Мета: поглибити знання учнів про байка, алегорію; розвивати навички виразного читання, акторської майстерності та знаходження в байках повчального змісту; формувати уміння складати характеристику байкових персонажів



Скачати 46,69 Kb.
Дата конвертації19.07.2017
Розмір46,69 Kb.



Мета: поглибити знання учнів про байка, алегорію; розвивати навички виразного читання, акторської майстерності та знаходження в байках повчального змісту; формувати уміння складати характеристику байкових персонажів; виховувати в школярів прагнення долати в собі вади і загальнолюдські цінності.

Обладнання: тексти байок, підручники, аудіо запис байки, термометр (виготовлений з картону), скринько із запитаннями, квітка ( виготовлена з кольорового паперу), ілюстрації до байок, маски тварин( до ілюстрації).

Тип уроку: урок засвоєння набутих знань.

Хід уроку

І. Організаційний момент.

1. Гра «Пароль»

 Привітавшись, учитель не пропоную учням сісти, а просить кожного назвати, не повторюючись (ланцюжком – один за одним), слово або словосполучення – своєрідний пароль, який стосується байки.

2. «Емоційний термометр»

( У кожного учня на парті виготовлений термометр із шкалою від 0 до 10)

- Я пропоную вам визначити з яким настроєм ви прийшли на урок. Я маю надію, що протягом уроку ваш настрій лише буде підніматися.

ІІ. Актуалізація опорних знань.


  1. Перевірка домашнього завдання.

«Розкажи власну байку друзям»

(Домашнє завдання з попереднього уроку).



2. "Скринька ерудита"

(Учні по черзі підходять до скриньки, тягнуть картки із запитаннями і дають відповідь)

- Що таке байка?

- З яких частин складається байка?

- Хто є персонажами байок?

- Що характерно для персонажів байки?

- Що таке алегорія?

ІІІ. Оголошення теми, мети, завдань уроку, очікуваних результатів.

1.Вправа «Квітка сподівань та очікувань».

(учні пишуть на «пелюстках» свої сподівання та очікування від уроку).



Учитель: в кінці уроку ми повернемося до нашої «квітки» та перевіримо: чи досягли ми своєї мети, чи справдилися наші очікування.

Багато часу минуло відтоді як жили відомі байкарі : Езоп Лафонтен, Федр. Сьогоднішній світ зовсім інший, багато що змінилося. Лише поведінка та внутрішній світ людини не змінився. Сьогодні на уроці ми продовжимо розмову про байку, продемонструємо техніку виразного читання байок; будемо складати характеристику персонажів байок; знаходити та формувати мораль байки самостійно.



  • Розгортаємо зошити та записуємо тему уроку.

IV. Мотивація навчальної діяльності учнів.

Чому байки Крилова знаходять свого читача і сьогодні? У чому секрет його успіху? Виникло так багато запитань. Тому наш урок побудуємо як пошук розгадок тих таємниць, які залишив нам байкар.



V. Робота над темою уроку.

1. Метод «Ейдотехніки»

Завдання: розповісти біографію Крилова, користуючись лише символами 



  1. Гра «Хто? З якого твору?»

( з’являються картинки по черзі, а учням потрібно назвати кий це герой та з якої байки)

http://toloka.hurtom.com/photos/1001181706373090_f0_0.jpg

http://www.e-olimp.com.ua/media/upload/media/0613/1371479131.jpg

http://biblio.lib.kherson.ua/files/biblio/image/virtyl%20vustavka/aforizmu/basnia.jpg

  • Подумайте, носіями яких людських рис є персонажі байки?

  1. «Теоретична скринька» (робота із словниками літературознавчих термінів. Запис у зошит)

Сатира – художній прийом у творах літератури або мистецтва, заснований на різному висміюванні пороків, хиб, негативних явищ дійсності.

4. Прослуховування аудіозапису байки І. Крилова «Вовк і Ягня» (в оригіналі)

 - А зараз послухайте виразне читання байки І. Крилова в оригіналі у виконанні відомого російського читця-актора Олексі Грибова



  1. Інсценізація байки «Вовк і Ягня» (в українському перекладі)

  • Чи сподобалася вам інсценізація?

  • Чи зберіг перекладач мову твору?

  1. Інтерактивна вправа «Сонечко».

Робота над складанням характеристики головних героїв байки:

  • Підібрати як можна більше характерних слів, які характеризують вовка та ягня

ВОВК-грубий, самовдоволений, гнівний, нетерплячий, зухвалий, нещадний, владний, злий          

ЯГНЯ-невпевнений, схилений перед силою, владою, страхом, покірний

ВОВК


ЯГНЯ

  1. «Розмірковуючи – навчаюсь».

(Бесіда з метою усвідомлення прочитаного і почутого)

  • Як побудована байка?

  • Які герої діють у байці?

  • Що можна сказати про цих героїв?

  • Де відбувається дія?

  • Зверніть увагу, як поводять себе герої під час суперечки?

  • Чим закінчується зустріч Вовка і Ягняти?

  • В чому мораль байки?

Учитель: так Іван Крилов в образах вовка та ягня характеризує людей зухвалих, жорстоких, несправедливих, а також й слабких,  які мають рабську покірність.

  1. Пошуково – дослідницька робота в групах.

( Порівняти байки Езопа «Вовк і Ягня» та І. Крилова «Вовк і Ягня»)

  1. Група «Мовознавці»

Простежити за мовою Вовка та Ягняти.

  • Які дієслова вживає Вовк у байці Езопа

  • Які дієслова вживає Вовк у байці Крилова.

  • Які дієслова вживає Ягня у байці Езопа.

  • Які дієслова вживає Ягня у байці Крилова.

  1. Група «Літературознавці»

  • Чому позитивний герой страждає, а негативний живе далі, як і раніше?

  • Скласти опорну схему як постають перед нами у байках Вовк і Ягня?

VІ. Домашнє завдання.

1.Вивчити байку «Вовк і Ягня» напам’ять.

2. Намалювати малюнки до байки

VІІ. Підсумок уроку.

«Квітка сподівань».

- Настав час повернутися до нашої «квітки сподівань». Чи досягли ми очікуваних результатів. Напишіть на пелюстках чого ви навчились на уроці.



VІІІ. Оцінювання.

Слово вчителя. Ви були дуже активними на уроці і ми гарно попрацювали. Тому я дякую за урок і бажаю вам УСПІХІВ!
Каталог: attachments
attachments -> Урок-роздум після знайомства з інтимною лірикою Анни Ахматової та Ліни Костенко
attachments -> Вступ Література кінця XIX
attachments -> Усний журнал
attachments -> України Львівський коледж транспортної інфраструктури
attachments -> Проблема особистості людини у творчості А. П. Чехова
attachments -> Уроку : Антон Павлович Чехов «Товстий і тонкий»
attachments -> Позакласний захід із світової літератури На гостину до ювіляра
attachments -> Костенко Ліна Василівна
attachments -> Конспект відкритого уроку в 11 класі


Поділіться з Вашими друзьями:

Схожі:

Мета: поглибити знання учнів про байка, алегорію; розвивати навички виразного читання, акторської майстерності та знаходження в байках повчального змісту; формувати уміння складати характеристику байкових персонажів icon11 клас Гійом Аполлінер як чільна постать європейського авангардизму Мета: ознайомити учнів з життям і творчістю Г. Аполлінера, відстежити зв’язок поета з кубізмом, створення ним «поетичного реалізму»
«поетичного реалізму», поглибити знання про верлібр; розвивати в учнів уміння систематизувати новий матеріал, визначати основні риси...
Мета: поглибити знання учнів про байка, алегорію; розвивати навички виразного читання, акторської майстерності та знаходження в байках повчального змісту; формувати уміння складати характеристику байкових персонажів iconУроків з теми: «Літературні балади»
Мета: поглибити знання учнів про баладу, розкрити особливості жанру літературної балади; закріпити знання про антитезу, анафору;...
Мета: поглибити знання учнів про байка, алегорію; розвивати навички виразного читання, акторської майстерності та знаходження в байках повчального змісту; формувати уміння складати характеристику байкових персонажів iconЖан де Лафонтен. Байка «Зачумлені звірі»
Ж де Лафонтена;розвивати образне, асоціативне мислення, творчі здібності учнів, формувати навички виразного читання байки «Зачумлені...
Мета: поглибити знання учнів про байка, алегорію; розвивати навички виразного читання, акторської майстерності та знаходження в байках повчального змісту; формувати уміння складати характеристику байкових персонажів iconТема. Астрід Ліндгрен «Карлсон, що живе на даху». Мета
А. Ліндгрен та її творами; формувати уміння І навички аналізувати, робити висновки з прочитаного; створювати в уяві дітей образи...
Мета: поглибити знання учнів про байка, алегорію; розвивати навички виразного читання, акторської майстерності та знаходження в байках повчального змісту; формувати уміння складати характеристику байкових персонажів iconЗачарувала все зима. Микола Вороний «Сніжинки» Мета
Миколи Вороного; удосконалювати навички свідомого виразного читання віршованих творів; формувати в учнів уміння аналізувати, узагальнювати,...
Мета: поглибити знання учнів про байка, алегорію; розвивати навички виразного читання, акторської майстерності та знаходження в байках повчального змісту; формувати уміння складати характеристику байкових персонажів iconТема. «Ні, я жива! Я буду вічно жити!» Творчість Лесі Українки Мета
Мета: розширити знання учнів про життя І творчість Лесі Українки. Формувати навички виразного читання, вміння відчувати емоційний...
Мета: поглибити знання учнів про байка, алегорію; розвивати навички виразного читання, акторської майстерності та знаходження в байках повчального змісту; формувати уміння складати характеристику байкових персонажів iconУрок позакласного читання Тема. Материнська свята доброта
Мета: розширити І поглибити знання учнів про значення матері в житті людини, формувати культуру стосунків у сім*ї. Розвивати техніку...
Мета: поглибити знання учнів про байка, алегорію; розвивати навички виразного читання, акторської майстерності та знаходження в байках повчального змісту; формувати уміння складати характеристику байкових персонажів iconТема. Вчинки дітей через призму віршів
Мета: розширювати читацький кругозір, знання учнів про творчість українських поетів; вдосконалювати навички виразного читання поетичних...
Мета: поглибити знання учнів про байка, алегорію; розвивати навички виразного читання, акторської майстерності та знаходження в байках повчального змісту; формувати уміння складати характеристику байкових персонажів iconТема. Життя на фронті І в тилу. Мета
Мета. Повідомити учням нові знання; формувати (розвивати) уміння І навички, формувати (виховувати) ціннісні орієнтації, зокрема
Мета: поглибити знання учнів про байка, алегорію; розвивати навички виразного читання, акторської майстерності та знаходження в байках повчального змісту; формувати уміння складати характеристику байкових персонажів iconТема. Уроки державотворчих процесів. Мета
Мета. Повідомити учням нові знання; формувати (розвивати) уміння І навички, формувати (виховувати) ціннісні орієнтації, зокрема


База даних захищена авторським правом ©biog.in.ua 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка