«Людина творець свого щастя»



Скачати 54,35 Kb.
Дата конвертації03.11.2017
Розмір54,35 Kb.

Література рідного краю

Урок-зустріч з письменником

Тема:

«Людина – творець свого щастя»


Мета:

актуалізувати, систематизувати й узагальнити знання учнів; формувати навички самостійної роботи; розвивати уяву, поняття прекрасного, асоціативне та образне мислення, елементи самооцінки та самоконтролю, уміння формулювати та висловлювати власну думку; виховувати любов до рідного краю, патріотичних почуттів, відповідність за своє майбутнє.

Очікуванні результати:



  • учні знають матеріал;

  • розширюють коло знань про творчість письменників рідного краю;

  • вміють організувати самостійну роботу;

  • вміють формулювати і висловлювати власну думку;

  • вчаться працювати в МГ, в колективі; розподіляти обов’язки між собою;

  • самостійно аналізують додаткові джерела інформації;

  • формують навички толерантного спілкування в групі, між групами, з викладачем, гостем;

  • досягають поставленої мети.

Попередня робота:



  • формувати групи, розподілити обов’язки;

  • розробити завдання для МГ;

  • консультації з викладачем;

  • добір інформації, опрацювання;

  • підготовка та узагальнення матеріалу самостійної роботи МГ для презентації на уроці;

  • запрошення гостя-письменника;

  • підготовка до виставки .




Обладнання:

картки з завданнями, виставка літературних творів, мультимедійний проектор, презентація Power Point.


Тип уроку:

учнівський дослідницький проект.





Хід уроку:

І. Вступне слово.

- Доброго ранку, шановні гості! Доброго ранку, діти! Сьогодні в нас з вами незвичайний урок – Урок літератури рідного краю, Урок-зустріч з письменником «Людина – творець свого щастя».



ІІ. Мотивація навчальної діяльності.

  • Чому саме цю тему ми обрали?

  • Мабуть, тому, що кожна людина сама робить себе щасливою.

  • Чи може бути щасливою людина, яка не вміє читати?

  • Чи може бути людина щасливою, якщо вона невчитиметься?

  • Чи буде щасливою та людина, яка нічим не цікавиться, та не має бажання взагалі хоч щось робити?

Так, звичайно, що ні. Бо така людина не може бути конкурентоспроможною та не зможе себе реалізувати в сучасному суспільстві, звичайно ж не зможе стати особистістю.

А яка ж людина, на вашу думку щаслива? У людини найважливіше – це серце, тому ви бачите перед собою маленькі сердечка. Кожен з вас візьме по одному сердечку та на зворотному боці напише одну якість щасливої людини, яку він вважає найважливішою. Ці сердечка ми прикріпимо навколо цього смайлика – щасливої людини і – це буде наша з вами модель щасливої людини.

Саме тому сьогодні на уроці ми розглядаємо тему: «Людина – творець свого щастя» на прикладі творчої особистості – Первомайського письменника Миколи Тютюнника, якого ми запросили сьогодні до нас у гості. Давайте привітаємо письменника.

Пропоную вам послухати одну притчу.

- Колись у Древній Греції жив один філософ. Щоранку він разом зі своїми учнями прямував до школи. Школу було побудовано на високій скелі для виховання сили волі і духу учнів. Кожен ранок починалась важка дорога до знань, задля здобуття яких потрібно було дертися на гору крутими східцями. В той час, як учні йшли до школи, дехто з їхніх знайомих, повертаючись з веселих бенкетів, насміхався з них. Це багатьом не подобалось, а деякі починали задумуватись, чи правильно чинять, витрачаючи молодість на навчання. Одного ранку їм назустріч трапилася жриця кохання, яка вступила у диспут з філософом на предмет того, чи варто марнувати час на навчання. Вона сказала, що їй достатньо поманити будь-кого із учнів, і той одразу ж піде за нею, забувши всі ті істини, яким навчав філософ. Учні уважно стежили за розмовою. Але переможцем у цьому диспуті залишився філософ, сказавши, що дорога вниз легка і приємна, але веде до забуття - дорога ж угору важка і крута, але тільки вона веде до знань, які відкривають шлях до людської пам'яті, яка зі звичайної особи робить особистість.

- «Життя людське схоже на криницю. Чим довше живе людина, тим глибша криниця. Трапляються мілководі, забагнені криниці. Але є й такі, глибина в яких незмірна, а вода чиста, джерельна, без ніякої каламуті та жабуриння».(Ю. Збанацький). До таких бездонних, чистих, цілющих джерел належить творчість нашого талановитого земляка Миколи Тютюнника, непересічної, яскравої особистості; яка змогла реалізувати себе у цьому складному житті.



ІІІ. Узагальнення та актуалізація опорних знань.

- Ми з вами вирішили зробити учнівський дослідницький проект. Внаслідок чого вам довелося розподілитися на три творчі групи: «Хронологи», «Дослідники», «Кореспонденти». Кожна група отримала аркуш із завданнями і можливість розподілити обов’язки в групі. Кожна із груп мала змогу отримувати консультації зі мною. Таким чином, підготувавшись ми з вами сьогодні презентуємо результати своєї діяльності. Отже, починаємо з творчої групи «Хронологи». Будь ласка командир творчої групи Козленко Микола.



(Виступ командира та членів творчої групи.

Біографія, хронологічна таблиця та запитання для інтерв’ю).

  • Скажіть, у скільки балів ви оцінюєте свою роботу?




- Черга дійшла до звіту щодо своєї діяльності творчої групи «Дослідники». Ваше завдання було дослідити творчу діяльність Миколи Григоровича Тютюнника. Будь ласка, починайте!

(Виступ командира творчої групи «Дослідники». Аналіз творчої діяльності, декламація уривку з «Марусі Богуславки»).





- Дуже гарно ви презентували свою діяльність. Скажіть, у скільки балів ви оцінюєте свою роботу? Будемо вважати, що ви оцінили роботу своєї групи об’єктивно.




- Нарешті, прийшов час розказати про діяльність творчої групи «Кореспонденти». У складі цієї групи є учень, який закінчив школу мистецтв і майстерно пише картини – це Роман Притуленко. Роман написав картину до твору «Маруся Богуславка». Давайте подивимося, що ж вийшло! Про діяльність своїх колег творчої групи «Кореспонденти» звітує командир групи Козлов Дмитро.

(Виступ командира творчої групи «Кореспонденти». Презентація картини, розповідь про опитування кожної творчої групи щодо формування запитань для інтерв’ю, декламація авторського вірша, фоторепортаж).




- Ми запрошуємо Миколу Григоровича прийняти участь у звіті наших творчих груп і розповісти про себе та свою діяльність, а також дати змогу нашим кореспондентам взяти інтерв’ю.




- Дякуємо Вам, Миколо Григорович, що ви завітали до нас у гості. Нашим дітям вкрай необхідно знайомитися з митцями-сучасниками нашого рідного краю. Ми Вам бажаємо натхнення та міцного здоров’я і чекаємо на нові літературні шедеври! А зараз учениця Петрачкова Юлія прочитає авторський вірш, який присвячений саме Вам, Миколо Григоровичу.





ІV. Закріплення знань, умінь і навичок.

  • Сьогодні на уроці ми з вами багато чого зробили. Давайте проаналізуємо, чи досягли ми поставленої мети? Чи сподобалося вам працювати самостійно створюючи учнівський проект, який ми, до речі, подаруємо на згадку нашому гостю – Миколі Григоровичу.

(Аналіз поставленої мети, домашнє завдання).

  • Всім щиро дякуємо за увагу! До побачення!




Каталог: attachments
attachments -> Урок-роздум після знайомства з інтимною лірикою Анни Ахматової та Ліни Костенко
attachments -> Вступ Література кінця XIX
attachments -> Усний журнал
attachments -> України Львівський коледж транспортної інфраструктури
attachments -> Проблема особистості людини у творчості А. П. Чехова
attachments -> Уроку : Антон Павлович Чехов «Товстий і тонкий»
attachments -> Позакласний захід із світової літератури На гостину до ювіляра
attachments -> Костенко Ліна Василівна
attachments -> Конспект відкритого уроку в 11 класі


Поділіться з Вашими друзьями:

Схожі:

«Людина творець свого щастя» iconЛюдина народжується для щастя І радості, І бореться вона, І діє в ім'я щастя
Талановитий в усіх проявах своєї неспокійної натури, що постійно шукає різноманітності, Довженко працював І вчителем, І дипломатом,...
«Людина творець свого щастя» iconСучасному суспільству потрібен не виконавець, а людина творець
Слово інновація має латинське походження І в перекладі означає оновлення, зміну, введення нового
«Людина творець свого щастя» iconВизначення нахилу до певного типу професії
«людина – людина» (групи, спілки, колективи людей), «людина – техніка» (технічні системи, механізми, матеріали), «людина – природа»...
«Людина творець свого щастя» iconТема : М. Рильський. «Спасибі» («Яке це славне сло­во хлібороб »). Почесна праця хлібороба; пое­тичне вираження любові до матері-землі. Людина-трудівник творець усіх матеріальних І духов­них цінностей. Поняття про інверсію
М. Рильський. «Спасибі» («Яке це славне сло­во — хлібороб»). Почесна праця хлібороба; пое­тичне вираження любові до матері-землі....
«Людина творець свого щастя» iconБогдан лепкий. Коротко про письменника. «Цвіт щастя». Прагнення кожної людини бути щасливою, істинні та фальшиві цінності на дорозі до щастя мета
Б. Лепкого, проаналізувати новелу «Цвіт щастя», дослідити реальне І уявне у творі; розвивати логічне мислення, пам’ять, творчу уяву,...
«Людина творець свого щастя» iconЛюдина культурна, до найменших подробиць, європеєць з голови до п'ят… був справжнім аристократом Духа без жодного силування з свого боку… С.Єфремов

«Людина творець свого щастя» iconУрок позакласного читання
Тема. Б. Лепкий. Коротко про письменника. «Цвіт щастя». Прагнення кожної людини бути щасливою, істинні та фальшиві цінності на дорозі...
«Людина творець свого щастя» icon"український педагог І народний просвітитель": Біографічна довідка
...
«Людина творець свого щастя» iconЯпонська класична поезія Роботу підготувала
В. Висоцький, відповідаючи на запитання, що таке щастя, сказав: "Щастя це подорож. Не обов'язково з переміною місця. Подорож може...
«Людина творець свого щастя» iconХід уроку І. Оголошення теми І мети уроку. ІІ. Вивчення нового матеріалу
Бібліотекар. Кожна освічена І культурна людина повинна знати свою історію, витоки писемності свого народу


База даних захищена авторським правом ©biog.in.ua 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка