Міжнародна конференція участь змі у примиренні: уроки для україниСкачати 102,99 Kb.
Дата конвертації19.06.2017
Розмір102,99 Kb.групувати 6

МІЖНАРОДНА КОНФЕРЕНЦІЯ

УЧАСТЬ ЗМІ У ПРИМИРЕННІ: УРОКИ ДЛЯ УКРАЇНИ
Дата: 16 травня, 2016

Місце: Готель Хілтон, Dallas Hall, Київ, бульв. Тараса Шевченка 30УЧАСТЬ ЗМІ У ПРИМИРЕННІ: УРОКИ ДЛЯ УКРАЇНИ

Військовий конфлікт поставив серйозні виклики перед українським суспільством в цілому і медіа спільнотою зокрема. Втома від війни, внутрішня напруженість і поляризація думок, низька толерантність до переселенців і жителів окупованих територій - ці та інші наслідки війни сприяють широкому обговоренню у медіа і перешкоджають мирному діалогу і примиренню.


За фінансової підтримки уряду Сполученого Королівства, Координатор проектів ОБСЄ в Україні впроваджує проект «Підтримка конфліктно-чутливої журналістики в Україні», який прагне допомогти українським медіа вдосконалити висвітлення подій у зоні конфлікту відповідно до кращих міжнародних практик. Просуваючи норми конфліктно-чутливого репортажу, проект також робить свій внесок в активні дискусії в українському суспільстві про необхідність ефективного саморегулювання і підвищення стандартів журналістики.
В рамках цих зусиль з листопада 2015 року по березень 2016 була проведена серія досліджень (у додатку) з метою оцінки реального висвітлення конфлікту та його наслідків в ЗМІ, а також для визначення існуючих редакційних практик, можливі суб'єктивні переконання і стереотипи, які можуть вплинути на репортажі журналістів. У листопаді базовий моніторинг виявив, що прямі прояви агресії і нетерпимості майже відсутні в українських ЗМІ (хоча до цього часу мають місце), але дискурс в цілому все ще не доходить до прийнятих у світі стандартів конфліктно-чутливої журналістики. Як було визначено на наступному етапі, в ході глибинних інтерв’ю та фокус-групових досліджень, працівники ЗМІ в більшості своїй готові брати участь у процесі примирення і відбудові миру, однак не наважуються брати на себе ініціативу за відсутності чітко сформульованої державної стратегії, надаючи перевагу уникненню чутливих і потенційно агресивних тем.
Намагаючись вирішити ці проблеми, а також з метою підвищення обізнаності ЗМІ про роль, яку вони можуть грати в постконфліктному примиренні, конференція збере експертів з країн, в яких відбувалися збройні конфлікти і які мають досвід залучення ЗМІ у відновленні діалогу з метою усунення бар'єрів і запобігання ескалації ворожості. Місцеві та міжнародні зацікавлені сторони, залучені до процесів примирення і відновлення довіри (відповідні державні установи, ЗМІ, експертне співтовариство і донори) будуть запрошені обговорити практичні приклади інших країн і проаналізувати їх у контексті українських реалій для впровадження в Україні, а також розробити практичні рекомендації для української медіа-спільноти.
Кожен представлений випадок буде проаналізований у форматі експертного обговорення для оцінки отриманих уроків та визначення можливості застосування цього досвіду у реаліях України.

Порядок денний


09.00 – 09.30 Реєстрація. Кава
09.30 – 09.45 Вітальне слово
Джефрі Ерліх, Координатор проектів ОБСЄ в Україні, Старший співробітник проектів

Діана Дуцик, Детектор Медіа, Виконавчий директор
(уточнюється), Посольство Великої Британії в Україні
09.45 – 10.45 Конфліктна чутливість медійного дискурсу в Україні: предумови, впливи та результати
Марина Безкоровайна, Координатор проектів ОБСЄ в Україні, Національний співробітник проектів
Роман Шутов, Детектор Медіа, Програмний директор

10.45 – 12.45 Сесія I. МЕДІА У ПОСТ-КОНФЛІКТНОМУ ВІДНОВЛЕННІ ДОВІРИ
Модератор: Діана Дуцик, Детектор Медіа

Доповідачі:

Анастасія Власова, Kyiv Post, фото-кореспондент, випускник Magnum Foundation (Київ/ Нью Йорк)

Лаша Тугуші, Liberal Academy (Tбілісі)

Петру Маковей, Association of Independent Press (Кишинів)

Ден Кінан, журналіст (Лондон / Белфаст)

Учасники дискусії:

Олексій Курка, Посольство Великої Британії в Україні

Юрій Гримчак, Міністерство з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України

Ігор Семиволос, Українська миротворча школа

Івона Костина, Побратими

Ірина Бекешкіна, Фонд «Демократичні ініціативи»

Максим Буткевич, Без КордонівОльга Мусафірова, Новая Газета12.45 – 13.45 Обід
13.45 – 15.30 Сесія II. ЗМІ У ВПРОВАДЖЕННІ ДІАЛОГУ ПІД ЧАС КОНФЛІКТУ
Модератор: Андрій Куликов, Громадське радіо
Доповідачі:
Деян Анастасієвіч, Време (Белград)

Марія Карапетян, Imagine Center for Conflict Transformation (Єреван)

Заміра Аббасова, Imagine Center for Conflict Transformation (Баку)
Учасники дискусії:

Сергій Костинський, Національна рада з питань телебачення і радіомовлення (уточнюється)

Роман Безсмертний, колишній член Тристоронньої контактної групи по Україні

Ірина Брунова-Калісецька, Інформаційно-дослідний центр «Інтеграція та розвиток»

Олексій Мацука, Донецький інститут інформації

Валерій Іванов, Академія української преси

Сергій Каразій, Reuters15.30 – 15.45 Перерва на каву
15.45 – 17.30 Сесія III. ПРОТИДІЯ БАР’ЄРАМ, ПРОПАГАНДІ НЕНАВИСТІ ТА ВІЙНИ
Модератор: Інна Кузнєцова, Радіо Свобода
Доповідачі:

Владімір Сазонов, Крістійна Мююр, Університет Тарту

Кенан Алієв, Currenttime.tv, Радіо Свобода (Прага)

Олена Іванців, People in Need (Прага)

Тетяна Виговська-Каменко, Агентство з управління конфліктами “Egalite” (Київ/Бішкек)


Учасники дискусії:

(представник уточнюється), Комітет Верховної Ради України з питань свободи слова та інформаційної політикиМарина Безкоровайна, Координатор проектів ОБСЄ в Україні

Оксана Майдан, Internews Network

Оксана Романюк, Інститут масової інформації

Василь Мірошниченко, Український кризовий медіа центрЄвген Магда, Центр суспільних відносин
17.30 – 17.45 Закриття конференції
17.45 Кава

Інформація про спікерів
ЗАМІРА АББАСОВА

Експерт з питань післявоєнного розвитку та примирення, національний директор Imagine Center в Азербайджані. Консультант зі стратегічних комунікацій (ОБСЄ, ВР, Save the Children та інші інституції).


ДЕЯН АНАСТАСІЄВІЧ

Журналіст тижневика VREME (Белград). Під час війни в Югославії був брюсельським кореспондентом сербської новинної агенції Tanjug та журналу Time. Зазнав переслідувань з боку режиму С.Мілошевіча «через поширення дезинформації та підтримку тероризму»; у 2002 році був першим сербським журналістом, що давав свідчення проти С.Мілошевіча в Гаазі.

ОЛЕНА ІВАНЦІВ

Старший керівник проектів Центру прав людини і демократії «People in Need» (Прага, Чехія). Має більш ніж 7-річний досвід роботи у проектах з демократизації та децентралізації, розвитку демократичних ЗМІ в Україні, Чехії, Польщі, Росії, Білорусі, а також проведення досліджень для ряду чеських і польських аналітичних центрів з питань примирення.

ДЕН КІНАН

Працював у газетах Лондона, Белфаста і Дубліна, зокрема The Irish Times. Працював на ВВС у Північній Ірландії, на ірландську державну радіостанцію RTE та інші медіа в регіоні.


МАРІЯ КАРАПЕТЯН

Директор з розвитку Imagine Center for Conflict Transformation, м.Єреван. Активно долучена до ініціатив зі сприяння діалогу на рівні Азербайджану-Вірменії, Туреччини-Вірменії, Грузії-Північної Осетії та на рівні регіону.

КРІСТІЙНА МЮЮР

Аспірантка Університету Тарту, Естонія. Предмет досліджень – російські інформаційні операції.


ПЕТРУ МАКОВЕЙ

Виконавчий директор Асоціації незалежної преси (АРІ), однієї з найпотужніших медіа НУО Молдови. Журналіст та редактор молдовських медіа з 1991 року.

ВЛАДІМІР САЗОНОВ

Доктор історії, Старший дослідник Центру Східних Досліджень (історія Середнього Сходу, політика, ідеологія, пропаганда) Університету Тарту, Естонія.

ТЕТЯНА ВИГОВСЬКА-КАМЕНКО

Голова Агентстсва з управління конфліктами «Egalite». Маючи досвід роботи з 1999 року, Тетяна брала участь у врегулюванні конфліктів у Ферганській долині, киргизько-узбекського та інших міжетнічних конфліктів у Киргизстані та інших країнах Центральної Азії.

ЛАША ТУГУШІ

Професор Тбіліського державного університету, редактор газети «Rezonansi» та видавник онлайн-ресурсу «Democracy and Freedom Watch». Керівник аналітичного центру «European Initiative Liberal Academy – Tbilisi».

КЕНАН АЛІЄВ

Виконавчий директор "Настоящее Время", новоствореного російськомовного телеканалу в Празі. До того керував Азербайджанською службою «Радіо Свобода».Результати моніторингу ЗМІ щодо висвітлення груп, що є найбільш вразливими в контексті конфлікту


Тенденції

Українські медіа вчаться конфліктної чутливості. Відвертих проявів мови ворожнечі відносно вразливих груп у новинах зафіксовано майже не було, кілька випадків негативно забарвленої лексики можна списати радше на некомпетентність журналістів. Спостерігається позитивна тенденція порівняно з 2014р., коли дослідження інших організацій виявляли образливу лексику щодо різних груп населення та поширення негативних стереотипів.
Разом з тим, обсяг висвітлення проблем вразливих груп є вкрай низьким, що може бути ознакою того, що журналісти уникають складних тем аби не наразитися на критику, відтак потребують навчання застосуванню принципів журналістської етики щодо тематики конфлікту. Приклади, що ілюструють проблему:

  • Вимушено переміщені особи ігноруються центральними каналами – про них згадується лише в 1% новинних повідомлень. На регіональних телеканалах їм приділяється більше уваги – 3% повідомлень. Матеріали, про переселенців в українській друкованій пресі мають 0,5% від загальної кількості публікацій у виданнях.

  • Мешканці східних територій, що не контролюються Урядом України, майже не згадуються ані центральними (4%, більшість повідомлень – про «сіру зону» на лінії розмежування), ані регіональними (1%) телеканалами; в загальноукраїнських та регіональних друкованих ЗМІ інформація про них наближається до 0%. Повідомлення є здебільшого нейтральними і позбавленими ознак конфліктності.

  • Інша сторона конфлікту згадується в 11% повідомлень центральних каналів і 3% - регіональних. У телевізійних токшоу тема подається більш емоційно, джерелом конфліктно нечутливих месиджів стають здебільшого гості. В друкованій та онлайн пресі кількість матеріалів щодо іншої сторони конфлікту складає близько 3% - переважно це інформація прес-центру АТО про обстріли.

Обмеженість доступу журналістів до територій, що не контролюються урядом України, та лінії розмежування негативно впливає на якість новин. В медійний дискурс практично не потрапляють реальні проблеми та потреби громадян, що мешкають там. Так, лише в 57% відсотках телевізійних новинних повідомлень з цієї тематики дотримано стандарт повноти інформації. Також неповною є інформація в 50% матеріалів з конфліктної тематики в загальноукраїнських інтернет-виданнях, приблизно чверть матеріалів базувалася на даних із соціальних мереж.
Деталі дослідження:


ГО «Телекритика» досліджувала

ГО "Інститут масової інформації" досліджувала

  • вечірні новини 7 загальнонаціональних телеканалів

  • 20 регіональних телеканалів

  • токшоу на загальнонаціональних телеканалах

Період з 6 листопада – 6 грудня 2015 року.


друковані та регіональні інтернет-видання наступних регіонів: Вінниця, Дніпропетровськ, Запоріжжя, Луцьк, Одеса, Полтава, Ужгород, Харків, Херсон, Чернівці. Період: листопад 2015 року

Загалом: 12 тис. матеріалів в регіональних інтернет-виданнях, і 4 тис. матеріалів в друкованих виданнях).

Каталог: doc -> images -> news
doc -> Урок позакласного читання в 2 класі за повістю-казкою В. Нестайка
doc -> Дубовенко Ірина Володимирівна, Скремінська Світлана Миколаївна, класні керівники днз «Житомирське вище професійне технологічне училище»
doc -> Конспект уроку української літератури у 9 класі Мистецтво бачити слово. Візуальна (зорова) поезія сьогодні
doc -> Куп’янська гімназія №1 Куп’янської міської ради Харківської області мій рідний край – моя земля
doc -> Остроградський Михайло Васильович
news -> Відкритий лист Юрія Самсона, головного редактора видавництва «Фіто», Вікторові Януковичу, Президенту України Пане Президенте!


Поділіться з Вашими друзьями:

Схожі:

Міжнародна конференція участь змі у примиренні: уроки для україни iconЦентр наукових публікацій міжнародна конференція «інтернаціоналізація наукового пошуку: перспективи та проблеми»
Частина І (економічні науки, юридичні науки, педагогічні науки): Міжнародна конференція, м. Київ, 28 грудня 2013р. Центр наукових...
Міжнародна конференція участь змі у примиренні: уроки для україни iconУрок як вид нестандартної форми навчання
Вона виділяє: уроки змістовної спрямованості; уроки на інтегративній основі; уроки-змагання; уроки суспільного огляду знань; уроки...
Міжнародна конференція участь змі у примиренні: уроки для україни iconМіжнародна науково-практична конференція

Міжнародна конференція участь змі у примиренні: уроки для україни iconМіжнародна наукова конференція "Професійний імідж бібліотекаря інформаційного суспільства"
Церемонія передачі в дар Національній бібліотеці України ім. В.І. Вернадського книг та наукових журналів з бібліотек ран від імені...
Міжнародна конференція участь змі у примиренні: уроки для україни iconМіжнародна науково-практична конференція «Теорія та практика управління економічним розвитком»

Міжнародна конференція участь змі у примиренні: уроки для україни iconЧастина ІI
Міжнародна конференція, м. Київ, 28 грудня 2013р. Центр наукових публікацій. – 108 стр
Міжнародна конференція участь змі у примиренні: уроки для україни icon477. 51 – 21) Рой Світлана Вікторівна
Міжнародна наукова конференція «Бібліотека. Наука. Комунікація. Стратегічні завдання розвитку наукових бібліотек»
Міжнародна конференція участь змі у примиренні: уроки для україни iconУроки узагальнення для класу відповіді (уроки узагальнення для кл.)
...
Міжнародна конференція участь змі у примиренні: уроки для україни iconВерховна рада україни у дзеркалі змі: За повідомленнями друкованих та інтернет-змі, телебачення І радіомовлення
Владислав Лук’янов: "Партія регіонів робить усе, щоб скласти спільне бачення з нунс"
Міжнародна конференція участь змі у примиренні: уроки для україни iconНаукове об’єднання «Відкрите суспільство» Міжнародна науково-практична конференція
«Використана література», по тексту посилання оформлюються у квадратних дужках за зразком [4, c. 35]


База даних захищена авторським правом ©biog.in.ua 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка