Контрольна робота №4 ( тестові завдання ). Світ української поезії: Леся Українка, В. Сосюра, В. Підпалий, І. Малкович



Скачати 42.55 Kb.
Дата конвертації21.01.2018
Розмір42.55 Kb.
ТипКонтрольна робота

Тема: Контрольна робота № 4 (тестові завдання). Світ української поезії: Леся Українка, В. Сосюра, В. Підпалий, І. Малкович
Мета: за допомогою запропонованих завдань виявити в учнів рівень знань, умінь та навичок з вивченої теми, закріпити їх; розвивати увагу, пам'ять, спритність, рішучість, кмітливість, уміння акумулювати отримані знання і застосовувати їх під час виконання завдань; виховувати працьовитість, наполегливість, старанність, силу волі, пунктуальність, інтерес до наслідків власної праці.
Тип уроку: контроль, корекція знань та вмінь.
Обладнання: тестові завдання і питання для самоконтролю за темою у двох варіантах з різними рівнями навчальних досягнень школярів.
ХІД УРОКУ
I. Організаційний момент
II. Оголошення теми, мети уроку. Мотивація навчальної діяльності
III. Пояснення вчителем питань, які стосуються проведення тематичної контрольної роботи
IV. Завдання для тематичної контрольної роботи

І варіант
Початковий рівень
Завдання 1-6 мають по чотири варіанти відповідей, серед яких лише ОДНА ПРАВИЛЬНА. Оберіть правильну відповідь. За одне правильно виконане завдання ставиться 0,5 бала.
1. Допишіть речення:
Строфа – це
2. 2. Укажіть правильне визначення. Амфібрахій – це
A) двоскладовий віршовий розмір з наголосом на першому складі;
Б) трискладовий віршовий розмір з наголосом на третьому складі;
B) трискладовий віршовий розмір з наголосом на другому складі;
Г) двоскладовий віршовий розмір з наголосом на другому складі.
3.“Васильки” В. Сосюри — за жанром це лірика:
а) інтимна;
б) філософська;
в) пейзажна;
г) громадянська?
4. Засновником видавництва дитячої книги „А-ба-ба-га-ла-ма-га” є
А І.Калинець;
Б Л.Костенко;
В І.Малкович;
Г Б.Олійник.
Середній рівень
5. Укажіть, до якого твору належить наведений фрагмент.
Для нас вона в світі єдина, одна
в просторів солодкому чарі…
Вона у зірках, і у вербах вона,
і в кожному серця ударі…
A) В. Сосюра, «Любіть Україну»;
Б) Леся Українка «Хотіла б я піснею стати»;
B) В. Підпалий, «Тиха елегія»;
Г) І. Малкович, «Із янголом на плечі».
6.Визначте назву твору за цитатою і його автора: «Візьму собі землі окраєць, Піду блукати по світах,— Хай тільки вітер завиває В моїх розхристаних слідах...
А) В. Сосюра, «Сад»;
б) І. Малкович «Свічечка букви Ї»;
в) В. Підпалий, «Запросини»;
г) І. Малкович, «Музика, що пішла».
Середній рівень складності
Завдання 7-8 мають на меті встановлення відповідності між рядками. До кожного рядка, позначеного ЦИФРОЮ, доберіть відповідник, позначений БУКВОЮ. Ці завдання оцінюються одним балом.
7. Установіть відповідність між поданим фрагментом і назвою твору.
A) «Коли мене питають: «Україну чи зможеш 1. В. Сосюра, «Васильки»;
ти забуть на чужині.» -кричу: «Кладіть
отут у домовину живим!.. Однаковісінько мені».
Б) «Любіть у коханні, в труді, у бою, 2. В. Підпалий, «Тиха елегія»;
як пісню, що лине зорею.
Всім серцем любіть Україну свою -
і вічні ми будемо з нею».
B) «Ти, дитино, покликана захищати своїми 3. В. Сосюра, «Любіть Україну»;
долоньками крихітну свічечку букви ї».
Г) «Так же буде поле, як тепер, синіти, 4. І. Малкович, «Свічечка букви ї»;
і хмарки летіти в невідомий час».
8. Установіть відповідність між наведеним прикладом та художнім засобом виразності.
A) «Вічна колиска», «чесний бій»; 1. Метафора.
Б) «таємницею володіє моя та ніч… – ніч осіння довга»; 2. Епітети.
B) «почесть чоло обів’є», «гойдається вічна колиска»; 3.Риторичні фігури,оклики, запитання.
Г) «Ходімо! Навіть якщо не дійдемо, – ходімо!» 4. Алегорія. . 5. Порівняння
Достатній рівень. Ці завдання оцінюються двома балами.
9. Дайте коротку відповідь.
Схарактеризуйте образ Поета – головного героя ліро-епічної соціальної поеми-казки Лесі Українки «Давня казка».
10. Як ви розумієте смисл поняття «щастя»? Від чого воно залежить? (Леся Українка «Ви щасливі, пречистії зорі»
Високий рівень. Це завдання оцінюється трьома балами.
11. Дайте повну розгорнуту відповідь.
1) «Янгол не впаде з плеча» (за однойменним твором І. Малковича).
2) «Не поет, у кого думки літають вільно в світі (за твором Лесі Українки «Давня казка»).
3) « Не помились у правильності обраного шляху» (за твором В. Підпалого «Запросини»).
II варіант
Початковий рівень
Завдання 1-6 мають по чотири варіанти відповідей, серед яких лише ОДНА ПРАВИЛЬНА. Оберіть правильну відповідь. За одне правильно виконане завдання ставиться 0,5 бала.
1. Допишіть речення:
Філософська лірика – це
2. Яке із пропонованих визначень відповідає ямбу — віршовому роз міру, що складається з:
а) трискладових стоп з наголосом на першому складі;
б) трискладових стоп з наголосом на другому (середньому складі);
в) Двоскладових стоп з наголосом на другому складі;
г) з двоскладових стоп з наголосом на першому складі
3. .За жанром поезія Лесі Українки «Давня весна» – це лірика:
а) філософська;
б) інтимна;
в) громадянська;
г) пейзажна.
4. Автобіографічний роман В.Сосюри має назву
А „Розстріляне безсмертя”;
Б „Третя Рота”;
В „Два Володьки”;
Г „Червона зима”.
5. Вірш, який написаний письменником під впливом однойменної народної пісні:
а) В. Сосюра «Васильки»;
б) В. Підпалий «Тиха елегія»;
в) І. Малкович «Музика, що пішла»;
г) Б. Олійник «Ринг».
6. Визначте назву твору за цитатою і його автора: «Якби я ваші промені мала, Я б ніколи не мовила слова »:
І. Малкович «Із янголом на плечі»;
Б) Леся Українка «Ви щасливі, пречистії зорі»;
в) В. Підпалий «Тиха елегія»;
г) В. Сосюра «Васильки».
Середній рівень складності
Завдання 7-8 мають на меті встановлення відповідності між рядками. До кожного рядка, позначеного ЦИФРОЮ, доберіть відповідник, позначений БУКВОЮ. Ці завдання оцінюються одним балом.
7. Установіть відповідність між авторами та назвами їх збірок:
1. В.Сосюра А „Сині троянди”, „Береги землі”.
2. Леся Українка Б „Думи і мрії”, „Відгуки”.
3. В.Підпалий В „Ластівки на сонці”, „Щастя сім’ї трудової”.
4. І.Малкович Г „Б’ють у крицю ковалі”, „Сива ластівка”.
. Д „Білий камінь”, „Із ангелом на плечі”.
3.Установіть відповідність між виразами та художніми засобами.
А Золотий човен 1. Епітет.
Із хмари на хмару, 2. Алегорія.
на хмару із хмари – 3. Порівняння.
І на місці... 4. Метафора.
Б Любіть Україну у сні й наяву,
Вишневу свою Україну,
Красу її, вічно живу і нову,
І мову її солов’їну.
В Той ворог хитро, як лисиця,
Мені готує рішенець.
Г Так несподівано і скоро
Наш сад повстав і зашумів...
Д Покликана захищати своїми долоньками
крихітну свічечку букви „Ї”
Достатній рівень. Ці завдання оцінюються двома балами.
9. Дайте коротку відповідь. Чому героїня твору Лесі Українки «Ви щасливі, пречистії зорі» прагне стати зорею ?
10. Як на вашу думку, чому сад (В. Сосюра «Васильки»)не скорився не скорився злій долі, а натомість, долаючи труднощі, зазеленів, зашумів, заряснів?
Високий рівень. Це завдання оцінюється трьома балами.
11. Дайте повну розгорнуту відповідь.
1. «Сам я вільний і ніколи не зламав чужої волі» (за твором Лесі Українки «Давня казка»).
2. З чим порівнюються васильки (В. Сосюра «Васильки»)?
3. Мова – це глибина тисячоліть (за твором І. Малковича «Свічечка букви Ї»).
V. Збирання зошитів для контрольних робіт
VI. Домашнє завдання

Ознайомитися з біографією І. Карпенка-Карого..

Поділіться з Вашими друзьями:

Схожі:

Контрольна робота №4 ( тестові завдання ). Світ української поезії: Леся Українка, В. Сосюра, В. Підпалий, І. Малкович iconКонтрольна робота. Тестові завдання. (7 клас)
З досвіду роботи над проблемою Проектна технологія навчання на уроках української мови та літератури
Контрольна робота №4 ( тестові завдання ). Світ української поезії: Леся Українка, В. Сосюра, В. Підпалий, І. Малкович iconКонтрольна робота №1 Світова література другої половини ХХ століття Варіант 1 І. Тестові завдання
Напрям, який за радянських часів вважався «основним методом радянської літератури»
Контрольна робота №4 ( тестові завдання ). Світ української поезії: Леся Українка, В. Сосюра, В. Підпалий, І. Малкович iconКонспект уроку української літератури у 6 класі Тема. Леся Українка. Дитинство поетеси, роль родини у її вихованні.
Тема. Леся Українка. Дитинство поетеси, роль родини у її вихованні. «Мрії», «Як дитиною, бувало…». Неповторний світ дитинства в цих...
Контрольна робота №4 ( тестові завдання ). Світ української поезії: Леся Українка, В. Сосюра, В. Підпалий, І. Малкович iconХвиля Леся Українка
Леся Українка використовує такі художні засоби, як: епітети (хвиля смутна), порівняння (може, буде там покірно,мов рабиня, тихо,...
Контрольна робота №4 ( тестові завдання ). Світ української поезії: Леся Українка, В. Сосюра, В. Підпалий, І. Малкович iconІ урок розпочинаймо
Тема. Стан рідної природи І настрій людини в поезії Лесі Українки. Леся Українка
Контрольна робота №4 ( тестові завдання ). Світ української поезії: Леся Українка, В. Сосюра, В. Підпалий, І. Малкович icon"Леся Українка" (про неї). Леся Українка "Давня весна", "Вечірня година", "Вже сонечко в море сіда "
Тема: "Леся Українка" (про неї). Леся Українка "Давня весна", "Вечірня година", "Вже сонечко в море сіда "
Контрольна робота №4 ( тестові завдання ). Світ української поезії: Леся Українка, В. Сосюра, В. Підпалий, І. Малкович iconЛеся Українка.”Бояриня”.Історична основа драматичної поеми. План Історія написання твору
Драму "Бояриня" Леся Українка написала в 1910 р., перебуваючи на лікуванні в Єгипті. Це єдиний твір поетеси, побудований на матеріалі...
Контрольна робота №4 ( тестові завдання ). Світ української поезії: Леся Українка, В. Сосюра, В. Підпалий, І. Малкович iconТема. Леся Українка. Хто ж вона?
Окраса й гордість української нації, одна з фундаторів нової української літератури…
Контрольна робота №4 ( тестові завдання ). Світ української поезії: Леся Українка, В. Сосюра, В. Підпалий, І. Малкович iconУрок №32 В. Сосюра. Патріотичний пафос поезії "ЛюбітьУкраїну!" 1898 1965 Мета І завдання уроку
«Любіть Україну»; визначити ідейно-художній зміст та особливості ліричного твору
Контрольна робота №4 ( тестові завдання ). Світ української поезії: Леся Українка, В. Сосюра, В. Підпалий, І. Малкович iconЛеся Українка “Співець” Мета І завдання
Увійшла до збірки "На крилах пісень"(перша поетична збірка Лесі Українки), що вийшла 1893р у Львові


База даних захищена авторським правом ©biog.in.ua 2017
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка