Конспекти уроків Старокостянтинівський районний методичний кабінет Сковородківська зош І-ІІІ ступенів



Сторінка1/7
Дата конвертації28.04.2017
Розмір1.1 Mb.
ТипКонспект
  1   2   3   4   5   6   7



Старокостянтинівський районний методичний кабінет

Сковородківська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів
Світлана Клімух






Конспекти уроків

Старокостянтинівський районний методичний кабінет

Сковородківська ЗОШ І-ІІІ ступенів







Конспекти уроків

Клімух Світлана Анатоліївна

вчитель української мови

та літератури

Старокостянтинів - 2013
Автор-упорядник

Клімух Світлана Анатоліївна, вчитель української мови та літератури Сковородківської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Старокостянтинівської районної ради Хмельницької області

Рецензент

Березовська Алла Михайлівна, методист Старокостянтинів-ського районного методичного кабінету

Схвалено на засіданні

методичної ради Старокостянтинівського

районного методичного кабінету

протокол №1 від 31.01.13р.

Клімух С.А. Позакласне читання. 5-9 класи. Конспекти уроків. – Старокостянтинівський РМК, 2013. - 81 с.


Посібник містить розробки уроків позакласного читання у 5-9 класах відповідно до рекомендованої літератури для позакласного читання за програмою «Українська література. 5-9 класи» (2012)

Посібник допоможе в роботі як студентам-практикантам, так і вчителеві-початківцю, а також досвідченому педагогові.

Клімух С.А.

Старокостянтинівський РМК, 2013


ПЕРЕДМОВА

Уроки позакласного читання в школі… Якими вони повинні бути? Як пробудити читацький інтерес учня, виховати тонкого шанувальника мистецтва художнього слова? Такі питання, поза сумнівом, хвилюють кожного вчителя-словесника.

Уроки позакласного читання є тим універсальним місточком, який вдало поєднує читацький інтерес вчителя та запити його вихованців. Об’єктом обговорення тут можуть стати не тільки твори із золотого фонду української літератури, але й ті, які нещодавно з’явились на книжкових полицях і вже встигли викликати щире захоплення читачів.

Пропонуючи школярам книги для самостійного читання, слід пам’ятати, що вивчення літератури в основі своїй передусім несе виховний потенціал. Тому у творах, які обговорюватимуться на уроках, повинні бути сфокусовані філософські погляди та історичний досвід нашого народу, його психологія, звичаєва культура, мораль і етика.

Автор не претендує на виняткову досконалість пропонованих конспектів, але щиро сподівається, що вони зацікавлять учителів української літератури і допоможуть їм у підготовці до уроків позакласного читання.

І на завершення – невеличке побажання вчителям-словесникам : творіть, упевнено ступайте літературними стежками, лелійте і плекайте його величність Читача.



Автор

5 клас

В.Шевчук. «Панна квітів»

Тема уроку: Літературна казка. Валерій Шевчук «Панна квітів». Одвічна проблема добра і зла у казці.

Мета уроку: ознайомити учнів із змістом казки «Панна квітів»; розвивати навички виразного читання, уміння аналізувати вчинки героїв; виховувати бажання робити добро, любов до життя, до батьків, до навколишнього світу.

Обладнання: текст казки, мультимедійна презентація

ХІД УРОКУ

І. Організаційний момент

ІІ. Забезпечення емоційної готовності до уроку

Слово вчителя

Доброго дня! Дорогі діти, давайте розпочнемо наше заняття з перевірки вашої емоційної готовності, адже будь-яка справа буде вдалою, принесе насолоду та користь, якщо її розпочати з гарного настрою. Допоможе нам у цьому кольорова веселка. Оберіть колір, який вам найбільше подобається саме зараз, і запишіть його на картках настрою.



Картка настрою:

У давніх літописах райдугу називали «райською дугою». Її народження вважалося добрим знаком, люди ототожнювали появу веселки з приємною перспективою на майбутнє. Якщо вашим вибором є зелений та блакитний колір, то ви готові до розв’язання серйозних завдань. Ті з вас, хто обрав червоний колір, у цю хвилину насторожені, але здатні до «перетворення». Вибір синього та фіолетового кольорів свідчить, що під час роботи на занятті ви не тільки успішно впораєтеся з завданнями, а й виявите вміння творчо мислити. Жовтий та оранжевий колір свідчить про те, що ви готові до активної роботи. Нехай же на нашому занятті веселка засяє всіма своїми барвами!



ІІІ. Актуалізація опорних знань учнів

1. Бесіда :

- Які казки називаються літературними?

- Назвіть літературні казки, які ви прочитали.

- Чим літературні казки подібні до народних і чим вони відрізня­ються?

- Хто з вас любить казки?

- А за що ви їх любите?



2. Слово вчителя

Споконвіку діти любили і люблять казки. Та й не тільки діти.

Ще з давніх-давен народи всіх країн світу складали казки, у яких містилася життєва мудрість. Казка розповідала про навколишній світ, окрилювала людей фантазією, збуджувала мрії про краще життя, про перемогу добра над злом і закликала до участі в одвічній боротьбі правди проти кривди.

Можливості казки безмежні. Вона розважає і тішить, схвалює добре і гостро висміює зле, повчає і виховує, примушує замислитися над життям, інколи й посумувати. Вона допомагає пізнати навколишній світ — життя природи з її таємницями, буття і взаємини людей.



ІV. Повідомлення теми та мети уроку

1. Слово вчителя

Діти, сьогодні ми з вами знову помандруємо до чарівної країни Казкарії. Ми з вами опрацюємо зміст казки «Панна квітів»; розвиватимемо навички виразного читання, уміння аналізувати вчинки героїв і ще раз переконаємося у тому, що добро завжди перемагає зло.

А тепер – сюрприз. До нас завітала королева Флора.

V. Сприйняття й засвоєння матеріалу

1. Виступ Флори (заздалегідь підготовленої дівчинки з квітами в руках)

Доброго дня, дорогі діти. Я – королева рослин – Флора. Сьогодні я запрошую вас до себе у гості.

Я – Флора – давняя богиня,

Зелен-роду берегиня,

І вродлива, й сановита,

Вся квітками оповита.

Розсіваю їх усюди,

Аби радість мали люди.

Бо дерева, трави, квіти –

То немовби мої діти.

Кожен із вас знає, скільки різноманітних квітів росте на нашій планеті. Але не всі знають, чому так називається та інша квітка, як вона потрапила на Україну. Сьогодні я розповів вам про одну із весняних квітів, яку так люблять у нашому краї, - тюльпан.

Батьківщиною цієї квітки вважають Туреччину, тому що назва тюльпана походить від турецького слова «тюрбан» (чалма).

У 1558 році тюльпани завезли з Туреччини до Західної Європи. Невдовзі вони потрапили до ботанічного саду голландського міста Лейден. Країну охопила своєрідна епідемія — «тюльпаноманія». Заморська квітка стала дорожчою за зерно, ліс, золото. У кого не було грошей, ніс свої коштовності, одяг, домашній скарб, віддавав під заставу будинки, землі, череду, аби лише придбати бажані цибулинки й перепродати їх за вищу ціну. За квітку тюльпана можна було купити навіть маєток.

Відомий випадок, коли за одну цибулину сорту «Віце-король» заплатили срібний кубок, 10 тонн рису, 5 тонн пшениці, 4 бики, 8 свиней, 12 овець, кілька діжок вина, пива, олії.

Зрозуміло, що торгівля тюльпанами була прибутковою справою, тому чимало комерсантів пропонували свій товар по всьому світу. Та найбільшою сенсацією стало виведення чорного тюльпана, за який садівник М. одержав винагороду — сто тисяч гульденів золотом. Присутній принц Норманський вписав ім'я садівника в історію держави і подарував місту велику суму грошей.

Поети, музиканти, казкарі, художники, модельєри, перукарі, ковалі, різьбярі, ювеліри, архітектори, пекарі, кондитери, ткалі, гончарі захопилися цією квіткою. Майже 100 років існував «тюльпановий» бум.



2. Слово учителя

Дякуємо, тобі, Флоро, за таку цікаву розповідь. А зараз перейдемо до роботи над казкою В.Шевчука «Панна квітів», де цвіте ціле поле жовтих тюльпанів.



3. Робота зі змістом твору. (Звучить лірична мелодія, вчитель читає уривок з 2-го розділу)

«Того ранку було багато сонця, а трава від роси аж голубіла, й кожна павутина, що її розкидали по світі павуки, тримала по великій, світлій, як дорогоцінний камінець, краплині. Ці краплі промінились і грали, відбиваючи від себе золоті списики променів, а Зеленоочка, прокинувшись у траві, довго сиділа, дивлячись на ті краплі. Її очі того ранку були чудові, як ніколи. Вона встала й роззирнулася і побачила тоненьку стежку…».

Зеленоочка йде назустріч невідомості, а ми тим часом згадаємо, що ми про неї вже дізнались.

4. Дидактична гра «Блеф-клуб» («Вірю! – Не вірю!»)

Умови гри. Учням пропонується дати відповідь на запитання, які починаються словами «Чи вірите ви, що...?». Школярі мають погодитися з твердженням або ні та аргументувати свою думку.

1)Зеленоочка носила нове зелене платтячко? (Ні)

2)Хустина Зеленоочки була схожа пелюстку квітки? (Так)

3)Зеленоочка наймалася до різних людей? (Так)

4)Дівчинці було важко йти від господарів. (Ні)

5)Одного ранку Зеленоочка прийшла до великого палацу (Ні)

6)Старий Крінос найняв дівчинку носити хмиз. (Так)

7)Коли Крінос дивився на Зеленоочку, в його очах світився «такий вогник, який завжди засвічується у кота, коли він полює на птаха чи мишу»? (Так)

8)Для того, щоб Зеленоочці було зручніше носити хмиз, дід дав їй мотузку? (Ні)

9)Коли Зеленоочка побачила тюльпанове поле, на душі їй стало легко і радісно? (Ні)

10) Коли двоє мурашок хотіли вкусити дівчинку, вона сама наставила їм пальця? (Так)

11) Крінос послав Димка, щоб довідатись, де поділась Зеленоочка? (Так)

12) Димко зізнався Сну Зеленоочки, що тюльпани – це зачаровані люди? (Так)

13)Сон дізнався, що люди самі хотіли стати тюльпанами, бо їм дуже важко жилося? (Ні)

14)Крінос хотів перетворити Зеленоочку на великого і гарного тюльпана? (Так)

15) Зеленоочка тільки вдає, що наймається до когось. Насправді вона перевіряє, чи скрізь однаково й гарно світить сонце? (Так)

16) Дівчинка попросила в сонця краси? (Ні)

17)Жайворон, який побачив перевтілення Зеленоочки, закричав на весь світ, що на землю прийшла Панна квітів? (Так)

18) Димко хотів прогнати Панну квітів із тюльпанового поля? (Ні)

19) Зеленоочка знала, що володіє надзвичайною силою? (Ні)

20) Вогонь з неба впав на Кріноса і перетворив його на величезну каменюку? (Так)

21)Звільнені люди-тюльпани «танцювали всі разом, викидуючи щасливо руками й ногами»? (Так)

22) Димко захотів служити Зеленоочці? (Так)

23) Зеленоочка постійно повторювала, що доброго чоловіка не треба хвалити? (Так)

24) Після звільнення зачарованих людей Зеленоочка так і залишилась Панною квітів? (Ні)

5. «Художня галерея»

Учитель демонструє дитячі ілюстрації до казки, учні переказують епізод, зображений на малюнку.



6. Вправа «Чарівний мікрофон»

Діти, я пропоную вам усім стати на деякий час казкарями і колективно вигадати ще одну казку, яка б могла статися із Зеленоочкою. Адже ви пам’ятаєте, що дівчинка ніколи довго не затримувалась на одному місці. До кого ж вона прийшла далі? Складати казку ми будемо за допомогою вправи «Чарівний мікрофон». А працюватимемо так : хтось один, беручи в руки мікрофон, складає одне речення, наступний – друге і т.д. Учні, які бажають продовжити, піднімають руку. А я в цей час записуватиму казку на диктофон, і у нас буде можливість прослухати наше «творіння». Отож, успіху вам, почали…



ІV. Систематизація й узагальнення вивченого

1. Бліц-опитування :

- Чи сподобалась вам казка?

- Що сподобалось в Димкові?

- Чи сподобалась казка вашим батькам?



2. «Шифрувальники»

Розшифрувавши подане послання, ви дізнаєтесь, якої головної істини навчала Зеленоочка.

15 19 16 11 21 19 2 11 29 6 19 2 21 19 - 21 19 2 11, 1 26 3 1 16 11 -23 11 22 31 18 7 20 19 2 21 12 2 18 19.

(Коли робиш добро - роби, а хвалитись не потрібно.)



V. Підсумок уроку

Метод «Незакінчене речення»

Казка допомогла мені зрозуміти….

VІ. Оцінювання


Є.Гуцало. «Сім’я дикої качки»

Тема : Є.Гуцало. «Сім’я дикої качки». Людина і світ, морально-етичні проблеми в оповіданні.

Мета : розширити знання учнів про творчість Є.Гуцала для дітей, зокрема із оповіданням «Сім’я дикої качки»; розкрити морально-етичні проблеми, порушені в оповіданні; розвивати вміння «повільно читати текст», самостійно робити висновки; виховувати любов до природи, краси.

Обладнання : портрет письменника, виставка творів Є.Гуцала, тлумачний словник, текст твору, мультимедійна презентація

ХІД УРОКУ

І. Організаційний момент

ІІ. Актуалізація опорних знань учнів

1. Слово вчителя

Євген Гуцало з'явився в літературі, як молодий Моцарт у музиці. Він приніс із собою багато світла, сонця, чистого неба, простору, живого різноголосся природи, запахущої землі, а водно­час і високих почуттів, душевного тепла, людського милосердя.

Поет і прозаїк не просто співіснували в ньому — це була органічна цілісність. Безмовна природа говорила його устами — він був її повно­важним представником серед людей. Одну зі своїх перших книжок Є. Гуцало назвав доволі про­сто — «Люди серед людей». Тобто раз і назавжди визначив статус своїх героїв. Це ті, на кому тримається світ, вихоплені з виру життя і розгадані автором. Бо ж кожна людина — загадка, таємниця за сімома печатями, розгадати її може тільки великий художник. Такий, як Є. Гуцало. Для нього писати-творити стало природним станом душі і розуму.

Прозу письменника можна назвати ліричною, стільки в ній світла, тепла, любові до природи і людини. Усі твори Гуцала не вміс­тилися б і в 20-ти томах. Пригадайте знайомі вам твори письменника. Про що вони?



ІІІ. Повідомлення теми та мети року

Отже, тема нашого уроку «Є.Гуцало. «Сім’я дикої качки». Людина і світ, морально-етичні проблеми в оповіданні».



ІV. Сприйняття і засвоєння матеріалу

  1. Створення проблемної ситуації

Як і кожен твір наше оповідання починається із назви. Чого очікуєте ви, почувши назву твору?

  1. Метод «Чиста дошка»

(Учні по черзі на дошці записують свої очікування)

  1. Запитання до учнів :

  • Що для вас означає слово «сім’я»?

  1. Робота в групах

І група. Скласти асоціативний кущ до слова «Сім’я»

ІІ група. У тлумачному словнику знайти лек­сичне значення слова сім'я



5. Запитання до учнів :

- Яка різниця між дикими і свійськими птахами?


6. Послухайте оповідання, намагайтеся уявити те, що в ньому описується. Вслухайтесь у слова, можливо, вони вас вразять, схвилюють. (Читання оповідання вчителем).

7. Метод «Мікрофон»

- Чи справдилися ваші очікування?

- Як би ви назвали це оповідання? Чому саме так?
- Чи сподобався вам цей твір? Чим саме? По­діліться зі мною своїми думками, враженнями.

V. Закріплення знань, умінь і навичок

1. Бліц-опитування

1) Хто такий Юрко?

2) Які стосунки склались у Юрка з Тосею?

3) Чому Юрко брехав Тосі про свої «риболовські» успіхи?

4) Чи змінився настрій Юрка після того, як він упіймав каченят?

5) Як вели себе каченята в неволі?

6) Чому, коли Тося залишилася сама, їй стало гірко-гірко?

7) Що робила Тося, щоб урятувати каченят?

8) Чи зайняли сільські хлопці позицію Юрка? Чому?

9) Чи зрозумів Юрко, який гріх вчинив?

10) За що його мучить сумління?

11) Яка проблема порушена в оповіданні? (добро і зло)



2. Вправа «Асоціації»

- Які асоціації викликають у вас слова «добро», «зло»?

(Наприклад, добро – віра, турбота, любов… Зло - жорстокість, байдужість…)

3. «Займи позицію»

Чи погоджуєтесь ви із висловом народної мудрості «Так треба жити, щоб нікому зла не чинити»?



VІ. Підсумок уроку

  1. Запитання до учнів :

  • То чому оповідання називається «Сім’я дикої качки»? Про кого більше йдеться творі і чому?

  1. «Незакінчене речення»

Я ніколи не буду …

Я буду старатися …

Мені хочеться вірити, що …

VІІ. Оцінювання
Р.Полонський. «Таємниця країни суниць»

Тема: Р.Полонський. «Таємниця країни суниць». Незвичайні пригоди дітей в незнайомій країні. Доброта, взаємовиручка друзів. Негативні риси характеру та шляхи їх подолання.

Мета: допомогти учням проникнути в казковий світ, створений уявою письменника, зрозуміти проблеми, підняті у творі; формувати навички самостійної, групової і колективної роботи, вміння аналізувати дії і вчинки персонажів, робити висновки, узагальнення; розвивати уяву, творчі здібності учнів, художньо-естетичні смаки, навички самоосвіти, самоконтролю; виховувати потяг до добра, прагнення боротися зі злом.

Обладнання : мультимедійна презентація

ХІД УРОКУ

І. Організаційний момент

Всі мерщій сідайте, діти.

Домовляймось не шуміти,

На уроці не дрімати,

Руки вчасно підіймати.

І щоб не було мороки,

Всі готові до уроку!?

Тож гаразд, часу не гаймо

І урок розпочинаймо.

ІІ. Повідомлення теми, мети та завдань уроку

1. Слово вчителя

  Отже, як вам уже відомо, бо ми всі ретельно готувалися до цього уроку, працювати ми сьогодні будемо над яким твором? (Учні: казкою Р.Полонського «Таємниця країни суниць»). Та ми не просто читати-мемо чи переказуватимемо зміст казки, а спробуємо заглибитись у найважливішу проблему, яку піднімає в цьому творі письменниця – проблему добра і зла.



ІІІ. Актуалізація опорних знань учнів

1. «Мозковий штурм»

- Що таке казка?

- На які групи поділяються казки за змістом і тематикою?

- А на які два види поділяються казки в залежності від авторства, від того, хто їх створює?

- До якого виду належить казка «Таємниця країни суниць»? Чому?

ІV. Сприйняття і засвоєння матеріалу

1. Запитання до учнів :

- У яких містах відбуваються події, змальовані в казці? (Хвальків, Підлабузнівськ, Ябедин, Заздра).

- Чи є такі міста в Україні?

- Хто ж мешкає в Країні суниць ? Чим займаються її жителі? Давайте про це дізнаємося у спеціалістів із цих міст.



2. Виступ спеціалістів

(Слово надається по черзі спеціалістам, які повідомляють про населення кожного міста й основні види їх занять)



1 повідомлення. Місто Хвальків – це обідраний гай. Кожне дерево в ньому має велике дупло біля кореня; в тих дуплах живуть хвальки. Основне заняття : збирають по 2 кошики суниць (1 кошик собі, 1 – Бевзеві), хваляться.

2 повідомлення.Місто Підлабузнівськ – кілька десятків чепурних кругленьких будиночків, складених із дрібних камінців. Дашки рожеві, навколо кожного будиночка – голуба огорожа. Основне заняття : збирають по 3 кошики суниць (1 кошик собі, 2 – Бевзеві), підлабузнюються.

3 повідомлення. Місто Ябедин - оточене ліщиною, здалека здається гарним і старовинним. Насправді похмуре місто : вулиці криві й немощені, на них навіть уночі здіймається курява і не дає дихати; будинки сірі, перекособочені, похмурі; жодного дерева, ні трави, ні кущів. Основне заняття : збирають суниці і ліщинові горіхи, ябедничають.

4 повідомлення.Місто Заздра – мало скидається на місто. Обіч дороги стоять горбки. На їхніх схилах вириті печери, в яких живуть голодні обідрані діти. Основне заняття : заздрять, кричать, б’ються, роблять шкоду іншим; потайки збирають суниці і горіхи.

3. Дидактичні ігри

- Які ж персонажі живуть у Країні суниць? Пригадати це нам допоможуть дидактичні ігри «Упізнай героя» та «Бюро знахідок»



Дидактична гра «Упізнай героя»

1) «…дивний дядько. Довгий і худий, як стовп. Голова велика, мов казан. Маленькі оченята з-під зелених брів ковзали по дітях.» (Одновусий)

2) «…голови мали круглі, наче кулі. Лице в кожного теж кругле й гладке, а на ньому гулькою стирчав носик. Очі були схожі на білі ґудзики з чорними цяточками посередині. На головах росло сіре й коротке, наче гороб’яче пір’я, волосся.» (Бевзики)

3) «Це був велетенський рожевий мішок із салом. Навіть кілька мішків. Ноги й руки були як чотири мішки з салом. Пальці біли як торбинки, міцно набиті салом. Живіт – справжня гора. Кругла голова була накрита копою рудого волосся. Воно звисало на очі, як це бува у волохатих собак. А самі очі так запливли, що від них лишилися тільки дві вузькі щілини.» (Бевзь Пятий)

4) «Це було дивне і неприємне створіння. Височенький хлопчик… Вгодований, але майже без м’язів. Голова велика, як у всіх бевзиків, поросла коротким сірим волоссячком. І як у всіх бевзиків – білі очі з чорними цяточками зіниць. На обличчі – ніякого виразу, в очах – нічого схожого на думку.» (ЗБС – Зразковий Стопроцентний Бевзик)

5) «Страховисько мало довге плескате обличчя. Ніс у нього був як баранячий ріг, а підборіддя – як носорогів ніс. Волосся на голові сіро-буро-малинове, воно ворушилося від люті. Вуха – волохаті, руді, очі – червоні, як палаюче вугілля. З-під синіх губ визирали чотири зуби, схожих на довгі дрючки… На кожній руці … по два пальці з гострими залізними кігтями…» (Відьма)



Дидактична гра «Бюро знахідок»

(Учитель повідомляє учням, що в «бюро знахідок» потрапили речі, які загубили літературні герої. Учням потрібно знайти власників цих речей)

- рожева шапочка (Кив), червона футболка (Антошка), біла чашка (Дениско), маленька мисочка (Лариска), різьблена гуцульська скринька (Антошка), суха гілочка (їжак), самовар (солдати)

4. Робота над змістом казки

Запитання до учнів :

- З якими персонажами ми познайомились у першому розділі «Сонячний зайчик дає пораду»?

- Що запропонував дітям сонячний зайчик?

- Кого зустріли діти на невідомій галявині?

- Яким чином одновусий і біла ворона забрали в дітей скриньку?

- Чому мачуха боїться Кузьки?

- З ким познайомились діти у місті Підлабузнівськ?

- Хто заманив Антошку до чорної ями?

- Хто допоміг Антошці вибратися з підземелля?

- Хто наябедничав Запеклому, що Ті Самі Двоє зупинились у Мухи?

- Хто хотів заволодіти яйцем-райцем?

- Хто показав Антошці дорогу, якою йшли його товариші?

- З ким познайомились діти у місті Заздра?

- Чому плакала Гулька?

- Перед яким вибором опинились діти, коли піднялись на Синю гору?



5. Конкурс «Найкращий знавець лічилок»

У казці Радія Полонського велику силу мають лічилки. Отож, я пропоную вам провести конкурс на кращого знавця лічилок.



V. Закріплення матеріалу

1. Запитання до учнів :

- Чи знають діти Країни суниць, що таке добре і що погано? (Ні)



2. Проблемне запитання

- Чому природа (дерева, їжачок, жайворонок, перепілка) постійно допомагає дітям?



3. Практикум

Уважно прочитайте список рис характеру. Підкресліть однією лінією ті риси, які всі вважають позитивними, а двома – негативними.

Мудрість, щедрість, милосердя, злість, терпіння, справедливість, надійність, скромність, сміливість, делікатність, брехливість, доброта, підлабузництво, хвалькуватість, правдивість, відповідальність, чуйність, ябедництво, терпимість, ввічливість, заздрість, вдячність, слухняність, байдужість.

(Кілька учнів зачитують свої відповіді)

Перед вами макет квітки. Вона суха і мертва. Зараз ми вдихнемо в неї життя і силу : прикріпимо картки-пелюстки із позитивним рисами характеру (картки-пелюстки різнокольорові)

- Що сталося з квіткою? Як вона змінилася?

- Так, діти, і будь-яка людина змінюється, нібито наповнюється чарівною силою, коли виховує в собі такі якості.

4. «Мікрофон»

- Що ви взяли для себе із казки «Таємниця Країни суниць»? Над чим замислились?



VІ. Підсумки уроку

Дорогі діти, будьте мудрими і розумними, чесними і порядними – тоді будете мати щастя і радість. Запам’ятайте такі рядочки :

Стежина твоя простелиться вдаль.

Тобі мужніти й рости.

Ти сам у житті свого щастя коваль,

Тому-то задумайся ти,

Який собі шлях у житті обереш,

Як житимеш поміж людьми?

З добром чи лукавством по світу підеш,

До світла чи в царство пітьми?



VІІ. Оцінювання

М.Вінграновський. «Первінка»


Каталог: Files -> downloads
downloads -> «Це склад книжок» так скептик говорив, «Це храм душі» естет йому відмовив, Тут джерело всіх радощів земних, І їх дарують нам без цінним словом…»
downloads -> Для вчителів зарубіжної літератури
downloads -> Методичні рекомендації щодо викладання світової літератури в загальноосвітніх навчальних закладах у 2013-2014 навчальному році // Зарубіжна літератури в школах України. 2013. №7-8
downloads -> Талант людини це божий дар
downloads -> Василь Стус постать,що єднає
downloads -> Антон павлович чехов
downloads -> Остап Вишня. Трагічна доля українського гумориста. Моя автобіографія
downloads -> Урок 1 т ема. Вступ. Роль художньої літератури у формуванні життєвих цінностей людини


Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2   3   4   5   6   7

Схожі:

Конспекти уроків Старокостянтинівський районний методичний кабінет Сковородківська зош І-ІІІ ступенів iconСтарокостянтинівський районний методичний кабінет Решнівецька загальноосвітня школа І-ІІ ступенів
Яцюк Інна Леонідівна, вчитель фізики Решнівецької зош І-ІІ ступенів Старокостянтинівської районної ради Хмельницької області
Конспекти уроків Старокостянтинівський районний методичний кабінет Сковородківська зош І-ІІІ ступенів iconВідділ освіти Березанської районної державної адміністрації Районний методичний кабінет Березанська загальноосвітня школа І- ііі ступенів Березанської районної ради Миколаївської області
Березанської зош І – ІІІ ступенів. Кваліфікаційна категорія – «спеціаліст вищої категорії»
Конспекти уроків Старокостянтинівський районний методичний кабінет Сковородківська зош І-ІІІ ступенів iconУправління освіти, молоді та спорту Старокостянтинівської райдержадміністрації Старокостянтинівський районний методичний кабінет
М. О. Антонюк, І. Ю. Билина вчителі математики Староостропільського нво «Дошкільний заклад, зош і-іііступенів, гімназія»
Конспекти уроків Старокостянтинівський районний методичний кабінет Сковородківська зош І-ІІІ ступенів iconВідділ освіти Петрівської районної державної адміністрації Районний методичний кабінет Література рідного краю Розробки уроків з української літератури для 6-8 класів
Митько Н. П., учитель Петрівського нвк «загальноосвітня школа ІІ-ІІІ ступенів-гімназія»
Конспекти уроків Старокостянтинівський районний методичний кабінет Сковородківська зош І-ІІІ ступенів iconВідділ освіти Криворізької районної державної адміністрації ку «Криворізький районний науково-методичний кабінет» Криворізької районної ради
Персонажі як на долоні. – Укл. Петросян-Чиркінян І. А.– с. Красіне: Красінська зош І-ІІІ ступенів, 2016. – 36 с
Конспекти уроків Старокостянтинівський районний методичний кабінет Сковородківська зош І-ІІІ ступенів iconРішенням науково-методичної ради кз «Районний методичний кабінет»
З досвіду роботи Л. Л. Вовк, вчителя російської мови та світової літератури Рудківської зош І-ІІ ступенів
Конспекти уроків Старокостянтинівський районний методичний кабінет Сковородківська зош І-ІІІ ступенів iconВідділ освіти Тальнівської райдержадміністрації Районний методичний кабінет Тальнівський нвк «загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №1-гімназія»

Конспекти уроків Старокостянтинівський районний методичний кабінет Сковородківська зош І-ІІІ ступенів iconРайонний методичний кабінет
Рибачук Валентина Володимирівна, Голюк Олена Степанівна – вчителі української мови та літератури Бутовецької зош І-ІІІ ст. Старокостянтинівської...
Конспекти уроків Старокостянтинівський районний методичний кабінет Сковородківська зош І-ІІІ ступенів iconПлани-конспекти уроків до курсу світова література в 2 класі
Бондар Світлана Андріївна, Ващук Світлана Петрівна, Кравець Любов Василівна, Остапюк Мирослава Іванівна, вчителі початкових класів...
Конспекти уроків Старокостянтинівський районний методичний кабінет Сковородківська зош І-ІІІ ступенів iconВідділ освіти віньковецької райдержадміністрації районний методкабінет інформаційно-методичний центр Яснозірської зош І-ІІІ ступенів
В даному посібнику зібрано матеріали образотворчого мистецтва, які можна використати на уроках української мови та в позакласній...


База даних захищена авторським правом ©biog.in.ua 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка