко
attachments -> Вступ Література кінця XIX
attachments -> Усний журнал
attachments -> України Львівський коледж транспортної інфраструктури
attachments -> Проблема особистості людини у творчості А. П. Чехова
attachments -> Уроку : Антон Павлович Чехов «Товстий і тонкий»
attachments -> Позакласний захід із світової літератури На гостину до ювіляра
attachments -> Костенко Ліна Василівна
attachments -> Конспект відкритого уроку в 11 класі


Поділіться з Вашими друзьями:

Схожі:

Конспект уроку читання у 4 класі Мелодії природи Підготувала Лугова Олена Нифонівна, учитель початкових класів iconУроки позакласного читання в 3 класі янко Олена Василівна вчитель початкових класів

Конспект уроку читання у 4 класі Мелодії природи Підготувала Лугова Олена Нифонівна, учитель початкових класів iconКонспект відкритого уроку з мультимедійною підтримкою
Провела І підготувала: учитель І категорії Вільнянської зош І-ІІІ ст.№3 Основа Олена Олександрівна
Конспект уроку читання у 4 класі Мелодії природи Підготувала Лугова Олена Нифонівна, учитель початкових класів iconКонспект уроку читання в класі Підготувала та провела Учитель класу
Франка, розвивати вміння виділяти в тексті головне, визначати основну думку твору; учити дітей давати характеристикудійовим особам;...
Конспект уроку читання у 4 класі Мелодії природи Підготувала Лугова Олена Нифонівна, учитель початкових класів iconУрок позакласного читання (4 клас) Тема. Сторінками доброти. Пізнавальна конференція за творами В. О. Сухомлинського
Підготувала: вчитель початкових класів Новгород-Сіверської гімназії №1імені Б. Майстренка Литвяк Олена Олександрівна
Конспект уроку читання у 4 класі Мелодії природи Підготувала Лугова Олена Нифонівна, учитель початкових класів iconПлан-конспект відкритого уроку з українського читання Урок 26. Тварини наші вірні друзі. Тема уроку. Г. Тютюнник «Ласочка». З досвіду роботи старшого вчителя початкових класів Борщівської зош І-ІІІ ст. №1
Вчити бачити прекрасне у житті й дорожити ним, зокрема, з розумінням ставитися до «братів наших менших». Удосконалювати навички зв'язного...
Конспект уроку читання у 4 класі Мелодії природи Підготувала Лугова Олена Нифонівна, учитель початкових класів iconКонспект уроку позакласного читання у 7 класі Урок підготувала Проценко Світлана Сергіївна
Жиленко, творчість яких вивчалася у 5-7 класах, розповісти про дитинство поета-шістдесятника Василя Стуса, ознайомити з ім’ям маловідомої...
Конспект уроку читання у 4 класі Мелодії природи Підготувала Лугова Олена Нифонівна, учитель початкових класів iconХрестоматія з літературного читання для 3 класу
Пропонована хрестоматія укладена у відповідності до вимог чинної Програми (1-4 кл., 2011 р.). Учитель початкових класів зекономить...
Конспект уроку читання у 4 класі Мелодії природи Підготувала Лугова Олена Нифонівна, учитель початкових класів iconПлан-конспект уроку логіки в класі План-конспект уроку математики в класі
Матеріали оцінки роботи вчителя учнями, батьками, колегами по роботі, адміністрацією
Конспект уроку читання у 4 класі Мелодії природи Підготувала Лугова Олена Нифонівна, учитель початкових класів iconКонспект уроку з літературного читання для 2 класу Описи природи у поезіях Т. Г. Шевченка
Мета: ключові компетентності: вміння вчитися(оцінювати результат своєї роботи);загальнокультурна(сприймає духовні І моральні основи...
Конспект уроку читання у 4 класі Мелодії природи Підготувала Лугова Олена Нифонівна, учитель початкових класів icon3 класу ( додаток до підручника О. Я. Савченко) 2014р. Мних Марія Миколаївна
Вона доповнює підручник О. Я. Савченко «Літературне читання» для класу. При підготовці до уроків літературного читання у класі з...


База даних захищена авторським правом ©biog.in.ua 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка