Моя майбутня професія – вчитель англійської мовиДата конвертації26.10.2017
Розмір445 b.


Моя майбутня професія – вчитель англійської мови

Виконала

студентка 1 курсу

Інституту іноземних мов

групи 1БА

Білоус Ольга

Чому я обрала професію вчителя?

Робота вчителя – передавати знання і навики учням у школі. Вчитель керується в своїй роботі затвердженою міністерством програмою навчання і предметними програмами. Навчання ґрунтується на методиках, складених в інтересах оптимального розвитку. Також як учням, так і вчителеві доводиться готуватися до уроків. Він збирає для даної теми наочні посібники і прагне зробити кожен урок змістовним. Хороший вчитель може захопити дітей і зацікавити своїм предметом. Крім того, вчитель зробити свій предмет і пов'яже його з практичним життям, то легше учнями засвоювати предмет і закріпити знання. Існує думка, що у вчителя має бути акторський талант, щоб уроки були для учнів цікавими і привабливими.

Я вважаю, що професія вчителя надзвичайно захоплива і важлива для суспільства!

З історії розвитку вчительської професії

Серед розмаїття життя і діяльності роль учителя була помітною у всі часи. На найпершому ступені цивілізації поняття «учитель» було швидше символічним: дітей учили розпалювати вогнище, полювати, плавати, будувати житло, шити одяг, виготовляти знаряддя праці. Упродовж віків функція вчителя не змінювалася. Він був, як це зазначено у В. І. Даля, — навчителем. тобто від нього вимагалося вчити, повчати, наставляти. У первісному суспільстві головну увагу приділяли розвитку фізичної сили, витривалості, витримки. У рабовласницькому суспільстві виникла необхідність навчати дітей наук і мистецтва, проблема освіти стала функцією держави. Виховання дітей у багатих сім'ях доручалось особливим рабам, яких називали педагогами. У Римській імперії вчителі стають чиновниками і призначаються імператорами.

І викладач і простий шкільний вчитель без праці вміє перетворювати складні речі в прості. (Емерсон)Хорошим учителем можна назвати тільки того, хто любить свій предмет і своїх вихованців. (В. Ключевський)Чому я вирішила вивчати англійську мову?

Значення іноземної мови в сучасному житті неможливо переоцінити. Зі зростанням та поглибленням зовнішньоекономічних відносин зростає роль іноземної мови як методу комунікації в зовнішньому світі. Якщо розглядати англійську мову, то її можна вважати універсальною, тому що ще з радянських часів англійська мова використовувалася як єдина можлива для багатьох переговорів. В яку точку світу ви не поїхали б, знаючи англійську мову, Ви завжди зможете спілкуватися та пояснити свої думки. Для успішного вивчення іноземної мови навчатись потрібно щоденно, так само, як відвідувати тренування для підтримування гарної фігури. Англійська мова є досить цікавою та простою, що спрощує важкий процес вивчення. Багато слів в Український мові мають своє походження з англійської, але вони вже настільки вкорінилися, що мало хто здогадується про це. Людина, яка володіє іноземною мовою, має більше шансів для отримання прибуткової посади, для вільного спілкування за кордоном та для розширення кола спілкування.

Кордони моєї мови означають кордони мого світу. (Людвіг Вітгенштайн)

  • Кордони моєї мови означають кордони мого світу. (Людвіг Вітгенштайн)

  • Абсолютно ніщо не є таким само важливим для культури нації, як її мова. (Вільгельм фон Гумбольдт)

  • Потворних мов не існує. Я слухаю кожну мову так, наче вона - єдина, а коли я чую про мову, що зникає, це спустошує менет так само, наче йдеться про загибель Землі. (Еліас Канетті)

  • Мова - це місто, для побудови якого кожна людська істота принесла камінь. (Ральф Валдо Емерсон)День англійської мови

День англійської мови — це одне зі свят, які відзначаються в рамках проведення тижня офіційних мов. Його святкують 23 квітня.

Це дуже молоде свято, тому що вперше його відзначали тільки в 2010 році. Встановлення Дня англійської мови стало ініціативою департаменту із зв'язків з громадськістю Організації Об'єднаних Націй, який вказав на необхідність розробити програми заходів для зміцнення традиції багатомовності. Свята на честь офіційних мов відзначають протягом тижня.

День англійської мови

Для цього свята була обрана дата народження видатного драматурга Вільяма Шекспіра, твори якого входять в число найбільш цінних зразків літературної спадщини світу. Також Шекспір вважається одним із засновників літературної англійської мови, яка зараз вважається «світовою» мовою. За статистикою, по-англійськи розмовляють близько мільярда жителів нашої планети. У багатьох країнах англійська є державною мовою.

День англійської мови зазвичай відзначається не тільки в тих державах, де вона є мовою побутового спілкування, але і в інших країнах, які усвідомлюють її значущість на міжнародному рівні.

Англія і Америка — дві нації, розділені спільною мовою. (Оскар Уайльд)

  • Англія і Америка — дві нації, розділені спільною мовою. (Оскар Уайльд)

  • Англійська — проста, але дуже складна мова. Вона складається з одних іноземних слів, які до того ж неправильно вимовляються. (Курт Тухольський)Педагогіка

Робота вчителя нерозривно пов`язана із педагогікою.

Педагогіка — наука про спеціально організовану цілеспрямовану і систематичну діяльність з формування людини — про зміст, форми і методи виховання, освіту та навчання.

Категорії педагогіки

Основними категоріями педагогіки є: формування особистості, виховання, освіта, навчання. Під формуванням особистості мають на увазі процес розвитку людини як залежно від цілеспрямованих впливів, так і різноманітних впливів навколишнього середовища. У сучасній зарубіжній педагогіці перша група дій на людину часто позначається терміном «інтенціональне виховання», друга — «функціональне виховання».

Педагогічна технологія — сукупність форм, методів, способів, прийомів навчальних та виховних засобів, системно використовуваних в освітньому процесі, на основі декларованих педагогічних для психолого-педагогічних установок.Відносини між вчителем та учнем

Головне у викладацькій діяльності - встановлення між вчителем і учнем взаємних довірливих і шанобливих відносин, що дають можливість передавати знання у безпосередньому спілкуванні. Для педагога необхідні не тільки глибокі теоретичні знання, почерпнуті ним із книг, мудрість і висновки з власного досвіду, а й уміння знайти в учня щось особливе, притаманне тільки йому, а також сприяння розвитку його здібностей, не сковуючи ініціативу. Викладач будь-якого предмета, і насамперед соціології, зобов'язаний дати мінімум уніфікованих знань, тобто він повинен дати основні поняття і судження, трактувати правила і закони, показати взаємовплив і взаємодії соціальних явищ, передати прийоми роботи, а далі учні зобов'язані самостійно "розвиватися" у потрібному для них напрямі. У цьому їм допомагає систематична самостійна робота над собою, що сприяє засвоєнню знань і підвищує ефективність навчання. Потрібно не забувати вислів німецько-американського психолога, філософа і соціолога Фрома: "Не можна сковувати свободу учня".

Відносини між вчителем та учнем

Однак, головне завдання викладача - виховання учня, котрий сам зможе стати вчителем і у своїй майстерності навіть перерости його. Тоді Страдіварі створить свою скрипку, а не повторить досвід Аматі, Аристотель створить свою теорію, яка в чомусь буде суперечити поглядам його вчителя Платона, С. Корольов створить перший космічний корабель, підтвердивши теорію свого вчителя К. Ціолковського. Історія знає багатьох талановитих учнів, які пішли далі за своїх учителів. Стираються з пам'яті прізвища вчителів, а їх вихованці іноді сягають більших висот і самі стають вчителями. Згадаємо таких видатних людей, як учений і письменник М. Ломоносов, фізіолог І. Павлов, перша жінка - доктор математичних наук С. Ковалевська, український письменник Т. Шевченко, радянський соціальний педагог А. Макаренко, життя і діяльність яких стали зразком для наслідування наступних поколінь.

Необхідне творче ставлення викладача до предмета, який він викладає. Для цього слід, готуючись до чергового заняття, переосмислювати, з чим він має приходити в аудиторію, чи здатна його лекція, семінар або практичне заняття захопити студентів, дати їм не тільки нові знання, а й викликати інтерес, спонукати до подальшого засвоєння нових і вдосконалення набутих раніше знань.

Навчитися може кожен, вчити - одиниці. (с)Мій любий учителю, ти вчив мене

Мій любий учителю, ти вчив мене

І вів у край незвіданий і сповнений краси.

Ти дав мені, що міг, вогонь той не зітлів,

Що був розпалений у серденьку тобою.

За руку взяв і вивів в дивний світ,

В країну знань і незбагненних мрій.

„Дивись!” – сказав і розгорнув ту долю –

Сторінки книжки чарівні...

Нема кінця і краю захопленням душі

,Дитячим сподіванням, надіям, вірі і красі.

Тож розпали вогонь сильніш, залиш

Глибокий світ пізнань і вдячність невимовну.

Мій любий вчителю, ти тільки знай:

Любов до тебе житиме завжди,

У будь-яку годину, будь-де ти пам’ятай:

Закладений тобою скарб в нас житиме віки.

- Ольга Самолюк

Поділіться з Вашими друзьями:

Схожі:

Моя майбутня професія – вчитель англійської мови iconОсвіта: Вища. У 2001 році закінчила тнпу ім. В. Гнатюка по спеціальності «Вчитель англійської мови та літератури. Вчитель німецької мови»

Моя майбутня професія – вчитель англійської мови iconІноземних мов Лойтаренко Оксана Петрівна Вчитель англійської мови нвк “Балтська зош І-ІІІ ст. №3-колегіум”
Використання методу проектів на уроках англійської мови як засіб підвищення ефективності навчально-виховного процесу через організацію...
Моя майбутня професія – вчитель англійської мови icon«Розвиток творчої компетенції учнів на уроках іноземної мови»
Пасічник Ольга Ростиславівна має повну вищу педагогічну освіту за спеціальністю вчитель англійської І німецька мови та працює в Центрі...
Моя майбутня професія – вчитель англійської мови iconAvatar ? Аватар? What is an Avatar?
Вчитель англійської мови Гадяцької спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів №4, Полтавської області
Моя майбутня професія – вчитель англійської мови iconВикористання мультимедійних презентацій в урочній та позаурочній діяльності вчителем англійської мови
Дозвольте презентувати вам матеріали з власного досвіду роботи тема якого відповідає навчальній темі школи та вимогам до викладання...
Моя майбутня професія – вчитель англійської мови iconВінницької міської ради» «Використання сучасних методів навчання на заняттях гуртка англійської мови у початковій школі»
Актуальність роботи полягає в тому, що на сучасному етапі розвитку шкільної освіти однією з найбільш актуальних проблем, що вимагає...
Моя майбутня професія – вчитель англійської мови iconУправління освіти виконавчого комітету шепетівської міської ради методичний кабінет
Укладач Гарбарець Валентина Миколаївна вчитель англійської мови навчально-виховного комплексу №1 у складі: «Загальноосвітня школа...
Моя майбутня професія – вчитель англійської мови icon«малярський шлях шевченка»
До заходу можна приурочити виставку "Шевченків світ в буянні фарб, сплетінні ліній", епіграфом до виставки може бути вислів Т. Г....
Моя майбутня професія – вчитель англійської мови iconТема майстер-класу: використання хмарних технологій у навчанні англійської мови. Мета: Освітня
Освітня – ознайомлення учасників майстер-класу з особливостями, призначенням І можливостями використання хмарних технологій в проектуванні...
Моя майбутня професія – вчитель англійської мови iconУрок української літератури і англійської мови (8 клас) «Поет трагічної долі»
Розробка інтегрованого уроку української літератури І англійської мови у 8 класі «Поет трагічної долі»


База даних захищена авторським правом ©biog.in.ua 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка