Літературний інформаційний вісник Тиждень світової літератури. Позакласний західСкачати 76,16 Kb.
Дата конвертації15.04.2017
Розмір76,16 Kb.

Літературний інформаційний вісник

Тиждень світової літератури. Позакласний захід.

__________________________________________________________

Лідія Лепська, вчитель світової літератури та російської мови

Захарівської ЗОШ І-ІІІ ступенів, Кіровоградська область

______________________________________________

Мета:


  • популяризувати відомості про літературу,

  • надати інформацію про письменників-ювілярів, їх зв’язок з Україною,

  • викликати інтерес до невідомих сторінок нашої батьківщини,

  • виховувати патріотичні почуття за рідну землю, яка стала ґрунтом для створення мистецьких творів.

Обладнання: портрети письменників, ілюстрації.

Тип : усний журнал


Сторінка І

НОБЕЛІВСЬКА ПРЕМІЯ

Кожна людина в своєму житті робить успіхи і досягнення. Своїм талантом та вміннями ми демонструємо надзвичайні можливості, розкриваємо таємниці світу, являємо оточенню дарований природою талант. Найвищою нагородою є Нобелівська премія, мрія кожної унікальної людини, але така важлива вершина у досягненні своєї мети.

-Що ви знаєте про Нобелівську премію?

Учні приготували індивідуальні повідомлення про найбільшу нагороду світу.

1. Присуджується Нобелівська премія з 1901 року за видатні наукові

дослідження, революційні відкриття, значний внесок у культуру і розвиток

суспільства.

2. Присуджується вона у 6 номінаціях: література, фізика, хімія, фізіологія,

медицина, економіка, захист миру – упродовж цілого тижня.

3. Обговорення робіт і голосування відбувається за суворої таємності,

розбіжності у протокол не вносяться. У пресі публікуються рішення, але

оскарженню вони не підлягають.

4. Премія посмертно не присуджується.

5. Згідно з волею Нобеля річний прибуток від його спадщини має ділитися на 5 частин між особами, які попереднього року прислужились людству.

6. Нобелівська премія складається із золотої медалі вагою 200 грамів із

зображенням А. Нобеля - на одній стороні, на другій стороні – роки

народження і смерті; чек на суму близько 3 млн. доларів.

7. Лауреати представляють лекції у виданні «Нобелівський лауреат».

8. Урочисті церемонії вручення нагороди відбуваються у Стокгольмі й Осло

10 грудня, у річницю смерті Нобеля – День Нобеля.

9. Традицією є те, що шведський король вручає золоті медалі у Стокгольмі,

норвезький король бере участь у церемонії в Осло.

10. За всю історію відомо 6 відмов від премій. Здебільше це тиск влади: 1938

рік – Ричард Кох (нім), 1958 рік – Б. Пастернак, 1939 –Бутенандт, Домаг

(нім.), 1964 – Жан Поль Сартр, 1973 – Ле Дюк То.

11. З 1901 року – отримало премію 1700 осіб.

12. Найбільшим лідером в отриманні премій є США, Великобританія,

Німеччина, Франція.

13. Не нагороджені премією М. Твен, А. Ахматова, Р. М. Рільке, П. Валері,

Дж. Конрад, Дж. Джойс, М. Пруст, Ас. Лінгренд.

14. Лауреатами-довгожителями є Умберто Еко, Милорадович Павич,

Кундера.


15. Кандидатом на Нобелівську премію був І. Франко, але він не дожив.
ІІ СТОРІНКА.

ПАРАД ІМЕНИННИКІВ
Сьогодні, в кінці 2014 року, ми чествуємо тих, кому виповнились повні дати з дня народження або смерті. Кожен з них вніс значний внесок в розвиток літератури: вони писали про нас з вами – добрих і злих, щасливих і нещасних, веселих і сумних; людей, які проливаються сльози і радіють успіхам, вирішують важливі питання і ризикують власним життям, заробляють на шматок хліба та втрачають мілліони, підступних і чесних.

КОБО АБЕ

90 РОКІВ З ДНЯ НАРОДЖЕННЯ

Японський поет, режисер, драматург. Біографія звичайна, без яскравостей.

Кобо Абе вів замкнутий спосіб життя, сторонніх людей до себе не підпускав, журналістів не жалував. Вибрав життя затворника. В 1992 році був кандидатом на Нобелівську премію. Скоропостижна смерть залишила його без нагороди.

. Гордон Джордж Байрон190 років з дня смерті

Джордж Байрон був збіднілим дворянином, страждав фізичною вадою – хромота. Це примусило його зайнятись плаванням, верховою їздою, боксом, фехтуванням, був одним з кращих спортсменів Англії, в плаванні не було кращого, цим змусив поважати себе.

Байрон написав поему «Мазепа», де розповів про романтичну історію кохання молодого Мазепи до польської панночки. За це його було суворо покарано: прив’язали до дикого коня, взятого з степів України, та відпустили.

Поема наповнена романтичними переживаннями Мазепи, описами природи, хвилюючими почуттями автора за долю героя, який часто опинявся між життям та смертю: кінь перепливає річку, за ним женуться вовки, він серед табуну диких коней, які готові його затоптати – це все переплетіння трагічного кінця та неочікуваного порятунку, але життя Мазепи рятує щасливий випадок.


160 РОКІВ

З ДНЯ НАРОДЖЕННЯ ШЕРЛОКА ХОЛМСА
Цілий світ зачитується романами Конан Дойля про знаменитих героїв Шерлока Холмса та доктора Вотсона. 117 кінотелесеріалів- це постановка режисерів різних країн.

Слава К. Дойля при житті велика. Він переписувався з королем Едуардом ХVІІ, родичем королеви Вікторії і королем Георгом V, Уїнстоном Черчелем, президентом Теодором Рузвельтом і Франкліном Рузвельтом, з письменником Кіплінгом, Уельсом, Б. Шоу.

В Лондоні на вулиці Бейкер-стріт 221, в квартирі, де жив герой, нині музей, але сюди до цих пір приходять листи від читачів з проханням про допомогу.

Станція метро названа в його честь. А нещодавно герою поставлений пам’ятник із бронзи.


ФРАНЦ КАФКА

90 РОКІВ З ДНЯ СМЕРТІ

Письменник прожив коротке і трагічне життя, він автор трьох романів. Дослідження критиків перевершили спадщину Кафки. У творчості відобразилась особиста трагедія: конфлікт з батьком, суворим, владним, який вимагав від сім’ї повного підкорення та бажав, щоб син займався комерцією. Але для Кафки це було чуже, тому його вважали невдахою. Не склалося і особисте життя: страх перед владними людьми не дозволив створити власну сім’ю. В своєму заповіті Франц визначив долю своїх творів, щоденників, за його розпорядженням все потрібно спалити. Але Макс Брод, який повинен був виконати волю письменника, вирішив опублікувати спадщину. Таким чином до нас дійшли притчі та новели Ф. Кафки.
М. ЛЕРМОНТОВ

200 РОКІВ З ДНЯ НАРОДЖЕННЯ

Відомий російський поет та письменник мав загадковий талант, його творчість і біографія детально досліджені, за виключенням джерел, які свідчать про враження сучасників від спілкуванням з поетом: капризний, жовчний, зіпсований характер.Поет у 3 роки залишився без матері, його виховувала бабуся Лізавєта Столипіна, поміщиця старого устрою. Бабуся балувала внука, виконувала його забаганки. Мішель вільно володів французькою, німецькою, англійською мовами, читав по латині, малював, ліпив, грав на скрипці, фортепьяно.

В 11 років бабуся повезла його на Кавказ. З тих пір майже в кожному творі є образ звичаїв, природи цього краю.

В 17 років його характер остаточно сформувався. Він ніби роздвоївся: вживалися несумісні речі (розчарування, зневіра в земному щасті, жадоба смерті та велике бажання насолоджуватися всіма благами життя, зневага до вищого суспільства та хворобливе досягнення успіху, високомірність та справжнє кохання).

Такими були і його герої з протилежними почуття – сором і перемога, демони і ангели, любов і ненависть притаманні одному герою.
АРТЮР РЕМБО

160 РОКІВ
Французький поет, унікальний тим, що почав писати вірші у 7 років, а закінчив у 19 років. Артюр Рембо був незвичайною дитиною. В школі він робив великі успіхи, наука давалася йому легко, але вів він себе дивно: втік перший раз у Париж, поліція піймала його як бездомного, через 1,5 місяці – він уже в Бельгії, його також повертають примусово.

Третій раз їде у Париж, але повернувся сам. Його рідне місто тримало і кожен раз повертало до себе. Поет мав дар ясно бачення. Його вважають найпарадоксальнішим: «метеор»європейської поезії – творив 4-5 років, дух бунтарства, свободи, «язичницькі настрої», авангардист, герой-бродяга. Вірші «П’яний корабель» та «Голосівки» є символом бачення світу .
АНТУАН ДЕ СЕНТ-ЕКЗЮПЕРІ

70 РОКІВ З ДНЯ СМЕРТІ

Французький письменник та військовий льотчик аристократичного походження, граф. Міг би жити безтурботно, але вирішив відкрити для себе планету людей, яку він любив.

Працював аеродромним механіком, пілотом (перевозив почту), мав справжніх друзів – це були мужні люди – пілоти. В Південній Америці він перевозив пошту з Чилі, Парагваю в Буенос-Айрес. Це було дуже небезпечно, адже потрібно перелітати через гори Кордильєри. Літаки були недосконалі, розбивалися в горах, сідали в пустелях, пілоти гинули.

Травм у Сент-Екзюпері було багато, інколи йому допомагали одягти костюм пілота, але в 1944 році йому було дозволено літати на сучасних літаках – 8 раз він здійснив політ, але з останнього не повернувся.

Його твори наповнені моральними настановами, одна з яких звучить так: «Ми несемо відповідальність за того, кого приручили».

В творі «Планета людей» автор милується Землею, нашим спільним домом, а в творі «Маленький принц» розповідає про нас, людей, таких різних, але схожих один на одного: географів, бізнесменів, ліхтарників, пияк, королів.


Оскар Уайльд

160 років дня народження

Англійський драматург, письменник, критик, виходець з відомої у Дубліні родини.


Він звик до вищого суспільства, дозволяв собі екстравагантно одягатися: короткі штани до колін, чорні панчохи, золотистий піджак, прикрашений квіточкою (сонях), довге кучеряве волосся. Це було критично сприйнято англійським суспільством.

Оскар Уайльд був працьовитим, як ювелір підбирав кожне слово. Відомий роман «Портрет Доріана Грея» приніс славу, визнання. Автор дарував і дітям знамениту казку «Хлопчик-зірка».
А. П. Чехов

110 років з дня смерті

Вислови А. Чехова


  • Ніхто не хоче любити в нас звичайну людину.

  • Не варто заважати людям сходити з розуму.

  • «Цинік» - слово грецьке. В перекладі на твою мову означає «свиня, яка бажає, щоб весь світ знав, що вона свиня».

  • Якщо твій вчинок засмучує кого-небудь, то це ще не означає, що він дурний.

  • Кажуть, що правда переможе, але це неправда.

А. П. Чехов скромність проніс через усе життя. До літератури відносився як до служби – чесно, безкорисно, радісно. Сімейні матеріальні труднощі примусили працювати і жити за власні кошти.Навчався в Москві на лікаря та очолив журнал «Стрекоза», «Глядач». Його твори, літературна робота були одним з важливих джерел фінансування сім’ї. Антон Чехов взяв собі псевдонім Антоша Чехонте.
Кожне оповідання лаконічне, але повчальне. Чехов пише п’єси «Дядя Ваня», «Чайка», «Вишневий сад». Вам відомі його оповідання «Тонкий і товстий», «Хамелеон».

Майстри літературного слова завжди були активними учасниками життя суспільства, виражали надії та віру багаточисельної когорти читачів, тому їх твори пережили віки та століття.

Пишіть вірші, оповідання, романи, розвивайте свій талант, адже немає меж людської досконалості!


Каталог: Files -> downloads
downloads -> «Це склад книжок» так скептик говорив, «Це храм душі» естет йому відмовив, Тут джерело всіх радощів земних, І їх дарують нам без цінним словом…»
downloads -> Для вчителів зарубіжної літератури
downloads -> Методичні рекомендації щодо викладання світової літератури в загальноосвітніх навчальних закладах у 2013-2014 навчальному році // Зарубіжна літератури в школах України. 2013. №7-8
downloads -> Талант людини це божий дар
downloads -> Василь Стус постать,що єднає
downloads -> Антон павлович чехов
downloads -> Остап Вишня. Трагічна доля українського гумориста. Моя автобіографія
downloads -> Урок 1 т ема. Вступ. Роль художньої літератури у формуванні життєвих цінностей людини


Поділіться з Вашими друзьями:

Схожі:

Літературний інформаційний вісник Тиждень світової літератури. Позакласний захід iconСценарій літературного альманаху ( позакласний захід із світової літератури ) Підготувала
Святково прибраний зал, столики для кожної пари, на них – запалені свічки у підсвічниках, старовинні речі
Літературний інформаційний вісник Тиждень світової літератури. Позакласний захід iconПозакласний захід із світової літератури На гостину до ювіляра
Мета: ознайомити учнів із життям та творчістю світових письменників ювілярів 2015 року, формувати вміння створювати власні презентації,...
Літературний інформаційний вісник Тиждень світової літератури. Позакласний захід iconІнформаційний вісник №10 листопада 2010 року Інформаційний вісник стр. 5листопада 2010 року

Літературний інформаційний вісник Тиждень світової літератури. Позакласний захід iconПрограма факультативного курсу із світової літератури «Літературний дивосвіт» (5 клас)
Читання вершинних творів світової літератури та знайомство з їх театральними та кінематографічними інтерпретаціями справедливо усвідомлюється...
Літературний інформаційний вісник Тиждень світової літератури. Позакласний захід iconПозакласний захід з математики телепередача «Битва екстрасенсів. Шкільна версія. Великі математики України»
Тема: Позакласний захід з математики телепередача «Битва екстрасенсів. Шкільна версія. Великі математики України»
Літературний інформаційний вісник Тиждень світової літератури. Позакласний захід iconІнформаційний вісник №10 жовтня 2011 року Інформаційний вісник стр. 5 жовтня 2011 року

Літературний інформаційний вісник Тиждень світової літератури. Позакласний захід iconІнформаційний вісник №6-8 вересня 2010 року Інформаційний вісник стр. 5 вересня 2010 року

Літературний інформаційний вісник Тиждень світової літератури. Позакласний захід iconПозакласний захід “юні магеллани !” Мета: Пізнавальна
Обладнання: мальовані прапори, емблеми команд, бейджики з емблемою команди кожному учаснику, кепки для капітанів
Літературний інформаційний вісник Тиждень світової літератури. Позакласний захід iconПозакласний захід з математики (для учнів 9 – 11 класів) Мета
Обладнання: маленькі прапорці (копії державних прапорів Франції, Англії, Греції, України), карта Європи, портрети видатних математиків,...
Літературний інформаційний вісник Тиждень світової літератури. Позакласний захід iconВербська зош І-ІІІ ступенів Дубенського району Рівненської області Метод проектів у викладанні світової літератури Матеріали Турчик Валентини Михайлівни, вчителя світової літератури
Турчик В. М. Метод проектів у викладанні світової літератури// Методичний посібник для вчителя світової літератури, класного керівника...


База даних захищена авторським правом ©biog.in.ua 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка