На цій сторінці ви зможете познайомитись з видатними європейськими композиторами-класиками. Антоніо ВівальдіСкачати 63,05 Kb.
Дата конвертації15.07.2017
Розмір63,05 Kb.

На цій сторінці ви зможете познайомитись з видатними європейськими композиторами-класиками.

Антоніо Вівальді (1678-1741) - видатний італійський композитор, скрипаль, педагог, диригент, католицький священник. Найбільший представник італійського скрипкового мистецтва 18-го ст. Найбільш відомий своїми скрипковими концертами. Найвідоміший його твір - кончерто-гроссо "Чотири пори року".

Йоганн Себастьян Бах (1685-1750) - видатний німецький композитор, представник епохи барокко, органіст-віртуоз, педагог. Відомий своїми творами для органу, клавесину, скрипки. Найвідоміші його твори - Токата і фуга ре-мінор для органу, Добре темперований клавір для клавесина, Сонати і партіти для скрипки соло.

Георг Фрідріх Гендель (1685-1759) - видатний німецький композитор епохи барокко, відомий своїми операми, ораторіями та концертами. Народився в Німеччині, музичну освіту отримав у Італії, жив і працював у Англії. Найвідоміші його твори - ораторія "Мессія", три оркестрові сюїти "Музика на воді", сюїта "Музика для королівського феєрверка".

Доменіко Скарлатті (1685-1757) - італійський композитор, клавесиніст, провів більшу частину свого життя в Іспанії та Португалії. Хоча сам жив у епоху барокко, його музика мала великий вплив на композиторів епохи класицизму. Найбільше відомий своїми сонатами для клавесина, яких написав більше п'ятиста. Ці сонати мали великий вплив на сучасну техніку гри на фортепіано.

Крістоф Віллібальд Глюк (1714-1787) - німецький композитор, представник епохи класицизму. Є автором 107 опер та вважається реформатором оперного мистецтва, створив класичний тип музичної драми. Головне досягнення композитора - підпорядкування всіх засобів виразності оперного спектаклю єдиному драматургічному задуму. Найвідоміші опери — «Орфей і Еврідіка», «Альцеста», «Іфігенія в Тавриді».

Йозеф Гайдн (1732-1809) - видатний австрійський композитор, представник віденської класичної школи. Один з основоположників таких музичних жанрів як симфонія та струнний квартет. Був другом Моцарта. Найбільш відомі його твори - ораторії "Створення світу", "Пори року", симфонії та струнні квартети.

Вольфганг Амадей Моцарт (1756-1791) - видатний австрійський композитор, капельмейстер, скрипаль-віртуоз, клавесиніст, органіст. Володів феноменальним музичним слухом, пам'яттю та талантом імпровізації. Визнаний одним з найбільших композиторів: його феноменальність полягає в тому, що він працював у всіх музичних формах свого часу, і у всіх досягнув найвищого успіху. Поряд з Гайдном та Бетховеном належить до найбільших представників Віденської класичної школи. Найвідоміші твори - опери "Весілля Фігаро", "Дон Жуан", Реквієм, симфонії, інструментальні концерти, фортепіанні сонати.

Людвіг ван Бетховен (1770-1827) - видатний німецький композитор, диригент, піаніст, один з трьох "Віденських класиків". Бетховен - ключова постать європейської класичної музики періоду між класицизмом та романтизмом. Писав у всіх жанрах того часу, найзначнішими вважаються інструментальні твори: фортепіанні, скрипкові, віолончельні сонати, концерти, квартети, увертюри, симфонії.

Франц Шуберт (1797- 1828) - австрійський композитор, один з основоположників романтизму в європейській музиці. Є автором біля 600 пісень, 9-ти симфоній, великої кількості камерної тасольної фортепіанної музики. Найвідоміші твори - збірка пісень "Прекрасна мельничка" та "Зимовий шлях", симфонія №8 "Незакінчена".

Ніколо Паганіні (1782-1840) - італійський композитор, скрипаль-віртуоз та гітарист. Паганіні - одна з найяскравіших постатей музичної культури 18-19 ст. Своєрідна манера гри, віртуозність швидко зробили його популярним в Італіі та за її межами. З 1828 по 1834 роки дав сотні концертів у найбільших містах Європи, заявивши про себе як про найдивнішого віртуоза цілої епохи. Все скрипкове мистецтво наступних епох розвивалось під впливом його стилю - вживання флажолетів, піццікато, подвійних нот. Найвідоміші твори - 24 каприси для скрипки соло, два скрипкові концерти.

Роберт Шуман (1810-1856) - видатний німецький композитор-романтик, диригент, музичний критик та громадський діяч, один з яскравих представників романтичного мистецтва 19 ст. Найвідоміші твори - фортепіанні цикли "Карнавал", "Крейслеріана", "Фантастичні уривки", "Дитячі сцени", "Альбом для юнацтва", вокальні цикли "Любов поета" на вірші Г. Гейне, "Мирти", "Круг пісень".

Михайло Глінка (1804-1857) - російський композитор, засновник російської композиторської школи. Найвідоміші твори - опери "Іван Сусанін", "Руслан і Людмила", романси і пісні, кілька камерно-інструментальних ансамблів.

Ференц Ліст (1811-1886) - угорський композитор, піаніст-віртуоз, диригент, публіцист, представник епохи романтизму в музиці, засновник угорської композиторської школи. Вважається найвпливовішим піаністом своєї епохи. Багато з його творів увійшли до традиційного репертуару піаніста - "Угорські рапсодії", соната сі-мінор, два фортепіанні концерти. Зробив чисельні фортепіанні транскрипції популярних сцен з опер, симфоній, каприсів Паганіні, пісень Шуберта.

Фредерік Шопен (1810-1849) - польський композитор, піаніст-віртуоз та педагог. Автор чисельних творів для фортепіано, представник польського музичного мистецтва. По-новому трактує жанри - відродив на романтичній основі прелюдію, створив фортепіанну баладу, зробив скерцо самостійним танцем, підносить на новий рівень польські народні танці - мазурку , полонез. Найвідоміші твори - фортепіанні сонати, вальси, полонези, балади.

Максим Березовський (1745-1777) - український композитор, диригент, співак. Класик європейської музики. Відомий своїми духовними концертами, найвідоміший з них - "Не отвержи мене во время старости". Він поєднав у своїй творчості тогочасний досвід західноєвропейської музичної культури з національними традиціями хорового мистецтва. Разом із Д. Бортнянським створив новий класичний тип хорового концерту.

Дмитро Бортнянський (1751-1825) - український композитор, співак та диригент. Протягом 10-ти років навчався в Італії, де з успіхом були поставлені його опери на італійські лібретто. Автор шести опер, камерно-інструментальних творів, хорових циклічних концертів, 10 двохорних концертів, херувимських та причастних творів. Створив новий тип хорового концерту.

Ріхард Вагнер (1813-1883) - видатний німецький композитор-романтик, диригент, теоретик музики, письменник-публіцист. Найбільше відомий своїми операми, або "музичними драмами", як пізніше він почне їх називати. Зробив значний вплив на європейську культуру кінця 19-го, початку 20-го століть, а також німецький націоналізм поч. 20-го ст. Найвідоміші твори - опери "Летючий Голандець", "Тангейзер", "Трістан та Ізольда", тетралогія "Перстень Нібелунгів".

Артем Ведель (1767-1808) - український композитор, диригент, співак та скрипаль. Відомо близько 80-ти творів композитора. Серед них - 31 хоровий концерт, тріо, літургії, Всеношна та кант.

Семен Гулак-Артемовський (1813-1873) - український композитор, співак, драматург. Є автором першої української опери "Запорожець за Дунаєм", лібретто до якої сам же ж написав. Опера була вперше поставлена в 1863 році.

Петро Ілліч Чайковський (1840-1893) - російський композитор, диригент, педагог, музично-громадський діяч. Походив з українського роду Чайок. Писав музику майже у всіх жанрах. Найвідоміші твори на українські сюжети - опери "Мазепа", "Черевички", симфонії №2 "Українська", симфонія №4, концерт для фортепіано з оркестром № 1. Чайковський зредагував видання церковних творів Дмитра Бортнянського в 10-ох томах. Новаторське значення мала балетна музика Чайковського.

Антонін Дворжак (1841-1904) - чеський композитор і диригент. Разом з Берджихом Сметаною вважається чільним представником чеської композиторської школи. Музика композитора вирізняється мелодійністю, розмаїтістю ритму та гармонії, барвистістю інструментування. Найвідоміші твори - симфонія №9 "З нового світу", опера "Русалка", струнний квартет, симфонічні поеми, віолончельний концерт.

Едвард Гріг (1843-1907) - норвезький композитор, музичний діяч, піаніст, диригент, основоположник норвезької композиторської школи. Гріг був композитором яскраво національного типу. У його творчості переважають малі ліричні інструментальні форми. Десять зошитів Ліричних п'єс для фортепіано — вершина творчості композитора. Серед найвідоміших творів Гріга — фортепіанний концерт і музика до драми Ібсена «Пер Гюнт»

Микола Андрійович Римський-Корсаков (1844-1908) - відомий російський композитор, педагог, диригент, громадський діяч, музичний критик, член "Могутньої купки". Автор 15 опер, 3 симфоній, симфонічних картин, камерно-інструментальної музики. Виняткове значення мала його педагогічна діяльність, творець композиторської школи, Римський-Корсаков виховав 200 композиторів, диригентів, музикознавців.

Микола Лисенко (1842-1912) - український композитор, піаніст, диригент, педагог, збирач фольклору. Важливе місце у творості композитора займають твори на тексти Шевченка. Найвідоміші твори композитора - опери - "Тарас Бульба", "Наталка Полтавка", Друга фортепіанна рапсодія, гімн "Боже великий ,єдиний" та інші...

Клод Дебюссі (1862-1918) - французький композитор, піаніст, диригент, критик, основоположник музичного імпресіонізму. Одним з найзначніших французьких композиторів та одна з найзначніших фігур на рубежі 19-20-го ст. Найзначніші твори — опера "Пеллеас і Мелізанда", «Прелюдія до „Післяполуденного відпочинку фавна“», 24 прелюдії для фортепіано.

Моріс Равель (1875-1937) - французький композитор, як і Дебюссі вважається представником імпресіоністичного напрямку. Равель також сприйняв впливи різних музичних течій - від американського джазу до фольклору Європи і Азії. Продовжив і розвинув пошуки Дебюссі в області імпресіоністичного звукопису, колористичної гармонії і оркеструваня та екзотичної ритміки. Найвідоміші твори - балети "Дафнія і хлоя", "Болеро".

Микола Леонтович (1877-1921) - український композитор, хоровий диригент, педагог. Автор всесвітньо відомих хорових обробок народних пісень "Щедрик", "Дударик", "Козака несуть". Основу музичної спадщини композитора складають хорові мініатюри - обробки народних пісень, які донині неперевершені, та виконуються хоровими колективами цілого світу.
Каталог: Files -> downloads
downloads -> «Це склад книжок» так скептик говорив, «Це храм душі» естет йому відмовив, Тут джерело всіх радощів земних, І їх дарують нам без цінним словом…»
downloads -> Для вчителів зарубіжної літератури
downloads -> Методичні рекомендації щодо викладання світової літератури в загальноосвітніх навчальних закладах у 2013-2014 навчальному році // Зарубіжна літератури в школах України. 2013. №7-8
downloads -> Талант людини це божий дар
downloads -> Василь Стус постать,що єднає
downloads -> Антон павлович чехов
downloads -> Остап Вишня. Трагічна доля українського гумориста. Моя автобіографія
downloads -> Урок 1 т ема. Вступ. Роль художньої літератури у формуванні життєвих цінностей людини


Поділіться з Вашими друзьями:

Схожі:

На цій сторінці ви зможете познайомитись з видатними європейськими композиторами-класиками. Антоніо Вівальді iconНа цій сторінці ви зможете познайомитись з видатними європейськими композиторами-класиками
Лійський скрипаль І композитор, основоположник італійської скрипкової школи. Більшість творів композитора скрипкова та камерно-інструментальна...
На цій сторінці ви зможете познайомитись з видатними європейськими композиторами-класиками. Антоніо Вівальді iconТема. Оскар Уайльд. «Хлопчик-зірка». Еволюція образу головного героя. Мета
Обладнання: портрет О. Вайльда, музика Антоніо Вівальді «Пори року (Зима)» зірочки, репродукція картини Н. Гольц «Нарцис», короткий...
На цій сторінці ви зможете познайомитись з видатними європейськими композиторами-класиками. Антоніо Вівальді iconІ тобі, рідно Сумщино, вічно квітнути в віках (1-й слайд) Мета
Мета: ознайомити учнів з художниками Сумської області, центрами музичної культури Сумщини та їх композиторами, видатними письменниками,...
На цій сторінці ви зможете познайомитись з видатними європейськими композиторами-класиками. Антоніо Вівальді iconАнтоніо Джірланда старий завіт

На цій сторінці ви зможете познайомитись з видатними європейськими композиторами-класиками. Антоніо Вівальді iconДуховна музика. Меса. Хорал
Й. Баха та з вітчизняними композиторами, що писали духовні твори, зокрема з Дмитром Бортнянським
На цій сторінці ви зможете познайомитись з видатними європейськими композиторами-класиками. Антоніо Вівальді icon"Весняні образи в літературі і мистецтві " Організаційний момент
Незважаючи на те,що цей твір було створено багато років тому,ми можемо побачити живі картини природи. Таку геніальну музику написав...
На цій сторінці ви зможете познайомитись з видатними європейськими композиторами-класиками. Антоніо Вівальді iconОлександр Мардань аншлаг (Історія одного замаху)
Важко розповісти про п'єсу на одній сторінці. Адже є ще тридцять, кожна з яких її невід'ємна частина. І тим не менш
На цій сторінці ви зможете познайомитись з видатними європейськими композиторами-класиками. Антоніо Вівальді iconПрактичне заняття як один із найважливіших елементів навчально-виховного процесу у вищий школі
Згідно з Європейськими вимогами, тема – молодь І проблеми віл-інфекцій/сніда, поняття для осмислення – вміння молодої людини висловлювати...
На цій сторінці ви зможете познайомитись з видатними європейськими композиторами-класиками. Антоніо Вівальді iconПоведінка, звички І здоров'я. Спілкування з друзями, товаришами в класі
...
На цій сторінці ви зможете познайомитись з видатними європейськими композиторами-класиками. Антоніо Вівальді iconВикористання сучасних освітніх технологій: Використання сучасних освітніх технологій
Участь у семінарах, методоб’єднаннях дає можливість не лише познайомитись з роботою своїх колег, підвищити свій досвід, а й поділитися...


База даних захищена авторським правом ©biog.in.ua 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка