Конспект уроку з української літератури в 6 класі на тему



Дата конвертації03.04.2018
Розмір71,5 Kb.
ТипКонспект


Кременецька загальноосвітня школа-інтернат І-ІІІ ступенів

Конспект уроку

з української літератури

в 6 класі

на тему:

«Леся Воронина – сучасна письменниця, авторка багатьох книг для дітей»
Підготувала

Романіна Т. М.,

учитель української

мови та літератури

Кременецької

ЗОШ-інтернату І-ІІІ ст.

Кременець, 2015
Тема. Леся Воронина – сучасна письменниця, авторка багатьох книг для дітей.

Мета: ознайомити учнів з життєвим і творчим шляхом Лесі Ворониної,

прищеплювати інтерес до пізнання нового,

зацікавити учнів творчістю письменниці;

розвивати вміння грамотно викладати свої міркування;

виховувати пошану до творчої діяльності.

Обладнання: портрет Лесі Ворониної, виставка книг письменниці, мультимедійна презентація.

Тип уроку: урок вивчення нового матеріалу.

Методи і прийоми: сенкан, гра «Літературне лото», інтерв'ю з письменником, робота в групах, вправа «Незакінчене речення», «Очікування», метод «Прес», розповідь.

Епіграф. Головна риса дитячого письменника – неймовірна радість просто від того, що ти живеш на світі.

Леся Воронина

Перебіг уроку

І. Організаційний момент.

Девіз творчих і винахідливих.

Вигадуй, спробуй, твори,

Розум і фантазію прояви,

Активним і уважним будь

І про кмітливість не забудь!

II. Актуалізація опорних знань.


  1. Перевірка домашнього завдання.

Сенкан «Література».

Література.

Цікава, пізнавальна.

Захоплює, бентежить, розвиває.

Люблю читати фантастичні твори.

Мистецтво.



  1. Гра «Літературне лото». Робота в парах.

З окремих частин скласти приказки і прислів'я про страх.

(Страху нема там, де його не бояться. Страх родить брехню. Страх не такий страшний, як про нього кажуть. Не думай про страх, то його й не буде. Доля допомагає сміливим.)

  • Чи боїтеся ви чогось в житті?

ІІІ. Повідомлення теми, мети і завдань уроку. Мотивація навчальної діяльності.

  1. Слово вчителя.

Лист Лесі Ворониної

Шановні батьки та педагоги!

Якщо ваша дитина боїться темряви, собак, висоти та інших неприємностей – запропонуйте взяти участь в експерименті. Дайте їй книгу “Таємне Товариство боягузів, або засіб від переляку №9”. Ваш син чи донька дізнається, що бути боягузом – не така в же й погана річ, що саме вони можуть врятувати нашу планету від прибульців, які заразили землян вірусом страху. У кожного боягуза є свої засоби подолання страху…



Я вважає дітей найкращими людьми у світі, відкритими і щирими. Можливо, саме тому мої казкові повісті користуються популярністю серед маленьких і дорослих читачів.

Леся Воронина, письменниця, авторка багатьох книг для дітей.

  1. Повідомлення теми, мети і завдань уроку.

Епіграф. Головна риса дитячого письменника – неймовірна радість просто від того, що ти живеш на світі.

Леся Воронина

  1. Вправа «Очікування».

  • Що очікуєте від сьогоднішнього уроку?

ІV.Сприймання та осмислення нового матеріалу.

  1. Слово вчителя.

Леся Воронина – письменниця, журналістка, перекладачка. Вона вважаю, що література - це найгеніальніший винахід людства, що світ був би набагато жорстокіший і примітивніший, якби не було книжок. А пише тому, що вірить – після того, як дитина прочитає, їй схочеться зробити щось добре й гарне, і, може, вона навчиться примруженим оком дивитися на себе й на навколишній світ, адже сміх дуже допомагає жити! Переконана, що основне завдання літератури – робити людей кращими.

  1. Робота в групах. Презентація випереджувальних завдань.

І група – «Біографи».

Ле́ся Воро́нина (справжнє ім'я - Олена Анастасіївна Вороніна). Літературні псевдоніми: Гаврило Ґава, Ніна Ворон, Олена Вербна, Сестра Лесич.

Народилася 21 березня 1955 року в Києві. Тут її можна зустріти й сьогодні, адже пані Леся напрочуд енергійна й бере участь у різноманітних літературних проектах, а щочетверга її програма звучить із радіоприймачів на «Радіо Культура». Назвали Лесею на честь Лесі Українки, та в паспортному столі не захотіли записувати, сказали: «Таково імені нєту», а Леся, мовляв, – похідне від Лариси або Олександри, тож мама записала Оленою. Так все життя Леся.



Дід - Прохор Воронин - був письменником, тато - художником-оформлювачем та реставратором. Мама перекладала книжки з кількох європейських мов. Маленька Леся почувалася білою вороною, бо розмовляла у російськомовному Києві українською. Рано почала читати.

Вигадувати свої фантастично-пригодницькі історії та «лякачки» почала ще в дитячому садочку, завдяки чому легко здобувала прихильність серед однолітків і викликала невдоволення вихователів. У школі зацікавилася українським фольклором, співала в хорі, а також захопилася східними двобоями та йогою, тож недивно, що її герої частенько мають чорний пояс карате й володіють внутрішнім спокоєм і силою не гірше, ніж сам Брюс Лі. Нині Леся Воронина має іще одне серйозне захоплення – подорожі. Раніше мандрувала автостопом Україною, на байдарках Польщею, тепер літає до Бразилії та інших далеких країн по враження й нових героїв для своїх історій.

Багато років Леся Воронина була головним редактором дитячого журналу «Соняшник», а на початку 2011 року очолила дитяче видавництво «Прудкий равлик». Така назва видавництва зовсім невипадкова, оскільки письменниця по-особливому любить равликів і навіть має вдома величезну колекцію цих слимаків у малюнках, кераміці, склі, дереві…

Книжки Лесі Ворониної відзначено багатьма преміями: її книжка «Таємне Товариство Боягузів та Брехунів» перемогла в конкурсі «Дитяча Книжка року BBC 2012», а видання «Сни Ганса Християна» удостоєно Першої премії Міжнародного конкуру «Мистецтво книги» і до того ж зберігається в Королівській бібліотеці Копенгагена.

Під псевдонімом Гаврило Ґава написала понад сто сюжетів коміксів, що впродовж 13 років з’являлися на сторінках журналу «Соняшник».

ІІ група – «Літературознавці».

Інтерв'ю з письменницею.

- Пані Лесю, які найяскравіші спогади з вашого дитинства?

- Цілими днями ми, діти, гралися надворі, вигадувати якісь таємні операції, мали свої секретні схованки у підвалах і на горищі нашого величезного дому. Існували в нашій компанії непорушні закони, за якими не можна жаднюгою і боягузом. Тут найбільше цінувалася дружба, а ще вміння розповідати цікаві історії.



- Які ваші улюблені дитячі автори?

- Дуже люблю казки Андерсена, чудові книжки Туве Янсон, Астрід Ліндгрен, Марка Твена, Анні Шмідт. Із задоволенням читаю блискучі історично-пригодницькі книжки Володимира Рутківського. Повісті Всеволода Нестайка витримали випробування часом і досі приваблюють малих читачів неймовірно кумедними й захопливими історіями.



- Ваші персонажі вражають уяву. Як вигадуєте сюжети та де черпаєте натхнення для їх створення?

- Я вигадувала різні історії відколи себе пам’ятаю. І досить довго вважала, що це вміють робити всі.



- Розкажіть, будь ласка, про свою книгу «Таємне товариство боягузів та брехунів».

- В моїй фантастичній повісті «Таємне товариство боягузів та брехунів» йдеться про те, як на Землю прибуває десант космічних хижаків-синьомордів, які хочуть заразити всіх мешканців нашої планети вірусом страху. І от мій герой, сором’язливий і боязкий хлопчик на ім’я Клим Джура, раптом з’ясовує, що саме від нього залежить доля всього людства. Сміх убиває страх, варто лише зрозуміти, що ми є людьми доти, доки не дозволяємо великим і малим синьомордам диктувати нам свою волю...

- Ми читали детективи,  об’єднані у серію «Суперагент 000»: «У пащі крокодила», «Пастка у підземеллі», «Таємниця підводного міста», «У залізних нетрях», «Таємниця золотого кенгуру», а також пригодницькі повісті «Пригоди голубого папуги», «Хлюсь та інші», «Таємниця Чорного озера» та інші.

- За свою творчу кар’єру я отримала чимало відзнак та винагород, книжки ставали лауреатами багатьох літературних конкурсів та фестивалів: «Коронація слова», «Книжка року», «Книжка року Бі-бі-сі», «Краща книга України».

Мені хочеться перефразувати відомий афоризм і закінчити нашу розмову словами: «Книжка врятує світ!» Звісно, якщо ця книжка буде доброю, розумною і талановитою.



V. Систематизація і узагальнення знань.

1. Робота з підручником.

2. Вправа «Незакінчене речення».

Прочитавши назву твору «Таємне Товариство боягузів, або засіб від переляку №9», я ...

Я б запитав в автора про...

3. Слово вчителя.

Сподіваюся, що «динамічні й захоплюючі повісті відомої письменниці Лесі Ворониної принесуть пригодоманію в кожну українську родину — і тоді буденність відступить, а див значно побільшає».



VІ. Рефлексія.

  1. Міні-інтерв'ю.

  • Яким був сьогоднішній урок?

  • Чи справдилися ваші очікування?

  1. Метод «Прес». Леся Воронина – сучасна письменниця.

Я вважаю, що...

Тому що ...

Наприклад, ...

Отже, ...



3. Підсумок. Оголошення результатів навчальної діяльності.

VІІ. Домашнє завдання.

  1. Прочитати 1-10 розділи повісті, вміти переказувати зміст.

  2. Завдання «Вибери сам»: намалювати ілюстрацію до одного з розділів повісті; написати лист автору від читача.


Каталог: bitstream -> 123456789
123456789 -> Урок позакласного читання у 8 класі Презентація проекту
123456789 -> Творчість А. Міцкевича апогея польського романтизму
123456789 -> Ключове запитання: Справжній Митець… Який він? Для реалізації проекту було створено групи „Біографи”
123456789 -> В. Стефаник. Новаторство письменника. Експресіонізм у його творчості
123456789 -> Урок 1 Тема. Як не любить той край Матеріал уроку. Володимир Сосюра "Як не любить той край "
123456789 -> Конспект уроку із світової літератури для 7 класу Тема. Поетизація давньоруської минувшини в баладі О. С. Пушкіна «Пісня про віщого Олега»
123456789 -> 5 клас Тема уроку. Шлях Мауглі від вихованця джунглів до їх володаря. Мета уроку


Поділіться з Вашими друзьями:

Схожі:

Конспект уроку з української літератури в 6 класі на тему iconКонспект уроку української літератури у 9 класі Мистецтво бачити слово. Візуальна (зорова) поезія сьогодні
Зверніть увагу на тему уроку (висвітлено на проекторі). Про що йтиме мова на уроці?
Конспект уроку з української літератури в 6 класі на тему iconКонспект уроку з української літератури у 7 класі на тему: "В. Голобородько. Поема "
Мета уроку: повторити біографію В. Голобородька, вміти виразно читати поезію, аналізувати прочитане, розкривати образ лелеки, знати...
Конспект уроку з української літератури в 6 класі на тему iconПлан-конспект уроку логіки в класі План-конспект уроку математики в класі
Матеріали оцінки роботи вчителя учнями, батьками, колегами по роботі, адміністрацією
Конспект уроку з української літератури в 6 класі на тему iconПлан-конспект уроку української літератури в 11 класі Тема уроку: Микола Хвильовий І літературна дискусія 1925-1928 років
...
Конспект уроку з української літератури в 6 класі на тему iconКонспект уроку позакласного читання з української літератури у7 класі
Передача та збереження духовних І національних цінностей як запорука щастя та успіху у житті людини
Конспект уроку з української літератури в 6 класі на тему iconКонспект уроку з світової літератури в 9 класі на тему
Мольєр (Жан Батист Поклен) – відомий комедіограф, актор, театральний діяч. Провідні поеми та художні особливості комедії Мольєра....
Конспект уроку з української літератури в 6 класі на тему iconКонспект уроку-узагальнення з української літератури в 6 класі за темою
М. Вороний «Євшан-зілля»,Т. Шевченко «Думка», «Іван Підкова», В. Рутківський «Джури козака Швайки»
Конспект уроку з української літератури в 6 класі на тему iconПлан-конспект уроку з української літератури у 5 класі Тема уроку: Тарас Шевченко. Життєвий шлях. Мета уроку
Тараса Шевченка, особливу увагу звернути на дитячі роки, дослідити риси характеру малого Тараса за допомогою твору Степана Васильченка...
Конспект уроку з української літератури в 6 класі на тему iconУрок математики та української літератури у 8 класі
Розробка інтегрованого уроку з математики та української літератури у 8 класі «Знаходження квадратного кореня. Стежками нашої землячки...
Конспект уроку з української літератури в 6 класі на тему iconПлан-конспект уроку з української літератури в 6-а класі з теми
...


База даних захищена авторським правом ©biog.in.ua 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка