Матеріальна допомога не підлягає оподаткуванню військовим збором



Сторінка46/56
Дата конвертації17.04.2017
Розмір3.19 Mb.
1   ...   42   43   44   45   46   47   48   49   ...   56

Вирішення проблемних питань завдяки телефонному зв’язку «Гаряча лінія»


13.08.2014

Днями в стінах ДПІ у Голосіївському районі ГУ Міндоходів у м. Києві відбувся черговий сеанс «Гарячої лінії». Заступник начальника управління - начальник відділу контрольно-перевірочної роботи юридичних осіб управління доходів і зборів з фізичних осіб ДПІ у Голосіївському районі ГУ Міндоходів у м. Києві Кабацій Микола Васильович відповів на актуальні запитання на тему «Упередження фактів виплати заробітної плати в «конвертах»».

Пропонуємо Вашій увазі деякі із запитань, які надійшли від платників податків.

Питання: Які заходи вживаються працівниками Міндоходів з метою впливу на роботодавців, які порушують законодавство про оплату праці?

Відповідь: В ДПІ у Голосіївському районі ГУ Міндоходів у м. Києві створено робочу групу, яка постійно проводить моніторинг фінансових результатів осіб, які нараховують заробітну плату на рівні або менше законодавчо встановленої мінімальної зарплати, або нижче рівня доходу, який надає право на застосування податкової соціальної пільги.

Це робиться з метою забезпечення повноти та своєчасності надходження до бюджету податку на доходи фізичних осіб та недопущення порушень податкового та іншого законодавства підприємствами, установами, організаціями та фізичними особами – підприємцями при виплаті доходів у вигляді заробітної плати

З такими суб’єктами господарювання проводиться індивідуальна роз’яснювальна робота щодо дотримання вимог чинного законодавства, адже заробітна плата – це невід‘ємне право кожного громадянина України, визначене Конституцією - основним Законом України, та основна складова доходів населення, а податок на доходи з фізичних осіб – основне джерело наповнення місцевого бюджету.

Питання: Чи впливає розмір заробітної плати, яка нарахована діючим платником податку протягом трьох послідовних попередніх років (або протягом усіх попередніх періодів, якщо з моменту їх утворення пройшло менше трьох років) працівникам, на можливість застосування ставки 0 відсотків на підставі підпункту «б» пункту 154.6 статті 154 Податкового кодексу України?

Відповідь: Відповідно до пункту 154.6 статті 154 Податкового кодексу України на період з 1 квітня 2011 року до 1 січня 2016 року застосовується ставка 0 відсотків для платників податку на прибуток, у яких розмір доходів кожного звітного податкового періоду наростаючим підсумком з початку року не перевищує трьох мільйонів гривень та нарахованої за кожний місяць звітного періоду заробітної плати (доходу) працівників, які перебувають з платником податку у трудових відносинах, є не меншим, ніж дві мінімальні заробітної плати, розмір якої встановлено законом, та які відповідають одному із таких критеріїв: 

а) утворені в установленому законом порядку після 1 квітня 2011 року; 

б) діючі, у яких протягом трьох послідовних попередніх років (або протягом усіх попередніх періодів, якщо з моменту їх утворення пройшло менше трьох років), щорічний обсяг доходів задекларовано в сумі, що не перевищує трьох мільйонів гривень, та у яких середньооблікова кількість працівників протягом цього періоду не перевищувала 20 осіб; 

в) які були зареєстровані платниками єдиного податку в установленому законодавством порядку в період до набрання чинності цим Кодексом та у яких за останній календарний рік обсяг виручки від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) становив до одного мільйона гривень та середньооблікова кількість працівників становила до 50 осіб.

Крім того, для окремих категорій платників податку встановлено обмеження для застосування 0 ставки податку на прибуток (пункту 154.6 статті 154 Податкового кодексу України).

При цьому, якщо платники податку, які застосовують норми цього пункту, у будь-якому звітному періоді досягли показників щодо отриманого доходу, середньооблікової чисельності або середньої заробітної плати працівників, з яких хоча б один не відповідає критеріям, зазначеним у цьому пункті, то такі платники податку зобов’язані оподаткувати прибуток, отриманий у такому звітному періоді, за ставкою, встановленою пунктом 151.1 статті 151 Податкового кодексу України.

З урахуванням викладеного, платником податку, який відповідає критерію, визначеному підпункту «б» пункту 154.6 статті 154 Податкового кодексу України, і має право на застосування ставки 0 відсотків, є особа, яка протягом трьох послідовних попередніх років (або протягом усіх попередніх періодів, якщо з моменту їх утворення пройшло менше трьох років) перебувала на загальній системі оподаткування, щорічний обсяг доходів, якої задекларовано в сумі, що не перевищує трьох мільйонів гривень, та у якої середньооблікова кількість працівників протягом цього періоду не перевищувала 20 осіб. Розмір заробітної плати, який нараховувався таким платником податку протягом трьох послідовних попередніх років (або протягом усіх попередніх періодів, якщо з моменту їх утворення пройшло менше трьох років) працівникам, які перебувають з ним у трудових відносинах, на можливість застосування ставки 0 відсотків не впливає. 

Разом з цим, у разі застосування ставки 0 відсотків розмір доходів у такого платника податку кожного звітного податкового періоду наростаючим підсумком з початку року не повинен перевищувати трьох мільйонів гривень та нарахована за кожний місяць звітного періоду заробітна плата (доход) працівників, які перебувають з платником податку у трудових відносинах, не повинна бути меншою, ніж дві мінімальні заробітної плати, розмір якої встановлено законом.



Питання: Чи застосовуються штрафні санкції до фізичної особи-підприємця на загальній системі оподаткування за несплату авансових платежів з єдиного внеску? 

Відповідь: Регулярну сплату фізичними особами-підприємцями на загальній системі оподаткування авансових платежів з єдиного внеску протягом календарного року передбачено Інструкцією про порядок нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженої наказом Міндоходів України від 09.09.2013 р. № 455. При цьому, штрафні санкції за несплату авансових платежів до зазначених платників органами доходів і зборів не застосовуються.

Відповідальність у вигляді штрафних санкцій за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску може застосовуватися лише до річного періоду. Тобто, у разі несплати підприємцем на загальній системі оподаткування єдиного внеску до 10 лютого року, наступного за звітним, до нього застосовуються штрафні санкції у розмірі 10 відсотків своєчасно не сплачених сум. На суму недоїмки нараховується пеня з розрахунку 0,1 відсотка суми недоплати за кожний день прострочення платежу.

При остаточному розрахунку на підставі даних річної податкової декларації враховуються суми єдиного внеску, які були сплачені у вигляді авансових платежів (до 15 березня, до 15 травня, до 15 серпня і до 15 листопада в розмірі 25 відсотків річної суми єдиного внеску).

Питання: Яким чином у фізичних осіб - підприємців здійснюється облік трудових відносин з найманими працівниками?

Відповідь: Відповідно до статей 24 і 24 прим.1 Кодексу законів про працю України, затвердженого наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 08.06.01 № 260, було затверджено форму трудового договору між працівником і фізичною особою, яка використовує найману працю та Порядок реєстрації трудового договору між працівником і фізичною особою.

Цей Порядок поширюється на фізичних осіб, які використовують найману працю: фізичних осіб - підприємців та фізичних осіб, які використовують найману працю, пов’язану з наданням послуг (кухарі, няньки, водії тощо).

Укладений у письмовій формі трудовий договір між працівником і фізичною особою у трьох примірниках фізична особа повинна подати на реєстрацію до державної служби зайнятості за місцем свого проживання у тижневий строк з моменту фактичного допущення працівника до роботи. 

Записи про реєстрацію та зняття з реєстрації трудового договору дають право фізичній особі внести записи до трудової книжки працівника про прийняття та звільнення його з роботи (пункту 14 Порядку). 

Пунктом 297.3 статті 297 Податкового кодексу України платник єдиного податку виконує передбачені Податковим кодексом функції податкового агента у разі нарахування (виплати, надання) оподатковуваних податком на доходи фізичних осіб доходів на користь фізичної особи, яка перебуває з ним у трудових або цивільно-правових відносинах.

При цьому, облік найманих працівників фізична особа – підприємець повинна вести самостійно з додержанням умови перебування на спрощеній системі оподаткування, обліку та звітності щодо граничної кількості найманих працівників у відповідній групі платників єдиного податку.




Поділіться з Вашими друзьями:
1   ...   42   43   44   45   46   47   48   49   ...   56

Схожі:

Матеріальна допомога не підлягає оподаткуванню військовим збором iconТетяна Борисівна Партико
...
Матеріальна допомога не підлягає оподаткуванню військовим збором iconТетяна Борисівна Партико
...
Матеріальна допомога не підлягає оподаткуванню військовим збором iconПрограмування на мові
Допомога” його голова Анатолій Полотан. — До мене звернувся, так би мовити, потенційний кандидат у депутати обласної ради з проханням...
Матеріальна допомога не підлягає оподаткуванню військовим збором iconУ дні окупації приміщення школи хоча й збереглися, але вороги спалили парти та інші меблі. Нічого не лишилося з наочних посібників, карт, таблиць та іншого причального приладдя
Нестача кадрів учителів, знищена матеріальна база, тяжкі матеріальні умови життя людей все це гальмувало розвиток освіти на селі
Матеріальна допомога не підлягає оподаткуванню військовим збором iconПідсумки проведення заходів методистами нмк пто у Київській області у травні 2016 року
Консультативна допомога при оформленні замовлень на видачу документів про освіту у птнз області
Матеріальна допомога не підлягає оподаткуванню військовим збором iconПсихологічні особливості самооцінки студентами стратегічних життєвих цілей
Отже, молодь потребує допомоги дорослих щодо визначення власних життєвих орієнтирів. Ця допомога має бути тактовною І не перешкоджати...
Матеріальна допомога не підлягає оподаткуванню військовим збором iconДитя, оточене критикою навчається звинувачувати; Дитя, оточене глузуваннями навчається бути недовірливим; Дитя, оточене ворожістю навчається боротися
Виховання – проблема вічна. Відколи існує людство, відтоді І дбає про потомство І продовження роду. Від батьків передається генетичний...
Матеріальна допомога не підлягає оподаткуванню військовим збором iconСучасна жінка: яка вона? Тренінг-занятя для дівчат-старших підлітків
Мета: допомога в формуванні життєвих пріоритетів та норм етичної поведінки на основі домінування моральних якостей, властивих жінці;...


База даних захищена авторським правом ©biog.in.ua 2017
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка